Nógrád. 1971. szeptember (27. évfolyam. 205-230. szám)

1971-09-28 / 228. szám

Elmaradt a löz^y'ílcs Labdarúgó NB II. Etesen sok a goad Nem az első eset amit hét végén, Etesen tapasztal­tunk. Elmaradt a sportköri ve­zetőség- és küldött választó közgyűlés! Nem volt határo­zatképes, mert a hatvan ta got számláló egyesületből még húszán sem voltak kíváncsi­ak az elnökség beszámolójára, így alkalmi beszélgető cso­porttá alakult át a társaság. Sok a gond Etesen, ez az ál­talános tapasztalat. Sirlcó Já­nos sportköri elnök nem sze rét dicsekedni, mégis elmon­dotta, hogy az elnökségből gyakorlatilag csak egyedül dolgozik. Kritizálni viszont na­gyon sokan szeretnek Etesen. Pedig összefogással sokkal többre mennének. A három műszakban, Szorospatakon dolgozó Sirkó János bányász, egyúttal gazdaságvezető, játé­kos, intéző egyszemélyben Mindennel neki kell törődnie! Azt szeretnék Etesen, hogy a megyei II. osztályban szeren lő labdarúgók régi hírnevükhöz hasonlóan szerepelnének, de ezért gyakorlatilag senki nem tesz semmit. Kevés a párto­ló tag, üres az egyesület kasz- szája. Labdájuk is alig akad. és gondot okoz a csapat utaz­tatása. Öltözőjük nincs, de a tanácstól kaotak ígéretet, hogy segítségükkel felépítik. De éz még csak terv ... A rögtönzött megbeszélésen néhány tennivalóról is szó esett. A bizalmiak megkapták a feladatot: kopogtassanak be minden sportköri taghoz, és ne találjon süket fülekre a hí­vó szó. Egy jól sikerült köz­gyűlés után pezsgőbb sportéle­tet lehet kialakítani Etesen. Nem szabad az utolsó óráig várni, mert akkor már késő lesz. D. L. Kikapott az St. Síküveggyár A megye! nagygolyós teke­csapatbajnokság legutóbbi fordu­lójában meglepetésre az St. in­gatlan legyőzte az St. Síküveg­gyár csapatát. Az St. Dózsa nyert Kisterenyén, így három pont előnnyel áll az élen. Eredmények: Kistarenyei Bá­nyász—St. Dózsa 3:5 (2219:2232). St. Ingatlan H. 6:2 (2223:2145), Nád- újfalu— Mátraszőllős 7:1 (2302:1460). A forduló legjobbjai: Kohut (St, Ingatlan) -441, Dávid (St. Sík­üveg) 439. Sinka (St. Ingatlan) 438, Miskel (St. Ingatlan) 434. Jakus St. Síküveg) 431, Lóczi (St. Síküveg) 430 fa. Hengerelt a Nagybátony Nagybátony—Rakamaz 5:1 (3:1) Nagybátony. 800 néző. v.: 1:0. A 28. percben Sarkadi Petri. Nagybátonyi Bányász: fejjel duplázott. 2:0. A 30 Palhuber — Kecskés, Kegye, percben Kupcsulik lőtt a há- Ludámyi — Kupcsulik, Ra- lóba. 3:0. A 42. percben Guth konczás — Nagy (Kökény), szépített 3:1. Az 58. percben Kovács, Veres, Macska Macska átadásából Kovács (Szklenár), Sarkadi. Edző: juttatta a hálóba a labdát. Laczkó Sándor. Rakamazi 4:1. A 60. percben Kupcsulik Spartacus: Szilvási — Müller, kapásból lőtt a kapuba. Az Erdős, Kulcsár — Migróczi, utolsó félórában már lefékez- Borbély — Kádas (Becser), tek a hazaiak. Dicséretre mél- Guth, Tilki_ (Csécsi), Tóth, tó lelkesedéssel küzdöttek a Szojka. Edző: Vaszil Zoltán, vendégek, de nem voltak azo- Jo iramú mérkőzésen a „ ,, „ technikailag képzetteb és nos ..súlycsoportban" a ha- jobb kondícióval rendelkező maiakkal. _ Ezt jelzi a 15:4-es listavezető, akár nagyobb szögletarány is. Jó: Kupcsu- aránybain is nyerhetett volna, ük, Veres, Kovács, Sarkadi, Fölényük a 22. percben érett ín . , góllá, amikor Kovács beadá- lU" Szilvas., Kadas. sából Sarkadi fejelt a hálóba. Kéri Elek Két ellentétes félidő Váci Vasas —Salgótarjáni KSE 2.1 (0:1) Vác, 1500 néző. v.: Jurinko- zéséig újabb gólt már nem vies. Vác: Drajkó — Varga, tudtak elérni. Néder, Jeszenki — Pintér, A játékidő második részé- Szunyog — Molnár, Laczkó ben megváltozott a mérkőzés (Bőn), Balogh (Kriska), Pá- képe. A hazaiak vették át az linkás II., Pálinkás I. Edző: irányítást, és az 55. percben Mészáros István. SKSE: Vári Kriska közelről a hálóba lőtt. — Pálmai (Novák), Gál, Gás- 1:1. Később az SKSE szórvá- pár — Pünkösdi, Krivanek I. n.yosan és erőtlenül támadott. — Bábel (Ungvári), Barta, A hazaiak nem adták fel a Sebők, Földi, Perez. Edző: küzdelmet, így lelkes játékuk Szojka Ferenc. a 83. percben újabb gólt Kezdés után az SKSE lendült Öt_.JrrLéíerrő1 támadásba, és több veszélyt teremtettek a hazaiak kapuja előtt. A kohászok' sorozatos újra Kriska volt eredményes. 2:1. A jelenlevő szép számú kö- támadása a 20. percben csak- -£fdŐt nem góllá érett: Perez lóvé- kohl- ^ Ä£Äi“?,<Wben 3 KÄtkÄaS'UfiSf££ ÄtoffiSfm m-bói vanek L nagyszerű egyéni já- g^küadött ^ 'odahLJ10^' ték után mintegy 20 méterről totta tfr' 0 “rr°kba b°mbáZOtt' « = Néder, JeszJn^.Tris- 0:1. Továbbra is a vendegek ka, ill.: Gél, Krivanek L támadtak, de a félidő befeje- Demény László Durvaságért nem mentek a szomszédba Esztergom—Kisterenye 1:0 (0:0) Esztergom, 600 néző. v.; Balia. Bibók Orosz — Gei- Bacsó. Esztergomi Vasas: ger, Márton — Tarlós. Szom Fodor — Dóka. Kulcsár, széd (Sándor). Nagymajdon' Siedler — Pesizeki, Saendi — Taliga. Dudás. Edző: Dávid Markó. Laczkó (György). En- Róbeet. gieibrecht, Cziibáik. Csapó. Edző: Buzántszky Jenő. Kis- . Kltuno Pályán, vál­terenyei Bányász: Horváth — tozatos iramú volt az első 20 perc. Geiger gólhelyzet­ben hibázott, maid Szendi lövéseit védte Horváth. A FIGYELEM! Terme- lőszövetkezetek, álla­mi vállalatok. Minden típusú Diesel-adagoló, -porlasztó javítását és SZEGEDI kétszobás (ótarjám váS^eStakatós * Recordomat. Családi hasonlóra elcserél- Y?,1? f,£Kr;at°s' , -: okból kifolyólag, sür- ném. „Dóm tértől 1 “ucszath K.. u. 5. (uj gősen. Érdeklődni: percre” jeligére á sál* Kossuth gótarjáni hirdetőbe. APROMRDETESEK ELADNÁM 60-as ki adású 1500 cm3-es Ope*! lakásomat salgótarjáni kórházzal szemben. Ipoly tamóc, L. u. 36. Kubicza Já- nosmé. HÁZ eladó. Salgó­tarján, Vörösihadsereg út 177. Felvételre kere­sünk! Üzemünkbe felveszünk női dolgozókat, 2 és 3 műszakos fonodái munkára. Betanulási idő 1 hónap. Betanított és segédmunkára férfidolgozókat is keresünk! Bővebb felvilágosítást le­vélben is adunk. Pamuttextil Művek Fonógyára, Budapest, XI. ke­rület, Bocskai út 90., Munkaügyi Osztály. garanciálisán TANÁCSI adóügyi generálozott, július- igazgaitásbam jártas ban vizsgázott 407-es pénzügyi főelőadót Moszkvics fizetési keresünk. Fizetés kedvezménnyel is, megegyezés szerint, sürgősen eladó. Tel.: „Férfiak előnyben” 22-80/150. jeligés leveleket a ki­adóba kérjük. ELCSERÉLNÉM sal­gótarjáni kettőszobás gázfűtéses lakásomat kettő db 1 szobás la­kásra. „Minden lehe­tőség érdekel 41295” j eligére a Felszabadu­lás téri hirdetőbe. FELVÉTELRE kere­sünk kazánfűtőket. Kazánfűtői vizsgával rendelkezők előnyben. Jelentkezni lehet a Nógrád megyei Ta­nács gondnokságán. KÉSZPÉNZÉRT át­veszünk úi táblás bé­lésű sofőrbundát minden mennyiség­ben. Bizományi Áru­ház, Salgótarján. MOST vizsgázott CG 600-as Trabant Combi eladó. Ecséd, Dózsa u. 13. sz. KÉTSZOBÁS, kertes családi ház eladó. Pásztó, Virág u. 14. Tamil) selymet szőni! Várja a tanulni vágyó fiatalokat a Magyar Selyemipari Vállalat Adria Szövőgyára. Azonnali be­lépésre felvételre keresünk 3 mű­szakos munkára 16 évet betöltött fiatalokat. Betanulási idő — ké­pességtől függően — 3-tól 6 hó­nap. Egészséges, tiszta női mun­ka. Jelentkezni lehet: Magyar Se­lyemipari Vállalat Adria Szövő­gyára, Budapest, X., Gyömrői út 60—62. Budapesti Vegyi­művek azonnal felvesz: gyakorlott gépko­csivezetőket, 18 éven felüli férfi • és női segédmun­kásokat, daru­vezetőket, döm- pervezetöket, ne­hézgépkezelőket, kazánfűtőket, ko­csirendezőket. tur­binagépészeket, autódaruhoz ke­zelői vizsgával rendelkező daru­vezetőket, vegy­ipari szakmunká­sokat, kőműves, ács-állványozó, lakatos, asztalos, villanyszerelő, festő-mázoló szakmunkásokat. Érettségizett lá­nyokat labormun­kára. Jelentkezés a munkaügyi osz­tályon, Budapest, IX., Kén u. 5. és IX.. Illatos u. 19. Segédmunkások telephelyeinken is jelentkezhetnek felvételre. Cím: Budapest, XIII., Váci u. 72.; XIII., Országbíró út 19. és XXII., Nagyté­tényi U. 224. 42. percben parázs jelenet adódott a hazaiak kapuja előtt, de a védők felszabadí­tottak. Szünet után ideges hangulatiban folytatódott a játék. Az 50. perc után elsza­badult a pokol, mindkét csa­pat kivette részét a durvás- kodásiból. Az 55. percben Mankó elcsúszott, a játékve­zető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Szondi ér­tékesítette, 1:0. Panikráciiós jelenetek borzolták a kedé­lyeket. A vendégek harcol­tak az egyenlítő gólért. A 88. percben Tarlósi lőhetett volna a hálóba, de három méterről a kapus kezébe fe­jelt. A vendégek csak nehe­zen tudtak öltözőbe vonulni, a heves vérű hazai szurkolók csanam megverték őket. Az első félidőben fölényben játszott a Kisterenye, szünet után az erélytelen játékveze­tés következtében már in­kább csak durváskodtak a csapatok. Jogtalan 11-esből kapott góllal nyert az Esz­tergom. Jó: Balta. Bibók Geiger. Győri László Rétsági járás Számvetés és tervek a közgyűléseken Benépesedtek a rétsági já- a megyei II. osztályban is. A években gyakorlatilag semmi- rásban a hét végén a kultúr- sportkör új elnöke Holma féle sportmunkát nem fejtet- otthonok. A sportkörök veze- Miklós, a termelőszövetkezet tek ki. Most nagy a lelkesedés, tőség- és küldöttválasztó köz- főagronómusa lett. öttagú el- A 28 résztvevő Debre János gyűléseket tartottak. Számve- nökség segíti munkájában. személyében új elnököt válasz­tást készítettek az elmúlt két AT oApftFnv a, AicW tott a közgyűlésen. Kézilabdá­éilÄSäzSfllÄ és labdarúgócsapatot alakíta­ták az új elnökségeket Aláb 011 vettek részt Az eknúlt na ' időszakban alig volt sportélet NŐTINCS, őrségváltásra ke­s7ámoinTik he Sy a faluban, még labdarúgó- rült sor, mert Majnik János, a szakosztályt sem működtettek, sportkör elnöke KISZ-titkár ROMHÁNY. A járás leg- Egy-két asztalitenisz- és sakk- lett. A közgyűlés 60 résztvevő- nagyobb sportköre, bázisa a versenyen, illetve spartákiá- je közül nyolcán szóltak hoz- helyi cserépkályhagyár. A dón indultak. Félix János zá az elnöki beszámolóhoz. Az küldöttközgyűlésen 54-en vet- sportköri elnök kevés jóról tu- új elnök Keszegi János eső­tek részt Vasas István sport- dott beszámolni. Elhatározták, szerelő lett. köri elnök tartott beszámolót, hogy újjászervezik a labdarú- A 480 tagot számláló egye- gócsapatot, és kézilabda- sülét labdarúgó-, kézilabda-, együttest is alakítanak. Az el- sakk-, asztalitenisz-, termé- nöki teendőket Csővári János szét járó- és tekeszakosztályt látja el a jövőben, működtet. A hozzászólások so­KÉTBODONY. A lelkes sportember Mártonfy Imre 38 résztvevő előtt beszélt a kör­zeti sportkör munkájáról. Két- bodony, Kisecset és Szent« keményüket11 *a ^bázisvállaíat ség kedvenc labdarúgócsapata záértéssel. Kritikus vélemé- Sgf Mmoga^ásárórLk kt a réteáf ^ bajnokságában nyét tíz sportköri tag mondta 6 A szerepel. Mas szakosztályuk el. Női kézilabda- es labdaru­nincs. A közgyűlésen a 34 gócsapat szervezéséhez látnak BORSOSBERÉNY. A köz- sportéletét irányítja nagy hoz­ismerő szó hangzott el, melőszövetkezettől és tanács­tól viszont több támogatást várnak. Az elnök ismét Vasas résztvevőből öten fejtették ki hozzá. véleményüket. Kristóf József NÉZSA. A közgyűlésen 41­elnök ismét bizalmat kapott. DIÖSJENÖ A közgyűlésen HORPÁCS. Csók Gyula vas- zsef elnök készített számve- 80-an ielentek mee Snur la- utas sportköri elnök beszélt a tést. A hozzászólások során ios megbízott elnök készített labdarúgócsapatról. Szeretné- 11-en fejtették ki véleményü- számvetést.0 A hat ho“ nek kézilabda- és röplabda- két. Csikós Tibor tanár lett a főleg a vezetés fogyatékossá- s?akos^talyt, íf alaklt^L Az sP°ríkor # elnöke. A abda- gait tette szóvá Ennek tu elnokl teendőket továbbra is rugók mellett női kezilabda- lajdonítják, hogy labdarúgó- Csók Gyula látja él. csapatot szerveznek, és a já­csapatúk kiesett a megyei I. BERKENYE. Új szelek fúj- rasl bajnokságban indítják, osztályból, és rosszul szerepel nak Berkenyén. Az elmúlt R. I. KM Egyetértés —K. Sörgyár 1:1 (1:0) Kazár, i5(r néző, v.: Tóth. KM Egyetértés: Balogh — Tőzsér G., Csapó, Radies — Kovács B., Mol­nár — Geese (Bozsik), Géczi, Ko­vács V., Kovács L. (Tőzsér I.), Szabó. Edző: Takács Dániel. A felfofrigatott hazai csapat kez­dett jobbam, A 10. percbem Ko­vács L. a fele«» lécet találta el. Kiegyensúlyozottá vált a küzde­lem, csapnivaló lövések szálltak kapu mellé. A 38. percben Sza­bó lábairól a jobb sarokba per­dült a labda, 1:0, Szünet után csak 10 percig rohamoztak a ha­zaiak. Az 58. percben Baloghról kipattant a labda, és Széphelyi a bal sarokba fejelt. 1:1. Járási színvonalú, gyenge mérkőzés. A hazaiak továbbra iis adósak a jó játékkal. Két évi szünet után állt be a csapatba Tőzsér István, mégsem ő keltett csalódást. Jó: Radies, Kovács B., Géczi. ___________Gordos József Aszód—Bgy. SE 5:3 (4:2) Aszód, 200 néző, v.: Keller. Bgy. SE: Treso (Tományi) — Papp, Fábián, Bar'ca — Cseri (Kovács), Pribeli — Hegedűs, Huttyán, Váradi, Hugyecz, Lajkó. Edző: Cseh Béla. A Bgy. SE szerezte meg a vezetést Váradi révén, de a gyenge napot kifogó védelem mellett a hazaiak három gól­lal válaszoltak. Váradi ismét szépített, de újabb gólt kap­tak a vendégek, így alakult ki a 4:2-es félidei eredmény. Szünet után ismét gólt lőtt az Aszód, majd Pribeli szépített. 5:3. A csatársor megtette a magáét, de a Bgy. SE védel­me ezúttal „átjáróháznak” bi­zonyult. Jó: Barta, Váradi. Reiter László Összevesztek a gólon Sashalom—St. Öblösüveggyár 3:0 (0:0) Sashalom, 200 néző. v.: ben Laczíkó ívelt lövése nyo- Gerőházi. St. Öblösüveggyár: mán a kapufáról pattant Boruzs — Ko&zta. Csata. Ko. hálóba a laíbda. 1:0. A 78. kinda — Kálnai. Pindroch percben szöglet, a 84. perc. — Bodor. Horváth (DoLlencz). ben szabadrúgás után Sző- Koplányi, Fehérvári. Csem- czei fejelt a hálóba. 3:0. Egy niiczki. Edző: Juhász Gyula, óráin keresztül jól játszottak Erősen támadott a hazai a vendégeik, de az első gólért csapat, de 20 perc után ki- egymást hibáztatták. Ezen eeyenlítetté vált a játék, összevesztek és föladták a Szünet után az első negyed- küzdelmet. Jó: Boruzs, órában mindkét kapu ve- Kpszta, Kálnai. szólyben forgott. A 61.- perei . Farkas István Labdarúgás Eredmények A labdarúgó NB II. Északi A megyei I. osztály VIL csoport VII, fordulójának fordulójának eredményeij eredményei: Miskolci VSC— Hugyag—Dejtár 3:4, Bgy. Vo- IKARUS 1:1 (0:1), Nagybátony Ián—Mátraverebély 2:0, Somos- —Rakamaz 5:1 (3:1), Kazinc- kőújfalu—Karancskeszi 1:0, Ka- barcika—Nyíregyháza 1:0 rancslapujtő—Ötvözet MTE (1:0), BVSC—Vasas Izzó 1:2 5:1. Sc. ZIM—Palotás 5:3, St (0:1), Sátoraljaújhely—Kos- Bányagép—Vörös Csillag SE suth KFSE 0:0, Gyöngyös— 2:0, Karancsság—Szécsény 3:3, Leninváros 2:0 (1:0), Vác— Romhány—Jurisits SE 2:1. SKSE 2:1 (0:1), Esztergom— Kisterenye 1:0 (0:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A TOTÓ 39. HETI EREDMÉNYE 1. Nagybát. 7 4 3 _ 16- 5 U 1. DVSC—SZEOL 1 2:0 2. MVSC 7 4 2 1 10- 6 10 2. Kecskemét—Dumaújv. 2 2:3 3. Izzó 7 3 3 1 12- 6 9 3. FÖSPED—Oroszlány 1 2:0 4. Leninv. 7 3 3 1 9- 7 9 4. Bp. Spart.—Pénzügyőr 1 1:0 5. Kazincb. 7 3 2 2 10- 7 8 5. Békéscsaba—Dorog 2 0:1 6. Nyíregyh. 7 3 2 2 7- 4 8 6. MÁV DAC—Várpalota 1 3:0 7. Vác 7 2 4 1 9- 7 8 7. ZTE—SZMTE 1 2:0 8. KKFSE 7 2 4 1 5- 4 8 8. Kazincb.—Nyíregyh. 1 1:0 9. BVSC 7 3 1 3 12-12 7 9. Gyöngyös—Leninváros 1 2:0 19. S.-újhely 7 2 3 2 8- 8 7 10. BKV Előre—Közép. 1 1:0 11. Ikarus 7 2 3 2 11-13 7 11. Sz. MÁV—KISTEXT 2 1:4 19. Kistér. 7 2 2 3 12-10 6 12. Lehel—Budafok 1 3:1 13. Esztergom 7 1 2 4 10-16 4 13. Táncsics—Bakony 1 1:0 14. Gyöngyös 7 2­5 7-13 4 +1 15, Rakamaz 7 2­5 10-17 4 16. Sa'.g. KSE 7­2 5 5-18 2 14. Ajka—PVSK 1 2:1 Alacsony színvonal Pásztó —St. Síküveggyár 0:0 Pásztó* 400 néző, v.: Hada- rics. Pásztói KSE: Adame — Ludányi, Hasznost Borda — Smolek, Szalai — Győr, Al- mási (Sütő L.), Tari III., Ta- ri II., Sütő J. (Székely). Ed­ző: Veres Béla. St. Síküveg­gyár: Nagy N. — Székely, Csi­kós, Nagy P. — Deméndi, Jávori — Godó, Mátrai, Pep- sinszki (Losonczi), Tajti, Bog­nár (Ferenc). Edző: Kovács Ernő. A 28. percben Pepsinszki 10 méterről elhamarkodottan fölé lőtt. A 33. percben Tari II. közelről az üres kapu fö­lé emelt. A 38. percben gólt értek el a vendégek, melyet a partjelző megkérdezése után érvénytelenített a játékvezető. Gyenge iramú, alacsony szín­vonalú megyei rangadó. Egyik csapat sem érdemelt vqdna győzelmet. Senki nem dicsér­hető. Csák vári József Bravúros győzelem Mátranovák —Borsodi Bányász 2:1 (2:1) Má'cranovák, 800 néző, v.: Lóczi. Mátranováki Bányász: Szoó — Simon, Gecse, Kecs­kés — Kun, Kapás (Berze) — Szabó, Csikós, Mészáros, Ré­pás G., Varga. Edző: Szom-: széd Ádám. Ötletes támadásokat veze­tett mindkét csapat. A 10. percben Mészáros beadásából Szabó lőtt a hálóba. 1:0. A 12. percben Szoó lábbal a leve­gőt találta el, és Verebélyi a kapuba gurított. 1:1. Felja­vultak a vendégek, de az utol­só negyedórában ismét a Mát­ranovák rohamozott. A 38. percben Répás labdájából Csi­kós fejelt a hálóba. 2:1. Szü­net után elfáradt mindkét együttes. Mezőnyjátékot lát­hatott a közönség. A hazaiak tartani tudták az eredményt, és a favorit vendégek ellen bravúros győzelmet arattak. Jó: Kun, Szabó, Csikós, Mé­száros. NÓGRÁD - 1971. szeptember 28., kedd