Nógrád. 1970. november (26. évfolyam. 257-280. szám)

1970-11-11 / 264. szám

Döntetlen Burgenland válogatottja ellen Utánpótlás válogatott mérkőzés Salgótarjánban Az SBTC öregfiúk labdarú­gócsapata a napokban Auszt­riában vendégszerepelt. Neu- feidben Burgenland öregfiúk válogatottjával mérkőztek. Burgenland—SBTC 2:2 (0:0) Neufeld, 1000 néző, v.: StoIL Burgenland: Wouloment — Hasenkopf, Riegter, Bieele — Koler, Hoffmann — Völgyéé (Wagner), Varga, Kollmann, Buranits, Kovács. SBTC: Oláh G. — Sándor Gy., Ferencz, szereplését. Sándor Z. — Agóas (Hegyi), ^ Salgó — Bablena, Csuberda (Horváth), Szojka, Krajcsi, Sv-áije utánpótlás latodarúgó­Ohladni. Edző: Wahlkampf Lajos. A jó képességű hazai csapat szünet után Buranits révén megszerezte a vezetést. Bable­na egyenlített. Később Hor­váth a vendégeket juttatta ve­zetéshez. Röviddel a befejezés előtt Kollmann húsz méterről leadott lövése nyomán a lab­da a kapufáról Oláh Géza há­tára, onnan a hálóba pattant. 2:2. Ezzel a sikernek mondha­tó döntetlennel az SBTC öreg­fiúk csapata befejezte idei válogatottja vasárnap délelőtt 10.30 órától Salgótarjániban lép pályára a magyar után­pótlás válogatott ellen. Tho- mann Antal szövetségi edző összeállította a 16 tagú kere­tet. A jelöltek: Brünyd, Szabó (kapusok), Molnár, Kovács J., Kincses II., Horváth, Megyesi (hátvédek), Kocsis, Müller, Répás (középpályások), Török, Branikovóts, Máté, Tóth J., La- dinszká, Tóth A. Ezen a mér­kőzésen búcsúztatják el Répás Bélát, aki idén kiöregszik a 23 éven aluliak válogatottjá­ból A csapatkapitány búcsú­játékára remélhetőleg sokan kíváncsiak lesznek. Sokk OB II. Újabb bravúr a hajrában SKSE-DEAC 8:6 Kitűnően szerepel a Salgó­tarjáni Kohász sakkcsapata az OB II. Keleti csoportjában. Gyöngyös és Kiskőrös után az előkelő helyen álló — a baj­nokcsapat Szegedi VSE-t le­győző — Debreceni EAC együttesét is megverték 8:6-ra az utolsó előtti fordulóban Salgótarjánban. A hazaiak közül Tóth L., Szokács, Cza- kó. Ponyi, Simkó és Gordos győzött, Horváth, Pethő, Né­meth B. és Tóth J. döntet­lent ért el. A XIII. forduló­ban november 23-án Szente­sen fejezi be idei szereplését az SKSE sakkcsapata. További eredmények? Bp. Postás — Ganz-Villany 7:7, Bp. Pedagógus — Vörös Csil­lag Traktorgyár 5,5:8,5, KGM — Miskolc 8:6, Szegedi VSE — Szentesi Spartacus 8,5:5,5, Ba­ja — Kiskőrös 12,5:1,5 Kecs­kemét — Gyöngyös 7:6 (1). A bajnokság állása: 1. Sze­gedi VSE 116,5, 2. Vörös Cs. Traktorgyár 98,5, 3. Bp. Peda­gógus 93,5, 4. Bp. Postás 91, 5. Miskolci 87, 6. DEAC 86, 7. Kecskemét 83,5 (1), 8. Salgó­tarjáni Kohász 82, 9. Szentes 82, 10. Ganz-Villany 81,5, 11. Gyöngyösi Energia 81 (1), 12. Baja 76, 13. KGM 75, 14. Kis­kőrös 41,5 ponttal. Az utolsó forduló után három csapat bú­csúzik az NB II-től. Budapest) nagyvállalat balassagyarmati részlegénél kétszobás, össxkomforto s lakást — ESETLEG ÁLLÁST IS — KlNAL HASONLÓ BUDAPESTI LAKÁSÉRT nyugdíjasnak is. Az ajánlatokat kérjük erre a címre küldeni: j V ASÉRT, Budapest, VIII., Üllői út 32. Jogügyi osztály. Telefon: 340-695. Szavak és tettek Az SBTC NB I-es labdarúgócsapata mostanság várako­záson jelül szerepel a bajnokságban. A napfényes oldal mel­lett azonban — a jövő érdekében — ilyenkor sem árt fel­hívni a figyelmet bizonyos aggasztó jelenségekre. Mert ezek léteznek, csak kevesebb szó esik róla — éppen a pillanatnyi sikerek miatt. Ezek közül teszünk egyet szóvá. A csapat szakvezetői — köztük Moór Ede edző is — több alkalommal rokonszenves tálalásban kifejtették, hogy a „nevek" az SBTC-nél nem számítanak, mindig a legjobb formában levő játékos lép pályára. A mérkőzések viszont nem ezt igazolják! Baranyai, Kriskó és Horváth hetek óta nagyon gyengén, formán kívül játszik, mégis — úgy látszik — bérelt helyük van a csapatban. Ennyi indiszponált játé­kost pedig, hosszabb távon, nem bír el egy jó formában levő csapat sem. A csapatépítés tényét nehéz lenne nagyítóval is felfedezni. Mert alig van! Ezek a labdarúgók — kevés kivé­tellel — két-három éve együtt játszanak. Az átlagéletkoruk 25,6 év — ez pedig nem kevés. Répás és Geese a legfiata­labb, ők 23 évesek. Viszont a legjobb vidéki klubcsapatban (Pécsi Dózsa) a két 19 éves (Tóth J., Kincses 11.) és két 21 éves (Maurer, Kocsis) mellett a 22 éves Máté már „öreghék" számít. Ilyen szegényesen állnánk fiatal tehetségekben Sal­gótarjánban? Korántsem! Például az SBTC-nßl Bartha, Macska, Szoó, Loch és Kajái ígéretnek számít. De egyelőre legjobb esetben a kispadon ülnek, vagy még ott sem. Vajon mikor válnak a csapat állandó tagjaivá? Nem azért, mert 18—19 évesek, hanem mert szükség van ésszerű fiatalításra. Ez nemcsak tőlük függ, hanem elsősorban a szakvezetőktől. Ezért a szavak és a tettek összhangját szükséges minél előbb megteremteni, mert egyébként a szépen csengő elvek üresen hangzó frázisokká válnak. — R -r mremgpm ■ "" --«*•-----­D icséretesen szerepeltek a Kohász-vívók November 7-én és 8-án Debrecenben rendezték meg a területi serdülő vívósereg- szamlét. Pástra léptek az 1953—54, valamint az 1955— 56-os születésű leány-, és fiú- tőrözők. A megyéből a balas­sagyarmatiak nem vettek részt a seregszemlén, csupán az SKSE és a Salgótarjáni Sport­iskola tőrözői indultak. Az 1953—54-es születésű fiúknál 15-en léptek pástra. A kilences döntőbe jutott az SKSE-ből Horváth Attila. A döntőben hat győzelmet szerzett, és a második lett. Az 1955—56-os születésűeknél Benkö (SKSE) jutott a kilences döntőbe és ott öt győzelemmel a negye­dik helyen végzett. Ebben a korcsoportban 14-en verse­nyeztek. A leánytőrözők közül az 1955—56-os születésűeknél Ha- jek és Rácz képviselte Nógrá- dot. A 14-es mezőnyből mind­ketten a kilences döntőbe ju­tottak. A döntőben Hajek (SKSE) három győzelmet és Rácz (St. Sportiskola) egy győzelmet aratott. Az előbbi 6., az utóbbi a 9. helyet sze­rezte meg. Megyei I. osztály Gólrekordos őszi forduló Tizenegyszer ta ált hálóba az St. ZiM — Karancsság vezetett Nóg ódon — E hunyt Diósjenő edzője A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság november 8-í fordulója újabb gólrekordot hozoiti: negyvennégyszer örültek, illetve bosszatakodtak a játékosok és a szurkolók. A bő gól- termeshez legjobban a ZIM és Karancslapujtő csapata járult hozzá, tizenegy, illetve kilenc góllal. Egyedül Karancskeszi tudott győzni idegenben, ezúttal Diósjenőn. ahol egyperces gyászszünettel adóztak a résztvevők a hazai csapat elhunyt edzőjének. HORVATH PÄLNAK. Értékes pontot szerzett a Jurisits SE-től a félidőben vezetésre szert tett karancssági együttes. Mátnnovák — Roanhány 2:1 (OfU Mátranovák, 300 néző, ChmelL Mátranovák: Szoó — Veres, Gecse. Répás II. — Var­ga, Mészáros — Tóth B. (Ju­hász), Répás I., Kecskés, Kun, Tóth I. (Mansinszki). Edző: Szomszéd Adóm. Romhány: Jeszenszki — Saliga (Varga S.)t Kaliczka, Pásztor — Varga I., Tihanyi — Meló, Gregor, Sa- gvibó (Sági), Sáránké, Mé­vult a vendégcsapat játéka, a hazaiak visszaestek, de a so- mosiak nem tudták kihasz­nálná kínálkozó gólhelyzetei­ket. Jó: Takács, Fedor. Vá- radi, Kalcsó, Lajkó, ilL: An­gyal, Easier, Czikora. Vörös Csillag SE — M.-verebély 2:0 (2:#) Rétság, 100 néző, v.: Rom­lási. Vörös Csillag: Domon­kos — Szabó I., Böháti, Ja­szaros, Edző: Vasas István. Az necskó — Novák, Székely — I. félidőben szinte a kapujuk­hoz szegezték a vendégeket a nagy akarással támadó no- vákiak, akik kétszer is eltalál­ták a kapufát. A 35. percben egy váratlan ellentámadásból mégis a romhányiak jutottak vezetéshez: Veres „lyukat rú­gott”, s a szemfüles Mészáros a 16-osról a hálóba talált. 0:1. Szünet után a vendégek az eredmény tartására töreked­Sárosi, Telek, Tarjám, Dombi, Szabó O. Cs.: Kramnlik. Edző: Pellegrényi János. M.-vere­bély: Kadenszki — Tóth, Kor­mos, Benus L. — Zagyi G., Barabás — Zeke. Benus G., Zachar, Verébélyi, Horváth. Cs.: Zagyi F., Fenyvesi. Edző: Pál József. Az alacsony szín­vonalú mérkőzés nagy részé­ben a Vörös Csillag SE táma­dott, s csak a vendégek jól tek. A 63. percben a novákiak záró védelmének köszönhető a kapushibából kiegyenlítettek: Kaliczka leállt, Tóth B. elfu­tott a szélein, s éles lövéssze­rű beadása Jeszenszki kezé­ből a gólvonalon túlra per­dült. 1:1. A 70. percben Var­ga jó átadással indította Kecs­kést, aki elfutott, s nagy erő­vel zúdította a labdát a kapu közepébe. 2:1. A sportszerű mérkőzés utolsó perceiben még Répás I. beadása után Kun fejese jelentett gólve­szélyt, de a labda elcsúszott a léc mellett. Jó: Varga, Kecs­kés. Répás I., 111.: Jeszenszki. Kaliczka, Mészáros. Bgy. Volán — Somoskőújfalu 3« (3d)) 2:0-ás végeredmény. A ven­déglátók góljait a 20. és a 30. percben Tarjáni szerezte. Jó: Telek, Tarjáni, Szabó O.. ilL: Kadenszki, Benus L. Balassagyarmat, 200 v.: Szabó II. Bgy. Volán: Na­szály — Dame, Takács, Ber­néül — Gál I.. Mihály — Fe­dor, Váradi, Kalcsó, Deák. Lajkó. Edző: Markói István. Somos: Gólics — Angyal I., Lengyel. Berta — Eisler, Szu- hámyi (Molnár) — Lehoczki, Karancslapujtő — É-ndknt 9:6 (3d» Karancslapujtő, 200 néző. r.t Bures. K—lapujtő: Bartha — Gordos, Oravecz A., Serfőző Tóth, Lantos — Somoskői, Horváth, Tórák, Oravecz S. (Juhász L.), Juhász I. Edző: Lantos Ede. É.-vaúkert: Fe­Karancskeszi — Diósjenő 2:0 (2:0) Diósjenő, 100 néző, v.: Ba­lázs II. K.-keszi: Fodor — Sik- na,. Nagy B., Kazareczki — Oravecz, Romhányi — Zsidai, Simon, Tarjáni, Nagy L., Lő- rincz. Edző: Kollár Gyula. Diósjenő: Freistag — Deli, Schmittinger, Láng — Móritz, Zachar — Munkácsi, Erzse, Lénárt, Hanczik (Fekete), Su- rin (Szaszovszky). A diósjenői csapat játékára bénítóan ha­tott Horváth Pál edző halála, s az egyébként is gondokkal küzdő együttes szétesően ját­szott. A vendégek a 10. és a 18. percben szerzett góljaikkal — Nagy L. és Tarjáni volt a gől- lövő —, biztosították győzel­müket. Jó: Fodor, Sikna, Ka­zareczki, Tarjáni. ill.: Freis- tag, Schmittinger, Lénárt. St. Bányagép — Szécsény. 5:1 (2:1) Salgótarján, Zagyvapálfalva, bányatelepi pálya, 100 néző, v.: Benkő. St. Bányagép: Szegedi — Kelecsényi, Kisházi, Győri — Tamás, Kakukk — Ferencz, Szabó, Jenei, Hoffmann, Czi- nege. Edző: Benke János. Szé­csény: Orosz — Sárközi, Kiss, Gyen.es — Oravecz, Lőrincz — Mester, Velenczei P., Boros, Kuris, Kosik. Edző: Vidomusz János. Már a 3. percben gól esett, mégpedig egy szándékos kezezésért megítélt büntető­ből, Hoffmann lövésébőL Ne­gyed óra múlva ugyancsak 11- esiből Oravecz egyenlített. A 27. percben Jenei szerezte a bányagépgyáriak újabb vezető gólját. Szünet után olajozot- tabban működött a hazai tá­madógépezet. Az 55. perctől kezdve tizenkét, perc alatt Szabó. Jenei és Ferencz lőtt egy-egy gólt. A vendégek ősz- szeroppantak, s feladták a küzdelmet. Jó: Győri, Szabó, Hoffmann, Jenei, ilL: Kiest Oravecz, Boros. Karancsság — Jurisits SE 4:4 (2:1) Nőgrád, 50 néző, v.: Ga­lamb. Karancsság: Godó — Endrejter, Sütő, Márton — — Pokrivács, Oláh F. — Far­kas, Kovács, Fodor, Skoda, Oláh L. Edző: Huszár Gyu­la. Jurisits SE: Dobos — Séber, Kovács, Czikora, Mag. rencsik _ varga> AdanW, Vi- Molnár, Józsa Űjhelyi — Mm- Tótih István. Az első ^ ___n. Hoffmann. Csete — Cseh. E dző: Tóth István. Az első negyvenöt percben nagysze­rűen játszott a gyarmati tá­madósor, s előbb Fedor be­adásából Deák fejelt a hálóba, majd Váradi csípett el egy rövid hazaadást, s máris 2:0 volt az eredmény. Később ugyancsak a védőkről lepatta­nó labdából Feldor lótte a bal sarokba a Volán harmadik gólját. Szünet után sokat ja­Osztályozóra készülnek a röp'abdaso'c Az St. Üveggyár megyei bajnokságot nyert férfi- és női röplabdaegyüttesének főhadi­szállása a Gagarin iskola tor­naterme. Itt készülnek az osz- tályozóra. Erről Görbicz Lász­ló szakosztályvezető a követ­kezőket mondotta: — A férfiegyüttes november 14—15-én Sajószentpéteren két forduló során lép pályára. Haj­dú, Heves, Szabolcs és Nóg- rád bajnokcsapatai mérkőz­nek. Közülük egy csapat már visszalépett, így egy feljutó lesz az NB II-be. A nők az eredeti tervtől eltérően (pe­dig már a szállást is lefoglal­ták) nem Miskolcon, hanem a Magyar Röplabda Szövetségtől érkezett újabb értesítés szerint Veszprémben mérkőznek. Az első fordulót november 14—15-én, a visszavágót no­vember 28—29-én bonyolítják le. Ellenfelek: Kőszegi Bútor, Tiszakécske, Bp, Beloiannisz. A négy csapatból kettő jut feljebb. A felkészülésről és az esé­lyekről Longauer István a női csapat edzője mondotta: — Az elnökség szeptember 1-től biztosította mindkét csa­pat számára a tornatermi ed­zést. Heti két edzéssel készülő­dünk. Bízom abban, hogy megszerezzük az első két hely valamelyikét. Az együttes ge­rincét alkotók — Kőháziné, alutef SÜSSE PFCSENYE.TÉT ALUTEF EDÉNYBEN! Á teflonnal bevont szeletsütőben zsír nélkül készíthet változatos, egészséges ételeket! Pappné (Görbicz), Edőcs, Őr­lik — mellett a többiek is igyekeznek beilleszkedni a csapatba. A női csapat erőssége, Papp­né így vélekedik: — Bizako­dunk a feljebb jutásban, hi­szen erre két csapatnak lesz módja. A férfiaknál Kőbán László, az St. ZIM NB Il-es férfi­együttesének edzője vezette a gyakorlatokat A vezetők őt kérték fel, hogy foglalkozzon az osztályozó előtt a csapattal — Pótolni való bőven akad még — mondotta Kőbán edző — de az akarat és lelkesedés sokat segíthet A bajnokságot nyert csapat „valódi” edzője Papp Gyula. Ö így látja a kilátásokat: — Nem lesz könnyű dolgunk. Sajnos a megyei bajnokság színvonala nagyon alacsony volt A SÜMSE — St. Postás mérkőzés kivételével igazán jó mérkőzést nem tudtunk vív­ni egyik csapattal sem. A csa­pat gerince kialakult, még technikailag van a legtöbb tennivaló. A férfiak egyik erőssége Szomszéd István: — Nehéz dolgunk lesz, de mindent el­követünk. hogy öregbítsük a SÜMSE jó hírnevét. Dr. Jaeger Ede téz — Csernák, Valcz — Ma- jer, Szabó J. Bőd a, Szabó I., Mák. Cs.: Záhorszki, Hód őszi. Edző: Csernák János. A na­gyon tartalékos vendégekkel szemben a hazaiak könnyedén, könnyelműen játsszva érték el góljaikat. Gólszerzők: Horváth, Lantos, Somoskői, Tórák (2 —2). Juhász L. Jó: Gordos, Oravecz A., Tórák, ill.: Cser­nák, Vacz. Ma jer. St ZIM — Dejtár 11:0 (3:0) Salgótarján, Forgács-telep, 150 néző. v.: Gergely. St. ZIM: Kuloványi — Geszner, Szo- lik, Vári Flaskai, Kőházi — Tóth, Pindroch, Boldvai, Ban- dúr Gy., Dudás. Edző: Bandúr Mihály. Dejtár: Mezei — Czi- nege, Kremnicsán S., Farkas — Gál L., Zsiga — Gál I., Sinkó, Csókási. Kovács F., Sztankó (Pikács). Edző: Varga Károly. A zománcipari csapat hosszú idő óta példa nélkül álló tá­madójátékot nyújtott Csa­társorának úgyszólván „min­den bejött.” Góllövők: Dudás, Boldvai (3—3). Pindroch (2). Bandúr Gy., Flaskai. Tóth. Kiemelkedett: Vári. Szolik, Flaskai, Bandúr Gy., ill.: Csó- £ Efó™"nő kási, Sinkó, Kremnicsán S. i6. E.-vádkert Hoffmann, Csete — Cseh, Szedlák, Loksa, Czabadai, Peller. Cs.: Kovács. Hesz. Edző: Czibi Elemér. A reme­kül kezdő karancsságiak már a 8. perobep 2:0-ra vezettek. A vendéglátók félidőig szépíte­ni tudtak. Szünet után válto­zott a játék képe. A Jurisits SE vette át a vezetést 3:2-re. A ságiak 11-esből kiegyenlítet­tek, majd újra a Jurisits SE vezetett 4:3-ra. A vendégek három perccel a befejezés előtt szerezték vissza az elve­szettnek hitt pontjukat. Gól­lövök: Márton. Fodor. Farkas (11-esből), Oláh. ill.: Józsa, Cseh. Loksa, Peller. Jó: Már­ton (a mezőny legjobbja), Ko­vács, Godó, ill.: Józsa. Cseh, Loksa. A bajnokság állása 1. M.-novák 12 10 2. K.-lapu j tő 12 3. St. ZIM 12 4. K.-keszi 13 5. Somos 13 6. Romhány 12 7. St. Bányagép 12 8. Bgy. Volán 12 9. Dejtár 10 Jurisits SE 11. Vörös Csili. 12. Szécsény 13. M.-verebély- 23- 6 23 1 39- 8 20 2 38-13 18 4 25-18 17 4 16-13 16 4 19-19 14 5 21-15 13 5 26-23 13 6 20-30 11 5 14-22 10 7 21-21 9 7 16-24 9 7 12-19 8 8 13-33 7 8 12-27 6- 3 10 8-32 NB ll!-as helyzetkép A labdarúgó NB m. Északkö­zépcsoport Xin. fordulójának eredményei; K. Sörgyár—Sasha­lom 2:0 (0:0), Bp. Postás—Zp. Építők 2:1 (0:1), Törekvés—Tűz­oltó Dózsa 1:2 (1:1). ÉPGÉP— Pásztói KSE 4:0 (1:0), Gázművek —Bgy. SE 4:2 (0:2>). OGSC—Aszód 1:3 (1:2), St. Üveggyár—Bp. Épí­tők 1:2 (0:1), Mizserfa—ÉMTK 2:1 (0:0). A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. ÉPGÉP 13 D 1 3 24-15 19 2. Bp. Postás 3. Bp. Építők 4. St. Üveggy 5. Pásztó fi. ÉMTK 7. Bgy. SE 8. K. Sörgyár 9. Sashalom 10. Aszód 11. Tűzoltó D. 12. Gázművek 13. Törekvés 14. Mizserfa 15. Zagyvapálf. 16. OGSC 3 25-14 18 3 18-12 16 4 27-15 15 4 22-18 15 4 15-12 14 5 18-18 14 5 15-15 14 5 16-16 13 5 18-17 12 6 14-19 12 5 8-13 11 5 12-17 11 6 8-13 10 8 11-18 8 8 16-34 6 NŐGRÁD — 1970. november 11., szerda