Nógrád. 1971. október (27. évfolyam. 231-257. szám)

1971-10-12 / 240. szám

Többet támadtak Győzelmet érdemeltek volna Sátoraljaújhely — Kisterenye 1:1 (1:0) Sátoraljaújhely, 500 néző. v.: Demeter dr. Sátoraljaúj. helyi Spartacus; Szakái — Suszterics. Lengyel, Szűcs — Lisovsizki, Sütő — Noszály (Molnár). Telenkó. J ászter. Szepesi, Dutkievicz (Schul­ler). Edző: Sipos Ferenc. Kis- terenyei Bányász; Horváth — Bállá. Bl’bók, Orosz — Gai- Rer, Márton — Tarlásd, Szom­széd (Ubrankovics). Nagy­in aj dón (Sándor), Taliga, Du­dás. Edző: Dávid Róbert. Aiz első húsz percben vál­tozatos játék alakult ki. 21. percben Horváth tisztázott Telenkó elől. A Kisterenye percei következtek; Nagy- maidon lövését védte a ka­pus. majd Szomszéd a felső lécet találta el. A 37. perc­ben Tglenkó közelről talált a hálába, 1:0. Szünet után felgyorsult a vendégele támadó játéka. Az 53. percben Dudás kiugrott, és tíz méterről a hálóba lőtt, 1:1. Erősen szorongatott a Kisterenye. Keménnyé vált a játék. Előbb Dudást, majd Horvátbot kellett ápolni. Emiatt két percet hosszabbí­tott a játékvezető. A 92. pereiben Tarlósi gólt lőtt. de a játékvezető érthetetlen mó­don, lest ítélt. Az ügyesen játszó vendégek győzelmet érdemeltek volna, mert 70 nercen át fölényben játszot­tak. Játékvezetői ítélet fosz­totta meg őket a győzelem­től. Jó; Szűcs, Lengyel, ill.: Bibók, Orosz. Dudás. Győri László Labd rúgás NB Il-es eredmények Á labdarúgó NB II. Északi csoportban legutóbb a IX. forduló mérkőzéseit játszották le. Eredmények: Kazincbarci­ka—IKARUS 1:0 (1:0). Nagybátony—Leninváros 1:1 (0:1), Esztergom—BVSC 2:1 (2:1), Sátoraljaújhely—Kiste­renye 1:1 (1:0), Vác—Izzó 1:1 (1:0), Gyöngyös—SKSE 0:0, Miskolci VSC—Kossuth KFSE 2:0 (0:0), Rakamaz— Nyíregy­háza 1:1 (1:1). a bajnokság AiaAsa 1. MVSC 9 6 2 1 16- 6 14 2. Nagybátony 9 4 4 l 17- 7 12 3. Kazincbi 9 5 2 2 13- 8 12 4. Izzó 9 3 5 1 14- 8 11 5. Vác 9 ,2 6 1 10- 8 10 6. KKFSE 9 3 4 2 7- 6 10 7. Leninváros 9 3 4 2 10-12 10 8. Nyíregyháza 9 3 3 3 8- 6 9 9. BVSC 9 4 1 4 14-14 9 10. S.-új hely 9 2 5 2 9- 9 9 11. IKARUS 9 3 3 3 12-14 9 12. Kisterenye 9 2 4 3 13-11 8 13. Esztergom 9 2 3 4 13-18 7 14. Gyöngyös 9 2 1 6 7-15 5 15. Rakamaz 9 2 1 6 13-20 5 16. Salg. KSE 9 — 4 5 5-18 4 A totó 41. heti eredménye 1. B ékéscs.—SZEOL X 2:2 2. MÁV DAC—Dunaú.jv. 1 3:1 3. Pénzügyőr—Oroszlány X 0:0 4. FÖSPED—Doros 1 3:2 5. Bp. Spart.—Várpalota 1 2:1 6. Ózd—G.-MAVAG 1 2:0 7. Vác—Izzó X 1:1 8. Rakamaz—Nyíregyháza X 1:1 9. Nagybátony—Leninváros X 1:1 10. Gyöngyös—SKSE X 0:0 11. Esztergom—BVSC 1 2:1 12. Előre—KTSTEXT X 0:0 13. Cegléd—Budafok 4-1 2. 0:1 14. Almásf.—Szív. MÁV 1 1:0 Ma délután DVTK- SBTC északi rangadó Ma délután egy mérkőzés­sel, rövid szünet után, folyta­tódik a pontvadászat a labda­rúgó NB I-ben. A mindig nagy küzdelmet hozó DVTK— SBTC-találkozó nyitja meg a VIII. fordulót. A fekete-fehé­rek az Egyetértés elleni vere­ség után, Diósgyőrben igyekez­nek feledtetni a kellemetlen perceket. A játékosok biza­kodnak, és egy pont megszer­zéséről beszélnek. A múlt he­ti sérültek (Répás, Szalai, Kajdi) rendbe jöttek, így a pályára lépnek. Gecse térd­sérülése viszont nem javult a kívánt mértékben, így nem játszhat. A 22 nap szünet alatt több edzőmérkőzést játszott a csa­pat. Szerepeltek Budapesten, az NB Il-es BVSC ellen is, és 2:2 arányú döntetlent értek el. A találkozó megmutatta, hogy szükséges nehezebb el­lenfelekkel is játszani, nem mindig a tartalékokkal. Az edzésrend és azok intenzitása változatlan volt. Olykor napi két edzést tartottak. Az olim­piai válogatott keretnek csak Básti tagja, a szakvezetők re­mélik, hogy a vasárnapi mér­kőzés ellenére sem lesz fá­radt. Az esélyekről szólva Ferencz Gyula szakosztályi elnök úgy vélekedett, hogy nagy szük­ség volna egy pont megszer­zésére. Tavasszal 0:0 volt az eredmény Diósgyőrben, ha­sonlót várnak ezúttal is. A csapat ezután legközelebb szombaton, a bajnok Újpesti Dózsát fogadja. Vasárnap 16 játékossal és négy kísérővel, október 24-ig tartó romániai portyára utaznak. Október 19- én Nagyváradon, október 21- én Kolozsvárott lépnék pályá­ra. De addig még két nehéz mérkőzés előttük áll. A ma délután várható összeállítás: Magyar — Sáfrány, Kmetty, Varga, Vertig — Szalai, Ré­pás. Básti — Horváth, Kajdi, Jeck. Megérdemelt vereség Bp. Törekvés—St. Síküveggyár 2:0 (1.0) Kőér utca. 200 néző, v.: Fa­ragó. St. Síküveggyár: Nagy — Székely, Csikós I., Lo- sonczi — Ferencz, Kiss — Tajti, Csikós II., Bodnár, Mát­rai II. (Oláh), Jávori. Edző: Kovács Ernő. A hazai csapat nagy lendü­lettel támadott, kapujához szegezte ellenfelét A 35. percben a védők elvétették a lalSdát, és a hazaiak egyik csatára nem hibázott. 1:0. Tajti került ezután gólhely­zetbe, de csúnyán fölé rúgta a labdát. Szünet után fokozó­dott a hasai nyomás. Nagy bravúros védéseket produkált, néhányszor a kapufa is men­tett. A 75. percben Csikós I. öngólt vétett. 2:0. A végig fölényben játszó Bp. Törek­vés akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Csak Jávori dicsérhető. Fehér László Lelkesedésből jelesre vizsgáztak Gyöngyös — SKSE 0:0 Gyöngyös, 25Q0 néző, v.: Závodszky. Gyöngyösi Spar­tacus: Gregor — Nagy, For­gács. Adonyi — Bart ha. Er. dei — Gáspár, Nádudvari, Bágyi, Szatmári (Molnár), Nagy (Pethes). Edző: Trei­ber Rudolf. SKSE: Vári — Sebőik, GaáL Gáspár — Pün= kösdi, Krivanek II. — Földi (Ungvári). Krivanek I., Bá­bel. Taiti, Szeherényi. Bartha. Edző; Szojka Ferenc, Az első negyedórában Gás­pár két gólhelyzetet hagyott ki. A vendégek ritkábban tá­madtak, de veszélyesebben. A 30. percben Szeherényi in­dította Földit, aki két csel után a hálóba gurított, de a játékvezető nem adta meg a gólt. A 3?. percben Gáspár lesről elfutott, de Várd láb­bal mentett. Fordulás után ismét heves támadásokat vezettek a ha­zaiak. Bágyi átemelt a ka­puson, Tajti a gólvonalról ki­vágta a labdát. A 76. perc­ben Gáspár Vártilba rúgta _ a labdát, maid Molnár a ka­pufáit találta él. A vendégek végig nagy lelkesedéssel ját­szottak. A hazaiak többet tá­madtak. de helyzeteiket ki­hagyták. Jó: Gregor, For­gács, ill.: Várd, Krivanek II., Tajti, Szeberényi. Dcmény László Gyengén játszottak a hazaiak Nagybátony—Leninváros 1:1 (0:1) Nagybátony, 500 néző. v.: Almása Nagybátonyi Bányász: Palhuber — Kecskés, Kegye. Ludányi — Kupcsulik. Ra- komezás — Nagy (Kökény), Kovács, Veres (Szklenár), Macska, Sarkadd. Edző: Lacz. kó Sándor. Leninvárosi MTK: Dohány — Breuer, Zumpf, Kecskó — Tesler, Tóth — Kiss, Toperczer (Palotás), Bodzsár. Vajda. Frits, Edző: Béki Bertalan. Két jó hazai támadás ve­zette be a mérkőzést. A 9. percben Kiss óriási helyzet­ben mellé lőtt. Macska feje­se kerülte el a kaput, majd Frits lövését védte Palhuber. A 42. percben súlyos védel­mi rövidzárlat után Bodzsár A Nógrád megyei Iparcikk-kiskereskedelmi Vállalat a kohászati üzemek DEXION-pavilonjában Salgótarjánban az SZMT-sarkon, október 30-ig különleges női, férfi*, gyermek* eipöholtct létesített. . ■) . Nyitva: 9—17.30-ig. Ebédidő: 13—14 óráig. Különleges modellek, őszi, téli újdonságok. elfutott, kicselezte a kapust is, és a hálóba gurított, 0:1. Szklenár óriási helyzetével kezdődött a második félidő, de mellé lőtt. Sokat körül- ményeskedtek a bátonyi csa­tárok. A 67. percben Kiss a kapufát találta el. A 82. perc. ben Kiss elfutott, már kicse­lezte a kapust is, de hét mé­terről az üres kapu fölé emelt! A 84. percben Kovács F. hibázott gólhelyzetben. A 89. percben Kökény szöglete után Kegye kapura fejelt, a gólvonalon álló Zumpf már csak beljebb segítette a lab­dát, 1:1. Gyenge napot fo­gott ki a Nagybátony. A csatársor erőtlenül játszott, ráadásul a védelem is gyak­ran. megingott. A végén már örülhettek az egy pontnak. Jó: Palhuber. ill. Zumpf, Tes­ler. Bodzsár (a mezőny leg­jobbja). Sulyok Sándor SPORT Atlétika Kohász-sikerek az NB I. B záró akkordján Kiesett a Bgy. SE férficsapata Az atlétikai NB I. B Keleti csoportjának II. fordulója ra­gyogó időben, jól előkészített pályán, kitűnő rendezés mel­lett, Kohász-sikereket eredmé­nyezett. A kétnapos küzdelem legjobb teljesítménye Komka 180 cm-es magasugrása volt. Rajta kívül a nőknél Zsilák és Nyitrai, a férfiaknál Vár- konyi és Hegedűs ért el át­lagon felüli eredményt. A ko­hászok férficsapata kellemes •meglepetésre a második, a nők pedig a harmadik helyen vé­geztek. A balassagyarmári női csapat kiharcolta a bennma­radást. A férfiak kiestek. A válogatottjelölt Kiss távol- maradása ártott a verseny színvonalának. A kohászokat Bagyiszki Borbála távolléte értékes pontoktól fosztotta meg. Férfiak: 110 m. gát: 1. He­gedűs (V. Meteor) 15.5. 5. Mezővári (SKSE) ’17.9, 6. Csó­kás (Bgy. SE) 20.5, 100 m: 1. Papp (Szabolcs) 11.0, 2. Bam- buk (SKSE) 11.3, 6. Pintér (Bgy. SE) 12.7, 400 m: 1. Pa- laticzki (SKSE) 50.6, 6. Grap- ka (Bgy. SE). Rúdugrás: 1. Fo­dor (SKSE) 370, 3. Lőke (Bgy. SE) 350. Gerely: 1. Simon (Bé­kés) 60.26, 5. Pálfalvai (SKSE) 50.06, 6. Csókás (Bgy. SE) 46.52. Távol: 1. Tóth (Bgy. SE) 670, 2. Erki (SKSE) 664, 4x100 m. váltó: 1. Szabolcs 43.8, 2. SKSE 44.2, 5. Bgy. SE 47.6. 3000 m. akadály: 1. Bákány (Szabolcs) 9:43.2, 2. Máté (SKSE) 9:51.8, 4. Fábri (Bgy. SE) 10:42.4. 1500 m: 1. Fábi­án (Szabolcs) 4:07.08, 2. Filip (Bgy. SE) 4:10.00, 4. Bocsó (SKSE) 4:20,9. Súlylökés: Vár- konyi (Bp. VM.) 17.09, 4. Kal­csó (Bgy. SE) 13.64, 6. Kiss (SKSE) 10.99. 10 000 m: 1. Kiss (Szabolcs) 31:25.0, 3. Benkő (SKSE) 36:15.8, 4. Kun (Bgy. SE) 37:36.2. A pontverseny állása a fér­fiaknál az első nap után: 1. Szabolcs 55 pont, 2. SKSE 44, 3. Heves 40, 4. Bp. VM 32, 5. Bgy. SE 30, 6. Békés » 27. Nők: 100 m: Károlyi (Borsod) 12.6, 3. Pintér (Bgy. SE) 13.3, 4. Tományi (SKSE) 13.3. 400 m: 1. Gőz (Borsod) 57.8, 2. Lajkó (Bgy. SE) 59.9, 4. Mol­nár (SKSE) 62.0. 1500 m: 1. Zsilák (Békés) 4:31,0, 3. Ur- mössy (SKSE) 5:13.3, 4. Kanda (Bgy. SE) 5:15.8, 4x100 m. váltó: 1. Borsod 50.0, 2. Bgy. SE 51.3, 3. SKSE 51.6. Gerely: l. Fehér (Békés) 35.50, 4. Koós (SKSE) 30.44, 5. Mocsá­ri (Bgy. SE) 29.06. Távol: 1. Gyülvészi (Borsod) 560, 2. Komka (SKSE) 523, 3. Pintér (Bgy. SE) 496, Diszkosz: 1. Nyitrai (Borsod) 50.02, 3. Ve- lenczei (SKSE) 35.80, 5. Be- nyó (Bgy. SE) 26.42, A pont­verseny állása: 1. Borsod 33 pont, 2. Békéscsabai Előre 21, 3. SKSE 19, 4. Bgy. SE 18, 5. Bp. VM 14. Második nap, férfiak: 400 m. gát: 1. Hegedűs (Bp. VM) 55.9, 5. Kun (Bgy. SE) 61.9, 6. Mezővári (SKSE) 63.7, 200 m: 1. Papp (Szabolcs) 22.2, 2. Tóth (Bgy. SE) 22.8, 3. Bam- buk (SKSE) 22.9, diszkosz: 1. Horváth (Szabolcs) 44.10, 2. Kalcsó (Bgy. SE) 42.90, 5. Pa­lánk! (SKSE) 36.76, 800 m: 1. Palaticzká (SKSE) 1:59,2, 4. Fábri (Bgy. SE) 2:01.0, hár­masugrás: 1. Angyal (SKSE) 14.28, 3. Bállá (Bgy. SE) 13.70, 5000 m: 1. Bákány (Szabolcs) 15:47.8, 2. Máté (SKSE) 15:54.2, 4. Filip (Bgy. SE) 16:33.0, magasugrás: 1. Bányai (Bp. VM), 3. Kaffka (SKSE) 185, 6. Koncsek (Bgy. SE) 165, 4x400 m váltó: 1. Szabolcs 3:31.1, 3. SKSE 3:34.4, 4. Bgy. SE 3:41.7, kalapács: 1. Seres (Sza- bocs) 48.60, 2. Bakos (SKSE) 47.10, 3. Pénzes (Bgy. SE) 39.32. A két nap pontversenyének végeredménye: 1. Szabocs 99, 2. SKSE 81, 3. Heves 73, 4. Bp. VM 62, 5. Bgy. SE 59, 6. Békés 42. A két forduló ösz- szesített végeredménye: l. Szabolcs 185, 2. SKSE 165, 3. Heves 147, 4. Bp. VM 127, 5. Bgy. SE 114, 6. Békés 11 ponttal. Nők: 200 m: 1. Kőszegi (Bé­késcsabai Előre) 26.5, 3. Lajkó (Bgy. SE) 26.9, 5. Tományi (SKSE) 27.8, 800 m: 1. Zsilák (Békéscsabai Előre) 2:14.4, 3. Molnár (SKSE) 2:30.2, 5. Kan­da (Bgy. SE) 2:39.8, magas­ugrás: 1. Komka (SKSE) 180, 5. Mocsári (Bgy. SE) 140, 100 m gát: 1. Paulik (Borsod) 16.0, 2. Lupták (SKSE) 17.0, 4. Var­ga (Bgy. SE) 18.2, 4x400 m. váltó: 1. Borsod 4:08.0, 3. SKSE 4:13.6, 5. Bgy. SE 4:28.0, súlylökés: 1. Veréb (Borsod) 13.10, 2. Velenczei (SKSE) 11.35, 5. Benyó (Bgy. SE) 9.07. A két nap összesített női pont­verseny végeredménye: 1. Bor­sod 58, 2. Békéscsabai Előre 43, 3. SKSE 39, 4. ^p. Vörös Meteor 28, 5. Bgy. SE 27. A két forduló összesített vég­eredménye: 1. Borsod 117, 2. Békéscsabái Előre 85, 3. SKSE 77, 4. Bgy. SE 57, 5. Bp. VM 52. Mátyus László KM Egyetértés —Bgy. SE 0:1 (0:1) Kazár, 200 néző, v.: Kürti. KM Egyetértés: Balogh—Tő- zsér G„ Csapó, Kovács V.— Kovács B„ Molnár—Nagy, Géczi, Radics Tőzsér I., Su- sán. Edző: Takács Dániel. Bgy. SE: Tományi—Jelen, Fábián, Barta—Papp, Cseri— Dallas, Hugyecz (Pribeli), Vá- radi (Hegedűs), Huttyán, Lajkó. Edző: Vadkerti Jenő. Az első félidőben a vendé­gek valamivel többet kezde­ményeztek. A mérkőzés sor­sát eldöntő gól a 27. perc­ben esett: Dallos tisztára ját­szotta magát, és 17 méter­ről a rosszul vetődő kapus fö­lött a bal sarokba lőtt. 0:1. A két kapu keveset forgott ve­szélyben. Szünet után erősí­tett a hazai csapat, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kia­lakítani. A megyei rangadó nagyon rossz talajú pályán, alacsony színvonalú, küzdel­mes, kisebb sportszerűtlensé­gekkel tarkított játékot ho­zott. A jobb csapat benyomá­sát keltő kulturáltabban ját­szó vendégek megérdemelten győztek. Jó: Csapó, Kovács V., Radics, ill.: Fábián, Bar­ta, Lajkó. Közmű- és Mélyépítő Vállalat regionális vízmű építéséhez a mihálygergei építésvezetőségre felvesz: művezetőket, raktárvezetőt, teljesítményelszámo- lót, szállitásvezetőt, könnyű- és nehézgépkezelő­ket, kubikosokat, segédmunkásokat. Jelentkezés: Salgótarján, Malinovszkij úton. Gázművek—St. Öblösüveggyár 3:1 (1:1) Aquincum 300 néző, v.: Csa­tári. SÜMSE: Boruzs — Kan­ta, Csala, Kokinda — Koplányi, Pindroch — Bodor, Horváth (Szabó), Kovács, Fe­hérvári, Csemniczki. Edző: Juhász Gyula. A 4. percben Jandász kö­zelről fejelt a hálóba. 1:0. A 38. percben Zólyomi kézzel ért a labdához, a megítélt 11- esből Fehérvári a bal sarok­ba rúgta a labdát 1:1. Az 55. percben Csemniczki kapufát lőtt. Ellentámadás után HaksJ paker megszerezte a vezetést. 2:1. A 64. percben Csemniczki beszélt, ezért szabadrúgást ítélt a játékvezető. Csakúgy, mint a Pásztó ellen, ebből is gólt kaptak. Szabadrúgásból Halmai egy védőt érintve juttatta a hálóba a labdát 3:1. Gyenge csatárjátéka mi­att veszített a vendégcsapat. Jó: Csala, Pindroch. Farkas István Kikapott a listavezető Pásztó—EMTK 2:1 (2:1) Pásztó, 500 néző, v: Gaál. Pásztói KSE: Adame—Szalai, Hasznosi, Borda—Ludányi, Almási—Fekete, Smolek, Győr, Tari II., Maksó. Edző: Veres Béla. A 8. percben a tétlenkedő hazai védők között Szekeres fejéről a bal sarokba hullott a labda. 0:1. A 9. percben Ta­ri II. a kapust találta el. Smolek viszont kapufát lőtt. Támadott a Pásztó. A 33. percben Smolek 25 méterről leadott szabadrúgása után a kapus kiütötte a labdát, és Tari II. a hálóba rúgta. 1:1. A 37. percben Fekete elfutott, beadása után Tari II a há­lóba kotorta a labdát. 2:1. Szünet után mezőnyjáték alakult ki. a vendégek sokat durváskodtak. A Pásztó fe­gyelmezetten és lelkesén küz­dött, megérdemelten győzte le a listavezetőt. Jó: az egész hazai csapat, míg a vendégek közül senki sem dicsérhető. Csák vári József Mátranovák—Mákvölgy 2:1 (0:1) Mátranovák, 600 néző, v.: Tátrai. Mátranováki Bányász: Szoó — Simon, Gecse, Kecs­kés — Kun, Varga — Tóth B. (Tóth I.), Mészáros, Csikós (Kapás), Répás, Szabó. Edző: Szomszéd Ádám. A vendégek kezdtek jobhan, és a 16. percben Kovács 20 méteres szabadrúgásból a sor­fal fölött hálóba nyeste á lab­dát. 0:1. Később feljavultak a hazaiak, de csak helyzetek ki­dolgozásáig jutattak. Szünet után Szomszéd edző cseréket határozott el, melyek hasz­nosnak bizonyultak. A 74. percben Csikós szép akció után 16 méterről egyenlített. 1:1. Erősen szorongatott a Mátranovák. A 78. percben Szabó ügyes egyéni alakítás után beállította a végered­ményt 2:1. Szünet utáni játé­kával rászolgált a győzelem­re a Mátranovák. Erőnlétileg is jobbnak bizonyultak. Jó: Gecse, Kecskés, Kun, Tóth I. NÓGRAD - 1971. október 12., kedd