Nógrád. 1971. május (27. évfolyam. 102-126. szám)

1971-05-26 / 122. szám

SBTC-hírek A „vidék legjobbja” címre legnagyobb eséllyel három csapat pályázik a labdarú­gó NB I-ben: Tatabánya, SBTC, Diósgyőr. Alábbiak­ban ismertetjük a három együttes hátralevő ellenfele­it otthon (o) és idegenben (i). TATABÁNYA: MTK (i). Vi­deoton (i), Szombathely (i). Pécs (o), Bp. Honvéd (o). SBTC: Csepel (o). SZEOL (o). Komló (o), Diósgyőr (i), Vi­deoton (ii). DIÓSGYŐR: Va­sas (o), MTK (o), Videoton (1), SBTC (o). Rába ETO (i). Az összeállításban vasár­nap a Csapéi ellen változá­sok várhatók. Básti tegnap mar edzett, és minden bi­zonnyal ott lesz a kezdő csa- patíban. Gondot okoz a kiál­lított Vertig helyettesének megtalálása. Vertig egyéb­ként eddig kétszer vdlt ki­állítva az NB I-ben, leg­utóbb 1969-ben. Sportszerűt­lensége miatt nemcsak az MLSZ. de egyieeü léte is meg­bünteti. ★ Ferenez Gyula szakosztályi elnök minimonológja: — Nem játszottunk rosz- szul Győrben. Ezt Kegflovich László barátom is elismerte. Az MLSZ liigaértekezletén László Imre szövetségi kép­viselőnk szóvá tette Somlai játékvezető működését és kérte, hogy a továbbiakban ne működjön közre SBTC- mérkőzéseken. A bajnokság előtt egyébként az SBTC egyik játékvezetőt sem nyil­vánította persona non grata (nem kívánatos személynek). * A szakvezetők célja, hogy lelket verjenek a csapatba, feledtessék a győri kellemet­len vereséget. Péntektől az együttes Mátraszienitistvánon, rejtekhelyen tartózkodik. Közvetlenül a mérkőzés előtt bérinek vissza Salgótarjánba. ★ „Jól értesültt” szurkolói berkekben terjedt el a leg­újabb hír: Moór Ede edzőt a Ferencváros szerződtetni akarja. Ferenoz Gyula szak­osztályi elnök alaptalannak minősítette a hírt. Csak men- de-mondáról van szó! Az ed­zőit 1972. július 1-ig szerző­dés köti Salgótarjánba. ★ A szövetségben is felfigyel­tek Kajdii Tiborra, az SBTC tetoétséges fiatal csatárára. Meghívták a kibővített után­pótlás válogatott keretbe, és ma délu’án Kispesten a 23 játékosból kialakított két együttes méri össze tudását. labdarúgás NB lll-as eredmények A labdarúgó NB III. Észak- középcsoportban a tavaszi IX. forduló mérkőzéseit játszották le. Eredmények: K. Sörgyár — T. Dózsa 2:0 (0:0), Bp. Épí­tők—Bp. Postás 2:3 (0:1), Sas­halom— ÉPGEP 1:2 (1:1), ÉMTK—Gázművek 0:0, Aszód —Mizserfa 2:1 (2:0), Síküveg­gyári SE—OGSC 2:0 (1:0), St. Üveggyár—Bp. Törekvés 3:0 (2:0), Pásztó—Bgy. SE 4:2 (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA ESZAKKÖZEPCSOPORT Röplabda NB II. Elemi hibákat követett el a Kisterenye Megemberelte magát az SBTC A röplabda NB II. Keleti csoportjának női és férfi- mezőnyében a tavaszi idény VII. fordulójának mérkőzése­it bonyolították le. NŐI EREDMÉNYEK SBTC — Nyíregyházi VSC 3:0 (8, 6, 8) Salgótarján, y>: Tőkén&zki dr. SBTC: Balogh, Bokor, Denk, Vadászi, Hianyiné, Szabó É. Cs.: Gubányi, Mol­nár, Szabó Zs. EDZŐ: Tóth András. Végig okosan, harcos fel­fogásban játszott a hazai csapat. Jó játékkal aratták harmadik győzelmüket és az előkelő hatodik helyein áll­nak. Csapatjátékuk kifogás­talan. volt. A jók közül is ki­emelkedett Balogh, Bokor és 'Vadászi. Debreceni Volán — Kistere­nye 3:0 (12, 7, 8) Debrecen, v.: Juhász, KIS- TERENYEI BÁNYÁSZ: Ko­vács, Juhász, Rékasi, Zsidai, Szabó, Sörös. Cs.: Szalsai, Nagy E., Tari, Koczka. ED­ZŐ: Molnár László. Az elemi hibák sorozatát elkövető vendégek lelkese­dés nélküli mezőny- és háló- iátékának következménye a súlyos vereség. Az elfogult játékvezetés is sújtotta őket. A csapat mimdien tagja vára­kozáson alul szerepelt. Miskolci VSC — SÜMSE 3:0 (8, 5, 2) Miskolc, v.: Rombai. ST. ÜVEGGYÁR: Pappné, Sán­dor, Keresztúri, Kovács, Du- pákné, Mufflár. Cs.: Magyar. EDZŐ: Bozó Árpád. A SÜMSE az első játsz­mában még tartotta vala­hogy magát, de utána a ha­zai csapat került nagy fö­lénybe. A gyenge teljesít­mény ellenére Pappné és Ke­resztúri játéka említhető meg. Az üveggyáriak utolsó helyen állnak győzelem nél­kül. játszmát is csak hármat nyertek eddig. FÉRFIEREDMÉNYEK St. ZIM — Nyíregyházi Sp. 3:2 (14, —5. —9, 4, 5) St. Épitők-pálya, v.: Tari. Jelenet az SBTC—Nyíregyházi VSC női mérkőzésről: Vadászi IL (5) egy leütést fogad, a háttérben Denk (6) várja az esetleg lepat­tanó labdát Fotó: Koppány György ST. ZIM: Farkas. Za-lánfi, Tóth F., Monori II., Fájd, Balázs, Cs.: Monori I., Szir­mai, Liptai, EDZŐ: Kőbán László. Óriási küzdelemben sike­rült a . hazaiaknak győzni. A ZIM játékosai közül Zalánfi ötletes, jól sikerült ütései és ejtései, valamint -Balázs és Tótlh mezőnymunkája érde­mel említést. Miskolci EAFC — SÜMSE 3:2 (15, —13, —10, 8, 13) Miskolc, V.: Nagy. ST. ÜVEGGYÁR: Szomszéd, Papp, Takács, Hamdó, Sárai Z, Jianák. EDZŐ; Pál. A több mint egyórás küz­delemben az üveggyáruk nem nyújtották megszokott formájukat. Ennek ellenére szoros volt a küzdelem, és az eredmény fordított is le­hetett volna. Félegyházi és Takács nyújtott átlagon fe­lülit. Dr. Jaeger Ede Félegyházi, Cs.: Csekei, Félegyházi í, epgep a 16 2 6 46-24 34 2. Postás SE 24 15 4 5 41-23 34 3. B.-gyarmat 24 13 4 7 36-26 30 4. Tűzoltó IX 24 12 4 8 29-26 28 5. EMTK 24 9 7 8 27-21 25 6. Pásztó 24 9 7 8 35-31 25 7. Törekvés 24 7 11 6 26-26 25 8. St. öblösüv. 24 9 6 9 39-29 24 9. K. Sörgyár 24 9 5 10 27-26 23 iá Aszód 24 8 7 9 38-31 23 11. St. Síküveg, 24 9 5 10 26-32 23 12. Bp. Építők 7A 8 6 10 31-30 22 13. Gázművek 24 7 8 9 25-25 22 14. Sashalom 24 7 8 9 32-34 22 15. Mizserfa 24 3 11 10 15-27 17 15. OGSC 24 1 5 18 18-72 7 A vasárnapi forduló párosí­tása: Bp, Törekvés—Síküveg­gyári SE, Bp. Postás—St Üveggyár, Gázművek—Pásztó, ÉPGÉP—EMTK, Mizserfa— Sashalom, Sörgyár—Aszód, OGSC—T. Dózsa, Bgy. SE— Bp. Építők. Tehetség oz iskola bál Háromtusázó kisdobos — Ki az iskola legtehetsege- sebb sportolója? — kérdeztük Monori István testnevelőtől Karancslapújtőn. Habozás nél­kül válaszolt: Tóth Margit. A 4. osztályos tanuló a nyári úttörő-olimpia megyei döntő­jén kisdobos háromtusában el­ső lett, és Debrecenben, a te­rületi döntőn indulhat. Nagy- bátonyban a járási döntőn ér­te el eddigi legjobb eredmé­nyeit. Távolugrásban 3,55 m, kislabdadobásban 29,60 m, 50 m-es síkfutásban 8.2 mp az eddigi legjobbja. Nemcsak a sportban tűnik ki, a tanulás­ban sem marad el a legjob­baktól, hiszen négyes átlaggal büszkélkedhet. Mátranovák—Karancsság 6:0 (3:0) Megyei I. osztály Előkerültek a góllövő cipők Harmincnyolc gól a fordulóban — Hetet lőtt Karancslapujtő féltucatot Mátranovák — Idegenben öt gólt lőtt Dejtár A megyei I. osztályú labda- dogultak a 60. perctől tíz fő- tóttá a vendégek csatársorá- rúgó-bajnokság tavaszi X. vei is lelkesen védekező ven- nak rendjét. A 28. percben fordulójában csaknem vala- dégekkel. (Az egyenlítő gólnál Szabó elhúzott bal szélen, de mennyi csapatnál előkerültek ugyanis Kovács kezére vélet- Sikna buktatta a büntetőte- a góllövő cipők, s ontották a lenül ráléptek, s nem tudta rületen. A 11-est Fiikor az gólokat a csatársorok. Har- folytatni a játékot, a cserét előre vetődő Fodor melleit mincnyolceal nőtt a gólok viszont már félidőben elvé- vágta a kapuba. 1:0. A ven- száma. A legtöbb gólt — he- gezték.) Góllövők: Gál, Kris- dégek tainadtak valamivel tét — a karancslapujtőiek löt" tóíik, Szabó, ill.: Kovács, Bo- többet. Szünet után ismét a ték. A bajnokjelölt novákiak zó. Jo: Sági, Dombi, ill.: Bé- vendéglátók kezdtek jobban, féltucatot ‘„termeltek”. A leg- res (a mezőny legjobbja), A 60. percben Ferenez 14 mé- nagyobb arányú idegenbeli Csengődi, Szuhányi. térről látványos gólt lőtt a győzelmet Dejtár szerezte, léc alá. 2.0 A vendégek fo­a legizgalmasabb mérkő- Karancslapujtő—Matra- kozták az iramot, s a 75. perc­zést viszont a Bgy. Vo- verebely 7:2 (2.0) ben szépítettek. Básti 25 mé­lán játszotta, hiszen 2:0-ás Karancslapujtő, 500 néző, térről, szabadrúgásból bom- romhányi vezetésről fordítót- v.: Simkó. K.-lapujtő: Tóth bázott a bal felső sarokba. 2:1.' ták 4:2-re javukra a mérkő- A. (Híves) — Gordos, Óra- Jó: Hoffmann, Kakukk. Fű­zést. vecz A., Serfőző — Bodor, Te- kor, ill.: Zsidai, Bakos, Básti, lek — Juhász II. (Tóth L.), Balkó. Bgy. Volán—Romhány Tóth S„ Somoskői, Juhász I„ 4:2 (2:2) Juhász III. Edző: Lantos Ede. v B SütrB^Volán^NaS K^rmof a \vfre“1 ml Mátranovák, 300 néző, v.:- Deme, Mihály, Bernáth - Benus L, Zagyi G. “Mátrai, Molnár M.-novák: Szoó - Takács (Havai) Kalmár — Zachar — Verebelyi I. Zeke, Simon, Gecse, Kecskés — Fedor, Rónási. Váradi, Hege- Kormos S. Zagyi F., Verebe- Kun, Varga E. — Tóth 1. düs Laikó Edző- Markói lyl H. Fdző: Pál József. A jól (Marsinszki), Mészáros, Tóth István. Romhány: Sagyibó _ kombináló és sokat lövő ha- B., Répás I., Lakatos. Edző: M eló F Sarank'ó Pásztor_ zai támadósor ellen nem ta- Szomszéd Ádám. Karancsság: V arga Meló J — Mészáros láttak ellenszert a II. félidő- Godó — Csonka (Illés F.), Grego’r Kaliczka Saliga’ ben a mezőnyben egyébként Endreiter. Demény — Bállá, Zachar’ (Balázs). Edző: Vasas ÍÓ1 íátszó vendégek. Hadrend- Tóth B. — Sírkő, Márton, István A romhányi vendégek íük nem bomlott fel. 4:0-nál Oláh I. (Illés L.), Kovács, alaposan ráijesztettek a ven- szépítettek, s 5:2-re alakítót- Földi. Edző; Vadas Ferenc. A déalátókra hiszen már a 12 tak. Góllóvők: Somoskői (2, mérkőzésen lagymatag, una!- percben 2’:0-ra vezettek. A egTet U-esből), Tóth S., és más játék folyt. A vendégek sportszerű, erős iramú mérkő- Juhász III. \,2 2), Juhász I-, egy percig sem tették kétsé- zésen ezután változatos, ke- iU-: Verebelyi I. Zeke. Jó: So- gessé a féltucat gólos hazai mény iáték folyt. A hazaiak moskői, Juhász I. Tóth S., Te- győzelmet. Góllövő: Mészáros a 40. percben tudtak szépíteni • Benus L., Mátrai. és Tóth B (2—2), V arga E.,' U-esbői Maló F. kezezése Dejtár-Diósjenő 5:2 (3:0) folytan Hegedűs lövéséből. _,. . .. , ,,A . , ... . _ Három perc múlva pedig ki cs°ÍOoejtar • Mezíú ’ -'' GáL is egyenlítettek. Szünet után ír'so' tor ■ Mezei Gál, a gyarmatiak fokozták az ira- Gre£zl . Farka®> X ar* mot, és több gólhelyzetükből ga K' .K.re,Jnií?an G” Ba’ . .. kettőt sikerült kihasználótok £sa> (rSük“1 (Smko)> nal Szecseny: Treso - Ku­Góllövők• Fedor Hesediis Í11- Sztanko (\arga Gy.). Edző: ns, Oravecz. Csikasz — Pék, SffiwS?SÄni! £1- "ft*-, «jtft Ho»á,h liczka, Mészáros Jó: Mihály, Kreistag Lévai, Schmittin J.), Velenczei, Boros, Majoros, Kalmár, Váradi,' Hegedűs, ill,; ®eb)> Germanyi - Hor- Gyetvai vGyenes S.) Edző: Sagyibó, Gregor, Kaliczka. ?ath- Monte - Szörényi, Vidomusz János Jurfeite SE: Varga J„ Bálint, Lenart, Zima — Józan, Jozsa, Újhelyi Vörös Csilla« SE—Somoskő- Munkácsi (Fekete). Edző: Sző- — Máté (Csete), Czabadai — újfalu 3:2 (1:0) rényi István, A minden csa- Hugyecz Szedlák, Cseh (Ha­patrészében jobb dejtári jas), Kovács. Peller. Edző: Rétság, 100 néző, v.5 Nagy együttes erőteljes csatárjáté- Czibi Elemér. Lendületes, vál- I. Vörös Csillag: Domonkos — kával aratta a forduló legna- tbzatos iramú mérkőzés. A 15; Sági, Dombi, Janecskó — Pin- gyobb arányú idegenbeli győ- percben Majoros a vendégek tér, Novák — Gál, Tóth, Kris- zelmét a sportszerű hazaiak- számára szerezte meg a veze- tófik, Székely, Szabó. Edző: kai szemben. Góllövők: Bacsa tést. 0:1. A 65. percben Cza- Pellegréni János. Somos: Bé- és Kovács (2—2), Sztankó, ill.: badai egyenlített 1:1. Táma- res — Szabó, Csengődi, Berta Bálint (2). Jó: Varga K., dott a Jurisits SE, de fölé­— Szuhányi, Czikora — Bo- Kremnicsán G., Bacsa, Ko- nyét nem tudta gólokra vatta- zó, Séber, Kovács,_Mag (Mól- vács, ill.: Cermányi, Móritz, ni. A 84. percben egy néző be Juhász. Jó: Gecse, Varga E, Mészáros, ill.: Kovács, Földi. Szécsény—Jurisits SE lü (1:0) Nógrád, 100 néző, v.í Raj­nár), Bodzási. Edző: Tóth Ist­ván. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazaiak támadtak töb­bet, de csatáraik nehezen bol­Bálint. Mohácsi Székesfehérvárott vezet Második NB I-es labdarúgó- megyében vezet, hiszen első mérkőzését vezeti vasárnap alkalommal Dunaújvárosban délután Székesfehérvárott Mo­a Duna-parti varos után a hácsi Lajos. A kitűnő salgó- megyeszékhelyen sem vall tarján! bíró tehát ismét Fejér szégyent. akart szaladni a pályára, de ebben megakadályozták. Emiatt áTtt a játék, és a bíró három percet hosszabbított. Jó: Király, Oravecz, Majoros,’ iH.: Jozsa, Czabadai, Peller. A bajnokság állása FIM. Budapesti Porcelángyár felvétel­re keres új létesítmé­nyi! üzemébe betaní­tott munkára férfi és női munkaerőket. Üj létesítmény üzemelé­séhez villanyszerelő. vízvezeték-szerelő, kőműves, asztalos, lakatos és esztergá­lyos szakmunkásokat. Két fő teher-gkv-t, (egy fő Robur gk-ra, egy fő TV 54 anyag- beszerző gk-ra.). Je­lentkezés a gyár Munkaügyi Osztá­lyán BP., XIV., öv u, 153. APfOHWűercstK AZONNALI belépés- I sei felveszünk gépko­csivezetőket. Nógrád 1 megyei Sütőipari Vál­lalat. SZÍNES díszhalak 3 forinttól, gyökeres dísznövény, tubifex, állandóan kapható. Salgótarján, Arany János u. 2., II. 1. ELADÓ jó állapot­ban levő 403-as Moszkvics. Érdeklőd­ni- Tel.: 50-44, Lakás: Fécskő ut 2., IV. em. FELÚJÍTOTT War­szawa eladó. Somoskő­újfalu, Mikszáth út 1. CH WARTBURG Kist erényé. Madách u. 5 szám alatt, esetleg részfizetéssel is eladó. KÉTSZOBÁS csalá­di ház kerttel, beköl­tözhetően eladó. Sán­dor István, Nagybá- tony# Béke u. 11. otthon afcaJály St. Bányagép—Karancskeszi 2:1 (1:0) Salgótarján, Zagyvapálfal- va-bányatelep. 200 néző, v.: Nagy J. St. Bányagép: Szege­di — Kelecsényi, Hoffmann, Győri — Kakukk, Nagy (Bottyán) — Ferenez, Czine- ge, Jenei, Szabó, Fiikor. Edző: Benke János. K.-kcszi: Fodor — Sikna, Nagy B., Bakos — Oravecz, Básti — Zsidai, Bal­kó, Simon (Szőllősi), Sztremi »• f•• Bányagép. 25 12 2 11 43-37 ,s D.’,. ~. j-r _-11 ^ a 10. Szécsenv 2o 9 b 10 36-43 "A Radi. Edző. Kollar Gyula. Az n Dejtár 25 11 2 12 44-57 a erős iramú, kemény mérkőzé- 12. Jurisits ff 25 9 6 10 29-47 24 sen a 15. percben Simon egy 13- M.-verebély 25 9 2 14 35-50 20 rossz fordulástól súlyosan “• « 2 5 ía Itll 's megsérült, s kiválása megbon- (Brsekvadkert törölve.) 1. M.-novák 2. St. ZIM 3. K.-lapujtő 4. Bgy. Volán 5. Somos 6. K.-keszi 7. Romhány 8. Vörös CsiÚ. 25 18 5 2 47-15 4Í 25 13 4 3 73-21 40 25 14 6 5 59-27 34 25 16 2 7 65-40 34 25 12 4 9 33-28 28 24 13 2 9 39-35 28 25 11 5 9 38-36 27 25 12 2 1Í 48-35 26 Express Utazási Iroda ajánlata: 10 nap üdülés a román tengerparton Utazás: repülővel. Időpont: június 15—24-ig. Részvételi díj: 2450 Ft. Elhelyezés: íaházakbán, 2 ágyas szobákban, Jelentkezni lehet: 14-83-as telefonszámon. RONGYGYŰJTŐ hetek Már csak május 29-ig minden 1 kg tiszta színes, vagy fehér pamut és minden 5 kg vegyes háztartási rongy ellenértékén felül a MÉM. ajándéksorsjegyet is ad. Főnyeremény: SKODA személyautó, IBUSZ külföldi utazások, ORION televíziók, ezernél több értékes nyeremény. Itt az utolsó pillanat: Még eldöntheti, melyik útvonalat válassxai Kijev— Kosztok—Volgográd—Moszkva 13 nap 3000 Ft Binz—Berlin (Sassnitz) 11 nap 2300 B't Lipcse—Drezda (Meissen) 9 nap 1480 Ft Krakkó—Varsó 9 nap 1480 Ft Prága 6 nap 850 Ft Prága—Brünn—Pozsony 8 nap 1300 Ft JELENTKEZÉS ÉS FELVILÁGOSÍTÁS Express Utazási Iroda, St., Bajcsy-Zs. u. 11. Tel.: 14—83. NÓGRÁD - 1971. május 26.. szerda I