Nógrád. 1971. augusztus (27. évfolyam. 180-204. szám)

1971-08-17 / 193. szám

Labdarúgó NB III. Pásztói KSE-ÉPGÉP 1:2 (1:1) Pásztó,. 400 néző, v.: Feigl. Pásztói KSE: Adame — Sütő L., Hasznosi, Borda (Székely) — Smolek, Szalai — Sütő J. (Ludányi), Győr, Tari III., Tari II., Almási Edző: Veres Béla. A 6. percben Smolek távoli lövése nyomán a kapusrój kipattant a labda és Győr nem hibázott. 1:0. A 22. perc­ben Molnár elhúzott, és kö­zelről egyenlített. 1:1. Szünet után kidomborodott a vendé­gek technikai fölénye, melyet EMTK—Bgy Pesterzsébet. 400 néző, v.: Nyári Bgy. SE: Treso — Je­len, Cseri, Fábián — Hoffer, Huttyán — Pribeli, Dallos (Hegedűs), Hornyák, Váradi, Bartha (Hugyecz). Edző: Vad­kerti Jenő. Az első fél órában egyenran­gú ellenfél volt a Bgy. SE. Helyzeteket kidolgoztak és kihagyták. Megzavarta a csa­patot, hogy a 20. percben a a hazaiak lelkes játékkal igyekeztek ellensúlyozni. A 71. percben Csicsmann szöglete után Adame röviden öklözte Id a labdát, és Turner a léc alá bombázott. 1:2. Az utolsó negyed órában támadott a Pásztó, de gólt nem tudott elérni. A 80 percben Borda megsérült. Kevesebb gól­helyzetéből többet értékesített a vendégcsapat. Jó: Borda, Szalai, Győr, ill.: Domonkos, Juhos, Csicsmann. Csákvári József , SE 2:0 (1:0) játékvezető megsértéséért Fá­bián a kiállítás sorsára ju­tott. A 30. percben Treso hi­bájából — röviden rúgta ki a labdát — vezetéshez jutott az EMTK. Szünet után is többet támadtak, és a 75. percben bebiztosították győ­zelmüket. 2:0. Jó: Hoffer, Pri­beli. Reiter László St. Üveggyár—Bp. Bányagépgyár 2:0 (1:0) Salgótarján, 150 néző, v.: Bányai. St. Üveggyár: Boruzs — Koszta, Fehérvári. Kokin- da, — Csala, Dollencz — Bo­dor, Kovács (Horváth), Mol­nár K.. Kálnai, Csemniczki (Szabó). Edző: Juhász Gyula. A 2. percben Bodor átadá­sából Kovács 10 méterről lőtt a hálóba. 1:0. Hazai fölény, jó iram, változatos játék jel­lemezte a találkozót. A 79. percben szöglet után Szabó fe­jelt a. jobb sarokba. 2:0. Meg­érdemelt győzelem, helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a SÜMSE. Kifogástalan volt az iram, színvonalas mérkőzésen a sportszerűségre sem lehetett panasz. Jó: Boruzs, Fehérvári, Dollencz, Bodor. Farkas István I* Az I. sz. ÉPFU—St. Sík­üveggyár (0:0) mérkőzésről részletes jelentés nem érke­zett. Sashalom—Mizserfa 1:2 (0:1) P'irosrózsa út, 150 néző, v.: Balázs M. Mizserfai Bányász: Balogh — Tőzsér, Csapó, Mol­nár, Kovács V. — Kovács B., Susán — Gecse, Nagy, Szabó, Bozsik. A csapatot felkészíti: Kriston Péter. Az angliai rokoni látogatá­son levő Takács Dániel edző helyett a szakosztályvezető készítette fel a Mizserfai Bá­nyászt. Nagy melegben hazai fölény alakult ki. Czőczei a kapufára fejelt. Susán veze­tésével fokozatosan feljött a Mizserfa. A 18. percben Su­sán a bal félső sarokba lőtt. 0:1. A 63. pércben Nagy ki­ugrott, és a bal sarokba he­lyezte a labdát 0:2. A 84. percben kavarodás után Cző­czei közelről szépített. 1:2. A fúzió következtében bennma­radt Mizserfa meglepő győ­zelmet aratott. Küzdőképes­ségből jelesre vizsgáztak. Nagy iram, közepes színvonal jellemezte a mérkőzést. Jó: Balogh, Molnár, Kovács B., Susán (a mezőny legjobbja). Gordos József Mátranovák—Királd 0:2 (0:0) Mátranovák, 1200 néző. v.: Braun. Mátranováki Bányász: Szoó — Simon, Gecse. Kapás — Kun, Mészáros — Varga. Tóth B. (Kecskés), Szabó. Tóth I. (Maruzs), Forgó. Edző: Szomszéd Ádám. Nem sikerült az NB IlI-as bemutatkozás. A nagy izga­lom bénítóiag hatott a hazai játékosokra, és a legnagyobb helyzetekből sem találtak a hálóba. A 77. és a 81. perc­ben szabadrúgás ból, illetve kavarodás utáni szituációból lőtték a vendégek két gólju­kat. A kemény, férfias játék láthatóan, nem ízlett a hazai labdarúgóknak. Jó: Kapás, Szabó, Simon. Szomszéd Ádám Elképesztő állapot Segédedzőket képeznek Az MTS szervei az 1971/72- es évben is rendeznek segéd­edzői tanfolyamokat a megyé­ben. A TS-ek szeptember 5-ig, a jelentkezési határidőig ad­nak jelentkezési lapot az ér­deklődőknek. A megyében űzött valamennyi sportágban lehet segédedzői oklevelet sze­rezni. A képzés egyéves, a végén kéthetes gyakorlati tá­borozással. Kéthetenként tar­tanak foglalkozást. Különösen a szécsényi járásból várnak sok jelentkezőt, hiszen ebben a járásban például labdarúgó fronton elképesztő a helyzet: az egész járásban nincs egyet­len szakképzett edző! Ha Szé- csényből és Balassagyarmatról legalább 15 jelentkező lesz, akkor Szécsényben kihelyezett tanfolyamot szerveznek. Bá/isváltozás Drégelypalánkon Ä Drégelypalánki Tsz SK augusztus 22-én egyesületi közgyűlést tart. A vezetőség­választás mellett névváltozás­ra is sor került, hiszen új bá­zist kap a sportkör. A helyi Építő Ktsz támogatja a jövő­ben őket, így az egyesület új neve Drégelypalánki Sparta­cus lesz. A bázisváltozást Hor­nok Lajos községi és Badar József ktsz-párttitkár kezde­ményezte. Sokkal jobb anya­gi viszonyok közé kerülnek, így a labdarúgás mellett a kézilabdát és a röplabdát is meg kívánják honosítani Dré­gelypalánkon. Indulásnak bi­zonyára jól jön az a közel 30 ezer forint, amit az új bázis­tól kapnak. Atlétika Nemzetközi verseny Balassagyarmaton Nemzetközi atlétikai ver­senyt rendez ma délután 17 órától a Bgy. SE Balassa­gyarmaton. A meghívásos viadalon 25 francia, és olasz szakszervezeti atléta is in­dul, a megye többi szak­osztályának versenyzői mel­lett. Ezerötszáz méterig min­den futószámban rajtolnak, emellett 4 ügyességi szám­ban is vetélkednek. A ter­vek szerint összesen 15—18 versenyszámot kívánnak a rendezők lebonyolítani. Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB I. második fordulójának eredményei: Va­sas—Ferencváros 0:1 (0:1), Csepel—Egyetértés 0:0, MTK— Újpesti Dózsa 0:1 (0:1), Rába ETO—Tatabánya 1:1 (1:0), Bp. Honvéd—SBTC 1:1 (1:0). Komló—Szombathely 2:0 (2:0), Videoton—Pécs 1:0 (1:0), DVTK—Eger 3:1 (1:1). a bajnokság Állasa t. Ü. Dózsa 2. Egyetért. 3. FTC SBTC Tatab. fk Vasas 7* Csepel DVTK ETO Haladás Videoton ÍSL Komló 13. Honvéd ÍA. Eger 15. MTK 1«. Pécs 2 2 2 2 2 2 2 2 2 - 2 1 2 1 2 1 2 - 2 - 2 - 2 «?- 8-1 - 2-0- 3-2- 3-2- 3-2 i 3-a- 2-2 1-1- 2 ­3-3 2-2 2-2 2-2 3-7 2-3 2-4 0-3 Az SíB II. Északi csoport első fordulójának eredményei: Kazincbarcika—Esztergon 2:1 (2:0), Sátoraljaújhely—Mis­kolci VSC 0:0, Leninváros— Kisterenye 2:0 (2:0b Váci Hír­adás—Nagybátonyi Bányász 1:1 (1:0), Vasas Izzó—Ikarus 1:1 (1:0), Kossuth KÉSE— SKSE 1:0 (0:0), Nyíregyháza- Gyöngyös 3:0 (2:0), BVSC— Rakamaz 2:0 (0:0). A BAJNOKSÁG Állasa 1. Nylregyh. i 1 * 3-0 2 2. BVSC 1 1 . • 2-0 2 Leninváros 1 1 . 2-0 2 4. K.-barc. 1 1­­2-1 2 KKFSE 1 1 . m 1-0 2 6. MVSC 1 . 1 m 0-0 1 S.-újhely 1­1­0-0 1 Nagybát. 1­1­1-1 1 Vác 1­1­1-1 1 Izzó 1 . 1 . 1-1 1 Ikarus 1­1 . 1-1 1 12» S. Kohász 1­­1 0-1 . Esztergom 1­­1 1-2­14. Kisterenye 1­­1 0-2­Rakamaz 1­­1 0-2­16. Gyöngyös 1­• 1 0-3­A TOTÖ 33. HETI 1. MTK-Ü. Dózsa EREDMÉNYE 2 0:1 2. Komló—Haladás 3. Rába ETO—Tatabánya 4. Videoton—Pécs 5. Pécsi B.—SZEOL 6. SZMTE—Dunaújváros 7. Oroszlány—MÁV DAC 8. Volán—Várpalota 9. Kkhalas—BKV Előre 10. Szarvas—Debr. EAC 11. Sátoraljaújh.—MVSC 12. K.OMÉP-Győri Dózsa 13. PVSK—Székest. MÁV +1 14. Gyula—MGM 1 3:0 x l:l 1 1:0 2 1:3 2 0:1 x 3:3 1 2:0 1 3:0 1 2:1 x 0:0 x 0:0 1 3:0 x 1:1 Hajmeresztő védelmi hibák Értékes pont — gyenge játékkal Bp. Honvéd-SBTC 1:1 (1:0) Kispest, 6000 néző, v.: Pa­lotai (Sabátz, Teuschler) Bp. Honvéd: Bicskei — Kelemen, Dudás, Szűcs, Molnár — Tóth Gy., Komora — Pusztai, Ko­csis, Pintér, Karakas. Edző: Mészáros József. SBTC: Ma­gyar — Gecse, Kmetty, Var­ga, Vertig — Szalai, Répás, Básti, Sáfrány — Horváth, Kajdi. Edző: Moór Ede. Szünet után Pusztai kever­te meg a védelmet, Vertig díszkísérete mellett lőtt, de Magyar szögletre védett. Mé­la unalom uralkodott pályán és nézőtéren, az 54. percben Répás lövése jelentett új színt, de a labda mellé szállt. Feltűnt az erőtől duzzadó Szűcs, aki viszont az utolsó fél órában már keveset volt viszont eléggé gyenge telje­sítmény is elegendő volt a döntetlenhez. Azért, mert a Bp. Honvéd is nagyon gyen­ge napot fogott ki! Kocsis és társai inkább napoztak, mint küzdöttek. Hagyták magukat lefedezni, és a mezőnyfölény ellenére is csak ritkán kerül­tek helyzetbe. A színvonal na­gyon alacsony volt, az iram Magyar Lajos kapuvédő is­mét igazolta jó formáját Varga mellett a sztárkodó, Kovács „mély vízbe” került, flegma Kocsis alig rúgott láb- következik a legmagasabb osz- dába tály légkörének megszokása Csere: Komora helyett Pál (63. perc), Tóth Gy. helyett Maár (80. perc), Horváth he­lyett Kovács (81. perc). Szögletarány: 8:5 (3:3) a Bp. Honvéd javára. Rekkenő hőségben kezdő­dött a találkozó. Karakas már az első percben gólt ért el, melyet a játékvezető les cí­mén érvénytelenített. A 2. percben Kocsis remek labdá­val kiugratta Szűcsöt, aki Ge- csét megkerülve, ballal hatal­mas gólt lőtt a jobb sarokba. 1:0. Az SBTC 4—4—2-es had­rendben játszott, hiszen a balszélső Sáfrány is a közép­pályán igyekezett játékba avatkozni. Kocsist Varga őriz­te szoros emberfogással. Tá­madott a Bp. Honvéd, Pusz­tai nagy helyzetben fölé bőm­mé zott. Négyed óra után ella­posodott a játék, a vendégek úgy lassították az iramot, mintha ők vezettek volna. Feltűnt Szalai kedvetlensége, Répás labdacipelése és áz, hogy Básti olykor két lépést sem tett a labda megszerzése irányában. A 33. percben vi­szont megemberelte magát, és távoli lövése nyomán a felső lécen csattant a labda. A 35. percben Tóth Gy. lövését Magyar bravúrral védte szög­letre. APROHWDETESEK L« EVET betöltött ié nyolcat szövőnőnek felvesz a Pamuttex- ój Művek Jacquard Szövőgyára. A beta­nulási idd 12 hét: ezen Idő alatt havi 1030 Ft bruttó fizetést és napi 1 Ft-ért ebé­det biztosítunk. La­kást minimális térítés mellett leányotthon­szerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés: írásban PTM Jac­quard Szövőgyár Munkaerőgazdál­kodási Osztályán Bu­dapest. xni.. Szek­szárdi U. 1»—25. Kiváló minőségű, nagy fejű fokhagyma eladó. Szentes, Vecse- rl u. 6. Lakás van eladó, Kisterenye-bányate- lep, Sport út 29. szám alatt, Buráim litván. L RENDŰ tölgy­parketta szegélyléc bármilyen mennyiség­ben magánosoknak és vállalatoknak kapha­tó. Bódi János. Isten­mezeje, Szederkény­puszta 53. A NÖGRAd megyei Tanács kórháza azon­nali belépéssel felvesz 1 fö gyors, és gép- írónőt titkárnői állás­ba. Bér: 1850 Ft. Je­lentkezni lehet az in­tézet gazdasági igaz­gatóságán. CE forgalmi rend­számú FIAT 850 Li­mousine garazsirozott eladó. Megtekinthető: Szécsény, Petőfi u. 2. fogászati hétköznapo­kon. Eladó Pásztőn, Pe­tőfi u. 11. sz. alatt 2 szoba, konyhás ház, :;00 négyszögöl telekkel. Godó Tamás, Hort, Bajcsy,.u,-..63, _____ V F elvételre kere­sünk üzemünkbe w* női dolgozókat. 2 és 3 műszakos fonodái munkára. Betanulási Idő 1 hónap. Betanított és segédmunkára férfidolgozókat Is keresünk! Bővebb felvilágosítást le­vélben ts adunk. Pamuttextil Mű­vek Fonógyára, Budapest, XI. ke­rület, Bocskai út 90. Munkaügyi Osztály. játékban. A 60 percben Kaj­áit buktatták a kaputól 17 méterre. A jól bevált szokás­nak megfelelően, amíg Szalai készülődött a szabadrúgáshoz, addig Básti a sorfal fölött jobbal a jobb félső sarokba csavarta — védhetetlenül — a labdát. 1:1. (Ez volt ily mó­don lőtt hatodik szabadrúgás, gólja.) Ezután valamit élén­kült az iram. Karakas fejese nyomán Kmetty a gólvonal­ról vágta ki a labdát, mert Magyar rosszul mozdult ki a kapuból. Enyhe mezőnyfö­lényt harcolt ki a hazai csa­pat, de a hajrában az SiBTC még a vezetést is megszerez­hette volna annak ellenére, hogy a gólon kívül egész mérkőzésen nem szállt pontos lövés Bicskei kapujára. A 81. percben Répás beadásából Horváth vetődve alig fejelt mellé. Közben rosszul esett, és miközben a kapu mögött ápolták, pályára lépett élete első NB I-es mérkőzésén a 18 éves Kovács. Ezt Horváth nem látta, és visszatért a pályára! Ráadásul Palotai já­tékvezető nem vette észre, hogy tizenketten tartózkod­nak a játéktéren, de Moór edző Horváthot gyorsan letes­sékelte a pályáról. A 85 perc­ben Kajdi -került jó helyzet­be, de néhány centiméterrel mellé lőtt. A sors iróniája; hogy az SBTC már a mostaninál sok­kal jobb játékkal sem tudott az elmúlt tíz évben pontot szerezni Kispesten. Ezúttal csak percekre érté el a köze­pest. Az SBTC tehát — főleg a védelem — továbbra is adós a jó játékkal, bár a megszer­zett eddigi három pont két­ségtelenül elismerésre méltó. A szurkolók most már azt várják a csapattól, hogy a pontok mellé jó játékot is nyújtson. A Tatabánya ellen erre lehetőség is nyílik. A Bp. Honvéd kapujában Bicskeit nem tették próbára. A védelemben Dudás ügye­sen mozgott. Szűcs a mezőny legjobbja volt, legalább is el­ső félidei játéka ezt támasz­totta alá. A középpályások és csatárok szinte árnyékai vol­tak önmaguknak, kritikán aluli teljesítményt produkál­tak. Az SBTC kapujában Ma­gyar ismét jól védett, bár a kifutásoknál időnként bizony­talankodott. A védelemből Varga szorgalma dicsérhető. Kocsist semlegesítette. Gecse és Kmetty könnyen zavarba jött, Vertiget Pusztai többször lefutotta, vagy átjátszotta. A középpályások többnyire gyen­gén „muzsikáltak”, sokat ácsorogtak a pályán. Sáfrány­nak is jóval többet kell nyúj­tani. Elöl Kajdi harcosan küz­dőit, sokszor csak szabályta­lanul tudták szerelni. Hor­váth gyámoltalan volt,' lát­szott, hogy ő nem jobbszélső. Palotai játékvezető műkö­désén látszott a rutinhiány, elnézően, és nem teljes körül­tekintéssel bíráskodott. Rozgonyi István NB I. tartalék Bp. Honvéd—SBTC 2:2 (2:1) Kispest. 2000 néző, v.: En­des. Bp. Honvéd: Lévay (Ha- senhauer) — Dajki, Ruzsinsz- ki, Kádár — Korponai (Óno­di). Vári' — Bódi (Fehérvári), Balázs, Szungent, Lukács. Ceepregi. SBTC: Szőke (Szi­kom) — Baranyai, Miklós (Szabó), Káposztás — Lisz- tóczki, Bódi — Berindán, (Bencsok), Angyal, Toldi, Bartha, Loch. A hazai csapat kezdett job­ban, a tartalékok mérkőzé­sén, és Szurgent révén meg­szerezte a vezetést. 1:0. A 30. percben Toldi 11-esiből a jobb alsó sarokba gurított, 1:1. A 32. percben. Baranyai elmélázott, a szemfüles Ba­lázs a hálóba lőtt 2:1. Az 55. percben Bartha óriási gólt rúgott nehéz szögből a jobb felső sarokba. 2:2. Feljavult az SBTtC, és ha Bencsok erő­sebben gurít az üres kapuba, akkor Ruzsinszki nem tudta volna kivágni a gólvonalról a labdát. A döntetlen így, is szép sikernek számít. Jó: Ká­dár, Lukács, Szurgent. ill.: Miklós. Bódi, Szőke. NÓGRÁD = 1971. augusztus,*)^ kedd r Ir r rvr