Nógrád. 1971. augusztus (27. évfolyam. 180-204. szám)

1971-08-18 / 194. szám

A jövő atlétáinak seregszemléje. Országos serdülő bajnokság Salgótarjánban A Nógrád megyei Atlétikai Szövetség Salgótarjánban, az SKSE-stadionban rendezte meg az országos serdülő vi­dékbajnokság döntőjét. A „B” vresenyen azok a 13—14 éves leány- és fiúatléták indulhattak, akik. a területi versenyeken jól "szerepeltek. A kétnapos viadalon a több mint négyszáz induló izgalmas, jó versenyt vívott. Mondhatni, minden számban nagy küzdelem után dőlt el az első hely sorsa, s akadt néhány kiemelkedő eredmény is. A nagy meleg persze károsan befolyásolta az eredményeket. Hol maradtak a tarján! sportiskola verseny­zői? — kérdezték többen a nézők közül, mert a kétnapos verseny során mindössze há­rom Nógrád megyei verseny­ző nevével találkoztunk. Kö­zülük Sohajda dicséretesen szerepelt, aranyérmet szerzett sportkörének, az SKSE-nek, a 14 éves fiúk súlylökő verse­nyében. Nos, a tarján! ver­senyzők azért nem indulhat­tak az országos döntőn, mert a területi versenyen gyengén szerepeltek, és nem biztosítot­ták a továbbjutást. Lányok, 1957-ben születettek 60 m (36 ind.): 1. Kling (Nagy­kőrös) 8.2, 2. Kovács (Nyíregy­háza) 8.4, 3. Ágh (Lövő) 8,5. 600 m: (32) 1. Hegyesi (Békés­csaba) 1:44, 2. Petrika (Nyír­egyháza) 1:44.6, 3. Pápai (Ba­ja) 1:45.1. 80 m. gát (13): 1. Kasza (Nyíregyháza) 13.5, 2. Lajtár (Győr) 15, 3. Mohai (Pécs) 15.1. Magas (20): 1. Kiing (Nk.) 152, 2. Sándor (Pécs) 149, 3. Eger (Győr) 149. Távol (28): 1. Csontos (Baja) 493, 2. Kiing (Nk.) 485, 3. Csőke (Fegyvernek) 468. Ge­rely (12): 1. Szűcs (Dunakeszi) 33.12, 2. Telkes (Szombathely) 29.90, 3. Kiss (Gyöngyös) 28.70. Diszkosz (16): 1. Tomasovszki (Nyíregyháza) 30.68, 2. Szabó (Dunaújváros) 27.98, 3. Demet- fxovics (Győr) 27.32. Súly (22): '1. Szabó (Dunaújváros) 10.93, £2. Rakonczai (Mezőtúr) 10.82, ö. Bagó (Dunaújváros) 10.63. 1958-asok 60 m. (26): 1. Por- íkoláb (Miskolc) 8.5, 2. Szabó •(Szombathely) 8.6, 3. Hartman (Sopron) 8.8. 600 m (23): 1. jHárig (Dunaújv.) 1:44.3, 2. iKucsera (Dunaújv.) 1:45.4, 3. lives jár (B.-csaba) 1:49. Ma­ngas (14): 1. Nagy (Pápa) 146, 2. Váci (Pápa) 135, 3. Szabó (Szombathely) 135. Távol (24): 1. Nagy (Pápa) 478, 2. Szabó (Szombathely) 475, 3. Halmos (Dunaújváros) 466. Gát 80 m,' (16): 1. Szabó (Szombathely) 13.6, 2. Porkoláb (Miskolc) 13.7, 3. Biró (Pécs) 13.9. Ge­rely (8): 1. Boda (Debrecen) 34.02. 2. Mándli (Szombathely) 31, 3. Dorogi (Abony) 28.96. Súly (14): 1. Boda (Debrecen) 10.59, 2. Dorogi (Abony) 9.89, 3. Hartman (Sopron) 9.12. Diszkosz (6): 1. Boda (Debre­cen) 29,78, 2. Dorogi (Abony) 23.58, 3. Mucsi (Szeged) 23.58. Fiúk 1957-ben születettek 100 m (19): 1. Zubor (ZTE) 12.2, 2. Jóvér (Göd) 12.3, 3. Fónay (Oroszlány) 12.7, 300 m (29): 1; Perlaki (Baja) 38.9, 2. Zubor (ZTE) 39, 3. Szabados (Debrecen) 39,1. 1500 m (29): 1. Perlaki (Baja) 4:22.1, 2. Ta­lált (Komló) 4:41, 3. Mayer (Dunaújváros) 4:53. 80 m gát (16): 1. Szabados (Debrecen) 11.8, 2. Fekete (Sopron) 12,1, 3. Skultéti (Gyula) 12.6. öt km gyaloglás (11): 1. Antal (Göd) 31:55.2, 2. Fonyó (Ajka) 32:21, 3. László (Ajka) 32:45.2, Csa­patban: 1. Dorog, 2. Ajka. Ma­Egy döntetlen margójára Miért nem győzött a Honvéd? Folytatja balsikeres szereplését a Bp. Honvéd labda­rúgócsapata az alig két hete elkezdődött NB I-es bajnok­ságban. Vasárnap az SBTC ellen is csak egy sovány 1:1 arányú döntetlenre futotta Kocsisék erejéből. Ügy lát­szik, ez a vereséggel felérő döntetlen nagyon megviselte a Bp. Honvéd-játékosok, sőt Mészáros József edző ide­geit is. A kifogástalan modoráról eddig közismert szak­vezető ugyanis úgy elragadtatta magát közvetlenül a mérkőzés után, hogy egy fotóriportert csaknem tettlege­sen bántalmazott. Ugyanis meghallotta az elejtett meg­jegyzést : „Szerzett a Honvéd egy pontot...” A sportláp tegnapi számában „Talán tízest érdemelt volna...” címmel visszapillantó beszélgetés látott napvi­lágot, amelyben a válogatott Szűcs Lajos elpanaszolta, hogy miért nem győztek. Többek között nehezményezte, hogy Palotai játékvezető miért nem állította ki Kmettyt. Mert esetleg — gondolta magában — tíz játékos ellen talán megnyerték volna a mérkőzést! Elsírja még a „fa­ragásairól” eléggé ismert bcállós, hogy Kmetty szépen „földhöz kente”. Persze kissé rövid az emlékezete. Arra már nem emlékszik, amit adott, csak amit kapott. Erről Kajdi tudna a legtöbbet beszélni, akit néhányszor ugyan­csak lekentek ám, a földre, csakúgy nyekkent. Szűcs per­sze, megkapta az erkölcsi tízes osztályzatot, holott szerin­tünk nyolcasnál jobbat nem érdemelt volna, mert főleg a második félidő közepétől szinte eltűnt a pályán. A krónikás ceruzája persze már keményebben fo­gott, amikor a Kocsist „leradírozó” Varga Sándor telje­sítményét kellett értékelni. Mert egyenesen nevetséges, hogy neki viszont csak négyest adtak. Egyenlő mérték­kel mérni — ez alapvető dolog. Még akkor is, ha egy vá­logatott és egy „szürke” játékos teljesítményét tesszük mérlegre. Elmaradt hát a hőn áhított Honvéd-győzelem. De nem azért, mert Palotai játékvezető elfogult, és az SBTC durva volt. Inkább keressék a hibát a piros-fehérek csa­patjátékában. Szétesően, minden elgondolás nélkül, és akarat hiányában nem lehet győzni. Ez is a tanulságok közé tartozik. — kalifán —* gas (17)- 1. Adami (Kecske­mét) 166, 2. Gulyás (Gyula) 160, 3. Horváth (Dunaújv.) 160. Távol (17): 1. Jóvér (Göd) 580, 2. Adami (Kecskemét) 565, 3. Egri (Debrecen) 560. Gerely (16): 1. Adami (Kecs­kemét) ' 49.40, 2. Popovics (Komló) 45.22, 3. Csányi (Sze­ged) -44.52. Súly (20): 1. Be- decs (Dunaújv.) 14,03, 2. Hor­váth (Dunakeszi) 12.59, 3. Fe­kete (Nagykőrös) 10.49. Disz­kosz (15): 1. Bedecs (Duna­újv.) 45,46, 2. Egri (Debre­cen) 38.62. 3. Csorba (Nagy­kőrös) 38.48. 1958-asok 100 m (8): 1. Ma- tüz (Cegléd) 13.4, 2. Pintér (Makó) 13.5, 3. Ember (Debre­cen) 13.6. 300 m (22): 1. Né­meth (Szombathely) 43,2, 2. Kálmán (ZTE) 43.9, 3. Varga (Miskolc) 44.2. 80 m gát (13): Ember (Debrecen) 13.6, 2. Né­meth (Szombathely) 14.7, 3. Matúz (Cegléd) 15.2. Gyaloglás (13): 1. Engelman (Lövő) 28:29,2, 2. Csathó (Dunaújv.) 28:58.4, 3. Birizdó (Debreqen) 29:18.8. 1500 m (18): 1. Kehi (Komló) 4:54.3, 2. Aszódi (Nagykőrös) 4:57.4, 3. Farkas (Miskolc) 5:02.8. Magas (9): 1. Karagics (Kecskemét) 155, 2. Óvári (Gyula) 145, 3. Szalai (Gyöngyös) 140. Távol (9): 1. Laposa (Győr) 513, 2. Németh (Szombathely) 494, 3. Szabó (Dunaújváros) 478, Gerely (8): 1. Géczi (Komló) 35.70, 2. Ma­joros (Gödöllő) 32.08, 3. Darab (Miskolc) 31.34. Diszkosz (4): 1. Fontos (Szeged) 27.82, 2. Iványi (Gödöllő) 25.66, 3. Lé­vára (Dunaújv.) 18.88. Rendezésből a megyei szö­vetség jelesre vizsgázott. Kor­csoportonként a legjobb ered­ményt elért 3—3 versenyző tiszteletdíjat kapott. Megyei I. osztály Bajnoki nyitány meglepetésekkel Hengerelt a Bgy. Volán — Palotás győzött Mátraverebélyben Karancslapujtőn nyert a Bányagép SK, Hugyagon Szécsény Bgy. Volán—Romhány 5:1 (2:1) Sportszerű mérkőzésekkel megkezdődött az 1971/72. évi megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. A nyitány két tu­cat gólt, s jó néhány meglepetést nyújtott. Romhány ellen szinte 'hengerelt a Balassagyarmati Volán együttese. Az is­mét visszakerült Palotás győzött Mátraverebélyben. Az el­múlt évben II. helyezett Bányagép SK Karancslapujtőn szály — Deme, Mihály, Ber- győzte le a megfiatalított bronzérmest. Szécsény csapata náth — Kalmár, Pál — Fedor, nagy küzdelemben nyert Hugyagon a bajnokság újoncával Loksa, Deák, Czencz, Balázsi, szemben. Az ezüstérmes St. ZIM elvitt egy pontot a Juri- Cs.: Török, Kiss. Edző: Mar- sits SE-től, s a Vörös Csillag SE együttese is Dejtárról. Ve- kói István, reséggel, de jó játékkal mutatkozott be a harmadik újonc, szenszki Balassagyarmat, 400 néző, v.: Balázs I. Bgy. Volán: No­Romhány: Je­Tihanyi, Kaliczka, az Ötvözet MTE csapata Karancskesziben. Somoskőújfalu Mészáros — Varga I., Pásztor biztosan nyert Karancsság ellen. Csak ezen a mérkőzésen volt játékoskiállítás, de — kettős. Jurisits SE—St. ZIM 0:0 Meló, Gregor, Kelemen, Zachar, Imre. Cs.: Varga J., Balázs. Edző: Vasas István. A romhányi vendégek csak az I. félidőben játszottak egyenran­gú ellenfélként, szünet után mezőnyben is nagy fölényben is szerezte a vezetést. A ve- rebélyieket Kadenszki men- Nógrád, 300 néző, v.: Lőcse, tette meg több ízben a na- Jurisits SE: Berta — Hoff- gyobb vereségtől. Szünet után játszott a gólhelyzeteit jól ki- man, Józsa, Csete — Üjhelyi, a hazaiak cseréje bizonyult használó gyarmati csapat. Czabadai — Peller, Cseh, jobbnak, hiszen Verebélyi I. Góllövők: Fedor (2), Czencz, Szedlák, Máté, Kovács. Cs.: a 70. percben kiegyenlített. Kiss, Loksa, ill.: Gregor. Jó: Hugyecz, Bertyák. Edző: Czi- Nagy küzdelem folyt. A 78. Noszály, Fedor, Loksa, Czencz, bi Elemér, St. ZIM: Feres — percben Balogh megsérült, két ül.: Pásztor, Gregor. Kőházi, Szolik, Tóth — Pán- perc múlva folytatódott a já- tya, Hesz (László) — Újházi, ték, s nyolc perccel a befeje- Pál, Flaskai, Bandur, Angyal, zés előtt a palotási középcsa- Edző: Bandur Mihály. Jóira- tár megszerezte csapatának a mű mérkőzésen a gólhelyze- győzelmet jelentő gólt. Jó: tek alapján a ZIM az I. fél- Kovács, Tóth A., Balogh, Tóth Vincze. Somos: Budai — Sza- időben fordíthatta volna maga K., ill.: Kadenszki, Mátrai, bó, Csengődi, Bodzási (Mag) javára a mérkőzést. Az ered- Kormos G., Verebélyi I. — Czikóra, Szuhányi — Jusz­mény igazságos. Jó: Józsa, tin, Séber^ Balázs, Molnár, Újhelyi, Peller, Máté, ill.: Dejtár—Vörös Csillag Bozó. Edző: Tóth István. Ka­Tóth, Szolik, Bandur, Angyal. SE 1:1 (0:0) rancsság: Godó Juhász, Sü­tő (Baksa), Demény — Ko- Dejtár, 300 néző, v.: Chmell. vács Skoda-FarkasSirkó, Dejtár: Mezei - Gál. Maczkó, Csonka Földi (Oláh), Marton Farkas - Fábián, Sinkó - ,Edz°; ,Marton András. Jól Karancskeszi, 300 néző, v.: Zsiga, Pikács (Batta), Csóká- Benkő. K.-keszi: Gombkötő — si, Farkas, Sztankó. Edző: ora alatt három golt lőttek. Somoskőújfalu—Karancsság 3:1 (3:0) Somoskőújfalu, 250 néző, v.: Karancskeszi—ötvözet MTE 3:1 (3:0) Horváth, Básti, Kazareczki — Maczkó Mihály. Vörös Csil- z' Vanya, Romhányi (Balkó) - lag: Domonkos - Szabó f a gólhelyzetek rendre ki­Gordos, Zsidai, Simon, Tar- (Gyetán), Sági, Hunorfi - vlndéeekne^ cMk^zé^teniök jáni, Kicsiny. Edző: Pilinyi Poth, Suth — Szarvas, Kris- vendegeünek csak szepiteniok Sándor. Ötvözet: Kovács — tófik, Dombi, Janecskó, Szé- ®1'í<:rul* £ Márián" díf' Benkő, Kakuk J., Molnár, kely. Edző: PeUegréni János. fB®láQ Gortva — Keleti, Hulitka — Az I. félidőben háromszor hi- ®. a 3^^.ezft0 Kiss, Kakuk Z„ Kocsis, báztak a vendégek csatárai, f * ,9, Farkas. Cs.: Rácz, Gulyás, már csak a kapussal szem- f 2)’ Edző: Kakuk József. A me- ben állva. A lelkes hazaiak a Ä ® ’. zőnyjátékban egyenrangú el- 60. percben Farkas góljával C k ’ U" lenfélnek számító újoncok egy- megszerezték a vezetést, de Junasz> J->emeny. két védelmi hibájából szeren- két perc múlva Szarva® ki­esés gólokkal nyertek a ven- egyenlített. Jó: Mezei, Macz- m.», déglátók. Góllövők: Gordos kó, Farkas, Csókáéi, ill.: Sági, Karanesiapujto 2.0 (0.0) (2), Simon, ill.: Kovács (H- Suth, Szarvas. ... ... , , esből). Jó: Básti, Vanya, Zsi- Karancslapujtő, 300 nező,v.i dal, ill.: Kovács, Hulitka, Ka- Szécsény—Hugyag tLar?CS0\ Bányagép: Szegedi — ..... Kelecsenyi, Endreiter, Győri KUK ^ (11) — Tamás, Kakukk, Juhász — Huevae 400 néző v* Nagy Váradi (Ferencz), Jenei, Bold­Palotás—Mátraverebély 2:1 (1:0) Fiikor. Edző: „ „ „ . Benke János. K.-Iapujtő: Tóth- kI A. - Serfőző, Telek S., Lan- Mátraverebély, 300 néző, v. : V^doJílu®z. T,” „ tos — Rozgonyi II., Tóth L. — Nagy J. Palotás: Reichalt — ®lk (K<ovai:s), NI;^°ros, Boros, Juhász n (Lipták), Horváth, Hegyi, Kovács, Kocza - Var- Borbas Donko. Edző: Vido- Tóth S, Juhász I. ga Sándor - Tóth A„ Túr- Lantos Ede. Negyed csányi, Balogh, Tóth J., Tóth • , ’ T órás tapogatódzó játék után a K. Cs.: Dévai, Szabó. Edző: rencz S„ Meló - Sándor I., vendég(£{Ifek nyíltJ alkalmuk a Kovács József. M.-verebély: tin:°Fe- ^lövésre, de Jenei és Bold­Kadenszki — Sata, Zagyi F„ “>> jKuss:imon Fen^is re vaJ hibázótt. A megfiatalított Benus G. - Mátrai, Zachar “■ ^olanszky). Edző. hazai támadósor nem tudta — Zeke, Kormos S„ Verebé- Vidomusz Jakab. áttörni a tömör pálfalvi vé­lyi III., Verebélyi II., Kormos Egyperces gyászszünettel delmet. Szünet után az 55. G. Cs.: Verebélyi I., Nagy II. kezdődőt a mérkőzés, mert az percben Jenei talált a háló­Edző: Pál József. Az I. ősz- edzőtestvérpár édesanyja el- ba, a 89. percben Ferencz tályba újra visszakerült pa- hunyt. A 9. percben Wagner gólja végleg a vendégek javá­lotási együttes az I. félidőben hibáját kihasználva Boros kö- ra döntötte el a mérkőzést, sokkal jobban játszott, s a 43. zeiről lőtt a hálóba 1:0 A Jó: Endreiter, Kakukk, Fii­percben Balogh góljával meg gól felrázta az idegesen játszó kor, ill.: Tóth A., Tóth L„ Ju­__________________ hazaiakat. Emelkedet a szín- hász I. vonal. A 16. percben Pénzes 18 méterről a jobb sarokba A bajnokság állása A PR0MRDETESEK Skoda 1000 MB ki- 18 EVE* betöltőt« togástalan állapotban, lányokat szövőnőnek CR rertdszámmal el- felvesz a Pamuttex- aúó. Dr. Németh, til Művek Jacquard megyei kórház, rönt- Szövőgyára. A beta- genosztály. nulási Idő IS hét: ezen Idő alatt havi Keresünk fiatal 1050 Ft bruttó fizetést technikust négrádkö- és napi 1 Ft-ért ebé- vesdi zúzottkő-minő- det biztosítunk. La- ségvlzsgáló labora- kást minimális térítés tóriumunkba. Bányá- mellett Ieányotthon- Szaü Kutató Intézet, szerű elhelyezésben Kőzetmeohanlkal adunk. Jelentkezés: Osztály. Budapest, Írásban PTM Jac- III., Mlkovlny Sámuel quard Szövőgyár u. 2—4. sz. Munkaerőgazdál­■■ ­............ " .....—- kodási Osztályán. Bu­K iváló minőségű, dapest.- XIII., Szek- nagy fejű fokhagyma szárdi u. 19—25. eladó. Szentes, Vecse- ■ ■ ■■ rl u. 6. ----------------------------------— A NOGRAD megyei I. RENDŰ tölgy- Tahács kórháza azon- parketta szegélyléc nali belépéssel felvesz bármilyen mennyiség- 1 fő gyors, és gép­ben magánosoknak és írónőt titkárnői állás- vállalatoknak kapha- ba. Bér: 1850 Ft. Je- tó. Bódi János. Isten- lentkeznl lehet az In- mezeje, Szederkény- tézet gazdasági igaj- puszta 53. _ _ gatóságán, Felvételre kere­sünk üzemünkbe női dolgozókat. 2 és 8 műszakos fonodái munkára. Betanulási idő 1 hónap. Betanított és segédmunkára férfidolgozókat is keresünk I Bővebb felvilágosítást le­vélben is adunk. Pamuttextil Mű­vek Fonógyára, Budapest, XI. ke­rület, Bocskai út 90. Munkaügyi Osztály. gyott ki óriási helyzetet. Az 55. percben les címén a hazai védelem leállt, Donkó begu­rított, és a menteni akaró Hoffmann saját kapujába to­vábbította a labdát. öngól. 2:1. A tartalékos újonc hazai gárda lelkesen és derekasan küzdött. Színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen a vendégek rászolgáltak a győzelemre. Jó: Treso, Vldomusz T„ Ora- vecz, Donkó, ill.: Pénzes, Fe­rencz S., Sándor B., Meló. 1. Bgy. Volán 1 1­- 5-4 2 2. K.-keszi 1 1­- 3-1 3 St. Bányagép l 1­- 2-0 2 Somos 1 1­- 3-1 2 5. Palotás 1 1­- 2-1 2 Szécsény l 1­- 2-1 2 7. Dejtár 1 ­1- 1-1 1 Jurisits SE 1 ­1- 0-0 1 St. ZIM 1 ­1- 0-0 1 Vörös Csillag 1 ­1-1-1 1 11. Hugyag I ­­1 1-3 ­M.-verebély I ­­1 1-2 ­13. K.-lapujtő 1 ­­1 0-2 ­Karancsság 1 ­­1 1-3 ­ötvözet 1 ­­1 1-3 ­1€. Romhány /1 ­­1 1-5 * összeállította: Andó Miklós Szeptemberben őszi rajt Az asztalitenisz NB ni. Márton- őszi szezon sorsolását. ízelítőül az csoportjában még javában tart a I. forduló párosítását ismertetjük: nyári szünet. Az őszi idény szép- Qualität—VM Egyetértés, SBTC— tember 5-én kezdődik, és novem- Bp. Elektromos, Bp. HPS—Bp. bér 28-án fejeződik be. A ver- Középítők, Bgy. SE—Hatvani VSE, senybíróság már elkészítette az Salgótarjáni Kohász—Egri Dózsa. NÓGRÁD — 1971, augusztus 18,, szerda