Nógrád. 1971. március (27. évfolyam. 51-76. szám)

1971-03-16 / 63. szám

Barátságos mérkőzés Izgalmas mérkőzés Dunaújváros fi*—SBTC II. 1:2 (1:1) Egyházasgerge —Litke 1:2 (1:1) ügytózasgange, 100 néző, v.: Hegedűs. LITKE: Kozma — Bent»,' Rácz, Dudás I.. — Szántó, Kerek — Szilágyi, Kálmán, HeCkel. Szabó S., Ist­ván. Cs.: Márton, Szabó B. EGYHÁZASGERGE: Gondos B. — Taikács, Zsidiai, László A. — Pilisi. Antal — Gecse III., Gondos L., Gondos Z., Gecse A., Romháiiiyi. Cs.: Fe­kete, Simon,, Gordos T. A nehéz talajú pályáin mindkét csapat játékosai so­kat csúszkáltaik. Mindkét együttes önfel áldozóan és s pontszerűen küzdött. A visz- .szavágót vasárnap 9.30 órától rendezik meg Litkén. Simon József Dunaújváros, v.f Jurinfco- vics. SBTC II.: Magyar (Sza­kóra) — Baranyai, Cisdlkós, László — Lisztóczki. Kolkinda — Loah (Jávori), Bartha, Szoó, Angyal, Kökény, DUNAÚJVÁ­ROSI KOHÁSZ: Mohács (Fél­ezer) — Ambach, Medvegy, Debreczeni — Boromisszia, Mihály — Oziegler (Szabó I.), Szaibó S., Bartók, Vajda, Ha­rangi (Szilágyi). Izgalmas mérkőzést vfvoM, a két csapat. A vendégeik győ­zelmükkel igazolták, hogy az Újpesti Dózsa elleni 1:0 nem a véletlen műve volt, bár a hazaiak kihagytak két 11-est! Góllövő: Szoó, Bartha, ÜL: László (öngól). Jó: Csikós, Lisztóczld, Bartha, i®.: Mi­hály. Egyenlő ellenfelek Pásztói KSE—SKSE 2:2 (1:0) Pásztó, 250 néző, Koó®. Pásztói KSE: Adame (Kodak) —Juhász (Varga), Szálai, Bor­da — Smoiek. Alapi — Maksó (Sütő), Tari II., Tarí III, Győr, Almási. SKSE: Vári (Mairton) — Pálmai, Gáspár (Gál), Sebők — Csala (Vido- musz), Nyerges, Pünkösdi — Bartha (Bábel), Földi Szebe- róniyi, AntaL A 42. perobe#i Alapi egyé­ni játék uátn hatalmas gólt lőtt. 1:0. Az 53. percben Szá­lai kézzel ért a labdához. A megítélt 11-esből Pünkösdi a jobb kapufiat találta eí. Ismé­telt, de ezúttal a felső lécre lőitt. A 62. perében Antal egyenlített. 1:1. A 70. percben Földi jód eltalált lövése nyo­mán jutott a hálóba a lab­da. 1:2. A 79. percben Győr kitörés után egyenlített. 2:2. Az első félidőben egyenlő el­lenfelek küzdöttek. Szünet után az NB Il-eg vendégek tölbbet támadtak, de mindhiá­ba. Jó: Szálai, Alapi. Almáéi, ili: Földi Antal. Csákvári József Dói hajráztok Kisterenye I.—Kisterenye II. 6:3 (3:3) Kisterenye, 100 néző, v.s Győri. KISTERENYEI BÁ­NYÁSZ Horváth — Gaiiger, Bilbóik, Orosz — Szomszéd, Márton. — Sándor, Tartósd, Kovács, Nagymiajdom, Taliga. KISTERENYEI BÁNYÁSZ II.; Marinka — Lőrinc?, Rátoos, Orosz II. — Mester, Boskó — Ufaranfcovics, Gregus, Kaszás, Baranyai Venefoélyi Kemény, jeges pályám léját­szott mérkőzés. A tartalékaik 3:2-ré vezettek, de Taliga mesterhármasával felülkere­kedtek az első csapatbediek. Góllövő: Taliga (3), Tarlósi, Nagymajdaa, Kovács, Hi: Ka­szás (2i Verebélyi. Győri László APRÓHIRDETÉSEK 901-190 Trabant, ló állapotban levő. Igé­nyesnek eladó. CSm; 22-96 telefonon. VEGYIMŰVEKET Szerelő Vállalat sal­gótarjáni gyáregysé­ge felvesz szerkezeti lakatos, hegesztő, for­gácsoló Ipari tanuló­kat. Jelentkezés; 211. sz. Iparitanuló In­tézet. Salgótarján szerkezeti lakatos­nak 209. sz. Ipari­tanuló Intézet Nagy- bátony Is. kombinált szek­rény, rekamlé, sok más bútor eladó. Sal­gótarján, Rákóczi út 186., Merénylné. Használt irodabútorokat (íróasztal, asztal. szekrény« asztalilámpa) készpénzfizetés el­lenében átadunk. Képcsarnok Vál­lalat, Budapest. V., Szép u. S. SZÍNES nagy ár­jegyzékünket kérje, díjmentesen megküld­jük. ROZSAK I Fél­ezer újdonság. Ezüst­fenyők, orgonák, gla- diolusok, díszcserjék. Szállítás postán, Szal- kai-kertészet, Buda­pest, VL, Népköztár­saság u. 8. 1 DB 16 kalapácsos s.Medlcado” termény­daráló eladó. ÁFÉSZ Balassagyarmat, övá­ros tér 26. WARTBURG-Limou­sine eladó. Nagybá- tony-Bányaváros, Ré­vai József u. L É em. 4. AZONNALI belépés­re felveszünk gépíró- nőt. Jelentkezés: Nógrád megyei Sütő­ipari vállalat Salgó­tarján, Rákóczi u. 146. ZAGYVAR ALTAJL- VAN kettőszobás ház beköltözhetően eladó. Ugyanitt két hold gyümölcsös is, Ba- csányl u. 24. Gyetval. IB-6 Zastava el­adó. Telefon: 5-tól: 23-90. ELCSERÉLNÉM hat­vant kétszoba Bssz­komfortos bérházi lakásomat hasonló salgótarjánira. Kiss, Salgótarján, Kállai út 6. BALASSAGYAR­MATON 2 és fél szo­bás OTF-öröklakás beköltözhetően eladó. Érdeklődni: szontágh Pál úti lakótelepen, B—5 épületben, vidé­kiné. ELADÓ garanciá­lis, 6000 km-t fu­tott Tv. 41 típusú Román csukott tehergép­kocsi tipizálás miatt, körül abla­kos, kiszedhető bőrülésekkel. Cím: salgótarjáni In­gatlankezelő Vál­lalat, Salgótarján, Bajcsy-Zs. u. 40 Ügyintéző: Pándi László, Telefon: 24-44.­2 db kifogástalan állapotú Csepel 4, illetve 4,5 ton­nás gépkocsit megegyezési áron elad: Ludányhalé- szi TÖVÁLL; te­lefon : 16. 16 évet betöltött lá­nyokat szövőnek fel­vesz a Pamuttextil Művek Jacquard Sző vőgyára. A betanulá­si idő 12 hét. Ezen idő alatt havi 1050 Ft bruttó üzetést és na­pi 1 forintért ebédet biztosítunk. Lakást minimális térítés mellett leányotthon szerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés írásban a P. T. M Jacquard Szövőgyár üzemgazdasági < sztá- lyán, Budapest. XIII.. Szekszárdi út 19-25. A Salgótarjáni városi Tanács VB. Városgazdálkodási Üzeme kertészeti és parkfenntartáai részlegeihez föld­munkára azonna­li belépéssel fel­vesz segédmun­kásokat. Jelent­kezhetnek: Fér­fiak — nyugdíja­sok is — lányok, asszonyok. Jelent­kezés időpontja: reggel 8-tól du. 16 óráig. Cím: Városgazdálkodási Üzem Salgótar­ján, Kertész u. 2/b. FELVÉTELRE ke­res a Bizományi Aruház Vállalat sal­gótarjáni fiókja érett­ségizett férfit vagy nőt becsüstanulónak, ki legalább 2 éves kereskedelmi gya­korlattal rendelke­zik. Érdeklődni le­het: BAV Salgótar­ján, Rákóczi u. 3. 601-ES Trabant el­ső kézből eladó. Ma- conka, Alkotmány u. 1. Du. 4-től. VAS- és fémöntést vállalok. Juhász L. kohásztechnikus. Ve­rőce, Aradi u. 5. AZ IBUSZ V. hó 16., VI. hó 12. közötti időszakban kedvez­ményes szálláslehe­tőségeket biztosít a Balaton és a velen­cei-tó melletti üdü­lők szállodáiban. Ér­deklődni és jelent­kezni lehet az IBUSZ salgótarjáni irodájá­ban. Labdarúgás Eredmények A labdarúgó NB I. tavaszi II. fordulójának eredményei: Pécs—Ferencváros 0:0, Újpes­ti Dózsa—Komló 3:0 (2:0), Bp. Honvéd—Csepel 1:1 (0:1), Szegedi EOL—Rába ETO 1:2 (0:0), MTK—Videoton 2:1 (1:1), Diósgyőr—Szombathely 1:0 (1:0), Tatabánya—Vasas 0:0, Dunaújváros—SBTC 0:0. AZ NB I. ÁLLASA a tavaszi második forduló után 1. TL Dózsa inn 3 47-1« se 2. Vasas n íi z 4 40-14 >0 3. FTC 17 8 5 4 28-13 29 4. MTK 17 7 8 2 30-21 29 5. Honvéd 17 8 4 5 30-19 27 6. Csepel 17 4 9 4 17-18 23 7. DVTK n 7 4 6 18-29 23 8. Pécs tu 4 9 4 17-16 22 3- SBTC n 7 S 5 27-25 21 HL Tatab. 17 6 4 7 22-21 20 11. ETO 17 8 2 7 19-21 1» 12. Videoton 17 4 8 5 14-18 19 13. Haladás n 5 4 8 22-30 17 14. Komló 17 4 4 9 18-31 14 15. Dunaújv. 17 2 4 11 13-35 12 16. SZEOL 17 SZU 10-41 7 A TOTÖ 11. HETI EREDMÉNYE 1. Tatabánya—Vasas 2. SZ EOL—ETO 3. Dunaújv.—SBTC 4. Diósgyőr—Haladás 5. Székes*. MAV—Eger 6. Ganz-M.—Pécsi B. 7. BVSC—Bp. Spartacus 8. Ózd—FÖS-PED 9. Várpalota—Békéscsaba 10. Cagliari—Juventus 11. Catania—Foggia 12. Roma—Lazio 18. Torino—Inter 4*1 14. Verona—Sampdoria X 0:0 2 1:2 X 0:0 1 1:0 2 0:1 X 2:2 1 2:1 X 1:1 1 3:0 X 1:1 1 2:0 X 2:2 2 0:2 i 3:1 NAGYBÄTONY I.— NAG YB ATONY H. 6:0 (5:0) Nagybátony, v.: Mátrai. NAGY- BÁTONYl BÁNYÁSZ I: Palhuber, (Orosz) — Kecskés, Kegye, Ludá- nyi — Kupcsulik, R&konczás — Szklenár, Nagy, Kovács I. (Szűcs), Kovács F., Sarkadi, A tartalékok nem állították nehéz erőpróba elé az első csapatot. Kovács F. és Nagy nyújtott kiemelkedő játékot. A gólok sorrendje: Nagy (18. p.). Kovács F. (23. p.), Kovács F, (28. p.), Nagy (37. p.), Kovács F. (39. p.), Raikonczás (72. p.) Sulyok Sándor Mérsékelt színvonal Sikerült a tervezett pontszerzés Dunaújváros, 3000 néaő, ▼.! Mitacz (Martóin, Dér). Duna­újvárosi Kohász: Papp — Fortmaggini, Fajit, Ruppeint — Nagy F., Nagy E. — Somom, Csörgő, Mártha, Somogy vári. Kovács. Edző: Feies László. SBTC: Szóké — Kimebty, Ge­cse, Répáé — Horváth Vertig — Szalad, Bósti, Kriskó, Kaj- dd, Jack. Edző: Moór Ede. Csere: Nagy F. helyett So­mogyi, Sómon helyett Cseh (mindkettő a 72. percben,). Kitűnő talajú pályán, hű­vös időben mérkőzött a két csapat. Az első percekben ke­vés esemény történt. Pontat­lan átadások borzolták a ke­délyeket. Az első gólhelyzet a 13. {»ereiben adódott: Horváth a latodét Kovács elé fejelte, aki közelről gyatrán mellé lőtt. Két penc múlva Csöngő közelről a kimozduló Szőkébe rúgta a labdát, majd Somoigy- váni az üres kapu fölé emelt. Támadott a Dunaújváros, a vendégek három csatára, nem tudta tartani a labdát. A 26. percben Gecse összecsapott Csörgővel, sokam, II-est rek­lamáltak. A 31. perében szép Krislkó—Jeck—Kaijdi -támadás végén a csatár kapásiből fölé bombázott. Négy perc múlva tűzijáték alakult kd Szőke ka­puja élótt, de a védők nehe­zen tisztáztak. Szünet után húsz percen ke­resztül nagy erővel rohamoz­tak a piros-fehérek. Magasan előre ívelt labdákkal keresték a jól fejelő Csörgőt és Márthat. A Kmebty.vezérel­te védetem azonban, fejjel mindig kitűnően tisztázott. Az 56. percben Somogyvári óriási gólhelyzetben három méter­ről tőié váigta a labdát. A já­tékvezető időhúzás címén há­rom perc hosszabbításit jel­zett. A 63. percben Seated ha­Dunaújváros—SBTC 0:0 tattmas sprint után beívelt, de Básti gólhelyzetben mellé lőtt. A 70. percben Mártha tisztá­ra játszotta magát, de lövés helyett legurított Simoninak, aki nagy helyzetben mellé bombázott. A kettős csere sem tette eredményessé a ha­zai csapatot. Rajtaütésszerű támadásokkal már gyakrab­ban kísérleteztek a fekete­Szalai Miklós fehérek. A 70. percben BástS átadásával Kriskó a bal olda­lon futott ed, laposan beadott, de Kajdii két lépésről sem ta­lált a hálóba. A 85. percben Kriskó beadott, de Jeck nem kapum, hanem Kajái felé fe- jeffit, így oda lett a kínálkozó helyzet. A hazai csapat nagy lelke­sedéssel és támadókedvvel játszotta végig a mérkőzést., Mezőnyben ügyesen szőtték támadásaikat és sokat kezde­ményeztek. Egysíkú taktiká­juk azonban eredménytelen maradt. Hat gólhelyzetet dol­goztak ki, de ezekből mellé, vagy fölé rúgták a labdát. Az SBTC négy helyzetet hagyott ki. Védekezésre rendezkedett be az egy pont megszerzésé­nek reményében. Nem szép, de hasznos játékkal sikerült a tervezett pontszerzés. A véde­lem azért ingott meg gyak­rabban, mert a középpályások nem tudták kellően megszűr­ni a támadásokat. A döntet­len Igazságosnak mondható, és a vendégek számára sikert jelent, hiszen folytatódott a tavaszi veretlenség. Az SBTC kapujában Szőke jól öklözött:. A védelem leg­jobbja ezt írttal is Kmetty volt, aiki fejjel-lábbal mindkét oi- da/lon kisegített. Gecse meg- bráhátóain, Vertig sokat sza­bálytalankodva játszott. Hor­váth megfelelően őrizte Már­that. Szalai volt a csapat leg­jobbja, fáradhatatlanul beszá- guldozta az egész pályát. Ré­pás és Básti gyengén játszott. Kriskó elemi labdakezeTósii hi­báikat vétett. Kajdi gólhelyze­teiket hagyott kii, Jeck csak időnként nyújtott elfogadha­tót. A Dunaújváros kapujában Pappot nem tették próbára. Fajt megbízhatóan söpröge- tett. Formaggini jól segítette a támadásokat. A középpályán Nagy E. sókat fáradozott, a csatárok köziül Mártha jelen­tette a legtöbb veszélyt. Müncz játékvezetőnek könnyű dolga volt a nagy ira­mú. alacsony színvonalú, sportszerű mérkőzésen, Rozgonyi István HNK-mérkárések Kiesett Pásztó és a Zp. Építők Etes és Mizserfa sok gólt rágott Megkezdődött nyolc mérkő­zéssel, vasárnap a labdarúgó Magyar Népköztársasági Ku­pa megyei selejtezője. A meglepetés ezúttal sem ma­radt el. A Pásztói KSE tarta­lékjaival utazott el Nagylóc- ba, így nem csodálható, hogy búcsút mondtak a küzdel­meknek. Az NB lll-as Zp. Építők sem bírt Hugyagon a megyei II. osztályú hazai csa­pattal. Sok gólt rúgott ide­genben Etes és Mizserfa csa­pata. Ménkes—Mizserfa 0:5 (0:3) Dorogháza, 100 néző, v.: Jancsó. Mizserfa: Balogh — Tőzsér, Káposztás, Radics — Kovács B., Kovács V. — Ge­cse, Géczi, Molnár, Susán. Nagy. Cs.: Bozsik. Ménkes: Pongrácz — Szűcs I., Varga, Szüos P., Hajdú — Pintér, Bakos J. — Tóth, Pál, Szűcs J., Bata, Cs.: Bakos S., Czank. Jó iramú, sportszerű mérkő­zés. A Mizserfa jobban ki­használta helyzeteit. Mindkét csapat kihagyott egy-egy li­est Góllövő: Gecse, Molnár, Géczi, Bozsik, Susán. Jó: Ba­logh, Tőzsér, Radics, Kovács B., Géczi, ilL: Pongrácz, Pin­tér, Bakos J. Gordos József Nézsa—Nógrádsáp 1:3 (0:1) Nézsa, 100 néző, v. : Saár J. Nógrádsáp: Sztankó — Pan- dics, Bogdán M., Üjszegi — Szádoczki, Kovács — Varga (Újhegyi), Bodnár J., Buchler, Tóth, Bogdán. Nézsa: Kucsera J. — Bokányi, Vastagh, Né­meth — Pazsitka, Győri — Dudás, Kucsera I., Varga, Molnár, Fehér. A megyei II. osztályú vendégcsapat megér­demelten jutott tovább. Góllö­vő: Tóth (42. és 80. perc), Buchler (60. perc), ill.: Dudás (65. perc). Forgó István Mihálygerge—St. Üveggyár 1:3 (0:0) Mihálygerge, 100 néző, v.: Kakuk. St. Üveggyár: Boruzs Koszta, Czűder, Pünkösdi Hazai mérkőzések, félsikerrel SBTC— KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 44:36 (15:21) Salgótarján, v.: Balázs, Král. SBTC: Szántáé (15), Miskolczi (16), Bánné (5), Géniéi (2), Válóczi (3), cs.: Rákóczi (4), Szakmámé (—), Rózsa (—). Edző: Fancsoval Nán­dor. A kényelmesség ezúttal is megbosszulta magát. A késedel­mes érkezés gyengén sikerült be­melegítést, és ennek következté­ben szünetig eredménytelenséget, okozott. Az eseménytelenül tett negyedik perc végén még a ha­zaiak vezettek három ponttal. Az ellenfél lendületes, sokszor a dur­vaság határát átlépő játéka nem Ízlett a fekete-fehéreknek. Az egész pályás letámadó taktika a félidő végére öt pont előnyt je­lentett a vendégeknek. Szünet után Gerieä és Rákóczi „leteríté- sét” az eddig elnéző mérkőzés­vezetők is megsokallták, a az I. félidővel ellentétben sorra meg­torolták a szabálytalanságokat. A 10. percben 29:29-re egyenlitett a hazai együttes. A véghajrát is ők bírták jobban. Az ellenfél edző­jének sportszerűtlen magatartása miatt az utolsó percek felpapriká­zott légkörében, hazad győzelmet biztosítottak. EGRI HSC—SKSE 82:64 (31:36) Salgótarján, v.: Balázs, Král. SKSE: Szert (13), Palla (2), Ju­hász (25), Tóth- (10), Túrán (8). Cs.: Piac hi (2), Bozsik (4), Mo- sonújvári (—), Rudinszkí (—), Marok (—). Edző: Szarvas József. A csapatkapitány Szent kézsé­rülése már az első percektől hát­rányosan éreztette hatását. A kohászok zónával kezdtek. Az el­ső percekben élvezetes, lendüle­tes játékkal Túrám, Tóth és Ju­hász palánk alatti eredményes­ségével, s Szert távoli dobásával a 16. percben tíz ponttal vezetett a Kohász. Innen a vendégek ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést, és ha csak egy ponttal is, a szünet végére fordítottak az ered­ményen. Szünet után már az első percekben az egriek 8 pontot sze­reztek, míg a kohászoknak semmi nem sikerült. A változtatott hazad taktika, a vegyes védekezés, ki­támadás csupán azért nem vált be, mert a támadók helyzeteik­nek csak 15 százalékát tudták ér­tékesíteni. Közben Koretta (az el­lenfél legjobbja) könnyedén, dobál­ta kosarait. A kohászok játékán fáradtság volt észlelhető. Ezt rész­ben az elmúlt hét csökkentett ed­zéslehetősége magyarázza. Mátyus László — Godó, Verbovsztd Z. *— Bodor, Szabó, Fehérvári, Mol­nár K., Somkúti. Mihályger­ge: Varga L. — László, Mik­lós Z., Miklós Gy. (Egyed Gy.) — Gordos A., Pál — Szi­lágyi, Gordos T-, Gordos O., Varga P., Egyed R. Latyakos, sáros pálya. Mindkét csapat sok gólhelyzetet hagyott ki. Góllövő: Szabó (55. és 60. perc), Fehérvári (83. perc), ill.: Gordos A. (90. perc). Farkas István Hngyag—Zp. Építők 1:1 (1:1) Hugyag, 300 nézői, v.: Cseh. Zp. Építők: Nagy — Loson­cai, Ferencz, Öze (Iványi) — Deméndi, Székely — Tajti, Csikós, Kürti, Pepsinszki (Oláh), Mátrai II. Megérde­melten jutott tovább a megyei II. osztályú csapat. A 15. perc­ben Kürti talált a hálóba. 0:1. A 34. percben a mezőny leg­jobbjának bizonyult Bállá egyenlített. Szünet után tá­madott az NB ni-as csapat, de csak a kapufát találta el. Fehér László Nagylóc—Pásztói KSE n. 1:1 (0:0) Nagylóc, 200 néző, v.: Fo­dor. Pásztó: Kelemen — Re- viczki, Szabó, Veres — Ko­vács, Ludányi — Koós (Sütő), Székely (Juhász), Nagy, Fe- rencz, Fösvény. Az I. félidő­ben a hazaiak, szünet után a vendégek játszottak jobban. Cs. J. További eredmények: Sós- hartyán—Hites 1:11 (1:8). Sós- . hártyán, 100 néző, v.: Baksa. Zagyvaróna—Tarnavölgye SE 5:0 (2:0), Zagyvaróna, 100 néző, v.: Újházi. A Terény— Bércéi mérkőzésről nem érke­zett jelentés. NÓGRÁD - 1971. március 16, kedd