Nógrád. 1969. október (25. évfolyam. 227-253. szám)

1969-10-21 / 244. szám

Ez történt az NB lll-ban Hat gólt rúgott a Pásztói KSE Döntetlen rangadó Kazáron Á Zp. Építők ismét egy góllal veszített A labdarúgó NB III. Északkö- támadtak. Kevés helyzet, népcsoportjának vasárnapi for- pontatlan lövés jellemezte ezt cl «lójában két megyei rangadó játékrészt. A 71. percben kavaro­lebonyolitására került sor. A dás után Szabó közéiről égyenlí­Pásztói KSE féltucat gólt rúgott a tett. 1:1. A 75. percben Fehér­gyengélkedó Bgy. Dózsának, míg várit a játékvezető vitatkozásért Kazáron döntetlenül végződött a kiállította. Az St. Üveggyár vé­Mizserfai Bányász — St. Üveggyár dekezésbe vonult és az eredmény ben is a kapufát találta el, egy találkozó, a Zp. Építők isméi l:o tartására törekedett — sikerrel, szer pedig fölé emelt. A máso­az idén már Jó: Diószegi, Klement, Eisler, ill.: dik félidőben ismét sok vai, Kisházi — Huszár, Bartha, Jenei, Hoffmann, Fiikor (Szabó). EDZÓ: Benke Tános. Hazai fölény, sok kihagyott helyzet jellemezte az első félidőt. A vendégek csupán három csa­tárt hagytak elöl. Jenei két íz­arányban veszített hetedízben! a Bányagép SK hazai Rátóti, Radics, Susán. találkozóján fölényben játszott, de a gólhelyzetek kihasználása nem sikerült A Karancslapujtöi Bá­nyász a Népligetben nem játszott' alárendelt szerepet, de így is ve­reséget szenvedett. Tűzoltó Dózsa — Zp. Építők 1:0 (1:0) Pásztói KSE — Bgy. Dózsa ö:0 (4:0) BEAC-pálya, 400 néző, v.: Pfau. ZP ÉPÍTŐK: Nagy N. — P/fiskolczi, Csikós, öze — Demén- di, íviátrai H., Komka, LŐrincz, Mátrai I., Pepsinszki, Tajti. ED­ZŐ: Kovács Ernő. Nagy iramú Bartha. Bányagép SK kezdett jobban, de az 57. percben Cslcsmann révén a ven­dégek szerezték meg a vezetést. 0:1. Két perc múlva Bartha el­futott, szabálytalanul szerelték, a megítélt 11-est Hoffmann lőtte a hálóba, 1:1. Hazai fölény, csapkodó játék jellemezte a találkozót. Jó: Fe- rencz I., Kisházi. Hoffmann, Pásztó. 600 néző, v.: Táska, mérkőzés. A 30. percben egy 16 méteres lövés a kapufáról visz­PÁSZTÓ: Telek — Gortva, Tari ___ B orda — Pozsár, Klonka — Feke- gzapattant és a hazai középcsa- te (Aimasi). Tan II., Szklenar. Malik, Smolek (Székely). EDZŐ: Veres Béla. Bp. Építők — Karancslapujtő 3:1 (2:1) tár a hálóba talált, l:o. A 35. Népliget, íoo néző, v.: Turdesán. percben Tajtit gólt ígérő helyzet- KARANCSLAPUJTÖI B ANY ASZ: .. , _ ben les címen állította meg a Tóth A. — Gordos. Oravecz, La­Az 5. percben Pozsár szögletét játékvezető, majd ugyanebben a vaj F. — Somoskői, Serfőző — Szklenar fejelte a halóba, 1:0, A 10. percben Mátrai I. gólját ugyan- Novak (Fodor K.), Varga, Lan­percben Szklenár átjátszotta védelmet, és \ jobb sarokba lőtt. csak les elmen nem adta meg. A reklamáló Mátrai I.-et a játékve­tos I„ Lavaj A.. Tóth. EDZŐ: Ta­kács Dániel. ~ _________ A 18. percben védelmi hibából l etét ismét Szklenár fejelte a há- időben mezönyfölénybe került a vezetéshez jutott a Bp. Építők. 1:0. Ezután kiegyenlített lett a játék, mindkét oldalon több gól- Lőrincz helyzet maradt kihasználatlanul. 1:0. A 29. percben Pozsár szög- zetö kiállította. A második fél- letét ismét Szklenar fejelte a liá- jdőben mezőnyfölénybe került a lóba, 3:0. A 35. percben Pozsár 20 hazai csapat, de gólt nem tud- méterről leadott lövése a jobb tak löni A Ä2> percben Tájt! ki­sarokban kötött Ki, 4:0, ugrott, de a lesen álló A második félidőben jobban közbeavatkozott és odalett a nagy A harminckettedik percben egy kezdett a vendégcsapat. Válta- helyzet. Nagj' iramú mérközé- újabb védelmi megingás ismét gólt kozva vezették a támadásokat. sen‘ a Tűzoltó Dózsa megérde- eredményezett, 2;o. A 37. percben Varga—Somoskői—Lavaj—Lantos adogatás titán a középcsatár 16 Az 54. percben Telek veszélyes lö- melten győzött. A Zp. Építők az vést tett ártalmatlanná. Az ^ 56. juén hetedik mérkőzését veszí­Tajti, Pepsinszki. Bányagép SK — ÉPGÉP 1:1 (0:0) Zagyvapálfalva, 400 néző, Bajer. BANYAGÉP SK.: Pál — tött. Jó: Zoltán, Ferencz 1., Kiss — Bold- Lavaj A. 87. percben Serfőző szabálytalan­sága révén limesből állították be a hazaiak a végeredményt, 3:1. Végig egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó, a Bp. Építők jobb helyzetkihasználása dön- Oravecz, Tóth, Varga. percben Tari II. a kapus fölött tette e* 1:0 arányban. Jó: Mátrai méterről talált a hálóba, 2:1. A emelt a hálóba, 5:0. A 66. perc- - ~ - ................ ben egy kipattanó labdát. Fekete közelről továbbított a kapuba, 6:0. A Bgy. Dózsa teljesen lélekte­len csapat benyomását keltette. Csupán a második félidő első negyedórájában igyekeztek jól játszani. A hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. Jó: az egész pásztói csapat, ill.: Balázsi, Ferencsik. St. Üveggyár — Mizserfa 1:1 (1:0) Kazár, 500 néző, v.: Heiliger­mann. ST. ÜVEGGYÁR: Mol­nár — Godó, Diószegi, Klement — Budavári, Eislér — Bodor, (Verbovszki), Seprényi, Fehér­vári, Janosek, Ludasi (Pünkös­di). EDZŐ: Balga Károly. MI- ZSERFAI BÁNYÁSZ: Kovács — Tőzsér G., Tőzsér E„ Kakuk — Rátóti (Nagy), Radics — Lászlók, Kovács V. (Tőzsér I.,) Susán. Szabó, Géczi. EDZŐ: Szabó Lász­ló. Az első félidő zömében a techni- kásabb vendégcsapat játszott fö­lényben. A 10. percben Bodor megsérült, és kiállt. A 35. perc­ben Verbovszki beívelt labdáját Fehérvári 5 méterről a bal sarok­ba fejelte, 1:0. A második fél­időben továbbra is idegeskedett a kiesés ellen küzdő hazai csa­pat, a vendégek veszélyesebben Barátságos mérkőzés SBTC—Gáspár SE 6:0 (4:0) Hatvan, 600 néző. V.: Ko- fő hangsúlyt. Igen sok gól- vács. SBTC: Szőke (Magyar) helyzetet sikerült kidolgozni, — Baranyai (Gaiger), Fe- de ezek zömét elkapkodták, renc, Gecse — Horváth F., vagy a göröngyös talaj tré- Iriskő falta meg a csatárokat. Ör- Básti, vendetes volt Zöldi eredmé­nyessége, és a fiatal Szoó ügyes játéka. Góllövő: Zöldi (3), Kriskó. Horváth F., Szoó. Kmetty (Toldi) — Kriskó (Szoó), Zöldi, Kajdi Jeck. Az SBTC hírverő mérkő­zést játszott Horváth F. egy­kori egyesülete ellen. A ha­zaiak nem késztették külö­nösebb erőbedobásra az SBTC-t. amely elsősorban a Szerdán Balassagyarmaton játszik előkészületi mérkőzést sokmozgásos játékra fektette a az SBTC, majd vasárnap Cse­pelen' bajnoki találkozón köz-­APRÓHIRDETÉSEIK Rózsik! Világhírű Beköltözhetően el- Beton- és Vasbeton­újdonságok. ötszáz adó ház. Baglyasalja, Ipari Művek váci te- ííllönleaes fajta. Hu- Kakuk u. 8. lepe (Vác, Kisrét­'ípánhagy.náki Négy--dűlő 1. szám) azon­v en holland újdonság Feketeribizke gyö- nail belépésre fel­Ezüstfenyékl Gyö- keres kettőötvenért, vesz csőszerelőket, va- nyüro formák Kérje állandó helyre telepi- lammt könnydeép- iiimentes. színes Is- tett dugványa forint- kezelő vizsgával ren- mertem naev SrleEV- ért maphaló; Bápa. delkező targoncave- -ekünket Szállítás Damjanich u. 5. Val- zetőket Munkásszál­oostán Szálkái disz- kó. ■ lést. üzemi étkezést lövenvkertészei Bu- ---------------------- utazási hozzájárulási J a pest Vt.. Népköz- A megyei kórház biztosítunk. Kétheten­társasáé u. 8. igazgatósága pályá- ként szabad, szórni — ■■1 ..... -.............. zatot hirdet áthetye- Felvétel személyes ie­. ... . zés folytán megürese- lentkezé, esetén. Villanytűzhely. ru- dett főmérnöki állás ---------------------------------­h acsavaró, tangóhar- betöltésére. Pályáz- , Közmű- és Mélyépi­monika, tévéantenna hatnak azok a mér- tő V. 62. sz. Épitésve- elació. Faragó. Salgó- nökök. akik legalább zetősége. salgótarjáni tarján, Rákóczi u. 35 m éves szakmai gya- munkahelyére kőmű- (Hiideto) korlattal rendélkez- veseket vesz fel. Je­. 1 nek. Fizetés megegye- lentkezni lehet 7—17 VedJe függönyeit, la- zes szerint, A pályá- óráig az énnésve/v tá­lcását. naptól-hiclegtől! gáthoz részletes ön- ség irodájában, Mali- Rendeljen fapálciká- életrajzót kérünk csa- novszkij út. val szőtt rolettát, ab- tolni, -------------------------------------­l akaiba! Levélhivásra ■ Nyolc általános is-' méretet vesz. szállítja. a megyei kórház végzett, gépjár­beszereli: Kövesné. Salgótarjánban fel- mű szakmát szerető rol ette készítő. Buda- ajánl a 22-es jelű épü- f’a+a' r>est. XVI.. Futórózsa let rv—V. emeletén műhelyünkben se­” 1 . 4.. 1.. 4. ajtószámú Bédmunkásnak felve­távfűtéses lakásokat szünk. 5 év, eltelte "cserébe 3 szobás össz- utón szakmimkásvl:.^­komfortos, nem köz- letételét biztosít­ponti fűtéses lakások- ?ulc* vagy időközben ért az ajánlatokat ipari tanu10 beiskolá­Irásban kérjük beje- zóst biztosítunk: lenteni. 1969. október Munkásszállást és na- 28-ig. Salgótarján. Vö- Dl egyszeri étkezést röshadsereg út 64. biztosítunk. Jelenthez 16 ével betöltött lányokat •• rr S/()V«­álképzősnek felvesz a Pamut­textilművek Jacqu­ard Szövőgyára. A betanulási idő 12 hét, ez idő alatt havi 1000 Ft bruttó fizetést és napi 1 Ft-ért ebédet és két szabad szom­batot biztosítunk. Lakást minimális térítés mellett le­ányotthonszerű el­helyezésben adunk. Kiképzés után igen jó, 1600—2000 Ft közötti kereseti le­hetőséget nyúj­tunk. Jelentkezés írásban a P. T. M. Jacquard Szövő­gyár üzemgazdasá­gi osztályán. Bu­dapest, XIII.. Szekszárdi u. 19—25. v.ám alá. A Nögrád megyei Víz- és Csatorna­mű Vállalat szak­mai gyakorlattal rendelkező virág­kertészt keres Salgótarján, vagy közelében lakók előnyben. Bérezés a szakmai gyakor­lattól függően 10— 12 Ft. Jelentkezni lehet: Salgótarján. Faiskola u. 5. Munkaügyi osz­tály. ni lehet: Országos Tá­lal javító és Talajvé­delmi Vállalat. Szent­endre, Rómaisánc u. 9. sz. alatt. Családi ház kis kert­tel azonnal beköltöz­hetően eladó Dobó K. u. 2. alatt. Érdeklőd­ni lehet: Benke Jó­zsef, Hajek Rezső u. 14/a. A Nögrád megyei Textilipari Vállalat (Salgótarján, Má­jus 1. út 78.) azon­nali belépéssé] fel­vesz női dolgozókat gépi munkára. Jelentkezni lehet munkaügyi osztá­lyon. (lenek a pontokért. Labdarúgótorna litke megvédte elsőségét Három együttes részvételével labdarúgótornát rendeztek Mi- hálygergén. Indult: .Mihálygergo (megyei I. osztály), Litke (me gyei II. osztály), Égyházasgerge (járási bajnokság), a másodízben megrendezett tornát — a tavalyi­hoz hasonlóan — az idén Is Lit­ke együttese nyerte meg. Eredmények: LITKE - MIHALYGERGF 2:1 (1:1) Mihálygerge, 250 néző. Góllö­vő: Kovács 1., Bozó, ill,; Gordos P. E.-GERGÉ M.-GERGE 3:0 (0:0) Góllövő: Gecse (2), Gordos. LITKE — E.-GERGE 2:0 (l:ö) Góllövő: Hurják, Szabó B. Legközelebb ípolytarnócon No­vember 7. tiszteletére rendeznek labdarúgótornát. Labdarúgó NB I. B. Féltucat gól a Kőér utcában Bp. Spartacus—Nagybátonyi Bányász 6:1 (2:1) Kőér utca, UOO néző. V.: melyet a játékvezető a part- A forduló további eredmé- Egervári. BP. SPARTACUS: jelző megkérdezése után ér- nyei: Győri Dózsa — Zala­Virágh — Idei, Szűcs (Vigh), vényesített. A reklamáló Ra- egerszegi TE 3:2 (2:0), Szol­Mihalecz — Nagy, Bánvölgyi konczást kiállította, 2:1. noki MTE — Pécsi Bányász A °ö. percben szöglet után Kohász'^FO ^l^oT Ganz-MÁ­Juhasz fejelt a hálóba 3.1. VAq. _ Szállítók 3:0 (1:0), Percek alatt összeomlott a várpalota _ Békéscsaba 0:0. SÄhVz6dÄrölA lőtt Székesfehérvári MÄV ­a kapuba, 4:1. A 67. percben Oroszlány 4.1 (3.1), Kecske­a leálló védők mellett Juhász méti Dózsa — BKV Előre 3:0 Juhász, Gábor, Ádám, Olasz (Strenitzer), Simon. EDZŐ: Hidegkúti Nándor. NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ: Palhuber — Kupcsulik, Gás­pár. Szalai — László, Ra- konczás — Nagy (Sarkadi). Kovács, Veres. Kegye II. (Ro­zik). Regős. EDZŐ: Dávid Ró­bert. megszerezte harmadik gólját, 5:1. A 77. percben Veres lö­vését Mihalecz a gólvonalról (2:0). a bajnokság Állasa A hagyományokhoz híven a vágta ki A B1- percben Bán- vendégcsapat szempontjából völgyi fejesgóllal állította be jól indult a mérkőzés. A 4. percben a késlekedő védők mellett Veres 20 méteres lö­a végeredményt, 6:1. Az első félidőben kiegyen­vése kötött ki a hálóban 0:1. lített volt a játék, de Ra­A 24. percben Simon egyen­lített. 1:1. A 39. percben konczás kiállítása, és az ér­ben nem tudta átvenni a nyí Bányászt. Ezek u labdát. A 41. percben játék- vés remény maradt i vezetői segédlettel megsze- rparadásra. Jó: M rezte a vezetést a hazai Nagy, Bánvölgyi. Juhi gyüttes: Gábor lesről gólt lőtt. Szalai. László, Veres. l. Videoton Í8 19 3 6 75:33 41 2. Szeged 28 14 S 6 54:37 36 3. Várpalota 28 14 5 9 41:31 33 4. Zalaeg. TE 28 ti 3 8 47:29 32 3. Oroszlány ?8 12 6 9 46:40 32 6. Pécsi B 28 12 3 8 37:33 32 7. Kecskemét 28 12 7 9 33:22 31 8. Bp. Span.-8 10 11 7 51:39 31 ». Békéscsaba 28 12 6 10 43:38 30 IP. MA VÁG 28 10 6 12 31136 28 11. Szóin. MTE 28 8 10 10 31:39 2« 12. Szív. MÁV 28 .9 6 13 32:38 24 13. Szállítók 28 8 8 12 37:47 24 14. Előre 28 6 12 10 24:33 24 15. Ózd 28 8 7 13 32:38 23 Ili. Győri D. 28 7 8 13 30:46 22 17. Miskolc 28 6 7 15 22:48 19 18. Nagybátony 28 7 4 17 21:60 18 Labdarúgó NB II. Soha rosszabb ne legyen! A labdarúgó NB II. Északi lénybe. A 66. percben Kürti Heves hazai támadások ve- csopon-tjónaik XXV. fordulójá-. Kaszás elé ívelt, aki a hálóba aették be a második félidőt, ban a Kisterenyei Bányász, talált. 2:0. A 76. percben Libus két ízben is ügyesen és az SKSE kitett magáért. A Kürti—Tarlóst adogatás után tisztázott Pellinger és Balogh Kisterenye a sereghajtó Or- Tarlósi újabb gólt lőtt. 3:0. elől. A 72. percben ©gv hosz- mosbánya ellen győzött nagy. Tarlósi a 85. percben Vanya szú előreívelt labdárá%Turai arányban, míg az SKSE az beadását a jobb sarokba to- rajtolt és a kimozduló kapus élcsoportban tanyázó Eszter- vábbftotta. 4:0. mellett a jobb sarokba górni Vasas otthonából hozta Közepes iramú és színvona- gurított. 1:1. A gól nem szeg­ei az igen fontos két bajnoki iú mérkőzésen ilyen arányban te kedvét a vendégeknek. A pontot. Vagyis soha rosszabb is megérdemelten nyert a Kis- Percben Csala—Szeberény: adogatás után Czuder elé ke­rült a labda, aki közelről a bal sarokba gurított. 2:1. A későbbiekben Antal hagyott ki két nagy helyzetet, a ha­zai támadások ugyancsak eredménytelenül végződtek. A hazaiak a találkozó nagy ____ „ . részében fölényben játszottak, . . .. .. r ^ neZ°'t-'-' (*e a kék-fehérek kínálkozó majdon (Kürti), Taliga Ka- Gyimm SKSE: Libus - Táj- i€hetfiségeiket jobban kl:has2. szas. Edző: Szomszéd Adam, fa, Galbáes, Ludanyi - Csala, nálták, Jó Ga]:bács (a mezönv Ormosbányai Bányász: Csa- Pünkösdi — Rozgondi, Nyer- wjC(bbiaí AnlaI s-eberénvi szár — Matusz, Hasilló.' Va- ges, Czuder, Szeberényi, Ajp- - , j Antal,. Szabeuenyi, leán — Váradd, Papp dr’. — tál. Edző: Tóth István. Esz­Grolmusz, Balogh, Völgyesi, tergom: Szilkora — Fiedler, Szálkái, Karászi. Edző: Bodo- Kulcsár, Takács — Tarnóczi. la Gyula. Szendy — Marikő, Balogh, Tu­n/r -í ^ ,, , raii György (Cserép), Pellin- »as Izzó—Nyíregyháza i Me®lepetesra a vendégek ger (Csapó). Edző: Buzánszky <0:0), Volán SC—Ikarus kezdtek jobban. Az első perc- Jenő. ben Csernák védett, majd ne legyén! Kisterenye—Ormosbánya 4:0 (1:0) Kisterenye, 1000 néző, v.: Horváth. Kisterenyei Bá­nyász: Csernák — Király, Bd- bólc, Orosz — Szeberényi, Ju­hász — Vanya, Tarlóst, Nagy terenyei Bányász. Jó: Cser­nák, Bibók, Tarlósi, Taliga, illetve Hasálló, Valeán, Ka­rászi. Győri László SKSiE—Esztergomi Vasas 2:1 (1:0) illetve Szendy, Mankó. Dcmény László További eredmények: Va­1:0 2:0 (0:0). BEAC—Borsodi Bányász meaemberefte16t,t srk' Eu“10" taikozó^tóték8 ^orán^ét-két PappV SE ^:2^1:2). EVTK— eg^ Te^kütenSln a BVSC 2:1 (0:0>> Ka^^»arci­hibaC>r cSba Ak =át^dÓRÍ kösdi átívelt a' baloldalra, "a nrba csúszott. Az 5. es 6. ^ , percben Tarlósi és Nagy máj­don lövése került« el a kaput. ek-, kerüjt aki í3 M Ä« bei. al^Ä3ÄuS,l:ü ka—Sátoraljaújhely 1:0 (1:0). A bajnokság állása: adogatás után Tarlósi 16 mé­terről a bal felső sarokba A hazaiak ezután több veszé­lyes támadást vezettek, de a) tetet !:érf0lén ideiem Galbáccwl az élen ban továbbra is pontatlanok közbi® taütésszerű °ene°ntámldá ok" *** gólját 'a' játékvezető ' címen nem adta meg. Ezután A második félidőben a ven- Tl,rai és Markó hibázott nagy dégek nagy igyekezettel kezd- helyzetben, tek. Csernák három Ízben is remekül védett. A 65 perctől ismét a Kisterenye került fö­v 1. BVSC 25 13 7 5 52:22 33 2. Volán 25 14 4 7 48:23 32 3. Kossuth 25 13 6 6 44:29 32 4. Izzó 25 11 9 5 38:18 31 S. Kazincb. 25 12 7 6 34 :?7 0 Esztergom :>5 10 9 G 48:3! 29 7. NTvíresyhá^a •25 13 3 9 3R :?.3 2.9 R. Kisterenye 25 11 4 10 36:37 26 9. s.-újhely 25 9 7 9 33:26 2:7 10. Ikarus 25 10 5 10 32 :41 r.5 11. BEAC 25 R 6 11 43:49 ;;2 12. EVTK 25 6 8 11 37:50 2*0 13. SaJg. KSfc 25 7 0 12 33:45 20 14. Borsodi B. 28 7 5 13 33:43 19 15 Papp SE 25 fi 6 13 35:51 1 3 16. Ormosb. 23 2 4 19 27:84 R EZ A GÉP 1VIÁR A ROBOTOK ELŐFUTÁRA. MINDENT TUD, MINDENT ELVÉGEZ a villamos hálózattól függetlenül működő, könnyen mozgatható ROBOT MII—1-M típusú robbanómotoros he^esztóoép ALKALMAS hegesztésre, akkumulátorok töltésére, gépkocsik hidegen történő indítására, ékszíjcsatlakozással forgás átvitelre, külön adapterrel: világításra. MŰSZAKI ADATOK hegesztőáram hegesztő feszültség a hegesztőpálca max. vastagsága áramforrás hajtómotor súlya MOST KAPHATÓ! TEKINTSE MEG AZ 40—140 A S0 V 3,25 mm háromfázisú generátor SP tipüsú, kétütemű Ottó-motor 70 kg HOTOKER bemutató­termében mmm Budapest. VI., Népköztársaság útja 14. Ügyintéző: Kiss Alajos Telefon: 312-718 és 124-559. ÖTVÖZETGYÁR. ZAGYVARÓNA, keres azonnali be­lépésre vegyésztechnikusokat laboratóriumi munkára, valamint beruházási műszaki ellenőri munkakör betöltésére építéstechnikust — Szükség esetén iegényszállást biztosítunk. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a vállalat sze­mélyzeti osztályán személyesen 6—14 óráig, vagy levélben. Levélcím: Salgótarján, postafiók: 16 NÖGRÁD - 1969. október 21., kedd /