Nógrád. 1971. május (27. évfolyam. 102-126. szám)

1971-05-25 / 121. szám

Labdarúgás Eredmények, táblázatok NB 1-es eredmények: Szom­bathely—Bp. Honvéd 2:0, (1:0), Vasas—Komló 6:1 (4:0), Pécsi Dózsa—Újpesti Dózsa 1:2 (0:2), Ferencváros—Diósgyőr 2:0 (1:0), Tatabánya—Dunaúj­város 1:0 (0:0), Csepel—Vide­oton 4:0 (1:0), Rába ETO— SBTC 3:0 (2:0), Szegedi EOL —MTK 2:5 (1:2). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 3 60-24 47 7 54-20 40 5 39-20 40 7 45-30 37 6 41-33 34 6 29-23 32 9 38-26 31 9 30-30 24 NB II. Északi csoport: Ka­zincbarcika—Keltex 1:0 (1:0), Kossuth KFSE—Volán SC 0:0, BEAC—Borsodi Bányász 4:2 <0:0), Miskolci VSC—Nagybá- tonyi Bányász 5:2 (3:1), Sá­toraljaújhely— SKSE 2:2 (1:1), Ikarus—Esztergom 1:0 (0:0), Leninváros—Nyíregyháza 0:0, Izzó— Kisterenye 2:1 (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. O. Dózsa 25 17 5 1. Vasas 25 16 •J 3. FTC 25 12 8 4. Honved 25 12 6 5. MTK 25 8 11 6, Csepel 25 7 12 7. Tatab, 25 11 5 8. SBTC ' 25 12 5 9, DVTK 25 9 6 10, Pécs 25 6 10 ll. ETO 25 11 3 12. Haiadas 25 7 7 13. Videoton 25 5 11 14. Komló 25 6 9 15. Dunaújv* 25 3 5 16. Szeol 25 3 5 1. Volán SC 2. K--barcika 3. Izzó 4. Nagyhal. 5. MVSC ti. Ikarus 7. s.-újhely 8. Lsztergom 9. Nyíregyh. iü. Kisterenye 11. KKFSE 12. Lenin V. 13. S. Kohász 14. KELTEX 15. BEAC 15. Borsod 25 14 9 2 57-24 37 25 12 7 6 44-26 31 25 12 7 6 40-28 31 25 11 9 5 38-2« 31 25 11 5 9 38-23 27 25 12 3 10 41-34 27 25 11 5 9 28-26 27 25 11 5 9 25-26 27 25 10 7 8 22-25 27 25 9 5 11 27-25 23 25 8 7 10 21-32 23 25 8 5 12 34-42 21 25 5 10 10 27-34 20 25 6 6 13 23-46 18 25 7 3 15 26-45 17 25 3 7 15 25-54 13 A TOTÓ 21. HETI EREDMÉNYE 1. Haiadas—-Honvéd 2. Pécs—-Ü. Dózsa 3. ETO—Salgótarján 4. Várpalota—Egyetértés 5. FÖSPED—G.-MÁVAG 6. Ózd—BVSC 7. Előre—Zalaegerszeg 8. Ajka—Dorog 9. Bakony—Savaria 10. Szekszárd—Pécsi Ércb. 11. Róma—Milan 12. Varese—Foggia 13. Lanerossi—Sampdona +1 14. Bocskai—Pénzügyőr $ 1:6 Labdarúgó NB IL Továbbra is gyengélkednek SKSE —Sátoraljaújhely 2:2 (1:1) Salgótarján, 400 néző, v.: CserneEalvy. S.-ÚJHELY: Sza­kái — Suszterics, Lengyel, Balázs — Toronyi, Noszály (Csabai), — Virágh, Telenkó, Jásztél- (Dutkievicz), Szepesi, Bányász. EDZŐ: Sipos Fe­renc. SKSE: Libus — Pál­mai, Gáspár, Sebők — Nyer­ges (Csata), Pünkösdi — Bá­bel (Barta), Rozgondi. Földi, Krivanek II., Anitái. EDZŐ: Tóth István. Az első tíz per-eben Antal, majd Rozgondi hibázott nagy helyzetben. A vendégek a 15. percben váratlan gólt ér­tek el. Jobb oldali partdobás Irtán Szepesi Bányász elé továbbított, aiki nyolc mé­terről a hálóba talált, 1:0. Három perccel később Roz­gondi 25 méterről lövésre szánta el maigát, a felső léc alá tartó bambát Szakái szögletre hárította. A hátra­levő időben mindkét csapat csattanai több nagv helyzetet hagytak ki. A 36. percben Bábelt Suszterics csúnyán felvágta a 16-oson belül. A megítélt büntetőit Pünkösdi a jobbra vetődő kapus mellett a kaipu bal oldalába lőtte, 1:1. A II. félidőt két Spartacus- saabadrúgás vezette be. Az 53. percben góllá érett a vendégek fölénye. Telenkó kapott nagyszerű labdát, és öt méterről előre vetődve véd hetet lenül fejelt a háló­ba, 2:1. A gól után a vendé­gek nagyszerűen adogattak a mezőnyben, és a kapu előtt is veszélyesek voltak. Az SKSE óriási erőbedobással küzdött az egyenlítésért, amely végül a 76. percben sikerült. Jobb oldalról Pün­kösdi ívelt be szögletet. Sza­kái kifutott a kapujából, Gáspár jó érzékkel ugrott fel, és az üres kapuba fejelt, 2:2. A hátralevő időben csak küzdelem folyt a pályán. Jó: Szakái, Toronyi. Virágh, Bá­nyász, ül.: Gáspár. Pünkösdi. játékvezetői baklövések Nem érdemeltek vereséget a vendégek! Rába ETO-S3TC 3:0 (2:0) Miskolci VSC—Nagybátony 5:2 (3:1) Msikoic, 1000 néző, v.: Teuschler. MVSC: Kun — Buczkó, Takács, István — Krompaszki, Hernádi (Loc­ker) — Lipták. Tóth, Sár­mány, Molnár, Kiss. EDZŐ: Szentmar] ay Tibor. NAGY- BÁTONYI BÁNYÁSZ: Bu- lyovszki — Kecskés, Kegye, Ludányi — Kupcsulik. Po­— Szklenár, Rakonczás, Kovács II., Kovács I. (Veres), Sasrkadi. EDZŐ: Laczkó Sán­dor. Gólokban gazdag, izgalmas mérkőzés. GÓLLÖVŐ: Kiss (2), Lipták (2), Sármány, ill.: Szklenár, Kovács. JÓ: Bucz­kó, Takács, Tóth, Kis®, ill.: Kegye. Kovács II., Sartkadi. Vasas Izzó—Kisterenye 2:1 (1:0) Űjpesit, 150 nézd, v.: Ki­rály. VASAS IZZÓ: Horváth I. — Révész, Horváth II., Tölgyes —t; Kékesi, Majsai — Pintér, Hamzel. Eiben, Sebes (Bánvölgyi), Szabó. EDZŐ: Kovács József. KISTERE- NYEI BÁNYÁSZ: Horváth — Kaszás, Bibók. Orosz — Bos- kó, Márton —Tarlósr, Szom­széd, Nagymajdan, Králik, Taliga. EDZŐ: Dávid Róbert. GÓLLÖVŐ: Eiben, Szabó, iü.: Nagymajdon. JŐ: Kéke­si, Majsai, Pintér, ill.: Hor­váth (a mezőny legjobbja), Bibók. Orosz. WARTBURG Limou- sine CT forg. rendszá­mú, garázsban tartott. jó állapotban eladó. Telefon; 17-56. CSALÁDI ház mel­lékhelyiségekkel, gyümölcsössel beköl­tözhetően eladó. Mol­nár Gusztáv, Bag- Jyasalja, András-akna. 1972. n. n. évi Tra­bant L kiutalást 1971. jyeslparl évi hasonlóra cseré- Salgótarján lek. Salgótarján, Te- oálfalva.) lcfon: 10-26. ———— ANYAGBESZER­ZŐT nagy gyakorlat- ial felveszünk, fize­tés megegyezés sze­rint. Kéthetenként szabad szombat. Ve- Vállalat (Zagyva­HAbom szoba, ossz- _ komfortos új családi Hal ház 1000 négyszögöl kust felvesz épület és gyümölcsössel, eladó, műszaki károk ren- Kisterenye, zrínyi üt lezésére. Fizetés meg- U9, íllapodás szerint. Üti­i . költséget felvétel GARAZSlROZOTT ssetén térítünk. Skoda Oktávia Super —1 ll11- 1 gépkocsi, kifogástalan HÁZHELY állapotban eladó. Er- Érdeklődni: Salgótar- deklődni: 11-72 telefo- ián. Dimitrov út 74. r.on. ————— AZONNALI belépés­sel felveszünk gépko­csivezetőket. Nógrád megyei Sütőipari Vál- ialat. /Ulamos Állomás- szerelő V. Gyára, Budapest, XI. Kő- érberki út. 36. úti- zöltségtérités mel­lett keres LAKATOSOKAT, VILLANYSZERE­LŐKET, FÉRFI BETANÍTOTT .«UNKASOKAT Budapestre és vi­déki munkahelyre. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztá. lyán Telefon: 166-830, vagy 158-869/289 mellék. Megközelíthető a Kosztolányi Dezső tértől 87-es busszal (kb. 10 perc). az Állami Biz- **. évet betöltött u­tosító Nógrád me- nyokat szövőnek fel- gyei Igazgatósága fi- 8 Pamuttextil épitésztechni- Müvek Jacquard Sző- .................. vőgyára. A betanulá­si idő 12 hét. Ezen idő alatt havi 1050 Ft bruttó űzetést és na­pi i forintért ebédet biztosítunk. Lakást minimális térítés e ladó, mellett leányotthon­szerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés: írásban a P. T. M. Jacquard Szövőgyár Munkaerőgazdái- kodási Osztályán. Bu­dapest. XIH., Szek­szárdi u 19—25. 125-ÜS MZ, 10 090 km-rel eladó. Bocsó Dezső, Salgótarján. Kar amis u. 8. Lovassági nyereg szabására ég ké­szítésére szíjgyártó szakmunkásokat keresünk. Szükség esetén cipész, vagy szíj­gyártó munkáso­kat betanítunk. Jelentkezési hely: Fővárosi Kézmű­ipari Vállalat 6. Üzemág pásztói telephely. Tóth József üzemvezetőnél. Pásztó, Vasútsor. AZ IBUSZ salgótar­jáni irodája olcsó, 8— í) napos jugoszláv tengerparti társas- utazásokat szervez jú­lius-augusztus hó­napokra. Jelentkezni lehet az IBUSZ salgó­tarjáni irodájában. Jelentkezési határidő 1971. május 30. A Nógrád megyei Tanács Madzsar József Kórháza azonnali belépés­sel felvesz: egy anyagbe­szerzőt, egy gépkocsi­szerelőt, egy gépkocsi- vezetőt, két általános lakatost, egy segédmunkást, egy középnyomású, vizsgával rendel­kező kazánfűtőt. Bérezés kulcs­szám szerint... Je­lentkezni lehet a megyei kórház gazdasági és mű­szaki osztályán. Javítják a sportolási feltételeket Balassagyarmat rohamos fejlődésével lépést tart a sportlétesítmények fejlesztése is. A közelmúltban készült el égy füvesített labdarúgópá­lya, amely párját ritkítja a megyében. Az újjáépített és kibővített öltözőkben kultu­rált sportolási feltételeket biztosítanak a városi sportte­lepen. A tervek szerint jövő­re elkezdődik a sportmunka­csarnok építése. A termi sportágak ugrásszerű fejlődé­sét várják, ha valósággá vá­lik. Nemcsak fedett létesítmény építéséről van szó. A távlati fejlesztési tervben más, na­gyon szép elképzelések is szerepelnek. Az Ipoly szabá­lyozásával létrejött egy hét­nyolc holdas kis sziget a vá­ros mellett. E területet sze­retnék Sportcélokra felhasz­nálni. A kispályás sportágak itt találnának otthonra. Új­donság még: az 1972/73-as tanévben a Dózsa György úti iskolában sporttagozatos osz­tályokat szerveznek. Győr, 5500 néző, v.í Somlai (Neuber dr, Kristóf). Rába ETO: Földes — , Keglovich Orbán, Kiss, Izsáki — Pozsgai Somogyi, Horváth L. — Csu kás, Horváth B., Korsós. Ed zö: Dombos Ágoston. SBTC Magyar — Gecse, Kmetty Horváth, Vertig — Szala Répás, Varga — Kriskó, Kaj di, Jack. Edző: Moór Ede. Csere: Pozsgai helyett Nagy (62. perc), Kriskó helyett Tol­di (71. perc), Korsós helyett Glázer (73. perc), Varga he­lyett (Szoó 73. perc). Szöglelarány: 10:6 (2:5) az SBTC javara. Szeles, napos időben kezdő­dött a mérkőzés, meglehető­sen rossz talajú pályán. Az első tíz pereljen kevés ese­mény történt, a vendégek okosan lassítottak a játékot, szépen adogattak. Répás jól ügyelt a hazaiak karmesteré­re, Somogyira. A 22. percben te-fehérehen. Ezúttal elsősor­ban azért veszítettek, mert a játékvezető és egyik partjel­zője teljesen a hazaiak szája íze szerint működött, döntő­en befolyásolták a végered­mény kialakulását. Másrészt a balszerencse üldözte Répásé- kat. Szünet után volt jobb a játék, az I. félidőben a két gólon kívül különösebb, szép momentum nem akadt. For­dulás után élénkült a játék, többet támadott az SBTC, de a befejezések nem sikerültek. A háromgólos vereség diene­re valahányan becsületesen küzdöttek, elsősorban nem rajtuk múlott, hogy kikaptak. A vidék legjobbja helyéről lecsúsztak ugyan, de az elkö­vetkező bárom hazai mérkő­zésen ki lehet köszörülni a Szalai Miklós ezúttal is váló- csorbát. gatott formában küzdött Az SBTC kapujában Ma­gyar a második gólban ludas. Gecse sok helyezkedés! hibát Varga pompás cselek után tört, Neuber dr. partjelző vétett. Kmetty a szokottnál kiugratta Kriskót, de közeli nem jelzett, de a játékvezető bizonytalanabb volt. Horváth lövését Földes tisztáztá. Ellen- — aki felülbírálta — lest fü- sallangmentesen, jól játszott, támadás során Korsós alig tyült. A balhátvéd mérgében Vertig megszívlelhetné végre, lőtt mellé. Feltűnt, hogy Var- kiszólt a partjelzőnek és bi- h°Sy a pályán a labdával kell ga milyen kitűnően játszott, zony megsértette. Erre Neu- törődni, nem köpködni, és A 28. percben Somogyi távoli bér dr. szólt a játékvezetőnek, szövegelni Kiállításáig ugyan­szabadrúgása után Magyar és kiállíttatta a balhátvédet. *s a védelern legjobbja volt. bravúrral ütötte fölé a láb- Moór edzőtől Vertig gyors fej- »zalai és Répás játéka él- dát. A 29. percben Horváth mosást kapott a partvonal menyszámba ment. Egy órán L. bal oldalon kiugratta Kor- mellett Szebben játszottak a keresztül Varga sem maradt sóst, Gecse üldözte és a fúr- vendegek, bár a védekezést e1 mögöttük. Kriskó _ nagyon fangos balszélső olyan mű- kissé el Hanyagolták. Szalai gyengén játszott, Kajdi óriási esést produkált, melyet a já- óriási szólókat vágott le, iga- helyzetet hagyott ki, Jeck nem tékvezető meglepetésre 11-es- zán pompásan játszott. Gecse jelentett veszélyt a kapura A sei honorált. Keglovichnak is előre tört, de Földes tisz- két cserejátékos közül a fia­nem volt nagy kunszt a bal tázott. A 67. percben váratla- tál Szoó keltette a jobb be- sarokba lőnie. 1:0. A 35. perc- hűl jutott gólhoz a hazai csa- nyomást, ügyesen cselezett, ben Répás kitűnő labdával ki- Pat. Horváth B. ismét nyíl- fürgén játszott, ugratta Ka.idit, aki a kapus- vánvaló lesen állva egy pil- A Rába ETO kapujában sál szemben állva óriási hely- lanatra még meg is torpant. Földes biztosan állt őrt A vé- zetben mellé gurított. (Nagy de a negatív főszereplővé vált delemben Keglovich és Kiss egyenlítési alkalom volt.) A Neuber dr. felháborító módon volt legtöbbet játékban A 43. percben a jól osztogató ezúttal is továbbot intett, és középpályán Somogyi és Hor- Somogyi kiugratta a hórihor- így a csatár Magyart kicselez- váth L hangyaszorgalommal gas Horváth Bélát, az üldöző ve a hálóba gurított 3d), küzdött. Az előretolt csatárok Kmetty olyan szerencsétlenül Szemmel láthatóan a vendé- közül Csukás semmit nem csi- próbálta csőrrel szerelni, gek feladták a küzdelmet. Mit nált, Korsós is inkább színe- hogy a bizonytalanul és késle- is tehettek volna mást? A to- szi képességeit fitogtatta, kedve kimozduló Magyar mel- vábbiakban Magyar bravúr- Horváth B. lelkesen, és gólve- lett » jobb sarokban kötött ki , ral védett, Somogyi gélhely- szélyesen játszott zétben lyukát rúgott, Szálai ~ J hasonló helyzetben mellé gu­a labda, Óngól. 2:0, Szünet után nagyobb ambí­cióval kezdeményezett az rrtott. SBTC. Az. 52. percben Verti- get kiállították. Érdekesek e momentum körülményei: Hor­váth B. óriási lesről kapura Nem érdemelt vereséget a vendégcsapat! Szebben, kultú­ráltabban játszott, de Győr­ben mintha átok ülne a teke­HM ............ . . S omlai játékvezető és Neuber dr. — az antibírásko- dás iskolapéldáját produkálta Amit csináltak, még járási mérkőzésen sem lenne szabad megengedni \ Rozgonyi István SlKÜVEGGYÁRI SE — GUMIIPARI SC 2:0 (1:0) Salgótarján, 200 néző, v.: Keller. SlKÜVEGGY ÁRI SE: Nagy — Székely, Ferenc, öze — Miskolczi, Deméndi — Máitrai II. (Iványi), Csikós. Kürti (Tajti), Pepsinszkí. Losonozi. EDZŐ: Kovács Er­nő. Az első tíz percben három hazai helyzet maradt ki­használatlanul. A fistállókból álló vendégeket kapujukhoz szegezték. A 13. percben Lo- sonczi belőtt labdája aka­dálytalanul jutott a hálóba, mert Mátrai II. megzavarta a kapust, 1:0. Szünet után Pepsinszki, Iványi és Csikós folytatta a helyzetek kiha­gyását. A 69. percben végre korszerű támadás futotlt a pályán, és Csikós meg sem állt a kapuig, 2:0. Alacsony színvonalú, érthetetlenül rossz csatár játékkal győztek a hazaiak a sereghajtó el­len. Jó: Ferenc. Csikós. Fehér László Érdekes rangadó Pásztói KSE—Bgy. SE 4:2 (1:0) Pásztó, 600 néző, v.: Csőn- percben Huttyán lövése után tos. Pásztói KSE: Adame— a sorfalról Pribeli elé pat- Juhász, Szalai, Borda — Smo- tant a labda, bombája nyo- lek, Varga (Szabó) — Maksó mán Smolekról került a há- (Bangó), Győr, Sütő, Tari II., lóba. öngól. 2:1. Á 72. Perc- Almási. Edző: Veres Béla. ben Smolek átadásából Győr Bgy. SE: Treso — Jelen, Papp, szerzett újabb gólt. 3:1. A 75. Hoffer — Cseri, Bribeli — percben Hornyák beadásából Hornyák, Huttyán, Czencz, Ferencsik kapásból bombázott (Mátyás), Ferencsik, Barta. a léc alá. 3:2. A 87. percben Edző: Vadkerti Jenő: Sütő kiugrott, és nem hibá­Sütő kapufája vezette be a zott. 4:2. Színvonalas, jó ira- megyei NB III-as rangadót. A mú, sportszerű küzdelem. A 40. percben Papp buktatta hazai csapat többet támadott Maksót. Szabadrúgásból 16 az I. félidőben. Szünet után méterről Smolek talált a jobb a Bgy. SE is veszélyeztetett, sarokba. 1:0. Az 57. percben Jó: Juhász, Szalai, Borda, Smolek leguritásából Borda Sütő, ill.: Hoffer, Ferencsik. lőtt a jobb sarokba. 2:0. A 70. Csákvári József NB I. tartalék Rába ETO—SBTC 0:0 Győr, 500 néző, v.: Schlick, csony nívójú küzdelme; fgaz- Rába ETO: Tóth dr. — Hegyi, ságos döntetlen. Szünet után Váczi, Kovács — Schnur, Faj- többet támadtak a hazaiak, de kusz — Márkus, Varsányi lövéseik irányzékával baj volt. (Nagy), Glázer II., Póczik, Ná- A legnagyobb helyzetet Kö- dasdi. SBTC: Szikora — Bállá, kény hagyta ki a 69. percben. Csikós, Jávori — Macska, Kiugrott, de az üres kapu mel - László — Kökény, Barta, An- lé lőtt. Jó: Váczi, Fajkusz, gyal, Molnár, Loch. Póczik, 111.3 Csikós,' Jávori, Kiegyensúlyozott erők ala- Macska. _ / Ászód—Mizserfa 2:1 (2:0) Aszód, 200 néző, v.7 Ko- nyúlt haza! kapué X 7\ csis. MIZSERFAI BÁNYÁSZ: percben Géczi kapufára lőtt \ Balogh — Tőzsér G., Ká- - “*—---““—* p osztás, Sarkadi — Kovács B„ Molnár — Gecse. Géczi, Szabó, Susán, Nagy (Bozsik). EDZŐ: Takács Dániel. A 3. percben Gergely szép támadás uitán 16 méterről gólhelyzetet teremtettek, lőtt a hálóba, 1:0. A 10. perc- szünet után visszaestek. a visszapattanó labdát Sza­bó helyezte a hálóba, 2 :1. j Ezzel a vereséggel gyakori ■- tilag megpecsételődött a Mi- : zserfa sorsa. Sportszerűméi'- , kőzésen az I. félidőben, több da és ben Mudri emelt a kapuba, csak az utollBó húsz percben 2:0. A 28. percben Szabó lö- javultak fel kissé. Jó: Ká­vését óriási bravúrral védte pászítás. Kovács B„ Molnár, a mezőny legjobbjának bízó- Szabó. Kriston Péter St. Üveggyár—Bp. Törekvés 3:0 (2:0) Salgótarján, 200 néző, V.« Ernszt. SÜMSE: Boruzs — Koszta, Fehérvári, Pünkösdi — Csata, Czuder — Bodor, Kálnai, Szabó, Molnár, Som­kúti (Koplányi). EDZŐ: Ju­hász Gyula. A negyedik percben Czu­der 18 méterről a jobb sa­rokba fejellt, 1:0. A 27. perc­ben Bodor két méterről a bal sarokba továbbított, 2:0. A 76. percben Bodor kiug­rott a védők közül, és 16 méterről a jobb sarokba bombázott. 3:0. A tavaszi idény legjobb játékát mu­tatta a hazai csaptat. Végig nagy iramú, változatos volt a küzdelem. A SÜMSE meg­érdemelten győzött, de a Törekvés is sok gólhelyzetet teremtett. Jó: Czuder, Bodor, Szabó. Farkas István NÓGRÁD - 1971. május 25., kedd