Nógrád. 1970. április (26. évfolyam. 76-100. szám)

1970-04-08 / 81. szám

Kézilabda MNK A férfi bajnokcsapat Salgótarjánban Továbbjutott az SBTC női együttese Kapu előtti jelenet a Bp. Elektromos—St. Építők férfimérkőzésen (Fotó: Koppány György) A kézilabda MNK kereté­ben két érde­kes mérkőzést játszottak a közelmúltban Salgótarján­ban. Az St. Építők ' férfi- együttese a Bp. Elektromos or­szágos bajnok- csapatát fo­gadta, amely több válogatot­tal szerepeit Így a hazaiak­nak semmi esélyük nem volt a tovább­jutásra. Az SBTC női csa­pata viszönit kitűnően szere­pelt, és az NB Il-és Egri Ki­futást ellem elért döntetlennel továbbjutott. Bp. Elektromos—St. Épí­tők 28:9. Bp. Elektromos: Sé- nyá — Ágoston, Vas®. Koz- lovszki, Vass, Zalai, Berendi, os.: Koch, Álló. Nagy, Harót, Batári. St. Építőik: Páti — Babjak, Balogh, Nagy, Szia. vtt, Salamon, Kovács, cs.: Gulacsi, Győri, Garáúi, Decz- ki, Tóth. Jó: Ágoston, Vass, Berendi, ill.: Péti, Babjak. SBTC—Egri Kinizsi 8:8. SBTC: Tőzsér — Hényelné, Zorga, Schul, Kiss, Deák, Da­nák, cs.: Repmk, Tóth, Sala­mon, Kiss. Egri Kinizsi: Szarvas — Szabómé, Romám, Győrt, Tóth, Pócs, Zachar, cs.: Dudás. Tanulnak az elnökök A sportköri elnökök tovább­képzése immár hagyományok­ra tekinthet vissza a megyé­ben. Április 9—11 között Sal­gótarjánban a megyeszékhely és a járás sportköreinek elnö­kei vesznek részt háromnapos anfolyamon. Sporttal kapcso­latos időszerű témákról kap­nak tájékoztatókat, fejleszthe­tik elméleti tudásukat. Juhász Imre városi sportelnök sze­rint az SBTC klubházában megtartásra kerülő továbbkép­zésen előreláthatólag 35—40 egyesületi elnök vesz részt. labdarúgó MNK Következik a IV. forduló A labdarúgó Magyar Nép- rosítások: Bgy. Volán — Juri- köztársaságí Kupa megyei se- sits SE, Szúpatak — Ménkes, lejtezője IV. fordulóját ma v . újvári, Vanyarc - Job- délután 16 órától négy pályán ... „-endezik meg. Az A-csoport-' bagyl' v': Chme11' Karan cs­igán Mohora, a C-csoportban lapujtő — Somoskőújfalu, v.: Barna erőnyerő. További pó- Molnár Nyíregyházón a fiatalok Az ifjúsági labdarúgó­válogatottak területi döntőinek mérkőzései tegnap megkez­dődtek. Nógrád válogatottja Nyíregyházán szerepel Sza­bolcs, Borsod és Hajdú-Bihar megye legjobbjainak társasá­gában. A nógrádi csapat hét­főn elutazott Nyíregyházára Juhász Gyula edző, és Stark József ifjúsági kapitány veze­tésével. Az Egri Dózsa — SBTC barát­ságos labdarúgó-mérkőzést rendezik meg ma délután Egerben. A találkozó 16 óra­kor kezdődik. labdarúgás Ez a helyzet az NB lll-ban A labdarúgó NB XII. Észak- középcsoport IV. fordulójá­nak eredményei: Sashalom— Pásztó 2:0 (1:0) Pirosrózsa út, 300 néző, v. Keresztes. Sashalom: Piimayer — Máié, Szigeti, Gács — Simon.. Máhr — Mozsolits, Zsemle, Ridács, Schusiziter, Tóth. Edző: Oroszi László. Pásztó: Telek — Gont­va, Tari I., Borda — Klomka, Balogh — Győr, Tari II., Szá­lai, Almási (Smolek), Malik. Edző: Bazsó László. GóLLövő: Schu&zter (2). Jó: Szigeti, Mo­zsolits, Ridács, Tóth, ill.: Bor­da, Balogh, Szalai. EMTK—Zp. Építők 2:0 (1:0), St. Üveggyár—Aszód 2:0 (0:0), Bgy. SE—Bp. Törekvés 1:0 (0:0), Gázművek—Bp. Építőik 1:0 (0:0), K. Sörgyár—Tűzol­tó Dózsa 2:0 (1:0), Bp. Postás — Gumiipari SC 2:1 (1:1), ÉPGÉP—Mizserfa 4:0 (2:0). A bajnokság állása 1. Bp. Építők 4 3­1 6: 2 6 2. EMTK 4 2 2­5: 2 6 Törekvés 4 3­1 5: 2 6 4. Pásztó 4 3­1 3: 2 6 5. Zagyvapálf. 4 2 1 1 7: 3 5 6. ÉPGÉP 4 2 1 1 9: 4 5 7. Sashalom 4 2 1 1 9: 5 5 8. Bp. Postás 4 2­2 6: 4 4 9. St. Uveggy. 4 1 2 1 5: 4 4 10. Gázművek 4 1 2 1 2: 3 4 11. K. Sörgyár 4 1 1 2 3: 3 3 12. Bgy. SE 4 1 1 2 4: 6 3 13. Aszód 4 1 1 2 4: 8 3 14. Tűzoltó D 4 2 2 5 :w 2 15. Mizserfa 4 l .« 3 2:10 2 16. OGSG 4­* 4 3:10 Kosárlabda NB If­Az első győzelmek SALGÓTARJÁNI KOHÁSZ — VM. KÖZÉRT 79:78 (37:30) Budapest, v.: Nercz, Görgé- nyj. SKSE: Szert, Plachi, Pal­la, Csuka, Túrán, cs.: Moscxn- Ujvári, Tóth, Bozsik. Magassági fölényét ügyesen kihasználva az első percekben vezetéshez jutott a Kohász. A hosszú indításokkal kiugratott Palla sorra értékesítette a helyzeteket. A vezetés aránya növekedett, majd feljöttek a hazaiak. Szünet után a vendé­gek már 64:54-re vezettek, de ötperces rövidzárlat követke­zett. A VM. KÖZÉRT ügyesen 1 használta a megingást, és ti:i:67-es SKSE-veaetés után több ponttal elhúzott. Szarvas József edző ekkor taktikát vál­toztatott. A szoros emberfo­gás jól bevált. Űjra vezetést szereztek, és a 19. percben 79:76 arányban vezettek. Ideg­tépő utolsó másodpercekben a hazaiak több személy közül csak kettőt tudtak értékesíte­ni, és így ha minimális arány­ban is, de megszületett az első tavaszi győzelem. Legjobb dobók: Csuka (31), Palla (20), Szert (17). DUNA CIPŐGYÁR —SBTC 44:29 (26:20) Budapest, v.: Bokodiné, Fü- löp. SBTC: Miskolczi, Kovács, Bűnné, Szakmámé, Rákóczi, cs.: Válóczi, Rózsa, Deák, Krizs. Csali az első percekben volt egyenrangú ellenfél az SBTC. A hazaiak 12:12 után alaposan elhúztak. Szünet után sem változott a játék képe. A já­tékvezetők Is igen gyakran té­vedték a fekete-fehérek rová­sára. Miskolczit nagyon őriz­ték, nem tudott kibontakozni. Az SBTC edzéshiánya (terem­gondok) továbbra is károsan érezteti hatását. Legjobb dobó: Miskolczi (10). NB lll-ban játszották ST. SPARTACUS — HATVANI KINIZSI 80:37 (31:18) Hatvan, v.: Reitter, Szász. ST. SPARTACUS: Szabó, Ve- lenczei, Juhász, Blenczner, Ka­rám, cs.: Mészáros, Kulhavi, Szakmar, Kesler, Horváth I., Horváth E. NB III-as férficsapatunk a nyeretlenek hatvani találko­zóján az eddiginél sokkal meg­győzőbb játékkal megérdemel­ten szierezte meg első, nagy­arányú győzelmét. A kismé­retű teremhez szokott St. Spartacus gyorsabb volt ellen­felénél, és zónák fölött, távoli dobásokkal igen sok pontot szerzett. Legjobb dobók: Sza­bó (24), Szakmár (16), Mészá­ros (14). APRÓHIRDETÉSIEK Általános szerelőt iaép, villany és olajos) keresünk azonnali felvételre. Bér, Virágospusztán az üdülőnkben. Fi­zetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet az üdülő gondnokságán. n O Z 8 A Ifi Fél­ezer gyönyörű űj- donság. ezüstfenyők, díszcserjék, gledto- lusz rlbull-egres-mál- na Színe* tájékozta­tó nagy árjegyzékün­ket díjmentesen meg­küldjük. szállítás postán Szálkái ker­tész, Budapest, VI„ Népköztársaság n. a Rózsatövek, díszfák, dísznövények, külön­böző vlrághagymák. Díjmentes árjegyzé­ket küldök. Tóth. Csillaghegy, labdarú­gópálya Közületi elhelyezésre alkalmas 3 szobás csa­ládi ház Salgótarján. Liget utcában eladó. Telefon; 21-61. Két pulikutya eladó. Somoskőújfalu, Dó­zsa Gy. u. 26. Pécskö utcában ga­rázs eladó 15 (KW fo­rintért. Jávori, 23-48. Elcserélném egy szo­ba, összkomfortos ol­csó bérű (földszinti) lakásomat távfűtéses­re, Cím: a 22-96 tel. Gyár- és Gépszerelő Vállalat keres Lábat­lan, Ajka, Dunaújvá­ros, Pétfürdő, Zagy­varóna stb. munkahe­lyeire csőszerelő, he­gesztő, lakatos, beta­nított és segédmunká­sokat. Jelentkezés sze­mélyesen vagy Írás­ban: Budapest, VI., Paulay Ede u. 52. Sze­mélyzeti főosztály. — mátyus — tMeqhivó A KI ŐSZ Nógrád megyei Kisiparosok Adóközössége az 1968—1969. évi záró- és 1970. évi nyitóközgyülését 1970. április 17-én d. e- 10 órakor tartja a salgótarjáni KIOSZ járási helyi cso­port helyiségében, melyre minden tagját ezúton Is meghívja az Adóközösség Vezetősége. Megyei I. osztály Heves küzdelmek — nagy meglepetésekkel Karancsság legyőzte Karaneskeszit, Mátraverebély a ZIM*et Idegenben nyert Mátranovák — Romhány legyőzte a Bgy. Dózsát Négy kiállítás A Felszabadulási Kupáért folyo megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság IV. fordulója heves, küzdelmes mérkőzése­ken nagy meglepetéseket hozott. A Keleti csoportban az elő­ször idegenben játszó, s eddig jól szerepelt Karancskeszi 4:2- es vereséget szenvedett az újonc Karancsságtól, Mátravere­bély csapata pedig 4:0-ra verte az St- ZIM-et, s ezzel a győ­zelmével a második helyre került. A listavezető Mátranovák idegenben aratott l:0-ás győzelmet az St. Bányagép ellen Különösen nagy küzdelem folyt a Somoskőújfalu — Karancs- lapujtő összecsapáson, ahol két lapujtői és egy somosi játékos jutott a kiállítás sorsára. A Nyugati csoport szenzációja a Balassagyarmati Dózsa Romhányban elszenvedett 3:2 arányú veresége. Már csak a Bgy. Volán őrizte meg veretlenségét, Szécsényben l:l-es dön­tetlent játszott. A Vörös Csillag SE 2:l-re verte Dejtár csa­patát, míg a Jurisits SE t:0-ra nyert Diósjenő ellenében. Tóth L., Gecse, Répás II. — Kun, Répás I. — Juhász, Mé­száros, Tóth B-, Sipos, Forgó. Edző: Szomszéd Adám. St. Bányagép: Pál — Kaszás, Gás­pár, Zoltán — Mészáros, Kis­házi — Jenei, Ferencz (Ka- Szabó, Menczel, kukk), Szabó, (Kása), H°ff- (Csonka). Edző: man, Fiikor Edző: Benke Ja­nos. A mély talajú pályán ke­mény összecsapásokkal tarkí­tott játék, és sárdagasztás folyt. Az egységesebb nováki KELETI CSOPORT Karancsság — Karancskeszi 4:2 (1:2) Karancsság, 300 néző, v.: Nagy I. Karancsság: Rácz — Horváth Z., Endreiter, Már­ton — Demény, Skoda — Sü tő, Farkas, Horváth J- Huszár Gyula. K.-keszl: Szől- lős — Sikna, Balkó, Nagy B. — Tarjáni, Básti — Oravecz, Romhányi Gy., Zsidai, Ki­csiny (Romhányi J.). Edző: Kollár Gyula. A kesziek már az 5. percben vezetéshez jutot­tak Zsidai góljával, de a 8. percben Horváth J. kiegyenlí­tett. öt perccel később Rom­hányi Gy. átadásából Zsidai újra megszerezte a vezetést a vendégeknek, s az I- félidő keszi fölényben telt. Szünet után nagy iramban kezdtek a hazaiak, a 46. percben Szabó púját. A fiatal dejtári csatár­sor is sok helyzetet hibázott ei. Góllövők: Tarjáni, Tóth, ill.: Bacsa. Bgy, Volán — Szécsény 1:1 (1:1) Szécsény, 400 néző, v,: Da­vid- Bgy. Volán: Noszály — Deme, Kalcsó, Takács — Mi hály, Gál — Fedor, Földvár.. Melega, Hegedűs, Deák Edző : Markói István. Szécsény: Ve- lenczei P. — Gyenes, Kuris, Sárközi — Szabó (Gyetvai). Lantos — Szőke, Boros, Mester, Czeglédi, Lukács. Edző: Ba~ gyinszky Jenő. Kemény küz­delmet vívott a két csapat. A gyarmatiak támadtak többe* de csatáraik sorra hibázták helyzeteiket. A szécsényiek szí­vósan védekezve rászolgáltak az egy pontra. A vezető gólt a 20. percben szerezték a gyar­matiak Fedor lövéséből. A 38 percben Szőke egyenlített. Romhány — Bgy. Dózsa 3:2 (1:2) Romhány, 300 néző, v.: Lé­együttes a 75. percben Juhász vavári. Romhány: Varga J. — góljával szerezte meg a győ- Varga S., Sarankó J., Túri —- zelmet. Jó: Forgó, Kun, Ré- Sarankó Gy., Meló — Gregor, pás II., Gecse, Szoó, ill.: Mé­száros, Gáspár, Hoffman, Ka­szás. Mátraverebély —- St. ZIM 4:0 (2:0) Mátraverebély, 100 néző, v.: Velenczei- M.-verebély: Ka- denszki — Nagy L., Benus L., Benus G. — Barabás, Jakubo­kiegyenlített, majd az 54. perc- Vics — Horváth, Zeke, Pető, ben megszerezte a ságiak veze- Zagyi, Verebélyi. Cs.: Lászlók, tő gólját is. Változatos játék Zachar. Edző: Pál József. St. után 11-eshez jutottak a ke- ZIM: Kuloványi (Bár) — Raáb, sziek, de Básti a jobb kapufát Flaskai, Hadik — Boldvai. találta el. Ez a hazaiak játék- Kőházi (Geszner) — Gyürki, kedvét fokozta, amelynek újházi, Pindroch, Bandúr Gy.. eredményeként Sütő egy ízben Dudás. Edző: Bandúr Mihály, megszerezte a labdát Balkótól, a lelkesen játszó hazaiak az s bebiztosította csapata győ­zelmét. Jó: a lelkes sági csa­pat, ill.: Zsidai, Tarjáni. Somoskőújfalu — K.-lapujtő 1:1 (1:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Chmell. Somos: Balázs II. — Szabó, Lengyel, Angyal — Eisler, Szuhányi (Horváth) — Lehoczki, Berta, Bozó, Cziko- lem még két gólt „hozott ősz- Elemér. Diósjenő: Freistag — I. félidőben védelmi hibákból tettek szert vezetésre- A to- vábbikban a ZIM támadósora is halmozta a hibákat, és a játék a hazaiak fölényében telt. A 75. percben Flaskai síp­szó után elrúgta a labdát, s a Kaliczka, Thermann, Mészáros, Pásztor- Cs.: Jeszenszki, Var­ga Gy., Sagyibó. Edző: Juhász Lajos. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Tirna, Juhász, Papp L. — Nagy, Ferencsik — Mészáros. Csernyik, Tőre, Béres, Dallos Cs.: Fenes, Kutári, Papp G Edző: Erdélyi Ferenc. Az erős iramú, változatos mérkőzés I félidejében a Dózsa imponáló fölényben játsszva a gólhely­zetek tömkelegét hibázta el. Szünet után a romhányiak tá­madtak többet, s a maguk ja­vára fordították a mérkőzést. Góllövők: Gregor, Kaliczka, Mészáros, ill.: Ferencsik, Bé­res. Jurisits SE — Diósjenő 1:« (0:0) Nógrád. 100 néző, v.: Fodor. Jurisits SE: Zima — Molnár, Plachy, Szolik — Üjhelyi, Jó- zsa — Máthé, Loksa, Czaba­.játékvezető kiállította. A rósz- dai, Férencz, Peller. Cs:: Tóth szül játszó zománcgyári véde- S., Molnár Gy- Edző: Czibi ra, Molnár (Szvirák)- Edző: sze.” Góllövők: Horváth (2), Tóth István. K.-lapujtő: Tóth Nagy (tl-esből), Zagyi. Jó: A. — Gordos, Oravecz A„ Kadenszki, Nagy. Barabás, Lantos — Bodor, Oravecz S. Horváth, Zagyi, ill.: Boldvai, (Tóth F.) — Tóth S., Horváth, Bandúr Gy., Pindroch. Tórák, Lavaj, Somoskői. Edző Lantos Ede. Heves iramban kezdett mindkét csapat. A 13. percben mintaszerű adogatá­sokból álló somosi támadás végén a fedezetlenül hagyott NYUGATI CSOPORT Vörös Csillag SE — Dejtár 2:1 (1:0) Rétság, 150 néző, v.: Simkó. Vörös Csillag: Domonkos Lévay, Schmittinger, Szabó — Láng, Móritz --- Zachar, Lé- nárt, Makkai, Hanczik, Viski. Edző: Horváth Pál. Lendüle­tes, sportszerű küzdelem. A lelkesen játszó vendégek ala­posan megnehezítették a nóg­rádiak győzelmét. Góllövő: Loksa. Keleti csoport Molnár a bal felső sarokba Novák, Dombi, Böhati — Pus- bombázott. 1:0. A 20- percben nik, Janecskó — Csókási (Szé- egy összecsapásnál Angyal kely), Tarjáni, Tóth, Adame megrúgta Tóth S.-t, aki ,s*nrkfl' nnnk" “'«»­tör­lesztett”, a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. Kemény játék folyt. A 32. percben a kirúgáshoz készülő Balázs II. kezéből Tórák kirúgta a lab­dát (a kapust is eltalálta), ami­ért a játékvezető kiállította. (Szarka), Donkó. Edző: Pelleg- rényi János- Dejtár: Mészáros — Farkas, Gréczi, Varga — Czinege (Batta), Pikács — Ko­vács, Bacsa, Sinkó, Farkas (Gál), Sztankó. Edző: Bihari Ferenc. A jó iramú mérkőzésen közepes színvonalú játék ala­1. M.-novák 2. M.-verebély 3. lv.-lapujtö 4. K.-keszi 5. Karancsság 6. St. Bányagép 7. St. ZIM 8. Somoskőújfalu- 10: 1 1 - 8: 3 6 1 11: 5 5 1 11: 6 5 2 6:15 3 3 3: Ük 3 4:14 2 2 2: 7 Z Nyugati csoport Némiként lecsillapodtak a kult ki. A többet veszélyeztető játékosok, a folytatódott a küz. vendéglátóknak nagyobb sze- delem. A számbeli fölényben u-----­1, Bgy. Volán 1 3 1 . 8: 2 7 2. Bgy. Dózsa 4 3 1 14: 4 6 3. Romhány 4 2 1 1 7: 6 5 4. Szécsény 4 1 2 1 8:10 4 5. Jurisits SE 3 2 , 1 5: 6 4 6. Vörös Csillag 3 1­2 3: 4 2 7. Dejtár 4­l 3 1: 7 1 8. Diósjenő 4­l 3 0; 7 1 levő somosiak támadtak töb­bet, de a szervezetten védeke­ző vendégek jól őrizték ka­pujuk előterét. A 75. percben Czikora 30 méterre a kaputól szabálytalanul szerelte Lavaj t. 0 elvégezte a szabadrúgást, Balázs II- azonban kiejtette az ívelt labdát, s a szemfüles Horváth a hálóba vágta. 1:1. Jó: Eisler, Czikora, Szabó, Len­gyel, Berta, ill.: Tóth A., Gon­dos, Lantos, Horváth. Mátranovák — St. Bányagép 1:0 (0:0) Zagyvapálfalva, 100 néző, v.: Sarankó. M.-novák: Szoó — rencséjükkel sikerült beven­niük a jól védő Mészáros ka­összeállította: Ando Miklós A felsőtőldi Május 1 Ter­melőszövetkezet (Nógrád megye) pályázatot hirdet a megüresedett erdész­technikusi állásra. Követelmény: erdésztech- niikusi oklevél. Szükség esetén lakást biztosítunk. Felrvétél esetén egyszeri útiköltséget fizetünk. Mun­kabér megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a fenti tsz elnökénél. Közlekedés: Pásztó vasútállomásról au­tóbusszal. Röplabda villámtomo Győzött az St. ZIM Vasas A Nógrád megyei Röplabda Szövetség férficsapatok részére villámtornát rendezett a felszaba­dulás jubileuma tiszteletére. A Jól sikerül találkozón örömmel láttuk az St, ZIM Vasas NB li­es együttesét. A mezőny többi résztvevője a megyei bajnokság gerincét alkotó csapatokból ke­rült ki. Ezúttal ízelítőt kaphat­tunk a megye férfi röplabda sportjának életéből. A szépszá­mú Indulók mellett hiányoltuk a Bányagép SK NB II-es, és a Kisterenyel Bányász megyei baj­nokságban szereplő együttesének részvételét. Az St. ZIM Vasas csapatának nem okozott különösebb nehézsé­get a torna megnyerése, bár eredményükbe — jórészt könnyel­műségből — szépséghiba is csú­szott. Az St. Üveggyár újonnan alakult és igen jó képességű csa­pata — mint a tornán részt­vevő legjobb megyei együttes — megérdemelten jutott a felszaba­dulási vándorserleghez. Bemutat­kozásuk arra enged következtet­ni, hogy az idei megyei bajnok­ságban férficsapatuk Is esélyes lesz a megyei bajnoki cím el­nyerésére. A 3. és 4. helyen vég­zett SBTC, valamint St. Postás bemutatkozásából messzemenő következtetést nem lehet levonni. Mindkét csapatnál tapasztaltuk, hogy felkészült edzők irányítják a. szakmai munkát, de még na­gyon sok csiszolni való akad a bajnoki rajtig. Végül, de nem utolsósorban szólni szükséges az St. Petőfinél folyó kiváló után­pótlás neveléséről. Gellérlhegvi Gyula edző és Vizauer Aladai- szakosztályveztő szakavatott mun káját dicséri, hogy a teljesen fl> - falókból álló szakosztály 18 f kerettel vett részt a versenyen Eredmények: St. ZIM — SBTC 37:5, SÜMSE — St. ZIM 7:2ii, SBTC — St. Postás 8:6, St. Petőfi — St. ZIM 2:11, St. Postás — SÜMSE 16:17, St. Postás — St. Petőfi 14:16, SBTC — SÜMST-. 2:21, SÜMSE — St. Petőfi 12:3. St. ZIM — St. Postás 5:6, SBTC — St. Petőfi 23:19. végeredmény 1. St. ZIM 2. SÜMSE 3. SBTC 4. St. Postás 5. St. Petőfi 79:20 7 57:47, 7 38:83 6 42:46 5 40:60 5 Dr- Jaeger Ede NÓGRÁD — 1970. április 8-, szerda t