Nógrád. 1970. december (26. évfolyam. 281-305. szám)

1970-12-02 / 282. szám

Hegyei I. osztály Háfranovák az őszi bajnok Befejeződött a megyei I. osztályú labdarugó-bajnokság őszi idé­nye. A bajnoki címet Mátranovák csapata szerezte meg a Karancsla- pujtö és az St. /l.M előtt. Az augusztus Zó-ra kisorsolt II. forduló­ból elmaradt hat találkozót vasárnap bonyolították le. (Augusztus 10-án: Karancsság — Somoskőújfalu 2:3, szeptember 30-án: Érseh- vadkert — Karancskeszi 0:1.) K.-lapujtö — St. 2:1 (1:1) ZIM Karancslapujtő, 500 néző, v.: Mohácsi. K.-lapuJtő: Bar- tha — Górdos, Oravecz A., Serfőző — Bodor, Lantos — Juhász L., Somoskői, Tórák, bi-avecz S., Juhász I. Gs.: Tóth u, Horváth. Edző: Lantos Ede. St. ZIM: Kulóványi — Geöz- ner, Szolik, Vári — Kflházi, Flaskai — Hadik. Pindroch, Boldvai, Bandur Gy., Dudás. Cs.: Baár, Újházi. Edző: Ban­dur Mihály. Erős iramú, vál­tozatos. mérkőzést, igazi rang­adót vívott a két cfcapat. A 20. percben formás támadás végén a bal szélre sodródott Oravecz S. éles szögből talált a hal sarokba. 1:0. A ZIM a 30. percben egyenlített. Pind- roclh fejelte kapura a labdát. Bariba kiütötte (a csatár a lendülettől a halóba repült), majd Boldvai fejelte a hálóba a labdát. 1:1. (A hazaiak lest vitattak, de a játékvezető hajt­hatatlan maradt.) Két perc után folytatódott a játék. A mérkőzés irányítását a hazai­ak vették át. Szünet után is nagy lendülettel rohamoztak. Egy előrevágott labdával Ju­hász L. futott el, beadását a védők Tórák elé „mentették”, s ő biztosan vágta a hálóba. 2:1. Ezután is akadt még gól­helyzete a hazai csapatnak, s a ZIM is lőtt egy kapufát. Vég­eredményben a nagy erővel és lelkesedéssel támadó hazai­ak megérdemelten nyertek az elején eibizakodott, s kapura keveset lövő vendégekkel szemben. Jó: Bodor, Lantos, Juhász ti., Oravecz S., ill.: Szolik, Vári. Flaskai, Bold­vai. Vörös Csillag SE — Diósjenö 2:1 (2:0) I Rétság, KM) néző, v.: Gergely. VÖRÖS CSILLAG SE: Domonkos — Szabó I-, Bulláti. Telek — Dom­bi, Székely — Kozma, Tóth II., rarjini, Tóth L, Szabó O. EDZŐ: Peliegrényi János. DIOS JENŐ: (relstag — Lévai, Móritz, Schmit- tlnger — Varga, Láng — zachar, Munkácsy, Lénárt, Erzse, Rán­ézik, cs.: Fekete. EDZŐ: Móritz Sándor. A mérkőzés kezdetén kis ünnepségen virággal búcsúztatták a Vörös csillag SE-től rövidesen megváló „öreg” játékosokat. Az I. félidő nyomasztó hazai fölényben telt, már ennek ellenére a vendé­gek három biztosnak látszó hely­zetet hibáztak. A 15. percben Tóth I. ll-e»böl volt eredményes, a 25. percben pedig Kozma talált a há­lóba. A díósjenőiek a 80. percben szépítettek. Góljukat Hanczik sze­rezte szabadrúgásból. Jó: Bohátl, Telek, Székely, Tarján!, Hl.: Freistag (a mezőny legjobbja), Móritz, Hanczik. Bgy. VoláM — St. Bányagép 4:1 (1:0) Balassagyarmat. 100 néző, V,: Balázs II. Bgy. Volán; Na­szály — Deme, Mihály (Ta­kács), Gál — Kalcsó, Lajkó — Fedor, Váradi. Hegedűs, Deák (RóhásiJ. Bernáth. Edző: Mar­kói István. St. Bányagép: Sze­gedi — Keleosényi, Kisházi, Győri — Tamás, Kakukk — Ferencz, Szabó, Jenei, Hoff­mann, Fiikor. Edző: Renke János. A 9. percben védelmi hiba után Fedor 15 méteres lövéssel szerzett vezetést, a Volánnak. 1:0. A továbbiak­ban a vendégek kétszer hibáz­tak: az elhagyott kapuba sem tudtak betalálni. Az 52. perc­ben Ferencz a kapufáról visz- szapattant labdát vágta a há­lóba. 1:1. Nagy küzdelem kez­dődött, s a 70., valamint a 75. percben a bányagépgyóriak- nak volt két lehetőségük a győzelem megszerzésére: Hoff_ mann a kapufát találta el. majd a visszapattanó labdát fölé vágta, aztán Szabó hibá­zott közelről. Fordult a koc­ka. A 80. percben Fedor volt eredményes közelről. 2:1. Két perc múlva Hegedűs követte példáját. (3:1). majd a 85. percben ismét Fedor lőtt az „összeomlott” védelem mel­lett a hálóba. Jó: Hegedűs, Fedor, Váradi, ill.: Kisházi. Jenei. Romhány — Jurisits SE 3:0 (0:0) Romhátiy, 300 néző, v.: Üjbázi. ROMHANY: Sagyibo — Pásztor, Kaliczka, Meló — Tihanyi, var­ga — Mészáros, Sarankó, Meló J, (Jeszenszki), Saliga (Sági). ED­ZŐ: Vasas István. JURISITS SE: Harsány! — Hoffmann, Józsa, Újhelyi — Hesz, Máthé — Cseh, Szedlák, Czabadai, Peller, Mol­nár. Cs.: esete. EDZŐ: Cribi Ele­mér. Az I. félidőben jobbára a két 18-os közt folyt a játék. Szü­net után a lendületesebben ját­szó hazaiak megérdemelten győz­tek le az időnként könnyelműskö- dő vendégeket. Kaliczka tizenegyest is hibázott. Gollövő; Mészáros (2), Meló J. Jó: Pásztor, Kaliczka, Mészáros, Gregor, ill.: Hesz, Má­thé, Cseh. Mátraverebély — Sasécsény 3:1 (2:0) Mátraverebély, 200 néző. v.: Galamb. M.-verebély: Ka- densaki ■ —■ Nagy Berms L., Zagyi G. (Kormos), Barabás, Benus G. — Verebélyi II.. Ze­ke, Verebélyi I.. Zachar, Za­gyi F. Edző: Pál József. Szé- csény: Orosz — Kuris, Ora­vecz. Gyenes — Csikász, Lu­kács — Velenczei, Kiss, Bo­ros, Vidomusz, Gyetvai. Cs.: Sárközi. Treso. Edző: Vido- muez János. A hazaiak irá­nyították a játékot a mér­kőzés nagy részében. A 27. perében Zeke indította Vere- bélyj I._et, aki Oraveczet ki­cselezve két méterről gurí­tott a hálóba, 1:0. A 35. perc­ben formás jobb oldali akció végén, tíz méterről Barabás lőtt a jobb sarokba. 2:0. Szü­net után. védelmi hibából, nagy tömörülés keletkezett a verebélyi kapu előtt, s Boros szépített. 2:1. Kemény játék kezdődött. Boros kétszer is megrágta Barabást, s a játék­vezető a 72. percben kiállítót ta. A játékos vonakodott el­hagyni a pályát, s néhány perc .múltán folytatódott csak a játék. A vendégek tíz fővel védekezni kényszerültek. A 80. percben egy jobb oldali táma­dás végén Barabás átadásából Verebélyi I. állította be a vég­eredményt, amikor a tizenha­tosról a bal sarokba lőtt. 3:1 Jó: Zagyi G, (a mezőny leg­jobbja), Barabás, Zeke, Be­nus G., Verebélyi I., Verebé­lyi II., ill.: Oravecz. Csikász, Kiss. Mátranovák — Dejtár 2:0 (1:0) Dejtár, 300 néző, v.: Cseh. M.-novák: Szoó — Veres, Ge­ese, Répás II. — Kun. Varga — Marsinszki (Juhász), Tóth B„ Mészáros, Répás I., Kecs­kés. Edző: Szomszéd Ádám. Dejtár: Mezei — Gál I.. Krem- nicsén S., Czinege — Gréczi, Farkas L. — Csókás!, Krem- nicsán G., Varga, Kovács, Farkas F. Cs.: Sztankó. Edző: Varga Károly. Lendületes, színvonalas, sportszerű mér­kőzést játszott a két csapat. A dejtáriak kezdtek nagyobb erőbedobással, majd 25 perc után a novákiak irányítottak a találkozót. A 38. percben Ré­pás I. remek labdával futtatta Kecskést. akinek beadását Tóth B. vágta a hálóba. Szü­net után a novákiak kezdtek nagy iramban, s az 57. percben megszerezték második gólju­kat: Gecse fejesével Tóth B. futott el, két csel után ke­resztlabdát ívelt át, amelyet a jó ütemben érkező Mészáros vágott a hálóba. 2:0. A 85. percben Kovács F. sértegette a játékvezetőt, p a kiállítás sorsára jutott. Ugyanekkor néhány percig állt a játék, mert nézőket távolított el a játékvezető. A hátralevő idő­ben az eredmény már nem változott. Jó: Szoó (a mezőny legjobbja), Répás I.. Mészáros, Gecse, Tóth B., ill.: Kremni- csán S,. Mezei, Kremnicsán G. Az őszi végeredmény 1. M.-novák IS 12 2 1 29- 9 36 2. K.-lapujtö 15 10 3 2 43-12 23 3. St. ZIM 15 10 2 3 49-18 22 1. K.-keszi 15 9 1 5 29-23 19 5. Somos 15 8 2 5 21-17 18 6. Romhány 15 8 2 5 27-25 18 7. Bgy. Volán 15 8 1 6 40-29 17 8. St. Bányagép 15 8 1 6 27-22 17 9. V. csili. SE 15 7 1 7 35-32 15 1«. M.-verebély 15 5 2 8 22-27 12 11. Jurisits SE 15 4 4 7 17-28 12 12. Dejtár 15 S 2, 8 21-38 12 13. Szécsény IS 5 r 9 20-33 11 14. Karancsság 15 2 4 9 16-37 8 15. Diósjenö 15 2 3 10 14-33 7 16. E.-vadkert 15 3 12 8-46 3 mm SPORT Kosárlabda NB II. Vereiteltes győzelmek, büntetőrekordok Salgótarjáni Kohász—Szolnoki Olajbányász 83 :72 (41:35) Salgótarján, v.: Kiss A., Szedlák. KOHÁSZ: Szert (14) fótJh (18), Túrán (1), Pállá (5), Csuka (35), cs.: Plachi (2), Mosomújvári (5), Rudiinsz- ki (5) Juhász (2). Bqzsdlk (—). EDZŐ: Szarvas József. Forró légkörben kezdődött a küzdelem. Az ellentéites ol­dalakra helyezkedő szurkoló­tábor óriási hangesátája kö­zepette (Szolnokról egy autó­busz turista kísérte sorsdöntő mérkőzésre kedvenc együtte­sét) 15 percig 1—5 pontos ve­zetéssel a Szolnok irányította a küzdelmet. A 16. percben 29:29-es állásnál 30 másodperc alatt Tóth és Csuka 4 pon­tos előnyt szerzett. Szünet’ után már a kohászok vették át a játék irányításét. A tá­volról is eredményesem, dobó ellenfelek emberfogással kí­sérleteztek. Közbem Tóth, Mo- sonújvárl és Csuka eredmé­nyesen törtek be a palánk alá, jól sikerültek a büntető- dobások is, nőtt az előny. Öt perccel a befejezés előtt már 15 ponttal vezettek a kohá­szok. A vóghajrá lazítása kö­vetkeztében csökkent a pont­különbség. Igen izgalmas volt a mérkőzés. Az összecsapás hevességére jellemző, hogy a játékvezetők 84 esetben ítél­ték büntetőt. SBTC—Duna Cipőgyár 51:47 (20:17) Salgótarján, v.: Kiss A., Szedlák. SBTC: Miskolczi (13) Szertné (7), Rárnné (21), Rá­kóczi (6), Nagy,né (4), cs.: Ró­zsa (—), Kovácsáé (—), Gerlei (—). EDZŐ: Pancsovai Nán­dor. Három kihagyott hazai zic­cerre a Duna Cipőgyár kosár­ral válaszolt. Majd hosszú percekig alig történt esemény. Meglepően idegesen játszott az SBTC. Nem vállalkoztak dobásokra. A lö. percben 11:11 volt a mérkőzés állása. A folytatásban sem volt színvo­nalas a küzdelem. Szünet után felgyorsult a játék, Miskol- czit kézsérülése akadályozta az eredményes befejezésekben. Az SBTC 35:29-ig vezetett. Nagy volt az izgalom. A ven­dégek átvették a vezetést. Az SBTC kiegyenlített. A döntő percekben négy vendégjáté­kos került a káspadra. A vég­hajrát a hazaiak bírták job­ban idegekkel. A győzelmet Bárnmé dobásaival biztosították be. — mátyus — Dávid Róbert: „Igazi szélsőink nincsenek“ 10. Kisterenyei Bányász 15 5 4 fi 18:14 14 így Zárta az őszi idényt a Kisterenyei Bányász NB Il-es labdarúgócsapata. Az 1970/ 71. évi bajnokságban a 7—8 hely megszerzését tűzték ki célul. Tavasszá! tehát van mit javítani a mérlegen, ősszel 8 alkalommal idegenben, 7-szer hazai pályán küzdöttek. A csa­patban 17 játékos szerepelt. Minden mérkőzésen Horváth, BibÖk, Geiger és Márton jáit- S zott,. Egy. találkozóról sérülés és temetés miatt Király, Tali­ga és Orosz hiányzott. A leggyakoribb összeállítás: Horváth — Király, Bibéik, Orosz — Geiger, Márton — Vanya, Boskó, Tarlóéi, Nagy- rmajdon, Taliga. A szakosztályvezetők sze­rint a legjobb csapatrész a közvetlen védelem volt. A legszínvonalasabb mérkőzést az Esztergomi Vasassal (0:0) vívták. Nagy hazai siker: Kis- terenye—Nyíregyháza 5:0. Ide­genben : Borsodi Bányász— Kisterenye 1:4. A nógrádi csapatok egymás közötti őszi versenyében a Kisterenye volt a legjobb: 1. Kisterenye Z 1 J. - Sri 3 2. Nagybátony 2 - 2 - 3:3 * 3. SKSE * - 1 1 2:3 1 A bajnokság elején gyengén szerepelt a csapat. Utána be­lelendültek, majd hullámzó teljesítmény következett. Sú­lyos vereséget sehol nem szen­vedtek. öt találkozón egygó­los vereséget szenvedtek, a Volán SC-től pedig 3:0-ra kaptak ki. A házi góllövőlista élmező­nye: 1. Nagymajdon 8, 2. Tar- lósi 5., 3. Vanya 2 góllal. Csokorba gyűjtöttünk né­hány véleményt az őszi sze­replésről: — idősek, ezáltal lassúbbak csatáraink a kelleténél — summázta tapasztalatait Dá­vid Róbert edző: — Igazi szélsőink nincsenek. Vanya is inkább középpályás, vagy vé­dőjátékos. Kis létszámú keret állott rendelkezésemre. Létrái súlyos balesete, Kovács pedig sportszerűtlen, italozó élet­módja miatt kivált a keretből. Tavasszal mindent elköve­tünk, hogy sikeresebben sze­repeljünk. Győri László szakosztályi elnök: — A védelmünk dere­kasan helytállt. A középpályá­sok is megtették a magúikét A csatársor időnként remek dolgokat produkált, máskor nágyon gyenge teljesítményt nyújtottak. Az idősebb játé­kosok sorozatban már nem bírják a nagy iramot Bibólk Károly csapatkapi­tány: —• Ha csatáraink a kí­nálkozó sok helyzetből mér* kőzésenként legalább egyet értékesítettek volna, akikor nagyon jó pozícióból várnánk a tavaszi mérkőzéseket. Az elmúlt héten még tartot­tak levezető edzéseket. Ezen a héten bográcsossal fűszere­zett összejövetelen elevenítik fel az őszi idény eseményeit, és megbeszélik a tennivalókat Az IBUSZ salgótarjáni irodája GYASZJELENTES 4 napos magas-tátrai utazást szervez A Nógrád megyei Tanács Madzsar Kórházának Igaz­gatósága és dolgozói mély megrendüléssel tudatják, hogy V DR. Kl B EDI TIBOR a kórház röntgenosztályának főorvosa 1970, november szilveszteri programmal. Időpontja: 1970. XII. 29-től, 28-án, 48 éves korában, rövid betegség után elhunyt. 1971. I. 2-ig. Részvételi díj: 900,— Ft + 300 KCS = Temetése 1970. december 2-án (szerdán) du. 15 órakor 441 Ft. Jelentkezni lehet az IBUSZ-irodában. Jelent­kezési határidő: 1970. XII. 5. lesz Szegeden. Az Ipari Műszergyár ikladi gyártelepére felvesz: — fémforgácsoló szakmunkásokat, lakatosa­kat, villanyszerelőket, — öntő-, forgácsoló-, sajtolómunkára 18. élet­évet betöltött női és férfimunkásokat, — férfi segédmunkásokat és könnyű munká­ra 16. életévet betöltött női dolgozókat. « A dolgozók munkába szállítása és hazaszállítása a munkarendhez igazodó vonattal. Illetve autóbusszal történik. A vállalat kedvezményes étkezést biztosít Azoknak a dolgozóknak, akik igénylik, a vállalat szál­lodájában kulturált szálláslehetőséget biztosítunk. Jelentkezni lehet: személyesen minden munkanapon 8—-14 óráig, a felvételi irodán, levélben: IPARI MŰSZERGYAR (felvételi Iroda). ASZÖD, Pf. 2. címen. ÁRU­BDI1U á ATO KOCCINTSON VELÜNK! DECEMBER 4-ÉN (pénteken) EGRI B0RBEMIJTATÓ ÉS -KÓSTOLÓ a Lenin téri 195. **. boltunkban ! Délután 4 órától! Bo'lunk ünnepi ajándék választékát is bemutatjuk! Várjuk önt! IAGY CORK BORVÁSÁR Nógrád megyei Élelmiszer kisker. V. S.-tarján.