Nógrád. 1972. május (28. évfolyam. 102-126. szám)

1972-05-04 / 103. szám

Atlétika Megyei T. osztály Serdülők bajnoksága Sulvc^ sérülés Két JNag^bátoüybaD Az ügyességi csapatbajnokság második napja új csúcs, egy csúcsbeállítás Botrányos forduló, súlyos sportszerűtlenségek Megkezdődött a városi ser­dülő labdarúgó-bajnokság ta­vaszi idényének küzdelemso­rozata. Három mérkőzésen 14 gól esett. Súlyos sérülés tör­tént Nagybátonyban. Dora (SKSE) kapus a 25. percben kettős bal alkarcsonttörést szenvedett. SBTC A—Kisterenyel Bá­nyász 2:2 (2:1), Salgótarján, v.: Harcsa. Góllövő: Kajtor, Mohácsi, ill.: Oláh (11-esből), Erki. SBTC B—SKSE B 0:3 (0:3), Salgótarján, v.: Mártinké. Góllövő: Ködmön (2), Tóth Z. Nagybátony) Bányász—SKSE 4:3 (1:2), Nagybátony. v.: Mát­rai. Góllövő: Orosz (4-et, 2-t 11-esből), ill.: Tóth (2), Oláh. A bajnokság állása 1. SBTC 6 5 1 30- 5 11 2. SKSE B 6 4 1 1 17- 8 9 3. SKSE A 6 2 1 3 20-16 w 4. Kisterenye 6 2 1 3 16-19 5 »>. Nagybátony 6 1 1 4 12-25 3 6. SBTC B 6 1 1 4 5-27 3 Az idei megyei ügyességi atlétikai csapatbajnokság má­sodik napi küzdelmeit kitű­nő időben, kifogástalan pá­lyán bonyolították le azSKSE- stadionban, a Nógrád megyei Atlétikai Szövetség rendezésé­ben. Négy egyesület képvisele­tében több mint száz atléta vetélkedett. NŐI EREDMÉNYEK Magasugrás: 1. SKSE 136,8 cm, 2. Bgy. SE 129,6 cm, 3. Nagybátonyi Bányász 125 cm. Egyéni legjobb eredmény: Tóth (SKSE) 149 cm. Komka Magda másodalapozást végez, ezért edzői tanácsra nem in­dult. Távolugrás: 1. SKSE 457,8 cm, 2. Bgy. SE 453,6 cm, 3. Nagybátony 445,2 cm. Egyéni legjobb eredmény: Pintér (Bgy. SE) 476 cm. FÉRFIEREDMÉNYEK Rúdugrás: 1. SKSE 295 cm. Több induló nem volt. Egyé­ni legjobb eredmény: Fodor (SKSE) 370 cm. Hármasugrás: 1. SKSE 12,57 m. Több induló nem volt. Egyéni legjobb eredmény: An­gyal (SKSE) 13,90 m. Súlylökés: 1. SKSE 10,09 m, 2. Bgy SE 9,47 m. Egyéni leg­jobb eredmény: Kalcsó (Bgy. SE) 12,73 m. Gerely hajítás: 1. SKSE 45,99 (új megyei csúcs), 2. Bgy. SE 35,65 m. Egyéni legjobb ered­mény: Farkas (SKSE) 51,64 m. A kétnapos viadal során né­hány meghívásos futószámot is lebonyolítottak. Ennek so­rán a leány 600 méteres sík­futásban Bakos III. Mária és Pogány Éva (SKSE Sí) telje­sítette az ezüstjelvényes szin­tet. A két nap rövid mérlege: két új megyei csúcs, egy csúcsbeállítás. Számos ver­senyző megnyugtató formát árult el. A megye atlétái leg­közelebb szombaton és vasár­nap Gyulán állnak rajthoz a megyék közötti Béke Kupa keretében. Megyei II. oeztály Nagy meglepetés Nógrádmegyerben Színvonalas mérkőzés Mihálygergén Ä tavaszi idény IV. forduló­jának mérkőzéseit bonyolítot­ták le legutóbb a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Középcsoportjában. A hat mérkőzésen nem kevesebb, mint 26 gól esett. Karancsbe- rény csapata egyre jobban belelendül. Nógrádmegyer együttesének nyolc gólt rúg­tak. Látszik, hogy Létrái De­zső edző, a Kisterenyei Bá­nyász egykori játékosa ért a herényi labdarúgók nyelvén. Vaskos meglepetés történt Nógrád megy eben. Az addig lis­tavezető Karancsalja csak dön­tetlent ért el az utolsó előtti Nógrádmegyeri Spartacus el­len. Mihálygergén is levegő­ben lógott, de elmaradt a meglepetés. Rimóc együttese a 65. percig 1:0 arányban veze­tett színvonalas, nagyon érde­kes mérkőzésen. A hajrára azonban elfáradtak — a sze­rencse is elpártolt tőlük — és 3:l-re kikaptak. Nagylóc gár­dája a listavezető Egyházas- gergétől otthon is féltucat gólt kapott. A bajnoki táblázat élére jobb gólkülönbséggel is­mét Egyházasgerge csapata került. Eredmények: Litke—Varsány 2:1, Mihálygerge—Rimóc 3:1, Nagylóc—Egyházasgerge 0:6, Nógrádmegyeri Spartacus— Karancsalja 1:1, Karancsbe- rény—Nógrádmegyeri Tsz 8:0. Ludányhalászi—Etes 1:2. A bajnokság állása 1. Egyházasg. 17 11 4 2 56-19 26 2. Karancsalja 17 10 6 1 51-20 26 3. Litke 16 11­5 43-18 22 4. Karancsb. 17 10 2 5 49-26 22 5. Etes 17 10 2 5 39-30 22 6. Mihálygerge 17 7 4 6 33-38 18 7. Rimóc 17 7 1 9 34-37 15 8. N.-m. Tsz 17 6 3 8 28-42 15 9. L.-halászi 16 6­10 37-42 12 10. Nagylóc 17 3 3 11 20-56 9 11. N.-m. Sp, 17 2 4 11 15-45 8 12. Varsány 17 3 1 13 29-60 7 Szügyi kezdeményezés Tornaterem a volt börtönben Szügyben keményen da­colt évszázadok viharával a ma is álló egykori várme­gyeháza. A-műemlék jellegű épületet 1763-ban emelték. Nógrád vármegyét 1790-ig igazgatták ' e Balassagyar­mat melletti községből. Manapság 260 felső tago­zatos általános iskolás ottho­na az épület. Szabadtéri sportolási feltételeik megfe­lelők. Kézilabdái- és tollas­labdapálya, atlétikai hely áll a diákok rendelkezésére. Légpuskalőterük is van. A közelmúltban érdekes kez­deményezés nyomán újabb munkához láttak Szügyben. Az 1750-ben udvar alatt épült volt megyei börtön­ben tornaterem kialakítását kezdték meg. A korábbi években csak lomtárnak és szén tárolására használták. Az iskola vezetése és a köz­ségi tanács most összefogott. A 20 méter hosszú, 8 méter széles és 6 méter magas bolt­íves pincében a tervek sze­rint már az új tanévben testnevelési foglalkozásokat tarthatnak. A hőmérséklet kellemes, télen-nyáron 15 fok körül váltakozik. A szel­lőztetés is megoldott, neon­világítást szerelnek fel. Az egykori cellákat öltözők és szertár céljára használják fel. Elkészülte után az egész országban egyedülálló torna­teremmel rendelkeznek Szügyben. Télen fűtésről is gondoskodnak. A föld alatti terem fölött pedig 10x20 mé­teres mini kosárlabdapályát alakítanak ki. A szügyiek példát mutatnak kezdemé­nyező készségből, nem.várnak ölbe tett kézzel a „sült ga­lambra”. (tóth) Az NB Il-es nógrádi röp­labdacsapatok vendégszerep­lését a tavaszi idény IV. for­dulójában nem kísérte sze­rencse. A pályaválasztók vi­szont biztosan győztek. Az eddig kitűnően szereplő Kis­terenyei Bányász női csapa­ta a fővárosban néhány bosszantó hibát vétett a mérkőzés elején, elveszítet­ték magabiztosságukat, és ez­zel együtt a találkozót is. Az SBTC nagyon gyenge ellen­fél ellen nyert 3:0 arányban. £z eddig szintén jól játszó SÜMSE férficsapata a volt NB I-es Vasas Izzó ellen bi­zonyult gyengébbnek. Az St. ZIM biztosan nyert a DASE ellen. ST. ZIM—DASE 3:0 (4. 3, 14) Salgótarján, v.: Záhony. St. ZIM: Zalánfi, Balázs. Mono- ri. Szedlák, Tóth, Farkas. Cs.: .Szirmai, Galló, Ritók, Liptai. Edző: Kőbán László. • Az; első két iátszmában biz­tosan nyertek a hazaiak. Ez­után minden cserejátékos i szóhoz jutott. Ekkor a ven­\r enged iné nyes göngyölegárusítás április 20-tól május 30-ig iXyeraanyaghaaainosító Vállalat telepein. Régi ár: Üj ár: 200 literes, csapos olajtároló darabonként 390,— Ft 330,— Ft 30 literes üvegballon darabonként 40,— Ft 36,— Ft Nagy méretű, bontott gépládák mázsánként 226,- Ft 200,— Ft Importált drömök. szeméttároló permetező celretároló edények nagy választékban. és TELEPHELYEK: Balassagyarmat Salgótarján Rombányban megverték a játékvezetőt — Szécsényben félbeszakadt a mérkőzés — Előbbre rukkolt a Bányagép SE. Példátlanul súlyos sportszerűt lenségeket hozott a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi VII. fordulója* Romhányban a feldühödött tömeg súlyosain bántalmazta Janesó Mihály játékve­zetőt. Jutott az ütlegekböl a partjelzőknek, a segítségére sietőknek is. Szécsényben ugyancsak félbeszakadt az ötvözet MTE elleni ta­lálkozó. Somoskőújfaluban szintén megfenyegették a játékvezetőt. Elitéljük a fenti esetek kezdeményezőit, a pankráció okozóit, mert a játékvezető esetleges tévedése sem menti az effajta brutális megnyilvánulásokat! A szövetség remélhetőleg példás ítéleteket érdekében. hoz, hasonló esetek elkerülése Somoskőújfalu— Jurisits SE 3:1 (2:0) Somoskőújfalu, 300 néző. v.: Szabó n. Somos: Budai — Szabó, Eisler, Berta — Czikora (Séber), Szuhányi — Bozó, Gabora, Jusz­tin, Balázs, Molnár (Bodzási). Ed­ző: Tóth István. Jurisits SE: Far­kas — Boros, Csele, Kovács — Gergely, Szalay — Faggyas (Va- lentics), Bertyák, Cseh, Szedlák, Nógrádi. Edző: Sáray István. Sportszerű, közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak irányítot­ták a játékot, jól kidolgozott gól­helyzeteik zömét azonban elhi­bázták. A vendégek távoli lövé­sekkel kísérleteztek — pontatla­nul. A 76. percben Csete megsér­tette a játékvezetőt, s a kiállítás sorsára jutott. Az utolsó percben 11-esből szépített a vendégcsapat. Góllövő: Jusztin (2). Gabora. ill.: Cseh (11-esből). Jó: Szabó, Eis­ler, Berta, ill.: Boros, Szedlák, Nógrádi. Karancslapujtő—Bgy. Volán 4:1 (3:0) Karancslapujtő, 509 néző, v.m. Nagy J. Karancslapujtő; Hives — Gordos, Telek, Lavaj F. — Bodor, Lantos — Juhász n. (Lipták), So­moskői, Juhász I., Tóth S., Ju­hász III. Edző: Lantos Ede. Bgy. Volán: Naszály — Deme, Loksa, dr. Halász — Bemáth, Pál — Kiss, Rónási, Szalad, Bérezi, Gaj­dos. Cs.: Cencz, Kalmár. Edző: Vidomusz János. Jó iramú, sport­szerű mérkőzésen favuló formá­ban játszott a taktikailag fegyel­mezettebb hazai csapat. A vendé­gek ezúttal kapura nem jelen­tettek különösebb veszélyt széteső csatárjátékukkal. Szépítő góljukat csapatuk legjobbja szerezte — bombaszabadrúgásból. A félezres közönség csak bírált, nem lelkesí­tett. Góllövő: Tóth S. (2), Juhász III., Somoskői (11-esből), ill.: PáL Jó: Tóth S., Juhász III., Bőd >r, ill.: Loksa. Pál. St. ZIM—Hugyag 1:0 (0:0) Salgótarján, Forgács-telep, 400 néző, V.: Horváth n. St. ZIM: Baár — Nagy L., Szolik, Hesz — Ojházl (Kőház!), Lászlók — Rácz, Oravecz, Angyal, Bamdur Gy„ Dudás. Edző: Bamdur Mihály. Hu­gyag: Szuhánszky — Hoffmann, Wágner, Móló — Férencz, Bállá J. — Varst, Sándor, Klssimon. Pénzes, Balia S. Felkészítő: Vido­musz Jakab. Az erős iramú mér­kőzés I. félidejében a nagy fö­lényben játszó hazaiak gólhelyze­tek sorát hibázták el. A sorsdön­tő gól az 57. percben szögletrú­gást követően esett: Bandur fej­jel esúsiztatta a labdát középre Oraveeznek, s ő biztosan fejelte a hálóba. Helyenként durva játék volt. Kétszar lendült magasra a sárga lap a játékvezető kezéből. Jő: Baár, Szoldk. Oravecz. Ban­dur, 111.: Szuhánszky, Hoffmann, Pénzes. Balia S. St. Bányagép—Dejtár 2:1 (0:1) Zagyvapálfalva, bányatelem oá- lya, 300 néző, v.: Sütő. St. Bá­nyagép : Szilágyi (Szegedi) — Lu- dányi. Tamás, Juhász — Kakuk, Fiikor — Várad! (Takács). Fe- rencz, Jenei, Egner, Bottyán. Ed­ző: Benke János. Deltár? Mezei — Farkas I., Maczkó, Farkas H. — Czinege, Sinfcó — Varga, Bac*a, Fábián, Kremnicsán, Zsiga. Fel­készítő: Maczkó Mihály. A szór­ványosan támadó dejtúriak a 17. percben váratlan vezetéshez ju­tottak: Fábián távoli lövését Szi­lágyi Zsiga elé ütötte, s a bal­szélső nem hibázott. 0:1. A továb­biakban a hazaiak játszottak me­zőnyfölényben, de négyszer is hibáztak ígéretes gólhelyzetben. Csak a szünet után, a 60. perc­ben sikerült egyenlítenie a Bá­nyagép SK-nak. Jenei volt a gól­szerző. 1:1. Az újrakezdésből szögletet harcoltak ki a vendég­látók, s a bej átszőtt labdát Egner juttatta hálóba. 2:1. A vendégek nem tudtak újítani. Jó: Ludányi (a mezőny legjobbja), Tamás, Fii­kor, Egner, ill.: Maczkó, Bacsa, Kremnicsán. Karancsság—Mátra verebély 2:2 (1:1) Karancsság, 200 néző, v.? Lő­cse. Kajr&ncsság: Virágh — De- mény, Csonka G., Berki — Ko­vács, Ujj — Farkas, Sírkő, Már­ton, Godó (Juhász), Ülés. Felké­szítő: Márton András. Mátravere- bély: Kadenszki — Kormos, I.s Bozó, Zagyi H. — Kormos ül., Benus — verebélyi I., Zagyi I., Kormos n. (Verebélyi II.), Zagyi 111., Kormos IV. Edző: Pál József. Alacsony színvonalú, csapkodó, kemény mérkőzést vívott a két csapat. Két-két játékost kellett sárga lappal figyelmeztetnie sportszerűbb játékra a játékveze­tőnek. A hazaiak támadtak töb­bet, de a döntetlen igazságos. Góllövő: Sirkó (2), ill.1: Verebélyi I. (2). Jó: Sirkó, Demény, Godó, ill.: Kormos I., Benus, Verebélyi 1., Kormos IV. Karancskeszi—Romhány 3:2 (1:2) Romhány, 400 néző, v.: Jancsó. Karancskeszi: Rádi — Sikna, Nagy B., Lőrincz — Kazareczki, Romhányi — Gordos, Tarján!, Si­mon, Vanya, Sztrémi (Zsidai). Edző: Kollár Gyula. Romhány: Varga J. — Varga I., Sarainké J., Pásztor — Kaliczka, Túri — Me­ló J. (Imre), Gregor (Lisovszki). Antal, Sarankó Gy., Balázs. Edző: Vasas István. Az I. félidőben töb­bet támadó hazaiakniak Antal szerzett vezetést a 20. percben, amikor egy jó átadással, s egy szép csellel őrzőit becsapva kö­zelről talált a sarokba. 0:1. Tíz perc múlva Romhányi előreadá- sát Sztrémi átlépte, és Simon a 16-osról lőtt a hálóba. i:l. A 44. percben egy formás hazai akció­ra a frissen beállt Lisovszki tette fel a koronát. 1:2. Szünet után fokozódott a küzdelem. A játék­vezetőnek többször Is figyelmez­tetnie kellett a játékosokat. A 85. percben Pásztor fejéről Simon elé pattant a labda, s a 1.1-es táiáról ismét a hálóba vágta. 2:2. Újra­kezdéskor a vendégek harcoltak ki szögletet. Tarjáni belőtt labdá­ját Varga J. Zsidai elé öklözte, s a bal szélső gondolkodás nélkül gólt lőtt. Támadtak a hazaiak. A 87 nercben a vendégek szabad­rúgáshoz jutottak, s a letett lab­dát Sarankó J. elrúgta, maid megsértette a játékvezetőt, am1 ért az kiállította. A feldühödött já­tékos a bíró felé ütött, s társai csak nehezen tudták kituszkolini a pályáról. Három nercig állt a játék, de a folytatásban eéi mér nem esett. A mérkőzés végét jel­ző sínszó után a közönség lecdü- bösebb része betódult a pályára. s nagy versenyfutás kezdődött. X. játékvezető nem ért be az öltöző­be, a salakon elgáncsolták ütöt­ték, cibálták, rugdalták. Nehezen sikerült kiszabadulnia, majd az öltöző közelében ismét a földre teperték, mígnem egy önkéntes rendőr, s társai segítségével az öltözőbe juthatott. Jó: Rádi, Rom­hányi, Simon, sikna, Vanya, ill,: Varga I.. Meló J., Pásztor. Szécsény—Ötvözet MTE 1:1 (1:0) (a 82. percben félbeszakadt) Szécsény, 250 néző. v.: Balázs t. Szécsény; Rácz — Kuris J.. Ve- lenczei, Majoros J. — Vidomusz,. Kiss — Kosik, Kurts P., Borbás* Király, Majoros I. Cs.: Donkó^ Gyenes. Edző: Olaj Dezső, ötvö­zet: Rácz — Keleti, Kiss, Gulyás (Lengyel) — Pál. Tóth — Benkő* Törk, Kakuk, Hulitka, Hilmer. Edző: Mester Sándor. A 15. perc­ben Keleti felett átszállt a labda# s a fedezetlenül áüó Kosik bizto­san talált a hálóba. 1:0. A vendé­gek szorongattak, s Hulitka, majd Kakuk hibázott a kapussal szem- benállva. A hazai közönség a 20- percben tüntetett a játékvezető ellen, s pár percig állt a 1áték. Szünet után a vendégekhez csaté­ként beállt Lengyel lendületet adott csapatának, míg a hazaiak egyre többet hibáztak. A 70. percben Hilmer átadásából Török kiegyenlített, a kifutó Rácz mel­lett lőtt a hálóba. A 82. percben Hilmer húzott kapura amikor a hazai védők a 16-os oldalvonalá­nál buktatták. A játékvezető bün­tető ítélt. A haziaá játékosok kö­rülfogták a játékvezetőt, s heve­sen tiltakoztak. A tumultusban rúgást kapott a lábára a bíró. s a mérkőzést félbeszakította. Jó: Majoros J., Kiss, Kuris P.; Bor- bás. ill.: Kiss, Pál, Hulitka. Hil­mer. Palotás—Vörös Csillag SE 1:1 (1:0) Rétság, íoo néző, v.: Moháé*!.1 Palotás; Szita — Kovács, Kocza, Szabó — Sándor, Matiszlovies — Tóth A., Dévai (Bállá), Balogh. Turcsányi, Tóth K. Társadalmi edző; Kovács József. Vörös Csii-i lag: Protovln — Szabó O., Mi­hály, Zachar — Suth, Sági — Ter­mán, Szabó J. (Molnár), Gál, Szi-i ta. Perez. Edző; Győri Ferenc. A sportszerű, jó iramú mérkőzés 14 J percében Mihály a büntetőterüle­ten belül ijedtében kézzel ütött« el a labdát Tóth K. elől. A 11- esből Tóth K. szerzett vezetést a listavezetőnek. Változatos játék következett, hazai fölénnyel. A Vörös Csillag támadósora három­szor is eltalálta a kapufát. A 78.' perc hozta meg az egvenílő gólt. Ekkor Suth 'előrevágott labdája Szitán átugorva pattant a hálóba. A hazaiak később ismét kapufára lőtték a labdát. Jó: Szita. Ko­vács, Matiszlovies. Tóth K.. 111.5 Protovin, Sávi, Termán, Szabó J. A bajnokság állása 1 Palotás 22 14 4 4 61-28 32 2 Somos 22 13 3 6 41-20 29 3. K.-k>eszi 22 12 3 7 54-33 27 4. Bgy. Volán 22 12 3 7 54-38 27 5. St. ZIM 22 9 8 5 46-24 26 6. K.-lapujtő 22 9 6 7 42-34 A 7. Vörös Cs. 20 10 3 7 42-28 29 8. St. Bányag. 22 9 4 9 36-43 29 9. Dejtár 22 7 7 8 43-41 21 10 M.-verebély 22 7 7 8 28-36 21' 11. Ötvözet MTE 21 9 3 9 37-52 21 12. Romhány 21 8 4 9 45-53 20 13. Hugyag 22 7 4 11 41-47 :9 14. Szécsény 21 5 7 9 40-50 17 15. Jurisits SE 22 5 4 13 38-61 1# 16. Karancsság 21­4 17 16-76 4 A félbeszakadt Szécsény—ötvö­zet MTE mérkőzés eredménye a szövetségi határozatig nem szere­pel a táblázatban. összeállította: Andó Miklós Röplabda NB II. Csak a pályaválasztóknak ' sikerült Ez történt a IV. fordulóban kedett az átlag fölé, de időn­ként Balogh és Gubányi ütő­játéka is megfelelő volt BP. HAR1SNYAGYÄR—KIS- TERENYE 3:0 (10, 4, 12) Budapest, v.; Legendás. Kisterenyei Bányász: Zsidai, Juhász, Nagy, Kovács, Lő’ rincz. Szabó. Cs.: Szomszéd, Tari. Edző: Molnár László. Az első játszmában jó kez­dés után a vendégek gyorsan Salgótarján, v.: Békési, visszaestek. Néhány bosszan­szeUemes megoldásai, es Toth SBTC: Balogh, Denk. Hanyi- tó hiba hatására a második egyenletes, jo teljesitmenye né Gubányi, Bokor. Molnár, -játszmát szinte ellenállás Cs.: Toldyné. Edző: Tóth nélkül feladták. Fordulás András. után sikerült újítani, de 12:10-es vezetés során is- A tartalékosán kiálló ha- mét elemi hibókat vétebtek, dégek többször vezettek, vé­gül azonban vesztett pozíció­ból is az St. ZIM kerekedett felül. Az örökifjú Zalánfi tetszett. V. IZZÓ—SÜMSE 3:0 (4,6,4) SBTC—EGRI DÓZSA 3:0 (5, 3, 11) Budapest, v.: László. SÜM- zaiak biztos győzelmet arat­SE: Szomszéd, Fürjesi, Bo- tak a gyenge játékerőt kép- ^fát^ZsTdai Inggadt­dor. Felegyhazi, Papp. Ta- viselő, megfiatalított Egri Dó- . . le]Y,esedése kevés kács. Cs.: Korim, Sárai Z. zsa ellen. Ennek ellenére ,fíff l-í Edző: Félegyházi Pál. _ . , , volt a győzelemhez. Rajta kí­Pappné es Szabone tavolma- ü, ~ Tari 1átéka felelt Egy pillanatig sem forgott radása sportszerűtlen maga- várakozásnak veszélyben a jól megerősí- tartásra vall. A fekete-fehé- “ tett hazai csapat győzelme, rek közül Bokor Éva emel- Dr. Jaeger Ede Ráadásul az üveggyáriak el- ______________'___________________________________ f ogódoltan játszották, senki nem nyújtott átlagon felülit. NÓGRÁD — 1972. május 4„ csütörtök