Nógrád. 1971. május (27. évfolyam. 102-126. szám)

1971-05-13 / 111. szám

Kézilabda NB il. Salgótarjáni Építők —Debreceni Építők 32:20 Salgótarján, 100 néző, v.: Kovács Z, Magyar St. Épí­tők: Gulácsi — Lovász (4), Babják (8), Mátrai (3), Kollár (5), Nagy Gy. (2), Kovács L. (3). Cs : Kiss, Nagy I. (5), Pé­csi (2), Tóth (—), Kovács (—). Edző: Czímmer János. Az első percekben felváltva dobták góljaikat az Építők. A 10. perc után 6:6-os állás­nál a hazai csapat eredmé­nyesen támadott. Mintaszerű lefutásokkal, és védhetetlen gólokkal szünetig hatgólos előnyt biztosítottak. Szünet után változatlanul nagy ira­mot diktálva tovább növelte előnyét a salgótarjáni együt­tes.. A játékidő közepén már 16 góllal vezetett. A fölényes­kedés az utolsó percekre megbosszulta magát, a sok egyén ieskedés és öncélú játék alatt az ellenfél is szóhoz ju­tott. Debreceni Közút—SBTC 18:8 Salgótarján, r.: Uóta L. SBTC: Bakos — Hényelné (1), Zorga (1), Lukács (5), Kissné (—), Nagy (—), Repnik (1), Cs.: Tőzsér, Deák (—), Szappan (—). Edző: Nagy Sándor. Az SBTC kezdett eredmé­nyesebben. Lukács hetese a hálóban táncolt. Ezután a küzdelem 9 percig kiegyenlí­tett volt. Lukács heteseivel és az ellenfél átlövőinek védhe­tetlen bombáival 3:3 volt az eredmény. A 14. percben 5:5 állás után elhúzott a Debre­cen, s a rosszul záró hazai védelem mellett könnyedén dobott hat gólt. Szünet után az első két perc alatt egyen­líthetett volna az SBTC, há­rom abszolút helyzet, és egy hetes maradt kihasználatla­nul. A sikertelenség letörte a hazaiakat, a vendégek rutinos játékukkal, kitűnő átlövőik és gólveszélyes szélsőik révén le­rohanták az egyre többet hi­bázó és lelassuló hazai együt­test —mátyus— Remekelt a Romhányi Építők Kiegyensúlyozott mezőny a nőknél A négyfordulós bajnokság első negyedét lebonyolították a megyei kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjában. A fér­fiaknál remekelt a Romhányi Építők, még pontot sem ve­szített. A Bgy. SE meglepe­tésre nem bírt a Szántó Gim­názium csapatával. A nőknél kiegyensúlyozottab a me­zőny. A bajnoki címre három csapat pályázik. Legesélye­sebb az összeszokott Bércéi együttese. Sajnálatos, hogy Érsekvadkert csapata két mérkőzésre nem utazott el. Az V. forduló férfieredmé­nyei: Bgy. SE—Szántó Gimn. 12:12, Érsekvadkert—Tereske 13:31. Balassi SE—Romhányi Építők 7:31. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Kucsera (Bgy. SE), Tóth (Ba­lassi SE), Csillag (Érsekvad­kert), Lombos (Bgy. SE), Sá­gi (Tereske), Miklecz (Szántó Gimn.). Sajnálatos sérülés is történt, Rottek (Romhány) egy edzésen lábát törte. Az V. forduló női eredmé­nyei: Balassi Gimn.—Szántó Gimn. 5:4, Érsekvadkert— Herencsény 9:6, Bgy. Mg. Szakiskola—Bércéi 5:6. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bércéi 2. Balassi Gimn.. 3. Szántó Gimn. 4. Érsekvadkert 5. Bgy. Mg. Szak. 6. Herencsény 54-1 33-18 8 43-1 13-12 6 42-2 16-19 4 52-3 12-16 4 5113 21-23 3 3-12 11-28 1 1. Romhányi Ép. 2. Bgy. SE 3.. Szántó Gimn. 4. Tereske 5. Balassi SE 6. Érsekvadkert Az elmaradt 5 5 - - 121-99 10 5311 117-73 7 5212 82-84 5 42-2 89-90 4 41-3 47-90 2 5 - - 5 75-125 ­Tereske—Ba­lassi SE mérkőzést szombaton rendezik meg. A forduló válogatottjai: Bandur (Romhány), Kiss (Bgy. SE), Rottek (Romhány), A Balassi Gimn.—Heren­csény mérkőzést május 15-én, a Szántó Gimn.—Herencsény találkozót május 22-én játsz­szák le. A forduló válogatottjai: Palánki (Balassi), Micsutka (Bércéi), Bändel (Szántó), Mo­csári (Balassi), Telekiné (Ér­sekvadkert), Dobrocsi (Bér­céi), Bordás (Szántó), Veréb (Bgy. Mg. Szakiskola). Legközelebb május 23-án játszanak teljes fordulót. Tovább tart a versenyfutás A városi serdülő labdarúgó- zák I., ill.: Oláh (2), Szeberé- bajnokságban lejátszották a nyi, Czene, Szabó, Smirer. tavaszi VI. forduló mérkőzé­seit. A Sportiskola A—St. Bá- Nagybálony—SBTC 0:11 nyagép találkozó két pontját (0:7). Nagybátony, v.: Ger- 0-0-ás gólkülönbséggel a gely. Góllövő: Gulyás (4), Be- sportiskolások kapták, a ven- recz (2), Három (2), Csonka dégek visszalépése miatt. A (2), Szabó. Sportiskola C ezúttal szabad­napos volt. i A ba jnokság állása I. Sportiisteolia A 14 12 1 1 78- 10 25 St. Síküveggyár—SKSE 0:5 2. sbtc 13 ii i 1 95- 7 25 (0:2). Zagyvapálfalva, v.: Táj- *■ “ **„* 3 ,9,3' ^ « ti. Góllövő: Tóth (2), Rigó, & skse is 7 i 5 sz- 35 is Törzsök, Oláh. S. St. Bányagép 14 3 1 1« *4- 17 7 7. Nagybátony 12 3 - 9 22- 58 6 Sportiskola B—Kísterenye *. sportiskola c is i-u 14-114 4 2:6 (0:3). Salgótarján, v.:Hor- S. St, síküveg. 13 1 - 12 0-124 2 váth II. Góllövő: Szőrös, Bér- M. F. Vívás Harmadosztályú tőrverseny X Salgótarjáni Kohász ví­vószakosztálya harmadosztá­lyú férfi tőrversenyt rende­zett. A BBAC, Bgy. SE, St. Sportiskola és az SKSE ver­senyzői közül húszán léptek pástra. A második helyen végzett Kovács István meg­APRÓHIRDETÉSIEK HÁZHELY 564 négy- BALASSAGYARMA- MÁJUSBAN vizsga­szögölön gyümölcsös- TON, több szobából zott, megkímélt Tra- 8el, Zagyvapálfalván álló lakrész külön be- bánt 601 eladó. Balas- eladó. Tóth Sándor, járattad, kizárólag iro- sagyarmat, Ady End- Zagyvapálialva, Bu- dának kiadó. Érdek- re u. 15. aapesti út 4S. lődni: „Központi fék- —- vésü” jeligére, a ba- FELÚJÍTOTT War­lassaLgyarmaiti hirdető- szawa edadó. Somoskő- WARTBURG 1000-es, ben. újfalu, Mikszáth út 1. beépített rádióval CT 11 ' . . . . rendszámú, műszaki- FEJÖGULYAST fel­lag most vizsgáztatva vesz azonnali belépés- “ ff®* 'í£5™1” l®‘ eladó. Érdeklődni: sei a.z ipolytannóei nyokat szövőnek fel- ■Salgótarján, 21-82-es Béke Tsz. korszerű is- ???* . • . Pamuttextil Rozgondi góllal mutatkozott be Súlyosan megsérült tavaly csapatának játékosa. Hosszú ősszel Kazincbarcikán Roz- pihenés, térdműtét után, va- gondi Pál, a Salgótarjáni Ko- sámap — érdekes módon — hász NB n-es labdarúgó- ismét a Kazincbarcika ellen lépett először pályára. Pompás szabadrúgásgóllal tette le név­jegyét. Ezzel győzött a kék­fehér gárda 1:0 arányban. A visszatérés körülményeiről kérdeztük a szerény játékost. — Szorongó érzéssel, nagy izgalommal készültem a visz- szatérésre. A 65. percben jött el a nagy pillanat. Szabadrú­gáshoz készülődtem, 22 méter­re Fülöp kapujától. Észrevet­tem, hogy a sorfal kissé bal­ra húzódott. Láttam a rést, és tudtam, hogy gól lesz, ha ezen átlövöm a labdát. így is tör­tént. Nagyon örülök a gólnak, hiszen ezzel két ponthoz ju­tottunk. Lecserélésemet én kértem, mert nagyon fáradt nak éreztem magam. Ez nem is csoda, hiszen hét hónap óta először játszott is mét bajnoki mérkőzésen! szerezte a III. osztályú minő­sítést. Végeredmény: 1. Turcsány (BEAC) 8 gy., 2. Kovács (SKSE) 7 gy., 3. Wendl (BEAC) 6 gy ..6. Benkó (SKSE) 3 gy., 7. Űrvölgyi (SKSE) 2 győzelemmel. telefonon. TéXTILGYAR fel­vesz 16 évet betöl­tött női dolgozó­kat 3 műszakos fonodái munkára. A vidé­kiek szállásáról gondoskodunk. A kollektiv szerződé­sen felül számos kedvezményt bizto­sítunk. Jelentkezés: KÖBANYAI TEXTILMÜVEK Budapest, X., Mag­lód! u. 25. Munka­ügyi osztály. Min­den levélben! ér­deklődésre részle­tes felvilágosítást küldünk. SuSShE“* (SgTfltf«) KJTSanu« lakás biztosítva. Fize- ,,AhP,eta‘líi’fn lés megegyezés sze- J* irwn Ft rint. jelentkezni le- ld® <“at* havi 1050 Ft bet azonnal — telefo- bruttó ügetést íi na­non, személyesen, le- fí,AJ£Stért tavat! vélen keresztül, jósltunk. Előnyben a mielőbbi “J:?.1"?, Ils .««-„-ífifi- jelentkező. eÄS adunk. Jelentkezés: ÉPÍTŐIPARI VAL- Írásban a P. T. m! LALÁTOK FIGYE- jacquard Szövőgyár LEM! Kiváló tulaj- Munkaerőgazdél- donságokkal rendel- kodásl osztályán. Bu- kező homok korlátlan dapest xnI., szek- mennyiségben kap- 6zárdl u. 19—25. ható, ami falazáshoz, - vakoláshoz, pucolás- e11FTTrt~ hoz és simításhoz ÉJJELIŐRT kere- egvarán: alkalmas, sunk, Junius 1-től au­Helyszínen megte- Susrtus. végéig Je- kinthető, ds kíván- lentkezes a Salgótar- ságra mintát is kül- ;jíjáL., Comping-gond- dünk. Szállításhoz eset- nolcn41' leg besegítünk. Cím: " Zöldmező Mg. Tsz, ELVESZETT buksi Buják, telefon 15. nevű fekete puliku- —■■ tyám. Megtalálóját KOHÁSZATI Alap- ma£®s Jutalomban ré. anyagellátó Vállalat, jjjf-sitem. Bejelentés a Salgótarján, Külső *°-Wí telefonon. 1/25-ig. pályaudvar, azonnali ' felvételre utazó rakó- 601-es TRABANT Li- dót keres segédmun- mousin CO rendszá- kás állományba. Je- mú eladó. Balasisia- lentkezni lehet: fenti gyarmat, Speziár órás, címen, vagy 17-19-es Rákóczi út 65. Tele- telefonszámon. fon; 526, Szólói volt a legjobb Básti és Kriskó gólparádéja SBTC—Szombathely 4:1 (1:1) Szarka kapus kint, a labda pedig túljutott a gólvonalon (Koppány György felvétele) Salgótarján, 8000 néző, v.j Vízhányó (Nagy B., Vadas J.). SBTC: Magyar — Gecse, Kmet- ty, Horváth, Vertig — Szalai, Répás, Básti — Kriskó, Kajdi, Jeck. Edző: Moór Ede. Szom­bathelyi Haladás: Szarka— Szántai, Pék, Kulcsár, Ba­logh — Halmosi, Rátkai, Far­kas — Szabó, Király, Iszak I. Edző: Fehérvári Alfréd. A pályán fullasztó hőség uralkodott, amikor tegnap délután megkezdődött a baj­noki mérkőzés. A 15. perc­ben Szalai átíveléséből Hor­váth az oldalhálóba fejelt. A hazai csapat kissé fáradtan mozgott, egyedül Szalai játé­ka ment már ekkor is él­ményszámba. A 25. percben szép cselek után alig bom­bázott mellé. A 28. percben Kajdi 6 méterre a kaputól, gyengén találta el a labdát. A 31. percben Répás ügyes cselek után lőtt mellé. Többet támadtak a ha­zaiak. A 32. percben mégis a Haladás jutott vezetéshez: a lesen álló Szabó kiugrott a védők mellől, Nagy partjel­ző továbbot intett, és Szabó az üres kapuba lőtt 0:1. A 37. percben Jecket felrúgták a 16-oson belül, de a játékve­zető nem avatkozott közbe. A 40. percben Szalai hatalmas bedobása után Kajdi és Kul­csár ugrott fel fejelni, Kul­csár kezét érte a labda, és a játékvezető 11-est ítélt. Bás­ti biztosan lőtt a hálóba. 1:1. II. félidő Szünet után azonnal góllal folytatódott a mérkőzés. A 46. percben Szalai—Kriskó— Szalai akció után Szalai begu­rított, és Básti 5 méterről a jobb sarokba bombázott 2:1. A 49. percben Szalai két vé­dőt is kicselezett, de óriási helyzetben mellé lőtt. Négy perc múlva Szalai átadásá­ból Horváth került helyzetbe, de 6 is mellé bombázott. Az 57. percben Király lesről el­futott, Nagy partjelző ismét nem lengetett, de Vízhányó játékvezető sípja harsant. Halmosi kapáslövését ütötte ki Magyar. Nyíltsisakos volt a küzdelem. A 66. percben Básti ismét nagy helyzetbe került, de kivárt és szerel­ték. A 67. percben Kriskó bal oldalon kiugrott, Szántai szorongatta, de ballal mégis a hálóba nyeste a labdát Szarka fölött. 3:1. Kriskó gu­rított mellé, majd Rátkai bombáját ütötte ki Magyar. A 80. percben Básti jobbról át­ívelt a védőkön, és a szemfü­les Kriskó hatalmas gólt ra­gasztott a jobb sarokba. 4:1. Szabó ugrott ki a 84. perc­ben, de Magyar bravúrosan közbenyúlt. A 88. percben Vertig Farkas elé fejelt, aki gólhelyzetben mellé lőtt. Ismét értékes, és megérde­melt győzelmet aratott az SBTC. Ellenfelénél jóval töb­bet támadott, több gólhelyze­tet is dolgozott ki, de a leg­nagyobbakat — érthetetlen módon — elkapkodták. Az eredménnyel elégedett lehet a csapat, bár a mutatott játék időnként lehetett volna meg­győzőbb is! A vendégek Kul­csár vezérletével elég gyak­ran zavarba hozták a védel­met, főleg azért, mert a kö­zéppályások csak támadó fel­adatukkal foglalkoztak. A jó kondícióra utal, hogy ezúttal is szünet után kerekedtek felül a fekete-fehérek, és pompás arányú sikert arat­tak. Ez nem szabad, hogy el­vakítson bárkit is, mert en­nél sokkal jobb játékra ké­pes a csapat! Sportszerű, szünet után nagy iramú, kö­zepes színvonalú találkozót láthattunk. A Pécs elleni mérkőzés fáradtságával a lábukban, kritikus helyzet­ben tudtak újítani és reme­kül győzni. Az SBTC-bőf Gecse sal­langmentes játéka emelkedett ki. Szalai a mezőny legjobb­ja volt, gyorsaságát kitűnően kamatoztatta. Vertig nehezen boldogult szélsőjével. Szünet után Básti és Kriskó ered­ményességével tűnt ki. A Szombathely kapujában Szarka nem tehetett a gólok­ról, a hátvédek közül Balogh játszott a legjobban. A kö­zéppályán Knlcsár csapata legjobbjaként szervezte a tá­madásokat. A csatársorban Szabó és Iszak jelentett ve­szélyt. Vízhányó játékvezető az l. félidőben döntő hibákat vé­tett, Nagy partjelzővel szünet után sem értette meg magát, Rozgonyi István További eredmények: Dunaújváros—Vasas 0:2. MTK—Ferencváros 1:1. Bp. Honvéd—Pécs 0:0. Diósgyőr—Csepel 0:0. Szeged—Tatabánya 1:3. Komló—Videoton 0 .b. Űjpesti D.—Rába 1:0. RIOLEX Epítőanyagipari Vállalat Zagyvaróna felvételre keres minimum 6 éves kivitelezői gyakorlattal rendelkező építőipari technikust, legalább 5 éves szakmai gyakorlattal rendelkező gépészmérnököt és építészmérnököt A pályázatokat a vállalat személyzeti és munkaügyi osztály vezetőjéhez kérjük megküldeni. Továbbá: gyors- és gépírót (alkalmazotti állományba zagyvaróna! központba) dőzervezetőket (zagyvaróna! salakblokküzembe.) Érdeklődés és felvétel a fenti címen. Telefon: Zagyvaróna, 6. Sakk OB It. Vereséggel zárult a tavasz BKV Előre—SKSE 10:4 Súlyos vereséget szenvedett dulójában, Budapesten; a BKV az SKSE sakkcsapata az NB Előrétől. A közlekedésiek Il-es Maróczy CSB VHX. for­A Cement- és Mészművek Váci Gyára Vác (DCM) felvételre keres: férfi és női betanított segédmunkásokat (gépkezelőket), valamint esőszerelő, hegesztő szakmunkásokat. Segédmunkásokat térítés- mentesen képezünk: — cementipari szak­munkásokká, — nehézgépkezelővé, *- könnyűgépkezelővé. Felvétel esetén útiköltsé­get megtérítjük. Férfiak részére munkás- szállást, házaspárok, illetve nők részére magánházak­nál kedvezményes szállást biztosítunk! 40—44 órás munkahét! Kedvezményes étkezés! Jelentkezés: a gyár munka­ügyi csoportjánál mun­kanapokon 7-től 15 óráig. meglepő biztonsággal nyertek a tavaszi forduló utolsó mér­kőzésén a gyengén játszó ko­hászok ellen. A tarjám csa­patból mindössze hárman, Po- nyi, Balázs és Szabó győztek, még Tóth J. és Tekse döntet­lenül mérkőzött. A forduló további eredmé­nyei: Miskolci Spartacus — DVTK 3,5:8,5 (2), Szentes — Izzó 5:9, Láng — OTP 8:6, DEAC — Szolnok 8,5:5,5, XIII. kér. Petőfi — Gyöngyös 9,5:4,5, Ságvári — Debreceni Közút 7:7, - . , A bajnokság állása a Vili: forduló után: 1. DVTK 74,5 (2), 2. XIII. kér. Petőfi 68, 3. Deb­receni EAC 62, 4. BKV Előre 61, 5. Szentesi Spartacus 59,5, 6. OTP 58,5, 7. Gyöngyösi Energia 56,5, 8. Miskolci Spartacus 56 (2), 9. Vasas Iz­zó 54,5, 10. SKSE 50, 11. Láng Vasas 49, 12. Debreceni Köz­úti Építők 47, 13. Szolnoki Olajbányász 43,5, 14. Ságvári SC 42 pont. Á hátralevő öt fordulóban ősszel az SKSE p Vasas Iz­zóval, a Láng Vasassal, a Ság- . vári SC-vel, a Miskolccal, és Szentes csapatával találkozik. NÓGRÁD - 1971. május 13., csütörtök