Nógrád. 1970. március (26. évfolyam. 51-75. szám)

1970-03-25 / 71. szám

Kotdrlobdo További vereségsorozat Megyei I. osztály Öt gólt lőtt a mátranováki OASE—Salgótarjáni Kohász 79:73 (37:37) Salgótarján, v.: Lajtai, Gé­pes. SKSE: Csuka, FLachi, PaJia, Tóth, Bozsiik. Cs.: Szert, Monosújváiri, Csábi, Babka, Marok. A két szövetség — a röp­labda és kosárlabda — össze nem hangolt tanémiprogramja miatt ideges légkörben, tar­talékosam kezdett a hazai csapat (Szert és Mosonújvári a mérkőzés bizitosítására „fu­tárt fetadattal” vicét megbíz­va), Kapkodó játék mellett az első percekben, pár ponttal már a kohászok vezettek, A szünet előtt három perccel elsősorban Csuka jó helyzet- felismeréseivel 7 pontos volt a hazai vezetés aránya. Köz­ben a 4 személyit Összegyűj­tő Szentet pihentetni kénysze­rült edzője. A Debrecen ki­használta Szent hiányát, va­lamint a ziccereket, és az utolsó másodpercekre utolér­te dtenfelét. Szikiét utáni percekben a mérkőzés folya­mán először élvezetes, gyors volt a játék. Pár perc alatt' Újból 5 pontos vezetést sze­reztek a hazaiak, A DÁSE erősíteni tudott. Miközben Csukáék dobásai a kosár pe­reméről a mezőnybe hullot­tak, addig az ellenfél minden dobása sikerült. 49:49-jnél vet­te át a vezetést a vendégcsa­pat, és a kohászok már csak megfcöBelitehi tudták. Az utolsó percekben Szert nél­kül az egyetemisták tovább növelték pontjaikat. Legjobb dobók: Csuka 35, Szert 10. BVSC—SBTC 53:44 (28:14) Salgótarján, v.: Lajtai. Ge- ies. SBTC: Bánná, Gerlei, Kovács, Miskolczí, Szakmar­Gerlei és Szilágyiné párhar­cából a BVSC csapatkapitá­nya került ki győztesen Ügyes csel és befejező éo- bás a kosárba hull Ez a helyzet az NB lll-han Az Eszakközép-csoport n. for­3. Törekvés 2 2­­4íl 4 dulójának eredményei: Gázmüvek 4. Zagyvapálf. 2 1 1­4:1 3 — EMTK 0:0, Sashalom — Aszód 5. Sashalom 2 1 1­6:2 3 5:1 (1:1), K. Sörgyár — Bp. Épí­6. Bp. Postás 2 1­1 4:2 2 tők 0:1 (0:0), Bp. Postás — , Tűz­7. EMTK 2 — 2-s.' 1:1 2 oltó Dózsa 4:1 (2:0), ÉPGEP — 8. Gázművek 2 * 2­1:1 2 Törekvés 1:2 (0:1), Mizserfa — 9. Salg. Oveggy. 2­2­2:2 2 Gumiipari SC 2:1 (2:1), Bgy. SE 10. Mizserfa 2 1­1 2:3 2 — Pásztói KSE 0:1 (0:1), Zp. 11. EPGEP 2­1 1 2:3 1 Építők — St. Üveggyár 1:1 (0:0). 12. K. Sörgyár 2­1 1 1:2 1 a bajnokság Állasa 13. Tűzoltó Dózsa 2 «. 1 1 2:5 1 14. Aszód 2 . 1 1 2:6 1 1. Bp. Építők 2 2 - - 3:0 4 15. OGSC 2­­2 1:5­2. Pásztó 2 2 - - 2:0 4 16. B.-gyarm. SE 2­­2 0:3­A Nőgrád megyei Tanács kórháza pályázatot hirdet megüresedett E 415 kulcsszámú , gondnoki állásiba* A kellő okmányokkal ellátott pályázati ké­relmeket a gazdasági igazgató címére kell benyújtani. ( FELVÉTELBE KEKES TOVÁBBÁ: cukrászt, takarítónőkéi, 4 és 6 órás fiatalkorúakat, központifűtés- vagy víz-, gázszerelőket, elektrlkust, ~\ segédmunkásokat, hőközpontkezelőket (szivattyúkezelöi, vagy hőtechnikai alapfokú tanfolyam szükséges), éjjeliőrt. Jelentkezni lehet Salgótarján, Vöröshadsereg út 64. sz., az intézet munkaügyi osztályán. , APRÓHIRDETÉSEK óriás gyümölcsű szentendrei egres és nagy gyümölcsű hol­landi piros feketeri- bizke-tövek kaphatók darabonként 8,— Ft­ért Toronyi kertész­nél, Békéscsaba, Sztra- ka u. 27. A megyei kórház célga?dasága Salgótar­ján, Sebaj-telep, azon­nali belépéssel traktor- vezetőt keres. Szál­lás, koszt biztosítva, fizetés megegyezéssel. ROZSAK! * Ól­ezer gyönyörű új­donság ezüstfenyők. díszcserjék. gladlo- tus2 ribizll-egres-mál­na Színe* tálékozta* to nagy ártegyzékün- ker díjmentesen ones- Kűldjük Szállítás oostén Szálkát ker­tész Budapest. Vi„ Népköztársaság u. ft. Beton- és vasbeton tpart Művek szem endrei Gyára 'Szent endre. Dózsa Gvötg> út 34.) azonnali bele pesre felvesz női munkaerőket, ta­karítói munkakörbe valamint férfiakat au tószerelői és beton- élemsyártó munka körbe. Felvétel személyes le lentkezés esetén. és szécsényi csatársor Máfraverebély döntetlent harcolt ki Somoskőújfaluban — Karancskeszi legyőzte Karancslapujtőt — A nyugati csoportban nyert Romhány és a két gyarmati csapat A Felszabadulási Kupáért folyó egyidényes megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában Mátranovák csapata arat­ta a legnagyobb arányú győzelmet: öt gólt lőtt Karancsságon a haj-' rára elfáradt újonc hazai együttesnek. A csoport legnagyobb össze­csapását az St. ZIM nyerte Forgácson, az St. Bányagép csapata el­len. A találkozón esetenként kemény játék folyt, amelyet egy ket­tős kiállítás is jelez. A karancsvölgyi rangadót ezúttal élvezetes já­ték után Karancskeszi csapata nyerte Karan cs lapu jtő ellenében. A csoport meglepetését az újonc Mátraverebély együttese szerezte, amely Somoskőújfaluban szerzett egy pontot a hajrában tizenegyest, is elhibázó vendéglátóktól. t' A Nyugati csoportban Szécsény együttese szerezte a legnagyobb arányú győzelmet, amely 5:l-re verte a Jurisits SE csapatát. A to­vábbi három mérkőzés az idegenben játszó csapatok győzelmével ért véget. Romhány csapata 2:0-ra nyert Diósjenőn az újonc ven­déglátókkal szemben, és a két gyarmati csapat is kivágta a rezet. A Bgy. Dózsa a Vörös Csillag SE csapatát, míg a Bgy. Volán Dejtár együttesét győzte le l:o arányban. ' A Keleti csoportban 13 gól esett a II. fordulóban, míg a Nyugati­ban 10. Érdekes, hogy a Keleti csoportban már nincs pontnélküli csapat, míg a Nyugatiban négy is akad. né. Gs.: Válóczd, Rózsa, Deák. Kriza. Változatos, gyors kezdés után, a második perc végén Bátnraé szerezte meg a veze­tést. 6:5-dg a fekete-fehérek pontokban is kifejezett fö­lénnyel vezettek. A lepattanó labdákat mindkét oldaton biztosan megkaparintó BVSC fokozatosain elhúzott. A 10. percig 12:10-re felzárkózott az SBTC. Innen teljes „rövid­zárlat” következett. A ponto­sabban dobó ellenfél végül is a félidő befejezéséig 14 pont­ra növelte előnyét. Szünet után a kézéit fájlaló Miskolczí vezérletével élvezetes, és színvonalas volt a játék. A fekete-fehérek pár pontot le is dolgoztak hátrányaikból. Az ellenfél legjobbját, Dobrosiit nem tudtak tartani, és hiába játszottak a fiatal cserejáté­kosok (Deák, Válóczj, Rózsa) egyre lendületesebben, bát­rabban életük első hazai NB- s mérkőzésén, a rutinosabb BVSC győzelmét megakadiá- lvoizmi nem tudtak. Legjobb dobók: Miokolczá 16, Béminé 8. Deák 8. Radnóti SE—Salgótarjáni Spartacus 51:42 (34:18) Salgótarján, v.: Lajtai, Ge­res. Spartacus: Plenoner, Kul- havi, Szabó I., Velemczei, Tú­rán. Cs.: Mészáros, ílorváth M., Ke&zler. Horvát E., Szabó L. NB Ill-as csapatunk hazad bemutatkozása nem sikerült. Szünet előtti játékukat a ru- tinhiánybói eredő idegeske­dés, kapkodás, s a legbizto­sabb helyzetek kihagyása jel­lemezte. Szünet után. Sziabó kiipomtozásiáig még reményke­dett a hazai szurkolótábor, végiül a hajrá a vendégek­nek sikerült jobban. Legjobb dobók: Szabó 16, Mészáros 15. Labdarúgó MNK Ha délután II. forduló Ma délután megrendezik a labdarúgó Magyar Népköztár­sasági Kupa megyei selejte­zőjének II. fordulóját. A-csoport Terényi Tsz — Bgy. SE, Ma­gyarítandó» Tsz — Diösjenő, Berceli Tsz — Vörös Csillag SE, Bgy. Dózsa — Bgy. Vo­lán, Romhányi Építők — Ju­risits SE. A vasárnap leját­szott Drégelypalánk — Mohó­ra mérkőzésen a vendégcsa­pat 1:0 (0:0) arányban győ­zött, és így Mohora ma dél­után szabadnapos lesz. B-csoport KELETI CSOPORT St. ZIM — St. Bányagép 2:1 (0:0) Salgótarján, Forgács, 200 néző, V.: Horváth L. St. ZIM: Kulová- nyi — Raáb, Flaskai, Hadik — Boldvai, Kőházi — Gyürki, Üjházi (Balya), Pindroch, Bandur Gy., Dudás. Edző: Bandur Mihály St. Bányagép: Szegedi (Pál) — Kaszás (Majoros), Gáspár, Zoltán — Mé­száros, Kisházi — Kakukk. Fe- rencz, Jenei, Hoflmann, Fiikor (Ká­sa). Edző: Benke János. Az I. fél­időben változatos, erős Iramú já­ték a mély talajú pályán. Szünet Után a 75. percben szerezték meg a vezetést a hazaiak; Kőházi 20 méterről nagy erővel bombázott a hálóba. Pár perc múlva már ki­egyenlítettek a bányagépgyártak: a beívelt labda átszállt Raáb és védőtársai feje felett, s a szemfü­les Jenei a hálóba sodorta. Nagy küzdelem kezdődött a győztes gól­ért. Raábot és Zoltánt a játékvezető kiállította. A ZIM támadott erőtel­jesebben. Boldvai fejese, májd Balya lövése csattant a kapufán, majd a 80. percben Gyürki átadá­sából a fedezetlenül hagyott Pind­roch nyolc méterről a bal sarokba lőtte a labdát. Jó: Flaskai, Bold­vai, Bandur Gy„ 111.: Gáspár, Hoffmann, Fiikor, Mészáros. K.-keszi — K-lapujto 2:1 (0:1) Karancskeszi, 500 néző, v.: Korn- lósi. Karancskeszi: Szőllős — Sik- na, Horváth, Nagy — Balkó, Básti — Simon, Tarjáni, . Zsidai, Rom­hányi, Kicsiny (Gordos). Edző: Kollár Gyula. Karancslapujtő: Tóth A. —. Gordos, Oravecz A., Serfőző — Oravecz S., Somoskői — Tórák, Horváth, Tóth S., Lávái,_s Lantos. Edző: Lantos Ede. A jó talajú pályán gyors, élvezetes já­tékot hozott a szomszédvár-ranga- dó. A 25. percben a lapujtőiek íveltek be szögletrúgást, a keszi védők röviden szabadítottak fel, s a 16-oson kívülről Somoskői lö­vése a hálóba kötött ki. 0:1. Ez­után a hazaiak rohamoztak. Ki­csiny a kapufát találta el, majd Balkó fejesét hárította Tóth A. A 48. percben Zsidait buktatták a lapujtői védők a 16-oson belül. A 11-est Básti értékesítette. 1:1. Az 52. percben Horváthot kiállította a játékvezető. Három perc múlva Balkó is a kiállítás sorsára jutott. A hazaiak találtak előbb magukra, s Básti beadásából Gordos fejesé­Átlétiko vei megszerezték a győztes gólt. jó; Tarjáni. Básti, Gordos, Romhá­nyi, ill.: Tóth A. (a mezőny leg­jobbja). Oravecz A., Oravecz S. Mátranovák — Karancsság 5:0 (1:0) Karancsság, 400 néző, v.: Balázs l. J. Mátranovák: Szoó — Tóth L. Gecse, Répás II. — Kun, Mészáros — Répás I., Sipos, Tóth B., For­gó, Kuborczik. Edző: Szomszéd Ádám. Karancsság: Godó — Már­ton, Enreiter, Horváth L. — Skoda, Demény — Horváth J., Oravecz (Pokrivács), Szabó, Sütő, Hor­váth Z. Edző: Huszár Gyula. Az I. félidőben nehéz ellenfélnek bizo­nyult a karancssági csapát, a má­sodik félidőben meg-megújuló nováki rohamoknak azonban már nem tudott ellenállni a mély tala­jú pályán. Góllövők: Kuborczik (2), Sipos, Répás L, Kun. Jó; Szoó, Répás I.,- Kuborczik, Gecse, ill.: Oravecz, Skoda, Pokrivács. Somoskőújfalu — M.-verebély 1:1 (1:1) Somoskőújfalu, 300 néző, v.,* Lő­cse. Somos: Balázs H. — Szabó, Lengyel, Angyal — Csengődi, Szu- hányi — Lehoczki, Szvirák, Eisler, Czikora (Berta). Molnár. Edző: Tóth István. Mátraverebély: Ka- denszki — Nagy L., Benus L., Be- nus G. — Jakubovics, Barabás — Horváth, Zeke, Verebélyi (Pető), Zagyi, Labor (Lászlók). Edzői Pál József. A határtalan lelkesedéssel küzdő vendégek ellen a képzet­tebb somoslak játszottak nagyobb mezőnyföiényben, sok kidolgozott gólhelyzetükből azonban csak egyet tudtak kihasználni. A 25. percben Szvirák talált a hálóbá. Ezután szinte ,,áUt a pályán” . a házai - támadósor. A verebélyiek támadásai a 44. percben értek gól­lá : egy’ távoli lövést Xérfgyel pró­bált menteni, de lábáról a labda a balra mozduló Balázs n. mellett a jobb sarokban kötött ki. i:l. A szü­net után többet támadó, de „öreg- urasan” adogató somos! csatár­sor helyzeteket sem tudott terem­teni. Jó: Lengyel, Szuhányi, Csen­gődi, Szabó, ill.: Kad'enszki, Benus L., Benus G., Jakubovics. NYUGATI CSOPORT Bgy, Dózsa — Vörös Csillag SE 1:0 (1:0) Rétsági 200 néző, v.: Csíki. Bgy. Dózsa: Fenes — Zsiga, Juhász L.. Papp — Ferencsik, Mészáros — Nagy L., Dallos, Tőre, Béres, Kur­tán. Cs.; szuhányszki. Sztreml. Edző: Erdélyi László. Vörös Csil- lag: Domonkos — Novák, Dombi. Bohati — Hámori, Telek — Csóká- si, Tarjáni, Janecskó, Ubrankovics. Dóriké. A csapatot felkészíti: Pel- legrényi János. Az I. félidőben erőteljesebben, többet támadott a volt NB HI-as csapat. A 35. perc­ben Mészáros átjátszotta a hazai védőket, s a 11-es tájáról a kifutó Domonkos mellett a hálóba gurí­totta a labdát. 1:0. Szünet után nagy lendülettel rohamoztak a Vö­rös Csillag SE csatárai, de a Dó- zsa-védölt egymást múlták felül, s az eredmény már nem változott. .Tó: Fenes, Juhász (a mezőny leg­jobbja), Ferencsik, Mészáros. Tő­ré. ill.; Novák, Hámori, Tarján], IJbrankovics. Szécsény — Jurisits SE 5:1 (3:1) Szécsény, 200 néző, v.; Horváth I. Szécsény: Orosz — Gyenes, Ku­rls, Sárközi — Velenczei (Zsíros), Csépes — Czeglédi, Mester, Boros. Oláh. Edző: Bagyínszki Jenő. Juri­sits SE: Trenka — Molnár I., Szü­lik, Molnár n. — Üjhelyi, Máté — Józsa S.. Magyar (Józsa I.), Cza- badai, Ferencz, Peller. Edző: Czi- bl Elemér, a jó iramú mérkőzés eredménye nem tükrözi híven 1 a látottakat. A szécsénylek csatárso­ra szerencsésen kihasználta kí­nálkozó gólhelyzeteit, mig a ven­dégek egyre-másra hibáztak. Még tizenegyesüket is kivédte Orosz. Góllövők: Szőke (2), Czeglédi, Mester, Boros, ill,: Czabadai. Jó: Orosz (a mezőny legjobbja), Czeglédi, Szőke, ill.: Szolik, Máthé. Czabadai. Bgy. Volán — Dejtár 1:0 (0:0) Dejtár, 300 néző; v.: Fodor. Bgy, Volán: Noszály — Takács, Kalcsó, Deme — Mihály, Földvári — Vára- di, Melega I., Hegedűs, Fedor, Horváth. Cs.': Deák, Gaál. Edző: Tóth József. Dejtár: Mák — Far­kas, Czinege, Varga — Gaál, pi- kács — Bátta, Bacsá, Kovács, Far­kas, Sztankó. Edző; Bihari Ferenc. A H. félidőt a pályán kívüli rendcsinálásból adódó kényszer- szünet miatt a játékvezető két perccel meghosszabbította. Diósjenő — Romhány 0:2 (0:1) Diősjenö, 300 néző, v.: Cseh, l>i- ősjenő: Frustag — Deli, Svitfinger, Lévai — Láng, Mórltz — Mészáros. Levárt, Erzse, Hantz, Zachar. Cs.: Szabó, Fekete. Edző: Horváth Pál. Romhányi Építők: Varga S. — Sáránké J., Pásztor, Túri — Sá­ránké Gy., Meló — Therman, Ka- liezka, Gregor, Mészáros, Je­szenszky Cs.: Hajdúk, Jeszenszki. Varga I. Edző: Juhász Lajos. Keleti csoport 1. M.-novák Z 1 i m 6:i 3 2. K.-keszi 2 1 1 „• 3:2 3 3. St. Bányagép 2 1 1 3:2 3 4. K.-lapu jtő 2 1 1 4:4 2 M.-verebély 2 ­2­3:3 2 6. St. ZIM 2 1­1 4:5 2 7. Somos 2 ­1 1 1:3 1 8. Karancsság i ­l l 2:7 l Nyugati csoport 1. Bgy. Dózsa 2 2­5:0 4 Bgy. Volán 2 2 = . 5:0 4 3. Romhányi Ép. 2 1 1 . 3:1 3 Szécsény 2 1 1 6:2 3 5. Jurisits SE2 l ­. 1:5 6. Dejtár 2 ­­2 0:5­DiésjenÖ 2 ­­2 0:6­Vörös Csillag SE 1 ­t i 0:1­Jobbágyi — Pásztói KSE, v.: Chmell, Ecsegi Tsz — Ménkesi Bányász, v.: Komló- si, Csecsei Tsz — Tari Tsz, v.: Baráth, Kallói Tsz — Palotá- si Tsz, V.: Sütő, Vanyarci Tsz — Hollókői Tsz, v.: Raj­nai, Nagybárkányi Tsz — Mátraverebélyi Tsz, v.: Ger­gely. Szúpatak erőnyerő. C-csoporl Etesi KKS — Mizsertai Bá­nyász, v.: Mohácsi, Bárnai Tsz — St. Üveggyár, v.: Nagy J„ Nőgrádmegyei Tsz — St. ZIM, v.: Rigó, Mibalygergci Tsz — Karancslapujtöi SK, v.: Jancsó, Karancskeszi — Mátranováki Bányász, v.: Ba. lázs II., Somoskőújfalui Tsz — Karancssági Tsz, v.: Burcs. A mérkőzések 15.30 órakor kezdődnek. Megyei mezei bajnokság — Háromszáz induló — Emelkedett a színvonal Mecser is indult Ifjúságiak: 1. Lajfeó (Bgy. SE) 3:48, 2. Puffier (Bgy. SE), 1. Felnőttek: 1. Lupták (SKSE) A megyei mezei futóbaj- sorsa. Bájthoz állt a férfi fel- (SKSE), 3. Czuprik (SKSE). nokságot Salgótarjánban ren- nőttek mezőnyében Mecser Cs.: 1. SKSE. dezte meg vasárnap a Nógrád Lajos is és természetesen im­megyei Atlétikai Szövetség, ponáló fölénnyel győzött. Népes mezőnyök’álltak rajt- A bajnoki címek közül az 3. Karkusz (SKSE). Cs.: hoz, az indulók száma 300 SKSE 7-et, a Sportiskola 6-ot, SKSE. volt. A Nagybátonyi Bányász az SBTC és a Bgy. SE 2—2-t, és a Szécsényi Vörös Meteor a SÜMSE és Gépipari techni- 3:59,4, 2. Kovács (St. ITSK) kivételével a megye .minden kum 1—1-et szerzett. A sport- Több induló nem volt. számottevő atlétikai szakosz- iskola fiataljai kitűnően, vá­tálya képviseltette magát. Ne- rakozáson felül szerepeltek. A héz pályán, zökkenőmentes férfi és a női pontversenyben rendezés mellett, a korábbi az SKSE bizonyult a legjobb­éveknél színvonalasabb küz- nak a Sportiskola mögött. A delemben dőlt el a 19 bajno- középfokú iskolák pontverse­ki (10 egyéni, 9 csapat) cím nyében az St. ITSK, az ál- vánszki (Sportiskola). Cs.: talános iskolásoknál Zagyva- Sportiskola, pálfalva és Baglyasalja győ- -------­z ött. Férfieredmények 1956-Os születésűek: 1. Deutsch (Sportiskola) 3:39,2. 2. Barna (Sportiskola), 3. Rád. 1. Góliát fóliák Pécs-nagypostavölgyi műanyagüzemben 420 CM-ES EGYBEHÜZOTT FÖLIÁBÓL, 800 CM-ES HOSSZÚ CSÖVEKBŐL FŰTHETŐ, ÖNTÖZHETŐ, GÉPI MŰVELÉSRE IS ALKALMAS. Női eredmények 1956-os születésűek: 1, már (Sportiskola) 1:47. 2. Orosz (Sportiskola), 3. Reiter (Bgy. SE). Cs.: 1. Sportiskola. 1955-ös születésűek: 1. Be- cze (Sportiskola) 3:21, 2. Pál (Sportisk.), 3. Illés (SKSE) Cs.: 1. Sportiskola. 1954-es születésűek: 1. Mól- 17:0,8, nár (SKSE) 3:23,8, 2. Ürmösi 17.41,2 1955-ös születésűek: 1. Szőke (SBTC) 5:25,4, 2. Egri (SKSE), 3. Czinege (SKSE). Cs.: 1. SKSE. 1954-es születésűek: 1. Vas« T. (Gépipari) 7:35,2. 2. Werner (Bgy. SE). 3. Szilágyi (SKSE). Cs.: 1. SKSE. Ifjúságiak: 1. Fábri (Bgv. SE) 10:34,4, 2. Palaticzki (SKSE), 3. Bocsó (SKSE). Cs.: 1. SKSE. Felnőttek: 1. Mecser (SBTC) 15:32,2, 2. Géczi (SÜMSE) 3. Jakus (SÜMSE) Cs.: 1. SÜMSE. NÓGRAD — 1970. március 25., szerda i