Nógrád. 1970. április (26. évfolyam. 76-100. szám)

1970-04-14 / 86. szám

Idegenben nem megy Gumiipari SC — Bgy. SE 2:1 (2:1) Rákosfalva, 100 néző. v.: Daubner. BGY. SE: Tományi — Barta (Pál), Sági, Márton — Fábián, Loksa — Rónási* Huttyán (Suth), Cseri, Balázsi, Puruczky. EDZŐ: Vidomusz János. A 10. percben vezetéshez jutott a Bgy. SE. Rónási szög­lete után Balázsi fejelt a há­lóba. 0:1. Mezőnyjáték alakult ki. A 30. percben baloldali tá. madás után egyenlítettek a hazaiak. 1:1. A 40. percben védelmi hibából a vezetést is megszerezték. 2:1. A II. fél­időben sokat támadott a Bgy. SE, helyzetek is akadtak, de a gólszerzés nem sikerült. Egy ízben Cseri közelről fölé lőtt, majd Balázsi ügyes szabad­rúgását bravúrosan védte a kapus. Jó: Rónási, Balázsi. Reiter László Balszerencsés vereség Bp. Építők — St. Üveggyár 2:0 (1:0) Népliget, 800 néző, v.: Gál. St. Üveggyár: Molnár I. (Bo- ruzs) — Koszta, Diószegi, Pün­kösdi — Fehérvári, Czuder — Bodor, Sándor, Seprényi (Mol­nár E.), Molnár K., Szabó. Ed­ző: Balga Károly. A vendéglátók kezdtek job­ban. A 10. percben Molnár idő előtt kimozdult a kapuból, Koszta hazaadását Domonkos elcsípte és a hálóba továbbítot­ta. 1:0. A vendégcsapat meg­emberelte magát és levegőben lógott a kiegyenlítő gól. A II. félidőben egyenlő erők küz­döttek. Az 55. percben Szabó átemelt a kapuson, a balhát­véd kézzel fogta meg a labdát. A megítélt 11-est Molnár K. mellé rúgta! A 65. percben Dió­szegi egy belőtt labdát rosszul talált el, és saját kapujába perdült, (öngól.) 2:0. A vendégcsapat balszeren­csés körülmények között szen­vedett vereséget. Jó: Diószegi, Fehérvári, Bodor. Balga Károly Meddő csatárjaiéit Pásztói KSE — Gázművek 0:0 Pásztó, 800 néző, v.: Fehér M. PÁSZTÓI KSE: Telek — Gortva, Tari I., Borda — Klonka, Szalai — Győr, Tari II., Balogh, Malik, Almási, (Smolek). EDZŐ: Bazsó Lász­ló. Mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, de a gyenge na­pot kifogó csatársor tudomá­nya elfogyott a tizenhatosnál. Az egész mérkőzésen csupán 3—4 gólhelyzetet dolgoztak ki. Közepes iramú és színvonalú, sportszerű mérkőzésen, tárgyi­lagos játékvezetés mellett a döntetlen igazságosnak mond­ható. Jó: Tari I., Borda. Tari József Zp. Építők — Épgép 4:2 (3:0) Zagyvapálfalva 300 néző, v.: Tóth. ZP. ÉPÍTŐK: Nagy — Losonczi, Ferencz, öze — Mis- fcolczi, Mátrai II. — Tajti, Borsos II. Kürti. Pepsinszki, Oláh (Bozó). EDZŐ: Kovács Ernő. A 15. percben Kürti távol­ról talált a hálóba, 1:0. Tá­madtak a hazaiak. A 25. perc­ben Borsos II. beadását Pep­sinszki fejelte a hálóba. 2:0. A 35. percben ismét Pepsinsz­ki emelt a kapuba. 3:0. A 60. percben kavarodás után 12 méterről Kürti volt eredmé­nyes. 4:0. Fellazult a védelem, és könnyelműsködtek a hát­védek. A 83. és 89. percben Bleicher III. két góljával szé­pítettek a vendégek. 4:2. Mizserfa — Bp. Postás 1:1 (1:1) Kazár, 200 néző, v.: Zentai. MIZSERFAI BÁNYÁSZ: Ba­logh — Tőzsér G., Csapó, Ka­kuk — Nagy (Csikós), Radics — Szabó, G-éczi, Angyal (Do­monkos). Susán, Bozsik, ED­ZŐ : Szabó László. Mindkét részről csapkodó volt a játék. A 28. percben Radics indította Bozsikot, be­lőtt labdáját Szabó helyezte a bal sarokba. 1:0. A 30. perc­ben Bozsik érvénytelen gólt lőtt. A 35. percben Iglói ki­ugrott, lövése Balogh kezéről a kapufára, majd a hálóba perdült. 1:1. A hazaiak töb­bet támadtak, de óriási gól­helyzetek tömkelegét hagyták ki. Ezen a téren Csikós és Domonkos jeleskedett, de a vendégeknek is akadt nagy helyzetük. Jó: Csapó, Radics, Susán. Tanácskoznak Swjka Ferenc elmondja a hetek A héttagú városi sporttanács elnöksége áprilisi ülését pén­teken 15 órától tartja Salgó­tarjánban. Az 1969—70. évi igitációs és propagandamun­ka végrehajtásának tapaszta­latait a bizottság elnöke, Far­kas Szabolcs elemzi. Ezután Juhász Imre városi sportelnök előterjesztésében a háromna­pos elnöki tanfolyam tapaszta­lataival foglalkoznak. Májusban Szécsényben Jubileumi sporttalálkozó Május 10-én jubileumi sport­találkozót és versenyt rendez Szécsényben a mezőgazdasági üzemek, gazdaságok, intézmé­nyek dolgozói részére a KISZ Nógrád megyei bizottsága, és a MEDOSZ. Sportágak: atlé­tika (férfi, női), asztalitenisz (férfi, női), sportlövészet (férfi, női), röplabda (férfi, női), va­lamint kispályás labdarúgás. A megyei verseny egyéni és csapatgyőztesei érem- és okle- véldijazásban részesülnek. Az összesített versenyben első he­lyezést elérő üzem csapata el­nyeri a MEDOSZ vándorser­legét. Tégladobástól a fegyelmiig Az SBTC II. — Csepel II. Gézát (ugyancsak a főváros- labdarúgó-mérkőzós április 5- ban él) bízták meg a képvise- én az SBTC salakos pályáján lettel. A fegyelmi bizottság 2:1 arányú hazai vezetésnél a azonban Oláh Gézát nem fo- 75. percben félbeszakadt. Az gadta el hivatalos képviselő­ügy körülményeiről és az azó- nek. Ezekután felfüggesztet- ta eltelt fej lemén yekről Szőj- ték az SBTC minden csapa té­ka Ferenccel, a tartalékok ed- nak játékjogát, mondván, hogy zőjével beszélgettünk. aem jelent meg senki a fe­— A 75. percben Kelemen gyeimül, leterítette Ballát. Beszaladtam ^ újabb ma dél­a pályára. Mögöttem koppá- után lesz ^ Ezen nást hallottam, hátranéztem. ^ Végvárl József ^ök, Pa- Egy fél tégla esett apartvona- yer intfa6> Havran Ion túlra, és onnan begurulta sándor főrendező meUettrészt pályára. A bíró távolabb állt vesz Cserháti József szakosz­az esettől. Hoffer játékvezető myysze!i6 & Szojka fél percnyi gondolkodás után ed2- -s lefújta a mérkőzést. Az öltö­zőben azt mondta, hogy elta­lálták. Orvost hívtunk, de az nem tudott semmit kimutatni. Mélységesen elítélem a tégla­dobáló néző — állítólag egy idős nyugdíjas — tettét, de szerintem a játékvezető elha­markodottan vetett véget a küzdelemnek. Ferenc — R — Az elmúlt kedden lett vol­na az ügy fegyelmi tárgyalá­sa. László Imre, az SBTC fő­városi képviselője elutazott, ezért a sportkör vezetői Oláh APRÓHIRDETÉSEK r FELHÍVÁS 1970 Júliusában ün­nepeljük a salgótarjá- iíí kórház fennállásá­nak 100 éves évfordu­lóját. Ez alkalommal kiállítást is rendezünk. Felkérjük mindazokat, akik a régi társpénz- iár< kórházakkal (Mi­zserfa, Baglyasalja, Mi* trauovák, bánya­Í Órház, acélgyári kór- ázl kapcsolatos fényképekkel, illetve tárgyi és írásbeli em­lékekkel rendelkeznek, hogy szíveskedjenek azokat az ünnepséget előkészítő bizottság részére kölcsönkép- pen rendelkezésre bo­csátani. Beküldési ha­táridő: 1970. május hó 15. A dokumentumo­kat a gazdasági igaz­gatóság titkárságára kérjük eljuttatni. Egy szoba, Összkom­fortos. erkélyes laká­somat elcserélném ha­sonló kettő szabásra. Ajánlatot ' megegye­zéssel” jeligére ké­rem a kiadóba. Gyár- és Gépszerelő Vállalat keres Lábat­lan, Ajka, Dunaújvá­ros, Pétfürdő, Zagy­varóna stb. munkahe­lyeire csőszerelő, he­gesztő, lakatos, beta­nított és segédmunká­sokat. jelentkezés sze­mélyesen vagy írás­ban: Budapest, VI.« Paulay Ede u. 52. Sze­mélyzeti főosztály. Beton- és Vasbeton- ipari Művek váci te­lepe (Vác, Kisrét dű­lő 1.) azonnali belé­péssel felvesz lakato­sokat két műszakos be­osztással, valamint szálló- és irodatakarí­tó női munkaerőt. Fel­vétel személyes je­lentkezés esetén. ÜM. Salgótarján) Síküveggyár felvételre keres gépészmérnököt, építészmérnököt , köz­gazdászt. Jelentkezés személyesen vagy le­vélben, a gyár sze­mélyzeti osztályán. Salgótarján, Budapesti út 29. Beton- és Vasbeton- ipari Művek Szent­endrei Gyára (Szent­endre, Dózsa Gy. u. 34.) azonnali belépéssel alkalmaz férfiakat be- tonelemgyártó, nőket irodatakarító munka­körbe. Felvétel szemé­lyes jelentkezés ese­tén. Litkén deszkának való nyárfa eladó, Litke, Józsefné, Elcserélném egyszo­bás. kertes MAV-iaká- somat helybeli bér- házra. Salgótarján, pályaudvar 20 (rende­ző.) Szerdán Balassagyarmaton Bgy. Volán — Volán SC Érdekesnek ígérkező barát­ságos labdarúgó-mérkőzést játszaniuk szerdán délután 16 órától Balassagyarmaton: az NB II, Északi csoportjában vezető Volán SC mérkőzik a Bgy. Volán SC megyei I. osz­tályú csapatával. A gyarma­tiak vasárnap nem remekel­tek és 2:1 (1:0) arányban ha­zai pályán kikaptak a Rom- hányi Építőktől. A Bgy. Dó­zsa viszont kivágta a rezet és 7:0 (3:0) arányban legyőz­te a Jurisits SE együttesét. Labdarúgó NB II. Egy gól, amely sokat ér Kisterenyei Bányász — Miskolci VSC 1:0 (0:0) Kisterenye, 800 néző, v.: Dorrabai. Kisterenyei Bányász: Horváth — Gajger, Bibók, Orosz — Márton, Juhász — Tarlósa, Szieberényi (Vamyia), Kovács, TaLigia, Kaszás (Nagy- majdon). Edző: Dávid Róbert. MVSC: Vadas — Krompaszki, Takács (Árvád), Hennádd — Mezei, Szandred — Simányi, Jónás, Molnár, Kiss (Tóth), István. Edző: Szentmarjai Ti­bor. A Kisterenyei Bányász kez­dett jobban, és többször ve­szélyeztette a vendégek kapu­ját. A 12, percben Tarlósa lö­vését védte Vadas. A vasuta­sok keményen ,és jód védekez­tek. Ellentámadásaikat rajta­ütésszerűen vezették. A 28. percben Simomyi nagy lövését Horváth bravúrosan védte. Hazaiak fölénye jegyében telit el a félidő. A II. játékrészben kiegyen­lítettebb lett a játék, mindkét kapu veszélyben forgott. A 47. percben Nagymajdon, majd az 52. percben Tarlósa veszélyes lövését védte a ka­pus. Az 55. percben Krom- pasziki mellé lőtt, miután a kifutó Horváth megzavarta. A 66. percben Tarlóéi szögletet ívelit be, és Kovács közelről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A továbbiakban is Nagymaj­don és TanLósá kísérle tezett lö­véssel, de eredmény nélkül. A vendégcsapat az utolsó 20 percben feljavult, de támadá­saik a 16-osnál elakadtak a jól záró védelmen. A mind­két félidőben többet kezde­ményező hazai csapat rászol­gált a győzelemre. Jó: Hor­váth, Orosz, Márton, 11)1.: Va­das, Hernádi. Győri László V ...... A csereként beállt Nagymajdon csatázik a miskolci védőkkel, balra Taliga figyeli a* eseményeket , (Fotó: Koppány György) Siker Nyíregyházán Lelkes játék gyümölcse SKSE — Nyíregyházi Spartacus 2:1 (1:1) Áz Északi csoport eredményei Nyíregyháza. 1200 néző, v.: Németh. Salgótarjáni Kohász: Libus — Tajti, Gáspár. Sebők — Gsafa. Pünkösdi i— Barbha," Rozgondl Boros (Pálmai), Sze- benényú, Antal. Edző: Tóth István. Nyíregyháza: Pilisük Bohus, Zsíros, Gáspár — Biró, Kemecsei — Kaskötő, Tóth, KállSiai, Kegye, Miitiró (Szóra d). Edző: Somlai Rezső. A hazaiak léptek fei táma­dólag. Több veszélyes akciót vezettek. A 10. percben for­más támadás végién Mitró 12 méterről a kapu bal oldalába küldte a labdáit. 0:1. A vendé­gekre hatott lelikesítőleg a gól. Antal a 20. percben Piitouk mellett elhúzta a labdát, de Bohus a gólvonalon hárított. A 35. percben Bariha beadá­sát Szeberényi 8 méterről véd­hetetlenül fejelte a hálóba. 1:1 . A II..Jeladó ismét a hazai rohamokkal kezdődött. A kék­fehér védelem Lifoussal az élen jól állta a sarat. A csa­tárok gyors akciókkal igye­keztek eredményt elérni. Két nagy gólhelyzet után isimét nehéz percek következtek. A 80. percben egy hosazan elő- readott labdával Antal elfutott élesen henyeste a labdát, amely Bohus lábáról védihe- tetlenül vágódott a jobb sa­rokba. (öngól) 2:1. A hátra­levő percekben a hazaiaknak még volt egyenlítési alkal­muk, de nem használták ki. Jó: Libus, Gáspár, Rozgondi, Szeberényi, Ili.: Bohus, Bíró, Kegye, Kemecsei. Demény László A labdarúgó NB II. Északi csoport, V. fordulójának ered­ményei: Esztergom — Nagybá- tony 2:0 (0:0), Leninváros: MTK — BEAC 5:1 (0:1), Vo­lán SC — KELTEX 3:0 (1 ;0) Kazincbarcika — Vasas izzó 4:0 (3:0), Kisterenye — htVSC 1:0 (0:0), SKSE — Nyíregyhá­za 2:1 (1:1), Ikarus — Borsod: Bányász 1:1 (1:0), Sátoraljaúj­hely — Kossuth KFSE 1:0 (0:0). A bajnokság állása * Vereség Esztergomban Csak félidőig döntetlen Esztergom — Nagybátony 2:0 (0:0) L Volán SC 2. K. Vegyész 3. Leninváros 4. S.-újhely 5. SKSE «. V. Izzó 7. KKFSE Kisterenye 9. Esztergom 10. Ikarus Miskolc 12. Borsodi B. 13. BEAC Nagybátony IS. Nyíregyháza I«. KELTEX 1 ­• UiSJ l 13: l 8 1 13: 5 8 IC«« - 8: 8 t> 3:10 6 4:4 5 4: 4 5 8: 8 4 5: 1 4 5: 7 4 3: 8 4 4:10 3 21 5 S 2: 7 3 8: 8 * Esztergom, 600 néző, v.: Egervári. Esztergomi Vasas: Szlávodszki — Fiedler (Fagel- brecht), Koller, Takács — Kul­csár, Tarnóczi — Markó, Ker­tes, Laczkó, Jámbor, Cserép. Edző: Buzánszky Jenő. Nagy- bátonyi Bányász: Szekeres — Kakuk, Pozsár, Ludányi — Kupcsulik, Sarkadi — Kovács, Veres, Kegye (Nagy), Szkle- nár, László. Edző: Szabó Ist­ván. Kemény, váltakozó, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak csaknem végig fö­lényben játszottak, és megér­demelten győztek. A 65. perc­ben Kakuk, a 85. percben Markó jutott a kiállítás sorsá­ra. A hazaiak góljait Keres és Jámbor szerezte. Jó: Kulcsár, Tarnóczi, Kertes, Jámbor, ill,: Kovács, Veres. Szövetkezetünk országos szinten, mint — erre kijelölt szövetkezet — a bulgár és magyar gyártmányú DEMÁG-rendszerű villamos futómacskák (emelőgépek) rendszeres karbantartását, javítását, valamint felújítá­sát végzi. Amennyiben ezekre a munkálatokra igény merülne fel, úgy megrendelésekkel szövetkezetünket szíveskedjenek megkeresni. ÓBUDAI GÉPIPARI SZÖ­VETKEZET, III., Bogdáni út 3. Ügyintéző: Háber János. Telefon: 688-652. Keresünk megvételre Nysa, Barkas vagy Zsuk típusú, kis tehergépkocsit. Ajánlatokat kérjük: ÁFÉSZ, Nézsa. Telefon: ’£■ A TOTÓ 15. heti eredménye 1. Jugoszt.—Magyarország x 2:2 2. Oroszlány—G.-MA VAG 1 2:1 3. ZTE—Pécsi Bányász 1 2:0 4. Ajka—Almásfüzitő x 1:1 5. Kisterenye—MVSC 1 1:« 6. Bocskai SE—Cegléd 1 1:0 7. DEAC—Középítők x 1:1 8. Brescia—Lanerossi x l ti 9. Fiorentina—Milan l 4:2 10. Lazio—Juventus 1 2:0 11. Sampdoria—Verona 1 2:1 12. Torino—Bologna x i *1 13. Ternana—Reggina * 0:0 + 1 14. Catanzaro — Mantova x 0:o A 15. heti totó-eredmények az illeték levonása után a kö­vetkezők : 13 találatos szelvény 14 da­rab, nyereménye egyenként 45 283 forint. Ebből 13 plusz l találatos 7 darab, a nyeremé­nye és a jutalom együttesen 143 448 forint. 12 találatos szel­vény 336 darab, a nyereménye 1258 forint. A 11 találatos szel­vények száma 3304 darab, a nyereménye 128 forint. A 21 082 darab 10 találatos szel: vényre 30 forintot fizetnek. Á nyereményösszegek tájékoztató jellegűek. NÓGRAD — 1970, április 14., kedd