Nógrád. 1970. szeptember (26. évfolyam. 204-229. szám)

1970-09-02 / 205. szám

Atlétika Hétközi forduló Megyei I. osztály jubileumi Szegeden játszik az SBTC versenyt rendeztek Az SBTC atlétikai szakosz­tály az egyesület fennállásá­nak 50. jubileuma tiszteletére meghívásos atlétikai versenyt rendezett a hét végén. Kevés volt az induló, az alábbi szá­mok elmaradtak: férfi 110 gát, serdülő rúdugrás, távol­ugrás, női ifjúsági távolugrás, női súly lökés, 100 m gát. A versenyen egyébként 12 egye­sület atlétái indultak. A ser­dülők álltak legtöbben a rajt­hoz. Közepes eredmények szü­lettek. A legjobb férfiverseny­ző (Erki), a legjobb női atlé­ta (Lajkó), valamint a 3000 m-en győztes (Jakus) az SBTC jubileumi emlékplakett­jét kapta. FÉRFIEREDMÉNYEK A Bp. Honvéd elleni vasárnapi siker után újabb erőpró­ba áll az SBTC labdarúgó-csapata előtt. Ma délután Szege­den lépnek pályára a SZEOL együttese ellen. A hazaiak ed­dig nem szereztek pontot, sőt csatáraik még gólt sem rúg­tak. Subits Lajos edző legénysége ezúttal ki akarja vágni a rezet. Az SBTC elleni győzelemmel szeretnék feledtetni az eddigi kínos 90 perceket. Moór Ede csapata viszont folytat­ni akarja az eredményes sorozatot. Egykori csapata ellen kívánja megmutatni, hogy Szegeden egykor kár volt őt elpa- rentálni. Az SBTC várható összeállítása: Szőke — Gecse, Kmetty. Vertig — Szalai, Toldi — László, Répás. Horváth, Básti, •leck. Csere: Magyar. Csikós. A fekete-fehérek társasgépkocsin még hétfőn elutaztak a Tisza-parti városba. Tegnap már edzést is tartottak a SZEOL stadionjában. A 16 órakor kezdődő mérkőzést Zsolt (Nagy B., Alberti) vezeti. További mai mérkőzések: Ferencváros—Rába ETO, MTK—Diósgyőr. Pécs—Csepel, Tatabánya—Videoton, Duna- újváros—Újpest. Szombathely—Vasas. Röplabda NB II. ff Őszi kezdés Felnőtt 200 m: 1. Géczi (SÜMSE) 23.7, 2. Tóth (Bgy. SE) 23.8, 800 m: 1. Géczi (SÜMSE) 1:58.2, rúd: 1. Fodor ,(SKSE) 340, távol: 1. Erki (SKSE) 674, Tóth (Bgy. SE) 622, súly: 1. Baksa (Zalka SE) 10,77, gerely: 1. Baksa (Zalka SE) 48,70, 3000 m: 1. Jakus (SÜMSE) 9:04.8. Ezt a ver­seny számot. az SBTC—Bp. Honvéd labdarúgó-mérkőzés szünetében bonyolították le. Ifjúsági 200 m: 1. Hajnal (SÜMSE) 24.2, 800 m: 1. Haj­nal (SÜMSE) 2:04.4, rúd: 1. Erdei (SKSE) 340, távol: 1. Kaffka (SKSE) 625, 2. Jancsó (Jobbágyi) 606, súly: 1. Fejes (Debreceni Sí) 11,30, 110 gát: 1. Bercsényi (SBTC) 16.6, 3000 m: 1. Fábri (Bgy. SE) 9:07.8. Serdülő 100 m: 1. Dobrocsi (Jobbágyi) 12.6, 2. Szabados (Debreceni Sí) 12.7, 400 m: 1. Szilágyi (Debreceni Sí) 55.7, 2. Sóstói (Debreceni Sí) 55.8, 1500 m: 1. Szőke (SBTC) 4:36.8, 2. Bélák (Kecskeméti Dózsa) 4:42.0, súly: 1. Bartka (Nyíregyházi VSC) 14,90. Nöl EREDMÉNYEK Felnőtt 200 m: 1. Miskolczi (Nyíregyházi VSC) 27.5, távol: 1. Kissné (SKSE) 508, súly: 1. Kissné (SKSE) 8,85 100 m gát: 1. Lupták (SKSE) 18.0. Ifjúsági 200 m: 1. Lajkó (Bgy. SE) 27.2. Serdülő 100 m: 1. Deák (SKSE) 14.1, 2. -Reiter (Bgy. SE) 14.2, 300 m: 1. Deák (SKSE) 46.5, 2. Czuprik váltakozó eredményekkel ló formában az St. ZiM Vasas A röplabda NB II. Keleti­csoport férfi és női mezőnyé­ben a hét végén megkezdődött a bajnoki pontvadászat. A nógrádi csapatok váltakozó eredményekkel kezdték az őszi idényt. Az St. ZIM Vasas férfi és az SBTC női gárdája győzött, míg az St. Bányagép férfi, valamint a Zp. Építők női együttese vereséggel mu­tatkozott be. FÉRFI EREDMÉNYEK St. ZIM—Debreceni Medicor 3:1 (—8, 12, 9. 8) Salgótarján, v.: Kiss. St. ZIM: Félegyházi, Tóth, Mono- ri, Szedlák, Zalánfi, Farkas, cs.: Szirmai. Edző: Kőbán László. A második helyezett ven­dégcsapat, és az St. ZIM ta­lálkozója végig színvonalas, érdekes volt. Ritkán látható labdamenetekben gyönyörköd­hetett a szépszámú közönség. Az első játszmában a vendé­gek kerekedtek felül. A máso­dik játszmában hibátlanul működött a hazai ütőgépezet. Az utolsó két játszmában hosszú labdamenetek után idegtépő küzdelemben nyert az St. ZIM. Győzelmükkel he­lyet cseréltek, az St. ZIM ke­rült a második helyre. Vala­mennyien átlagon felülit nyújtottak, közülük is kiemel­kedett az örökifjú Félegyházi. Szombaton játszották: Deb­receni Medicor—St. Bányagép 3:2 (—13, 3, 4, —8, 5). A vasárnapra kisorsolt St. Bányagép—Gyulai Medosz ta­lálkozó elmaradt, mert a ven­dégcsapat nem érkezett meg. Közlekedési nehézségekre hi­vatkozva táviratilag lemond­ták a mérkőzést. Az ügyben hamarosan' dönt a szövetség. NŐI EREDMÉNY SBTC—Zp. Építők 3:1 (6, 14, —10, 14) Zagyvapálfalva, v.: Bodó, Virágh. SBTC: Balogh, Mol­nár, Szabó É., Gubányi, Vadá­szi I., Vadászi II,, Cs.: Szabó Zs., Tóth. Edző: Tóth András. Zp. Építők: Berencsik, Bertha, Nagyné, Kapás, Szabóné, Ju­hász. Edző: Bodor János. Szemerkélő esőben színvo­nalas játszmákban alakult ki a városi rangadó végeredmé­nye. Az egységesebb és na­gyobb ütőerővel rendelkező SBTC Gubányi vezetésével megérdemelten győzött. Jó: Molnár, Gubányi (a mezőny legjobbja), Vadászi II., ill.: Kapás, Szabóné. ' Labdarúgás Romhány győzött Karancskesziben Három döntetlen, három hazai siker, három kiállítás Berúgott, kivédett tizenegyesek — Volán-siker Szécsényben A két tarjáni csapat döntetlenre végződött összecsapásával, eseten­kénti kíméletlen játékkal már szombaton megkezdődött a me­gyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ság negyedik fordulója, a vasár­napi folytatás további heves küz­delmeket, szoros eredményeket, s két idegenbeli győzelmet eredmé­nyezett. St. Bányagép — SÍ ZIM 2:2 (2:1) Zagyvapálfalva, 300 néző v.: Ba­lázs n. St. Bányagép: Szegedi — Mészáros, Kisházi, Győri — An- dó Hoffmann — Márton, Kelecsé- nyi, Kása, Ferencz, Jenei, Sza­bó, .Fiikor. Edző: Benke János. St. ZIM: Kuloványi — jecsmenik, szo- lik. Vári — Hadik, Kőházi — Tóth, Üjházi Boldvai, Pindroch, Du­dás. Cs.: Bacsa, Geszner. Edző: Bandúr Mihály. Az első negyed­órában tetszetős támadásokkal fö­lénybe került a ZIM, s vezetőgólt is szerzett. Nagy erőfeszítések után szabadrúgásgóllal egyenlítet­tek a bányagépgyártók, majd a félidő végére átvették a vezetést. Szünet után sok hibával tarkított, kemény játék folyt. A ZIM ka­pushibából egyenlített. A hajrát durvaságok, sérülések rontották. Góllövők: Fiikor, Szabó, ill.: Boldvai, Dudás. Jó: Győri, Sza­bó, Fiikor, ül.; Jecsmenik, Vári, Kőházi, Dudás. Mátranovák — Diósjenő 2:0 (0:0) Mátranovák, 300 néző, v.: Kom- lósi. M.-novák: Szoó — Veres, Ge­cse, Répás II. — Kun, Mészáros — Lakatos, Varga, Tóth I., Tóth B. Forgó. Cs.: Kecskés, Juhász. Ed­ző: Szomszéd Adám. Diósjenő: Freistag — Lévai, Lénárt Tur- csányl — Schmittinger, Móritz — Munkácsi, Láng, Hanzik, Erzse, Zachar. Cs.: Vasas. Edző: Hor­váth Pál. A rutinosabb novákiak két gólhelyzetüket értékesítették mezőnyfölényükből, míg a lelkes vendégek támadásai elhaltak a 16- osnál. A biztos győzelemmel a táblázat élére került a hazai csa­pat. Góllövő: Tóth I. és Juhász. Jó: Gecse, Varga, Forgó, ill.: Freistag, Móritz, Erzse. K.-lapujtő — Jurisits SE 1:1 (1:1) Nógrád, 400 néző, v.: Fodor. K.-lapujtő: Barta — Gordos, Ora- vecz A., Serfőző — Tóth L., Ora- vecz s. — Somoskői, Horváth, Tó­rák (Juhász) La vaj, Lantos. Ed­ző: Lantos Ede. Jurisits SE: Zima — Molnár, Józsa, Üj helyi — Plac- hy, Peller (Hesz) — cseh, Szend- lák, Máté, Czabadai (Csete), Szí­nál. Edző: Czibi Elemér. Rossz ta­lajú pályán jó iramú, kemény mérkőzés folyt, mindkét oldalon több befejezési hibával. A 20. percben Lavaj Tórák elé tálalt, ő a kimozduló Zima felett átlőtt, de Üj helyi kapusként kézzel hárított. A tizenegyesből Lavaj vezetéshez juttatta a vendégeket. A 35. perc­ben Színál—Cseh—Máté ossz játék után a középcsatár kiegyenlített, jó: Barta, Serfőző, Tóth L., Ora- vecz S., ill.: Zima, Józsa, Cseh Czabadai. megérdemelt vezetést szereztek a vendégek, majd szünet után ll- eshez is Jutottak. Ekkor fordult a hazaiak javára a mérkőzés sorsa, mert Rácz hárítani tudott s nem sokkal később a ságiak értékesí­tették tizenegyesüket. A lelkese­dés a hajrában pedig a rég várt hazai győzelmet eredményezte. Góllövők: Farkas, Oláh 1., Sütő (ll-esből), iU.: Tarjáni Telek, jó: Virág, Rácz, Sütő, Farkas, ill.: Nagy, Dombi, Farkas. Romhány — Karancskeszi 3:2 (2:1) Karancskeszi, 300 néző v.: Hor­váth I. Romhány: Jeszenszká — Leszák, Pásztor, Meló F. — Sá­ránké Gy., varga J. — Mészáros. Honekker (Varga S.), Meló J., Sagyibó, Zachar (Tihanyi). Edző: juhász Lajos. Karancskeszi: Szől- lős — Nagy B., Kazareczki, Rom- hányi Gy. — Balkó, Básti — Zsi- dai, Tarjáni (Gordos S.) Sztrémi (Oravecz), Kicsiny. Edző: Kollár Gyula, Az első 15 percben kor­szerű játékkal vezetést szerzett a hazai együttes. A tartalékos rom- hányiak ezután egyre-másra ve­szélyesebb támadásokat vezettek, majd ritkán Láthátó 30 méteres lö­vésből, a kapufáról hálóba pat­tanó góllal vezetéshez jutottak. Szünet után egyre többet hibá­zott a hazai támadógépezet sőt egy újabb védelmi „rövidzárlat” 3:l-es romhányi vezetést eredmé­nyezett. A váratlan vereséget szenvedett kesziek csak ll-esből tudtak szépíteni. Góllövők: Mészá­ros, Meló J.t sagyibó, ill.: Si­mon, Balkó (ll-esből). Jó: Pász­tor, sarankó Gy. a góllövők, ill.: Nagy B., Balkó. Bgy. Volán — Szécsény 4:1 (1:0) Szócsény, 400 néző v.: Molnára Bgy. Volán: Naszály — Deme, Kalcsó, Bernáth — Váradi, Mihály — Fedor, Gál, Melega, Hegedűs, Lajkó. Cs.: Deák. Edző: Markói István. Szécsény: orosz — Kuris. Oravecz, Gyenes —- velenczei, Kiss — Mester, Szőke, Boros, Fodor, Sümegi. Cs.: Zsíros, Oláh. Edző: Vidomusz János. Az új pályán kemény játékban ilyen arányban is megérdemelten kerekedett felül a gólratörőbb gyarmati együttes a lelkesen játszó, de a hullámvölgy­ből nehezen kilábaló szécsényi csapaton. A 78. percben Kuris megrúgta Deákot, majd meg­ütötték egymást, s mindkettőjü­ket kiállította a játékvezető. Gól­lövők: Gál, Hegedűs (2—2) ill.: Fodon Jó: Kalcsó, Váradi, Mi­hály, ill.: Oravecz, velenczei, Bo­Dejtár — Somoskőújfalu 1:0 (1:0) Dejtár. 300 néző, v.; Rigó. Dej- tár: Mezei — Gréczi, Kremnicsán S., Fai kas — Zsiga, Sivó — Ko­vács, Bacsa, Varga, Kremnicsán G., Csókási. Cs.: Gál I. Edző: Var­ga Károly. Somos: Gólics — Ke- mencsik, Lengyel Berta — Eisler, Séber — 'Angyal, Kovács, Csengő­di, Czikora, Molnár. Cs.: Horváth. Bozó. Edző: Tóth István, a sors­döntő gólt a 30. percben öt mé­terről csókási vágta a kapu köze­pébe. Sok szabálytalanság tarkí­totta a játékot, összetévesztették a férfias játékmódpt a durvasággal. Az 57. percben a dejtári csapatka­pitány, Kremnicsán s. szándéko­san megrúgta ellenfelét. A már előzőén is sokat reklamáló, sport­szerűtlen kapitányt a játékvezető kiállította s ezzel megakadályoz­ta a további sérüléseket. Jó; Far­kas, Bacsa, Varga, csókási, ill.: Gólics, Lengyel, Kovács. Érsekvadkert — M.-verebély 1:1 (1:0) Érsekvadkert, 200 néző, V;: Hor­váth L. É.-vadkert: Csabák — Vi­téz, Sági, Márton — Suth, Ada­me K. — Kovács, Adame A., Valcz (Májer), csernák (Mák), Szabó; -Edző: Csernák János. M.-verebély: Kadeczki — Kormos S., Benus L.. Zagyi — Barabás, Benus G. — Verebélyi L. (Mátrai), Zeke J., Nagy, Zachar, Kormos G. Edző: Pál József. Változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az összekovácsolódó vadkertiek ne­hezen jutottak vezetéshez a szí­vósan védekező verebélyiekkel szemben, akik épp oly nehézsé­gek árán egyenlítettek ki az utol­só tíz percben. Góllövők; Adame A. ill.: Verebélyi L. Jó: Sági, Suth, Adame A. ül.; Kadeczki, Benus L., zeke J. A bajnokság állása 1. M.-novák 3 3­­5: 1 6 2. K.-lapujtő 3 2 1­11: 2 5 3. Bgy. volán 3 2 1­11: 5 5 4. St. ZIM 3 2 1­8: 3 5 5. Romhány 3 2 1­7: 4 5 6. Somos 4 2 1 1 5: 4 5 7. Diósjenő 3 1 1 1 3: 3 3 K.-keszi 3 1 1 1 6: 6 3 9. Dejtár 3 1 1 1 4: 6 3 10. Vörös Cs. SE 3 1­2 6: 5 2 11. M.-verebély 3­2 1 l: 2 2 12. jurisits SE 3­2 1 3: 5 2 13. Karancsság 4 1­3 5:13 2 14. É.-vadkert 3­1 2 3: 6 1 St. Bányagép 3­1 2 3: 6 1 16. Szécsény 3­­3 2:12 " összeállította': Andó Miklós Birkózóverseny Salgótarjánban SKSE induló nélkül NB lll-as helyzetkép (SKSE) 47.0, 600 m: 1. Mol­nár (SKSE) 1:58.8, távol: 1. kucsik (Jobbágyi) 468, 2. Mo­csári (Bgy. SE) 465, súly: 1. Velenczei (SKSE) 9.82, 2. Ocsoven (Bgy. SE) 8.50. dr. Kollár Mihály ■k 2000 m-es meghívásos aka­dályversenyen indult a BKV Előre-pályán Fábri Gábor, a Bgy. SE atlétája. Fábri 6:12.8- dél 4. helyen végezve új me­gyei ifjúsági csúcsot állított fel. A régi rekordot is ő tar­totta 6:20.0-ás idővel. A Kisterenyel Bányász elnöksé­ge foglalkozott Kovács Tibor lab­darugó .«gyével. Ügy határoztak hogy Kovács Tibort sportszerűt­len életmód — mértéktelen Italo­zás — fhiatt 1970. december 31-ig minden sporttevékenységtől és A labdarúgó NB III. Észak­közép csoport III. fordulójának eredményei: ÉMTK — SÜMSE 2:1 (1:1), Sashalom — Zp. Építők 2:0 (1:0), ÉPGÉP — K. Sörgyár 2:3 (2:2), Gázművek— OGSC 1:1 (1:1). Bgy. SE — Bp. Törekvés 1:1 (0:1), Pásztói KSE — Bp. Postás 3:2 (2:2), Mizserfa — Bp. Építők 0:0, Aszód — Tűzoltó Dózsa 3:0 (1:0). A bajnokság állása 1. Bgy. SE 3 2 t - 7:2 5 kedvezménytől eltiltják. Mér­kőzéseken nem szerepelhet, még az edzéseket sem látogathatja. Ko­vács korábban már kapott három hónapi felfüggesztett eltiltást, de úgy látszik ez nem használt 2. ÉMTK 3 2 1 . 5:2 5 3. SÜMSE 3 2­1 7:4 4 4. Pásztó 3 2­1 8:5 4 5. Zp. Építők 3 2­1 6:4 4 6. ÉPGÉP 3 2­1 6:4 4 7. Törekvés 3 1 2­4:3 4 8. K.-sörgyár 3 2­1 4:4 4 9. Bp. Építők 3 1 1 l 5:4 3 10. Gázművek 3­2 1 1:2 2 11. Mizserfa 3­2 1 0:1 2 12. Sashalom 3 1­2 3:4 2 13. Aszód 3 1­2 6:8 2 14. Bp. Postás 3 1­2 4:6 2 15. OGSC 3-■ 1 2 3:7 1 16. T. Dózsa 3­­3 2:9­A Miszerfai Bányász NB III-as labdarúgó-csapatának legidősebb játékosa Radics Dezső balfedezet, akit min­denki csak Bébinek becéz. A 31 éves labdarúgó példát mu­tat a fiátalofenak labdarúgás szeretetéből és klubhűségből. — Mikor kezdődött labda­rúgó pályafutása? — A Kazán Bányászban 1958-ban. Az NB III-ba 1961- ben kerültünk fel, ahonnan rövid időre kétszer kiestünk. A Mizserfai Bányászban I960 óta balfedezetet játszom. — Hány bajnoki mérkőzé­sen lépett pályára? — Vasárnap jubilálok Kő­bányán. A K. Sörgyár elleni találkozón szerepelek 250. bajnoki mérkőzésemen. — Az évek során csábítot­ták-e máshová? — A hatvanas évek elején Karancsság — Vörös Cs. SE 3:2 (1:2) Karancsság, 200 néző, v.; Hor­váth II. Karancsság: Rácz — Vi­rág, Endreiter, Horváth Z. — Sü­tő, Skoda — Pokrivács, Farkas, Kovács, Oláh I.. Godó. Cs.; Oláh L. Edző: Huszár Gyula. Vörös Cs. SE: Nagy — Szabó L, Bohati, Tóth I. — Tóth n., Dombi — Szé­kely, Telek, Tarjáni, Farkas, Koz­ma. Cs.: Szabó O. Edző: Fellegré- nyl János. Az első 45 percben hívtak Nagybátonyba, Kiste- renyére és az SKSE-be. Nem mentem. Kazáron kezdtem, és itt akarom befejezni lab­darúgó pályafutásomat. — Volt-e baj a sportszerű­séggel? — Apróbb vétség miatt két­szer állítottak ki. Eltiltást viszont nem kaptam, csak megdorgálást. — Legemlékezetesebb mér­kőzése? — Amikor Nagybátonyban játszott a magyar válogatott, én Nógrád válogatottjának tagjaként Albertet őriztem. Fényképem is van róla. — Meddig kívánja kerget­ni a labdát? — Visszavonulási szándé­kaim még nincsenek. Addig játszom, amíg a szakvezetés igényt tart rám. G. 3. Az SKSE rendezésében színvonalas I—IV. osztályú kötöttfogású tiszteletdíjas birkózóverseny zajlott le a Malinovszkij úti általános iskola tornatermében. A me­zőnyben nyolc együttes 50 versenyzője állt szőnyegre. Nemcsak a játékvezetők kö­zött, hanem a versenyzők kő. rében is találhattunk olyan neves birkózókat, mint Rusz- nyák, Benkő, Rácz. Selyei és másokat, akik világ- és euró­pai viszonylatban is jól meg­állják helyüket. A nap leg­szebb mérkőzése a 82 kg-os súlycsoportban zajlott le, ahol a döntőben Szodin (Özd) pontozással legyőzte a diós­győri Juhászt. Szodin győzel­me ellenére sem lehetett el­ső, mivel korábban több hi­bapontot gyűjtött össze. Ér­dekesség volt. hogy Lakatos (Eger) tussal legyőzte | Ráczot, a DVTK birkózóját. A 68 kilogrammos súlycsoportban Rusznvák (DVTK) vereséget szenvedett Baloghtól, a Bp. Honvéd versenyzőjétől. Már nem az SKSE-nél versenyez, ennek ellenére örömmel nyugtáztuk, hogy Barna Pé­ter igen jól szerepelt és új egyesületénél, a Ganz MÁ- VAG-nál a 108 kilogrammos súlycsoportban megszerezte az első helyet, ezzel együtt az I. osztályú minősítést is. EREDMÉNYEK: 48 kg (2): 1. Nagy (SZVSE), 52 kg (4): L Erdős (Bp. Honvéd), 57 kg (5) : 1. Gyeskó (Ganz MÁ- VAG), 62 kg (5): 1, Lakatos (Eger), 68 kg. (7): 1. Balogh (Bp. Honvéd), 74 kg (6): 1. Berdó (DVTK), 82 kg (9): 1. Juhász (DVTK), 90 kg (5): 1. Bércsi (Bp. Honvéd), 100 kg (6) 1. Barna (Ganz MÁVAG). A súlycsoportok első három helyezettje érem, az első he­lyezettek külön tiszteletdíja­zásban részesültek. A verse­nyen többek között Tóth Gyula (volt SKSE versenyző) a Bp. Honvéd edzője, és Gutmann József (DVTK ed­ző) bírói tisztet látott el. Sajnos a Salgótarjánban meg­rendezett versenyen egyetlen SKSE-birkózó sem indult. Ez volt a felszabadulás óta a legnagyobb salgótarjáni bir­kózórendezvény, szépséghibá­val. amely mindenképpen szervezési fogyatékossággal magyarázható. Demény László APMÓfflRDET £ W Salgótarján, városi Tanács VB Mező- gazdasági és Élel­mezési csoportja felvételre keres mezőőri azonnali belépésre. Garázs kiadó. Sal­gótarján, Malinovszkij úton. Telefon; 22-95. Zaporozsec 1971-es kiutalás átadó. Do- rogháza, Lenin u. 85. A Karancs Szálloda keres 14—18 évesig (fiú) szállodaboyokat, könnyű munkára. Ötszázas Trabant jó állapotban, szinkron sebváltós, eladó. Sal­gótarján. Salgó út 23. bérház. II. em„ 11. aj­tó. Érdeklődni: szom­baton 18 órától vasár- nao 18 óráig. Pannónia motorkerék­pár eladó. Mátraszele, -Gábor-völgy u. 2. Gusztáv-bányatele­pen egy szoba-kony- ha-kamrás lakás be­költözhetően olcsón eladó. Cím: Kollár János Gusztáv-bánya- telep. f Tátrán motorkerék­pár kitűnő állapotban eladó. Soproni István, Endrefalva. Vásártéren a 40-es garázs kiadó szep­tember l-től. Salgótar­ján. Üttörők u. 29. földszint 3. A Kohászati Alap­anyagellátó Vállalat Salgótarján. Külső du.. azonnali belépéssel nem nyugdíjas férfi éjjeliőrt keres felvé­telre. Telefon: 17-19, Vasöntödénkben férfi in unkaerőket keresünk 18—40 éves korig. Sereseti lehetőség: 2300—3200 Ft. Felveszünk továbbá ló'i munkaerőket betanított munkakörbe. felentkezés: a tűzhelygyár munkaügyi osztályán. NÓGRÁD — 1970. szeptember 2„ szerda "f Fegyelmez o Kisterenye Kovács Tibort eltiltották Villáminterjú Bébi és a klubhűség