Nógrád. 1970. március (26. évfolyam. 51-75. szám)

1970-03-24 / 70. szám

I Közelebb a győzelemhez Basil, a karmester Kísferenye — Kistercnye, 800 néző, v.: Miksztai. Kistcrcnyei Bányás- : Horváth — Létrái, Bibók, Orosz — Szeberényi, Gajger —- Vanya (Szomszéd), Tarlósi, Kovács, Taliga, Nagymajdon. Edző: Dávid Róbert. Ikarus: Novak — Kardos, Kontha, Hoffmann — Vajda, Tóth I. (Szőke) — Nagy (Gyuris), Tóth II. Hajduska, Perecsi, Rostás- Edző: Turay András. A fővárosiak kezdtek job­ban. Horváth az első 15 perc­ben három ízben is bravúrosan védett. Később magára talált a hazai csapat. Tarlósi a kapufát találta el, majd a 16. percben Nagymajdon—Kovács akció után a középcsatár megszerez­te a vezetést. 1:0. Nagy nyomás nehezedett az Ikarus kapujá­ra. Kovács, Nagymajdon is­mét Kovács, majd Tarlósi ve­szélyeztetett — eredmény nél­kül. Ikarus 1:1 (1:0) A 49. percben védelmi hibá­ból Rostás kiegyenlített. 1:1. Változatos, megfelelő iramú volt a küzdelem- Az 52. perc­ben Kovács a 64. és 69. perc­ben Tarlósi lövését védte a jó formában levő Novák. A leg­nagyobb gólhelyzetet a 74. percben Nagymajdon hagyta ki, amikor 10 méterről az üres kapu mellé gurított. A vendé­gek gyors ellentámadásaik so­rán néhány veszélyes helyzetet teremtettek. A Kisterenyei Bányász kö­zelebb állt a győzelemhez, de gyenge csatárjátéka — első­sorban a szélsők nyújtottak halvány teljesítményt — kö­vetkeztében nem tudott győz­ni. Jó: Horváth, Létrái, Sze­berényi, Taliga, ill.: Novák, Hoffmann, Tóth II., Rostás. Győri László Egy győzelem — hat tételben SBTC — Szombathely 2:1 (1:0) Labdarúqó NB II. Súlyos vereség — gyenge csctárjáték Sátoraljaújhely — SKSE 3:0 (1:0) Sátoraljaújhely, 1500 néző, vezette: Dombai. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics, Lengyel, Szűcs, To­ronyi — Perecsi, Kovács — Jelenkó, Balázs (Szepesi), Dutkievics, Séra- Edző: Sipos Ferenc. Salgótarjáni Kohász: Libus — Tajti, Gáspár, Se­bők — Csala, Pünkösdi — Pál­mai, Rozgondi, Barta (Boros), Szeberényi, Antal. Edző: Tóth István. A hazai csapat ragadta ma­gához a játék irányítását, már a 8. percben szabadrúgáshoz jutottak, de a lövés mellé szállt. Pálmai futott el a jobb szélen, de mellé lőtt. A 15. percben szép támadást vezet­tek a hazaiak, de a kohászvé­delem tisztázott. A 16. perc­ben Sebők mellett elfutott a .jobbszélső, beadott, Dutko- vics kapura emelt, Libus kinn állt kapujából, és a hálóba ke­rült a labda 1:0. (Óriási potya­gól). Továbbra is a hazaiak tá­madtak, sok lövést küldtek kapura, de Libus bravúrosan védett- Feljött az SKSE, már- már úgy látszott, hogy egyenlí­teni tud. A 35. percben Antal fejelt a hálóba, de a bíró les címén nem adta meg. A 38. percben Rozgondi biztos gól­helyzetben mellé lőtt. A további percek csapkodás­sal teltek el. A 65. percben Li­bus bravúrosan védett egy gól­nak látszó labdát. Továbbra is a vendéglátók kezdeményeztek, aminek a 70. percben meg is lett az eredménye: Tajti mel­lett elfutott a szélső, beadott Szepesi fejéről a hálóban kötött ki a labda, 2:0. A 75. percben Szeberényinek lett volna alkalma gólt szerez­ni, de a kapu fölé emelt. A 89. percben Gáspár kisodródott ol­dalra, cselezgetett, a vendéglá­tók összekötője megszerezte tőle a labdát, beadott és Szepe­si a hálóba lőtt, 3:0. Jó: Len­gyel, Telenkó, Dutkevics, Séra, illetve: Pálmai, Antal. Oemény László Küzdelmes találkozó Vasas Izzó — Nagybátony 1:0 (0:0) Tábor u., 500 néző, v.t Ung- hi, Vasas Izzó: Horváth — Feleki, Magyar, Tölgyes — Kékesi (Eibetn), Bánvölgyi — viajsai, Pintér, Magyar (Sza­bó), Székely, Sebes. Edző: Kovács József. Nagybátonyi Bányász: Szekeres — Kakuk. j Pozsár, Ludányi — Kupcsu- lik (Lászlók), Rakonczás — j ' Nagy, Kovács, Veres, Kegye (Saklemár), Samkadá. Edző: Szabó László. Kitűnő talajú pályán, jó iramú találkozón a több, volt NB I-es játékossal szereplő hazai együttes Kékesi góljá­val győzött. Jó: Horváth. Ké­kesi, Magyar, Székely, UŰ.: Szekeres, Pozsár, Kovács, APRÓHIRDETÉSEK Építőipari Beru­házási V. (Bp., I. Ybl Miklós tér 8.) keres, azonnali be­lépéssel nagybátonyi beruházás­hoz gyakorlattal ren­delkező mélyépítő» vagy mélyépítési gyakorlattal ren- délkel építész- mérnököt, -techni­kust, műszaki el­lenőr! munkára. Jelentkezés pos­tán, vagy szemé­lyedén, részletes Önéletrajzzal az eddigi munkakö­rök leírásával, a fi­zetési igény meg­jelölésével a válla­lat személyzeti ójlztályán. Üj konyhabútor és diófa könyvszekrény olcsón eladó. Salgótar­ján. Liget út 1. Né­meth Ferencnél Beton- és Vasbeton- Ipari Művek szent­endrei Gyára (Szent­endre*, Dózsa György út 94.) azonnali belé­pésre felvesz női munkaerőket, ta­karítói munkakörbe, valamint férfiakat au­tószerelői és beton- elemgyártö munka­körbe. Felvétel személyes je­lentkezés esetén. Azonnali belépéssel felveszünk park­építő segédmunká­sokat (nyugdíjaso­kat is), nőket, 16 éven felüli lányo­kat, fiúkat jő kere« seti lehetőséggel. Jelentkezés: Salgó­tarján, városi ta­nács vb városgaz­dálkodási üzeme. Kertész u. 2/b. Az IBUSZ salgótarjá­ni irodája 4 napos cseh—lengyel-tátrai társasutazást szervez. Időporit: 1970. március 3l-től április 3-ig. Részvételi díj: 750 Ft, költőpénz. Jelent­kezni lehet: IBUSZ­nai. 220 voltos házi víz­ellátó berendezés (hidrofor) központi fű­tési kazánhoz automa­ta olajégő, benzinmo­toros szivattyú, tömlő- fuvatáshoz, festék­szóráshoz kompresz- szor, — 50 köbcenti­méteres benzin­motor (léghűtésű), amatőr hanglemezvá­gó berendezés, Mam­bó magnetofon, Hoh- ner tangóharmonika eladó. Érdeklődés le­vélben: Salgótarján, Pf.: 12. „Hidrofor” jel­igére, salgótarjáni hir­detőbe. Salgótarjánban, Csizmadia út 20. szám alatt családi ház be­költözhetően eladó. Érdeklődni lehet: Kis- terenye, Dobó István út 47. Üj jugoszláv háló­szoba költözködés miatt dladó. Táncsics U. 2., I. 8. Elcserélném kétszoba, kertes, gyümölcsös Lakásomat salgótarjáni kétszobásra. Érdeklőd­ni: Székvölgy. Megkímélt 403-as Moszkvics eladó. Meg­egyezés alapján 34 000 km. Nádújfalu, Lenin út 79. Salgótarján, 2345 fizető né­ző, v.: Zsolt (Czirják, Macz- kó). SBTC: Szőke — Bara­nyai, Gecse, Vertig — Hor­váth, Kmetty — Kriskó, Szá­lai, Répás, Básti, Jeck. Edző: Marosvári Béla. Szombathelyi Haladás: Szarka — Szőke, Pék, Szántai — Haknosi, Kul­csár — Szabó, Gangli, Iszak I., Rátkai, Iszak II. Edző: Fe­hérvári Alfréd. Csere: Gangli helyett Né­meth (54. perc), Iszak II. he­lyett Némethi (70. perc), ill.: Kiskó helyett Szőllősi (65. perc) és Horváth helyett Var­ga (65. perc). I. tétel (1—15. perc): Esz­ményi idő, jó pálya. Tapoga­tózó játék, a zöld-fehérek két csatárt (Szabó, Iszak II.) hagynak elöl. Kapu előtt ke­vés izgalom, bedobásoknál és leshelyzeteknél annál több. Básti megcélozza a kapu bal alsó sarkát, de Szarka szög­Sportszerű mérkőzés Zp. Építők — St. Üveggyár 1:1 (1:1) Zagyvapálfalva, 400 néző, v.: Oláh. Zp. Építők: Nagy — Lo- sonczi, Ferencz, Öze — Mis- kolczi, Mátrai II. — Tajti, Pepsinszki, Kürti (Görgényi), Mátrai I., Oláh. Edző: Kovács Ernő. St. Üveggyár: Molnár I. — Koszta, Czuder, Pünkösdi — Szabó, Fehérvári — Bodor, Seprényi, Sándor, Molnár K.. Somkúti (VerbövsZki Z ) Ed­ző: Balga Károly. Az üveggyár! rangadót mély talajon rendezték meg, így nem alakult ki jó játék. Mind­két csapat nagy iramot diktált. A 7. percben Oláh elfutott, és beadását Pepsinszki kapásból vágta a hálóba. 1:0. A félidő végefelé feljött a vendégcsa­pat, és a tétovázó védők kö­zött Szabó kiegyenlített. 1:1. A II. félidőben többet táma­dott a Zp. Építők, de Mátrai I. háromszor is gólhelyzetben hibázott. Végig sportszerű mérkőzés, igazságos döntetlen. Jó: Ferencz, Mátrai II., 111. Czúder, Fehérvári, Seprényi. Fehér László Pásztói KSE — Bgy. SE 1:0 (1:0) Balassagyarmat, 700 néző, v.: Bajor. Pásztói KSE: Telek — Gortva, Tari I., Borda — Klonka, Szalai — ALmási (Győr), Tárd II., Balogh, Ma­lik, Smolek. Edző: Bazsó László. Bgy. SE: Tományi — Róniási, Sági, Márton — Lok- sa, Pál — Huttyán (Jelen), Suth, Barta, Balázsi, Purucz- ky. Edző: Vidomusz János. Az első helyzetet a 7. perc- ber Suth hagyta ki, alig lőtt mellé. Többet kezdeményezett a Bgy. SE, Barta a kimozduló kapusba rúgta a labdát a 15. percben. A 30. percben Szalai 20 méterről a vetődő Tományi mellett lőitt a bal sarokba. 1:0. Az 50. percben Smolek veszélyes belövését védte To­mányi. A 67. percben Balázsi 5 méterről mellé lőtt, majd a 70. percben Telek kiejtette a Labdát, de a védők résen vol­tak. Jó iramot hozott a me­gyei rangadó. A Bgy. SE el­sősorban csatársorának tehe­tetlensége következtében ma­radt alul ismét. Jó: Telek, Klonka, Szalai, Tari I., ill.: Rónási, Balázsi, Márton, Pu- ruczky. Reiter László Hazai győzelem Mizserfa 2:1 Kazár, 300 néző, v.: Békési. Mizserfai Bányász: Kovács F. — Tőzsér G., Susán, Kakuk — Nagy (Kovács O.), Rátát! — Lászlók, Csikós (Domonkos), Angyal, Géczi, Bozsik. Edző: Szabó László. Mizserfai rohamokkal kez­dődött a mérkőzés, de Bozsik és Lászlók több gólhelyzetet kihagyott. A 28. percben Lász­lók elfutott, belőtt labdáját Géczi továbbította a hálóba. 1:0. A 32. percben egy hosz­Gumiipari SC (2:1) szán előrevágott labdával Su­sán és Kovács között Nagy kiugrott és egyenlített. 1:1. A 33. percben Lászlók elhúzott, és beadását ezúttal Angyal értékesítette. 2:1. A II. fél­időben ismét sok helyzet adó­dott, rengeteg lövés szállt a vendégek kapujára, de a ka­pus kitűnően védett. Az iram lassan alábbhagyott. Jó: Rátóti, Lászlók. Bozsik Szabó László Napirenden Ái utánpótlás helyiét© Az MTS Nógrád megyei Ta­nácséinak Elnöksége legköze­lebb csütörtökön 14 órától Sal­gótarjánban tanácskozik. Há­rom kérdés megvitatása sze­repel a napirenden, Praznovsz- ky György előterjesztésében az egyesületek elmúlt évi gaz­dasági beszámolóival, és az idei költségvetések összesítő­jével foglalkoznak. A megyei, versenysport utánpótlásának helyzetéről, és a további fela­datokról Mikes László tart elő­terjesztést. A megye termé­szetjáró sportjának helyzeté­ről, és a további tennivalókról Bertók Béla tájékoztatja az elnökséget. letre tisztáz. Zsolt engedi a kemény játékot. II. tétel (16—30. perc): Moz­galmas játékrész. A beívelt labdákat Pék kifejeli. Kulcsár lövése Szabó elé pattan, erős de nem helyezett lövését Sző­ke föléüti. Kriskó kiugrik, a kapussal áll szembén, de bal­lal mellé gurít. Iszak II. ka­pura emel, Kmetty a gólvo­nalról fejeli ki a labdát. Sza­lai óriási erejű szabadrúgását Szarka fölényomja. Nagy iram, a színvonal közepes. III. tétel (31—45. perc): Jeck beadása nagy helyzetben Ré­pástól elpattan. Szalai az üres kapu fölé fejel, majd Básti 30 méterről váratlanul óriási gólt lő a bal felső sarokba. 1:0. (Szarka csak nézi.) Há­rom védő összefut, Gecse Rát- kaihoz gurít, de ő mellélő. IV. tétel (46—60. perc): Szü­netben edzői intelmek, más kérdés ki, mennyit szívlel meg belőle. A vendégek vé­delme egyre több hajmeresz­tő dolgot csinál, de megúsz- szák egy ideig, gól nélkül. Az­után Répás — bár nem szoká­sa — távoli erős lövést küld kapura, a labda Szarka mel­léről visszapattan és Jeck há­lóba vágja a labdát. 2:0. Az iram fokozódik, sportszerű a mérkőzés. Jeck elfut, de ki­vár és szerelik. Halmos! ügye­sen előretör, 20 méteres bom­bája a bal felső sarokban köt ki. 2:1. (Szőke ugyancsak né­zi.) V. tétel (61—75. perc): El­keseredetté válik a küzdelem. Cserék következnek, de a já­ték képe nem változik. Töb­bet kezdeményeznek a hazai­ak, de rutintalanságra valló gólszerzési lehetőségeket sza­lasztónak eL Kitűnik Szalai és Varga ezen a téren. Egy védővel szemben két csatár — de a gól elmarad. VI. tétel (76—90. perc): Czirják partjelző időnként, akkor lenget, amikor nem kellene — és ez felcsigázza á kedélyeket. Básti vezetésével továbbra is az SBTC támad, de gólt már nem sikerült el­érni. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzés. Megérdemelt hazai győzelem. A gólarány a ven­dégcsapat számára hízelgő. Gólhelyzetek tömkelegét hagy­ták kihasználatlanul az SBTC csatárai. Az első győzelem önbizalmat adhat. Kíváncsian várjuk, hogy ez a győzelem egy jő sorozat kezdetét je­lenti-e. Az SBTC-böl Qecse, Vertig. Szalai, Básti és Jeck játéka , emelkedett az átlagos fölé, míg a Szombathelyi Haladás­ból Pék, Halmos!, Szabó és Iszak I. játszott jól. Zsolt já,- , tékvezetésj módszere megfelel ■a korszerű labdarúgás köve­telményeinek. Rozgonyi István Igazságos döntetlen SBTC II. — Szombathely II. 0:0 SBTC-pálya, 200 néző, v.: Paksi. SBTC II.: Magyar (Bátka) — Csikós, László, Já­vori — Toldi, Bállá — Kö­kény, Macska, Szöó, Barta, Loch. Szombathely II.: Sáli — Kiss, Homo! ya, Balogh — Farkas, Gyarmati — Bogáti, Bokor, Király (Mosomyi), Szárnyas, Baumgartner. A két tartalékegyüttes jó Iramú találkozón gól nélküli, döntetlenre mérkőzött. Az I. félidőben enyhe fölényben az SBTC játszott, de Szoó gólhelyzetbein nem találta meg a célszerű gólszerzési le­hetőséget. A II. félidő elején a vendégek hosszú átadások­kal, gyors támadásokkal fö-. lénybe kerültek, de Bátka jó formában védett. Később .mindkét csapat belenyugodoti a döntetlenbe. Jó: Magyar. Bátka, Barta, László, ill.: Sa­li. Homolya, Gyarmati, Bo­kor. Eredmények, táblázatok NB A-csoport: Tatabá­nya — Videoton 2:0 (2:0), MTK — Komló 3:1 (1:0), Rá­ba ETO — Üjpest 2:0 (1:0), Vasas — Diósgyőr 1:1 (1:1). B-csoport: Csepel — Bp. Honvéd 2:0 (0:0), Ferencvá­ros — Szeged 4:0 (2:0), Sal­gótarján — Szombathely 2:1 (1:0), Pécs — Dunaújváros 2:p (0:0) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA NB 1. A-CSOPORT 6. Szombathely 4 11 z 3: 6 3 ' 7. Salgótarján 4 i - 3 4: 9 z 8. Szegedi EOL 4 - - 4 4:14 ­NB 11.. Északi csoport: Ti­szaszederkény — - Kossuth KFSE 2:1 (1:1), Kazincbarci­ka — Borsodi Bányász 4:0 (0:0), Sátoraljaújhely — SKSE 3:0 (1:0), Volán SC — Eszter­gom 2:1 (1:1), MVSC — KEL- TEX (1:0), Vasas Izzó — Nagv. bátony 1:0 (0:0) BEAC — Nyíregyháza 0:0, Kisterenve — Ikarus 1:1 (1:0). a bajnokság állása 1. Vasas 4 3 1­7:1 7 1. Kazincbarcika 2 2 6:0 4 2. Ü. Dózsa 4 * 3­1 10:5 6 2. TMTK 2 2­4:2 4 3. MTK 4 2 1 1 5:4 5 3. Ikarus 2 1 1 • 4:2 3 4. Diósgyőr 4 2 1 1 4:4 5 4. Volán SC 2 1 1­3:2 3 5. Tatabánya 4 1 1 2 3:3 3 5. V. Izzó 2 1 1­4:3 3 6. Rába 4 1 1 2 4:7 3 6. Esztergom *2 1­1 3:2 2 7. Videoton 4 1 /«• 3 5:9 2 7. S.-újhely 2 1­1 4:3 2 8. Komló 4­1 3 3:8 1 8. KKFSE 2 1­1 2:2 2 9. Nyíregyháza 2­2­0:0 2 B-CSOPORT 10. Misk. VSC 2 1­1 1:2 2 11. Kisterenye 2­1 1 2:3 1 1. Ferencváros 4 3 1­9: 2 7 12. Nagybátony 2­1 1 1:2 1 2. Csepel 4 3- ­1 6: 1 6 13. Salg. Kohász 2­1 1 3:6 1 3. Pécs 4 3­1 8: 4 6 14. BEAC 2­1 1 0:2 1 4. Honvéd 4 2­2 7: 5 4 15. Borsodi B, 2­1 1 0:4 1 5. Dunaújváros 4 2­2 6: 6 4 16. KELTEX 2­­2 0:2­NÓGRÁD » 1970. március 24„ kedd 7