Nógrád. 1971. október (27. évfolyam. 231-257. szám)

1971-10-06 / 235. szám

Közgyűlési jelentés Kosárlabda NB II. Palotási derűs arcok Miskolczi ellenállhatatlan volt Érvényesült a nagyobb rutin SBTC—GANZ-MÄVAG 69:44 (34:23) Budapest, v.: Tímár. SBTC: Miskolczi (33), Szertné (14), Gerlei (—), Rákóczi (—), Bánná (11), Kovácsné (7), Szakmámé (2), Krenács (2), Molnár (—), Berkes (—), Licskó (—). Edző: Pancsovai Nándor. Az első kosarat a hazaiak érték el, de utána Miskol­czi percei következtek. Ké­sőbb 16:15-re felzárkózott a GANZ-MÁVAG. Ekkor ismét erősített az SBTC. Amikor a győzelem biztossá vált, a tar­talékok is szóhoz jutottak. Jó: Miskolczi, Szertné, Bánné. BKV Előre—SKSE 89:46 (42:25) Budapest, v.: Botos, Berki. SKSE: Palla (14), Juhász (7), Marok (8), Tóth (4), Rudinszki (3) , Cs.: Pintér (4), Oszvald (4) , Gáspár (2). Edző: Szarvas József. A fiatalokkal teletűzdelt vendégekkel szemben érvé­nyesült a nagyobb rutin. A hazaiak négy kitűnő dobó­val rendelkeztek, és tetszés szerint érték el pontjaikat. (mátyus) Serdülők bajnoksága Távolmarad az St. Síküveggyár A palotási sportköri közgyű­lésen harmincötén vettek részt. Teréki Antal (képünkön) egyesületi elnök tartott szín­vonalas beszámolót. Véle­ményt kilencen nyilvánítottak. Többen elmondották, hogy jog­gal lehetnek büszkék az idén társadalmi munkában felépí­tett, új öltözőre, és az újonc, megyei I. osztályú labdarúgó­csapat kiváló eredményeire. Több javaslat hangzott el a sportszerűség megjavítása ér­dekében. A durva játék ellen határozottabban lépjenek fel a játékvezetők — vélekedtek a palotási sportbarátok. A ter­melőszövetkezet képviselőjé­nek hozzászólását élénk ér­deklődés kísérte. Megígérte, hogy a jövőben nagyobb anya­gi támogatást nyújtanak a sportkörnek. Sokat vár a tag­ság Pretkó Ferenc testnevelő­től, aki tanulmányait befejez­ve, friss erővel lát hozzá a sportolók felkészítéséhez. Vé­gezetül ismét bizalmat sza­vaztak Teréki Antalnak, és az általa irányított elnökségnek. Búcsú a pályától ünnepi aktusnak lehettek szemtanúi a szurkolók vasár­nap Hasznoson. A Hasznos— Feisőtold járási labdarúgó­mérkőzésen elbúcsúztatták az aktív játéktól Illés Kál­mánt, a helyi csapat csatárát. A harmincnégy éves lelkes sportembert a mérkőzés meg­szakítása után Kanyó Miklós szakosztályvezető köszöntöt­te, és tiszteletdíjat adott át neki. A játékosok sorra el­búcsúztak a sportszerű játé­kostól. aki tizenhét év után akasztotta szögre a futball- cipőt. Ez idő alatt kiállítva nem volt, példamutató lelke­sedéssel küzdött csapata sike­réért. Jól' sikerült a búcsú, Hasznos csapata 2:l-re győ­zött Felsőtold ellen. A váróéi serdülő labdarúgó­bajnokságban az őszi III. for­duló mérkőzéseit bonyolítot­ták le. Az St. Síküveggyár csapata hű maradt önmagá­hoz, és Nagybátonyban sem jelent meg. Az SKSE szabad­napos volt. SBTC—Sportiskola B. 7:0 (2:0). Salgótarján, v.: Gordos. Góllövő: Zsédely (2), Berecz, Mohácsi, Tóth, Szerémi (ön­gól), Chladni (öngól). Sportiskola A.—Kisterenye 3:2 (2:1). Salgótarján, v.: Gor­dos. Góllövő: Csala, Tóth Z., Handó, ill.: Oláh, Czene. Ki­állítva : Oláh (Kisterenye). A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Sportiskola-A. 3 2 1 -11-4 5 2. SBTC 2 2 - -13- 0 4 3. Kisterenye 3 1-17-62 4. Nagybátony 2-114-61 5. SKSE 2-112-81 6. Sportiskola-B. 3-12 1-14 1 7. St. Sí'ktlveggy. - - - ­(mátrai) Sportolók és sportvezetők Fiatalemberek vezetik a védei. Nagy János 9 éve sportkört Kisbágyonban. A kergeti a labdát, és bal­napokban megtartott köz- hátvédet játszik. Kiállítva gyűlésen Nagy János (bal- még nem volt, és Szalai ról) lett az egyesületi el- Miklós a példaképe. Balogh nők, Balogh Mihály (jobb- Mihály, a szigorú középhát­ról) pedig a gazdaságvezető, véd. Híve a keménységnek, Mindketten aktív labdarú- de elítéli a durvaságot, gók, a pásztói járás bajnok- Szűcs Lajost tartja a ked- ságában szereplő csapat hát- vencének. Labdarúgás NB Ill-as helyzetkép A labdarúgó NB m. Eszakközép- csoport őszi vni. fordulójának eredményei: 1. sz. EPFU—Törek­vés 13) (1:0), Bgy. SE—EPGÉP 3:2 (3:1), St. Síküveggyár—Gáz­művek 3:2 (1:0), St. Öblösüveg­gyár—Pásztói KSE 2:2 (1:0), Bp. Bányagépgyár—Aszód 0:0, BEAC —KM Egyetértés 4:0 (1:0), EMTK —Sashalom 3:0 (1:0), K. Sörgyár —T. Dózsa 3:0 (3:0). A BAJNOKSÁG ALLASA APRÓHIRDETÉSEK MOST vizsgázott SKODA S—100-as. T—5 Pannónia jó ál- garanciális, eladó. Té­lapóiban eladó. 22-95 leíon: 23-20. 18 óra telefon. után. mAtramindszen- i i TI KISZ-szervezet ok- CSALÁDI HAz tóber 10-én szüreti nagy kerttel, beköl- bált rendez. Minden- tözhetöen eladó. Ka­kit szeretettel vár a rancsság. Felszabadu­rendezöség. lás u. 95. Budapesti Vegyi­művek azonnal felvesz: gyakorlott gépko­csivezetőket, 18 éven felüli férfi és női segédmun­kásokat, daru­vezetőket, döm­pervezetőket, ne­hézgépkezelőket, kazánfűtőket, ko­csirendezőket. tur­binagépészeket, autódaruhoz ke­zelői vizsgával rendelkező daru­vezetőket, vegy­ipari szakmunká­sokat, kőműves, ács-állványozó, lakatos, asztalos, villanyszerelő, festő-mázoló szakmunkásokat. Érettségizett lá­nyokat labormun­kára Jelentkezés a munkaügyi osz­tályon, Budapest, IX., Kén u. 5. és IX.. illatos u. 19. Segédmunkások telephelyeinken Is Jelentkezhetnek felvételre. Cím: Budapest, XIII., Váci u. 72.i xm„ Országbíró út 19. és XXII., Nagyté­tényi u. 224. FEHÉR, CM-es Wartburg 34 090 km- rel eladó. Cím: Sal­gótarján, Pécskő út 7. II. lépcsőház, n. Felvételre kere­sünk üzemünkbe női dolgozókat, 3 és 3 műszakos fonodái munkára Betanulás) ldó 1 hónap. Betanított és segédmunkára férfidolgozókat Is keresünk. Bővebb felvilágosítást le­vélben Is adunk Pamuttextil Mű­vek Fonógyára. Budapest, XI. ke­rület. Bocskai út 90. Munkaügyi 0«ztály. 1. EMTK 8 7 • 1 18- 3 14 2. BEAC 7 5 1 1 15- 5 11 3. B.-gyarm at 8 4 1 3 21-16 9 4. Bp. Bányagép 8 4 1 3 11-12 9 5. Gázművek 8 3 2 3 18-14 8 6. K. Sörgyár 8 3 2 3 11-10 8 7. ÉGÉP 8 3 2 3 14-13 8 8. Aszód 8 3 2 3 13-13 8 9. Pásztó 8 2 4 2 10-14 8 10. Törekvés 8 1 5 2 7- 8 7 11. Saig. Síküv. 8 2 3 3 7-10 7 12. 1. SZ. ÉPFU 8 3 1 4 9-12 7 13. Sashalom 8 3­5 10-11 H 14. Salg. Öblösüv. 8 2 2 4 9-13 6 15. Tűzoltó D. 1 2 1 4 11-18 5 16. KM Egyetért. 8 1 3 4 7-19 5 Az Északi csoport eredményei: Trencsényi SE—Edelény 4:0 (3:0), Mátranovák—-Papp J. SE 2:2 (1:0), Egri Berva—Hatvani Kinizsi 4:0 (2:0), Zalka SE—Egercsehi 3:1 (3:1), Mákvölgyi Bányász—Miskol­ci Bányász 1:1 (0:1), Rudabánya —Apc 8:2 (4:1), Borsodi Bányász —Ormosbánya 1:0 (0:0), Ozdvidékl Bányász—Királdt Bányász 0:1 (0:0). A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Trencsémyi SE 8 7­1 20-10 14 2. Papp J. SE 8 5 2 1 23- 7 12 3. Rudabánya 8 6­2 23- 8 12 4. Bervai V. 8 5 1 2 16- 9 11 5. Miskolci B. 8 4 2 2 16-10 10 6. Borsodi B. 8 4 2 2 8- 8 10 7, Zalka SE 8 3 2 3 13-12 8 8. Királd 8 3 1 4 10-12 7 9. Egercsehi 8 2 3 3 10-13 7 10. Apc 8 3 1 4 12-22 7 11. Mákvölgyi B. 8 1 4 3 8-12 6 12. Mátranovák 8 2 2 4 8-14 6 13. ÖzdvidéiKi B. 8 1 3 4 5- 7 5 14. Ormosbánya 8 2 1 5 9-13 5 15. Edelény 8 2 1 5 9-22 5 16. Hatvanit K. 8 2 3 5 8-19 3 Megyei I. osztály Három csapat győzött idegenben öt gólt lőtt Palotás és a Vörös Csillag SE — Döntetlen Szécsényben és Nógrádon — Nem történt kiállítás A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi, VIII. fordulójában három csapat győzött idegenben. Közülük Ka- rancslapujtő és az St. ZIM nyert legnagyobb arányban. A pályaválasztók legnagyobb győzelmét Palotás és a Vörös Csillag SE aratta. Dejtár nyert a Bgy. Volán ellen. Két mérkőzés végződött pontosztozkodással. A Jurisits SE-től Hugyag, Szécsénytől Romhány szerzett pontot. Örvendetes, hogy nem történt kiállítás. ? Jurisits SE— Hugyag 2:2 (2:1) Nógrád, 100 néző, v.: Harth. Jurisits SE: Berta (Kaiser) — Józan, Máté, Űjhelyi — Józsa, Csete — Szedlák, Bertyák, Czabadai, Peller, Kovács. Felkészítő: Sára István. Hu­gyag: Pénzes G. —' Szalánsz- ki, Pénzes I., Meló — Bállá J., Ferencz — Sándor, Hoff­mann, Varsi (Fehérvári), Kis- simon, Balia S. Felkészítő: Vi- domusz Jakab. Az I. félidő­ben csapkodó játék folyt. A hazaiak kétázer találták el a kapufát, de meglepetésre a vendégek jutottak vezetéshez. A 20. percben Sándor távoli lövése Berta keze között hul­lott a hálóba. 0:1. öt perc múlva Szedlák kiegyenlített, majd a 35. percben Kovács egyéni akcióból hazai vezetést szerzett. 2:1. Szünet után nagy iramú, kemény küzdelem folyt. A 60. percben egy szögletrú­gás után tömörülésből Varsi sodorta a hálóba a labdát. 2:2. Ebben a játékrészben a vendégek teremtettek több gólhelyzetet. Dejtár—Bgy. Volán 3:1 (3:0) Dejtár, 300 néző, v.: Balázs I. Dejtár: Mezei — Sinkó, Maczkó, Gál — Farkas, Gré- czi — Bacsa, Csókása, Krem- nicsán, Zsiga, Varga Gy. Cs.: Pikács, Kovács. Felkészítő: Maczkó Mihály. Bgy. Volán: Naszály — Kalmár, Takács, Bernáth — Czencz, Kiss — Kóhn, Deme, Loksa, Deák, Gajdos. Felkészítő: Perlaiki Győző. A nagy iramú mér­kőzés 17. percében Maczkó húszméteres szabadrúgása egy védőn iránytváltoztatva pat­tant a hálóba. 1:0. A 25. perc­ben 11-esből Bacsa lőtt gólt. 2:0. Ez után a gyarmatiak el­hibázták tizenegyesüket. A 38. percben Bacsa kiugrott a les­re játszó védők közül, s nem hibázott. 3:0. Szünet után, erős iramot diktáltak a gyarma­tiak, de csak szépíteniük si­került, Czencz lövéséből a 75. percben. Somoskőújfalu— Mátraverebély 1:0 (0:0) Mátraverebély, 200 néző, v.: Brezovszki. Somos: Budai — Berta, Csengődi, Bodzási — Molnár, Eisler — Bozó, Séber, Balázs, Szuhányi, Szabó (Jusz­tin). Edző: Tóth István. Mát­raverebély: Kadenszki —Kor­mos Gy., Benus L, Zagyi — Mátrai, Verebélyi II. — Zeke (Zachar), Szabó, Verebélyi I., Kormos S., Kormos G. Edző: Pál József. Az I. félidőben, gyenge iramú, sok hibával tar­kított volt a játék. A 22. percbeh Zeke bokasérülést szenvedett, s le kellett cserél­ni. Szünet után nagyobb erő­bedobással támadtak ‘ a somo- siak. A 60. percben „tűzijá­ték” keletkezett a hazai ka­punál, kétszer a kapufa, s végül Kadenszki mentett. A 78. percben Jusztin lövését Balázs elé ütötte a kapus, ő a hálóba lőtt, de a gólt ér­vénytelenítette a játékvezető. A 82. percben Bozó átadását Jusztin a bal felső sarokba lőtte, Kadenszki csak érintet­te a labdát. 1:0. A hazaiak hadilábon álltak a szerencsé­vel. Karancslapu jtő— Karancskeszi 4:1 (3:1) Karancskeszi, 1000 néző, v.: Gergely. Karancslapujtő: Tóth A. — Gordos, Telek S., Ko­vács (Serfőző) — Bodor, Lan­tos — Somoskői (Juhász II.), Horváth, Tórák, Tóth S., Ju­hász I. Edző: Lantos Ede. Ka­rancskeszi: Fodor — Vanya* Kazareczki, Romhányi — Tarjáni A., Balkó (Sikna) — Gordos, Zsddai, Sztrémi, Básti, Nagy (Lőrincz). Edző: Kollár Gyula. A karancsvölgyi rang­adó parázs légkörben, sport­szerű, nagy iramú játékkal zajlott le. A vendégcsapat fo­kozatosan átvette a játék irá­nyítását, s tervszerű, formás támadásait remek gólokkal fe­jezte be. A hazaiaknak csak szépfteniök sikerűit. Szünet után változatos játék folyt, mindkét oldalon néhány gól­helyzet maradt kihasználatla­nul. A hazai támadósor ekkor többet próbálkozott, de a gól­lövéssel hadilábon állott. Gól­lövők: Bodor, Somoskői, Ju­hász^ Tóth S., ill: Zsidai. St. ZIM—ötvözet MTE 4:0 (1:0) Rónabánya, 100 néző, v.: Gergely. St. ZIM: Kuloványi — Kőházi, Szolik, Hesz — Pántya, Lászlók — Rácz, Új­házi, Tóth, Bandúr, Dudás. Edző: Bandúr Mihály. Ötvö­zet: Dávid — Pál (Benkő), Keleti, Molnár, Kiss — Bog­dán, Hulitka — Szentpéteri (Perez), Lengyel, Boltos, Far­kas. Felkészítő: nem volt. Kö­zepes iramú mérkőzésen az I. félidőben kiegyenlített játék Hidegkúti nem felejtett... „Most pedig arra vagyunk kíváncsiak, hogyan használja ki helyzetét tizenhét évvel a svájci világbajnokság után, Hidegkúti Nándor, az egykori magyar labdarúgó-válogatott legendás hírű középcsatára. Feladata nem lesz könnyű: aki a kapuban áll. nem más, mint az 1954-es aranyérmes NSZK-csapat kapuvédője, Tu- rek...” íme egy érdekes villanás abból a televíziós műsorból, amelyet nemrégiben Baselból sugároz­tak a vendéglátók az Oreg- fiúk világválogatott—Svájc öregfiúk válogatott mérkőzés előtt a szálló kertjéből. A vi­lágválogatott tagjai sorában Hidegkúti Nándor, Bozsik Jó­zsef, és a Spanyolországból érkezett Kocsis Sándor idézte a magyar labdarúgás világra­szóló sikereit. Nos, elárulhat­Az öregfiúk válogatottja megszervezésének gondolata egyébként 1965-ben vetődött fel. Buzánszky Jenő, a 49-sze- res válogatott személyében kitűnő szövetségi kapitányt ta­láltak. Október 8-án — a pá­rizsi Franciaország—Magyar- ország EB selejtező előtt egy nappal — a francia főváros­ban, az öregfiúk is összemé­rik tudásukat. A válogatott keret húsztagú. Köztük van Szojka Ferenc és Vasas Mi­hály, az SBTC egykori két kitűnősége. Az öregfiúk-mozgalom egyébként 1958-ban kezdődött. A bajnoki küzdelmeket há­rom csoportban rendezik, két­szer 35 perces időtartammal. Négy csere lehetséges. A pá­lyát és a felszerelést a klu­bok adják. (maros) folyt. A sok hibával játszó hazaiakkal szemben a ZIM jobban kihasználta gólhelyze­teit. Góllövő: Dudás (2), Rácz, Tóth. v Palotás—St. Bányagép 5:0 (4:0) Palotás, 300 néző, v.: Sütő. Palotás: Szita — Varga, Ko­vács, Kocza — Szabó, Sándor I. — Tóth A., Turcsányi (Dé­vai), Balogh, Tóth J. (Illés), Tóth K. Társadalmi edző: Kovács József. St. Bányagép: Szegedi — Kelecsónyi (Fe­renc), Enrejter, Győri — Ta­más, Kakuk — Andó (Váradi), Juhász, Jenei, Egner, Fiikor. Edző: Benke János. A gólra- törőbben, lendületesebben ját­szó palotási csapat már az L félidőben bebiztosította győ­zelmét, s a sok hibával ját­szó vendégekkel szemben eb­ben az arányban is megérde­melten nyert. Góllövő: Tóth K. (2), Sándor, Tóth A., Dé­vai. Vörös Csillag SE— Karancsság^ 5:1 (2:1) Rétság, v.: Simkó. Vörös Csillag: Domonkos — Gyet- ván, Sági, Molek — Suth, Pin­tér — Székely, Szabó O., Gál, Szabó J. (Szarvas), Ktístófik (Szita). Felkészítő: Pellegréni János. Karancsság: Márton — Baksa, Csonka, Demény — Sirkó, Skoda — Kovács, Far­kas, Csonka, Oláh, Illés (Pok- rivács). Felkészítő: Márton András. Az I. félidőben még egyenrangú vendégek 2:l-es állásnál elhibázták a legjobb egyenlítési alkalmukat is, s a II. félidőre „elkészültek” ere­jükkel. A vendéglátók nagy fölényben játszottak, s gól­helyzeteiket kihasználva meg­érdemelten győztek. Góllövők; Kristófik (2), Gál, Szabó O, Szarvas, ill.: Oláh. Szécsény—Romhány 4:4 (2:1) Szécsény, 200 néző, v.: Raj­nai. Szécsény: Tresó — Kuris (Horváth), Oravecz, Velenczei (Gyenes) — Király, Vidomusz T. — Majoros, Kiss, Boros, Borbás, Donkó. Edző: Vido­musz János. Romhány: Je- szenszki — Tihanyi, Imre, Pásztor — Varga, Túri — Li- sovszki, Kelemen, Kaliczka, Hegedűs (Meló), Mészáros. Edző: Vasas István. Erős ira­mú, változatos mérkőzést ját­szott a két csapat. A szécsé- nyiek vezetését kétszer egyen­lítették a romhányiak, majd Kaliczka vezérlécével 4:2-es vezetéshez jutottak. A mérkő­zés hajrájában a hazai csa­patnak nagy erőfeszítéssel si­került egyenlítenie. Az utolsó percekben a romhányi kapu előtt egy tömörülésnél Je­szenszky az egyik védőtársa lábára vetődött, s megsérült, de kétperces ápolás után folytatta a játékot. Góllövő: Oravecz, Borbás, Boros, Don­kó, ill.: Meló (2), Kaliczka,' Mészáros. A bajnokság állása 1. St. ZIM 8 5 2 1 25- 9 12 2. Palotás 8 5 2 1 20- 8 12 3. Szécsény 8 4 3 1 24-18 11 4. Somos 8 5­3 12- 8 10 5. St. Bányagép 8 5­3 14-17 10 6. Vörös Cs. SE 8 4 1 3 16-10 9 7. Bgy. Volán 8 4 1 3 14- 9 9 8. K.-lapujtő 8 3 3 2 17-12 9 9. Jurisits SE 8 3 3 2 17-13 9 10. Dejtár 8 3 2 3 19-19 8 11. ötvözet MTE 8 3 1 4 15-22 7 12. Romhány 8 2 2 4 14-18 6 13. M.-verebély 8 3­5 10-16 6 14. Hugyag 8 1 2 5 17-23 4 15. K.-keszi 8 2­6 9-21 4 16. Karancsság ★ 8 2 6 7-27 2 A megyei labdarúgó-szövet­ség I. számú intéző bizottsága a VI, '• fordulóból elmaradt Romhány—Karancsság mérkő­zés két pontját 3:0 gólkülönb­séggel Romhány javára iga­zolta, mert Karancsság nem jelent meg. összeállította: Andó Miklós juk, hogy Nandinak sikerült r • ■■■■—■ ................ é rtékesítenie a büntetőt. J NÓGRÁD — 1971. október 6., szerda 7