Nógrád. 1970. október (26. évfolyam. 230-256. szám)

1970-10-14 / 241. szám

Negyei I. osztály Húsz gólt lőtt nyolc csapat Biztosan nyertek a listavezetők és Szécsény — crsekvadkert nem érkezett meg a Jurisits SE-hez — Dejtár győzött Karancsságon Furcsa góltermést eredményezett a megyei I. osztályú labdarugó-bajnokság október 11-1 fordulója: nyolc csapat húsz gólt lőtt. A biztosan nyerő listavezetők közül különösen jó játékkal nyert a Z1M csapata, s a Karancskeszit legyőző Szécsény három hellyel lépett előbbre a táblázaton. A két­szeresen értékes idegenbeli győzelmet ezúttal Dejtár csapata aratta Karancsságon. Egy mérkőzés viszont elmaradt: Ér- sekvadkert csapata nem érkezett meg a Jurisits SE-hez. Karancslapujtő — Bgy. Volán 2:0 (1:0) Karancslapujtő, 500 néző, v.: Kakukk. Karancslapujtő: Bartha — Gordos, Oravecz A.. Serfőző — Tóth,' Lantos — Oravecz S. (Juhász), Horváth, Tórák, Lavaj, Somoskői. Ed­ző: Lantos Ede. Bgy. Volán: Naszály — Takács, Kalcsó, Bernáth — Gál, Mihály — Fe­dor, Viáradi, Melega, Hegedűs, Lajkó (Deme). Edző: Markói István. A gyenge iramú mér­kőzésen mindkét csapat sok hibával játszott. Különösen az I. félidőben hibáztak el több gólhelyzetet a támadósorok. A vendéglátók a 43. percben ju­tottak vezetéshez, amikor a jobb oldali támadás után Hor- váth’hoz került középpé ft labda, s ő egy szép cselsorozat be­fejezéseként juttatta a hálóba. 1:0. A 70. percben Bernáth szabálytalankodott. A szabad­rúgásból beívelt labdát Tó­rák fejessel juttatta a háló­ba. 2:0. Jó: Gordos, Oravecz A., Serfőző, Lantos, Horváth, ill.: Takács, Melega, Hegedűs. Mátranovák — Vörös Cs. SE 4:0 (1:0) Mátranovák, 400 néző, v.: Fodor. Mátranovák: Szoó — Veres, Gecse, Répás — Varga, Mészáros, Kun — Tóth (Kds- bali), Lakatos, Kuiborczik, For­gó. Edző: Szomszéd Ádám. Vö­rös Csillag SE: Domonkos — Tóth II., Bohati, Dombi — Novák, Tóth I. — Termann, Szabó, Tarjáni, Telek, Pintér. Edző: Pellegrényi János. A lanyha iramú mérkőzésen csak időnként lángolt fel egyik-má­sik támadósor. A vendégek érdektelenséget mutatva nem sok veszélyt jelentettek, a ha­zaiak azonban közönségüktől „csipkedve” négyszer feltették a pontot az I-re. Góllövők: Forgó (2), Répás, Kuborczik. Jó: Gecse, Répás, Varga, La­katos, UL: Novák, Tarjáni. St. ZIM — Romhány 4:0 (0:0) Salgótarján. Forgách-telep, 250 néző, v.: Harth. St. ZIM: Ku lovanyi — Geszner, Szó­juk, Vári — Flaskai, Kőházi — Tóth (Újházi), Pindroch, Eg- ner, Bandúr (Boldvai), Du­dás. Edző: Bandúr Mihály. Komhány: Varga J. — Leszák, Pásztor, Meló F. — Varga S., Sarankó — Meló J. (Sagyibó), Varga I., Kaliczka. Gregor, Mészáros. Edző: Vasas István. A hazaiak gyors támadásával, s gólhelyzetük elhibázásával kezdődött az erős iramú, jó játékot hozó mérkőzés. Tíz perc romhányi fölény után a ZIM irányította a játékot, de Hz I. félidőben rendre elhi­bázták helyzeteiket. A tartóz­kodóan játszó Bandúr Gy. he­lyére a szünetben beállt Bold­vai két szép fejesgóllal kez­dett: a 65. percben Pindroch szögletrúgásából, a 70. perc­ben Dudás szögletéből bólintott Varga J. kapujába. A 78. percben Egnér a felezővonal­tól indulva futotta le a romhá­nyi védőket, s 18 méterről lőt­te a labdát a jobb alsó sarok­ba. A 84. percben Egner Du­dást szöktette, aki a sprint végén nyolc méterről lőtt a bal sarokba a kimozduló ka­pus mellett. Jó: Kuioványi, Szollk, Flaskai, Bandúr, Du­dás, ill.: Varga J., Varga I., Kaliczka, Gregor. Diósjenő — Somoskőújfalu 1:0 (0:0) Diósjenő. 200 néző, v.: Csí­ki. Diósjenő: Frei stag — Deli, Lévay, Viski — Láng, Lé- nárt — Móritz, Zaohar, Mun­kácsi, Erzse, Hanzik (Kules- ják). Edző: Horváth Pál. So­mos: Gólics — Kernen esik, Eisler, Berta — Csengődi, Sé- ber — Lehoczki, Kovács, Mag, Czikora, Angyal I. Edző: Tóth István. A hazaiak léptek fel támadólag, negyedóra után azonban a somosak vették át a játék irányítását. Egymás után dolgozták ki gólhelyze­teiket, de egyszer a kapufa, többször pedig a kitűnően vé­dő Freistag hárított. A hajrá­ban a hazaiak már az időt húz­ták, hogy a döntetlent meg­tarthassák. A 85. percben Eis­ler senkitől sem zavarva Er- zséhez továbbította a labdát. A csatárnak már nem volt ne­héz dolga a hálóba juttatnia. Egy perccel a befejezés előtt a játékvezető kénytelen volt megszakítani a játékot, mert az őt nyomdafestéket nem tű­rő, sértegető 6—8 nézőt él kellett vezettetnie. Jó: Freis­tag, Móritz, Lériárt, ill.: Ke­mencéik. Csengődi, Berta. St. Bányagép — M.-verebéty 2:0 (2:0) Salgótarján, Zagyvapálfal­va, bányatelepi pálya, 150 né­ző, V.: Urbán. St. Bányagép: Pál — Mészáros, Kisházi, Győri — Kakukk, Tamás — Ferencz. Andó (Márton), Je­néi (Czinege), Szabó, Fiikor. Edző: Renke János. M.-vere- bély: Kadenszki — Nagy, Be­nus L., Kormos S. — Benus G., Verebélyi L. — Zeke, Za­gyi G., Horváth (Tóth). Ba­rabás, Zagyi F. Edző: Pál Jó­zsef. Csak az il. félidőben mű­ködött kellően a bányagép­gyári csatársor. A 20. perc­ben szögletrúgásiból Fiikor Szabóhoz játszott, aki a ka­pufát találta el; a visszapat­tanó labdát Ferencz maga elé tette, s közelről értékesítette. 1:0. A 30. percben Jenei ki­sodródott az alapvonalig, ahonnan észrevette, hogy Ka­denszki kimozdul kapujából. Ekkor Jenei egy csel után éles szögből a hálóba lőtte csapata második gólját. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégek is többet támad­tak, de a hazaiak hibáztak el több helyzetet. Szabó négy szer találta el a kapufát. Jó: Győri, Kakukk, Tamás, Sza­bó, ill.: Benus L., Zeke, Ba­rabás. Jurisits SE — Érsek vadkert elmaradt, mert Érsekvadkert csapata nem jelent meg. Dejtár — Karancsság 2:0 (1:0) Karancsság. 200 néző, v.: Veres. Dejtár: Mezei — Gál, Kremnicsán S., Farkas — Gréczi J., Kovács — Bacsa, Zsiga, Kremnicsán G., Sinkó, Sivó. Edző: Varga Károly. Ka­rancsság: Rácz — Virág, Sü­tő, Horváth Z. — Márton (De- mény), Skoda — Farkas, End- reiter, Menczel, Oláh, Godó (Fodor). Edző: Huszár Gyula. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak támadtak többet, de négy gólhelyzetüket elhibáz­ták. A kevesebbet, de veszé­lyesebben, s erőteljesebben támadó dejtáriak jobban ki­használták gólhelyzeteiket. A 20. percben egy bal oldali tá­madásból Sinkó, míg a 85. percben Kovács volt eredmé­nyes. Jó: Sinkó, Kovács, Kremnicsán S., Farkas. Szécsény — Karancskeszl 4:1 (2:1) Szécsény, 300 néző, v.: Sza­bó II. Szécsény: Orosz — Gye- nes, Oravecz, Sárkört — Fo­dor, Velenczei P. — Velenczei B., Szőke, Boros, Kiss, Gyet- vai (Lőrincz.) Edző: Vidomusz János. Karancskeszi: Fodor — Oravecz, Horváth, Kicsiny — Sztremi, Básti — Fény- szarusi, Zbidai, Simon, Lő­rincz, Nagy L. Edző: Kollár Gyula. A jó formába lendült szécsén-yi együttes meglepően fölényes győzelmet aratott a tartalékos kesziek felett. A játékot igen sok szabálytalan­ság tarkította, melyben a ke- szi játékosok voltak a kezde­ményezők. Sok volt a durva­ság és a siportszerűtlen rek­lamálás. A 10. percben Básti megsértette a partjelzőt és a játékvezetőt, amiért természe­tesen a kiállítás sorsára ju­tott A 15. percben a vendé­gek tizenegyest hibáztak el. A 85. percben Sztremi, amikor a labda a megjátszható távolsá­gon kívül volt, fellökte ellen­felét, s őt is kiállította a bíró. A kiállítottak listájára még Kicsiny is felkerült, aki a mérkőzés végén sértette meg a játékvezetőt. Góllövő; Bo­ros (4), ill.: Zsidai (U-esből). Jó: Oravecz, Velenczei P., Boros (a mezőny legjobbja), ill.: Zsidai, Simon. A bajnokság állása 1. K.-Iapujtö 2. M.-novák 3. St. ZIM 4. Romhány 5. Somos ti. Bgy. Volán 7. Dejtár 8. K -koszi 9. St. Bányagép 10. M.-verebély Ü. Szécsény 12. Jurisits SE 13. Diófijenő 14. Karancsság 15. Vörös csili. 1«. É.-vadkert- 24- 5 14- 17- 5 14- 18- 7 12 2 15-13 11 3 9-7 2 17-11 3 12-11 4 12-15 4 10-11 4 8-8 5 11-18 3 6-10 5 6-14 ti 8-20 6 10-16 6 5-17 APRÓHIRDETÉSEK A Kohászati Alap­anyagellátó Vállalat Salgótarján, külső pu, azonnali belépéssel nem nyugdíjas férfi, éjjeliőrt keres felvé­telre. Telefon: 17-n. Magyar Pamut, ipar, Bp., Üjpest, rv.. Erkel u. 30.. felvesz szövő, fonó, lakatos, eszter­gályos, villany­szerelő, kőműves szakmunkásokat, női és férfi segéd­munkásokat, to­vábbá 15. életévü­ket betöltött lányo­kat szövő, fonó, csévélő betanul­nak. A Stromfeld Aurél Gépipari Technikum fütőmunkásokat keres a fűtési idényre. Je­lentkezni lehet: a tet­nikumban. Salgótar­ján, Rákóczi u. 232. Idősebb asszonyt ke­resek vak édesanyám gondozására. Cím: Nagyné, Salgótarján, Játszó u. 6. Garázs kiadó pécskő utcában, közületnek is, Érdeklődni: 13-62 te. lefonon. A Salgótarjáni vá­rosi Tanács VB . vá­rosgazdálkodási üzeme parképítési és -fenntartási munkákra segédmunkásokat felvesz (nyugdíja­sok is jelentkez­hetnek). Jelentkez­ni lehet: városgaz­dálkodási üzem munkaügy, Salgó­tarján. Kertész u, 2/b. Jelentkezés időpontja: reggel 8-tól du. 15-ig. Vizsgázott fűtőket azonnali belépéssel felveszünk. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés minden­nap 7-től is óráig a vá­rosi tanács vb, mély­építő üzem munkaügyi csoportjánál. Salgó­tarján. Kertész u. 2/a. Kerekünk fémtömegcikk gyártásban nagy­üzemi gyakorlattal rendelkező üzemvezetőket. Jelentkezés „Rétsá­gi járásban” jeligé­ié a kiadóba. A táblázatiban nem szerepel a félbeszakadt Bgy. Volán — St. ZIM, s a legutóbb elma­radt Jurisits SE — Érsekvad- kert-mérkőzés. E kettő, s a korábban félbeszakadt Diósje- nő — Bgy. Volán-mérkőzés ügyében ma dönt a megyei labdarúgó szövetség I. számú intéző bizottsága. összeállította: Andó Miklós Mérkőzés előtt Az esélytelenek nyugalmával Óriási meglepetést okozott sok ezres szurkolótábora szá­mára vasárnap délután a szé­kesfehérvári Videoton. Ennek a meglepetésnek azonban sen­ki sem örült Fejér megyében. — Az utolsó öt évben nem láttam ilyen rosszul játszani a csapatot — hallatszott itt is, ott is a hazafelé bandukoló nézők szájából. Ami igaz, az igaz: a néhány héttel ezelőtt még kitűnő for­mában játszó fehérvári együt­tes hullámvölgyben van, és olyan kiábrándítóan játszott vasárnap 7000 néző előtt a Komló ellen, amire példa igen régen volt a csapat történeté­ben ... Akarathiány, lélekte- lenség, terveszűtlenség, takti­kai fegyelmezetlenség „ered­ménye” a 0:3, s 90 perc alatt egyetlen játékos sem akadt, akinek a teljesítménye az át­lagot megközelítette volna. Így azután, igazán nem kí­séri bizalom a csapat salgó­tarjáni szereplését, annál is inkább, hiszen éppen azok játszottak a leggyengébben, akikben eddig a legnagyobb volt a bizalom. A ikét volt válogatott: Karsai és Fejes talán a legrosszabb volt, és a két volt U-válogatott sem sóikkal maradt el mögöttük. És ezt a mérkőzést otthon, nem idegenben játszotta a Video­ton, ... Márpedig — az eddi­giek azt mutatják — idegen­ben igen kevés babér termett a csapat számára. Pontosab­ban: mindössze egy döntetlen a Tatabánya ellen (és 3 ve­reség). De akkor még máskép­pen ment a fehérvári gárdá­nak, Fejesnek, Burkának, Ko­vácsnak ... S a baj sohse jár egyedül! Megsérült, s minden valószí­nűség szerint nem is játszhat Wollek, helyettese új játé­kos, a fiatal Nyitrai lehet, aki eddig a tartalékok között bi­zonyítgatta, hogy ma már „be­fér” az első csapatba. Kovács Imre edző helyzete tehát nem irigylésre méltó. Nem is jelölte ki még a csa­patot, csak 14-e.s keretet adott, amint mondta, a pályára lé­pő 11-et összeállítani csak az utolsó órákban tudja ... Egy­szóval egyet még alszik rá az edző. A tizennégyes keret egyébként a következő: Szabó, Posch, Kovács, Nagy III., Fe­jes, Borsányi, Burka, Nyitrai, Nagy II., Bodnár, Karsai, Csukovics, Józsa, Magyar. A székesfehérváriak vélemé­nye: teljesen esélytelen a csapat a kitűnő tárj árnak ott­honában, és éppen ezért nincs is veszíteni valója. Szóval nyugodtan játszik majd. Ilyen­kor szokták mondani: „az ör­dög nem alszik .. Addig ütni, amíg meleg! Gyorsított ütemben folytató­dik a bajnőkság a labdarúgó NB I-feen. Alig hetvenkét órá­val a VIII. forduló mérkőzé­sei után ma délután ismét pá­lyára lépnek az együttesek. Salgótarjániban a Videoton vendégszerepei. A találkozó nagy esélyese a hazad csapat. Nemcsak azért, mert mostaná­ban kitűnően szerepelnek, ha­nem azért is, mert a Videoton gyengélkedik. A hazad pálya előnye, a közönség lelkes buz­dítása is sokat jelenthet. Elégedettség uralkodik a fekete-fehérek berkeiben. Saj­nálkozással vegyes nosztalgiá­val emlegetik, hogy ha nem vittek volna át jutalomponto- kat az egyidényes bajnokság­ból a csapatok, akkor az SBTC jelenleg a 4. helyen ál­lana. Ami megtörtént, azon már nem lehet változtatni. De a megkezdett jó sorozatot le­het folytatni. Ma délután ,a Videoton, vasárnap délután a Diósgyőr ellen — hazai pá­lyán. Az élői zakódottságtál óva intjük a labdarúgókat és szakvezetőket. Mert a „nagy mellény” még soha líem hasz­nált egyik csapatnak sem. A közmondás szellemében addig kell a vasat ütni, amíg meleg. Itt az alkalom arra, hogy a csapat elkerüljön véglegesen a hátsó régióikból, mert Salgó­tarján szurkolói megérdemlik, hogy egyszer mór nem sereg­hajtó, hanem legalább közép­csapatuk legyen. Remélhető­leg ma délután nem követke­zik be meglepetés. Mert ez a hazai csapat számára fájdal­mas lenne: döntetlent, avagy vereséget jelentene. Az októ­beri hidegzuhany még ebben a nyárias időszakban sem tenne jót a hazaiaknak. Hétfőn be­széltünk Básti Istvánnal, • a csapat jó formában levő csa­tárával, aki bizakodik abban, hogy a soron következő két ha_ zai mérkőzésen legalább há­rom pontot megszereznek. Kisebb sérülésekről tájékoz­tatott bennünket dr. Fábián Zoltán sportorvos. Vertig, Gecse és Kriskó bajlódott kisebb sérüléssel, de játékukra sor kerül. Jeok nem ját­szott Szombathelyen. A tegnap délutáni edzésen már nem érzett fájdalmát, és vál­lalta a játékot. A várható összeállítás: Sző­ke — Baranyai. Kmettyi, Gecse — Szalai, Toldi — Kriskó, Ré­pás, Horváth, Básti, Jeck.. A 14.30 árakor kezdődő mérkőzést Radó (Domtoal, Nagy B.) vezeti. NB 111-as helyzetkép A labdarúgó NB III. Észak­középcsoport IX. forduliójá- nak eredményei: OGSC—Bp. Postás 2:4 (1:4), K. Sörgyár— St. Üveggyár 0:0, ÉPGÉP— Tűzoltó Dózsa 0:1 (0:1), Pász­tói K&E—ÉMTK 3:1 (2:0), Mi- zserfa—Zp. Építők 0:2 (0:2), Bgy. SE—Sashalom (1K)), Gáz­művek—Aszód 1:0 (1:0). Bp. Építők—Törekvés 1:0 (0:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bp. Postás 9 5 2 2 18-10 12 2. Pásztó 9 5 2 2 18-11 12 3. EPGEP 9. 6 - 3 17-14 12 4. B.-gyarm. SE 9* 5 2 1 13-11 12 5. Bp. Építők ü 4 3 2 12- 8 11 6. Salg. Üveggy, 9 4 2 3 14-10 10 7. ÉMTK 9 4 2 3 13-10 10 8. Sashalom 9 3 3 3 13-12 9 9. K. Sörgyár 0 4 14 11-11 9 10. Aszód 9 2 4 3 9-11 8 11. Törekvés 9 2 4 3 9-11 8 12. Gázművek 9 2 4 3 3- 6 8 13. Tűzoltó D. 9 3 15 10-16 7 14. Mizserfa 9 1 4 4 3- 8 6 15. Zagyvapáll- 9 3 - 6 9-14 6 16. OGSC 9 12 6 12-21 4 Testnevelés tagozatos iskola Testnevelés tagozatos iskolák létrehozásának előkészítése céljá­ból megyei szakemberek tapasz­talatcserén vettek részt Dunaúj­városban és Székesfehérvárott. Ferencz Imre művelődésügyi osz­tályvezető, Nagy Imréné iskola- igazgató, Juhász Imre városi sportelnök, és Mateidesz György sportiskolái igazgató október 12— 14. között ismerkedett a Fejér megyei tapasztalatokkal. Salgó­tarjánban a Malinovszkij úti is­kolában ugyanis az 1971/72-es tanévben már indítanak testneve­lés tagozatos osztályt. A későbbi­ekben hasonló osztályok kialakí­tását tervezik a Gagarin, vala­mint a zagyvapállalvi iskolában. Lyukas volt a háló Balassagyarmaton történt az egyik NB Ill-as bajnoki lab­darúgó-mérkőzésén. A vendé­gek csatára a kapuba fejelte a labdát, amely a háló közepén levő nagyobb lyukon úgy ha­ladt át, hogy még a spárgát sem érintette. A játékvezető — aki jó helyen állt — ha­bozás nélkül és helyesen gólt ítélt. Dombóvári Ferenc partjelző a mérkőzés befejeződése után úgy vélekedett, hogy ha a já­tékvezető ebben az esetben az ő véleményét megkérdezi, ak­kor nem adta volna meg a gólt. Ez bizony szomorú lett volna! Egy ilyen fontos ese­ményt a partjelzőnek is látnia kellett. Tanulságul is szolgál az eset: a játékvezetői hármas még a mérkőzés' megkezdése előtt az előírásnak megfelelő­en vizsgálja meg a kapuikat, illetve a meszelést, és a háló­kat! Atlétikai NB I. B. Nyíregyházán rendezik az utolsó fordulót Nognád NB I. B-s férfi és hői atlétikai válogatottja a hét végén, a III. forduló ke­retében Salgótarjánban talál­kozott újabb ikét ellenfelével. A Keleti csoport férfieredmé­nyei: TF SE—Csongrád 107: 106, TF SiE—Pest 111:101, D eb reoen—Békés 121:90, Deb­recen.—Szabolcs 127:83. Békés —Szabolcs 114:97, Nógrád— Heves 133:77, Nógrád—Szol­nok 131,5:68,5 Heves—Szolnok 117:81. Női eredmények: Csonigrád—MTK 78:46, Csomg- rád—Bp. MEDOSZ 81:43, Bp. MEDOSZ—MTK 66:58. Borsod —Szabolcs 65:58, Borsod—Bé­késcsabai Dózsa 74:50, Sza­bolcsi—Békéscsabai Dózsa 69,5:53,5, Szolnak—Nógrád 70:53, Szolnok—Bp. Építők II. 79:45. Nógrád—Bp. Építők II. 71:52. KELETI CSOPORT, FÉRFIAK u TF SE 8 6 Si- 605 tS73 ti 2. Debrecen 6 5 a 1 754 :514 10 3. Pest 6 3 • 3 673,6:505,5 6 4. Nógrád 6 3­3 640 :609 6 6. Békés 6 3­3 622 :645 ti 6. Szolnok 6 3 * 3 577,5:667,5 ti 7. Csongrád 6 2­4 651,5:613,5 5 553 :713 4 B. Szabolcs 6 1 => 2 9. Heves 0 1 - 5 506,5:733,5 KELETI CSOPORT, NŐK 2 1. Csongrád 6 5 1 418 :323 10 2. Borsod 6 4­2 403 :332 8 3. Szolnok 6 4 . 2 404 :336 H 4. Szabolcs 6 4 gr 2 390,5:343,5 8 5. MTK 6 4­2 366 :371 8 6. B.-csaba 6 2­4 374,5:364,5 4 7,. Nógrád Bp.Ep. II. ti 2­4 361 :373 4 8. ti 1­5 315 :420 2 0. Bp. MED. 6 1­5 282 ;451 2 Az utolsó forduló viadalait szombaton és vasárnap rende­zik meg. Nógrád csapatai Nyíregyházán állnak rajthoz. A férfiak Szabolcs és Csong- rád, a nők ugyancsak Sza­bolcs és Csongrád megye vá­logatottjaival mérik össze tu­dósukat. Minősítő verseny Nagybátonyban Atlétikai minősítő versenyt ren­dezett a járási sportszövetség és a Nagybátonyí Bányász sportkö­re Nagybátonyban. A jelvényszer­ző viadalt salgótarjáni verseny­bírók közreműködésével bonyo­lították le. A helyi gimnázium, valamint a Nagybátonyí Bányász atlétái álltak rajthoz. Az eredmé­nyek közül kiemelkedik a serdü­lőkorú Szakács Irén 37 ra-es ge­relyhajáé eredménye, amelyet szovjet gyártmányú alumínium gerellyel ért eb NŐI EREDMÉNYEK 100 m: 1. Nagy Judit (4,0, 2. Ponyi Márta M.3, 3. Szakács Irén 14,6, 4. Dropka Katalin 14,6, 5. Jánosi Erzsébet 14,8. Az első öt helyezett Hiúsági bronzjelvényt szerzett. 300 m: 1. Pirók Katalin 50,0. Bronzjelvényt szerzett. Ma­ga«: 1. Demus Mária 123, í. Já­nosi Erzsébet 125. Bronzjelvényt szereztek. Súly lökés: 1. Szakács Irén 9,76, 2. Molnár Elvira 7,60, 3. Vlgh Ibolya 7,23. A győzte* bronzjelvényt szerzett. Távolug- rás: 1. Szakács Irén 4,60, 2. Ber- natik Mária 4,58, 3. Ponyi Márta 4,46, 4. Dropka Katalin 4,31, 3. Jánosi Erzsébet 4,30, 6. Demus Mária 4.22. A hat versenyző bronzjelvényt szerzett. Gerely: L Szakács Irén 37.00, 2. László Lltla 28,22, 3. Vlgh Ibolya 23.44, A győztes ezüstjelvényt szerzett. FERF1EREDMENYEK WO m: 1. Fekete Károly 18.5, 2. Pánker László 12,8, 3. Cslaké Pál 14,0. A győztes bronzjelvényt szerzett. 600 m: 1. Bacsa János 1:58,2. Távolugrás: 1. Pánker László 5,43, 2. Fekete Károly 5.38, 3. Benoze János 4.71. NÓGRÁD — 1970. október 14., szerda I