Nógrád. 1971. március (27. évfolyam. 51-76. szám)

1971-03-24 / 70. szám

Visszapillantás Egy győzelem körülményei Ismét egy bravúros győze­lem. Az SBTC laodarúgócsa- pata kétvállra íektette az MTK gárdáját is. Vasárnap este sok szurkolóval „mada­rat” lehetett volna fogatni. Salgótarjánban. Jó néhányan bekasszírozták a fogadás tét­jét. Az 1:0 arányú győzelmet kísérő egy-két epizódról emlékezünk meg az alábbiak­ban. 1. Szombaton akart játszani az MTK. Hivatkoztak arra, hogy ma délután az ausztriai Grazban KK-mérkőzésen sze­repelnek. Szívességre kérték a hazai csapatot. Az SBTC ebL be nem egyezett bele, Megvolt rá az oka! Egyrészt hasonló nemes gesztust már naigyon régen tapasztalhattak a kék- fehérek részéről, de az sem mellékes, hogy a hazaiaknak jelentős bevételi kiesést je­lentett volna szombat délután pályára lépni. Szerény jóslá­sok szerint is legalább két­ezer nézővel kevesebb lett volna. Az egyesület anyagi háztartása nem olyan ró­zsás, hogy ilyesmiket megen­gedhessen magának. Elég csak emlékeztetni, hogy ta­valy az SBTC bevételi kie­sése nem kevesebb, mint 207 ezer forint volt Bár győzött a hazai csapat, a mérkőzést megtekintők zö­me inkább néző mint szur­koló volt. De az állóhelyi B- közép (képünkön) nem kí­mélte hangszálait, és akadtak kisebb csoportok (például a szakmunkástanulók), melyek lelkesen biztatták kedvencei­ket. Szathmári Béla grafikus négytagú „különítmény" hang- párbaját vezette. Kevesellte a buzdítást, így másokat is kért, hogy nyissák ki jobban a torkukat. A körülötte ülők nem ezt tették! Szalai gól­jánál barátaival önfeledten ugrott a magasba, de legna­gyobb csodálkozásukra a kö­rülöttük ülők csak csendben szemlélődtek. Később tudta meg, hogy egy öt ven tagú MTK szurkológárda közé ve­gyültek. Természetes, hogy Szalai gólja után nem ugrot­tak ki a bőrükből. Hegyei I. osztály Remekelt a ZIH és Karancskeszi csatársora Idegenben nyert a Bgy. Volán és a Vörös Csillag SE Nehéz küzdelemben győzte le Dejtárt Mátranovák tett. Síi. Jó: Saabé, Kovács, Balázs, Berta, iái.: Endreit«-, Sütő, Farkas, Kovács. Egész sor meglepetést szolgáltatott a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság II. tavaszi fordulója. Bemek támadó játékkal, meglepd nagy gólaránnyal győzte le a ZIM csapata Karancslapujtőt, s ezzel a két együttes helyet is cserélt a táblázaton. Kilene gólt lőtt az ugyancsak nagyszerű csatár­játékot nyújtó Karancskeszi az egész fiatal gárdát felvonul­tató Ersekvadkertnek. Két mérkőzésen kerekedtek felül a vendégek: a Bgy, Volán az St. Bányagép SR ellen, s a Vö­rös Csillag SE Diósjenőn. A listavezető Mátranovák csak nehéz küzdelem árán győzte le a tavaszra feljavult Dejtárt. Meglepő arányú Szécsénynek a Mátraverebély elleni biztos győzelme is. Gecse játéka egyöntetű el­ismerést keltett. A csapat egyik legjobbja volt Takti­kai megbízatásáról mondotta: „Szűrőről őrzése volt a fela­datom, később Kunsztra ügyeltem.” Miként ünnepel­ted meg az újabb győzelmet? — kérdeztük. „Törzshelyemen, a Kövirág-presszóban megit­tam a barátaimmal két fröccsöt.” Mit szóltak otthon (Homokterenyén) a szüleid? „Nagy örömmel fogadtak, és bíznak abban, hogy a vidék legjobbja leszünk.” Ebben so­kan mások is reménykednek, bár három nagyon nehéznek ígérkező találkozó van a lát­határon. Palícskó Tibor edző más­ként látta a dolgokat mint jó néhányan. Lehet, hogy a kis- padról rosszabb a látószög, mint például a lelátóról. A Népszabadság tegnapi számá­ban ugyanis nem röstellett úgy vélekedni, hogy szerinte az SBTC gólja les volt, amit az MTK rúgott, az nem volt les! Ezen fölösleges vitatkoz­ni, mert a partjelző és a já­tékvezető már döntött, és bi­zonyára ők látták jobban. Falicskó pedig jobban tenné, ha inkább csapatában keres­né a vereség magyarázatát, és nem hárítaná át a játékveze­tőre. Inkább azon gondolkoz­na el, hogy helyes volt-e Sárközit és Strasszert lecse­rélni,.. 5. Sokan ismerik Salgótarján­ban Harmos Gábort. Az St. Építők sportköri elnöke. A mérkőzés után balsejtelem gyötörte, és nem indult ázó rí­nál haza. A stadion kijáratá­nál öt suhancot látott, — mint később kiderült — MTK-szur- kolók voltak. Amikor Szkokán játékvezető dolga végezetten távozott, az alkalmi ítélőbí- rák rátámadtak. Szidalmazták, hogy miért nem adta meg Oláh gólját. Tettlegességre azért nem került sor, mert a jól megtermett Harmos Gá­bor közbelépett, és szétzavar­ta a suhancokat. Lóm, a já­tékvezető soha nem tudja', hogy hol leselkedik rá a ve­szély ... Rozgonyi István Nagymezőpusztán Befejeződik az elnöki tanfolyam A megye nagyobb sport­egyesületi elnökeinek tanfo­lyamát március 22-24 között rendezik meg Nagymezőpusz­tán, a turistaházban. A to­vábbképzésen 34-en vesznek részt Hétfőn az elmúlt évi munkát értékelte és az idei tennivalókat meghatározta Szúnyog Tibor, az MTS Nóg- rád megyei Tanácsának elnö­ke. Este sportfilmeket vetí­tettek. Tegnap az egyesüle­tek vezetéséről, szervezéséről, valamint a gazdasági létesít­ményfejlesztési és -karban­tartási feladatokról hallgat­tak előadást. Megbeszélték az adminisztrációs tennivaló­kat is. Ma délelőtt az egye­sületek kapcsolatait, és a társszervekkel való együtt­működést vitatják meg, majd tájékoztatót hallanak a X. pártkongresszusról. A tanfo­lyam ma délután befejeződik, és 15 órakor indulnak külön- autóbusszal Salgótarjánba. Egyúttal újabb tanfolyam kezdődik, amelyen a megye 50 kisebb egyesületének el­nöke vesz részt. Rajt utáni helyzetkép Megkezdődött a tavaszi idény a labdarúgó NB III. Északközépcsoportjában. Az öt nógrádi csapat gyengén rajtolt. A Pásztói KSE ott­hon, Mizserfa és az St. Üveg­gyár idegenben kikapott. A Bgy. SE legyőzte a sereghaj­tó OGSC-t, a Zp. Építők dön­tetlent harcolt ki Aszódon. Eredmények: Bp. Postás — ÉMTK 2:0 (0:0), Sashalom — St. Üveggyár 2:0 (2:0), Gáz­művek — K. Sörgyár 1:0 (1:0), ÉPGÉP — Mizserfa 2:0 (1:0), T. Dózsa — Bp. Építők 1:0 (1:0), Aszód — Zp. Építők 1:1 (0:0), Bgy. SE — OGSC 2d) (1:0), Pásztói KSE — Bp. Tö­rekvés 0:1 (0:1). A bajnokság állása 1. 2. 3. 4. E si 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. IS. ÉPGÉP Postás S® B.-gyarm. S® EMTK Bp. fipftőfc Sashalom Pásztó Tűzoltó D. Salg. Üveg K. Sörgyár Törekvés Aszód Zagyvapálf. Gázművek Mizserfa ocsc 16 11 X 16 10 2 16 9 2 16 7 4 1« 7 1 16 a 4 16 « 5 7 3 6 4 6 3 4 7 4 6 5 3 4 5 3 5 1 4 4 28-18 23 4 30-18 22 5 24-18 20 5 22-14 18 5 22-17 18 5 25-20 18 5 25-22 17 6 21-22 17 6 29-20 16 7 16-18 15 5 16-20 15 6 19-20 14 8 16-21 13 7 11-17 13 8 10-20 11 11 17-46 6 Rangsoroló verseny Kékesen örömmel vették tudomásul az SKSE háza táján, hogy az idén kitűnően szerepelt Hra Tavaszias időben a Bp. Honvéd rendezésében Kéke­sen országos rangsoroló sífu­tóversenyt rendeztek. A Finnországban és Ausztriában beczot meghívták az ifjúsági versenyző válogatottak nem sífutó-válogatott keretbe, indultak. Felnőtt férfi, 10 km: I. Ko- ■ vács (Újpest), 2. Benkő (SKSE) 3. Tagscherer (Újpest). Csapatban: 1. Újpesti Dó­zsa, 2. SKSE (Benkő, Vincze, Ottmár), 3. Bp. Honvéd. Fiú Ifjúsági, 10 km: 1. Harth (Bp. Honvéd), 2. Le- hoczky (BKV Előre), 3. Hra- becz (SKSE). St. ZIM—Karancslapujtő 5:1 (2:0) Salgótarján, Forgács-tetap, 300 néző, v.: Balázs II. St. ZIM: Fenes — Geszner, Szo- lik, Vári — Kőházi, Tóth — Dudás L. (Bakival), Újházi, Pindroch, Banxiur, Dudás T. Edző: Bandur Mihály. Ka­rancslapujtő: Bartha (Tóth) Górdos. Lantos. Serifőző — Bo­dor-Juhász I., Horváth, So- moslkől, Tóth S., Juhász II. Ed­ző: Lantos Ede. Az I. félidő­ben, változatos, kemény játék folyt enyhe laipujtői fölény­ben, A ZIM gyors, veszélyes támadásokból szerezte góljait. A 8. percben Dudás L. a fele­zővonalról indulva futotta le a védőket és éles szögből ível- ten lőtt a hálóba. 1:0, A 30. percben Dudás T. futott el a másik oldalon, a büntetőterü­leten buktatták. A tizenegyest Szollik értékesítette. 2:0. Ese­ményt jelentett egy, a játék­vezetőt fenyegető vendégazur- koló elvezettetése. A 65. perc­ben. a vendégek végeztek sza­badrúgást a ZIM 16-osánál, a labdát Fenes a berobbanó Tóth S. elé ütöttei, s a csatár nem hibázott. 2:1. A gól a ha­zaiak lendületét fokozta. A 70. percben Kőház!—Tóth adogatás után Bandur lőtt a hálóba. 3:1. öt perc múl/via is­mét Dudás T. futott el, s be­adásából újra Bandur továb­bította a labdát a hálóba. 4:1. A 82. percben, egy újalbb re­mek szélsőteüestftmény követ­kezett: Dudás T. futotta le őr­zőit, s a kifutó kapus mellett juttatta a hálóba labdát. 5:1. A kemény, de sportszerű mér­kőzést megérdemelten nyerte a ZIM. A vendégek a komoly­talan, Oravecz Aladár hiányá­ra, s kapuvédőik hibáira ró­hatják a nagyarányú veresé­get. Jő: Fenes, Szolok, Tóth, Dudás T., Bandur, Hl.: Gon­dos, Sarfőző, Somoskői. Vörös Csillag SE—Diósjenő 2:1 (1:1) Diósjenő, 200 néző, v.: Ben­kő. Vörös Csillag SE: Tropo- vics — Sági, Dombi, Jamecskó — Pintér, Termamm — Ora- vecz, Krástőfik, Gál, Tóth, Szabó. Edző: PeUegrénd János. Diósjenő: Freistag — Schmdt- tdnger, Móricz, Germany (Veid) — Láng, Varga (Er- zse) — Szörényi, Bálint, Hor­váth, Fekete, Zaohar. Edző: Szörényi István. Az I. félidő­ben kiegyenlített játék folyt. A 15. percben azonban a ven­dégek Oravecz góljával meg­szerezték a vezetést. A dióeje- mőiek nagy küzdelem árán a 45. percben egyenlítettek Bá­lint lövéséből. Szünet után a hazaiak egyre inkább áten­gedték a középpályát a ven­dégeknek, akik kapujukhoz szegezték őket. A 60. percben APRÓHIRDETÉSEK TIPIZÁLÁS miatt megvételre ajánlunk 1 db IFA LA/K Bű-., terepjáró 4,5 t„ i db CSEPEL D 45(1 és 1 db CSEPEL D 352-es. Érdeklődni TÖVALL, Rétság. Tel.: 47. A kohászati Alap­anyagellátó Vállalat Salgótarján, Külső­pályaudvar, — utazó- rakodót, fizika! állo­mányban azonnali fel­vételre, keres. Érdek­lődni lehet a fenti cí­men, vagy 17-19-es telefonon. VAS- és fémöntést vállalok. Juhász L. kohásztechnikus. Ve­rőce. Aradi u. 5. felvételbe ke­res a Bizományi Aruház Vállalat sal­gótarjáni fiókja érett­ségizett férfit vagy nőt becsüstanulónak, ki legalább 2 éves kereskedelmi gya­korlattal rendelke­zik. Érdeklődni le­het : BAV Salgótar­ján, Rákóczi u. 3 LEVÁLASZTOTT lakrészt, garzont ven­nék Salgótarjánban „Utazó” jeligére a ki­adóban. Jö állapotban levő FORD CORTINA el­adó. Sándor Zoltán, Salgótarján, Arany János u. IS. SKODA MB 1000-es eladó kifogástalan ál­lapotban 38 000 km-rel. Váci Pál, Egyházas­dengeleg. Sex sal link naposcsibe megrendelhető az URAIÚJiFALUI ÁLLAMI GAZDASÁC-nál URAIÜJFALU. Araink: jérce csibe 13,— Ft/db vegyes ivarú csibe 7,— Ft/db 500 dib-om felüld rendelés házhozszállításált vállaljuk! Rövid határidőn belül szállítunk! Megrendelést 1972-re is felveszünk. Tóth gólja a Vörös Csillag SE megérdemelt győzelmét jelen­tette. Jó: Dombi, Janecskó, Oravecz, in.: Zachar, Horváth, Sohmittinger, Bgy. Volán—St, Bányagép 3:2 (1:1) Salgótarján, Zagyvapálfal- va-búnyatelep, 200 néző, v.: Gergely. Bgy. Volán: Naszály — Deme, Mihály, Bernéth — Váradi, Kalmár — Rónási, Fedor, Hegedűs, Haiyaly (Deák), Lajkó. Edző: Markai István. St. Bányagép: Szegedi — Mészáros, Kisházi, Győri — Tamás, Kakukk — Ferencz, Andó, Jenei, Hoffmann, Fii­kor. Edző: Benke János. A meglepő eredményű találko­zót a hazai védelem megingá­sai, és formán, alulii csatárjá- béka jellemezte. A gyarmati együttes iutott előbb vezetés­hez. Az ötletesebben és erő­teljesebben játszó vendégek végül is átvették a vezetést, és megérdemelten nyerték a mérkőzést. Góllövők: Rónási, Fedor, Hegedűs, ill.: Hoff­mann (mindkettőt 11-es bői). Jó: Bernéth, Váradd, Hegedűs, iM.; Győri, Hoffmann, Fülkor. Jurisits SE—Romhiány 2:1 (1:1) Nógrád, 300 néző, Lőcse. Jurisits SE: Dobon — Újhelyi, Józ&a S., Hoffmann — Máthé, Jóna I. — Cseh, Loksa, Cza- badai, PeUer, Cs,: Csete, Hesz. Edző: Gabi Elemér,. Rpm- hány: Jeseensaki — Meló F, Kaliczka, Pásztor — Varga I., Saigyiibó — Molnár (Meló J.), Gregor, Imre (Saliga), Sárán­ké, Mészáros. Edző: Vasas István. Jó iramú, változatos mérkőzést játszott a két csa­pat. A vendéglátók a félidő közepén jutottak vezetéshez Peiler góljával. A romhá- nyaiak a 45. percben egyenlí­tettek Mészáros löivéséből. Szünet után is kiegyensúlyo­zott játék folyt. A 80. percben dóit el a mérkőzés a hazaiak javára egy durva kaipushibá- bói: az oldalvonal tájékáról, mintegy 40 méteres szabadrú­gásból Czabadad lövése jutott a hálóba Jó: Józsa S. (me­zőny legjobbja), Újhelyi, Pei­ler, ill.: Gregor, Varga I., Sá­ránké. Somoskőújfalu— Karancsság 3:1 (3:0) Somoskőújfalu, 200 néző, Sütő. Somoskőújfalu: Béres — Szabó, Lengyel, Berta — Eis­ler, Kovács — Bozó, Sóber, Balázs, Czikora (Horváth), Mag (Molnár). Edző: Tóth Ist­ván. Karancsság. Godó — VI- rágh, Endreáter, Deimény — Márton (Skoda), Sütő — Bafc- sa (Oláh), Maier, Farkas, Ko­vács, Sírkő. Edző: Vadas Fe­renc. Jól kezdtek a hazaiak. Már az 5. percben megszerez­ték a vezetést: Bozó futott el a jobb oldalon, s beadását Balázs kapásból vágta a háló­ba. 1:0. A 11. percben Sóber rajtolt a középre előreávelt labdára, és a kifutó Godó mellett a jobb sarokba gurí­tott. 2:0. A 17. percben szög­iedből beívelt labdia Maghoz került, s a szélső jól eltalált lövéssel küldte a bal felső sa­rokba. 3:0. A 26. percben a gólhelyzetben levő Czikorát buktatták a vendégek a bün­tetőterületen. A 11-est azon­ban Kovács rosszul helyezte és Godó kiütötte a latodét. Szünet után is a vendéglátók játszottak mezőnytfölényben, de az ekkor már jobban ját­szó karancssági védelem mel­lett nem tudták kihasználni gólhelyzeteiket. A 87. percben a kapu elé lőtt labda Lengyel melléről a kezére pattant, s a tizenegyesből Endrei tér saépí­Szécsény—Mátraverebély 4:1 (2:0) Saéesény, 200 néző, v.: Mol­nár. Szécsény: Tresó — Kű­ri«, Oravecz, Király — Velen- caei, Mester — Donkó, Kosik, Horváth, Majoros, Boros. Cs.: Gvenes. Edző: Vidomusz Já­nos. Mátraverebély: Kormos Gy. (Bozó) —■ Kormos G., Be- nus L., Zagyi G. — Mátrai, Benius G. — Horváth, Zeke, Verebélyi I., Zagyi F., Vere- bélyi II. Cs.: Kormos L. Edző: Pál József. Változatos mérkő­zésen a széesényl csapatnak volt több gólhelyzete, melyek zömét ki is használta. A ven­dégeknél alapos zavart oko­zott kapusuk aresérülése. melyért két percig állt is a játék, majd cserélni kénysze­rültek. Továbbra akadozott a vendégek összjátéka, s csak egy gólra telt erejükből. A saócsényiek szünet után fö­lénybe kerültek, s eredményes játékukkal rászolgáltak a győ­zelemre. Góllövő: Kosik (2), Donkó, Boros, Hl.: Horváth F. Jó: Oravecz, Király, Kosik, Boros, ill.: Bonus L., Hor­váth F., Verebélyi I. Karancskeszi— Érsek vadkert 9:0 (4:0) Karancskeszi, 200 néző, v.: Újházi. Karancskeszi: Fodor — Sikna, Nagy B., Kazarecz- ki — Balkó, Romhányi — Zsi­dói, Tarjánl (Horváth), Simon, Sztnémi (Nagy L.), Báisihl. Ed­ző: Kollár Gyula. Érsekvad- kert: Csabák — Laczkó, Máik, Homálya — Suth, Szabó P. — Vibostyák. Szabó J., Csernák, Hustyava (Baliga), Majer (Sza­bó I.). Edző: Teleki István. Az erősen megfiatalított vadkerti együttes csak rövid ideig tu­dott ellenállni a sokkal ruti­nosabb, ss erőteljesebb hazai ősapáinak, amely ezúttal. igen gólerős formában játszott. A sok gól mellett számos lövést hárított még az így is jól védő Csabák. A vendégek a mér­kőzés végén a labdát messze elrugdalták a játéktérről, és a játékvezető komolytalan játék miatt a 05. percben végiét ve­tett a .találkozónak. Góllövő: Simon (4). Básti, Szitrémi, Nagy L., Horváth, Zsidai (11- esből). Jó: az egész hazai együttes, (Básti a mezőny legjobbja), ill.: Csabák, Suth, Csornák. Mátranovák—Dejtár 1:0 (1:0) Mátranovák, 300 néző, v.: Sfiimkó. Mátranovák: Szoó — Simon, Gecsie, Kecskés — Mé­száros, Kun — Tóth B., Var­ga, Juhász (Kisbali), Répás I. (Mansinszki), Lakatos. Edző: Szomszéd Adóm. Dejtár: Me­zei — Gál, Maczkó, Farkas — Kremnicsám S., Zsiga — Var­ga (Csókása), Kremnicsán G„ Kovács, Bacsa, Sztiankó (Sdm- kó). Edző: Maczkó Mihály. Erős iramú, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A döntő gól a 17. percben esett, amikor a kapura lőtt labda kipattant Mezeitől, s a bero­hanó Varga biztosan vágta a hálóba. A listavezetők ezután különösen a II, félidőben tá­madtak nagy erővel, de a szí­vósan védekező vendégek sor­ra meghiúsították közbelépé­seikkel a gólszerzési lehetősé­geket. A mérkőzés utolsó per­ceiben két nagy helyzetet hi­báztak el a rendkívül jól ját­szó dejtáriak, tehát igen közel álltak a kiegyenlítéshez. Jó: Szoó, Lakatos, ill.: Kremni- csám S., Kremnicsám G., Ba­csa. A bajnokság állása 1. M.-novak 17 18 3 1 31-10 29 2. St. ZIM 17 11 2 4 54-20 24 3. K.-lapujtő 17 10 4 3 45-18 24 4. Bgy. Volán 17 10 1 6 48:32 21 5. K.-keszl 17 10 1 6 40-26 n 6. Somos 17 9 2 6 25-20 20 7. Romhány 17 9 2 5 30-27 20 8. V. Cs. SE 17 9 1 8 38-23 19 9. St. B.-gép 17 K 1 8 29-27 17 10. Jurisdts SE 17 4 7 21-30 16 11. M.-verebély 17 <; 2 9 26-31 14 12. Dejtár 17 a 2 9 24-41 14 13. Szécsény 17 c; 1 10 24-35 13 14. Karan ess. 17 2 4 11 17-43 8 15. Diósjenő 17 2 3 12 16-39 7 16. E.-vadkert 17 1 3 13 9-55 5 NÓGRÁD — 1971. március 24., szerda