Nógrád. 1972. április (28. évfolyam. 78-101. szám)

1972-04-11 / 84. szám

{ Labdarúgó IN 13 IT. Kist erényéi bravúr Gyöngyösön Sima vereség Miskolcon — Papírforma INagybátonyban A megye három NB Il-es labdarúgócsapata közül va­sárnap délután kettő győzött. A listavezető MVSC otthoná­ban nem volt esélye pontszer­zésre az SKSE-nek. Bravúro­san győzött Gyöngyösön a Kistoronyé. Nagybátony ban a papírforma érvényesült. Kistcrcnyc—Gyöngyös 1:0 (0:0) Gyöngyös, 2000 néző, v.: Bircsák. Kisterenyei Bányász: Horváth — Tőre, Bibók, Orosz — Gaiger, Márton — Tarlós!, Szomszéd, Toldy, Králik, Du­dás. Edző: Dávid Róbert. Gyöngyösi Spartacus: Kovács — Barta, Nagy T. (Gombos), Adonyi ,— Ács, Molnár — Gáspár, Pócs, Erdei, Pethes, Nádudvari. Edző: Treiber Ru­dolf. A 10. percben Toldy távoli lövését védte Kovács. Húsz percen át változatos, kemény küzdelem alakult ki. A tarta­lékos hazaiak több támadást vezettek. Gaiger és Márton viszont kitűnően állta a Sa­rat, Mindketten gólhelyzetben tisztáztak. A 42. percben tű­zijáték alakult ki Horváth ka­puja plőtt, a csatár Tarlósi góltól mentette ,meg a csapa­tát. Fordulás után a vendégek kezdtek jobban. Králik veszé­lyes lövését védte a kapus. Negyedórás hazai rohamok következtek. Nyugodtan vé­dekezett a Kisterenye. A 66. percben Králik két védőt ki­cselezett, legurított Toldynak, aki elhúzott a kapus mellett, és ajobb sarokba gurított. 1:0. idegesen, kapkodóan küz­dött a Spartacus. A 87. perc­ben Dudás közeli lövését bra­vúrral védte a kapus. Az ügyesen, jó taktikával, harco­san játszó Kisterenyei Bá­nyász megérdemelten győzött. Ezen a találkozón Marton Fe- Veres, Szklenár, ill.: Pusztai, renc 60., Szomszéd Antal 75. Popelka, Angelmayer. bajnoki mérkőzését jubilálta Kéri Elek — jó játékkal. A 60 tagú lel­kes terenyei szurkológárda Miskolci VSC—SKSE 3:0 (1:0) minden dicséretet megérde­mel. Jó: Orosz, Gaiger, Már­ton, Toldy, Győri László Nagybátony—Kossuth KFSE 2:0 (1:0) Nagybátony, 800 néző, v.: Miskolc, 2000 néző, v,: Pé­csi. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István —• iKrompaszky, Locker — Marosi, Molnár, Marót! (Karczagi), Kiss Krisz­tián. Edző: Szentmarjay Ti­bor. Salgótarjáni Kohász: Vá­ri — Sebők, Gáspár, Kapás Almás! Nagybétonyi Bányász: — Pünkösdi, Krivanek — PáJ- Palhuber — Kecskés, Pozsór mai, Szolnoki, Tájit, ,Szeberé- I.. Ludányi — Kupcsulik, Ra- nyi, Antal. Edző: Szojka Fe- konczás — Nagy, Kovács (Po- renc. zsár ,11.), Veres, Szklenár, Sar­kad!. Edző: Laczkó ‘ Sándor. A listavezető mezőnyfölényt harcolt ki az első negyedórá KKI'SE: Fekete — Pusztai, Vi- ban, de jól védekeztek a kék- da, Popelka — Öze, Postás - fehérek. .A 20. percben Kiss Bodó, Márkus, Horváth (An­gelmayer), Pogács, Duschák. Edző: Budai László. A védekezésre berendezke­dett vendégek szórványos el­lentámadásokra építettek. A szabadrúgásból középre nyes­te a labdát, és Locker a há­lóba helyezett. 1:0. A 3S. percben Krivanek és Molnár összecsapott, a játékvezető mindkettőjüket kiállította. A hazaiak a szél 'segítségével 36, percben Krisztián bombá­támadólag léptek fel. A 15. percben Veres alig lőtt mellé ját Vári szögletre ütötte Szünet után támadtak a A 29. percben Veres csavart vasutasok, öt perc után fel szöglete nyomán a kapus javultak a vendégek. Szolno- Szklenár elé ütötte a labdát, ki beadáséról lekéstek a csa- aki egv méterről nem hibá- tárok, az 50. percben Szebe- zott. 1:0. A 41. percben' Du- rényi erős lövését védte sehák 16 méterről leadott lő- ügyesen Kun. A 65. percben vése nyomán alig kerülte el Szolnoki már csak a kapus- a kaput a labda. sál állt szemben, de mellé Szünet után a KKFSE kéz- gurított. Pálmai is gólhelyze- dett jobban. Duschák, Pogács tét hagyott ki. A 70. percben és Bodó lövéseit védte Pailiu- súlyos védelmi hibából Kiss bér. Az 58. percben Nagy gurított az üres kapuba. 2:0. ügyetlenkedett gólhelyzetben. Kapkodott a vendégek védel- Húsz perc után Ismét felülke- me- A 85. percben a 300. baj- rekedett a Nagybátony. A 64. noki mérkőzését játszó Króm percben Veres szöglete után a védők lába mellett elcsú­paszky bombázott a jobb fel­ső sarokba. 3:0. Bár többet szott a labda és Szklenár 6 támadott az MVSC, a vendé­geknek legalább annyi hely­____ ____ zetük volt.: Jó: Locker, t ett volt a játék. Végig“'nagy Krompaszky, 'Herr, 111.: Gás- iram, megérdemelt hazai győ- Par> Antal. méterről ismételt. 2:0. Az utol­só negyedórában kiegyenlí­zelem. Jó: Palhuber, Kecskés, Demény László Mérkőzés ulán Matheez edző gondterhelt Álig fejeződött be as SBTC—DVTK északi rang­adó, amikor a 3:0 arányú ■ biztos hazai győzelemmel végződött NB I-es labdarú­gó mérkőzésről kértük Ma- thesz Imre edző vélemé­nyét, — Megérdemelten győzött a Salgótarján. Nem akarom megmagyarázni a bizonyít­ványt. de nagyon megérez- tük Vass, Kovács és Kendi hiányát, akik sérültek. Rá­adásul Gorge: édesapja meghalt, szombaton temet­ték, nem számíthattam az ő játékára sem. A hazai pá­lya előnye is az SBTC mel­lett szólt. Nagyon elégedet­len vagyok Palotai játékve­zető működésével. Vélemé­nyem szerint a testtel való játékot egyoldalúan bírál­ta el, rendre a hazaiaknak kedvezett. Amikor Básti be­letalpalt Horvéthba, őt is ki kellett volna állítani. Tá­borit pedig azért cseréltem le. mert nem ment neki a játék. Varga által könnyen hagyta magát lefedezni, az FTC ellen jóval többet nyújtott. A gondterhelt edző kifej­tette véleményét a csapat tavaszi kilátásairól is. — Magunk mögött hagy­tuk az idény egyharmadát. A második harmad öt mér­kőzéséből legalább öt pon­tot kellene szereznünk. Ha­zai pályán fogadjuk a Ta­tabányát, a Videotont, és a Csepelt. A Bp. Honvéd és a Vasas otthonába látoga­tunk/ Ha tervünket sikerül megvalósítani, akkor az utolsó öt mérkőzésen már viszonylag könnyebb dol­gunk lesz. Remélhetőleg a sérültek is mielőbb rendbe jönnek, és sikerül elkerül­nünk a kiesést. — R — Röplabda NEMI. Nógrádi csapatok kitűnő rajtja Négy mérkőzés — négy győzelem A röplabda NB II. Keleti Szabóné, Gubányi, Bokor, Mol- csoportjában megkezdődött az nár. Cs.: Denk, Szabó, Halász, idei bajnokság tavaszi idé- , nyének küzdelemsorozata. A Edzo‘ Toth Andras‘ 1 négy nógrádi csapat kitűnően a vártnál sokkal kisebb el­Ä 2TS Ä“ —4 “VTK *. az SBTC női grádája gyenge Ien egy pillanatig sem forgott ellenfelet fektetett kétvállra. veszélyben a győzelem. Az edzőmérkőzés jellegű találko­zón a fekete-fehérek közepes teljesítményt nyújtottak. Csak Bokor játéka emelkedett az átlagos fölé. FÉRFIMÉRKŐZÉSEK St. öblösüveggyár—OSC 3:0 (13, 7, 8) Kisterenye—OSC 3:0 Salgótarján, v.: Gallal. SUMSE: Szomszéd, Fürjesi, Fodor, Félegyházi, Papp, Ta- Részletes eredmény nem ér- kács. Cs.: Korim, Sárai Z. kezeit. Edző: Félegyházi Pál. Az egyetemisták csak az első játszmában tették pró­bára a hazaiakat. Megérde­melten, biztosan győzött a SÜMSE. Szomszéd és Félegy­házi ügyesen helyezte a lab­dákat, de jól illeszkedett be a csapatba a bajnoki mér­kőzésen először szereplő Für­jesi is. St. ZIM—MISKOLCI VSC 3:0 (3, 4, 2) St, Építők-pálya, v.: Ma­gyart St. ZIM: Szedlák, Za- lánfi, Tóth, Monóri, Balázs. Farkas. Cs.: Szirmai, Galló, Takács, Liptai. Edző: Kőbán László. A rutinos . hazai csapatot nem állította különösebb erő­próba elé az MVSC. Félgőz­zel is biztosan nyerték • meg alig fél óra alatt a találkozót. NŐI MÉRKŐZÉSEK SBTC—DVTK 3:0 (8, 0, 1) Bolyai gimnázium, v.: Gal- lai. SBTC: Balogh, Hanyiné, Dr. Jaeger Ede .. •­• ■ ■VW*5­SPORT Északi rangadó Mérsékelt kezdés — jó folytatás SBTC-DVTK. 3:0 (1;0) Ez volt a harmadik: Kovács remek gólja nyomán a hálóban táncol a labda. Horváth, Kovács, Salamon, és a földön Veréb kapus búslakodik Balrölt Salgótarján, 6000 néző, v.i átívelt a bal oldalra, és az véceot, majd kétszer rálépett Palotai (Fehér II., Pusztai), egyedül hagyott Kmetty 6 a fekvő játékosra, ezért a já- SBTC: Szőke — Gecse, Kmet- méterről a bal felső sarokba tókveaető kiállította. Bartha ty, Varga, Vertig — Horváth, fejelt. 1:0. A vendégek közül is sárga lapot kapott Druzsin Répás, Básti — Szoó, Kovács, Földesi é.s Kolláth, valamint felvágásáért. Bartha és Jeck Jeck. Edző: Moór Ede. DVTK: a középpályás Salamon ügyes- lövését védte ügyesen Ve- Veréb — Horváth, Salamon, keöett. A 40. percben Gass réb. Az utolsó veszélyes lö- Hajas, Kolláth — Oláh, Föl- került gólhelyzetbe, de közeli vést Gass küldte kapura, de dasd, Sikora — Druzsin, Tá- lövését Szőke kiütötte. Ellen- Szőke a helyén volt. bori, Gass. Edző; Mathesz támadásnál Répás erős lövését Az első félidőben unalmas, Imre. t védte Veréb. Csere: Tálbori helyett Üd- tr íai’Ax varev (65. perc), Szoó helyett A»-- télldo Bartha (68. perc). A 46. percben Oláh gólhely­Szőgíetarány: 3:0 (1:0) ­Diósgyőr javára. alacsony színvonalú, gyenge iramú volt a játék. A két ka­pu alig forgott veszélyben. A csapatok 4—3—3-as felállás­ban küzdöttek. A vendégek a zetben közelről fölé fejelt. “ tvc"“»BaT Kovács eltalálásáért a ven- ÄJ*1 lelkesebbek voltak. A északi rangadó első 20 dégek jobbhátvédje sárga cé- M j percében semmi izgalom nem dulát kapott. Élénkebb lett “ leK Kepe- Enynuit a görcsös akadt. Csupán két-k^t rosszul -játék, felváltva vezették tá- i0le8 bal oldalon íranvT/is- ist,/*.: i'jfV,nft,i«it/ a pa npri*hAn vezettek a hazaiak veszélyes a t>z. percDen támadásokat. A védelem ez­irányzott lövésit láthattunk, madásaikat. helyzetet egyet sem. Állójáték folyt a pályán, Répás tanács­talanul keresett csatárt, akit helyzetéé tudott volna hozni. A két csapat hasonló felállás­ban küzdött. Egymás hibáiból éltek. Az első veszélyes lö­vést a 25. percben Sikora küldte kapu mellé A 29. percben Druzsin és Tábori megkeverte a védelmet, Ver­tig fellökte Táborit. Sikora szabadrúgása nyomán a sor­falon Irányt változtató labdát Szőke bravúrral csípte el. A 35. percben Répást buktatta Oláh a 16-os sarkúnál. Básti if • . ; ií ; ■ 1 € tv-. (Mrnnm;<* off-go ' °8c?<?»0 o D o ! ^ DVTK ___ n o o c c oo 1 oco°° b® úttal is sokat bizonytalanko­dott, és csak a vendég csatá­rokon múlott, hogy nem talál­tak Szőke hálójába, összessé­gében közepes iramú és szín­vonalú találkozón a többet kezdeményező és helyzeteit jobban kihasználó SBTC ilyen arányban is rászolgált a győ­zelemre. Javuló játékot pro­dukáltak. de ennél többre lesz szükség vasárnap Egerben. Ha a mutatott játékkal nem is egészen, de az eredménnyel mindenki elégedett lehet. Az SBTC kapujában Szőke megbízhatóan látta el kevés NB L tartalék DVTK—SBTG 1:0 (1:0) Salgótarján. 2000 néző. v.: , Alacsony színvonalú. ese- Klss. Diósgyőr: Szabó L. — ménytelen mérkőzést játszott Balogh, Marczis, Petercsák— a két csapat. A 17. percben Tamás, Szanyi — Újvárosi, balról átívelt labdát Ujváro- Mikula, Pósa (Fehér), Kúp- sí kapásból bombázott a bal csők. Fekete L, SBTC: Szi- sarokba. 1:0. Tehetetlen csa- kora. Baranyai. Miklós, An- társósa miatt veszített a ha­tat — Lisztóczki Bódi — ?ai csapat. Jó: Szabó L„ Pe- Szőllősi. Szabó, Bejindán, tercsák, Fekete L., ill.: Mik- Toldi (Bencsok). Loch. lós. * Vívás Sarkadi sikere A sportiskolás vívók orszú- tott a döntőbe és ott a 6. he- gos bajnokságát több napon lyen végzett. Ugyanebben a keresztül Pécsett rendezték korcsoportba:! Kromberger a meg. A Salgótarjáni Kohász középdöntő során kiesett, sportiskolásai ezúttal először Az SKSE vívói legközelebb vettek részt ilyen versenyen. Szolnokon versenyeznek, ahol Öt fiútőröző képviselte a II. osztályú férfi tőrversenyt kék-fehéreket. Az 1958—59-es bonyolítanak le. A -tarjánia- korcsoportban Sarkadi ért el kát Horváth, Kovács, Benkó számottevő eredményt. Beju- és Urvölgyi képviseli. Miről vall a lőtáblázat? Arról, dolgát. Gecse keményen, har- hogy az SBTC kapujára 16, cosan, kisiklását feledtetve míg a DVTK kapujára 20 lö- játszott. Kmetty védőmunkája vés szállt. A jelekből látható, mellett kapura is veszélyes hogy többet és eredménye- volt. Varga meg felelően őrizte sebben bombázták Répásék Táborit, bár nem volt nehéz Veréb kapus hálóját. Sötét dolga. Vertig végi ©szabály ta- karika; gól, félsötét karika: lankodta a mérkőzést. A kö- crős lövés, világos karika: kö- zéppályán Répás ügyeskedett zepes, illetve gyenge lövés a leghasznosabban. Básti nagy hibaszázalékkal, félénken jál- Gasfe közelről fejelt, Szőke szott: Horváth keveset vállalt bravúrral szögletre védett, magára. Szoó mérsékelt kez- Feljavult a DVTK, de tudó- dés utón elszürkült. Kovács mányuk elfogyott Szülve kapu- harcosan, keményen küzdött, ja előtt. Földesi fejelt gól- Jeek az utolsó 20 percben fe- helyzetben közelről mellé, led tette addigi kihagyásait, majd Salamon kapott sárga Bartha gyorsan játékba len- cédulát, Kovács feivágásáért. dűlt. A 68. percben Kovács jobbról átívelt, Kmetty középre fe­jelt, a védőkről Jeck elé pat­tant a labda, aki közelről a bal sarokba bombázott. 2:0. Két perc múlva Salamon el­lökte Barthát. Szabadrúgást A DVTK kapujában Veréb jól védett, a -gólokról nem te­hetett. Kolláth jó játékát ki­állítása lerontotta. Hajas és Salamon rengeteg támadást akasztott meg. A középpályán Földesi fáradhatatlanul moz­végzett el Básti, Vertig Ko- 8°tt.'’ Oláh és Gass gólhélyze- vács elé továbbított, aki éles tökben hibázott, szögből a bal alsó sarokba Palotai játékvezető modern lőtt. 3:0. Oláh került óriási felfogásban. engedve a test helyzetbe a 73. percben, de test elleni játékot, megfele­ellőtt a kapu előtt. A 76. lóén bíráskodott, percben Kolláth felvágta Ko- Rozgonyi István NÓGRÁD - 1972. április 11., kedd