Nógrád. 1970. április (26. évfolyam. 76-100. szám)

1970-04-07 / 80. szám

Bgy. SE — Bp. Törekvés 1:0 (1:0) Balassagyarmat, uoo néző, ■ v.í Budavári. BGY. SE: 'romá­nyi — Barta (Suth), Sági, Marton — Fábián, Loksa — Huttyán, Pribeli, Cseri, Balá­zsi, Purucaky (Pál). Edző: Vi- domusz János. Nagy iramban kezdtek a ha­zaiak, Cseri a kapufát találta el'. A 28. percben Puruczky el­futott a bal oldalon, beadását az egyik védő röviden men­tette, és Cseri 18 méterről ka­pásból nagy gólt lőtt. 1:0. A 40. percben Xományi bravúro­sam tisztázott. A második fél­időben feljött a vendégcsapat, időnkén mezőn vfölény t har­colt ki. A 83. percben ismét rományinak kellett bravúro­san védenie. Nagy iramú, él­vezetes küzdelmet láthatott a -izépszámú közönség. A két csatársor közötti különbség döntött. Jó. Tományi, Márton. Huttyán. Reiter László A Sashalmi Elektronikus — Pásztói KSE mérkőzésről (2:0) részletes eredmény nem érke­zett. EMTK — Zp. Építők 2:0 (1:0) ' Peaterzsebet, 200 néző, v.; Ju- rinkovics. Zp. Építők: Nagy —• Székely (Oláh), Ferencz, Öze *- Miskolczi, Mátrai II. — Táj ti, Pepsinszki, Mátrai I„ Csikós n. (Kürti), Iaosonczi. Edző: Kovács Smő. Az első tíz percben hazai tá­madások jellemezték a találkozót. Ezután kiegyensúlyozottá vált a játék. A 30. percben sajnálatos sé­rülés történt. Mátrai I. összecsa­pott a hazaiak jobbfedezetével, (kinek eltörött a lóba. Mátrai i-et a játékvezető kiállította. A 40. [percben a hazai jobbösszekötő ta­lált a hálóba. 1:0.A második fél­időben többet kezdeményezett a vendégcsapat, de Tajti két. Kürti egy esetben gólhelyzetben hibá­zott. A 84. percben ártatlannak tűnő támadás révén a hazai jobb­összekötő a kívül álló Nagy fe­lett ívelt a hálóba. 2:0. Időnként kémény mérkőzésen, a Zp. Épí­tők megérdemelten maradt alul. Két-három játékos minden lelke­sedés nélkül lépett pályára: Jó: Ferencz, Miskolczi, Pepsinszki.-.a.*;«.•v«. Fehér László A Cement- éa Méasművek Váei Gyára (DCM) felvételre keres: tehergépkocsi-vezetőket, lakatosokat, villanyszerelőket, hegesztőket, csőszerelőket, ! esztergályosokat, | valamint tnarkolóhíd-darusokat. továbbá férfi- és női betanított és segédmunkásokat. Segédmunkásokat átképzőnk: — könnyű- és nehézgépkezelőknek. I lelve cementipari szakmunkásoknak! Jelentkezni lehet a gyár munkaügyi csoportjánál. 1 — 15 óráig T«t«retés iétékkal SKSE — Esztergomi Vasas 3:1 (2:1) Elszalasztott lehetősé®ek Salgótarján. 3000 néző. v.: Anteil. Salgótarjáni Kohász: Vári — Tajti. Gáspár, Sebők — Csata, Pünkösdi *— Pállmai (Bábel), Rozgondi, Barta (Bo­nos), Szeberéinyl Átutal. Edző: Tóth István.. Esztergomi Va­sas: Takács III. — EngéL­brecht, Kulcsár, Takács I. — Kertes* Szandi — Mankó. Ba­logh (Fiedler), Lacakó. György (Peszeká), Csapó. Ed­ző: Buzánazky Jenő. Az 5. percben 25 méterre a kaputól Rozgcmdd szabadrú­gást végzett el, és jól eltalált lövése után a labda a jobb sarokban kötött ki. 1:0. Táma­dott a hazai csapat, a vendé­gek szétosően játszottak. A 13. percben Takács III-ről ki­pattant a labda, és Antal kö­zeiről a hátóba gurított. 2d). A 32. percben a kitűnően ját­szó Rozgondl lövése a kapu­fán csattant. A 44. percben Kertes távoli, jól irányzott lö­vése nyomán a labda a jobb felső sarokba kötött ki. 2:1. A 62. percben AinitaJ Lövését isimét kiejtette a kapus, és a jó ütemben érkező Rozgondi a jobb felső sarokba bombázott. 3:1. A későbbiekben is a ko­hászok irányították a játékot, győzelmük még nagyobb ará­nyú is Lehetett volna. A 80. percben Boros sérülése után nézeteltérés támadt a pályán. Jó: Vári, Gáspár, Rozgondl (a mezőny legjobbja), Szeberé- nyi, ill.: Kulcsár. Szandi, Ker­tes, Mankó. Demény László Labdarúgó HB II Késik az első győzelem Hagybátony— Sátorát jauiheiy 1:1 tOD Nagytoátony, 700 néző. v.: Almás!. Nagybátonyi Bá­nyász : Szekeres — Katouk, Poasár, Ludányl — Kupcsiu- íite, Sarkadi — Nagy (Vidó- mi), Kovács, Veres, Kegye (László), Sziklenár, Edző: Sza­bó István. Sátoraljaújhelyi Spartacus: Szakát — Suszite- rice, Lengyel, Toronyi — Ko­vács, Szűcs — Telenkó, Sze­pesi, Perecsi, Balázs, Dut- kievicz. Edző: Sípos Ferenc. A 8. percben KupcsuiMik lö­vését hárította szögletre Sza­kái A 20. percben vanaitJanul vezetést szerzett a vendég­csapat. Könnyelműsködöbt a hazai védelem, gyors, jobb ol­dali támadás során Teüemkó közeli lövése Szekeresről ki­pattant: és Balázs a halóba tótit. 0:1. Kegye kiegyenlíthe­tett volna, ehelyett mellé lőrbt. A 25. percben Kegye góljait nem adta meg a. játékvezető. A 42. percben szabadrúgás után Szakái már csak nézője volit az eseményeknek, de Lengyel a góLvonalról kivág­ta a labdát. SakLemár a ka­pufát találta el a 45. perc­ben. Balázs» óriási helyzetben lyukat rúgott a 49. percben. Két perc múliva Kovács ke­rült nagy helyzetbe, de 10. méterről a knimozdiuló kapust találta el. A 84. percben tor­más támadás futott a pályáin: Sarikadti—Veres—Szklenór ado­gatás után a csatár a jobb farokba talált. 1:1. Az első nagybátonyi győ­zelem még mindig várat ma­gára. Hiába támad a csapat többet, ha ezekben kevés az elgondolás, és sok a szertelen kapkodás. Jó: Pozsár, Sarka­in, Saklenár, ilLL.: Szakái* Lengyel, Szepesi. Sulyok Sándor Szentendrei pont Kitűnő a védelem Kossuth KFSE — Kisterenye 1:1 (0:1) Szentendre, 600 néző, v.: Bircsák. KOSSUTH KFSE: Sárközi — Rab, Racskó, Már­kus — Sándor (Nyikos), Eger­vári — Darázs. Hajdú, Bárá­nyos, Vigh (Niamesni), Somo- di. EDZŐ: Budai László. KIS- TERENYEI BÁNYÁSZ: Hor­váth — Király, Bibók, Orosz — Gajger, Juhász — Vanya. Tarlósi. Kovács, Taliga, Ka­szás. EDZŐ: Dávid Róbert. Hideg, szeles időben a ven­dégcsapat kezdett jobban. Va­nya, majd Kovács lövését ütötte szögletre Sárközi. Iz­VILLTESZ KSZ diósjenöi telepére felvesz esztergályost. ív- és lánghegesztőt, automata revolversép­beállílókat (betanítunk.) Általános szerelő: (gép. villany és olajos) keresünk azonnali felvételre Bér. Virágospusztán az üdülőnkben. Fi­zetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet „ az üdülő gondnokságán. Apróhirdetések Orvosházaspár, Sal­gótarjánban bejáró, vagy bentlakó, füg­getlen háztartási al­kalmazottat keres. Jelentkezés írásban, név. rím megjelölésé­vel: salgótarjáni hir­detőbe „Becsület” jeligére. 408-as Moszkvíc9 el­adó, 24 ezer kilomé­terrel. Érdeklődni le­het zagyvapálfalva. Budapesti út 40. Tele­fon: 11-66. Egy pár páva eladó. Salgótarján. Karancs út 116., Nagy Lajos. 403-as Moszkvics Elcserélném kétszo­35 ooo kilométerrel bás, kertes, gyümöl eladó. Szerdahelyi- esős lakásomat, saigó­_ tarjául kétszobás-■a. Péterváséra, Orgona Errtí. Macim: Szék­út 10. sz. völgy. gaImákban bővelkedett a küz- delem. Horváth két ízben is ügyesen védett, majd Tarlósi tette próbára a kapust. A 27. percben Gajger szerezte meg a Labdát, majd négy védőt ki­cselezve 20 méterről lőtt, de labdáját a kapus bravúrral védte. A 32. percben Horváth- nak kellett bizonyítania, hogy kitűnő formában van. A 33. percben Kaszás—Tarlósi—Ko­vács akció után a csaiár kiug­rott, és 12 méterről a bal al­só sarokba lőtt. 0:1. A 38., percben Juhász önfeláldozóan mentett a gólvónalról. Hazai rohamokkal kezdődött a második játékrész. Az 56. percben meg is lett az ered­ménye. A csereként beállt Ni­amesni 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1:1. A vendég­csapat hősiesen és okosan vé­dekezett, így több gól már nem esett. A 87. percben Va­nya nagy helyzetben 5 mé­terről gyatrán mellé lőtt. Hor­váth hét-nyolc esetben bravú­rosan tisztázott. Két ellentétes félidő. A dön­tetlen eredmény igazságos. Jó: Sárközi, Rab, Márkus, Bá­rányos, ill.: Horváth. Bibók, Gajger, Juhász. Győri László így szokott ez lenni Csepel SC - SBrC 1:0 (0:0) Suiligótun'jáin. 50U0 néző, v.: Magyar (Halász. Dér). Csepel: Faltér — VeliLal, Molnár, Pető, Hunyadi — Faludii, Rotten- báiLler, Losonczá — Kalmár, Takács, Gondéi', Edző: Keszt­helyi Mihály.. SBTC: Szőke — Baranyai, Ferenc, Vertig — Horváth, Kmeibtv — Kriskó. Szálai, Répás, Bósitd. Jeck. Edző: Mjarosváni Béla. Csere: Takács helyett Csor­dás az 55. percben ben Faltér óriási braivúinral védett: Básti kiugratta Kris­kót, kinek belőtt labdája Mol­nár lábáról leperdii'lt, de Fa­tér ritkám látható vetődéssel szögletre mentett. Ezután Gondár lövését védte Szőke, majd Kalmár kisodródva a kapufát találta el. Az SBTC- fölémy csak azért nem vélt nyomasztóbbá, mert a közép­pályám Horváth és Kmetoy ivemgie napot fogott ki- A té­Helyzelkép a 72. percben: Horváth és Kriskó indiántáncot lejt, Fatér tanácstalanul néz a partjelző felé. A gólt nem adta meg a játékvezető (Koppány György felvétele) Meglehetősen jó talajú pá­lyán, nagy iramban kezdődött a találkozó. Gondár és Kriskó okozott meleg perceket, de Baranyai és Fatér tisztázott. Az első gólhelyzetet a 8. percben hagyták ki a hazai­ak: Horváth átadását Jeck kapu elé Lőtte, dé S zalai nem tudta átvenni a labdát. Tá­madtak, állandó mezőmytfö- Lémyben játszottak a fekiete- fehének. Básti beadását a 12. peroben Horváth beíejellhétte volna a hálóba* de bizony gyengén sikerült a fejes. A szórványos csepeli ellentáma­dások Kalmár és Takács ve­zetésével futottak a pályán, és elsősorban azért bizonyul­tak veszélyesnek, mert a hát­védek nem vállalkoztak meg­előző szerelésekre. A 17. perc­madásokat Básiti szervezte, de időnként elhamarkodottam célozta meg a kaput. A 40. percben. Básti beadása után nagy helyzetiben Kriskó nem találta el a Labdát. II. félidő Az iram nem csökkent, de a színvonal esett. Az 56. perc­ben ismét óriási gólszerzés! alkalom adódott: Horváth— Kriskó adogatás után a jobb- sízélső óriási lövése Faltérről kipattant Básti elé, aki meg­lepődve négy méterről az üres kapu mellé pendített! A játék­rész közepén ellaposodott a küzdelem. viszonylag kevés izgalom akadt. Gondár mellé lőtt, majd a 70. percben Ré­pás cselezgetett bal oldalion, beadiását Horváth rálőtte, Fa­térről kipattant, Szalai ismé­tel«,, es a labda Hunyadi fe­jéről a Legyöfcerezettit lábbal álló Fatér fölött a hálóba hullott. A gólst Magyar játék­vezető partjelzője baLnitese alaftján. nem adta meg. (A mérkőzés után azt mondotta, hogy Répás lesein állt, azért érvénytelenítette a gólt.) Es ahogy az már Lenni szokott, az esemény tellelikesii tette a vendégeket, lelki konfliktust okozott a hazaiaknál. Elég volt egy kihagyás a 72. pere­ben és Csordás beadását Rot- tenbiilier a bal sarokba fejel­te az élialvó védők és Szőke dószkisérete mellett. 1:0. A gól után egy ideig a Csepel támadott, majd elkeseredet­ten. rohamozott az SBTC, de Szalai lövését Faitér ezúttal is bravúrral védte. Magyar játékvezető az utolsó negyed­órában törleszteni kivárut.. ezért mindent az SBTC javá­ra fütyült. Az első félidőben jó inund. élvezetes volt a játék, a má­sodik játékrészben valamit csökkent a színvonal. Az SBTC balszerencsés vereségei szenvedett, mert szinte végig nagy mezőnyfölényben ját­szott. Az SBTC kapujára egész mérkőzésen öt lövés szállt, míg * Csepel kapujára huszonhét lövés záporozott A helyzetek kihasználásával ezúttal is adósak maradtak a csatárok, A Csepel kapuiéiban Fatér kitűnően vé­dett. A hátivédnégyiesibői Pető és Hunyadi emelkedett ki. A középpályán sokat dolgozott Faludi és Rottenbiller. A csa­társorban Takács és a gyors Kalmár hívta fel magáira a ügyeimet. Az SBTC kapujában Szőke „elaiLudft” a gólnál. A hábvédsor Legjobb ja Vertig volt. Ferencen lát­szott a hosszú kihagyás. A középpályáin Répás éa Szalai sokat dolgozott. A csatársor­ban Básti volt a Legjobb. Kriskó és Jeck időnként csü- logtaíott harcos erényeket. Magyar játékvezető egv esettől elltek intve elfogadha - táao bíráskodott. Rozgonyi István St. Üveggyár — Aszódi Vasas 2:0 (0:0) Salgótarján, 100 néző v.: Vajda. ST. ÜVEGGYÁR: Mol­nár I. — Koszta, Czuder, Csala — Fehérvári, Diószegi — Bodor, Sándor (Pünkösdi), Seprényi, Molnár K. (Molnár E.), Szabó. EDZŐ: Balga Ká- rály. Az első félidő rövid króni­kája: egyenlő erők küzdelme, sok gólhelyzet, de a kapusok parádésan védenek. A máso­dik félidőben a hazai csapat vette át a játék irányítását, a vendégek csak szórványo­san vezettek támadást. A 60. percben Molnár K.—Fehérvá­ri akció után a fedezet Bo­dor elé ívelt, aki a hálóba fe­jelt. 1:0. A 75. percben gyors Bodor—Fehérvári akció után a fedezet lövése egy védőről pattant a hálóba. 2:0. A 80. percben Csalát egy összecsa­pás után kiállította a játék­vezető. Jó: Diószegi, Bodor, Molnár K. Balga Károly Potyogtak EPGEP — Mizserfai Albertfalva. 100 néző, v.: Csatári. MIZSERFAI BÁ­NYÁSZ: Kovács — Tőzsér G., Domonkos. Kakuk — Rátóti (Nagy), Radics — Lászlók (Csikós), Angyal, Susán, Gé- czi, Bozsik. EDZŐ: Szabó László. A vendégcsapat Géczi, An­gyal és Susán révén az első 70 percben három gólhelyze­tet is kihagyott, és ez a ké­sőbbiekben megbosszulta ma­a gó'ok Bányász 4:0 (2:0) gát. A gólok az alábbi idő­pontokban estek: 38., 43., 60. 70. perc. A gólokban nemcsak a védők, de az egyik partjel­ző is benne volt. A vendég­csapat meglehetősen enervál- tan játszott, de az eredmény túlzott, mert ennyivel nem voltak jobbak a hazaiak. A Mizserfából senkinek a játé­ka nem dicsérhető. Szabó László NB I. tartalék Félbeszakadt a 75. percben SBTC II — Csepel 11.2:1 (1:1) Salgótarján, 100 néző, v.: Hotter. SBTC: Magyar (Bát- ka) — Kokinda, Csikós, Jávo­ri (Angyal) — Toldi, Bállá — Kökény, Macska, Szoó, Barta, Loch. CSEPEL: Láncakor — Balogh, • Gulyás, Frits — Var­ga, Laborcz — Klaser, Kele­men, Bartos, Buronyi, Szilá­gyi. A mély talajú, salakos pá­lyán már az 5. percben veze­tést szerzett az SBTC. Barta lövése a felső sarokban kötött ki. 1:0. A gól után az egész félidőt hazai mezőnyfölény és sok — elsősorban csepeliek által kezdeményezett — ke­mény belemenés jellemezte. A küzdelem a két 16-os között heves volt, a kapusoknak ke­vés dolguk akadt. A 43. percben védelmi hibából ere­dően Szilágyi közeli, lapos lö­véssel egyenlített. 1:1. Szünet után ugyancsak me­zőnyjátékot láthatott a közön­ség. A 65. percben Szoó óriá si gólhelyzetben hibázott. A 69. percben Barta 25 méterről leadott^ szabadrúgását Lánca­kor csak kiütni tudta, és a befutó Szoó a hal sarokba vágta a labdát. 2:1. A 75. perc­ben félbeszakadt a mérkőzés Az addig is sokat szabályta­lankodó Kelemen leterítetív Baltát. A közönség tüntetett, az erélytelen játékvezetés mi­att. A nézőtérről egy téglada rab repült a pályára. A játék­vezető — bár a tégla senkit nem talált el —, véget vetett a küzdelemnek. Jó: Toldi, Bállá, Kökény, Barta, ill.: Gulyás, Varga. Mátyus László Eredmények —■ táblázatok Labdarúgó NB I. A-csoport: Üj- pest—Vasas 3:i (2:1), Komló—Vi­deoton 3:0 (2:0), MTK — Diósgyőr 3:1 (3:0), Tatabánya — Rába ETO 1:0 (0:0). B-csoport; Dunaújváros — Sze­ged i:o (1:0), Szombathely — Pécs 3:1 (2:0), Ferencváros — Bp. Hon­véd i:o (1:0), Csepel — Salgótar­ján i:o (0:0). A bajnokság állása A-csoport 1. Ü. Dózsa 6 5 - 1 18: 6 10 2. Vasas 6 4 1 1 9: 4 9 3. MTK 6 3 1 2 8: 6 7 4. Tatabánya 6 2 2 2 5: 4 6 5. Diósgyőr ti 2 2 2 6: 8 6 G. Videoton 6 2 - 4 8:12 4 7. Komló ti 1 1 4 6:13 3 8. Rába ETO 6 114 4:11 3 B-csoport 1. Ferencváros 6 4 2 - 10: 2 10 2. Csepel ti 4 1 1 7: 1 9 3. Haladás ti 4 1 2 8: 8 7 4. Bp. Honvéd ti 3 - 3 8: 6 8 5. Pécs ti 3 - 3 9: 8 6 ti. Dunaújváros ti 3 - 3 8: 8 6 7. Salgótarján ti 1 1 4 6:12 3 8. SZEOL 6-15 6J17 1 NB EL Északi csoport: Vol< SC — Kazincbarcika. l;o (ö:( Kisterenye — Kossuth KFSE 1 (1:0), Borsodi Bányász — Tisz szederkény 1:0 (0:0), BEAC KELTEK 3:0 (0:0), Nyíregyháza Vasas Izzó. i:i (0:0), Miskolci V£ Ikarus 3:0 (2:0), Sátoraljaújhely Nagybátony lrl (1:0), SKSE Esztergom 3:1 (2:1.) A bajnokság állása Volán SC K. Vegyész TMTK Vasas Izzó KKFSE Sátoraljaújhely SKSE Miskolc Kisterenye Ikarus Nagybátony BEAC Borsodi Hány. Nyíregyháza Esztergom KELTEX- 8:2 l 9:1 1 8:4 - 8:6 1 4:3 1 5:4 1 6:7 2 5:6 1 3:4 2 4:6 1 2:3 2 3:5 2 2:7 1 1:5 3 ti:8 3 3:6 NÓGRÁD - 1970. április 7., kedd t