Nógrád. 1971. szeptember (27. évfolyam. 205-230. szám)

1971-09-21 / 222. szám

Nyertek idegenben 1. sz. ÉPFU—Pásztó 1:8 (0:0) Fáy utca, 100 néző, v.: Tar­kanyi. Pásztói KSE: Adame — Ludányi, Hasznosi, Borda — Smolek, Szalai — Maksó. Győr, T^íi III., Tari II., Sütő (Almási). Edző: Veres Béla. Meglepetésre a vendégek nem álltak be védekezni. Fö­lényt is harcoltak ki, de óri­ási helyzeteket ügyetlenkedtek el. Maksó hagyta ki a legna­gyobbat, aki az üres kapu mellé gurított. A 46. percben Varga jól eltalált lövéssel szerezte meg a vezetést. 1:0. Fokozta az iramot a Pásztó. A 60. percben Smolek 20 mé­teres szabadrúgásból egyenlí­tett. 1:1. A 70. percben Almá­si beadásából Tari II. lőtt a hálóba. 1:2. A vendégek rá­szolgáltak a győzelemre, mert technikában és erőnlétben jobbak voltak ellenfelüknél. Jó: Smolek, Győr, Tari II. Csákvári József Közel a döntetlenhez Zalka SE— Mátranovák 2:1 (2:0) Gyöngyös, 200 néző, v.: Má- rlási. Mátranóváki Bányász: Szóé — Kapás, Gecse, Kecs­kés — Kun, Mészáros — Ba­kos (Berze), Tóth I., Szabó, Tóth B., Varga. Edző: Szom­széd Ádám. A hazai csapat kezdett job­ban, mégis a 10. percben Tóth B. előtt nyílott gólszerzési al­kalom, de a kapusba rúgta a labdát. A 16. percben Mar­osok átkígyózott a védőkön és hatalmas gólt rúgott. 1:0. A 18. percben Marcsok ismételt. 2:0. Szünet után feljavultak a vendégek. A 68. percben Tóth I. lőtt a hálóba. 2:1. Nyo­masztó fölénybe kerültek a novákiak, de Varga, Szabó és Tóth B. óriási helyzetben hi­bázott Szünet utáni játékuk­kal a vendégek döntetlent érdemeltek volna. Jó: Kecs­kés, Tóth I., Tóth B. Sz. A. Teke NB II. Végre megtört a jég Äz NB Il-es teké-csapatbaj- nokság legutóbbi fordulójában az St. öblösüveggyár együt­tese Diósgyőrben vendégszere­peit. Az üveggyáriak az eddi­gi fordulók alatt még döntet­len eredményt sem tudtak el­érni idegenben. Most végre megtört a jég és ha nem is kiemelkedő teljesítménnyel, de 6:2-re (2494:2388) legyőz­ték a hazaiakat. St. Öblös- üveggyár: Huram (413), Mag (438), Jámbor (416), Mendl (398), Klauber (420), Kovács A. (409). DVTK: Szomorú (363), Németh (429), Zámbó (388), Kuvacsek (397), Sabotai (398), Borbély (413). Az St. Öblösüveggyár NB Il-es gárdája ezzel a győze­lemmel a középmezőnyben foglal helye'c. A legközelebbi fordulóban Szegeden a Ruha­gyár együttesével mérkőznek. Végén csattan az ostor Kazincbarcika—Nagybátony 2:2 (2:0) Kazincbarcika, 1200 néző, ítélt. A büntetőt Varga érté­vé Závodszky. K. Vegyész: kesítette. 2:0. A hazaiak Fülöp — Lipcsei, Ködmön, még egy lesgólt is elértek. ar“i^f^vSSS: "-“"“r“, hr KoDa Ráczi rservenka Edző- Percben ugyancsak a K. Ve- Nagy' Gyö’rgy. N^ybátonyi túladott valamivel töb­Bányász: Palhuber - Kecs- b«1; A “• P^nKovacs be- kés Kppvp t nriánvi _ adasa után Sankadi ele került auiik ISonS“- S' a labda’ aki 3 m<^r61 Kovacs ^ Veres (KöSh pite“, 2,1 Fe‘ráz^„ a SÓ1 a Macska (Szklenár), Sarkad!. £"***« Edző: Laczkó Sándor. Nagy 1- méterről kiegyenli­. , . ........ tett, 2:2. A hazaiak nehány A hazai csapat lépett fel ta- ^gy gólhelyzetet hagytak ki madolag, ^ ás a 11. percben a továbbiakban. Jó iramú í?J^ak, beadás után Köd- mérkőzésen a hazaiak köze- mon ot méterről talált a ka- iet>b álltak a győzelemhez. A púba. 1.0. Jól szervezett, gyors listavezető sikeres hajrával támadásokkal operáltak a ha- értékas pontot mentett meg. A vendégek nem tud- J6: Gál> Ráczi iU.. Paihuber, tak kibontakozni A 30. perc- Ludányi Kovács. Sarkad!, ben Cservenkat buktatta Ke­gye. és a játékvezető 11-est Kéri Elek Három kiállítás St. Öblösüveggyár—T. Dózsa 0:0 Salgótarján, 150 néző, v.: 11-eshez juto'ctak a hazaiak. Rácz. St. Öblösüveggyár: Bo- Fehérvári azonban a kapufá- ruzs — Koszta, Fehérvári, Ko- ra lőtte a labdát. Szünet után kinda — Csala, Pindroch — Bodor bombázott három mé- Bodor, Horváth (Putnok), Dől- térről mellé. A 79. percben lencz (Szabó), Kálnai, Csem- reklamálásért három T. Dózsa niczki. Edző: Juhász Gyula. játékost kiállítottak. Ezt az A 4. percben Berecz a ka- előnyt sem tudták kihasznál- pufára lőtt, ellentámadás után ai a hazaiak Tehetetlen csa- Kálnai ismételt. Bodor előtt “»«• ,miatt veszített pon- adódott gólhelyzet a 20. perc- ‘ot ai üvegkár! csapat. Jó: ben, de a kapusba lőtt. A 40. Boruis. Koszta, Csala. percben buktatásért megítélt Farkas István Mátrai duplázott St. Síküveggyár—Sashalom 2:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 150 néző, többször tűzijátékot rendeztek v.: Endes. St. Síküveggyár: az ellenfél kapuja előtt. Szü- Nagy — Székely, Csikós I., net után Godó-szólók követ- Jávori — Deméndi, Kiss — keztek eredmény nélkül. A 60. Tajti, Csikós II. (Losonczi), percben Tajti szöglete után Mátrai II., Pepsinszki, Godó. Mátrai II. fejelt a hálóba. 2:0. Edző: Kovács Ernő. Alárendelt szerepet játszottak Az esős pályán nehezen ta"- a vendégek. Az St. Síküveg- lálták fel magukat a játéko- gy^r nagyobb arányban is átadásából Mátrai II. a bal- gyozh€t»tt volna. Jo. Jávori, .sarokba bombázott. 1:0. A ha- Tajti, Mátrai II. zaiak irányították a játékot, Fehér László Rendet teremteni! KM Egyetértés-ÉPGÉP 0:3 (0:2) Kazár, 200 néző, v.: Kényé- Balogh tudta helyrehozni. A rés. KM Egyetértés: Balogh hazaiak első lövését Kovács Tőzsér, Radics, Kovács V. B. küldte kapura a 63. perc- Kovács B.,‘ Molnár — Ge- ben. cse, Nagy, Szabó, Géczi, Bo- Alacsony színvonalú mér- zsik. Edző: Takács Dániel. kőzésen kiábrándítóan ját- Lanyha iramban kezdődött szottak a hazaiak. Szemmel a találkozó. A 18. percben Ra- láthatóan széthúzás van a dics lyukat rúgott, így Do- csapatban, a rokonizmus, ha- monkos a hálóba lőtt 0:1. A verizmus következménye ez a 42. percben a feltűnően gyen- csúfos vereség is. Ideje lenne gén játszó Radics hibáját is- rendet teremteni a csapat há­mét Domonkos használta ki. zatáján, amíg nem késül Jó: 0:2. Az 58. percben Domon- Balogh, Kovács B. kos megszerezte mesterhárma­sát. 0:3. A további Radics hi­bákat csak a kitűnően védő Gordos József Varga és Szuromi harcol a labdáért Fotó: Koppány György Vezetésből vereség Egy gól, az még kevés gól..' VM Egyetértés-SBTC 2:1 (0:1) Soroksár, 4000 néző, v.: Wot- tava (Hámori, Nagy B.). VM Egyetértés: Varga — Józsa — Galambos, Nell, Siklósi, Sóvá­ri — Halápi, Weimper — Ka­rába, Szuromi, Katona. Edző: Szűcs Gyula. SBTC: Magyar — Kmetty — Gecse, Varga, Horváth, Vertig — Szalai, Ré­pás, Básti — Kajdi, Jeck. Ed­ző: Moór Ede. Szögletarány: 7:4 (5:1) az Egyetértés javára. Az első öt percben csupán Jeck reklamálásai vittek színt a játékba. A 10. percben Ha­lápi elől Gecse szorongatott helyzetben adott haza. A 12. percben Józsa hibájából Jeck elé pattant a labda, aki öt méterről a kapu fölé emelt. A 14. percben Kajdi két védőt Is becsapott, lövése nyomán Varga csak kiütni tudta a lab­dát. Támadtak a vendégek, Répás távoli bombáját ügye­sen védte a kapus. Szervezett védekezésből, gyors, pontos adogatásokkal mentek át el­lentámadásba a fekete-fehé­rek. A fölény góllá érett a 25. percben: Básti a bal oldalon kiugratta Jecket, pontos át­ívelés után Horváth a lesre játszó védők között kapásból az üres kapuba emelt. 0:1. A Két ellentétes félidőt lát- romi mezőnyben keveset mu­28. percben olyan eset játszó- hattunk. Az elsőben kitűnően tatott, de a kapu előtt vesző­dött le a vendégek kapuja játszottak a vendégek és akár lyes volt. előtt, amely a későbbiekben nagyobb arányú vezetést is \z SBTC kapujában Magyar végzetesnek bizonyult. Siklósi szerezhettek volna. A vezető bizonytalanul védett, többször távolról lőtt, Magyar kiütötte gól után azonban nem tették kipattant tőle a labda, így a a labdát Halápi elé, de Kmet- magasabbra a mércét, és ezzel két gól előtt is Gecse megbíz- ty felszabadított. Ezután hosz- megelégedtek. Régi igazság, hatóan küzdött Kmettyre sem szú másodpercekre „eldugták” hogy egy gól, az még kevés gól lehet panasz. yarga kitűnően Répásék a labdát, szemre is — különösen idegenben. Szü- őrizte a minden „hájjal” meg- itetszetősen, nagy lelkesedéssel net után „feltámadt” az kent Szuromit. Horváth a gól— küzdöttek. Nell gyatra lövése Egyetértés, és ekkor már sem- ja u^n inkább a védelmet jelentette az utolsó eseményt mi nem sikerült a vendégek- seeí tette Vertie megfelelően a 37. percben. nek. A hazai mezőnyfölény el- semlegesítette szlsőjéi A k£ Szünet után mintha kiese- !enére kevés helyzetet dolgoz- zéppályások közül Szalai íeh- , an . ntn?i86. tak ki, a két gól is szerencsés dületesen szívvel-lélekkel reltek volna a piros-fehéreket, körülmények között esett és ’ Weimner lövését tíRwtárta *'uru*menyeK K0Z0W esett es küzdött, csakúgy, mint a jól St Az 55 uercb^a^ T a .je,enlevö Oláh Géza sze- játszó Répás. a 27. születés- „var kapuiétól 35 méterre nní is ü mindkét gól első- napját ünneplő Básti viszont .j.báw.UmtoJott Kj- iÄS" & labdát, amely a vetődő Ma- S' kitűnően játszott, utána eltűnt gyárról kipattant Szuromi elé, Az Egyetértés kapujában a mezőnyben. Kajdi ügyesen aki nyugodtan gurított az üres Varga néhány szép védést harcolt a túlerővel szemben, kapuba. 1:1. A 65. percben produkált. A beállós Siklósi a Wottava játékvezető főleg Jeck labdájával Kajdi kiug- mezőny legjobbjának bizo- szünet után vétett kisebb hi- rott, Varga kifutott a kapujá- nyúlt. Nell ügyesen szervezte bakat ból, de végül az átemelés nyo- a támadásokat, a rutinos Szu- Rozgonyi István mán mellé került a labda. Feltűnő volt Básti enerváltsá- ga, szinte kilógott a csapatból. Nemcsak kiábrándítóan ját­szott, de az akarás jeleit sem lehetett nála felfedezni. Az energikus Siklóéi viszont egy- re-másra szervezte a támadá­sokat, igazi csupaszív játékot nyújtott. A 80. percben Nell 25 méterről lőtt, a labda Ma­gyarról kipattant, a berobba­nó Katonát Kmetty meglökte és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szuromi értékesí­tette. 2:1. A vendégek táma­dásai már nem jártak siker­rel. APBommiseK 407-ES felújított AZ Idegenforgalmi Moszkvics eladó. Szí- Hivatal egynapos ki- kora Imre. Tolmács. . J ,. ■ i .............. — rándulást szervez 4 07-ES MOSZKVICS szeptember 25-én, Bu- e'adó. Salgótarján. Üt- dapestre, a vadászati Gyula.ÚUa 15‘ BaZS° világkiállításra. Rész- —•——■vételi díj: 170 Ft/fő. AZ idegenforgalmi Jelentkezés: IH. Ba- Hivatal egynapos ki- lassagyarmat. rándulást szervez szeptember 26-án, Bu mú> kék skoda 0cta_ dapestre, a vadászati VLa eliadó. Cserényi Já- világkiállításra. Rész- nos, Luciáivá, általá­vételi díj: 170 Ft/fö. nos iskola. .................... J elentkezés: IH. Ba- Cj háromszobás lassagyarmat. komfortos családi ház, un '-"i. beköltözhetően eladó. KÉSZPÉNZÉRT át- Cerje u. 16. sz. veszünk vas-, zomán­cozott és olaj kályhát, tB 6<tt Trabant Li- közép és nagy mé- “Ärl^Ä retben. Bizományi Salgótarján. Lovász /Áruház, Salgótarján. József u, 23. n. í. _ Vörös Csillag Traktorgyár fel­vételre keres: fér­fi segédmunkáso­kat. betanított munkásokat. öntödei munkára 18 évtől. Kereseti lehetőség: kollek­tív szerződés sze­rint. Jelentkezés: Vörös Csillag Traktorgyár Mun­kaerő-gazdálkodás. Telefon: 272-020, 134 mellék. Feltűnően nagy siker! Kisterenye—BVSC 5:1 (1:0) Kisterenye, 1000 néző, v.: nye, záporoztak a lövések Né- Teuschler. Kisterenyei Bá- meth kapujára. Az 51. perc- nyász: Horváth — Bállá, Bi- ben Tarlóst a jobb sarokba bók, Oro6z — Gaiger, Már- fejelt. 2:0. A 63. percben is- ton — Tarlósi, Szomszéd mét Tarlósi talált a kapuba. (Urbankovics). Nagymajdon, 3:0. A 72. percben Nagy I. kö- Taliga (Sándor), Dudás. Edző: zelről szépített. 3:1. Fokozta Dávid Róbert. BVSC: Németh az iramot a Kisterenye. A — Nagy, Tóth, Jávorlka — 79. percben Dudás, a 88. perc- Kollár, Bodonczi — Both, ben ismét Tarlósi volt ered- Bazsánt. Matulai, Krebs (Du- ményes. 5:1. Az első félidő- navecsi), Kontha (Nagy I.). ben egyenrangú ellenfelek Edző: Marosvári Béla. küzdöttek. Szünet után na­Változatos küzdelemben, so- gyón feljavultak a hazaiak, és kát csúszkáltak a játékosok kitűnő csatárjátékkal szétzi- az első 20 percben. A 21. perc- lálták az ellenfél védelmét. ben Tarlósi beadásából Du- Márton Ferenc emlékezetes dós lőtt a hálóba. 1:0. Ba- mérkőzésen jubilálta 50. NB zsánt veszélyeztetett, majd Il-es bajnoki szereplését. Jó: Gaiger vetette a labda út- az egész Kisterenyei Bányász, jába magát. Szünet után óriá- ill,: Nagy, Tóth, Matulai. sd iramban küzdött a Kistere-, Győri László NB I. tartalék Újabb siker idegenben Egyetértés—SBTC 1:2 (0:1) Soroksár, 500 néző, v.: End- est Toldi értékesítette. 0:1. rész. VM Egyetértés: Len- Szünet után az első negyed­gyei (Mocsári) — Egresi, Szi- órában feljavultak a vendég- geti, Sári (Goda) — Sasvári, látóipariak. Az 50. percben Büki — Kecskés, Ullmann, Kecskés higgadtan cselezgetett, Nagy, Vajda (Egyházi), Ko- és a hálóba gurított. 1:1. A vács. SBTC: Szőke — Bara- 70. percben súlyos védelmi hi- nyai. Miklós,. Káposztás — bát vétettek a hazaiak, me- Lisz'cóczki, Bódi — Berindán, lyet az előrement Bódi azon- Toldi, Kovács (Szabó), Bartha, nal kihasznált. 1:2. A veret- Loch (Bencsok). len SBTC-tartalékok ezúttal is A vendégek jól állták a sa- kivágták a rezet, és szép já­rat, sőt a 15. percben Bódi tékkal, értékes győzelmet arat- a kapufát találta eL A 20. ^ Jő L^gy^ Kecskés, Ull- percben Bartha jó labdával „r .. ’ ’ , kiugratta Lochot, akit elka- manni Vajda, ill.: Szőke, Bo- száltak a 16-oson belül. A 11- di, Toldi, Bartha. Igazságos eredmény Bgy. SE—Bp. Törekvés 0:0 Balassagyarmat, 300 néző, izgalmat. Enyhe hazai me- v.: Szabó. Bgy. SE: Treso — zőnyfölény alakult ki, de á Hegedűs, Cseri, Barta — két kapu csak ritkán forgott Papp, Pribeli (Kovács) — veszélyben. A 80. percben Homyák, Hugyecz, Húctyán, Homyák beadásából Huttyán Váradi, Lajkó. Edző: Cseh gólt érhetett volna el, de mel- Béla. lé bombázott. Igazságos dön­A 7. percben Huttyán les- tetlen. Jó: Cseri, Barta. bői elért fejesgólja jelentett Reiter László NÓGRÁD-1971. szeptember 21., kedd _ 7