Nógrád. 1971. április (27. évfolyam. 77-101. szám)

1971-04-20 / 92. szám

Megye! rangadón Bgy. SE — St. Síküveggyár 0:0 Balassagyarmat, 500 néző, lyeztetett, A 80. percben Hor- v.: Bauer. Bgy. SE: Treso — nyék kecsegtető helyzetben Jelen, Fábián, Hcffer — Paipp, fölé bombázott. Kitűnő já- PribeLi — Hornyák, Huttyán, tétavezeités mellett, alacsony Ferenesik, Horváth (Kovács), színvonalú megyei rangadó. Barta. Edző: Vadkerti Jenő. sóik kihagyott gólhelyzettel. St. Síküveggyár: Nagy — In- Jó: Fábián, Holier, Pribeli, sorvczi, Ferer.cz, Székely — ill.: Nagy, Ferencz, Kürti. Csikós. Deméndii — Mátrai, Reiter László Kürti, Peps'.nszki. Oláh, öze. ^ Edző: Kovács Ernő. Fereiya-iii lövését védte Az utánpótlás labdarúgó-vá- szögletre Nagy. később Hot- lógatott ma délután Balassa- váth -óriási helyzetben elvétet- gyarmaton játszik edzőmérkő- te a labdát. A 40. percben zést; A Bgy. SE nagyligeti új Székely a kapufát találta el. pályán 16.30 órától a hazai Szünet után Pribeli lőtt közel- NB III-as csapat lasz az él­ről mellé, rtiajd Mátrai vészé- lenfél. Híde^iuhony me'egben Pásztói KSE—Tűzoltó Dózsa 0:1 (0:1) Pásztó, 800 néző, v.: Bán- hidi. Pásztói KSE: Adame — Juhász, Szalai, Tari III. — Smotek. Alapi — Maksó (Al­mást), Tari II. (Szőllősi). Sü­tő, Győr, Szabó. Edző: Bazsó László. , A 21. percben Tari III, hi­bájából Zachar elhúzott. és közelről a hálóiba helyezte a labdát. 0:1. A 26. percben Szalai veszélyeztetett-, később a vendégek hagytak ki nagy helyzetet. A 49. percben Tari iií. lövése nyomán a vendé­gek középhátvédje kézzel ért a, labdához, de a játékvezető nem ítélt 11-est'. A hat húsz éven aluli játékost felvonul­tató hazai fsapat meglepetés­re nem bírt a rutinos- vendé­gekkel. A mérkőzés színvona­la alacsony volt. A hazaia­kat még a szerencse sem se­gítette. A nézők csalódottan távoztak, és sWkan helytele­nül az edzőt szidalmazták. Jó: Szálai, Alapi. Juhász till.: Békés, Palánkat, Zachar. Csákvári József Lefelé a lejtőn Gázművek —SŰMSE Tehetetlen csatárok Hizserfa — Bp. Törekvés 0:0 3:0 (2:0) 'Aqurncam, 200 néző, y.t Heilig ermann. St. Üveggyár: Boruzs—Koszta, Csata, Pün­kösdi — Koplányi (Dollencz), Kálnai — Bodor, Fehérvári, Gzúder, Molnár, Somkuti (Szabó). Edző: Juhász Gyula. A 10. percben Nagy lövése nyomán a szél segítségével iiálóba került a labda. 1:0. A , 28. percben Boruzsi kiütötte a labdát, és Sándor a kapu­ba fejelt 2d). Szünet után húsz percig feljavultak a vendégek. Az 56. percben Halmai lesről elfutva újabb gólt szerzett 3:0. Czúder lőtt fölé, később Halmai a kapu­fát találta eL Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék. A 'hazaiak megérdemelten győz­tek. A vendégek közül senki nem dicsérhető. Farkas István Kazár, 300 néző, v.: Tóth A. MIZSERFAl BÁNYÁSZ: Ba­logh — Tőasér, Csapó, Ra­dies, Kovács V. — Kovács B„ Susán — Nagy, Géczi, Mol­nár (Tolnai), Boasik (Gecse). EDZŐ: Takács Dániel. Az L félidőben kiegyensú­lyozott volt a játék, mindkét kapu veszélyben forgott. A 38. percben Bozsik óriási helyzetben rosszul találta el a labdáit Szünet után Tolnai személyében újonc játékos mutatkozott be. A további já­tékidő is hazai fölénnyel telt el, de a csatársor mér a har­madik mérkőzésen nem rú­gott gólt A 70. percben Csa­pót utámrúgásért kiállította a játékvezető. Heves, jó iramú, találkozó. A Mlzserfa csak mezőnyben játszott elfogadha­tóan. A csapatból egyedül Ra­dies játéka dicsérhető. Gordos József APRÓHIRDETÉSEK A VOLÁN egynapos társasutazást szervez Budapestre, az FTC— SBTC labdarúgó­mérkőzésre. Részvé­teli dij, meccsjeggyel: 91.—Ft. Jelentkezés április 28-án, 16.W óráig, a VOLAN-iro- dában. Salgótarján, Autóbusz-állomás. Te­lefon: . 10-56. TELEK, építőanyag­gal eladó. Salgótar­ján, Felszabadulás u. 58. Nagy Gyula. '/illamos Állomás- szerelő V. Gyára Budapest, XI. Kő- érberki út. 36. úti- Költségtérités mel­lett keres LAKATOSOKAT, VILLANYSZERE­LŐKET, FÉRFI BETANÍTOTT MUNKASOKAT. Budapestre és vi­'éki munkahelyre. Jelentkezés a gyár «unkaügyi osztá­lyán. Telefon: 166-830, vagy 258-869/289 mellék. Megközelíthető a Kosztolányi Dezső tértől 87-es busszal (kb. 10 perc). m WARTBURG de Luxe, igen jó álla­potban sürgősen el­adó. vágner Emil, Nagybátomy-Bánya- város, Felszabadulás u. l. Telefon: 47. ELADÓ egy 260 köbcentiméteres, jó állapotban levő Jáwa motorkerékpár. Ér­deklődni lehet: Sal­gótarján, Martos Fló­ra u. 18. BAKONY VIDÉKI Vendéglátó Vállalat nyári balatoni szezo­nális egységeihez konyhalányokat vesz fel. Jelentkezéseket írásban, Veszprém, Almádi u. 1. kérjük. Fizetés kollektív szer­ződés szerint. Ingye­nes szállás és napi egyszeri, térítés nél­küli étkezés. MEGKÍMÉLT, jó állapotban levő, CG- rendszámú 601-es Trabant eladó. Érdek­lődni: Salgótarján, Karanes út 58. délu­tán 4-től. A Salgótarjáni városi Tanács VB Városgazdálkodá­si Üzem felvételre keres: — FESTŐKET, — MAZOLÖKAT, — KŐMŰVESE­KET, GÉPKO­CSIVEZETŐ­KET ÉS — SEGÉD­MUNKÁSOKAT. Jelentkezni lehet: Városgazdálko­dási Üzem, Salgó­tarján, Kertész u. 2/b„ reggel 8-tól, du. IS óráig. A SZANDAI „Le­nin” Mg. Tsz. ela­dásra Irinái 6 db ma­gyar, félvér igáslovat, valamint 6 db ma­gyar, félvér 2—3 éves csikót. Ar megegye­zés szerint. Érdeklőd­ni lehet, a tsz köz­ponti irodáján. ELCSERÉLNÉM sal­gótarjáni központi fekvésű, fóbérleti, távfűtéses, összkom­fortos két-szoba­konyhás, telefonnal ellátott lakásomat egri hasonló bérle­ményre. Jelige: „jú­nius 30”. Cím: Ma­gyar Hirdető, Salgó­tarján. 14 íve« betöltött lá­nyokat szövőnek fel­vesz a Pamuttextil Művek Jacquard Szö­vőgyára. A betanulá­si idő 12 hét. Ezen Idő alatt havi 1050 Ft bruttó fizetést és na­pi 1 forintért ebédet biztosítunk. Lakást minimális térítés mellett leányotthon- szerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés: Írásban a P. T. M. Jacquard Szövőgyár Munkaerőgazdál­kodási Osztályán. Bu­dapest. xm. Szek­szárdi u. 19-25. Üzemanyag- és oldószeres TABOLÖTAR­talyok szabvány szerinti hatósági tömítettsegi PRÓBÁJÁT megrendelésre, rö­vid határidőre vállaljuk. Nőgrád megyei sütőipari Vállalat, Salgótar­ján, Rákóczi út 146. sz. műszaki osztály. Labdarúgó HB H. Kohász-bravúr Rákoscsabán Volán SC-SKSE 1:1 (0:0) Rákoscsaba, 3000 néző, v.: Szavó. VOLÁN SC: Szegedi — Földi, Molnár, Mángó — Er­dős, Ratmann — Török, Me­zei, Káló, Kiss, Bernáth. ED­ZŐ: Kiss Jenő. SALGÓTAR­JÁNI KOHÁSZ: Vári — Pál­mai. Gáspár, Sebők — Csala, Pünkösdi — Bartha (Kriva- nek II.), Nyerges. Krivanek I., Szeberényi. Antal. EDZŐ: Tóth István. A listavezető ellen jól kezd­tek a vendégek. Bartha lövé­se nyomán, a kapufáról vá­gódott vissza a labda. Ezu­tán „feltámadtak” a hazaiak, Kiss alig lőtt mellé. Szöglet után szöglet következett, de a védelem — Várival az élen — mindig résén volt. A 38. perc­ben Krivanek I. távoli lövése alig zúgott el a bal felső sa­rok mellett. Szünet után, a Volán SC nagy erővel támadott. Vári négy alkalommal is bravúro­san védett. A 75. percben a vendégek 16-osánál pattogott a labda, végül Török a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A 80. percben Mezeivel szemben szabálytalankodtak, a játék­vezető 11-est ítélt. Mezei azonban a bal kapufára lőt­te a labdát! A 90. percben Nyerges mintaszerűen to­vábbított az üresen álló Kri­vanek II-höz, aki öt méterről felhőfejessel juttatta hálóba a labdát. 1:1. Kezdésre már nem jutott idő. A vendégek végig önfelál- dozóan játszottak. Sokat tá­madott ugyan a Volán SC, de gólhelyzetük kevés akadt. Jó: Molnár, Török, Mezei, Ber­náth, ill.: Vári, Gáspár, Kri­vanek I., Antal. Demény László Több gólhelyzetük volt Kisterenye Esztergom 1:0 (1:0) Kisterenye, 1000 néző, v.: Bacsó. Kisterenyei Bányász: Horváth — Kaszás, Bibók, Orosz, Geiger, Márton — Tar­lósa, Nagymajdon, Kovács, Ta­liga, Krá'lik. Edző: Dávid Ró­bert. Esztergomi Vasas: Deésy — Dóka, Kulcsár, Takács — Saendfi, György — Markó, Kertes, Túrái, Laczkó, Csapó Edző: Buzánszky Jenő. Nagy iramban kezdődött a találkozó. Az első tíz percben a vendégek két veszélyes tá­madást vezettek. Játékba len­dült a Kisterenye. A 15. perc­ben Kovácsot buktatták a 16-osnáiL Nagymajdon lövése nyomán leipattant a labda, és másodszorra a bal sarokba bombázott. 1K). Fölényben játszott a hazad csapat, jó lö­vések záporoztak Deésy ka­pujára. A 34. percben Laczkó közelről mellé lőtt. A vendé­gek lestaktikával káséhietez- tek. Szünet után váltoosaitosafab tett a küzdelem. A színvonal valamit csökkent. Az 50. percben Taliga pompás lövé­sét a kapus bravúrosan véd­te. Nagymajdon és Kovács hi­bázott gólhelyzetben. Az utol­só húsz percben nagy erővel rohamozott az Esztergom, de Horváth Károly Horváth kitűnően védett, és a hátvédek sem jöttek zavarba. Első félidei jobb játéka, és több gólhelyzete alapján meg­érdemelten győzött a Kistere- nyei Bányász. Jó: Horváth, Bibék, Orosz, Geiger, Taliga, ül.: Deésy, Kulcsár, Szemű, Laciké. Győri László Balszerencsés körülmények között Nyíregyháza—Nagybátony 1:1 (0:1) Nyíregyháza, 2500 néző, v.! Iristóf. Nyíregyházi Spairta- ■us: Pilisük — Bobus, Gás- lár, Zsíros — Bíró. Sorbán - Kaskötő, Tóth I., Kemte- sei (Kállai), Eszemyd, Kegye Szóród). Edző: Kovácsi cs lyula. Nagybátcxnyi Bányász: lalhulber — Kecskés, Kegye, lUdányi — Kupcsuliik (Nagy), ’ozsár — Szklenár, Ra- :onczás, Véres (Kovács II.), fpvács I., Sarfcadi. Edző: jaczkó Sándor. A vendégek biztonsági vé­dekezésre törekedtek, és vó- atflan ellentámadásokkal iperáltak. A 39. percben gólt rrtek el, hiszen a labda a iálótártó vasról pattant visz- za a kapus kezébe. A part- elző gólt intett), de a játék­vezető érthetetlenül nem ad- a meg. A 44. percben szép ámadás végén Rakom czás őtt a hálába. Szünet után Cállai egyenlített. A vendé­látékvezelés Mohácsi sikerrel debütált Első NB I-es labdarúgó- mérkőzését vezette Mohácsi Lajos, a salgótarjáni bánya- gépgyár dolgozója. A kitűnő játékvezető már hosszú ideje döngette a legmagasabb osz­tály „kapuját” és vasárnap Dunaújvárosban sikerrel de­bütált. Jó bírálatokat kapott, és remélhetőleg még sok NB I-es mérkőzést vezet közmeg­elégedésre a jövőben is. gek balszerencsés körülmé­nyek között veszítettek pon­tot. Jó: Gáspár, Sorbán, Estemyi, ill.: Palhuber, Kecs­kééi. Raktemczós. Pompás fegyvertényt haj­tott végre szombaton az SBTC labdarúgócsapata, hiszen 1:0 (0:0) arányban legyőzte a Va­sast. A találkozó egyik hőse Kajdi Tibor volt, aki elöl-há- tul nagy elszántsággal küz­dött. Képünkön: Kajdi és Lakinger harcol a labdáért, a háttérben Vidáts figyel. A Franciaország elleni vá­logatott mérkőzés miatt két hét szünet következik a lab­darúgó NB I-bem. Ezt külföl­di portyára használja fel az SBTC. Az NDK-ban játsza­nak két I. osztályú csapat ellen. Szerdán délután a 4. helyen ál­ló Union Berlin, vasárnap az RW Erfurt lesz az ellenfél. Tegnap délután autóbusszal utaztak Ferihegyre, és a 20.30 órakor indult menetrendszerű repülőgéppel keltek útra Ber­linbe. Az utazó játékosok: Szőke, Gecse, Kmetty, Hor­váth, Vertig, Szalai, Répás, Básti, Kriskó, Kajdi, Jeck, Bartha. László, Magyar, Tol­di, Loch. Kísérők: Végvári József túravezető. . Ferencz Gyufa szakosztályi elnök. Moór Ede edző, Nyúlásai Já­nos gyúró. Veszíteni tudni kell... A mérkőzés történetét a krónika megőrzi. A szurkolók az első napokban még a részletekre Is emlékeznek, évek múltán az l:0-ra, az emlékezetes Kajdi—Szalai alakításra. Tehát nem a mérkőzést akarom visszaidézni, ezt a Tv, az egész ország látta, és nem is a nagymúltú Vasas ellen aka­rok közhangulatot teremteni. De úgy látszik, a fővárosiak • nafc rosszul sikerült a szombat délután, mert nem nyugodtak meg a kedélyek a mérkőzés után sem. Az történt ugyanis, hogy az autóbuszukban levő Vasas-játékosokra tízegynéhány éves fiú megjegyzést tett. Csúnyát. Puskás dr. utána eredt, a fiú ügyesebb volt, Puskás elszégyellte magát és az autó­buszra szállt. A fiú viszont vérszemet kapott és Mészölyre is megjegyzést tett. A mérkőzésen tanúsított magatartásához viszonyítva enyhét, ö sem hagyta szó nélkül, és futott a fiú után. Mire az ott várakozó szurkolók közül valaki megje­gyezte: „Mészöly, ez már nem a pálya, miért akarod azt a fiút is leteríteni?” A népszerű, de idegileg úgylátszik megté­pázott szőke középhátvéd a tömegnek ugrott és lökdösődni kezdett. Csak a válogatott játékos tiszelete, a tarjániak nyu­galma és e sorok írója mentette meg az újabb 1:0-tól a Va­sas-játékost. Hogy teljes legyen a kép, az autóbusz mellett álló szürke Volgából az eset láttán egy jól megtermett fe­kete, göndör hajú férfi is kilépett, és a hozzá legközelebb álló salgótarjáni fiatalemberbe rúgott, majd gyorsan távo­zott. Talán úgy gondolta, így egyenlít?! Ennyi a történet. Gondolom, most várja az olvasó a következtetést. Nem tar­tom szükségesnek, a tények magukért beszélnek. Meg kell tanulni veszíteni is? 2 (te) Labdarúgás Eredmények, táblázatok NB I-es eredmények: Új­pesti Dózsa—Tatabánya 1:0 (1:0), SBTC—Vasas 1:0 (0:0), Bp. Honvéd—MTK 2:2 (1:0), Komló—Ferencváros 2:2 (1:1), Csepel—Szomlbaíthely 0:0, Di- ósigyor—Pécs 2:0 (OK)), Rába ET,0—Videoton 2:2 (1:1), Sze­gedi EOL—Dunaújváros 4:2 (1:1). A bajnokság áliá&a A bajnokság állása 1. Ü. Dózsa 2. FTC 3. Vasas 4. Honvéd 5. MTK 6. Csepel 7. DYJFK 8. Pécs 9. SBTC 10. Tatab. 11. ETO 12. Videoton 13. Haladás 14. Komló 15. Dunaújv. 16. SZEOL 21 13 21 10 21 13 21 11 21 7 21 5 21 9 21 6 21 9 21 8 21 9 21 21 21 21 21 3 50-18 39 4 33-16 35 6 45-18 34 5 40-25 34 5 32-26 30 5 23-21 27 8 21-32 27 6 20-20 26 7 33-34 25 9 28-23 24 9 23-27 22 7 17-23 21 6 9 27-34 21 7 9 24-36 19 5 14 18-47 13 4 14 16-50 11 1. Volán SC 20 12 6 2 47-23 30 2. Kazincb. 20 11 5 4 40-20 27 3. Nagybát. 20 8 8 4 29-18 24 4. V. Izzó 20 9 6 5 32-23 24 5. S.-újhely 20 10 4 6 23-17 24 6. Ikarus 20 9 3 8 32-29 21 7. Eszterg. 20 9 3 8 20-23 21 8. Nyíregyh. 20 8 5 7 17-22 31 9. MVSC 20 7 5 8 26-18 19 10. Kisterenye 20 7 5 8 22-18 19 11. Leminv. 20 7 4 9 29-34 18 12. KKFSE 20 6 6 8 18-27 18 13. Sál. KSE 20 4 9 7 23-24 17 14. BEAC 20 5 3 12 18-36 13 15. KELTEX 20 4 5 11 20-39 13 16. Borsod 20 3 5 12 19-44 11 A totó 16 heti eredménye NB II. Északi csoport: Va­sas Izzó—KELTEX 3:2 (1:0), IKARUS—Kazincbarcika 3:2 (1:0), Volán SC—SKSE 1:1 (0:0), Leninváros—Miskolci VSC 1:0 (0:0), Nyíregyháza— Nagybátony 1:1 (0:1), Borso­di Bányász—Kossuth KFSE 2:2 (2:0), Sátoraljaújhely— BEAC 2:0 (1:0). 1. MTK—Bp. Honvéd X 2:2 2. Komló—Ferencváros X 2:2 3. Diósgyőr—Pécs 1 2:0 4. Videoton—ETO X 2:2 5. MÁVAG—Egyetértés X 1:1 6. Pécsi B.—Várpalota X 3:3 7. K. Rákóczi—Győri D. 2 0:3 8. Ajka—Kap. Táncsics 2 1:2 9. Bologna—Róma X 0:0 10. Juventus—Inter X 1:1 11. Lazio—Fiorentina X 0:0 12. Varese—Lanerossi X 0:0 13. Verona—Napoli 2 0:2 +i 14. Modena—Mantova X 0:0 MB I. tartalék SBTC—Vasas 3:1 (1:0) Salgótarján, 4000 néző, v.? Ludónyi, SBTC: Magyar — (Szakóra) — Bállá, Csikós,. Já­vori — Lászüóczki, Macska — Szöó. Varga, Angyal, Toldi,' Loch. Vasas: Mészáros (Szüos) — Holczhauser, Stamler, Komjáti — Antal. Kőiből — Vebrődd, Antoni, Bárányos, Vaskor, Székely. Angyal góljával a hazailalc jutottak vezetéshez. Később Stornier egyenlített. Szünet után. a vendégek kezdemé­nyeztek többet, de a hajrá­ban feljavultak a fekete-fe­hérek. Angyal szerzett újabb gólt, majd Csikós 11-esből ál­lította be a végeredményt. A játékvezető a 82. percben Lochot és Antonit, kiállította. Jó: Csikós, Macska, Angyali ill.: Stadler. Köböl, Vebrődi'. NÓGRÁD — 1971. április 20., kedd