Nógrád. 1971. június (27. évfolyam. 127-152. szám)

1971-06-11 / 136. szám

IpoVornóc flVÓJÓft Nagylóc kikapott Hihálygergétől A megyei II. oggtélyű leb- dm-úgó-UtJnoknue Középcso- portjáutm a XJX. terduló mérkőzéseii bizonyították le. Palotáson niába várták Ka- rancsalja csapatát, mert a vendégek rém Jelentek meg. A szövetség Palotásnak ítélte a két pontot, Karanesaljától pedig kát büntetőpontot le­vont. Meglepetés, hogy Nagy­lóc hazai pályán kikapott Mi- hálygergótől, At isteg—Rimóc találkozó jó iramú mérkőzést hozott, a hazaiak megérde­melten nyertek, A forduló legnagyobb meglepetése: Ipolytarnoc győzött Vagány­ban 4:2 arányban! Varsány 2f0 néző, v.: Sá­ránké. Varsányi Kiss — Szép, Koplányi, Szita -A- Kovács I„ Bárány — Kuvó"s II„ Bozsó, Czele, Csámpa, Schvkkert. Ipolytarnfic: Török — Qcskó, Telek, Gál — Pingitzer, Te­lek — Bessenyei I„ Bankó, Mosó, Demus, Bessenyei II, A vendégek az 8. percben Jutottak vezetéshez. A 8. percben Varsány egyenlített. A 18. percben Ismét a vendé­Újra bizonyított Özdon rendeztek I. osztá­lyú női törvivóversenyt a na­pokban. A 20 fős mezőnyben pástra lépett Oláh Krisztina, az SKSE versenyzője is. Alig egy hónappal ezelőtt hódította vissza az I osztályú minősí­tést. Ózdon lijra jől szerepelt. A döntőbe jytott, és a 8. he­lyezést érte el. Ezzel az ered1 menyével megerősítette I osz­tályú minősítését. Donkó renitenikedett Bek húztak el. A 28. percben sípszó .után Dopkó József szemtelenkedett a játékveze­tővel, ráadásul lekópte. Ezért .kiállították. Szünet után a vendégek tíz emberrel is fö­lényben játszottak, és megér­demelten nyertek 4:2 (2:1) arányban További irrcimények: Nóg­rádmegyer— Egy házasgerge 4:4, Etes—Rlmóc 3:0, Nagy­lóc—Mlhálygerge 0:1, Palo­tás— Karancsalju (elmaradt). Litke—Karancsberény 3:3. A bajnokság állása 1. Palotás 19 u 1 * 74-1« 37 3. K.'berény 19 u 1 6 4«-35 24 3. Mlhálygerge 18 11 i 7 58-40 23 4. Etes 16 9 4 6 44-34 22 5. Nagylóc 19 10 2 7 54-48 213 8, Litke 19 8 3 7 30-89 19 T. K.-áljá X 19 7 4 8 39-49 18 1. N.-megyur x 19 7 4 8 37-46 1« 9. Varsány 19 C 1 18 33-47 13 10. E.-gerge 19 4 3 10 30-49 13 11. Rimóc 18 5 X itt 25-46 U tt. Ipolyiamét 19 3 1 15 37-65 6 x = két-kát bi»ní«tőprmt levonva. Labdarúgó NB III. Hizserfa szenzációs döntetlenje Győzött a Síküveggyár! SE — íobb volt az EPGÉP Két vereség idegenben Teke NB tt. Súlyos voroség Szegeden Hosszú szünet után az NB !I-es teke-csapatbsjnokságban smét pályára lépett az St. Üveggyár együttese. Ügy lát­szik a szegediekkel nem bol­dogulnak, hiszen tavasszal nár a negyedik szegedi csa­jaitól kaptak ki! Szegedi Építők—St. Uveg- ryár 7:1 (2534:2358). Szegedi Üpítök: Németh 426, Sőtér E. >33, Mártonosi 387, Sőtér J. '33, Oláh 431, Tóth 421. St. üveggyár: Huram Gy. 414, dag 424. Győri 383, Kovács >. 369, Klauber 399, Kovács V. 389. A SÜMSE csapata vasár­tap 11 órától Salgótarjánban i Kecskemét: Petőfit fogad- a. Hálósak a gyarmati atléták Vasárnapi számunkban kö- ,öltünk két atlétikai ered- nényt azzal a megjegyzéssel, tőgy Kun László, a Bgy. SE dzője további jó eredménye­st vár Grapkától és Kandá- 41. A két atléta gyorsan iga- olta az előzetes várakozást. . hét végén jó eredményekkel ukkoltak ki. A több hétig állsérüléssel bajlódott Fáb- i Góbor is kezd magára ta- UrU. Két versenyen álltak rajt- oz a közelmúltban. A Bp. örekvés felnőtt viadalán, és MAFC ifjúsági versenyén. Bp. Törekvés-viadal: disz- osz: I. Kalcsó 40,98, súly: 1. álcsó 12,66, hármas: 1. Bállá ),32, 100 m: 1. Tóth 11,3... Filip 12.2, 400 m: Fábri 1.3, 1500 m: Grapka 4:21.1, 5i 100 m: 3. Lajkó 13.1, 4. intér 13.1, 200 m: 2. Lajkó '.0, 800 m: Kanda 2:35.0, arga 2:48.0, távol: 3. Pin- r 4,93, diszkosz: Bosák 29,44. A MAFC versenyén: 100 m: Pintér 13,3, 400 m: Kanda 1.1, 100 m gát: Varga 19.2, ily: Benyó 9,28, gerely: Mo- lári 30.36, 4x100 m: 3. Bgy. E (Reiter, Mocsári, Bander, intér) 53.0, 1000 m: Grapka 43.0. lövészet Kialakult a Dunaújvárosba induló csapat Az MHSZ rnogyeo vezetősé­ge rendezésében a zagy vaca­kod ói lőtéren, bonyolították le a honvédelmi Lövész Kupa­verseny megyei döntőjét. A felsorakozott csapatokat Sze. derjesi Barnabás, az MHSZ Nógrád megyei tttikárhelyet- tese köszöntötte. Hangsúlyozta, hogy a megyei döntőn részt­vevők 48 ezer dolgozó kép­viseletében jutottak «I mint a legjobbak erre az össze­csapásra. Arról is szólt, hogy az új rendszerben megrende­zésre kerülő Lövész Kupa.ver­seny sokkal nagyobb lehető­séget, biztosat a vetélkedőre, mint a korábbi években. 4 verseny eredményei: úttö­rő leány: l, Pádár Éva (pásztói járás) 74, 2. Lakatos Ilona (St. járás) 61. 3. Hal. mosi Katalin (Bgy. járás) 49. Üttörő fill: 1, Nagy Gyula (pásztói járás) 75, 2, TVujti Béla (St. város) 74, 3. Kiss József (St. járás) 34. Ifjúsági leány: 1. Csőke Klára (St. vámos) 80, 2. Szklenár Klára ISt. járás) 85. 3. Farkas Ilo. na (Bgy. járás) 59. Ifjúsági fiú: 1. Csoór István (Pásztó) 84, 2. Nagy János (St. város) 82. 3, Snyuri István (St. já­rás) 76 köregység. Felnőtt nííl: 1. Fekete TUborné (St, járás) 78, 2, Kares Sándorné (pásztói járás) 08. 3. Kozik Zsuzsa (rétsági járás) 34. Felnőtt férfi: 1. Czibulya Já­nos (Bgy. járás) 88, 2. Pili, nyi István (St. város) 78, 3 Fekete Tibor (St. járás) 77 kaneigység. Az egyéni első helyezett versenyzők érem, oklevél és blszteletdij jutalmazásban ró. saesültek. A csapatverseny­ben az első három legjobb együttes három, két. illetve egy légpuskát kapott jutái, múl. A csapatverseny vég. eredménye: 1. salgótarjáni járás 411, 2. pásztói járás 390, 3. Salgótarján város 354 köregység. (Salgótarján vá­rosnál egy fő nem jelent meg). Az egyént számok első helyezettjei Dunaújvárosban, az országos honvédelmi Lö­vész Kupa-versenyen képvise­lik majd megyénket e hónap, ban. A választások miatt elha­lasztott tavaszi VI. forduló mérkőzéseit hét közben ját­szották le a labdarúgó NB III. Északközépcsoportjában. Szen­zációs meglepetést okozott a Mizserfai Bányász. Az addig listavezető Bp. Postás ottho­nában döntetlent harcolt ki! A Síküveggyári SE jelentős lé­pést tett a kieső zónából való elkerülés érdekében. Az St. Üveggyár gyengébb volt ellen­felénél, de az eredmény túl­zott. A Pásztói KSE Aszódon sem tudott javítani, a Bgy. SE egy gólos vereséget szen­vedett. BP. POSTÁS—MIZSERFA 3:3 (2:2) Egressy út, 200 néző, v.: Ba­logh. Mizserfai Bányász: Ba­logh — Tőzsór, Káposztás, Ra­dies — Kovács B., Kovács V. — Gecse, Géczi, Nagy, Susán, Bozsik (Sarkad!). Edző: Takács Dániel. Változatos iramú volt a já­ték, a vendégek sokat csúsz­káltak. Az 5. percben Káposz­tás öngólt vétett, 1:0. A 10. percben mér 2:0-ra vezettek a hazaiak. A 30. percben Bozsik átadásából Gecse szépített, 2:1. A 36. percben Bozsik beadásá­ból Gecse fejelt a hálóba, 2:2. Az 50. percben 11-esből ismét a Bp. Postás jutott vezetéshez, 3:2. Angelmayer a kiállítás sorsára jutott a 60. percben. A 85. percben Bozsik távolról emelt a hálóba, 3:3. A lista­vezető otthonéban nagy bra­vúr e pontszerzés. Jó: Balogh, Gecse, Bozsik. SlKÜVEGGYARI SE— GAZMÜVEK 1:0 (0:0) Zagyvapálfalva, 300 néző, v.i Kacsányi. St. Síküveggyári SE: Pintér — Losonczi, Ferencz, őze — Csikós, Deméndi — Tajti, Iványi, Mátrai II., Pep- sinszki, Oláh (Székely). Edző: Kovács Ernő. AFIT. XVI. sz. Autójavító Vállalat közleménye. f Autósok, figyelem 1 Tisztelt Ügyfeleink! Közöljük, hogy minden vasárnap és ünnepnap szervizügye- letet tartunk. Szervizügyelet: 6—14 óráig tart. Szervizállomásunk: vasárnap és az ünnepi szolgáltatások ideje alatt elvégzi a személy- és kisteher-gépjárművek fel­ső mosását, és szerelői gyorsjavítását, kisebb üzemeltetési hi­bák azonnali megszüntetését. Vasárnap és ünnepnapokon szervizüzemünk Tisztelt Ügyfe­leink rendelkezésére áll. Vegye igénybe szolgáltatásainkat! Felső mosás! Szerelői gyors javítás! AFIT XVI. sz. Autójavító Vállalat 6. sz. üzemegysége. SALGÓTARJÁN, Rákóczi u. 233. Telefon: 25-30. A kiesés elleni harc jegyé­ben mindkét csapat idegesen játszott. A csatársorok távoli lövésekkel kísérleteztek. Szü­net után fölénybe kerültek a hazaiak. Az 56. percben Pep- sinszki beadásából a jól ér­kező Tajti 8 méterről lőtt a léc alá, 1:0. Egy-egy érvényte­len gól borzolta még a kedé­lyeket. A 81. percben Csikós hibázott nagy helyzetben. Vé­gig heves küzdelem. Szünet utáni lelkesebb, jobb játékával megérdemelten győzött a Sík­üveggyári SE. Jó: Losonczi, Csikós, Mátrai II. TŰZOLTÓ DÓZSA— BGY. SE 1:0 (0:0) Körösi út, 100 néző, v.t Hamvas. Bgy. SE: Tományi — Jelen, Fábián, Koffer — Papp, Pribeli — Mátyás (Pál), Huty- tyán, Hornyák, Hugyecz (Fá­bián III.), Cseri. Edző: Vad­kerti Jenő. Az első félidőben a vendé­gek valamivel többet támad­tak, de Hornyákkal és Mátyás­sal az élen négy nagy hely­zetet is kihagytak. A 80. perc­ben Fábián könnyelműsködött és a hazai középcsatár meg­szerezte a győztes gólt, 1:0. Sportszerű, közepes iramú mérkőzésen a döntetlen job­ban megfelelt volna a játék képének. Jó: Jelen, Hugyecz. ASZÓD—PÁSZTÓI KSE 2:0 (1:0) Aszód, 300 néző, v.: Endrész. Pásztói KSE: Adame — Ju­hász, Szalai, Borda — Alapi, Ludányi — Smolek, Győr, Sütő (Tari III.), Tari II., Almási (Bangó). Edző: Veres Béla. Mindkét csapat kivette ré­szét a támadások vezetéséből. A 43. percben Győr óriási helyzetben a kapus kezébe emelt. Az ellentámadás során Gergely a bal sarokba gurított. 1:0. A vendégek nem vonultak védekezésbe, de helyzeteiket elkapkodták. Az utolsó fél órában jobban játszott az Aszód. A 60. percben Mudri révén mégiscsak lesből elért góllal biztosították be győzel­müket, 2:0. A játék képe és a helyzetek alapján döntetlent érdemelt volna Pásztó. Jó: Adame, Alapi, Ludányi. ST. ÜVEGGYÁR—ÉPGEP 0:4 (0:0) Salgótarján, 400 néző, v.: Zentai. SÜMSE: Boruzs — Koszta, Fehérvári, Pünkösdi — Csala, Czúder (Koplányi) — Bodor, Dollencz (Tanner), Sza­bó, Molnár, Somkúti. Edző: Juhász Gyula. Változatos, jó iramú volt a játék. A listavezető vendégek­nek már ekkor is több gól­helyzetük adódott. A 80. perc­ben Bleicher III. a jobb sa­rokba bombázott, 0:1. A 68. percben Horony növelte az előnyt, 0:2. A 72. percben Csicsmann szabadrúgásból lé- gurított, és az üresen hagyott Bleicher III. újabb gólt lőtt, 0:3. A 91. percben Bleicher III. beállította a végeredményt, 0:4. A vendégek megérdemel­ten győztek, bár ennek ará­nya kissé túlzott. Jó: Ború/.* Bodor, Molnár, ill.: Bacsa, Horony, Csicsmann, Bleicher III. További eredmények: Bp. Építők—OGSC 6:1 (3:0), Bp. Törekvés—K. Sörgyár 2:1 (1:0), Sashalmi Elektronikus— ÉMTK 1:1 (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. ÉPGEP 2. Bp. Po&tás 3. Bgy. SE 4-. Bp. Törekvés 5. T. Dózsa H. ÉMTK 7. Aszód a. Bp. Építők 9. St. Üveggyár 10. K. Sörgyár 11. Gázművek 13. Pásztó 13. St. Síküveg. 14. Sashalom 13. Mizserfa 16. OGSC 27 1B 37 17 27 13 27 10 37 13 27 9 27 10 27 10 27 10 27 10 27 8 27 9 27 10 27 7 27 S 27 1 3 6 5 8 5 9 U « 3 0 9 9 7 10 H 11 « 11 H ti 9 10 7 11 5 13 10 10 12 10 6 20 54-33 39 30- 38 39 41-33 31 34- 27 31 31- 31 31 31-27 27 35- 35 27 40- 34 aHi 41- 37 26 31-30 26 31-31 35 36- 38 25 31-37 35 35-38 '44 34-33 22 23-83 8 Az NB III. első helyezettjei felkerülnek az NB II-be. A kilenc csoport 14. helyezettjei közül a két legtöbb pontot gyűjtött csapat nem esik ki. a többi viszont igen. A nógrádi együttesek hátra­levő ellenfelei: Bgy. SE: ÉPGÉP (idegen­ben), Mizserfa (otthon). Kini­zsi Sörgyár (idegenben). St. Üveggyár: St. Síküveg­gyár (o.), Tűzoltó Dózsa (i.), Aszód (o.). Pásztói KSE: Mizserfa (i.)i K. Sörgyár (o.), OGSC (i.) St. Síküveggyár: St. Üveg­gyár (i.), Bp. Építők (i.), T. Dózsa (o,). Mizserfai Bányász: Pásztó (o.), Bgy. SE (i.), Gázművek (otthon). Fém- és Vastömegcikk Ké­szítő KtsZ, Rétsági Üzem­egysége, (Rétság, Zrínyi u. 24.), felvesz nő- és férfi­dolgozókat, vasipari betanítóit és szakmunkára. Felvételre Jelentkezés: hét­főn, csütörtökön, 7 órától 18 óráig. APRÓHIRDETÉSEK IH rendszámú Zsi­guli eladd. Gárdonyi Aurél, Kisterenye, Sport 1,________________ HAROMSZOBAS, ős­fenyővel körül vett ház, 881 négyszögöl íajgyümölcsüssel. ol­csón eladd. Vasúti ál­lomástól 3 percre. Tar, Szondi u. 117. SALGÓTARJÁN, Málna 1. úton levő 1«. számú kertes, saját házamat elcserélném bérhdzert, megegye­zéssel. Érdeklődni mindennap délután 4 tői. ___________________ bOr zsönyvidéki Egyesült ÁFÉSZ pá­lyázatot hirdet a rét­sági cukrászüzemben cukrászsegédl állás betöltésére. Jelentkez­ni lehet f. hó 35-ig szóban vagy írásban az ÁFÉSZ központjá­ban. Fizetés kollektív szerződés szerint, megegyezéssel. 1300-AS Simca luxus kivitelben, keveset fu­tott, eladó. Trabantot, vagy Wartburgot be­számítok. Megtekint­hető szombat délután és vasárnap. Balassa­gyarmat, Lenln-lakó- telep, dr. Czifra. ELADÓ: 250 cm3 F— 10-es, bejáratott motor- kerékpár. Érdeklődni: a 23-95 telefonon. 750-ES Zastavai ki­fogástalan állapotban eladó. Cserhátsurány. Rákóczi u. 84. ELCSERÉLNÉK 2 db egyszobás lakást 1 db kettőszobás lakásra. Cím: Salgótarj án. Játszó u. 6. sz. Nagy- né. A KJSHARTYANI ..Egyesült Erő” Mg. Termelőszövetkezet­nek eladó 1 db üzem­képes, jó állapotban levő BD 26—80 rend­számú GAZ—69 M tí­pusú személygépko­csi (raj). Telefon: Kishartyán 5 és Sal­gótarján, 11-91. AZ IBUSZ társas­utazást szervez au­gusztus 14—15-én a sze­gedi szabadtéri játé­kokra. Részvételi díj: 304.— Ft. Jelentkezni lehet az IBUSZ-irodá- ban. HÉT család méh nagyboconádl eladó. Molnár János Tar. Fel- szabadulás út 3. IGÉNYESNEK! 330- es Izs planéta mkp. eladó. Salgótarján, Május 1. út 74. Dom­bi. MODERN, 1700-as Opel Record újszerű állapotban eladó. Cím a kiadóba. VlUamos Allomásszerelő V. Gyára, Budapest, XI. Kóérberki út. 36. útlköltségténtés mellett keres lakatosokat, villany­szerelőket, FÉRFI BETANÍ­TOTT munkasokat Budapestre és vidéki munkahely­re. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán. Telefon: 466-330, vagy 558-869/289 mellék. Megközelíthető a Kosztolányi De­zső tértől 87-es busszal (kp. lo perc). NÓGRÁD — 1971. június 11., péntek