Nógrád. 1969. november (25. évfolyam. 254-278. szám)

1969-11-05 / 257. szám

SPORT A Bgy. SE már megyei bajnok Of gólt lőtt Romhány, négyet Karancskeszi és az St. ZIM Szoros eredmények négy találkozón — Négy kiállítás A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi XII. fordulójá­ban a Balassagyarmati SE 2:0 arányban legyőzte a tavaszi bajnok Mátranovákot, s ezzel már behozhatatlan előnyt szerezve megsze­rezte az 1969. évi megyei bajnoki címet, valamint az NB Ill-ban va­ló szereplés jogát. Az őszi idényre különösen jó formába lendült együttesnek, vezetőinek és szurkolóinak ezúton is gratulálunk, s további jó szereplést kívánunk. Három nagy arányú győzelem ala­kult ki a további mérkőzéseken. Romhány csapata 5:2-re nyert Bag- lyasalja ellen, s a harmadik helyre tört előre. Karancskeszi csapa­ta Szécsény felett aratott 4:l-es győzelmet, s már az ötödik, a Mi- hálygerge ellen ':o arányban győztes St. ZIM is egy hellyel előbbre jutott. E mérkőzés szépséghibája, hogy nyolc perccel „rövidebb” já­tékidő adódott a gergei vendégek miatt, azaz két játékosuk kiállí­tásáért. A további szoros eredményeket hozó mérkőzések közül liejtáron folyt nagy küzdelem a il. félidőben, sott is egy szorospataki és egy dejtári játékos jutott a kiállítás sorsára. Kemény játék folyt a Vörös Csillag SE—Bgy. Volán találkozón Is. A legsportszerűbb mérkőzést a Jurisits SE és Somoskőújfalu csapata vívta Nógrádon, ahol a 87. percben esett a sorsdöntő gól. Kertész, Gordos A., Varga Gy., László, Fenes L. Edző: Egyed Ru­dolf. A mérkőzés nagyobb részé­ben a több hibával játszó, de gól­helyzeteit jobban kihasználó ZIM támadott. A 70. perctől, 3:0 ál­lástól keményebb játék folyt. A 82. percben Gordos A. megrúgta Pis- kátoriszt, s a játékvezető kiállí­totta, Ezért Varga Gy. vitázni kez­dett a játékvezetővel, s ő is a ki­állítás sorsára jutott. Ezután hu­zavona kezdődött, s a játékot a vendégek hibájából már nem foly­tatták. Góllövő: Bandur Gy. (2), Gyürki, Egner. Jó: Flaskai, Györ­ki, Bandur Gy. A bajnokság állása Romhány — Baglyasalja 5:2 (1:1) Bgy. SE — Mátranovák 2:0 (1:0) Balassagyarmat, 700 néző, v.: Romhány, 300 néző, v.: Nagy I. Csiki. Bgy. SE; Tományi — Lu- Romhány: Varga J. — Sarankó kács, Rónási, Bartha — Cseri, Pál J., Antal, Sarankó S. — Varga, Sa­liczka, Kelemen Vidámi, Pribeli, 1., UICKI.I, n.tt- len)t Borbás, Kis (Túri). Meló J. vidomusz János. Varga L. (Je­1. Bgy. SE 27 22 2 3 87:26 46 2. Sz.-patak 27 16 4 7 42:20 36 3. Romhány 27 16 2 9 65:48 34 4. M.-novák 27 13 7 7 59:30 33 5. K.-keszi 27 14 4 9 56:41 32 6. Somos 2$ 13 4 11 34:27 30 7. V. Csili. 27 11 8 8 45:43 30 8. Szécsény 27 11 7 9 50:52 29 9. St. ZIM Sí 13 2 12 63:51 28 10. Bgy. Volán 27 11 5 11 58:46 27 11. Jurisits SE 27 12 3 12 43:47 27 12. Dejtár 27 11 3 13 36:48 25 13. É.-vadkert 28 8 6 14 28:58 22 14. Baglyas 27 6 7 14 30:56 19 15. M.-gerge 27 5 3 19 28:81 13 16. Forgács (az őszi fordulóban Horváth K. — Kovács. Gyimesi — sinszki, Csikós, Répás I., Varga I., Kiss, Molnár, iványi G., Iványi P., Kúborczik Edző: Gecse Lőrinc. A Horváth B. Edző: Szabó K. István, gyarmati csapat irányította a já­Az I. félidőben kiegyensúlyozott tékot. Gyors ellentámadásaikból a játék folyt. A baglyasiak hosz- vendégek kétszer kerültek gól- visszalépett) szabb ideig i:o arányban vezet- helyzetbe. A .15. percben a jobb A következő forduló mérkőzéseit I «„itf fi1ÜI 1 c wfhS1 Oldalról beívelt labdára Szoó és november 8-án bonyolítják le. A találták el a labdával, s két biz- varga ugrott fel, s a kapus ltezé- nárosítás- Romhánv — St ZIM tosnak látszó helyzetet hibáztak el. böl Ba há5lőba huiloM a gyarmatiak Bag°vasMia - Dénár SzorosEa- Szünet után nagy erővel kezdett vezet6 gólja. A játék ekkor három fak _ K^ancs^szi Szécsény - Romhány csapata, s nyolc perc percig |zünetelt, mert a novákiak rsv SE Mátranovák - Vörös alatt négy gólt lőttek a visszaesett vitatták a gólt Feszült légkörben cfuiag SE a Bgy Volán szabad vendégcsapatna^ A gólarány túl- folyt tovább a mérkőzés. A 60. perc- Érsekradkért - Jurisits SE. So- zott. Gollovó; Kaliczka (2), Kele- ben Tományi nagy bravúrral moskőúifalu — Mihálveerse men, Meló J., varga I., ill.: Mol- mentett egy szabadrúgást. A 70. nár (2). Jói Antal, Gregor, Ka- percben Pribeli a nováki térfél liczka, ül.: Geszti, Szászi, Iványi G. közepéről indulva három védőt is kicselezett, s a kimozduló Szoó Dejtár — Szorospatak 2:1 (1:0) mellett a hálóba gurította a lab­dát. 2:0. A hátralevő időben a ven­dégek próbálkozásait biztosan rombolta a hazai védelem. Jó: Bartha, Pál, Varga L»., ill.: Gecse I., Kun, Répás I. Dejtár, 300 néző, v.; Kakukk. Dejtár: Mészáros — Czinege (Pi- kács), Maczkó, Farkas — Kremni­csán S., Gréczi — Kovács, Bacsa, Vörös Csillag SE — Bgy. Volán Szűcs, Kremnicsán G., Sztankó. Edző: Bihari Ferenc. Sz.-patak; Ba­lázs — Tóth J., Székely, Szabó F. — Barabás, Dancsok — Rakattyai, Ko­8:1 (1:1) Rétság, 100 néző, v.: Bures. Vei rös Csillag SE: Nagy — Szarka. vács, Bettes, Mátrai, Papp. Edző: Suth, Bohati — Hámori, Telek — Mátrai' György. A dejtáriak tárna- ubrankovlcs, Csókási, Janecskó, íiásaival kezdődött a játék. A 10. Tarjám, Donkó. Edző: Pellegrényl percben szögletrúgás után Balázs János. Bgy. Volán: Boldog — De- szües elé ütötte a labdát, s a kö- me, Mihály, Bernáth — Váradi, zépcsatár a 16-osról vedhetétlenlU Hegedűs — Horváth (Varga Gy.), a- hálóba vágta. no. Továbbra Is 0eák, Földvári, Bartók, Fedor. Dejtár támadott a sokat hibázó Edző: Kiss Jenő. Közepes színvo- vendégekkel szemben. Szünet után nalú, kemény mérkőzést vívott a javult a vendégek játéka, de ka- jcét csapat. A Vörös Csillag SE púra nem jelentettek veszélyt. A csatárai jobban kihasználták gól- ss. percben egy váratlan ellentá- helyzeteiket. A Bgy. Volán játé- madásból Szűcs tovább növelte a [<a alapján döntetlent érdemelt dejtáriak előnyét. A 15. perctől volna, hiszen a szünet után Fedor nagy hajrát nyitott Szorospatak, s tizenegyeshez jutott, A büntetőt a egyszer a kapufát találta el, majd a kapu torkából fejelt fölé szo­kapuvédó Balázs hajtotta végre, rongatott helyzetben. Góllövő: Ja­de csak másodszorra sikerült a necskó. Donkó ill.- Fedor. Jó: labdát a hálába juttatnia. 2:1. Két Nagy, Suth, Ubrankovlcs, Csóká- perc múlva Székely és Kremnicsán ^ m,. Deme és Fedor. G. összecsapott, s dulakodásért mindkettőjüket kiállította a játék­vezető. Ezután megnyugodtak a “kedélyek, a vendégek támadtak, de az eredmény már nem változott. ■Tó; Maczkó, Szűcs, 111.: Tóth J., Ba­lázs és Mátrai. Jurisits SE — Somoskőújfalu 1:0 (0:0) Karancskeszi — Szécsény 4:1 (1:0) Nógrád, 200 néző, v.: T.angár. •Jurisits SE: Trenka — Molnár, Szo- lik, Újhelyi — Hessz, Máthé — Tóth H., Tóth I„ Novák, Bálint., Magyar (Pásztor). Edző: Bálint Ferenc. Somos: Balázs — Kemen- csik, Lengyel, Kasagranda — An- Karancskeszi.300 néző, v.; Simkö. gyal, Szuhányl — Bozó, Csengő- K.-keszi: Básti — Slkna, Nagy B., dl, Berta, Szabó, Molnár. Edző: Romhányi — Balkó, Bartha — Gór- Tóth István, Az Igen sportszerű, dós, Tarján!, Nagy L., Zsidai, Ki- színvonalas, változatos, mérkőzé- csiny. Edző: Kollár Gyula. Szé- sen a vendégek többet, a hazaiak i sénv; orosz — Lukács, Kuris, Bo- veszélyesebben támadtak. Három ros — Takács, Bagyinszky— Lan- perccel a befejezés előtt Tóth H. tos, Oláh, Mester, Csatlós, Nyíri, beadását Novák azonban a 16-osról Edző: Bagyinszky Jenő. Túlnyo- kapásból a jobb alsó sarokba mó hazai fölény, megérdemelt bombázta. A játék képe alapján a győzelem. A 35. percben Salkó át- döntetlen igazságosabb lett vól- ..vasából zsidai a kimozduló Orosz na. Jó: Molnár, Szolik, Máthé, mellett lőtt a hálóba. Az 50. perc- Pásztor, 111.: Balázs, Kemencslk, ben Zsidai feltartásáért közvetett Lengyel, Kasagranda, Csengődi, szabadrúgásból Kicsiny továbbí­rnÄrKÄ St. ZIM - Mihálygerge •Sikna szabálytalankodott, s sza- 4:0 (1:0) badrugásból Mester lőtt a halóba. 2:1. A 70 nercben Gordos átadá- Salgótarján, Forgács, 300 néző, sával Kicsiny futotta le a védő- v.: Lévavári. St. ZIM: Kuloványi két a közelről lőtt a hálóba. A 80. — Geszner (Vári), Flaskai, piskáto- percben Zsidai gurította vissza a rísz —Hadik, Köházi — Gyürki, labdát az alapvonalról Gordos vág- Pindroch, Egner, Bandur G., Du- ta a hálóba. Jó: Básti, Bartha, Zsi- dás. Edző: Bandur Mihály. M.-ger- dal, Kicsiny, ill.: Lukács, Boros, ge: Fenes E. — Oravecz, Nyerges Csatlós. S., Miklós — Egyed R„ Bene — Apróhirdetések A 2. sz. Autóközle- Rózsák! Bokrok, tu kedési Vállalat felvé- tó. baba kiváló faj- telre keres: tálról díjtalan ár­jegyzéket küld Palkr a salgótarjáni kertész. Budapest, igazgatóság területére XV.. Csillagfürt u 8 érettségizett férfit . ■ ■ -............. . f orgalmi szolgálatte- Vállalatok figyelem! vő munkakörbe. Je- 3 darab 50 négyzetmé- lentkezni lehet a sze- tér helyiség raktárnak mélyzeti és munka- vagy garázsnak kiadó, ügyi osztályon; Leveleket a kiadóba. — a balassagyar- --------------------------­m ati üzemigazgató- Málnasarj, Nagy­ság és r., nagybátonyi marosi, illetve Kne- főnökség területére wett fajta ellenőrzött kezdő és gyakorlattal faiskolából 26 q/kh. rendelkező gépkocsi- terméseredményű, vezetőket. rokodó- árugyümölcsös léte- munkásokat. Jelent- sitéséhez azonnal kezni lehet a balassa- kapható 0.40 Ft/db gyarmati üzemigaz- áron. Petőfi MG. Ter- gatóságon és a nagy- melőszövetkezet. Hol- bátonyi főnökségen. lókő. Megjelent a hivatalos közlöny A Nógrád megyei Labdarú­gó Szövetség „Hivatalos köz- löny”-ének legutóbbi száma gazdag tartalommal megje­lent. Ismerteti az MLSZ el­nökségének közleményeit, a megyei I. osztályú bajnokság eredményeit, a sportszerűség! verseny állását, az NB-s tar­talék- és ifjúsági vonaj baj­nokság jelenlegi helyzetét, vé­gezetül fegyelmi határozatok­kal foglalkozik. Kézilabda Kettős nagybátonyi siker a megyei bajnokságon Befejeződött Nógrád me­gye 1969. évi női és férfi ké­zilabda-bajnoksága. A két csoportban megrendezett idei küzdelemsoroaat 100 százalé­kos nagybátonyi sikert ho­zott. A nőknél és a férfiak­nál is a Nagybátonyi Bá­nyász szerezte meg a bajnoki elmet. A nagybátonyi lányok, miután veretlenül szerezték meg az elsőséget a Keleti cso­portban, az abszolút első­ségért a Nyugati csoport első helyezettjével a Bérceid Tsz SK csapatával először Bérce­ién mérkőztek. Az eredmény: 17:4. A visszavágó is fölényes hazai győzelmet ígért, ám a berceliek nem jelentek meg Nagybátonyban, s így a bá­nyászlányok újra első helyen végeztek. A Nagybátonyi Bányász férficsapata a Romhányi Építőktől Romhányban 10:8 arányban vereséget szenve­dett, majd a visszavágón Naigybátonyban Futtató vezér­letével, aki egymaga 9 gólt lőtt, 21:14 arányban győzött. Így ha gólaránnyal is, a Nagybátonyi Bányász szerez­te meg a bajnoki címet. A Keleti csoport végered­ménye : Nők 1. Nb. Bány. 20 19 1­234: 75 39 2. SBTC 20 13 1 4 221:119 31 3. K.-lapujtő 20 13­7 147:163 26 4. Nb. ITSK 20 6 1 13 79:189 13 5. P. gimn. 20 4 1 15 50: 96 9 6. Ménkes 20­2 18 31:120 2 A sporlszerűségi verseny­ben: 1. Nagybátonyi ITSK 96, 2. Nagybátonyi Bányász 88, 3. SBTC 82, 4. Karancslapujtő 68 pont. A góllövőlistán 80 góllal Somoskői (Karancslapujtő) végzett az első helyen, a 79 gólos Nagy A. (Nagybátonyi Bányász) és a 78 gólos Zorga (SBTC) előtt. A további sor­rend : Hényelné (SBTC) 49, Ajtai Á. (Nagybátonyi Bá­nyász) 38, Újházi (Nagybáto­nyi Bányász) 34, Book É. (Pásztó) 29, Szlávik (Ka­rancslapujtő) 27, Börcsök (SBTC) 27, Tóth É. (Nagybá­tonyi ITSK) 25, Handier (Nagybátonyi ITSK) és Víz­vári (Karancslapujtő) 22, Skandelia (Nagybátonyi ITSK) 21, Danáik és Fráter (mindkettő SBTC) 18, Tari A. (Nagybátonyi Bányász) 17, Szakács (Nagybátonyi Bá­nyász) 15, Bakos J. (Ménkes) 12. 1. Nb. Bán v. Férfiak 16 li* 1 383:231 28 2. St. Kinizsi 16 12 S 1 378:276 27 3. SBTC 16 11 1 4 303 :247 23 4. St. Gép. 16 9­7 385:260 18 5. St. ZIM 16 7 2 7 308 :279 16 6. Nb. ITSK 16 7 2 7 310:296 16 7. St. .Építők 16 4 2 10 261:311 lfl 8. M.-mind. 16 2 2 12 217 :363 6 9. St. ITSK 16 1­15 156:438 2 A sportszerű .ségi verseny­ben: 1. St. Gépipari T. 84, 2. Sf. Kinizsi 77, 3. Nagybátonyi Bányász 76. 4. Nagybátonyi ITSK 72, 5. SBTC 62. 6. St. ITSK c8. 7. Mátramindszenf 48, 8. St. ZIM 47, 9. St Épí­tők 45 ponttal. A gólkirály Futtató (Nagy­bátonyi Bányász) lett 125 góllal, megelőzve Friedmannt (Mátramindszent) 111 és a 109 gólos Csonkát (St. Kini­zsi). A további sorrend' Sze­les (ZIM) 87, Micsutka (St. Gép.) 86, Simon (Nagybátonvi ITSK) 77. Salamon (St. Épí­tők) 76. Gangya (St. Kinizsi) 70, Szikóra (St. ZIM) 66, Krajczer (Nagybátonyi Bá­nyász) 65, Varga (St. Gép.) 64, Satemen (St. Építők) 57, Deciki (St. Kinizsi) és Kiss I. (Nagybátonyi ITSK) 56, Nagy I. (SBTC) és Szűcs (St. Gép.) 55, Tajti (Mátramindszent) és Voda (St. ZIM) 51 góllal. Karancsságon ünnepeltek Karancsságon vasárnap egyesületi ünnepséget rendez­tek, amelyen köszöntötték a megyei II. osztály Középcso­portjában bajnokságot nyert labdarúgókat Az együttes négy pont előnnyel szerezte meg a bajnoki címet, és jö­vőre a megyei I. osztályban szerepelnek. A siker részesei a labdarúgókon kívül Kiss Márton egyesületi elnök, Dé­nes Sándor gazdasági vezető, és Skultéti Márton vezetősé­gi tag. Az egyesület jelenlegi nagy gondja a labdarúgópá­lya állapota. Bizonyára talál­nák módot a talpraesett fca- rancssági sportolók és sport­vezetők a játéktér körülkerí­tésére is. Pelé és az analfabéták Pelé, a világhírű brazil labdarúgó újabb kitüntetéssel gazdagította páratlan éremgyűjteményét. A brazil kulturá­lis minisztériumtól „Az írástudatlanság elleni harcban szer­zett érdemekért” aranyérmet kapta. Mint ismeretes, a sport­világ sztárja „Én, Pelé” címmel könyvet írt, amely olyan nagy érdeklődést keltett, hogy sok írástudatlan brazil csaik azért tanulta meg az ábc-t, hogy elolvassa kedvence visz- szaemlékezéseit. Asztalitenisz Miért nem mentek el? Nyíregyházán rendezték torlódás miatt az utolsó pil- meg az 1969. évj területi II.— lanatban tették át november III. osztályú egyéni asztalite- 2-ra a területi döntőt. Ez az nisz-bajnokságot. Ezen jogo- egyik ok. ^ sült volt indulni Heves, Nógr rád. Hajdú, Szabolcs és Bor­sod megye legjobb nyolc ver­Saateképzett vas- Uereskedó-segé- gédet, ló kereseti lehetőséggel fel­veszünk, Vidé­kieknek munkás­szállást, utazási költségtérítési, biz­tosítunk. Felvétel esetén a felutazá­si költséget meg­térítjük. Jelent­kezés : VASÉRT Vállalat, Budapest. VUI„ Üllői üt 32. munkaügyi osz­tály. A másik az, hogy már a megyei verseny is olyan fog­híjas volt, amely már kimerí­ti az érdektelenség fogalmát. Balassagyarmatról, Nagybó- tonyból az előre jelzett ver­senyzők nem jelentek meg. Nyíregyházán tehát Nógrád vezetőjének véleménye sze- versenyzői azért nem indul- rint technikai akadályok tak, mert egyrészt későn kap- miatt. Ugyanis a verseny ere- táik meg az értesítést, más- detileg október 26-ra volt ki- részt amúgy sem sok babér tűzve. A nem ritka verseny- termett volna számukra... senyzőie. Nógrád asztaliteniszezői azonban nem éltek \ az indu­lási lehetőséggel, nein jelen­tek meg a versenyen! Miért? A megyei szakszövetség egyik Cikkünk nyomán Véget ér a „Csipkerózsika-álom" A NÓGRÁD október 19-i szá­mában „Csipkerózsika-álom” című glosszámikban szóvá tet­tük, hogy Szécsényben milyen mostoha körülmények között működik évek óta a járási sportszövetség, & az MHSZ- szervezet. Domszky György, a JTS elnöke értesített ben­nünket, hogy hamarosan vé­get ér a „Csipkerózsika-álom'’. Új helyre költözik, előrelát­hatólag november végén a sportszövetség. A volt kiégés szító parancsnokság épületé­ben működő fodrászüzlet fö­lött új házba költözés követ­keztében megüresedik egy magánlakás, és ide költözik a JTS. A két helyiségből álló lakás rendbetétele, berendezé­se után sokkal kedvezőbb kö­rülmények között működhet a járási sportszövetség. — R — Sakk Akik asztalhoz ülnek . November 7—9-e között négy megyei bajnokságot nyert sakkcsapat Salgótar­jánban osztályozón vesz részt, hogy eldöntsék, ki jogosult indulni jövőre az NB II. Ke­leti csoportjában. Csongrád megyét a Makói Spartacus, Borsodat a Miskolci Spaita- cus, Hajdú-Bihart a Debre­ceni Építők, míg Nógrádot az St. ZIM Vasas képviseli. Az osztályozó esélyese a Mis­kolci Spartacus, amely egye­sült az NB II-ből tavaly ki­esett Miskolci VSC-vel. Miklós Antal, az St. ZIM Vasas edzője az esélyekről el­mondotta, hogy a Makói Spartacust, és a Debreceni Építőket legyőzhetik, a Mis­kolci Spartacus ellen azon­ban kevés a remény. Milyen összeállításban ülnek asztal­hoz az St. ZIM Vasas ver­senyzői, művelődési központ­jukban? Az összeállítás: Oláh F., Kaposi, Serfőző I.. Licht- ner. Német J„ Kral. id. Sztre- mi, Gallai, Váradi. Miklós. Nagy B.. Nagy S. Tartalék: Taksás. Balia F. Birkózás Második lett élete második versenyén Ózdan rendezték meg vasár­nap az országos szabadfogású serdülő birkózóbajnokságot. Az SKSE-t ez alkalommal csupán egy versenyző. Ró­ka képviselte. A fiatal birkózó másodízben lépett szőnyegre a félnehéz,súlyúak mezőnyében, és máris kivág­ta a rezet. Szereplésével nem érzékeltette, hogy lámpaláz­zal küzd, így az 5 fős me­zőnyben, nagy küzdelem után a második helyet szerezte meg. rdessen Ült is-ban! Nógrád megyei Élelmi­szer-kiskereskedelmi Vállalat, Salgótarján Értesítjük kedves vásárlóinkat, hogy 1969. november 6-án 11 órakor SALGÓTARJÁN, KOSSUTH U. 2. sz. alatt (Nemzetivel szemben)- édesség BOLTUNKAT MEGNYITJUK! Dessert-borok, minőségi borok, presszó kávé, ajándékozási cikkek. NYITVA: hétköznap: 7—19.30-ig. vasárnap: 7—12-ig. Salgótarjáni tóstrand mel­lett 60—70 négyszögöl nagyságú üdülőtelkek vásárolhatók az OTP Nógrád megyei fiókjánál kedvezményes részletfizetési feltételekkel. Ára: 150 Ff négyszögölen­ként.