Nógrád. 1972. február (28. évfolyam. 26-50. szám)

1972-02-29 / 50. szám

r»;** ■ Satt Európa-bajnokok ellen is siker SKSE - Vasútépítő Törekvés 8.6 Késhegyre menő küzdelmet hozott az első táblán a Tóth Lasztié—Sax Gyula mérkőzés. Az idei ifjúsági Európa-bajnok (a kép előterében balról) csak a negyedik órában tud­ta megadásra késztetni az ellenfelét (Fotó: Koppány) Folytatja sikeres szereplé­sét az SKSE sakkcsapata az NB Il-es Maróczy CSB-ben. A III. fordulóban a kitűnő erők­kel kiálló, két Európa-bajno- kot — Saxot és Verőcát — felvonultató Vasútépítő Tö­rekvés csapatát is kétvállra fektették. Az említett kitűnő­ségek, valamint Szily József nemzetközi mester mellett Honiiné is ellenfele volt a tarjániaknak. A győzelem ér­tékét növeli, hogy valameny- nyi táblán elmélyülten, az idővel és az. anyaggal jóigaz-, dálkodva játszottak a kohász­sakkozók. Tóth L., Ponyi, Lengyel igen erős küzdelem után csak a negyedik órában adta meg magát, Sax, Szily, illetve Verőczi Zsuzsa ellen. A mérkőzés vezetője, Balogh László nemzetközi versenybí­ró a találkozó után osztatlan elismeréssel szólt a tarján lak 9. Bp. Postás 19,3, 10. Szentes teljesítményéről — dicsérte a 19 (1), 11. VCS Traktor 18.5, csapatot A győzelemmel váí- 12. Gyöngyös 18 (1), 13. tozatlanul az élcsoportban MEAFC 12, 14. Békéscsaba 10 toglal helyet az SKSE. (2). A Vasútépítő Törekvés el- Az SKSE a IV. fordulóban len Szolrács, Czakó, Tóth P. március 12-én Budapesten a Tóth J., Gondos, győzött, Kle- VCS Traktor csapatával mér- pej, Horváth, Balázs és Su- kőzik. lyők döntetlent ért eL '■ A forduló további eredmé­nyei: Postás—Ganz Villany 7,5:6,5, Szeged—VCS Traktor 8,5:5,5, KGM—Gyöngyös 8:5 (1) , DEAC—Békéscsaba 8:4 (2) . Szentes—Miskolc 5:8 (1), BSE—MEAFC 11:3. A bajnokság állása: l.BSE 27, 2. KGM 26 (1), 3. SKSE 26, 4. DEAC 25(2), 5. Sze­ged 24,5, 8. Miskolci Sparta­cus 21,5 (1), 7—8. Ganz Vil­lany, Vasútépítők 20,5—20,5, Beruházók figyelem! Átadjuk különböző beruházási célok megvalósítására alkalmas 120x180 m méretű, Rétság község közműve­sített ipartelepén a 2. sz. főútvonal mellett levő tereprendezett területünket. Érdeklődni lehet: Ftnom- kerámiaipari Művek létesítmény-főmérnökség, Pátro- vite György. Telefon: 475-132. Verőczi Zsuzsa Fonodái munkára felvessünk fonó szakmunkásnőket női betonútokat. 14—16 éves korig két műszakba, 16 év betöltése után három műszakba, Betanulási idő: 1 hónap. Bérezés betanulási időre: 1200 Ft. Betanulási idő után 1900—2500 Ft fizetéssel. Kéthetenként szabad szombat. Vidéki nődolgozók részére szállást biztosítunk. Férfimunkásokat is keresünk betanított és segédmunkára. Bővebb felvilágosítást levélben is adunk. Cím. Pamuttextil Művek Fonógyára. Budapest, XI., Bocskai u. 90. Munkaügyi osztály. SPORT Búoú a kupától Meglepte ellenfelét a Tatabánya Tatabánya—Salgótarján 3:0 (1:0) Tatabánya' 4000 néző, v.: Palotai (Gyimesi, Kőrös). Ta­tabányai Bányász: Rothermel — Horváth L., Kovács I.. Lacz- kó, . Kovácshegyi — Lódi> Horváth F.. Arany — Szabó. Kőműves. Tóth K. Edző: dr. Lakat Károly. Salgótarjáni BTC: Magyar — Gecse. Kmetty, Varga. Vertig — Szalai. Répás. Básti — Hor­váth. Ka.idi, Jeck. Csere: Kaidi és Vertig he­lyett Bartha illetve Kovács (59. perc). Szögletarány: 5:2 (3:1) a Tatabánya javára. Élvezetes, változatos iram­ban kezdődött a mérkőzés. A harmadik percben Szalai hi­bázott. Kmetty elcsúszott, de Szabó gólhelyzetben mellé lőtt. Ellentámadásnál Vertig kecsegtető helyzetben bombá­zott a kapu mellé. Feltűnt, hogy Horváth Tóth Kálmán­ra, Varga Kőművesre vigyá­zott. Az 5. percben Magyar Lódi elé öklözte a labdát, aki fölé lőtt. A 6. percben Hor­váth rosszul passzolt. Kőmű­ves kiugrott, de óriási hely­zetben fölé bombázott. A 10. percben Tóth K. nagy helyzet­ben a védőkbe rúgta a lab­dát. Palotai engedte a ke­mény játékot. Szemre tetsze­tősen. jól játszott a Tata­bánya, védekezni kényszerült az SBTC. A 26. percben vi­szont Répás alig fejelt fölé. A 28. percben Laczkó az oldal­hálóba talált. Egy perc múl­va Vertigről Szabó elé pattant a labda, de a csatár fölé lőtt. A 35. percben Lódi ve- z'líte fel a labdát. Szabóhoz játszott, a védők hátráltak, és a szélső 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Szünet után Vertiget Hor­váth L. kilökte a salakra, és rosszul esett. Az 52. percben Tóth K. balról átívelt. Kmet­ty és Vertig között Szabó elé pattant a labda, aki lekezelte és hat méterről a. bal sarok­ba lőtt. 2:0. Az 57. percben Vertig beadásáról Ka.idi nagv helyzetben hajszállal lekésett. A kettős cseresem változtatott a helyzeten. Fergetegesen ro­hamozott a Tatabánya. A 70. percben Arany jobb oldalon futtatta Horváth Lászlót, be­adásából a hazai Horváth F. visszafejelte a labdát és Tóth K. 18 méterről, kapásból a bal alsó sarokba bombázott. 3:0. Lódi kísérletezett távoli kapuraemeléssel. de elsu­hant a kapufa mellett a lab­da. A 87. percben Jeck át­adása után Kovács I. tisztára játszotta magát, de gyengén lőtt és Rothermel védett. Jo­gos vastapsot kapott a hazai csapat a mérkőzés végén. A Tatabánya alaposan meg« lepte ellenfelét, és Ilyen .arányban is rászolgált a győ­zelemre. Nagyon lelkesen, gyorsan, erőszakosan. da sportszerűen küzdöttek. Gyak­ran még a szélsőhátvedek is elszántan támadtak. Az SBTC csapatrészei között nem volt meg a kellő összhang. A vé­delem gyakran zavarba jött. a középpályások kevés gon­dot fordítottak a védekezésre, a megfogyatkozott csatársor erejéből pedig még lövésekre sem futotta. Ezzel a meglepő arányú vereséggel az. SBTC elbúcsúzott az MNK-tól. Oláh Géza. a csapat egykori kapu­sának véleménye: „Kikap­tunk, de ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Sok volt a pontatlan leadás, gyorsaságban felül­múltak bennünket. Bízóin benne, hogy Komlón. javí­tunk!” A Tatabányából Horváth F„ Laczkó, Szabó Lódi és Tóth K. dicsérhető. Az SBTC ka­pusa, Magyar nem tehetett a gólokról. A védelem legjobb­ja Gecse volt. Az I. félidőben Varga. Répás és Básti nyúj­tott elfogadhatót. Palotai játékvezető kifogás­talanul birsákodott. Rozgonyi .István Labdarúgás MNK-eredmények A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa legjobb 8 csapata közé jutásért a hét végén hat mérkőzést játszot­tak. Az NB II-es Pécsi Érc­bányász szombaton 1:1 arányú döntetlent harcolt "ki a Vasas ellen, és nagy meglepetésre továbbjutott. Vasárnapi ered­mények: Videoton — Bp. Honvéd 1:0 (1:0), Újpesti Dó- zsa-T-Szombathelyi Haladás 2:1 (1:1), Ferencváros—Sátor­aljaújhely 3:1 (2:1), Tatabá­nya—SBTC 3:0 (1:0), MTK— DVSC 5:0 (3:0). Már korábban kiharcolta továbbjutását a Rába ETO és a Szegedi EOL. A totó 9. heti eredménye 1. Atalanta—Mantova 2. Bologna—Fiorentina 3. Milan—Sampdoria 4. Napoli—Cagliari 5. Koma—Juventus 6. Torino—Inter. 7. Varese—Catanzaro 8. Verona—Lanerossi 9. Arezzo—Bari 10. Como^-Foggia 11. Reggiana—Taranto 12. Ternana—Catania 13. Novara—Lazio +1 14. Cesena—AS Reggina 2:0 1:1 0:0 0:0 1:1 2:1 1 :i 2:2 1:0 0:0 2 :l 0:0 1:0 1 1:0 fisBvsänifgBSaiforgcBOmi f IffsilScilaV megvételre kínál Csepel B. 350, típusú, üzemképes 4000 liter űrtartalmú iizemcün^ag-szöllítő tartáSifgépkocsikat A gépkocsik megtekinthetők az ÁFOR I. sz. Gépkocsijavító Üzemében: Csepel, petróleumkikötő (a MERKUR mellett). Telefon: 479-909, vagy 278-470, Vörös József. Óriási küzdelem Bgy. SE-SKSE 1:1 (1:1) Balassagyarmat. 300 néző. v.: Cseh. Bgy SE: Tományi (Freis­tag) — Jelen. Fábián. Hoffer — Józsa, Pribeli— Kovács (Borda). Hugyecz, Balogh. Haga, Laikó. SKSE: Vári (Marton) — Sebők. Gaál, Gáspár (Bábel) — Pünkös­di, Kapás — Pálmai, Szolnoki. Tajti, Szeberényi. Bartha. Nagy érdeklődés előzte meg Balassagyarmaton az NB Ill-as hazai, és az NB n-es kék-fehér együttes labdarúgó-mérkőzését. A hazaiak lendületes rohamokkal kezdtek. A 3. percben Kapás felvágta Hugyeczet. A megítélt 11-esből Fábián kapu mellé rúgta a labdát! A 40. percben Tál ti röviden adott haza, a szemfüles Kovács elcsípte a labdát és az üres kapuba lőtt. 1:0. A 43. pero* ben Pálmai elhúzott Tományi mellett, Fábián kézzel ért a láb-» dához. A megítélt ll-esből pün-< kösdi a jobb sarokba lőtt. 1:1. Szünet után kiegyenlítettebb! Lett a játék. A vendégek igye­keztek lássitáhi 'a küzdelmet. A 70. percben Laikó bombája zúgott) el a kapufa mellett. A két csapat mérkőzése. ke­mény, helyenként durva játékot hozott. Az I. félidőben a Bgv. SE került fölénybe, szünet után kiegyenlítődött a' játék. Mindkét csapatban akad még javítani va­ló. Jó: Jelen. Hoffer, Kovács, ill.: Sebők. Tajti, Szeberényi. ídeinén.v) Lelkes hazaiak Karancslapujtő—Nagybátony 1:5 (0:5) Karancslapujtő, 100 néző. v.: Berta. Karancslapujtő: Tóth A. (Híves) — Gordos. Telek, Lávái F. — Novák Gy.. Lantos — So­moskői. Horváth. Tóth S.. Ju­hász L.. Juhász I. (Novák L.) Nagybátonyi Bányász: Palhuber (Toriák) —• Kecskés. Kegye, Lu- dányi — Pozsár I. (Kökény). Ra- konczás — Kovács F.. Veres. Pozsár II.. Sarkadé Macska. Jó talajú pályán a lelkes hazai csapat eilen könnyedén játszott a kitűnő erőben levő NB Il-és Nagybátonyi Bányász. Góllövő: Pozsár (II.) (3). Sarkadi. Kovács F.. ill.: Telek (ll-esből). Szerdán: Egri Berva — Nagv- bátonyi Bányász. Eger 14.30 ój Csütörtökön: Karancslápuitő — St. ZIM. Karancslapujtő 15.30 ó. (molnár) ELADÖ azonnal be­költözhető két és fél szobás családi ház 300 négyszögöl telekkel. Salgótarján. Ferenc- telep, Táncsics út 48. NÖGRADMEGYER­3EN ÍO'O-O négyszög­öles telek sürgősen eladó, a Gécilaposon. Érdeklődni lehet özv. Makó Bélánénál. SZÖRTELENlTSE lá­bait szőrtelenitő krémmel. 15 forint. Aikát, bajuszát (női hónalj) szőrtelenitő □orral 10 forint. .Egészségre ártalmat­lanok. Hámlasztó,, fe­hérítő. szeplőkrém. Halványító folyadék. Fényvédő krém. Ér­zékeny. száraz bőrre bőrtápláló zsíros krém ráncos bőrre kakaó­val as krém. Speciális haj szesz korpás, zsí­ros fejbőrre. Felbőr- krém száraz, töré­keny hajra. Vízálló, méregmentes szempil­lafesték. lakk. Hón­alj-, tenyérizzadás el- ’eni púder, speciális lábizzacjást gátló szer. Bőrkeményed és-, tyúk­szem irtó lakk. Meg­rendelhető utánvéttel Dr. R-abinek Aladár vegyészmérnöknél. Székesfehérvár, Piac tér 53. Jö KARBAN levő 50O~as Trabant eladó. Salgótarján. Csizma­dia .Sándor út 86. ELADÖ 601-es Tra­bant. Érdeklődni hét­köznap Salgótarján. Liget út 5. ____i____________ V ENNÉK egy- vagv kéttűágyas ..Dopleta” kötőgépet. Kolozsvári László, Nagybátony.' Révay u. 5. OJ TÍPUS Ü Wart­burg eladó! Salgótar- 1án. Derkovits Gy. u. 4. Művésztelep. KÉT SZOBA össz­komfortos. távfűtéses tanácsi lakásomat el­cserélném budapestire vagy környékire. ,,Te­lefonos” jeligére a salgótarjáni hirdetőbe.* ------------------------------— R ENAULT 10 fehér eladó Érdeklődni: 10-40 telefonon. Hor­váth. 250 cm3 Jáwa 5000 km-rel eladó. Kovács Gyula. Mátraszele, Táncsics u. 26. „A” kategóriájú vállalat felvételre keres: mélyépítés­ben gyakorlott előkészítő mérnököket, technikusokat, norma­technológusokat. tariforöket. művezetőket, valamint építőipa­ri gyakorlattal rendelkező közép­vagy felsőfokú közgazdasági vég­zettségű pénzügyi csoport­vezetőt, ügyvitel­szervezőt, tervei Óadót* utókalkulátort, igazgatási előadót (j ogi végzettség­gel). Alkalmazunk ‘ vizsgázott nehéz­éi könnyűgépke­zelőket. Jelentke­zés: írásban, vagy személyesen válla­latunk . személyzeti osztályán. Címűnk» Közép­magyarországi Közmű- és Mélyépítő Vállalat, Gödöllő, Tessedik S. u. 6. ez, r NÓGRAD - 1972. februái 29., kedd