Nógrád. 1971. június (27. évfolyam. 127-152. szám)

1971-06-29 / 151. szám

legördült a függöny Kikapott a bajnok a Fáy utcában Hazai csapatok jó napja „Kiengedett" az SBTC Székesfehérvárott L-'-daiúgó NB II. Kazincbarcika—Kisterenye 2:2 (2:1) Kazincbarcika, 200 néző, v.: Orosz. K. VEGYÉSZ: Fülöp — Lipcséi, Ködmön, Csdrmaz — Szitka, Várhelyi — Lázár, Szües, Erdősi, Ráczi, Cser- venka. EDZŐ: Nagy György. KISTERENYE! BÁNYÁSZ: Horváth ■ — Kaszás, Bibók, Orosz — Boskó, Márton — Tarlós:, Gaiiger, Nagymarjdon, Szomszéd, Taliga. EDZŐ: Dá­vid Róbert. A hazaiak enyhe fölényt harcoltak ki, Áz. 5. percben Báczi nyitotta meg a gólok sorát, 1:0. Változatos volt a küzdelem. A 20. percben Tar. lósi beadáséból Taliga min­laszerúen fejeit a bal sarok­ba, 1:1. A hazaiak irányítót- iák a játékot, nagy fölénybe képűitek. Csarvenka előbb kapufát lőtt, majd a 3f>, perc­ben már a hálóba talált, 2:1. Szünet után feljavult a Kisterenye. Szomszéd, Nagy. majdon és Boskó veszélyez­tetett, eredmény nélkül. A 75, percben Szomszéd—Tarló, si—Naigymajdon akció után a csatár kapásból lőtt a háló­ba 2:2. A K. Vegyész újabb kapufát lőtt. Jó: Lipcsei, Er. dősi, Cservenka, ill.: Horváth, Orosz, Nagymaidbn, Taliga. Győri László Izgalmas befejezés SKSE—Borsodi Bányász 4:1 (3:1) nyomán a lábak között ju­Saligótarján, 300 néző, v.: Tóth. SKSE: Lifous — Tajti, Gáspár, Sebők — Krivanek I.. Pünkösdi — Bábel, Boz- gondii, Bariba (Földi), Szebe- rónyi, Antal. EDZŐ: Tóth István. BORSODI BÁNYÁSZ: Vörös — Szakács, Katona, Szubai — Gőcze. Tamás (Ko­pasz) — Verebélyii, Csipke, Szálkái, Kertész, Fazekas. EDZŐ: Boleimányi Károly. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 4. perc­ben Antal íveléséből Bábel fejelt a kapuba, 1:0. A 3. percben Kert,ész jól eltalált, lövéssel egyenlített, 1:1, A 15. percben Bartha lövése tott a haléba a labda, 2:1. A 43. percben Bartha 18 mé­terről lőtt a hálóba, 3:1, Szünet utón ismét a kék. fehérek kezdeményeztek. De a vendégek is lőttek két ka­pufát. Fokozta az izgalma­kat, hogy Gáspárt az 53. perc­ben utámrúgásért kiállították. A 75. percben Anita! lövése nyomán Vörösről jutott a hálóba a labda, 4:1. Győzelmével az utolsó pil­lanatban elkerülte a kiesést az SKSE. Jó: Krivanek 1.. Pünkösdi, Bartha,, ill.: Kato­na, Verebélyi, Szálkái. Demény László Bulyovszky elbúcsúzott • Nagybátony—Leninváros 2:0 (1:0) Nagybátony, 400 néző, v.: Nagy. Nagybátonyi Bányász: Bulyovszky (Balázs) — Kecs­kés, Pozsár, Ludányi — Kup- csulik, Rakonczá6 — Szkle- nár (Nagy), Kovács F,, Ve­res, Kovács I., Sarkadi.Edző: Laczkó Sándor. Leriinvárosi MTK: Dohány — Breuer, Homródi, Németh — Tesler, Tóth — Bakos, Kiss, Zumpf, Bodzsár (Gunics), Frits. Edző: Bán Nándor. Hazai támadások végén Szklenár a. kapusba rúgta a labdát, Kovács F. pedig a felső lécet találta el. A 15. percben Kovács F. átadásá­ból Veres a jobb felső sarok­ba bombázott. 1:0. Szünetig még Kovács I, és Veres ve­szélyeztetett, de gól nem -esett.----------------------------------­A 6U percben Kovács I. ki­ugrott, és hat méterről biz­tosan lőtt a hálóba. 2:0. A 75. percben Kovács F. lövése nyomán Dohány bravúrosan védett. Biztos hazai győze­lem. Ez egyúttal a csapat előkelő második helyét is je­lentette. A kapuban utoljá­ra védett Bulyovszky Tibor, akit a mérkőzés előtt Kovács Ferenc csapatkapitány virág­gal köszöntött. A játékostár­sak meghatódva búcsúztak az egykori kitűnő kapustól. Jó: Rakonczás, Veres, ill.: Dohány, Tóth. Sulyok Sándor Asztalitenisz Egyéni teljesítmények Az asztalitenisz NB III. Márton-csoport tavaszi idé­nyének küzdelmeiben tíz csa­pat 64 játékost állított asz­talhoz. Legtöbbet (10) a Hat­vani VSE, legkevesebbet a Qualital (4) szerepeltetett. A három nógrádi csapat közül kilencen játszottak a Bgy. SE-ben, hatan az SBTC-ben és öten az SKSE-ben. A cso­port legjobb egyéni teljesít­ményét Sándor (Bp. Középí­tők) nyújtotta 96,9 százalék­kal. öt követi Kövendi II. (91,7) és Baráth (88,9), az SBTC két játékosa. A 16-os rangsorban 7. helyen szere­pel Bohati (77,8) az SKSE, és 14. helyen Kövendi I. (65,5), az SBTC versenyzője. Labdarúgó NB III. Síküveggyári SE — Tűzoltó Dózsa 2:0 (0:0) Zagyvapálfalva, 390 néző, v.: Aftán (kitűnően). Sík üveg­gyári SE: Nagy — Székely, Ferencz, öze — Bodnár, De- méndi — Tajti, Csikós, Mátrai II., Pepsinszki, Losonczi (Mát­rai I., Kiss). Edző: Kovács Ernő. A kiesés rémétől fenyegetett hazaiak idegesen, de jól kezdtek. Támadtak, de Pepsinszki kétszer is hibá­zott. Szünet után Tajti hamar- kodott el jó helyzetet. Az 57. percben Pepsinszki át­adásából a tizennégy hónap szünet után beállt Mátrai I. vezetést szerzett. 1:0. A 67. percben Csikós a kapufát ta­lálta el, a visszapattanó labdát ismét a szemfüles Mátrai I. vágta a hálóba. 2:0. Megérde­melt hazai győzelem. Mátrai I. beállítása sikeres húzásnak bizonyult. Jó: Ferencz, Bod­nár, Csikós, Mátrai I., ill.: Végh (a mezőny legjobbja). Fehér László Biztos győzelem OGSC — Pásztói KSE 0:3 (0:2) Rákosfalva, 100 néző, v.: Szabó. Pásztó: Adame — Ju­hász, Szalai, Borda — Alapi, Ludányi — Győr, Bangó (Tari Ill.j, Smolek, Tari II. (Fös­vény), Maksó. Edző: Veres Bé­la. A sereghajtó ellen Győr gól­jával már a 9. percben veze­tést szereztek a vendégeli. 0:1. A 20. percben Smolek át­adásából Tari III. lőtt a háló­ba. 0:2. A 66. percben Tari III. kiugrott, és hatalmas gólt rúgott. 0:3. A vendégek végig fölényben játszottak, az ered­mény nem tükrözi híven a két csapat közötti nagy különb­séget. Jó: Alapi, Ludányi. Csákvári József Kihagyott 11-es St. Üveggyár —Aszód 0:1 (0:1) Salgótarján, 100 néző, v: Szilágyi. St. Üveggyár: Bo- ruzs — Koszta, Fehérvári, Pünkösdi — Czuder, Dollencz (Koplányi) — Bodor, Kálnai (Kira), Szabó, Molnár, Som- kuti. Edző: Juhász Gyula. Végig változatos, jó iramú mérkőzés. A leglelkesebben játszó vendégek ügyesebben adogattak. A 23. percben Gergely kiugrott, és a bal alsó sarokba lőtt. 0:1. Az 59. percben kezezés miatt 11- eshez jutottak a hazaiak. Molnár azonban a kapusba rúgta a labdát! Támadgatott a SÜMSE. de kevés meg­győződéssel. Jó: Boruzs. Farkas István Befejeződött a labdarúgó NB I. 1970/71 évi küzdelemsoro­zata. Véglegessé vált az első három helyezett sorrendje: 1. Újpesti Dózsa. 2. FTC, 3. Va­sas. Az utolsó fordulóban a hazai együttesek szerepeltek jobban. Idegenben csak két döntetlenre tellett a vendégek erejéből. Az SBTC akarat nél­küli játékkal megérdemelten kapott leckét Székesfehérvá­rott. Szombathelyi Haladás—Sze­gedi EOL 1:0 (1:0). Szombat­hely, 3000 néző, v.; Schopp. Góllövő: Király. Tatabánya—Bp. Honvéd 2:2 (6:1). Tatabánya, 6000 néző, v.: Radó. Góllövő: Nagy, Ta­kács, ill.: Kozma, Pintér Pécsi Dózsa—MTK 0:0. Pécs, 1500 néző, V.: Zsolt Csepel—Komló 2:0 (1,:0). Csepel, 1000 néző, v.: Závodsz- ky. Góllövő: Gulyás, Hunya­di. Vasas—Újpesti Dózsa 2:1 (1:1). Fáy utca, 5000 néző, v.: Emsberger. Góllövő: Török, Menczel, ill.: Bene. Ferencváros—Du naú jv áros 2:0 (0:0). Népstadion, 7000 né­ző, v.: Vízhányó. Góllövő: Rá­kosi, Gulyás (11-esből). Rába ETO—Diósgyőr 3:0 (1:0). Győr, 2200 néző, v.: Szá- vó. Góllóvő: Horváth B., Kor­sós, Stdlcz. Videoton—SBTC 2:0 (0:0) Székesfehérvár, 5000 néző, v.: Katona (Borsos, Pusztai). Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Nagy III., Mester — Hartyányi, Burka — Wollek, Nagy II., Karsai, Szalmásy. Edző: Kovács Imre. SBTC: Magyar — Gecse, Kmetty, Horváth, Vertig — Szalai, Ré­Kiesett a csapat Mizserfa — Gázművek 2:1 (0:0) Kazár, 350 néző, v.! Po- tocsny dr. (nagyon jól). Mi- zserfai Bányász: Balogh — Tőzsér, Káposztás, Kovács V. — Kovács B., Radics — Ge­cse, Nagy, Szabó, Susán, Bo- zsi-k. Edző: Takács DánieL Nagy iramú ellentétes fél­időkből álló, ideges légkörű mérkőzésen szépen búcsúzott az NB III-tól a hazai csapat. A 19. percben szöglet után Szabó fejelt élesen a kapuba. 1:0. A 20. percben Gecse elfu­tott, és lövése nyomán a háló­ba pattant a labda. 2:0. A 27. percben Zólyomi (Gázművek) megsértette a játékvezetőt, ezért kiállították. A 48. perc­ben hidegzuhanyként hatott, amikor Szabó a védők dísz­kísérete mellett a bal sarokbá talált. 2:1. Helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhe­tett volna a Mizserfa. Jó: Ko­vács B., Radics, Gecse, ill.: Király esik, Szabó: Gordos József APROMROBTÍS'K ZAGYVAPALFAL­VAN közület részére is alkalmas, kétlaká­sos, komfortos ház sürgősen eladó. Ér- FIATAL lány albér- cieklődés: Agócs De- leti szobát keres. Vá- zső, Zagyvapálfalva, laszokat „Szerény” Bródy Sándor utca. jeligére, a salgótar- Telefon.* 27-22. jáni hirdetőbe. FEHÉR sportautó téli-nyári tetővel el­adó. Érdeklődni: Hu­szár Sándor. Zagyva­pálfalva, Budapesti u. 54. Villamos Allomásszerelő V. Gyár*a, Budapest, XI. Kóérberki út. 36. úiiköitségtérjtés mellett keres LAKATOSOKAT. VILLANY­SZERELŐKET, FÉRFI BETANÍ­TOTT MUNKASOKAT Budapestre és vidéki munkahely­re. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztály án. Telefon: 466-830, vagy 238-369/2S9 mellék. Megközelíthető a Kosztolányi De­zső tértől 87-es busszal ikb. 10 perc). MŰVÉSZI gyermek- és Hagyományos sír­kövek kerti virágvá­zák dekoratív kivi­telben. Zagyvapálfal­va, Csokonai u. 106. (Posta mellett.) SZOBA konyhás ko­lóniái lakás azonnal beköltözhetően húsz­ezerért eladó. Ka- rancsgusztáv, Teplan Józsefné. OLDALKOCSIS Pan­nónia eladó. Wagner. Hugyag. 42 ÉVES nőtlen, férfi megismerkedne házasság céljából sze­rény, egyedülálló nő­vel. .161 598” jeligére a salgótarjáni hirde­tőbe. K. Sörgyár—Bgy. SE 2:1 (2:0) Algyői út, 100 néző, v.: Ta­kács. Bgy. SE: Tományi — Jelen, Papp, Fábián — Hof­fet-, Huttyán — Pribeli, Má­tyás. (Treso), Hornyók, Ko­vács, Barta. Edző: Vadkerti Jenő. A 25. percben jogtalan 11- esből lőtt góllal jutott veze­téshez a hazai csapat. 1:0. Mezőny fölényben játszott a a K. Sörgyár, és a 40. percben növelte előnyét. 2:0. Szünet után feljavult a Bgy. SE, Fá­bián alig fejelt mellé, Kovács közeli lövését védte a kapus. A 70. percben Hornyák tíz méterről szépített. 2:1. Sport­szerű mérkőzésen kezdetben a hazaiak, fordulás után a ven­dégek játszottak jobban. Jó: Jelen, Fábián. Reiter László Öt évre e’ti’tották A sportszerűség ellen vétő és kiállított játékosokkal szemben határozatot hozott a Nógrád megyei Labdarúgó Szövetség fegyel­mi bizottsága. Bálint Ferenc (Diósjenő) kétszer is pofonütötte a játékvezetőt, ezért öt évre mindennemű sporttevékenységtől el­tiltották! Vári Antal (St. ZIM) utánrúgásért egy bajnokin nem szerepelhet. Gál Tibor (Dejtár ifi) ugyancsak utánrúgásért egy hét eltiltást kapott. pás, Básfci — Kriskó, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Hartyányi helyett Borsányi ,a szünetben), Jeck helyett Szoó (74. perc), Gecse helyett Varga (78. perc). Szögletarány: 10:1 (6:1) a Videoton javára. A hazaiak nagy lelkesedéssel kezdtek. Karsai közeli lövése nyomán Magyar bravúrral vé­dett. Feltűnt, hogy Jeck a re­mekül felfutó Poscht nem kí­sérte vissza. A vendégek öreg- urasan, a játékot lassítva, sok hibával adogattak. Básti ra­vasz szabadrúgása nyomán fö­lé szállt a labda. Kársai ke­rült gólhelyzetbe. de lesen állt. A 32. percben a remekül osztogató Karsai kiugratta Nagy IX-töt, aki nyolc méter­ről óriási helyzetben a felső lécre bombázott. Burka lőtt mellé, majd Szabó bravúrral ütötte ki Szalai lövése után a bal sarokból a labdát Szünet után Burka távoli pontos lövésekkel kísérlete­zett. Az 58. percben Kmetty- ről a jobb sarok felé pattant a labda, Magyar bravúrral vé­dett. Szinte felbillent a pálya olyan fölényben játszott a Videoton. Nagy II. volt a leg­veszélyesebb, de a lövésekkel nem volt szerencséje. A 70. percben töntetett a hazai kö­zönség Katona játékvezető el­len, aki emiatt rövid időre megszakította a játékot. A 71. percben Burka két lépésről is fölé lőtt. A 72. percben Bor­sányi 17 méterről a sok védő között a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. Kriskó lesgólt ért el, Gecse megsérült. A 82. percben Szalmásy elgurított Magyar mellett, a labda a bal kapufáról a jobb kapufá­ra perdült, majd Magyar el­csípte. A 87. percben Harsai 18 méterről nagy gólt rúgott a jobb felső sarokba. 2:0. Elmaradt a remélt küzdelem. Igaz, hogy különösebb tétje már nem volt a mérkőzésnek. A hazai játékosok jó teljesít­ménnyel búcsúztak Kovács Imre edzőtől. kinek utódja Kalocsai Géza lesz. A hazaiak végig nyomasztó fölényben játszottak, és sek gólhelyzetet teremtettek. De vagy a reme­kül védő Magyar tisztázott, vagy Fortuna sietett a fekete­fehérek segítségére. Az ered­mény így is az SBTC számá­ra hízelgő. Jól játszott a Vi­deoton — mert hagyták őket. Az SBTC-játékosok zöme — tisztelet a kevés kivételnek — olyan flegmán (mondhatni nyeglén), minden akaraterő híján „szórakozott”, hogy rossz volt nézni. Ennek a lé­lektelen játéknak lett az ered­ménye ez a kis szépséghiba. A kissé korán elkezdett vaká­ciózás megbosszulta magát. De most már július Il-ig valóban szabadságon lesz a vidék leg­jobb csapata KI mit csinál eb­ben a két hétben? Magyar: üdülés a Római­parton, Gecse: otthon pihen Homokterenyén, Kmetty: Olaszországban a családdal, Horváth: nyaralás Petőfibá- nyán és Gyulán, Vertig: köl­tözködik és Salgótarjánban marad, Szalai: otthon a csa­láddal és a válogatottal Esz­tergomban. Répás: szombaton nősült, nászút Siófokon, Kris­kó: Békéscsabán szüleinél, Kajdi: Siófokon a barátokkal, Jeck: NSZK-ban a rokonok­nál. Moór Ede edő: feleségével két hét Olaszországban. jRozgonyi István Videoton II. — SBTC II. 1:0 (0:0) Székesfehérvár, 2000 néző, (Berindán), Macska, Loch.’ v.: Bauer. Videoton: Magyar Edző: Szojka Ferenc. (Győré) — ' Horváth, Kere- Az I, félidőben kiegyensú- csényi, Kaufmann — Miskei, lyozott volt a játék. Szünet Szabó II. — Szolnoki, Pata- után fölénybe kerültek a ha- ki (Nyitrai), Bodnár, Bieber, zaiak, és legalább egy góllal Józsa. Edző: Németh Lajos, jobbak voltak. A* egyetlen SBTC:, Szőke (Szikora) — gólt a 72. percben Szolnoki Bállá, Csikós, Jávori — Lisz- lőtte. Jó: Horváth, Keren­tóczki, László — Bartha csényi, Angyal, Nyitrai, ill.: (Kökény), Toldi, Angyal Csáikiós, Jávori, Lisztóczki. labdarúgás Bajnoki végállások AZ NB I. 1970—71. ÉVI VÉGEREDMÉNYE 1. Ü. Dózsa 30 18 7 5 71-29 51 2. FTC 30 16 9 5 52-26 49 3. Vasas 30 19 3 8 61-25 47 4. Honvéd 30 14 8 8 54-37 43 5. MTK 30 10 13 7 46-35 40 6. Csepel 30 9 14 7 35-27 38 7. SBTC 30 14 6 10 46-46 36 8. Tatab. 30 12 6 12 47-35 34 9. ETO 30 12 6 11 37-34 33 10. Videoton 30 9 12 9 29-33 33 11. Pécs 30 8 12 10 28-34 33 12. DVTK 30 10 7 13 24-46 32 13. Haladás 30 9 7 14 40-52 28 14. Komló 30 7 10 13 35-53 26 15. Dunaújv.' 30 3 7 20 23-69 17 16. SZEOL 30 3 5 22 28-75 12 Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalomvontok együtt szere­pelnek. Az NB 11. Északi csoport utolsó fordulójának eredmé­nyei: Volán SC—BEAC 2:0 (1:0), SKSE—Borsodi Bányász 4:1 (3:1), Ikarus—Izzó 5:1 (2:1), Esztergom—KELTEX 2:1 (1:1), Kazincbarcika—Kistere­nye 2:2 (2:1), Sátoraljaújhely —Kossuth KFSE 1:1 (1:0), Nagybátony—Leninváros 2:0 (1:0), Miskolci VSC—Nyíregy­háza 3:0 (3:0).' .4 BAJNOKSÁG VÉGÁLLÁSA A TOTÓ 26. HETI EREDMÉNYE X. Vasas—ü. Dózsa 1 2:1 2. Tatabánya—Honvéd X 2:2 3. Pécs—MTK X 0:0 4. Videoton—SBTC 1 2:0 5. MÁV DAC—Eger 1 2:17 6. Kecskemét—Özd 1 4:1 7. Ganz-MAVAG—DVSC X 3:3 8. BVSC—Oroszlány 2 1:2 9. Pécsi B.—Szolnok 1 2:1 10. Pápa—Dorog 1 2 :i 11. Győri D.—Szekszárd 1 3:1 12. Mázsa-Sz.—Bakony 2 0:1 13. Vecsés—Cegléd X 2:2 +1 14. Lehel—MGM 1 4:0 Az NB III. Eszakközép­c söpört utolsó fordulójának eredményei: Bp. Törekvés— ÉMTK 1:0, Bp. Postás—Sas­halmi Elektronikus 0:0, ÉP - GÉP—Bp. Építők 2::0, St. Sík­üveggyár—Tűzoltó Dózsa 2:'\ OGSC—Pásztó 0:3, St. Üveg­gyár—Aszód 0:1, Mizserfa— Gázművek 2:1, K. Sörgyár— Bgy. SE 2:1. Példátlanul szo­ros küzdelem után elbúcsózott a Mizserfai Bányász, és a már régebben kiesett OGSC. A Pásztó és a Gázművek mint legtöbb pontot összegyűj­tött 14. helyezett bennmaradt. A Bp. Postás felkerült az NB II-be. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Volán SC 2. Nagybát. 3. V. Izzó 4. K.-barc. 5. Ikarus 6. MVSC 7. S.-újhely 8. Esztergom 9. Nyíregyh. 10. KKFSE 11. Kistér 12. Leninv. 13. S. Kohász 14. KELTEX 15. BEAC 16. Borsod 30 17 II 2 68‘-27 45 30 14 11 5 48-28 39 30 15 7 8 46-36 37 30 13 10 7 50-32 36 30 16 3 11 52-37 35 30 13 6 11 46-28 32 30 13 6 11 35-37 32 30 12 7 11 31-34 31 3011 91026-3131 30 10 10 10 27-34 30 30 11 7 12 32-30 29 30 9 7 14 39-47 25 30 7 10 13 37-47 24 30 8 7 15 30-54 23 30 7 4 19 28-53 18 30 3 7 20 27-67 13 1. Bp. Postás 2. ÉPGÉP 3. Bp. Törekv. 4. Bgy. SE 5. K. Sörgyár 6. T. Dózsa 7. Aszód 8. ÉMTK 9. St. Üveggyár 10. Sashalom 11. St. Síküveg. 12. Bp. Építők 13—14. Pásztó 13—14. Gázműv. 15. Mizserfa 16. OGSC 30 19 6 5 53-29 44 30 20 3 7 59-27 43 30 11 12 7 35-28 34 30 13 5 12 44-40 31 30 12 7 11 37-34 31 30 13 5 12 32-36 31 30 11 8 11 37-37 30 30 10 9 11 39-31 29 30 11 7 12 45-41 29 30 9 11 10 39-38 29 30 11 7 12 37-41 29 30 10 8 12 43-39 28 30 10 8 12 40-40 28 30 9 10 11 35-35 28 30 8 12 10 30-36 28 30 1 6 23 22-95 8 NÓGRAD - 1971. június 29., kedd 7 I