Nógrád. 1971. június (27. évfolyam. 127-152. szám)

1971-06-23 / 146. szám

SPORT Bp. Ép.'tök— Siküveggyári SE 2:2 (2:2) Népliget, 200 néző, v.: Ge­ese- Siküveggyári SE: Nagy — Székely, Ferencz, öze — Bodnár, Deméndi — Tajti, Csikós, Mátrai II., Iványi (Pepsinszki), Losonczi. Edző: Kovács Ernő. Az első negyedórában , fö­lényben játszottak a vendé­gek, Iványi hibájából mégis a Bp. Építők jutott vezetéshez a 14. percben 1:0. Négy perc múlva távoli lövésből újabb gólt lőttek, 2:0. Nem adták fel a vendégek. A 30. percben szöglet után Mátrai II. fejelt a hálóba. 2:1. A 34. percben korszerű támadás során Csi­kós kiugrott, és a hálóba lőtt, 2:2, Szünet után jobban ját­szottak a vendégek, de Loson­czi és Tajti nagy gólhelyzet­ben hibázott. Végig jó iramú, sportszerű, kemény küzdelem. Igazságos döntetlen. Jó: Fe- rencz, Bodnár, Csikós. Fehér László Vezet a favorit Az érdekelt berkekben nagy érdeklődés kíséri Salgótarján­ban a városi szövetkezeti kis­pályás labdarúgó-bajnokságot. Hat csapat vesz részt a küz­delemsorozatban: Építő és Tervező Ktsz, Szolgáltató Ktsz, Faipari Ktsz, Cipész Ktsz, Ruházati Ktsz, és Ka- rancsvölgyi Ktsz (Karancske- szi). Ezúttal is az Építő és Tervező Ktsz csapata a favo­rit, hiszen évek óta ők nye­rik a bajnokságot. Az első három helyezett értékes díja­zásban részesül, a győztes pe­dig elnyeri a KISZÖV Kupát. Ráadásul jogosult indulni az OKISZ Kupában. Eddig há­rom forduló mérkőzéseit bo­nyolították le, és vezet a fa­vorit csapat. A bajnokság ál­lása: 1. Építő és Tervező Ktsz 3-ból 6 pont, 2. Szolgáltató Ksz 3-ból 4, 3. Faipari Ktsz 2-ből 3, 4. Cipész Ktsz 3-ból 3, 5. Ruházati Ktsz 2-ből 0, 6. Karancsvölgyi Ktsz 3-ból 0 ponttal. Az utolsó két fordu­ló mérkőzéseit június 28-án és július 5-én rendezik meg 16 órától az SBTC salakos pá­lyáján. Megyei rangadón Mizserfa—Bgy. SE 3:2 (0:1) Balassagyarmat, 200 néző, zaiak. A 38. percben Bartha v.: Mravík. Mizserfai Bá- átemelt a kapuson 0:1. Szü- nyász: Balogh — Tőzsér, Ká- net után változott a játék posztás, Sarkadi — Kovács képe, támadott a Mizserfa. A B. ,* Radics — Gecse, Kovács 47. percben Szabó egyenlített V., Szabó, Susán, Nagy (Bo- 1:1. A 68. percben Kovács V. zsik). Edző: Takács Dániel, talált a hálóba 2:1. Egy perc Bgy. SE: Tományi — Jelen, múlva Bozsik lőtt gólt 3:1. A Fábián, Hoffer — Papp (Ko- 90. percben Huttyán szögleté- vács), Pribeli — Mátyás, bői Bartha fejelt a hálóba Huttyán, Ferencsik, Cseri, 3:2. A kiesés ellen küzdő Bartha. Edző: Vadkerti Jenő. vendégek ellen sorra-rehdre Ferencsik távoli bombájára £'• heIy?eteit a Bgy. SE. Jo: Káposztás, Gecse, ill.: Nagy válaszolt. Feltűnően sok Jelen, Hoffer. gólhelyzetet hagytak ki a ha- Reiter László Idegenben győztek St. Üveggyár—Tűzoltó Dózsa 2:1 (0:1) Körösi út, 150 néző, v.: Ke- mellé löt. Az 50. percben Mol- resztes. SÜMSE: Boruzs — nár talált a jobb sarokba, Koszta, Fehérvári, Pünkösdi 1:1. Bodor bombázott fölé a — Dollencz, (Koplányi), Czu- 77. percben pedig Somkúti der — Bodor, Kálnai (Kira), egyéni játék után szerezte Szabó, Molnár, Somkúti. Edző: meg a győztes gólt, 2:1. Vál- Juhász Gyula. tozatos, sportszerű mérkőzé­A 8. percben Bodor kiha- sen helyzetei alapján a SÜM- gyott gólhelyzetét jegyeztük SE megérdemelten győzött If, BeTZ, T Jó: Koszta’ B°™zS, Molnár, néz szogbol talalt a halóba, e, . .. ’ 0:1. A 25. percben Zachar a Somkuti, ül.: Felföldi, Be­mérkőzés legnagyobb gólhely- recz> Végh. zetét hagyta ki, egy méterről Farkas István Kézilabda NB II. Belelendültek a csapatok SBTC—DVTK 12:7 (8:3) Salgótarján 100 néző, v.: Szalmási. SBTC: Tőzsér — Szappan, Hényelné (6), Zor- ga (1), Repnik (1), Lukács (2), Nagy (2). Cs:: Bakos, Deák. Edző: Nagy Sándor. nalas küzdelem, biztos hazai győzelem. ST. ÉPÍTŐK—DVTK 22:22 (8:13) TRABANT 601-69 kifogástalan állapot­ban elauó. Megtekint­hető 17 és 19 óra kö­zött, Cím a 22-99-ös telefonon. A PBQHMOíTES 1K BALASSAGYAR­MATON. Zrínyi u. 10. alatt' 4 szóba Össz­i __ , .T . atott ■» öZUUű ooo­VEBRL4RBAN vizs- i<omfor.os nagy ker- gázost Moszkvics ed­Salgótarján, 150 néző, v.: Balajti, Dömötör. St. Építők: A gyors Lukács már az első Kiss — Babják (5), Nagy I. percben megszerezte a veze- <6). Mátrai (3), Kovács L. (5), test. Később Hényelné is fel- Lovász (1), Nagy Gy. (2). Cs.: javult. A heteseket biztosan Kővári, Pécsi. Edző: Czimmer értékesítette. Szünet után János. gyorsan átvészelték a kriti- a bajnokságban vezető ven- kus Időszakot Nagy cselei, elégek ellen meglepetésre a Tőzsér parádés védései, Hé- hazaiak szerezték meg a ve- nyelné újabb góljai ragadtat- zetést. Szünet után viszont tak tapsra a nézőkét. Színvo- már ig:14.re vezettek a ven­dégek. Nagyszerűen hajrázott az St. Építők. Húsz másod­perccel a befejezés előtt már egy góllal vezettek. Az utol só pillanatokban egyenlített a DVTK. (mátyus) 22-EN délelőtt el- vesztettem, karórá­mat. Kérem a becsü­letes megtalálót ju­talom ellenében adja le Salgótarján, Bátho­ry u. 10. Tóth.- A __ nno TP+ tes sarokház kéthar- VAROS központtá­»dó. Ar: 22 000 Ft mada elaaó £rdek_ ban 3 szobás szövet- szécseny. Rimoczi ut lödn). Horti Ervin kezett lakás beköltöz- Tomoa u. 2. Telefon: Vetően eladó. Érdek- 3,i lődés 22-58 telefonon. vége. Nagy. RENDELJEN ÖN IS! BNV-nagy díj as POLIP LAN alapanyagból tetszetős kivitelű TAKARÓ PONY­VÁT, GEPKOCSI- T AKARÓT, -SÁT­RÁT, TRAKTOR- FÜL KE-TAKA­RÓT, TEHERGÉP­KOCSI PONYVÁT és hasonló jellegű termékeket a Nógrád megyei Textilipari Válla­lat balassagyarma­ti telephelyén, Balassagyarmat, Mártírok útja 7/A. Telefon; 320. BUDAPESTI 2 szoba , ,A VOLÁN egynapos összkomfortos + egy társasutazást szervez szoba összkomfortos Hevesre :iunius 27-én. kertes családi háza- he^^riijdiü^80^Ft^_ inat eladnám, vagy ’ elcserélném salgó- A VOLÁN háromna- tarjánira. Cím: Haj- pus társasutazást szer- duk, Budapest, XX.< vtz Pécsre június 27- Magyar u. 88. én. Részvételi díj: 495- ­.............. Ft. M ŰSZAKI vizsgá- ——————— zott Volkswagen A VOLÁN egynapos 85 OŐR-ért eladó. Ér- társasutazást szervez deklődni* Salgótar- Heveire június 27-én. ján. Felszabadulás u. Részvételi díj: 87 Ft. 58. -----------------------— ------­1 A VOLÁN kétnapos DlSZHAL-kereske- társasutazást szervez dést nyitottam. Kü- Debrecenbe június 26- lönleges szép halak án. Részvételi díj.: 233 érkeztek. Szellőztető Ft. felszerelések, gépek, ■■■■■.....■■■■' t ubifex. dísznövény A vOLAn egynapos kapható. Salgótarján, társasutazást szervez Arany Janos u. 2. II. Egerbe iúnius 26-án. Részvételi díj: 67 Ft. Salgótarjáni váro­si Tanács VB Vá­rosgazdálkodási Üzeme motorszerelőket felvesz azonnali belépéssel. Jelentkezni lehet: Városgazdálkodási Üzem, Salgótarján, Kertész u. 2/b. A VOLÁN kétnapos társasutazást szervez Székesfehérvárra jú­nius 26-án. Részvételi díj: 215 Ft. A VOLÁN egynapos társasutazást szervez Jászapátiba június 23- nn. Részvételi díj: 82 Ft. A VOLÁN egynapos társasutazást szervez Miskolcra június 25-én. Részvételi díj: 109 Ft. Hegyei I. osztály Mátranovák csapata nyerte a bajnokságot PÁLYAVÁLASZTÓI SIKEREK KEVÉS GÓLLAL — DIOSJENÖN FÉLBE SZAKADT A MÉRKŐZÉS — SOMOSKŐÚJFALU DÖNTETLENT JÁTSZOTT A BANYAGÉP SK-NÄL A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi 14. fordulójában eldőlt az elsőség sorsa. A bajnoki címet a vé­gig egyenletes teljesítményt nyújtó Mátranovák csapata sze­rezte meg. Az NB III-asnak tekinthető együttes az utolsó előtti fordulóban Karancskeszi csapatát győzte le 2:0-ra, s ezzel behozhatatlan előnyre telt szert. Teljesítményükhöz gratulálunk, és sikeres szer epelést kívánunk tagjainak a ma­gasabb szintű bajnoki küzdelmekre. A forduló további mér­kőzésein hazai sikerek születtek — kevés góllal. Csak egy döntetlen adódott, az St. Bányagép—Somoskőújfalu össze­csapás végződött 2:2-re. Sajnálatos módon ismét súlyos sportszerűtlenség fordult elő Diósjenőn a Romhány elleni mérkőzésen. Az egyik diósjenői játékos megütötte a játék­vezetőt, aki természetesen félbeszakította a játékot. FÉRFIEREDMÉNYEK St. ZIM — St. Üveggyár 3:1 (13, —13, 19, 12) Üveggyár: Szomszéd, Pálfal- a csapatból Papp. vai, Takás, Félegyházi, Papp, Bodor. Cs.: Handó, Sárai B„ Sárai Z., Janák, Csekei. Edző: Félegyházi Pál. A gyenge játékvezetés kö­vetkeztében időnként parázs hangulat uralkodott pályán és mindkét csapat cserélt, s ez a somosiaknak sikerült jobban, mert egyre-másra vezették tá­madásaikat. A gépgyáriak ka­puját azonban vagy a jól vé­dő Szegedi, vagy a szerencse mentette meg a góltól, hiszen a somosiak hatszor találták el a kapufát az utolsó fél órában. Góllövő: Szabó, Jenei, ill.: Szegedi (öngól). Bczo. Jó: Sze­gedi, Ferencz. Fiikor, Szabó, ill.: Czikcra, Szuhányi, Séber, Balázs. Jurisits SE—Máiraverebély Karancslapujtő— Naszály — Deme, Mihály, , ’-0 (2:0) Vörös Csillag SE 3:1 (1:0) Bernáth — Kalmár, Takács — Nógrád, 100 néző, v.: Hor- Karancslapujlő, 300 néző, v.: Váradi (Borza), Hegedűs, váth II. Jurisils SE. Zima — Lőcse. Karancslapujtő: Tóth Bérezi, Bozóky (Havaj), Róná- Hoffmann, Józsa, Újhelyi — A — Gordos Oravecz A Ser- si. Edző: Markó: István. Az I. Czabadai, Peller — Cseh, főző — Telek Lantos — Ju- félidőben a hét közbeni sérü- Szedlák, Hajas (Hugyecz), hász II Son-oskői Tóth S lések miatt tartalékos ZIM Máté, Kovács (Bertyak). Edző: Juhász T jChász ÍII. (Bodor)'! játszott fölényben, s több gól- Czibi Elemér. Máiraverebély: LJU111U1) ti CtllCLűh U —* It U V uA, ° t». c-f i tz" Pintér — Póth. Gál, Kristófik, zó. A 48. percben Tóth lőtt a kormos S, Zachar, Kormos Szabó, Mólók (Kramlik). Ed- hálóba. 2:0. A 65 perctől el- Gy.Rdző: Pál József. Az I. ző: Pellegréni János durvult & játék Kőházi bor- félidőben nagy mezonyfoleny­Változatos, jó iramú mérkő- darepedést szenvedett, s le ben játszóit a Junsits SEcsa- zést játszott a két csapat. Az kellett cserélni a 70. percben, pata, s számos gólhely zetebol I. félidőben a vendégek ját- A 78. percben 11-esből He- kettőt sikerült kina-.znalma. szottak jobban, a hazaiak gedüs szépített. 2:1. A 80. Szünet után a vendégek ját- csak a felidő végére lendültek percben Pántyát talpalták a szottak tetszetősebben, kapu­játékba, s megszerezték a ve- vendégek, Vári törlesztett, ra azonban nem jelentett ve­zetést. Szünet után góllal amiért a játékvezető kiállítót; szelyt tamadosoruk Gollövő: kezdték a játékot a vendéglá- ta' Jé: Fenes, Szolik, 1’laskai, Hajas, Mate Jo. Hoffmann, tök, s mezőnyfölánybe kerül- Pántya, Pindroch, ill.: Mihály, Józsa, Peller, ill.: Kadenszki tek. A 75 percben Tóth S Kalmár, Váradi Hegedűs. (a mezőny legjobojá), Benus csapata harmadik gólját, s St. Bányagép— L., Nagy. ..... egyben mesterhármasát lőtté Somoskőújfalu szecsény— Dejtar a hálóba. A vendégek a haj- ,2:2 <3II) , . , rában szépítettek. Góllövő. Zagy vápái falva 100 néző, Szecseny, o00 nezo, v.: Bak­Tóth S. (3), ill.: Tóth. Jó:Tóth v-: Juhász St. Bányagép: Sze- sa- Szecsény: Treso — Kuris, A„ Oravecz A., Bodor, TóthS., Sedi — Kelecsényi, Győri, ^rfvecz, Király — Csikasz, ül.: Novak, Mólek, Kristófik, Szántó — Andó, Kakukk — Pek Hye.nes^ „ ^íss. Yplen- Janecskó Ferencz, Szabó, Jenei (Már- czei, Mester (Horvath), Boros, ton), Hoffmann, Fiikor. Edző: Majoros. Ernő: Vidomusz Jé­St. ZIM—Bgy 'ólán Benke János. Somoskőújfalu: nos- Dejtár: Mezei —Czinege, 2:1 (1:0) Béres — Szabó, Csengődi, CJál, farkas — Csókási, Gré­Salgótarián, Forgács-telep, Lengyel — Czikora, Szuhányi czi — Sinkó, Kremnicsán G.. 100 néző, v.: Rigó. St. ZIM: — Séber, Kovács (Molnár), Kovács, Bacsa, Sztankó. Edző: Fenes — Kőházi (Geszner), Balázs, Eisler, Bozó (Bodzási). Maczkó Mihály. Jó iramú Szolik, Vári — Flaskai, Pán- Edző: Tóth István. Az I. fél- mérkőzésen a lelkesen játszó tya — Dudás L., Újházi, Pind- idő változatos játékkal telt el, dejtáriak támadták többet, roch, György, Tóth. Edző: mindkét kapu egyaránt for- Csatáraik háromszor találták Bandur Mihály. Bgy. Volán: gott veszélyben. A 60. percben a kapufát A szécsényiek jól védekeztek, s rajtaütéssze­rű támadásaik a 30. percben meghozták a sikert: a jobb ol­dalról beadott labdát Boros fejelte a hálóba a kimozduló Mezei felett. A vendégek leg­alább döntetlent érdemeltek volna. Jó: Tresó, Kuris, Ora- veeze, Király, ill.; Gál, Sinkó, Bacsa. Mátrán ovák— Karancskeszi 2:0 (1:0) Mátranovák, 500 néző, v.,' Simkó Mátranovák: Szóó — Simoni Gecse, Kecskés — Var­ga, Tóth B. — Mészáros (Ré­pás III ), Répás I., Kun (La­katos), Tóth I., Juhász. Edző: Szomszéd Ádám. Karancske­szi: Fodor — Sikna, Nagy B., Kazareczki — Horváth (Ki­csiny), Oravecz — Romhányí Gy., Balké, Zsidai, Simon (Szőllős), Básti. Edző: Kollár Gyula. Erős iramú, változatos, színvonalas mérkőzést játszott a két csapat. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott ve­szélyben. Sokat lőttek a keszi csatárok, de Szóénak ezen a mérkőzésen nem lehetett gólt rúgni. Az NB III-hoz szüksé­ges győzelemért küzdő hazai csatároknak viszont kétszer sikerült a'hálóba találniok. A 40. percben tömörülésből Tóth I. lőtt gólt, s a 74. percben hasonló módon Juhász volt eredményes Jó: Szoó, Gecse, Varga, Répás 1.. ill : Nagy B., Kazareczki, Kicsiny, Romhá- nyi Gy. Diósjenő—Romhány 0:0 (félbeszakadt) ^Diósjenő, 100 néző, v.: Ben- kő. A mérkőzés húsz percig sem tartott, mert az egyik, előzőleg már figyelmeztetett diósjenő: jértékos a kiállítás sorsára jutott. Megütötte a játékvezetőt, aki természete­sen félbeszakította a játékot. A bajnokság áiiása 1. M.-no/ák 29 22 5 2 55-16 49 2. St. SÍM 29 20 5 4 79-26 45 3. K.-lapuj:ő 29 17 6 6 70-32 40 Labdarúgás NB lll-as helyzetkép A labdarúgó NB III. Észak­középcsoportjában az utolsó előtti forduló mérkőzéseit ját­szották le legutóbb. A Mizser­fai Bányász kitűnően hajrá­zott, mégis úgy tűnik, aligha tudja elkerülni Eredmények: ÉPGÉP 2:1 (0:0), Bgy. SE- h. Pásztó A BAJNOKSÁG állása ÉSZAKKÖZEPCSOPORT 1. Postás 2. ÉPGÉP 3. Törekvés 4. B.-gyarmat 5. Tűzoltó D. ÉMTK 29 19 5 5 33-29 43 29 19 3 7 57-27 41 29 10 12 7 34-28 32 28 13 5 11 43-38 31 29 13 5 11 32-34 31 29 10 9 10 39-30 29 7. Salg. öblösü. 20 11 7 11 45-40 29 8. K. Sörgyár 29 11 7 11 35-33 29 9. Bp. Építők 29 10 8 11 43-37 28 a kiesést, lű. Gázművek 29 9 10 10 34-33 28 11. Sashalom 29 9 10 10 39-38 28 Gázművek— 12. Aszód 29 10 8 11 36-37 28 13. Salg. Síküveg 29 10 7 12 35-41 27 29 9 8 12 37-40 26 Mizserfa 2:3 (1:0). Pásztó^K. £ Mizéria » J » “ £» Sörgyár 1:1 (1:1), Bp. Építők A vasárnapi> utolsó forduló —St. Síküveggyár 2:2 (2:2), párosítása: Mizserfa—Gázmű­Tűzoltó Dózsa—St. Üveggyár vek, K. Sörgyár—Bgy. SE, 1:2 (1:0), Sashalom—Törekvés CGSC Pásztó, Bp. Törekvés ÉMTK, Bp. Postás—Sashalom, 1:0 (1:0), ÉMTK—OGSC 6:0 St. Üveggyár—Aszód, St. Sík­(2:0), Aszód—Bp. Postás 1:2 üveggyár—Tűzoltó Dózsa, ÉP- (0:1). GÉP— Bp. Építők. Röplabda NB II. Esélyesek győztek a városi rangadón Befejeződött a tavaszi idény üveggyáriak játszmalabdáju- Dupákné, Pappné, Keresztúri, a röplabda NB II. Keleti cső- kát nem tudták megnyerni. Kovács. Cs.: Magyar. Edző: port férfi- és női mezőnyében. Jó: Balázs, Zalánfi, Tóth, ill.: Bozói Árpád. Salgótarjánban férfi- és női Félegyházi (a mezőny legjobb- Közepes színvonalú mérkő- városi rangadót bonyolítottak ja), Takács, Szomszéd. zésen biztos hazai győzelem le, az esélyes csapatok győz- született. A SÜMSE csapatá­tek. St. Üveggyár — Kazincbarcika nak játékán látszott, hogy 3:1 (8, —1, 10, 12) már előre elkönyvelték a ve­reséget. Jó: Balogh, Vadászi, Salgótarján, v.: Nagy. IT"6"'''- u”: áifaiirni Hanyiné, ill.: Sándor, Pappne. SÜMSE: Szomszéd, Fálfalvai, Takács, Félegyházi, Papp, Bo­dor. Cs.: Sárai Z. Edző: Fél­St. Építők-pálya 100 néző, egyházi Pál. v.: Szigeti. St. ZIM: Monori I., Igen jó iramú mérkőzésen a Balázs, Farkas, Zalánfi Mono- második játszmától eltekintve, ri II., Szirmai. Cs.: Tóth, Ko- végig ügyesen játszottak a ha- „ , T . , . rim. Edző: Kőbán László. St. zaiak. Kiemelkedően küzdött Kovács, Juhász Rekási, Zsi­Kisterenye — Nyíregyházi VSC 3:0 (10, 12, 14) Kisterenye, 100 néző, v.: Sándor. Kisterenyei Bányász: NŐI EREDMÉNYEK SBTC — St. Üveggyár 3:0 (6, 10, 6) 4. Somos 5. Bgy. Volán 6. K.-keszi 7. Jurisits SE dai, Szabó, Szálkái. Cs.: Nagy E. Tari. Edző: Molnár László. Izgalmas, változatos, szoros küzdelemben megérdemelten győzött a K Lster^nyei Bányász. A Szabó—Zsidai és a Szálkái— Kovács feladó-ütő páros jó .....................................„ Bolyai Gimnázium, v.:Haj- hálójátéka döntötte el a mér­n ézőtéren egyaránt. Szép já- dúska. SBTC: Bokor, Balogh, kozes kimenetelét, ték helyett csak nagy küzdel- Vadászi, Hanyiné, Gubányi, Dr. Jaeger Ede met láthattunk. A mérkőzés Szabó É. Cs.: Toldyné, Mol- kimenetele a harmadik játsz- nár, Denk. Edző: Tóth András. j ~ “ ,, . mában dőlt el, amikor az Ct. Üveggyár: Sándor, Őrlik 1 NOGRAD — 1971. június 23., szerda 2!) 15 5 9 42-33 35 29 16 2 11 68-48 34 29 15 3 11 47-43 33 29 12 7 10 40-48 31 8. vörös Cs:llao 29 13 3 13 53-44 29 9. St. Bínyag-íp 29 13 3 13 49-48 29 10. Romhiíny 28 11 C 11 42-44 28 11. Szécsány 28 11 6 11 42-48 28 12. Dejtár 28 12 2 14 49-68 26 13. M.-verebélv 29 10 3 16 40-56 23 14. Diósjenő 28 5 4 19 28-65 14 15. Karancssúg 27 3 5 19 25-71 U ErseZvadkert töröl#:. 7f