Nógrád. 1970. április (26. évfolyam. 76-100. szám)

1970-04-21 / 92. szám

Ötletesen, jól játszott az SKSE Súlyos vereség Kispesten Salgátariáni Kohász—Kazincbarcikai Vegyész 3:1 (1:0) Már a 8. percben megszerezte a vezetést az SKSE Antal révén, akt ezen a mérkőzésen kétszer is ered­ményes volt. Képünkön: Fülöp, a kazincbarcikai ka­pus már csak Antalt tudta nézni, a labda a bálóban Fotó: Koppány Salgótarján looo néző, v.: K atona. SKSE Vári — Taj- ti, Gáspár, Ju­hász, Csala, Pünkösdi, Bar- tn . (Pálmai) Rozgondi, Bo­ros (Bábel) Szeberénvi, An­tal. EDZŐ. Tóth István K. VEGYÉSZ Fülöp — Erdős. Ködmön, Csir- maz, Szipka Várhelyi, Lá­zár, Varga. Verbovszki, Ráczi, Cserven- ka. EDZŐI Nagy György. Gyors SKSE-támadások ve­zették be a játékot. A 8. perc. ben Borost felvágták mintegy 25 méterre a kaputól. A meg­ítélt szabadrúgást Rozgondi nagy erővel küldte kapura, de a sorfalról szögletre vágódott a labda. A beküldött szögle­tet Fülöp nagy üggyel-bajjal hárította. A jobb oldalról be­dobott labdát Antalhoz továb­bították, aki 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Tovább­ra is az SKSE rohamozott, először Boros, majd Antal elől hárított a vendégek védője. Az első veszélyes támadást a vendégek a 25. percben vezet­ték. Varga tisztán kapta a labdát, de 8 méterről nagy helyzetben kapu fölé lőtt. A 30. percben Rozgondi mintegy 25 méterről a jobb alsó ka­pufát találta el. A 40. perc­ben Cservenka nagy lövést kül­dött kapura, a labda a jobb külső kapufát találta el. A játékidő második részé­ben először a vendégek tá­madásai gördültek a pályán. Várhelyi 30 méterről lőtt ka­pu fölé. Az 54. percben Sze- berényi—Csala-akció után az utóbbi 18 méterről lőtt a bal alsó kapufa mellé. Gyors Ve­gyész-ellentámadás követke­zett, melynek végén Varga csukafejessel küldte a labdát a bal kapufa mellé. A 60. percben Rozgondi kapott tisz­tán labdát a 11-es pontnál, azt lekezelte, és laposan a kapu közepébe lőtt. 2:0. A 70. perc­ben Pálmai cselsorozat után egészen a jobb oldali alap­vonalig vitte a labdát, onnét beívelt, Antal jó érzékkel le­fordult, s védőkről a közelről élesen a kapu bal oldalába fe­jelt. 3:0. A vendégek nem ad­ták fel a küzdelmet és a 87. percben, amikor ott pattogott a labda az SKSE 16-osán be­lül Ráczi jól eltalált lövése nyomán a felső léc alatt hul­lott a hálóba. 3:1. A mérkőzésen ötletesen, jól játszott az SKSE, a gólokat is éppen a döntő pillanatok­ban érték el. A Kazincbarci­ka sok, biztosnak látszó gól­helyzetet hagyott ki. Jó: Vári, Tajti, Csala, Szeberényi, An­tal, ill.: Ködmön, Szipka, Vár­helyi. Demény László Most sem sikerűit Nyíregyháza—Nagybátony 1:0 (0-0) Nagybátony, 800 néző, v.: Lu- dányi. Nyíregyháza: Piltsuk — Bohús, Gáspár, Zsíros, Orosz, Kemeceei, Kaskötő, Jusztus (Mitró), Kállai, Kegye, Tóth. Edző: Somlai Rezső: Nagybá­tony: Szekeres — Ráduly, Po- zsár, Ludányi, Kupcsulik, Sar- kadi, Nagy, Kovács, Veres, Szklenár, Kegye (László). Edző: Szabó István. A 18. percben Nagy kelle­metlen lövését Piltcsuk csak öklözéssel tudta menteni. A másik oldalon a nyíregyházi Kegye elfutott és élőié Szeke­res és Ráduly együttes erővel mentett. A 23. percben Veres szöglete a kapufáról pattant a mezőnybe. A 26. percben Szkle­nár nagy partdobása után Sarkadi 10 méterről fejelt, de nem volt elég erő a labdában és így a kapus hárítani tudott. A 38. percben Szklenár szépen elfutott, de a lövés pillanatá­ban a védőktől szorongatva el­esett, így odalett a kínálkozó helyzet. A 39. percben Kovács közeli lövését nagy bravúrral hárította a nyíregyházi kapus. A félidő utolsó percében meg­szerezhette volna a vezetést a hazai csapat, Kegye beadását Szklenár ügyesen fejelte a jobb sarokra, de Pilisük ismét a helyén volt. Az 59. percben a vendégek ügyetlenkedtek el helyzetet. Kegye beadását Mit­ró óriási helyzetben kapu mel­lé gurította. Ellentámadás után a hazai csapat hagyott ki is­mét helyzetet, amikor László fejese került a jobb kapufa mellé. Az 52. percben bal ol­dali támadás végén Kegye mintegy 18 méterről váratlanul kapura lőtt és a meglepett Sze­keres mellett a bal sarokba kötött ki a labda. 1:0. A 85. percben Pozsár kezezett, de előnyszabállyal Tóth kapura húzott, az üres kapura emelt, de Pozsár még a gólvonal előtt beérte a labdát és mentett. A hazai csapat kezdeti ro­hamai után kiegyenlített lett a játék. A félidő végén a bá­nyászok ismét átvették a já­ték irányítását és Piltsuk min­den tudására szükség volt, hogy megőrizze kapuját a góltól. Szünet után csaknem a nyír­egyházi térfélen folyt a já­ték, a hazaiak fölényét szám­talan szöglet is jelezte, mégis a 72. percben a vendégek megszerezték a győztes gólt. Jó: Piltsuk, Kaskötő, Zsíros, Kegye, ill.: Ráduly, Pozsár, Sarkadi. Sulyok Sándor Tartalékmérkőzés Kispest, Honvéd-p&lya, 3000 né- (Szabó). Kökény, Macska, Szoó ző, v.: Dér. Bp. Honvéd: Lévai (Angyal), Bartha, Loch. iKAri), Holchauser, Lukács, Pál, A minden csapatrészben jobb Dudás, Bagáti, Pintér, Barna, Koz- Honvéd megérdemelten nyert, ma (Vallestein), Bódi. Salgotarja- Góllövök: Kozma (2), Bogáti, Pin­ni BTC: Magyar (Bátka), Kokin- tér, UL: Szabó. Jó: Holchauser, da. Csikós, Bártfai, Toldi, Bállá Pintér, Kozma, ill.: Csikós, Toldi. Eredmények, táblázatok NB I. A-csoport: Űjpesti Dó­zsa — MTK 3:2 (2:1), Diósgyőr — Rába ETO 1:0 (0:0), Video­ton — Vasas 2:2 (2:1), Tatabá­nya — Komló 3:1 (3:1). B-cso- port: Csepel — Dunaújváros 5:0 (1:0), Pécs — Ferencváros 0:0, Szegedi EOL — Szombat­hely 4:0 (2:0). A-csoport I. C. Dózsa 7 6 1 21: 8 12 2. Vasas 7 4 2 1 11: « 10 3. Tatabánya 7 3 2 2 8: 5 8 4. Diósgyőr 7 3 i 2 7: 8 8 5. MTK 7 3 1 3 10: 9 7 6. Videoton 7 2 1 4 10:14 S 7. Komló 7 1 1 5 7:16 3 8. Rába ETO 7 1 1 5 4:12 3 B-csoport L. Csepel 7 5 i 1 12; 1 U 2. Ferencváros 7 4 3- 10: 2 11 3. Bp. Honvéd 7 4­3 12: 7 8 4. Pécs 7 3 1 3 9: 8 7 5. Szombathely 7 3 1 3 8:12 7 6. Dunaújváros 7 3­4 8:13 6 7. SZEOL 7 1 1 5 10:17 3 8. SBTC 7 1 1 5 7:16 3 NB II. Északi csoport: Sá­toraljaújhely — Esztergom 1:1, BEAC — Ikarus 0:0, Vasas Iz­zó — KELTEX 2:0, Volán SC — Tiszaszederkény 3:1, Mis­kolci VSC — Kossuth KFSE 3:1. A bajnokság allása 1. Volán SC 6 S 1 14; 3 ll 2, Kazincbarcika 6 4­2 14: 4 8 3. TMTK 6 4­2 14: 8 8 4. SKSE 6 3 2 1 11: 9 8 3. Vasas Izzó 6 3 2 1 10:10 8 6. Sátoraljaújh. 6 2 3 1 7: 5 7 7—8. Kisterenye 6 1 4 1 E: 5 6 7—8. MVSC 6 3­3 8: 8 6 9. Esztergom 6 2 1 3 9: 9 5 10-11. KKFSE 6 2 1 3 5: 7 5 10—11. Ikarus 6 1 3 2 5: 7 5 12. Borsodi B» 6 1 3 2 4: 9 5 13. Nyíregyháza 6 1 3 2 3: 7 5 14. BEAC 6 1 2 3 4:10 4 15. Nagybátony 6­3 3 2: 6 3 16. KELTEX 6 1­3 3:11 2 Bp. Honvéd—Salgótarjáni BTC 4:1 (1:0) Kispest, 8 ezer néző, v.: Szilivé Síi. Bp. Honvéd: Bicskei -r Molnár, Ruzsiiinszki, Vári, Tajti, Vágd, Pusztai, Varga, Kocsis. (Tólth GyJ, Tichy, Ko- mora, Marosi. Edző: Preiner Kálmán. SBTC: Szőke — Ba­ranyai, Ferenc, Kmetty, Ver­tig, Szalad, Répás, Horváth, Kriskó, Básiti, Jeck. Edző: Manosvérí Béla. A tarjáinak bizakodva utaz­tak a fővárosiba. Szoros ered­ményre számítottak a szakve­zetők és a játékosok is. A. Homvédlham — nem kis meg­lepetésre — Freimer edző hét védőjátékost állított. Már az első percben a tarjám! kapu előtt akiadit helyzet. Kocsis labdájánál, a 16-oson belül Pusztai és Tiohy egymást za­varta, s oda lett a helyzet. Bástd lőtt távolról kapura. Unalmas mezőnyjáték folyt a pályán. A csatárok adósak maradtak a lövésekkel, s az első negyedóra eseménye, hogy az SBTC három szögle­tet harcolt ki a kissé elfogó- dottan ját&aó Honvéd-védelem jóvoltából. Az SBTC védeke­zett ebben az időszakban, s a Honyéd-támadósoc a szerve­zetten beálló tarjáni védelem mellett nem tudott eredmé­nyes lenni. Szőke a 14. perc­ben Tiohy lövését még védte, ám a következő perc meg­hozta a hazaiaknak a veze­tést. Kocsis Vágótól kapott egy labdát, a 16-oson, belül. Ferenc és Vertig között elhúzott, Sző­ke közben, rosszul jött ki ka­pujából, s Kocsis a kifutó ka­pus mellett a kapu közepébe lőtte a labdáit. 1:0. A gólra megélénkült a já­ték. A tarjánóakniak vollt né­hány szép kezdeményezésük. Béstá vezérletével indultak a támadások, s a Honvéd-véde­lem többször zavarba jött. Kriskó lőtt elhamarkodottam kapura, s a másik oldalon Pusztai hibázott jó helyzet­ben. Répás 25 m-es bomibalö­vését Bicskei csak szögletre tudiha ütni. A Honvéd vissza­esett Unalmas mezőnyjáték folyt a pályán. Puszitai meg­sérült, helyette Varga állít be. A félidő utolsó perceiben Jeck, majd Vertig lövését védte a jó formában levő Bicskei. Kocsis lőtt még kapu mellé egy labdát. Tarjáni helyzetkdhagyással indult a II. félidő. Jeck Ru- zsinszkd hibájából megugrott, egyediül törhetett kapura, de 10 m-re Bicskei kapujától, senkiitől sem zavartatva, gyen­gén lőtt, s a kapuvédő hárí­tott. A Honvéd percei követ­keztek. Élénkült az iram, a hazaiak rákapcsoltak és po­tyogtak a gólok. Az 52. percben korszerű tá­madás futott a pályán. Ko­csis Vargát indította a jobb oldalon, aki középre játszott. Tichy a kapu jobb oldalába fejelte a labdái. 2:0. A Hon­véd támadásban maradit, s Marós! helyzetkdhagyása Tiohy nagy lövése után a 70. percben újabb gólt szerzett a piros-fehérek örökifjú közép­csatára. Újra Vargától indult a tá­madás, aki a jobb oldalon el­futott, s labdáját Tichy nagy erővel lőtte a jobb sarokba. (Szőke rajta volt a labdán, megfogni azonban nem tudta az erős lövést.) 3:0. A 75. percben Kocsis labdá­jával Marosi ugrott ki a tar­jáni térfél közepén. Futtából hat lépésről a bal sarokba lőtt. 4:0. A becsületgélt a mérkőzés utolsó előtti percében, Kriskó szerezte meg, aki Jeck átadá­sát közelről a kapu bál sar­kába lőtte. 4:1. Hagyomány már, hogy az SBTC vereséget szenved Kis­pesten, ám ezúttal a vereség -Súlyos, volt. A tarjáini csapat ötösfogata gyengén játszott, de a védelem is rossz napot fogott ki. Deffenzív játékkal, csak középpályásokkal ered­ményes nem lehet a tárha- dósor játéka. Hiába vannak ügyes húzások a mezőnyben, ha a kapu előtt tehetetlenek a csatárok. A Honvéd megér­demelten nyert, mert különö­sen szünet után lelkesebben, korszerűbben játszott. A tar­jániak a második gól után ösz_ sae,roppantak. A Honvédban Bicskei jól védett. A védelem legjobbja Molnár volt. Kocsis nagy kedvvel, ügyesen, szellemesen játszott. Tichyt két gólya di­cséri. ö szünet után javult fed. Az említetteken kiviül a fiatal Varga és Végi játéka dicsérhető. A tarjáni kapuban Szőke néhányszor bizonytalanko­dott, csakúgy, mint a háitvéd- hármae. tagijai. Talán még Fe­renc dicsérhető. Básti a me­zőnyben szépen mozgott, ka­pura azonban nem volt ve­szélyes. Kmetty és Horváth hullámvölgyben van. Répás a mezőnyben jeleskedett. Jeck több támadásban benne volt, egy nagy helyzetet azonban kihagyott. Szilvás! játékvezető jód bí­ráskodott. — Sz. L. — Totóeredmények 1. Videoton—Vasas 2:2 X 2. Diósgyőr—Rába ETO 1:0 i 3. Szeged—Szombathely 4:0 1 4. Tatabánya—Komló 3:1 1 5. Oroszlány—Egyetértés 1:3 2 6. Békéscsaba—Bp. Spart. 2:1 1 7. Debr. VSC—Kecskemét 1:1 X 8. SKSE—Kazincbarcika 3:1 1 9. Kap. Rákóczi—Kap. T. 3:1 1 10. BEAC—Ikarus 0:0 X 11. Milan—Cagliari 0:0 X 12. Laherossi—Torino 1:0 1 13. Verona-r-Internazionale 1:3 2 + 1 mérkőzés .14. Como—Varese 2:0 i Játékvezetői segédlettel döntetlen Kisterenye'i Bányász—Borsodi Bányász 1:1 (1:0) Saáöszentpéter. 400 néző, v.: Biróczki. Kisterenye: Horváth — Geiger, Bifoólk^ Orosz — Márton, Juhász — Tarlóst, Szeberényi, Varga, Kovács, Nagymajdon. Csere: 65. perc Kaszás és Taliga. Edző: Dé­vád Róbert Borsodi Bányász: Vörös — Takács, Katona, Né­gyest — Bankó, Bódis — Ve­rebéig, Csipke, Urban, Ker­tész, Kankulya, Csere: 75. perc: Tóth, Szűcs. Edző: Bá­náti Rezső. A Kisterenye nagy lendü­lettel és becsvággyal kezdetit A 2. és 8. percben Kovács jó helyzetben mellé lőtt. A kez­deti tapogatózások utón Ko­vács 20 méteres lövését bra­vúrosan védte Vörös. A 8. percben Gaigier felfutott és beadását Kovács kapásból, mintegy 25 m-róS mintasze­rűen a bal felső sarokba lőt­te. 1:0. Két perccel később Nagymajdon lövését ütötte szögletre a borsodi kapus. Jó iramban folyt a mérkőzés. A helyi csapat támadásait a jól záró kiisiteremyiei védelem rendre elakasztotta. A 28. és 36. percben a ragyogó formá­ban levő Horváth két gól­helyzetben is bravúrosan tisz­tázott. A második félidőben a Borsodi Bányász elkesere­detten rohamozott. A 48., 52. és 60. percben. Horváth isimét veszélyes lövéseiket tesz ár­talmatlanná. A Kisterenye ügyesen lelassította a játé­kot és megszűrte már a pá­lya közepén az ellenfél táma­dásait. A 83. percben súlyos játékve­zetői hiba folytán 14-esfeől egyenlített a vendégcsapat Né- gyesi révén. A középen kitö­rő Verebélyi egy fűcsomóban senkiitől sem zavartatva megr csúszott, elesett. Birócz&á ért­hetetlenül a 11-es ponttá mu­tatott és megítélte a bünte­tőt. A kisitenenyei játékosok hiába reklamáltak. Súlyos já­tékvezetői tévedés volt A já­ték hátralévő részében elke­seredett küzdelem alakult ki a győztes gödiért, de ezt el­érni együk csapat sem tudta Jó: Horváth (a mezőny leg­jobbja), Gaiger, Orosz, ill.: Katona, Négyesi, Csipke. Szerdán, 22-én 16 árakor a Kistoronyéi Bányász edzőmer- kőzésen latija vendégül az SBTC NB I-es csapatát. Győri László APRÓHIRDETÉSEK Palma Gumigyár Budapest, IX., Len- Uossék u. 3. fel­vételre keres — női és férfi betanított munkásokat, — vülanyszerelóket, — kezdő és gyakorlott gyors- és géplrónőkct, — általános ad­minisztrátorokat. Fizetés: a kollektív szerződésben fog­laltak alapján. Je­lentkezés a mun­kaügyi osztályon. Beton- és Vasbeton­ipari Művek Szent­endrei Gyára (Szent­endre, Dózsa Gy. u. 34.) azonnali belépéssel alkalmaz férfiakat be- tonelemgyártó, nőket Irodatakarító munka­körbe. Felvétel szemé­lyes Jelentkezés ese­tén. Beton- és Vasbeton- Ipari Művek váci te­lepe (Vác, Klsrét dű­lő 1.) azonnali belé­péssel felvesz lakato­tokat két műszakos be­osztással, valamint szálló- és Irodatakari- tó nőt munkaerőt. Fel­vétel személyes Je­lentkezés esetén. CM. Salgótarjánt! Síküveggyár telvetelre keres gépészmérnököt, építészmérnököt , köz­gazdászt. Jelentkezés személyesen vagy le­vélben. a gyár sze­mélyzeti osztályán. Salgótarján, Budapesti út 29. Jó karban levő Wartburg személy- gépkocsi eladó. Cím: Salgótarján, Ybl Mik­lós U. 5. Eladó 601 -es Trabant gépkocsi. Cím; a 22-95 telefonon. Kiváló ősöktól törzs­könyvezett boxer-köly- kök eladók. Petrovics János Salgótarján, Hunyadi körút 39. Átvennék olyan Wartburg de Luxe, vagy Polskl-Fiat ki­utalást, amely legké­sőbb áprlUs végére van vasszaigazolva. Tele­fon: 22-94. Warszawa személy- gépkocsi eladó. Szé- csényfelfalu, Rákóczi u. 59. TBC gyógyintézet Igazgató-főorvosa Nóg- rádgárdony, felvételt hirdet 1 fő 513. kulcs­számú szakképzett kertész állásra. Fi­zetés kulcsszám sze­rint + 30 % veszélyes­ségi pótlék, -f korpót­lék, Az állás azonnal elfoglalható. Hálószobabútor el­adó. cím: Salgótarján. Bajcsy-Zsillnszky u. 75. Trabantot, Skodát 1 évesig, esetleg kiuta­lást vennék. Főtér 13. ív. lépcsőház, Hl. em., 1. Komka Magdolna: Hét centiméterre a világcsúcstól Szombaton délután Salgó- só napján: Komka 184 centi­tarján két legboldogabb em- méterrel új magyar magasug- bere Komka Magdolna, az rócsúcsot állított fel. SKSE magasugrónője és Sze- Vasárnap az újdonsült csúcs- pesi Antal, az edzője volt. tartó még mindig a verseny Érthető volt az öröm, és hatása alatt volt, nem akarta boldogság! Ami nem sikerüli elhinni, hogy végre „kijött a Athénban az Európa-bajnok- lépés”. ságon és a bécsi fedettpályás — A bécsi fedettpályás EK EB-n, sikerült most, a megyei után újult erővel kezdtem a2 ügyességi csapatbajnokság el: edzéseket, és most végre meg­van az eredmény! — mondta, csúcsmagasságra, hátha sike­— Az idén 150 edzést végez- rül... Elsőre átvittem. Min­tem, úgy érzem, nem volthiá- denki örömujjongásban tört bavaló a rengeteg munka és ki, ekkor lett gyanús — mint- lemondás. Tervem az volt, ha feljebb lenne a léc. És hogy az idén elérem a 180 valóban, a rendezők „tévedés- centis magasságot, de — sze- bői” 180 centis magasságra rencsére — most már a tér- tették a lécet. A második ug- vet módosítani kell... Ha rásnál már 184 centiméter nem is sokat, néhány centit volt a magasság. Nem akartam még szeretnék javítani. Nagy hinni szemeimnek a kísérlet verseny lesz az idén a női után, a léc fennmaradt! atlétikai Európa Kupa-döntőn, Budapesten, a Népstadionban született új magyar — talán majd itt sikerül az csúcs — kicsit a rendezők jó­újabb rekord. voltából is — szombaton Sal­gótarjánban. A 21 éves Korn­Tervezgetés helyett térjünk ka Magdolna a világ harma- vissza a szombati csúcsjavítás- dik legjobb eredményével ra. győzött az idei első szabadtéri „ „ versenyen. Mindössze hét — Borús, esős időben kezeio- centiméter választja el a ro- dött a verseny - emlékezett ^ Balázs Jolán m (,enti, Komka Magda. A rende- méteres világcsúcsától, zoktol kertem, hogy a lécét tegyék a 178 centiméteres Koppány György | NÓGRAD - 1970. április 21., kedd 7~