Nógrád. 1971. június (27. évfolyam. 127-152. szám)

1971-06-22 / 145. szám

Labdarúgó NB II. Döntés az utolsó fordulóban KEJtX-SKSE 2:1 (1:1) Budafoki út* 300 néző, v.: Hámori. KELTEX: Kábel — Túri, Zerrimel, Lórik (Nyúl) — Zumpí, Pénzes — Nagy, Schön (Várnai), Kerekes, Varga, Hol­ló. EDZŐ: Gecsei Dezső. SKSE: Libus — Tajti, Gáspár, Sebők — Krivanek I. (Bábel), Pünkösdi — Pálmai, Rozgondi, Bartha (Földi), Szeberényi, Antal. EDZŐ: Tóth István. A két kiesőj elölt mindkét félidőben nagy küzdelmet ví­vott. A hazaiak kezdtek job­ban. A 10. percben Zumpí 20 méterről leadott nagy lövé­sét Libus bravúrosan hárítot­ta. A 1(>. percben Lórik 18 méterről a felső lécet találta el. Nagy kavarodás támadt a vendégek kapujánál, de végül hárítani tudtak. Ezután az SKSE irányította a játékot. Nagyszerűen adogattak a me­zőnyben. A 29. percben góllá érett a kohászok támadássoro­zata. Rozgondi az alapvonal közeléből élesen kapura lőtt, és a labda a felső léc éléről, védhetetlenül a hálóba pat­tant. 0:1. A 35. percben a ki­futó Libusba beléróhant Ló­rik. A kapust néhány percig ápolták. A 42. percben Holló bal oldalról ívelt be szögletet. A labda félmagasan érintet. Szünet után nagy küzdelem­mel indult a játék. Ekkor a hazaiak többet kezdeményez­tek. Az egyik ilyen támadás­nál, az 55. percben az előre futó Nagyot Tajti lekeresztez­te. Szerelte a szélsőt. mi­közben az elesett. A játékve­zető büntetőt ítélt. A 11-est Zumpf a kapu bal oldalába lőtte. 2:1. Két perccel később, a felezővonalnál Lőrik és Pál­mai összecsapott, a játékveze­tő Pálmait kiállította. Az SKSE ezután sem adta fel a küzdelmet, sőt tíz emberrel is odaszegezte kapujához a ha­zaialtat. Ebben a játékrészben Antal több alkalommal is be­csapta a hazai védőket, de egyenlíteni nem sikerült. A mérkőzés hátralevő részében a hazaiak teljesen beszorultak, sikerrel tudták tartani az eredményt. A kiesés szempontjából rendkívül fontos találkozón kikapott az SKSE. Ehhez se­gítette a hazaiakat Hámori játékvezető is. Mezőnyben a vendégek sokkal kulturáltab­ban játszottak, a helyzetek ér­tékesítésével ezúttal is baj volt. Jó: Rábel (a mezőny leg­jobbja), Zemmel, Pénzes. Zumpf, ill.: Pünkösdi, Roz­gondi, Antal. Egy mérkőzéssel az 1970/11. évi NB I-es labdarúgó-bajnokság befejezése élőit az SBTC már megszerezte a vidék leg­jobbja címet. A siker részesei (álló sor, balról jobbra): Szabó Géza kordicióedzö, Krískó Lajos, Szalal Miklós, Csikós József, Vertig József, Gecse Ferenc, Knictty József, Horváth Ferenc, László Benedek, Moór Ede edző. Guggol: Szoó Jó­zsef, Bartha András, Varga Sándor, Répás Béla, Magyar Lajos, Kajdi Tibor, Básti István, Jeck Ferenc. Loch Károly, Toldi Miklós (Koppány György felvétele). Futbollvakóció előtt Tíz év után ismét vidék legjobbja az SBTC • • Ünnepeltek a pályákon — Tichy elbúcsúzott lenül a hálóba hullott. 1:1. Második helyen Demény László Nagybátony—Borsodi Bányász 3:0 (0.0) r Sajószentpéter, 200 néző, v.: Pusztai. Nagybátony! Bá­nyász: Balázs — Kecskés, Ke­gye, Ludányi — Rakonczás, Pozsér (Nagy) — Szklenár, Kovács F. (Veres), Kupcsu- lik, Kovács I., Sarkadi. Edző: Laczkó Sándor. Borsodi Bá­nyász: Czibere (Vörös) — Szakács, Katona, Suhai — .Göncze, Tamás — Gregur, Csipke, Szálkái (Sasvári), Kertész, Fazekas. Edző: Bo- lemányi Károly. Az első félidőben a vendé­gek hadilábön álltak a góllö­véssel, szünet után viszont biztosan kerekedtek felül. Góllövő: Kovács I. (2), Nagy. Jó: Kegye, Kovács I., Veres, ilL: Czibere, Katona, Tamás. Kisterenye—BEÁC 1:0 (0:0) r Kisterenye* -800 néző, v.t Ludányi. KISTERENYEI BÁ­NYÁSZ: Horváth — Kaszás, Bibók, Orosz — Boskó, Már­ton —- Tarlósi, Szomszéd, IN agymaj dón, Kráiik (Gaiger), Taliga. EDZŐ: Dávid Róbert. BEAC: Császár — Mireiter, Molnár dr. (Sarlós, Teke — Simon, Vízkeleti — Larzács, Daróczi, Molnár II., Bácskái dr. EDZŐ: Berendi Pál. Kitűnő talajú pálya, jó idő. Utolsó hazai mérkőzését ját­szotta ebben a bajnokságban a Kisterenye. A hazaiak tar­tós fölényt harcoltak ki, de Császár kitűnően védett. Krá­iik lövését, Tarlósi fejesét tet­te ártalmatlanná. A 35. perc­ben Bácskái kiugrott, és a ka­pufát találta el.' A 44. perc­ben Daróczi Orosszal ütközött, a játékvezető 11-est ítélt. Bácskái bal sarokba tartó lö­vését Horváth nagy bravúrral kivédte! Szünet után, a Kisterenye Taliga vezérletével okosan széthúzta a vendégek védel­mét. A 60. percben Taliga lab­dájával Tarlósi kiugrott, és kapásból a bal sarokba bom­bázott. 1:0. A további fölény már nem érett góllá. Taliga kitűnő irányításával a hazaiak nagyobb arányú győzelmet ér­demeltek volna. Jó: Horváth, Orosz, Boskó, Taliga, ill.: Császár, Teke, Molnár II. Győri László Nem maradt eldöntésre vá­ró lényeges kérdés a labdarú­gó NB I. utolsó előtti forduló­ja után. Közeleg a nyári fut- ballvakáciő, vasárnap a 29. forduló mérkőzéseit bonyolí­tották le. Kispesten góllal bú­csúzott Tichy Lajos, a Bp. Honvéd hetvenszeres váloga­tott labdarúgója az aktív já­téktól. A bajnok Újpesti Dó­zsa csak döntetlent ért el a Videoton ellen. Biztosan nyert a Ferencváros, a Tatabánya és a Komló. Döntetlen ered­mény született a Hungária körúton, Dunaújvárosban és Diósgyőrben. Az SBTC Diós­győrben a kiharcolt egy pont­tal megszerezte a vidék leg­jobbja címet. Tíz év után, hi­szen a fekete-fehérek legutóbb I960—61-ben az 5. helyen vé­gezve voltak a vidék legjobb­jai. Ekkor Titkos Pál edzette a csapatot Minden idők leg­jobb SBTC-játékosa — Szoj- ka Ferenc — mondotta teg­nap a mostani csapat szerep­léséről: „Óriásit fejlődött az együttes, ivondicionális téren számottevő a javulás. Hazai mérkőzéseken, de idegenben is sok gólhelyzetet teremtettek, és többnyire ezek kihasználá­sa is sikeiült. Harcos, jól ösz­szckovácsolódolt csapat, mely­nek tagjai végre elhitték, hogy vaunak olyan játékosok, mint a Tatabányában, vagy másütt.” Egyébként a vidék legjobbja címet az MLSZ anyagiakkal nem honorálja, hiszen csak az első három he­lyezett kap szövetségi jutta­tást. De a bázisszerv ilyenkor bele szokott nyúlni „pénztár­cájába”. Másrészt, az erkölcsi elismerés sem jelentéktelen. Harmadsorban nemzetközi ku­pamérkőzéseken is szóba ke­rülhet ősszsi a fekete-fehérek indítása. Taktikai fegyelemből jeles DVTK—SBTC 0:0 Diósgyőr, 5090 néző, v.j Bir- csák (Tóth, Erdős). Diósgyőri- Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Hajdú — Kolláth, Si- kora, Fekete — Földesi, Hor­váth, Vass. Edző: Mathesz Im­re. SBTC: Magyar — Gecse, Kmetty, Horváth, Vertig — Szalai, Répás. Básti — Kriskó, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Földesi helyett Csu- hány (64 perc). NB I. tortolék DVTK—SBTC 1:0 (1:0) PASZTON kertes csilláéi ház, 2 azoba. mellékihelyj sédekkel, beköltözhetően, olcsón eladó. Hercz, Szabad- sás u. 150. SÖSHARTYA.N köz­ségben OTP-kölcsön- re épült családi ház eladó. Cím; Salgótar­ján, Rákóczi u. 184. Habony Ferenc. VÍZVEZETÉK, nagy etáge fűtéshez való csövek, csőcsatlako­zások és egyéb föl­szerelés eladó. Ver­mes, Mátraverebély, Hányás. ALBÉRLETI szobát keresek házaspár ré­szére. Ajánlatokat 10-94/144 telefonon ké­rek. GÁZTŰZHELYET pa­lackkal vennék. Aján­latokat 10-94/144 tele­fonon kérek. APKOHWOerCS'K A Nógrád megyei Textilipari Vállalat (Salgótarján, Má­jas 1. út 78.) fel­vitelre keres termelési osztályvezetőt. Követelmény: mérnöki diploma, szakmai gyakorlat. Részletesebb fel­világosítás a sze­mélyzeti osztályon telefonon 12-48, vagy személyesen. KEMPINGAGYVÁ­SAR kedvezményes áron a Bizományi Áruházban. Salgótar­ján. Rákóczi u 3. IFA W—80 t, 125-ös típusú új motor el­adó. Érdeklődni Sal­gótarján 12-73 telefo­non. Villamos Allomásszerelő V. Gyára, Budapest, XI. Köérberki út. 36. űtlköltségtémés mellett keres LAKATOSOKAT. VILLANY­SZERELŐKET, FÉRFI BETANÍ­TOTT MUNKASOKAT Budapestre és vidéki munkahely­re. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán. Telefon: 466-830, vagy 258-869/289 mellék. Megközelíthető a Kosztolányi De­zső tértől 87-es busszal (kp. 10 perc). RENDELJEN ÖN is: BNV-nagy díjas POL.EPLAN alapanyagból tetszetős kivitelű TAKARÓ PONY­VÁT, gépkocsi- takarót, -SÁT­RÁT, TRAKTOR- FÜLKE-TAKA­RÓT, TEHERGÉP­KOCSI PONYVÁT és hasonló jellegű termékeket a Nógrád megyei Textilipari Válla­lat balassagyarma­ti telephelyén, Balassagyarmat, Mártírok útja 7/A, Telefon; 390. Diósgyőr, 1000 néző, v.: Sza­bó. DVTK: Bencze (Szabó) — Nemes, Sáfrány, Gergely — Karacs, Lubkovics — Udva- rev, Druzsin, Fehér, Gass, Káló. SBTC: Szőke (Szikora) — Bállá, Csikós, Jávori — Lisztóczki, László — Bartha (Berindán), Toldi, Angyal, Macska, Loch. Az első félidőben a hazai csapat valamivel többet tá­madott és Káló révén Szőke hibájából megszerezte a veze­tést. Szünet után az SBTC rá­kapcsolt, helyzete is adódott, de a lövésekkel hadilábon áll­tak. Jó: Sáfrány, ill.: Csikós, Macska, Bartha. Telte NB II. Tisztes eredmény a fővárosban A SÜMSE NB Il-es tekézői legutóbb Budapesten, a Pos­tásnál vendégszerepeitek. A listavezető hazaiak bár na­gyobb fateljesitménnyel, de szoros küzdelem után szerez­ték meg a győzelmet. Bp. Pos­tás: Szanyl 482, Bukovics 412, Németh 419, Fiser 466, Len­gyel 436, Szakái 416. St. Üveg­gyár: Huram Gy. 425, Jám­bor 400, Kiss 401, Mag 423, Klauber 440, Kovács A. 384. Végeredményben a hazaiak 5:3 arányban győztek (2631: 2473 fa). Egyenrangú ellenfelek Pásztó—K. Sörgyár 1:1 (1:1) Pásztó, 400 néző, v.i Szó- rádi. Pásztói KSE: Adame — Juhász, Szalai, Borda — Lu­dányi, Smolek — Alapi, Fe­kete, Győr, Sütő (Tari III.), Maksó. Edző: Veres Béla. Hazai támadások után a 23. percben Juhász borzolta fel a kedélyeket. Röviden adott haza, de Konrád mellé lőtt. A 24. percben Konrád lövése után kapufáról vissza­pattant a labda és Széphelyi nem hibázott 0:1. A 25. perc­ben Feketét felvágták, a já­tékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőt Smolek értékesítette 1:1. A 42. percben Fekete kö­zelről az üres kapu fölé emelt. A 45. percben Konrád távoli lövését bravúrral véd­te Adame. Szünet után ke­vés említésre méltó esemény történt. Egyenrangú ellenfe­lek, igazságos döntetlen. Jó: Szalai, Borda, Győr, ill.: Konrád, Horváth, Szigeti. Csákvári József Szögletarány: 8.2 (4:2) a DVTK javára. A vendégek szinte hazai pá­lyán érezhették magukat, mi­vel a lelkes SBTC-szurkolók nemcsak nézték a találkozót, de szűnni nem akaró buzdí­tással lelkesítették is a játé­kosokat. Előbb Jeck lövése tévesztett célt, később a hazai Horváth szorongatott helyzet­ből fölé emelt. Jó iramú volt az északi rangadó, a hazaiak enyhe fölényt harcoltak ki. Mindkét együttes kivette ré­szét a támadásokból, bár a vendégek óvakodtak a kitá­madástól, hiszen az egy pont megszerzése volt a cél. Básti átadásából Kajdi alig lőtt fö­lé. A 22. percben Sikora lövé­se után Répás a gólvonalról vágta ki a labdát. Kriskó ha­talmas lövését Veréb csak másodszorra védte. A 30. perc­ben Jeck érthetetlenül Vasst szöktette, de a kimozduló Ma­gyar tisztázott! Gyors ellen- támadás után Básti labdájá­ból Jeck az üres kapura emelt, de Salamon kifejelte a labdát. Szünet után az 52. percben adódott az első nagy helyzet. Sikora távoli lövése nyomán Magyar a labdát Horváth elé ütötte, kinek közeli lövését bravúrral ütötte ki. Hat perc múlva ismét Horváth veszé­lyeztetett, de Magyar ezúttal is bravúrral védett. A vendé­gek okosan lassították a játé­kot, a DVTK távoli lövései célt tévesztettek. A csere sem segített. Csuhány többet ár* tott, mint használt csapatá­nak. A 72. percben Kajdt lab­dájával Básti kiugrott, de a jól kimozduló Verébben el­akadt a labda. A hazai Hor­váth fejelt élesen fölé a 81. percben. Az SBTC jól védeke­zett, a hazaiak nem tudták áttörni a megerősített védőfa­lat. Nagy iramú, izgalmas, köze­pes színvonalú, jó és változa­tos játékot hozott az északi rangadó. Az SBTC-játékosok főleg a védekezésre fektették a fő hangsúlyt, de nem mond­tak le az ellentámadások le­hetőségéről sem. A hazaiak többet birtokolták ugyan a labdát, de a vendégek leg­alább annyi, és olyan veszé­lyes helyzeteket dolgoztak ki, mint a vasgyáriak. Sportsze­rűségből mindkét együttes je­lesre vizsgázott. A döntetlen eredmény igazságos. A DVTK-ban Veréb Időn­ként bravúrosan avatkozott közbe. A magabiztos Salamon volt a mezőny legjobbja. Haj­dú is meglepően jól játszott, a középpályás Hajas és elfá­radásáig Sikora volt gyakran játékban. Horváth gólveszé­lyességével tűnt ki. Az SBTC kapujában Ma­gyar többször bravúrosan vé­dett. A közvetlen védelem jól küzdött, közülük is kiemelke­dett Kmetty. A középpályás Básti ismét csapata legjobbja volt. Répás és Szalal is becsü­lettel küldött. Kriskó lendüle­tesen, harcos szellemben ját­szott. Kajdi jó néhányszor „megkeverte” a hazai védel­met, nem keltett csalódást. Jeck csapata leggyengébb já­tékosa volt, sok átadási hibát vétett. Bircsák játékvezető tárgyi­lagosan, jól bíráskodott. , Rozgonyi István ' % Labdarúgás Eredmények, táblázatok NB I-es eredmények,: Bp. Hon­véd-Vasas 1:1 (1:0), Videoton— tJj pesti Dózsa 1:1 (1:1), Ferenc­város—SZEOL 5:3 (3:1), Rába ETO —MTK 1:1 (1U», Komló—Szombat­hely 3:1 (0:1), DVTK—SBTC 0:0, Tatabánya—Pécs 4:0 (1:0), Duna­újváros—Csepel 1:1 (1:0). sodi Bányász 3:0 (0:0), Volán SC— Nyíregyháza 2:2 (2:0). ^ A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Volán SC 2. Nagybát. 3. V. Izzó 29 16 11 3 66-27 43 29 13 11 5 46-28 37 29 15 7 7 45-31 37 4. K.-barc. 29 13 9 7 48-30 35 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 5. Ikarus 29 15 3 11 47-36 33 6. S.-újhely 29 13 5 11 34-36 31 1. U. Dózsa 29 18 7 4 70-27 51 7. Nyíregyh. 29 11 9 9 26-28 31 2. FTC 29 15 9 5 50-26 47 8. MVSC 29 12 6 11 43-28 30 3. Vasas 29 18 3 8 59-24 45 9. Eszterg. 29 11 7 11 29-33 29 4. Honvéd 29 14 7 8 52-35 42 10. KKFSE 29 10 9 10 26-33 29 5. MTK 29 10 12 7 46-35 39 11. Kister. 29 11 6 12 30-28 26 6. Csepel 29 8 14 7 33-27 36 12. Leninv. 29 9 7 13 39-45 25 7. SBTC 29 14 6 9 46-44 36 13. KELTEX 29 8 7 14 29-52 23 8. Tatab. 29 12 5 12 45-33 33 14. S. Kohász 29 6 10 13 33-46 22 9. Pécs 29 8 11 10 28-34 32 15. BEAC 29 7 4 18 28-51 18 10. DVTK 29 10 7 12 24-43 32 1«. Borsod 29 3 7 19 26-63 13 11. ETO 29 12 6 11 34 34 31 12. 13. Videoton Haladás 29 29 8 8 12 9 27-33 31 7 14 39-52 26 A TOTÖ 25. HETI EREDMÉNYEI 14. Komló 29 7 10 12 35-51 26 1. Honvéd—Vasas X isi 15. Dunaújv. 29 3 7 19 23-67 17 2. Tatabánya­—Pécs 1 4:0 16. SZEOL 29 3 5 21 28-74 12 3. DVTK—SBTC x 0:0 Az utolsó oszlopban a szerzett pontok, és a )utalompontok együtt, összesítve szerepelnek. NB II. Északi csoport: KELTEX— SKSE 3:1 (1:1), Miskolci VSC— Esztergom 0:0, Lenin város—Sátor­aljaújhely 4:0 (1:0), Kisterenye— BEAC 1:0 (0:0), Izzó—Kazincbarci­ka 3:0 (0:0), Kossuth KFSE— Ika­rus 2:0 (2:0),. Nagybátony—Bor­4. MTK—ETO 5. SZEOL—FTC 6. Dunaújváros—Csepel 7. Komló—Haladás 8. Szolnok—Kecskemét 9. Bp. Spart.—Pécsi B. 10. Borsod—Nagybátony IX. KELTEX—Salg. KSE 12. Szarvas—KISTEXT 13. Kiskunf.—Pénzügyőr +1 14. DEAC—SZVSE 1:1 3:5 1:1 3:1 2:2 3:2 0:3 2:1 x 0:0 2 1:4 1 2:0 NÓGRÁD — 1971. június 22., kedd