Nógrád. 1971. április (27. évfolyam. 77-101. szám)

1971-04-14 / 87. szám

Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB I. legutób­bi fordulójának eredményei: Ü. Dózsa—MTK 1:0 (1:0), FTC—Csepel 1:1 (0:1), Va­s^s—Rába ETO 3:1 (3:0), Szombathely—Dunaújváros 5:1 (3:0), Bp. Honvéd—Diós­győr 2:0 (2:0), Tatabánya— Salgótarján 4:0 (1:0), Pécs— Videoton 1:0 (1:0), SZEOL— Komló 1:1 (1:0). A bajnokság állása I. U. Dózsa 20 12 3 3 49-18 37 2. Vasas 20 13 2 3 45-17 34 3. FTC 20 10 6 4 31-14 34 4. Honvéd 20 11 4 5 38-23 33 5. MTK 20 7 8 5 30-24 20 fi. Csepel 20 3 10 5 23-21 26 7. Pécs 20 6 9 5 20-18 26 fi. DVTK 20 8 4 8 19-32 25 9. Tatab. 20 8 4 8 28-22 24 10. SBTC 20 R 5 7 32-34 23 11. ETO 20 9 2 9 21-25 21 12. VWeoton 20 4 9 7 13-21 20 13. Haladás 20 6 5 9 27-34 20 14. Komló 20 3 6 9 22-34 18 13. Dunaújv. 20 2 5 13 18-43 13 Ifi. SZEOL 20 2 4 14 12-48 9 Az NB II. Északi csoport eredményei: Borsodi Bányász —Leninváros 0:0, Vasas Izzó —Esztergom 1:0 (1:0), Volán SC—Nagybátony 2:0 (0:0), Sá­toraljaújhely—Nyíregyháza 2:0 (0:0), Kazincbarcika— MVSC 1:1 (0:0), Ikarus— BEAC 3:1 (1:1), Keltex—Kos­suth KFSE 1:0 (0:0), SKSE— Kisterenye 1:0 (0:0). A bajnokság állása 1. Volán SC 19 12 5 2 48-22 29 2. Kazincb, 19 11 5 3 38-17 27 3. Nagybát. 19 8 7 4 28-17 23 4. V. izzó 19 8 6 5 29-21 22 5. S.-újhely 19 9 4 6 21-17 22 Észtéig. 19 9 3 7 20-22 21 7. NylregylíJ 19 8 4 7 16-21 20 8. MVSC 19 7 5 7 28-17 19 9. Ikarus 19 8 3 8 29-27 19 10. Kister. 19 6 5 8 21-18 17 11. KKFSE 19 6 5 8 16-25 17 13. Sál. KSE 19 4 8 7 22-23 16 13. Leninv. 19 8 4 9 28-34 16 14. BEAC 19 5 3 11 18-34 13 18. KELTEX 19 4 5 10 18-36 13 1«. Borsod 19 3 4 12 17-42 10 Gumiipari SC —Mizserfa 0:0 ftÉkoaflrtvw. 100 néző, Dajuibner. M1ZSERFAI BÁ­NYÁSZ: Balogh — TőeWér, KápoezÉéb, Radios, Kovács V. — Kován*, B„ Sósán — G«e»e (Nagy), Géczí, Molnár (Kovács L.). Boaíik. EDZŐ: Takács Déintal. Bseményttlelien első flSSdő, mizawrfiaii fölénnyel. A vendé­geik kapujába míincliössBe há­lom lóves szállt. A 70. perc­ben Balogh gódnpfc létező lö­vést öklözött kapu fölé. A 08. percfbíein Kovács V. lövé­se nyomán a kapufáról ki per­dült a labda. A kiesési rang­adó csapnivalóan rossz, ala­csony színvonalú, lanyha ira­mú találkozót hozott. Jó: Ra­dios. Kovács B. Gordos József Magyei rangadón St. Üveggyár—Bgy. SE 0:2 (0:0) Salgótarján, 200 néző, adó. Változatos iram, nyitt- v.: Molnár. SÜMSE: Boruzs — sisakos küzdelem jellemezte a Koszta, Csala, Pünkösdi — Kálnai, Czúder — Bodor, Sep- rónyi, Fehérvári (Koplányi), Molnár, Somkúti. EDZŐ: Ju­hász Gyula. BGY. SE: Treso — Jelen, Papp, Fábián — Hofíer, Huttyán — Pribeli, Hornyák (Cseri, Kovács), Fe- rencsik, Gál, Bartha. EDZŐ: Vadkerti Jenő. Sportszerű mérkőzést ho- zptt a megyei NB III-as rang­találkozót. Szünetig a hazaiak valamivel többet támadtak, de jó hajrával a tervszerűbben és lelkesebben játszó Bgy. SE, a maga javára fordította a mér­kőzést. A 76. percben Cseri, két perc múlva uedig Huttyán volt a gólszerző. Jó: Kálnai, Czúder, ill. Ferencsik. Treso, Fábián, Farkas István Alacsony színvonal Síküveggyári SE —Pásztói KSE 2:1 (1:0) Zagyvapálfalva. 6QU néző, V.: Táska. SÍKÜVEGGYÁR! SE: Nagy — Losonczi, Fe- rencz, Székely — Csikós, De- méndi — Tajti, Iványi, Oláh (Kürti), Pepsinszki, Őze (Mátrai II.). EDZŐ: Ko­vács Ernő. PÁSZTÓ: Adame — Juhász, Szalai, Tari III. — Alapi, Smolek — Szabó, Sü­tő (Makaó), Nagy, Győr, Al- mási (Tari II.). EDZŐ: Bazsó László. Alacsony színvonalú, csap­bravúrosan védte Nagy, ké­sőbb Iványi a kapufára fejelt, Pepsinszki pedig az üres ka­pu fölé. A 47. percben Nagy röviden ütötte ki a labdát, és SeabÖ az üres kapuba emelt 1:1. A 60. percben Szalai kéz­zel ért a labdához: őze sza­badrúgásából Pepsinszki fe­jelt a hálóba. 2:1. Az erősen megfiatalított vendégcsapat harcos felfogásban küzdött. A hazaiak helyzeteik alapján rá­szolgáltak a győzelemre, de a kodó játék. A 2. percben Lo- jq játékkal adósak maradtak, sonczi 18 méteres szabadrugá- ,. T, Jo: Ferencz, Csíkos, ill.: Ju­hász, Alapi, Győr. Fehér László sa nyomón a labda leperdült a sorfalról és a hálóban kötött ki. 1:0. Alapi szabadrúgását Keserves győzelem volt SKSE—Kisterenye 1:0 (0:0) SMflŐtarjfem, 1000 néa& r.t maidon lőtt, de Vári ismét a Ludányt SALGÓTARJÁNI helyén volt. Taliga ravaszul KOHÁSZ: Véri — Pálmai, plerdíütete kapuira a 42. perc­Gáöpár, Sebők (KriVanefc II.) ben. de a kapué üggyel-báj- — Csalin, Pünkösdi — Bariba, jat hárító«. Szóimét '»»tán a ha- Nyergea Kriivtamek L, Szebe- zaitak rotoamnzibatk. Snebeiré- nényi, Anteil. EDZŐ: Tólth.nyi fejesét ügyleten védte István. KISTERENYE! BÄ- Horváth. Az 52. percben Kri- NYASZ: Horváth — Kaszás, vanetk-1. felfutott 'abél olda- Bitoófc, OanoBte — Bosfoó, Már- Ion, élesen tfelőtt, kőrisen ton — Ulbrankwwics (Séindor), Bartháivial szabáliytalamlk'od- TariőBf (Kovács), Nagymaj- tak a védőik. A megítélt II- don, KnátiSc, -Tadága. EDZÓ: est Pünkösdi értékesítette. 1:0. Dávid Róbert» A 60. percben Nagyma jdon „ __ elől Vári lábbal' ttsEntázótt. A A mentei WB Tl-ét rang- 80. percben Sándor alig fejteit odón a vendégek kezdtek fob- rniellé. bon. Tartóéi a kapufáit talál­ta «T. később Boekó lövését A közönség két eMésvtétéS védte Várt. Negyed óra után félidőt látott. Az élsó jétók- fel jöttek a kék-fehérek, de résziben Taliga vezérletével á a-,6.1 — ­.... - vendégek sorra teremtették A ntal, majd Nyerges föle h|elyzetelk)et Fordulás után a bombátzott. A 30. percben, hazaiak átvették a kezdemé- nagysizerű akció végién Nagy- nyesést, győzitek. APRÓHIRDETÉSEK eoo-AS Trabant GARÁZSBAN tar- SZÍNES nagy ár­combi, jó állapotban tott, fehér Wartburg jegyzékünket kérje, eladó. Érdeklődni: 24 ezer km-el eladó, díjmentesen megküld SzirácsUc Aladár, Sál- Börzsönyi, Salgótar- tűk. RÓZSAKI Fél go tárj an, Kővár u. 2. ján, József Attila u, ezer újdonság. Ezüst ................................ ■ S. Telefon: a»*85. fenyők, orgonák, gla d iolusok, díszcserjék Áprilisban mű­szaki vizsgázott Sko­da Octávia új gumik­kal, tartalékatkat- részekkel eladő. Kreesmanlki Szócsén- ke. S ló»-AS Skoda el- BzAUltás postán, Szai adó. Salgótarján, kte-kertésaet, Buda­Pécs kő út 8. U. era. P«st, VE, Nópkóztár­. . VL, saaág u. •­7tSemos Állomás- szerelő V. Oyára Budapest, XI,. Kő- áskerkl út. 86. úti- ■SMaégtérttéa rael­MKATOSOKAT, munkahelyre, talentkezés a gyár tlunkaügyi osztá­sán. Telefon: BM», vagy jse-eesgm mellék. Megközelíthető a Kosztolányi Dezső tértől 87-es busszal <kb. w perc). BALASSAGYARMA­TON, Klapka utea 88. számú ház — szoba­konyha, mellékhelyi­ségekkel, 450 négy­szögöle* kitűnően megművelt gyümöl­csöskertben, beköltöz­hetően eladó. — ugyancsak a Klapka utca 4fl. alatti 300 négyszögöles építőt«- lek, bekerített, gyü­mölcs fákkal eladó. Érdeklődte: „Alkalmi vóteT' jeligére a ba­lassagyarmati tőben. BVM Középmagyar- országl Közmű- és Mélyépítő Váll. Gö­döllői telephellyel Vác, Klatarcsa, Pécel térségében felvesz kubikosbrigádokat, ács, vasbetonszere­lő. kőműves szak­munkásokat, nehéz- és könnyűgépkezelő­ket, raktári kiadókat, rakodókét. Felvétel helye: Gödöllő, Sza­badság tér |0. az. Az Országos Érc­es Ásványbányák Mátrai Művei pá­lyázatot hirdet oklevele« BÁNYAMÉRNÖK ES BANTA- TBCHNXKU6 felvételére. A fel­vétel előfeltétele minimum 5 éves bányaüzemí gya­korlat. Fizetés: Kollektív szerző­dés szerint. Lakás biztosítása lehet­séges. Jelentkezni lehet az Országos Ere- és Ásvány­bányák Mátrai Művel gyöngyös- oroszl központjá­ban. _____SBGIZETT f Wt és leányt felv». szülik a salgótarjáni könyvesboltba. *8 évet betöltött lá­nyokat szövőnek fel­vess ■ Pamuttextil Művek Jacquard Szö­vőgyára. A betanulá­si Idő 18 két. Ezen Idő alatt havi ÍOSO Ft bruttó fizetést és na­pi 1 forintért ebédet biztosítunk. Rakást minimálja térítés mellett leányotthon- szerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés: Írásban • P. T. M. Jacquard Szövőgyár Munkaerőgazdál­kodási osztályán. Bu­dapest, xm. Szek­szárdi u. 19-25. EGY jóakarata, jól betanított 3 éves kan­ca csikó eladó. Sal­gótarján, Kővár utca 1/b. meigérdemielten Jó: Vári, Pálmai, Kriivaniek I.. Antal, ül'.: Hor­váth. Orosz, Márton, Taliga. Demény László Lélektelen játék — súlyos vereség Tatabánya—SBTC 4:0 (1:0) Tatabánya, 8000 néző, tz Palotai (Gyiimesi, SztórvSk). amely felperdült és a kinin ál- Tatabányai Bányász: Rather mel — Fenyvesi, Kovács I. Lacákó, Kováoshegyii — Hor­né hárman rúgtak a labdába, retaí, a csatárok pedig keve­sen, és kevés vizet zavarnak, ló Szőke fölött a hálóba hiúi- Ezen a mérkőzésen nemhogy lőtt. 2:0. Az 52. percben Kajdi gólt nem tudtak rúgni, do a vendégek legnagyobb hedy- még helyzetet is alig-alig te­váíh L., Arany — Szabó, aebét hagyta ki. Horváith lóvé- remteltek. A lövések legfel­Nagy, Takács, Hernádi. Edző: se nyomán elé pattant a lato- jobb a labdaszedő gyerekek- dr. Lakat Károly. SBTC: Szó- da, de tíz méterről gyengén nek adtak dolgot. Ideje lenne ke — Gecse, Kmetty, Horváth, mellé lőtt. Ügyesen szervezte a magas lóról leszállni, meri a hazai támadásokat Nagy, de ellenkező esetben újabb fájó a többiek is példamutató liel- vereség következhet, Moór keeedéesel küzdöttek. A ven- edzőnek nem maradt más hát dég középpályások — főleg ra a mérkőzés végén, mint- Riépós és Básti — nem tudták hogy gratuláljon Lakat dr.- megiszűrna a támadásokat. A nak. A hazaiak nemcsak László — Szalai. Répás, Bás ti — Kriskó, Kajdi, Jeck. Ed­ző: Moór Ede. A széltől támogatott hazai csapat gyors táimadásoiklkal 62. percben Takács 16 méter- eredményesen, de _szépcn, “ tői középtől felperdítette a szemre is tetszetősen küzdő l­lalbdát, és kapásból a jobb al- tek. kezelte és a későn vetődő Sző- sarokba lőtt. 3:0. (Szőke ez- a Tatabánya kapujában kezelte és a későn vetődő Sző- ^ ^ ^ nézte a labdáu RothcrmtU nem tetbék próba­A 68. percben Horváth jobbról ra. A védők ügyesen fogtak ke mellett a jobb alsó sarak­ba bombázott. 1:0. A 9. perc­ben hasonló eset ismétlődött meg és nem a védőkön mú­lott, hogy Hernádi óriási hely­zetben Szőkébe fejelte a lato­dat. A hazaiak fürgébben mo­zogtak, pontosabban adogat­tak, a vendégeik nem tudtak kibontakozni. Fenyvesi csú­nyán felrúgta Jacket, akii a 32. percben átjátszotta, de a szélső beadását a védők ki­vágták. A 34. percben Takács kiugrott, a védők közül és óri­ási kapufát lőtt. A 43. perc Takács megismételve pnoduk aül Horváth végig hasznosan cióját, ismét a jobb alsó sa- küzdött. Takács volt a mezőny rokba bombázott. 4:0. (A ka- legjobbja, de Nagy is szép pu» ezúttal sem mozdult meg.) dolgokat produkált. Takács szép gólja viszont vas- Az SBTC kapujában Szőke tapsra ragadtatta a nézőket legalább két gólban ludas Lövésparádét rendeztek az volt. Gecsét sokszor átjátszó I- utolsó percekben a hazaiak, ták. Kmetty viszonylag jól Nagy hatalmas íkapufát lőtt játszott. Horváth enerváltan, húsz méterről, végezetül Ta- László indiszponáltan szere­két» óriási helyzetben fölé pelt. Szalai volt a csapat leg­jobbja, rajta nem múlott bombázott. Ilyen arányban is megérde­ben a kitűnően játszó Takács melten győzött a Tatabánya. felakadt a védőkben, a hazai ak 11-est reklamáltak. s Szünet után a nagy erőfeszítéseket tettek a jó szereplés. Répás és Básti árnyéka volt önmagániak, még úgy sem „hajtottak” ahogy egy edzőmérkőzésen illik. Kriskó és Kajdi keveset talál­kozott a labdával. Jeck szünet hiszen két kapufát is rúgott. Lelkesedésben, gyorsaságban, gólratörésben magasan ellen­vendégek felük fölé kerekedtek. A ven­dégek kiábrádítóan játszottak, után jól cselezgetett, de a ka- kdegyenlítő^gólért. A lélektani Takácsra senki nem ügyelt, puna nem jelentett semmi ve- fordulópont a 49. percben kő- Az utóbbi két mérkőzésen egy szélyt. vetkezett be. Támadtak, még- csapat sem kapott kilenc gólt, Palotai játékvezető jelentö- fe egy balszerencsés gólt kap- de az SBTC igen! Ennek oka: hj-bát nem vétett. Idte a védelem ki-ki hagy. a kö­Rozgonyi István tak. A 16-osnál Szabó, Takács és László összefutott, egyszer- zéppályások nem tudnak sze­OkÖÍvívós Színvonalas küzdelmek Oláh Tibor vidéki bajnok Vidéki fiatalok randevúja Salgótarjánban Á vúirtci Ifjúsági akölwtvó- bajnokaág salgótarjáni döntő­in 32 egyesület 70 versenyzője, több súlycsoportban, a felnőt­teket is felülmúló lelkesedés­dotta Horváth József, az if­júsági válogatott edzője. PAPÍRSÜLYa L Nagy (ITSK, Eger) Pl gy, 2. Szabó (SBTC), 3. Földeák (MGM ael, kiváló erőnléti felkészítés Debrecen). Mindhárom menet­melle tt nagy taktikai és tech­nikai készséggel küzdött a bajnoki címért. Meglepő volt a harcos, kemény ütésváltá­sokkal tarkított küzdőmodor. A középdöntőn és a döntőkön a mérkőzések legnagyobb ré­szében szoros küzdelemben, három meneten át harcoltak a bajnoki címért „A koráb­bi évekkel szemben, igen nagy a fejlődés. A magyar baj­nokságon lehetségesnek tar­tom, hogy az eddigi évek szá­zalékaránya a vidékiek ja­vára dől el. A versenyek szín­vonala taktikailag és techni­kailag is emelkedett” — mon­ben szoros volt a küzdelem. Szabó, Nagy beugrásait nem tudta keresztbe verni. Ezzel vesztett. LEGSÜL.Y: 1. Oláh T. (SBTC) p. gy„ 2. Berecz (MVSC), 3. Botos A. (SBTC). Jó mérkőzést láttunk a rimg- ben. Ütésváltások s taktikai harc jellemezte a küzdelmet Botos A. mérkőzés nélkül ju­tott a harmadik helyhez. El­lenfele nem jelent meg. Eb­ben a súlycsoportban két salgótarjáni résztvevője is lesz az országos döntőnek. HAR- MATSŰLY: t Rácsai II. (MGM Debrecen) p. gy. 2. Horváth I. (Kaposvári Dózsa), Oda a hazai veretlenség Nagybátony—Volán SC 0:2 (0:0) Nagytoátorry, 1800 néző, v.i AaJ I. félidőben jól játszot- Vadias Gy. NAGYBÁTONYI tak a hazaiák, münden csa- BANYASZ: Palbuber — pattrésztoen felülmúltla a lista­Keoskés. Kegye, Ladányi — vezetőt. Szép támadásokat Kuposulilk, Bozsíár — Nagy viezeltitiek, die a befejezéssel (Rakonczés), Veres, Szfclenár, adósak maradtak. Szünet utáni Kovács F., Sarkadi (Szűcs), mántha kicserélték, volna » EDZŐ: Laeakó Sándor. VO- kiéit csapatot! Kapkodott a- LAN SC: Szegedi' — Földi Nagylbátomy, a vendégek fö- (Tóitto), Máhgó, Molnár — léhytoe Kerültek és győzelmük’ Erdő®, Töirölk (Glatz) — Riatít- manin, Mezei. Káló, Kiss, Bennáth. EDZŐ; Kiás Jenői. A 10. pereiben Mend nagy helyzetben az odda’hálóba lőltít, 9 perc múlva Nagy bom­bázott meUlé. A 23. percben Nagy lövése nyomán Szegedi szögiefcre öklözött. A 39. perc­ben Kovács E. gólhelyzetben mellé emelt. A 49. percben Veres 18 méterről a kapufát találta el1. Kiegye hibázott ez­után, de Káló gólhelyzetben elesett. A 66. percben Kiss 25 métertől kapura lőtt, és á meglepett Palhulber íeleitt a hal sarokban kötött ki a lab­da. 0:1. A 72. perében Szkle- nárt buktatták:, (te a játék­vezető nem adott 11-est. A 74. percben Bernáth elfutott és éles szögből a bálóba ta­táit. 0:2. Kallónak akadt még helyzete a 87 percben,, de kapusha rúgta a labdát'. nem forgott veszélyben. Jó: Szegedi, Mángó, Rattmann, Küsa. iH.: Kecskés. Kupcsu- láfc. Sulyok Sándor Napirenden a falusi sportélet helyzete Az MTS' Nógrád megyei Ta­nácsa idle! I. félévi tanácsko­zását! április 17-én (szomba­ton) 9.30 órától tartja Salgó­tarjánban, az SZMT-szókház- ban, Szúnyog Tibor előter­jesztésében a falusi tesitlneve- lésd' és sporttnumka helyzetét, és továbbfejlesztésének mó­dozatait vitatják meg. Proz- novszky György ismerteti aiz elmúlt évi) gazdálkodást és az idei költségvetések összesí­tését. Az elmúlt) tanácsülés óta tett intjézkedésíekről ta- jékozatót hallgatnak meg. NB I. tartalék Tatabánya—SBTC 2:0 (1:0) Csikó® labdát. Tatabánya, 1000 néző, v.: zótt. A 35. percben' Máróití. TATABÁNYA: Cse- mellel vette le a pecz — Lévai, Lében. Arató megiepetéBre a játékveztő 11 — Kovács II., Locker —1 est ítélt. Tólth Kálmán nem hibázott. Horváth 1 ú. Szünet után F. talált a hálóba. Valcz, Végh. Tóth K., Hor­váth F., Kovács III. SBTC: Magyar — Bállá, Csikó®. Já- vorj' — Macska, Kokinda — 2:®- "*o: Csepecz. Arató, Valcz, Angyal, Szoó. Bartha, Liisz- ill.: Csikó®, Angyal, Bartha. tóozki, Loch. A hazai csapat tötobet tá­madott megérdemelten győ­3. Takác® (Borsodi Bé nyász). Adok-kapok alapjan folyt a küzdelem. Győzött a jobb erőnlét PEHELYSOLY: L Csap (Tolnai Vörös Lobogó) p. gy. 2. Molnár (Oroszlányi Bányász), 3. Bakk (Miskolci VSC). Molnár három meneten át állta Csap nagy erejű üté­seit KÖNNYŰSŰLY: L Ko­vács (906 ITSK, Szolnok) p. gy. 2. Torma (Szekszárdi Dó­zsa), 3. Zerrtai (MVSC). A súlyából sokat leadott Torma a harmadik menetben vesz­tett. KISVÁLTÓSŰLY: 1. Boros (MGM, Debrecen). Má­sodik menetben döntő fölény- nyel győzött. 2. Kiss (Szek­szárdi Dózsa), 3. Bodolal (MVSO. A nagy ütőerejfl Bo­ros villámgyors ütéssorozatok­kal többször is megingatta el­lenfelét. VALTÖSŰLY: 1 Komjátl (Szekszárdi Dózsa) p. gy., 2. Kerékgyártó (Zalka HSE), 3. Budai (Keszthelyi Vasas). A gyorsabb, robbané­konyabb Komjátl győzött. NAGYVÁLTŐSÜLY: í. Dudás (Szekszárdi Dózsa) p. gy.,' 2. Istiván (Kaposvári Dózsa), 3. Nádudvari (605. ITSK, Szol­nok). Nagy taktikai harc kö­zepette dőlt el a bajnoki cfm.' KÖZÉP SŰLY: 1. Tari (Pető- fibányai Bányász). Döntő fö­lénnyel, az első menetben győ­zött. 2. Szálkái (Békési Vasas), 3. Lévai (Győri Dózsa). FÉL- NEHÉZSŰLY: 1. Lőrincz (Óz­di Kohász). Döntő fölénnyel győzött. 2. Mogyorósi (MGM. Debrecen), 3. Szilvási (KO- MÉP). NEHÉZSÚLY: 1. Bredő- ka (Ózdi Kohász). Ellenfelét, sorozatos szabálytalanság mi­att leléptették. 2. LengyaS (MVSC), 3. Somod! (Oroszlá­nyi Bányász). A zsűri kiHöndt- ját eredményes versenyzéséért Tari Gábor (Petőfibányai Bá­nyász) kapta. Az SBTC ököl­vívói közül Berki a döntőben Zentattól szenvedett vereséget. A magasabb ellenfél egyenes ütéseit rendszerint nem tud­ta védeni. Eléggé passzívan öklözött. Harmatsúlyban Bo­tos J., Takács (Borsodi Bá­nyász) küzdött a harmadik helyért. Az első és a harmadik menetben szoros volt a küz­delem. Takács a második me­netben szerzett fölényével győ­zött. Mátyus László NÓGRÁD - 1971. április 14, szerda