Nógrád. 1971. augusztus (27. évfolyam. 180-204. szám)

1971-08-24 / 198. szám

Kézilabda NB II. SPORT m Fölényes Építők-gyözelem Balszerencsés SBTC-vereség A Salgótarjáni Építők—Nyíregyházi Kinizsi-mérkőzés egyik hőse, a rutinos Babjak szoron­gatott helyzetben elszakadt őrzőjétől A vereséggel végződő Bp. Csavargyár—SBTC női mérkőzésen Oláhné „áttörésre készül. Balkezes. bombái ezúttal célt tévesztettek Megyei I. osztály Négy csapat fél tucat gólt lőtt Idegenben győzött Somoskőújfalu és az St. ZIM Vörös Cs. SE—Hugyag 6:2 (0:0) A megyei I. osztályú labda- Kelemen, Gregor, Zachar (Ba- rúgó-hajnokság II. fordulója lázs). Edző: Vasas István. A meglepő eredményeket hozott, mérkőzés nagy részében a ha- Négy együttes aratott fölé- zaiak támadtak, de a rajta- Rétség. 100 néző, v.'. Harth.' nyes győzelmet, hiszen fél- ütésszerű somosi támadások Vörös Csillag SE: Domonkos féltucat gólt lőttek csatáraik, jelentettek nagyobb gólve- (Szabó J.) — Hunórfi, Szabó Két mérkőzésen nyert az szélyt. A 8. percben Bozó el- O., Gyetván — Suth, Dombi idegenben játszó csapat: So- futott a bal szélen, s megsze- — Szita, Jónás (Krotobin), moskőújfalu Romhányban, s rezte a somosiak vezető gól- Kristófik, Janecskó, Székely, az St. ZIM az St. Bányagép ját. 1:0. A 14. percben ismét Edző: Pellegrényi János. Hu- SK-nál. Meglepetésre Szé- Bozó futott le az alapvonalig, gyag: Ferencz J. — Sándor csény legyőzte a Bgy. Volánt, s beadását Balázs vágta a há- B, (Ferenc I.), Járja, Wágner s ide sorolható a karancslap- lóba. 2:0. Három perc múlva — Ferenc II., Hoffmann — ujtőiek karanossági pontvesz- Csengődi szabálytalankodott a Béres, Sándor I., Kissimon, tése is. 16-oson belül, s a megítélt 11- Pénzes, Varsi (Szolánszki). esből Gregor a jobb sarokba Edző: Vidomusz Jakab, lőtt. 2 :l A 22 percben Szu- Az j félid6ben meglepetés- hanyi vetett 1.1-Mt, de Kele- re a vendégek vezettek több y\en a kapu melle ,a gólveszélyes támadást. Szünet Nógrád, 500 néző, v.: Bures. kuntetőt. 89- percben egyé- u^n pénzes ellőtte a csapat Jurisits SE: Berta — Hoff- ni játék után Balazs állította puskaporát. Az 55. percben mann, Józsa, Újhelyi — Bér- be a végeredményt. 3:1. Jó: székely nyitotta meg a gólok tyák, Czabadai — Hugyecz, Budai, Mag. Czikora, Bozo, sordt A megzavarodott hu- Szedlák, Cseh, Kovács, Peller. Balazs, ill.: Pásztor, Gregor, gyagj védelem sorra kapta a Edző: Czibi Elemér. Karancs- Mészáros. gólokat. További gólszerzők: Jurisits SE—Karancskeszi 6:2 (2:0) keszi: Gombkötő (Fodor) — Lőrincz, Básti, Kazareczki — Vanya, Romhányi — Zsidai, Tarján! (Gordos), Simon, Sztrémi, Kicsiny. Edző: Pili­Karancslapújtő— Karancsság 2:2 (1:1) Palotás—Dejtár 6:0'(2:0) Kristófik (3), Janecskó (2), ill.: Sándor I., Dombi (öngól). A gólarány kissé túlzott. Jó: Suth, Dombi, Janecskó (a Karancsság, 300 néző, v.: mezőny legjobbja), ill.: Fé­nyi Sándor. A délelőtti nagy Gergely. Karancslapujtő: Tóth renc n., Hoffmann, hőség ellenére is élénk, jó ira- A. — Serfőző (Rozgonyi), Te- mú játékot láthatott a nemze- lek S., Kovács — Tóth L., tiségi találkozó alkalmából Lantos — Juhász II (Lipták), összegyűlt szép számú közön- Oravecz S., Juhász I., Tóth S., ség. A hazai együttes megle- Juhász III. Edző: Lantos Ede. paintiS<i -win né7ő v • qím- pő gólerős játékkal lepte meg Karancsság: Godó - Sütő, kó palptás. Reichált "(Szita) ellenfelét, s helyzetei alapjan Csonka, Kovács — Farkas, _ Hegyi Kovács Kocza — akár kétszámjegyű g^zeknet Demény Skoda - Baksa, Sir- v s’ándor _ Tóth A • is arathatott volna. Góllővő: kó, Földi Juhász. Cs.: Csonka, Turcsányi, Balogh- Dévai Kovács (2), Bertyak, Cseh, Viragh. Edző: Marton András. 71,5th Fdzfi- ko­Józsa, Peller, ill.: Simon (2). A vendégek szerezték meg a á Jó* f noitar* Mezei — Jó: Berta, Ühelyi, Szedlák, vezetést a 20. percben, amikor Eark MaczkóJ Cz‘lnege _ Peller, dl.: Vanya, Romhányi, egy szogletrugas után Oravecz Gál L Sinkó _ Zsig Piká Simon- S a kapunak hattal állva fe- Csókási Fábián (Batta)f jeit a haioba. LÓ A karancs- Sztankó {Gál L>)> Edxö’. Ötvözet MTE—Mátraverebély ságiak a 40. percben egyenli- Maczkó Mihál A tartalékos 6:0 (5:0> w Lcten Farkas ^ srerzeU Ve?dégek védelme a W). percben Larkas szerzett után összeroppant. Góllövő: Rónabánya, 200 néző, v.: yezetést a hazaiaknak. 1.2. Tóth A (4) Turcsányi, Tóth Újházi. Ötvözet MTE: Kovács Majd a 75. percben 14 meter- j Jó; Kovács> sándo^ Tóth — Benkő, Keleti, Hulitka, Gu- r°l ismét Oravecz S. volt A Tóth J lyás — Kakuk Z., Gortva — eredményes. 2:2. A mezőny- ’ Kiss, Lengyel (Molnár), Ka- játékban a hazaiak küzdöttek kuk J., Szemtpéteri. Edző: Ka- lelkesebben, míg a vendégek kuk József. Mátraverebély: több gólhelyzetet teremtettek, Kadareszki — Nagy, Kormos de többet is hibáztak. Jó: . S. Kormos J. Zeke _ Benus, Tóth A., Kovács, Oravecz S., ozecseny, zuu nezo, v.. f p­V erebélyi I — Lászlók Ve- Telek, ill.: Godó, Kovács, ^or- Szécsény: Treso Kuris, vtI A* ve __’ * Hmi/opv P-vonoc __ VHnrmiao r ebélyi III, Sári, Verebélyi II. Skoda, Juhasz. Edző: Pál József. Az erősen tartalékos mátraverebélyi vé- St. ZIM—St. Bányagép SK delem ellen könnyedén érte 3:1 (2:1) el góljait az Ötvözet MTE Szécsény—Bgy. Volán 2:1 (1:1) Szécsény, 200 néző, v.: Fo­Oravecz, Gyenes — Vidomusz T., Király — Majoros, Borbás L., Borbás S., Kosik (Kovács), Donkő. Edző: Vidomusz Já­nos. Bgy. Volán: Naszály — csatársora. A mérkőzés már Salgótarján, stküveggyári 5”^°’ Fedor — Loksa ^zencz az első tíz percben eldőlt, edzőpálya, 500 néző, v.: Saár (Ho^áth) Balázsv Kiss^Bo- mert már ekkor 3:0-ra vezettek I. St. ZIM: Fenes - Kőházi, zók^ Pál Edző- Markói Ist- a hazaiak. Góllövő: Lengyel Szelik, Tóth - Pántya, Lász- AzI félidőben kieLvenl (2) Kakuk J„ Kovács (11-es- lók (Újházi) - Dudás Pál, lílett küzdelem Myt A 65. bői), Kiss, Szentpéten. Jo: Flaskai, Bandur, Angyal. Ed- percben a ékesebb hazaiak SÄ Ä nyertek S Hulitka, ill.: Verebélyi I. Somoskőújfalu—Romhány 3:1 (2:1) nyagép: Szegedi - Kelecsé- Borbás> Donkó; nl. Czenc2; nyi, Enrejter, Győri - Ju- ,JÓ; Qravecz, Borbás, Bonkó, hász, Tamás — Váradi, Ka­kuk, Jenei (Ferencz), Egner, Fiikor. Edző: Benke János. Romhány, 200 néző, v.: Ur- Góllal kezdődött a mérkőzés, bán. Somoskőújfalu: Budai — Az első gyors ZIM-támadás Eisler, Csengődi, Mag — végén szögletrúgásból beívelt Czikora, Szuhányi — Jusztin labdát Flaskai fejelte a hálóba. (Angyal II.), Séber, Balázs, 1:0- Kapkodó játék folyt. A Molnár, Bozó. Edző: Tóth 1st- 30- percben Bandúr kapáslö- ván. Romhány: Jeszenszki vese újabb ZIM-vezetést ho- (Varga J.) — Sagyibó, Pász- zott. 2:0. A 40. percben Egner tor, Mézsáros — Varga I., szépített. 2:1. Szünet után Szabó — Tanhauser, Meló J., többet támadott a hazai csa­pat, csatárad azonban rendre ill.: Deme, Mihály, Fedor. A bajnokság állása Salgótarjáni Építők — Nyl- né (—), Nagy (3), Zorga (2), regyházi Kinizsi 26:18 (12:8) Szappan (—). Cs: Deák. Edző: Nagy Sándor. Salgótarján, v: Bánáti Je- Lukács egy elcsipett ]abdá­val megszerezte a vezetést. ’ní'aIgen nagy volt a küzdelem. (7). Pécsi (D, Kovács L. ( ), jellemző a kezdeti jó védeke- Kovan 3) Cs: Boronyai 3 . ^ hogy a 14 percig 1;1. Lovász (—), Kovács Z. U), .... küzdelem A 16 Nagy Gy. (1). Edző: Czimmer Mit a k^eli^i. A ib. ., ' ' perctol felváltva vezettek a *Janos- . szünetig. Az SBTC játszott Csak egy pillanatig tartott fölényben, de helyzeteiket és az ijedtség a vezető nyíregy- a heteseket sorra” kihagyták, házi .gól után. Az Építők fo- Szünet után jó játékkal már- kozatosan. játékba lendült. mai. hiztos győzelem reményé- hosszu ^ indításokkal. gyors ben küzdve sok tapsot kap- adoigatásokkal percek alatt ^ak a fekete-fehérek, öt perc több gólos vezetést szereztek. axaf)t 8:6-ra elhúztak ellenfe- Pár perces megtorpanás után lüktől. A 10. percben megpe- újabb lendület és újabb gólok- ^elodottnek látszott a ven, kai, látványos megoldásokkal dégegyüttes sorsa, végleges a győzelem biztosítva volt. kiállításs.al emberelőnybe ke- Szunet után továbbra is nagy rült az SBTC E16nyét nem fölényben játszott a hazai fudit,g kihasználni, a védeke- együttea Nagy I. az ellenfél a^sit teljesen elhanyagolva, legjobbját Feketét semlegesí- taktikai zűrzavar keletkezett tette, Babjak és a többiek v.i- soraikban. Az ellenfél ledol- szont sűrűn, juttatták halóba gozta hátrányát, s végül óri- a laíbdát. Az iram csak az lelkesed'éissel, bár egygól­uitialsó percekben csökkent. Bp, Csavargyár — SBTC 10:9 (5:5) Salgótarján, v: Juhász L. SBTC: Bakos (Tőzsér) .— Lu- Mcs (3)., Rqpnik (1), Hényel­lal, de a győzelmet is meg. szerezte. A balszerencsén kí­vül (az 5 hetes kihagyása) szünet után az előző heghez hasonlóan erőnléti hiányos­ságok ás mutatkoztak. (mátyus) AfSmPDBTtttH A KOHÁSZATI Alapanyag-előkészítő Közös Vállalat, Salgó­tarján, (külső pálya- ‘ udvar) azonnali belé­Keresünk . fiatal DÍJNYERTES szü- Péssel gépkocsivezetőt technikust nógrádkö- löktől torzskönyve- keres felvételre, Je- vesdi zúzottkő-minő- zett • airdale-terrier- jentkezni lehet 17-19­ségvizsgáló labora- kölykök eladók. Mol- ä ,___ . t óriumunkba. Bányá- nár, Salgótarján. Bar- es telefonon, vagy a szati Kutató intézet, tők Béla u. 12. Tele- fenti címen. Kőzetmechanikai fon: 26-28. Osztály Budapest; i —— m., MÍkoviny Sámuel Két diáklány, vagy u. 2—4. sz. -fiú részére szoba ki­adó. Salgótarján., ANGLIÄ30L» irn- Damjanich u. 13. portált szülőktől, West ír»«»«« ' ....... H ighland White ter- te ÉVET betöltött rietr-kölykök eladók. lányokat szövőnőnek Molnár Bélámé, Szé- felvesz a Pamuttex- csény. Felszabadulás til Művek Jacquard tér 1. Szövőgyára. A beta­1 1 nulási idő 12 hét: FIM. Budapesti Por- ezen Idő alatt havi celángyár felvételre 1050 Ft bruttó fizetést keres, új létesítmé- és napi 1 Ft-ért ebé- nyű üzemébe betani- det biztosítunk. Lá­tott munkára férfi és kást minimális térítés női dolgozókat. Kar- mellett leányotthon- bantartó munkára szerű elhelyezésben vízvezeték-szerelő, kő- adunk. Jelentkezés: műves és beállító la- írásban PTM Jac- katos szakmunkáso- quard Szövőg^’ár kát. Jelentkezés a Munkaerőgazdál- gyár munkaügyi ősz- kodáfei Osztályán. Bu- tályám, B.-pest. XIV., dapest. XIII., Szek- öv u. 153. szárdi u. 19—25. JO karban levő FELÚJÍTOTT War­IZS motor olcsón el- szava személygépko- adó. Tóth Alajos, Sál- csimat pótalkatré- gótarján, Irinyi u. 10. székkel együtt elad­----— nám. vagy bármilyen S ZOBA-KONYHA -f tíousú kisebbre elcse- 4x4-es helyiség, kert- réLném. Cím: Salgó- tel eladó. Zagyvánál- tarján, Vasvári Pál u. falva, Csokonai u. 73. 2/b. Felvételre kere­sünk üzeműnkbe női dolgozókat. 2 és 8 műszako, fonodái munkára. Betanulási idő 1 hónap. Betanított és segédmunkára férfidolgozókat is keresünk! Bővebb felvilágosítást le­vélben la adunk. Pamuttextil Mü­vek Fonógyára, Budapest. XI. ke­rület, Bocskai út 90. Munkaügyi Osztály. dás futott el, s beadásából Pál találni. Jó: Flaskai, Szolik, Tóth, Bandúr, ill.: Egner, Vá­radi, Enjérter. 1. Palotás 2 2 .­8-1 f 2. Somoskőújfalu 2 2­­6-2 4 3. Szécsény 2 2­­4-2 4 4. Jurisits SE 2 1 1 . 6-2 3 Vörös Csillag 2 1 1­7-3 3 6. St. ZIM 2 1 1 . 3-1 3 7. ötvözet MTE 2 1­1 7-3 2 8. Bgy. Volán 2 1­1 6-3 2 9. St. Bányagép 2 1­1 3-3 2 10. K.-keszi 2 I­1 5-7 2 11. K.-lapüjtő 2­1 l 2-4 1 Karancsság 2­1 1 3-5 l 13. Dejtár 2 • 1 1 1-7 l 14. Hugyag 2­­2 3-8­15. Romhány 2­­2 2-8­16. M.-verebély 2­­2 1-8 összeállította; : Ando Mikid« Kongresszusi előkészületek Közgyűlési menetrend Balassagyarmaton, illetve a Október 2.: Becske, Szécsén- járasban összesen 29 sportkör ke, Bércéi, Galgaguta. működik. A kongresszusi elő- „ ,. „„ készületek jegyében, a veze- ® tober 3.: Bgy. \ olan SC. tőség és küldöttválasztó köz- Október 9.: Patvarc, Nóg­gyűléseket szeptember 4. és rádmarcal, Öl-halom, Hugyag. október 17. között rendezik Október 10.: Balassagyarma- meg. Alábbiakban a közgyű- ti SE. lések időpontját ismertetjük. október 12.: Bgy. Balassi, Szeptember 4.: Szügy, Mo- Bgy. Mg. Szakiskola, nora, Magyarnandor, Terény, Szanda. Szeptember 11.: Drégelypa- lánk, Hont, Ipolyvece, Cser- háthaláp. Szeptember 25.: Cserhátsu- rány, Herencsény. Október 14.: Bgy. Szántó, Bgy. ITSK. Október 16.: Ipolyszög, Dej­tár, Patak. Október 17.: Érsekvadkerti Traktor. NÓGRÁD — 1971. augusztus 24., kedd