Nógrád. 1969. szeptember (25. évfolyam. 202-226. szám)

1969-09-09 / 208. szám

Labdarúgó HB III. A Mizserfa nyerte a bányászrangadót, ponto* vesztett a bajnokjelölt Vecsés Pasztán, döntetlen az üvegesek rangadóján Pásztói KSE — Vecsés 1:1 (1:0) Pásztó : 800 néző. v.: Szabó Im­re. Pásztó: Telek — Oortva. Po- zsar, Borda, Ludányi. Balogh. Győr. Klonka. Szklenar, Malik. Smolek. Edző: Veres Béla. Ideges, kapkodó játékkal kez­dődött a küzdelem. Kezdetben egyik csapat sem tudott döntő fölényt kiharcolni. A 9. percben Borda 35 méteres szabadrúgása a kapus előtt a kapufára pattant, majd onnan Szklenór elé. A meg­lepett csatár kivárt. A védők fel­szabadítottak. a 17. percben Lu­dányi, Klonka, Szklenar összjáték után Szmolek bal oldalról, 10 mé­terről a kapufát találta el. A lab­da onnan a kapus hátára, majd a hálóba esett. i:0. A 25. percben a Vecsés 16-osán Szklenór és Kal­már összecsaptak. A játékvezető mindkettőjüket kiállította. A küz­delem a sok szabálytalanság miatt tisztátalanná vált. A játékve­zető mindem ..i'ütvüLt”. Így szop játék nem alakulhatott ki. a 79. nercben Ludányi megsérült, n «•sak 4 perces ápolás után tért ’ issza. Szünet után a vendégek rohamoztak. Az 53. percben Völl­ig orl Öt méterről lőtt mellé. Mint- *'gy 25 perces vecsési mezőnyfö­lény után a 70. percben egyenlí­tettek a vendégek. Mákovecz a jobb szélen hagyta faképnél őr­zőjét. majd visszafelé ívelt, * Krausz 3 méterről a hálóbu csúsztatta a labdát fejjel. 1:1. A gól felrázta a hazaiakat, mint­egy i3 pariig a vecaésl kapu elő­Ajánlatunk a szaküzleteknek az őszi I szezonra: ! 30 literes szőlőprés 1080,— Ft #0 literes szőlőprés 1610,— 'Ft TM szekrényes morzsoló (300—400 kg/óra) 1850,— Ft ! FV—IV terménydaráló \ l (130 kg/óra) . 2140,— Ft-,>> '• —- Elektromos kukprléa- '■■■*' daráló (újdonság! 180 kg/óra) 2000,— Ft Azonnal szállítunk! Megrendelhető j- a SZÖVAKU VÁLLALATNÁL Budapest, IX., Soroksári út 16. Telefon; 140-4Ö7. terében tanyáztak. A támadósor átütő erő nélkül, öncélúan ját­szott, * így fölényét nem tudta gólokra váltani. Jó: Pozsár. Győr, Klomka. Mizserfa — Salgótarjáni Bányagép 1>0 (0:0) Kazár: 500 néző, v.: Mravik. Mizserfa: Kovács — Tőzsér G., ivakuk, Nagy, Itadics, Lászlók, Csikós (TŐzsér 1.), Susán (Géczi). cs.j ísagy helyett Kátóti, Lászlón helyett Szabó. Edző: Szabó Lász­ló. Bányagép: Pál — Juhász, Fe­renc 1., Kiss, Boldvai, Havasi, Bartha, Szabó, Ferencz II., Hoíf- mann, Fiikor. Edző: Benk'e Já­nos. Ideges légkör, kapkodás, s ki­maradt helyzetek jellemezték az első játékrészt. A kihagyott gól­helyzetek aránya az első félidő­ben a Mizserfa juvára billeni. Szünet ulán alacsony színvonalon folyt a küzdelem. Csikós, Lászlók megismétellek Susán első félltle­Í i „bravúrját”. A kapu közvetlen özeiében hibáztak. A mérkőzés egyetlen gólja a 78. percben esett. A csereként beálló Szabó volt eredményes. Csikós partradobásu Tőzsér 1. elé szállt. Az összekötő keresztbe vágott labdáját Szabó a jobbra mozduló kupus mellett a bal sarokbu fejelte. Egyénileg: Tőzsér E., TŐzsér 1., Géczi, illetve Pál, Boldvai játéka dicsérhető. Zagyvapálfalvi Építők — Salgótarjáni Üveggyár 0:0 £agyvap&lialvu: 500 néző. v.i Koch. Zagyva paifalva: Nagy — Mii- kolozi, Csikó« I„ Öze, Deméndl, Gáspár, Lőrinci, pepsinszkl. Mát­rai I,, Csikós II., Losoncai (Kom- ka). Edző: Kovács Ernő. 8t. Üveggyár: Molnár ~ Oodó, Diószegi. Klement, Budavári, Eisler, Bodor, Seprényl (Gortval), Fehérvári. Molnár, Szabó. Edző: Balga Károly. Az első percben Mátrai I. le­rázta védőit, s védhetetlen gólt lőtt, a játékvezető nagy meglepe­tésre kezezés elmén nem adta meg a gólt. A 11. percben Mis- kolczl 20 méteres szabadrúgását a kapufa mentette. A 22. percben LŐrlncz hibázott öt méterről. Csap­kodó, alacsony színvonalú volt a küzdelem. Szünet után a 46. percben özét és Bodort egy Bsz- szecsapás után a játékvezető le- küldte a pályáról. A 49. percben tíz másodpercen belül kétszer is A Nógrád megyei Tex­tilipari Vállalat felvé- í telte keres női dolgozókat, akik a női szabó szakmában gyakorlattal rendelkeznek. Jelent­kezni lehet: a vállalat munkaügyi osztályán, Salgótarján, Május I üt 18. Tekintse meg a Budapesti Őszi Vásáron a LAM PART pavilonban (Petőii-csarnok 1|A) az önálló LAMPART-ZIM ÜJ TŰZHELVCSALÁDOKAT' Labdarúgó NB I. B Keserű pirula Békéscsabai Előre—Nagybátonyi Bányász 4 0 '2:0) kézzel nyúltak a labdához az üveggyári védők. A mérközésve- zető nem látott szabálytalanságot. Kemény belemenésekkel tarkított volt a küzdelem. Az üveggyáruk is harcoltak ki helyzeteket. A befejezésekkel nem volt szeren­cséjük. a 60. percben Mátrai I. öt méterről a kapufára fejelt, majd az elépattanó labdát a ku­pus nagy bravúrral kiütötte. A helyzetek alapján a zagyvapál- falvlak álltak közelebb a győze­lemhez. Jó: Miskolcit, Csikós I., Csikós II, 111.: Diószegi, Budavári, Fehérvári. Ep. Gép. — llulasaagyarmatl Dózsa 3:1 (2:1) Balassagyarmati .írni néző. Ve­zette: Turdesán. Balassagyarmut: Tájt! — Mn­ruzs, Kalcsó, Juhász. Gnl. Mészá­ros. Rátóczki. Dallos Melega), Balázsi, Férem:/.. Varga. Edatií Kalcsó Mátyás. Már u 2. percben megszerezhették volnn a vendé­gek a vezetést. A gól helyett 1 méteres közvetett szabadrúgáshoz Jutottak. A huzal védők tisztáz­lak. A következő percben veze­tést szerzett a Dózsa, Ferencsllt hal méterről fejelt a hálóba. 0:1. Kn légkezelés után egyenlített a vendégcsapat. Jobb szélen futó támadás végén Lauher III. lőtte a sarokba a labdát. 1:1. A 26. percben Tajtl lábbal tisztáz, gól­veszélyes helyzetben. A 32. perc­ben a fedezetlenül hagyott Cslcs- man lő védhetetlen gólt. 2:1. A télidő utolsó perceiben a hazaiak lendületét biztosan hárította o vendégcsapat védelme. Rátóczki öt méterről lőtt fölé. A 67. perc­ben egy gyors balassagyarmati támadás után majdnem öngól született. A kapufa mentett. A 82. percben Ferencslk lövése csattant a kapufán. A 86. perc­ben a csereként beálló Rácz gól­lal mutatkozott be. 3:1. A jó ira­mú küzdelemben a határozottabb támadó játékot játszó csapat győzött. A balassagyarmati csapatból senki sem dicsérhető. Kőbányai Sörgyár — Karancslnnujtő 4:0 (2:0) Kőbánya, 200 néző, v.: Tóth. Karancslapujtö: Tóth A.. — Gordos, Kovács (Lava) F.), Lan­tos. Tóth F., Serfőző, Oraveez, (Novék), Somosköi, Tórák, Varga, Tóth S. Edző: Takács Dániel. Már a második percben gyors kőbányai támadás végén á há­lóba táncolt a labda. 1:0. Válto­zatos játék volt a folytatás. A karancslapujtö! támadósor nem találta meg a jól alkalmazott les­taktika ellenszerét, s igen sok támadásuk akadt, el az ellenfel 16-osa előtt. A 25. percben a ha­zai csatárok szemfülessége üjabb gólt eredményezett. Kavarodás után a kipattanó labdát közelről rúgták a hálóba. 2:0. A rajta­ütésszerű ellentámadások során Tóth és Tórák hagytak ki bízta­zaiak rohamoztak, seriozo a fiatal kapus, Tóth bravúr­ral védte. A 70. percben Gordost az ellenfél középcsatára ököllel arcul ütötte. Gordos több perces ápolás után vállalta a já­tékot. Az utolsó percekben ósz- szeroppant a tapujtől védelem, serfőző a 78. percben öngólt vé. tett. 3:0. A 82. percben egy vá­ratlan távoli lövés Tóth hasa alatt jutott a hálóba. 4:0. Jó: Gordos. Lantos, Varga. A TOTO 36. HETI EREDMÉNYE 1. SZMT—Videoton 2 0:1 2. Bp. Spart.—Kecskemét X 1:1 3. Szfv. MÁV—BKV Előre x 1:1 4. ZTE—FOS FED x 1:1 5. Oroszlány—Pécsi B. 1 3:2 6. Fűzfő—MÁV DAC X 1:1 7’ Máza-Szászvár—Pápa x 1:1 8'. Bauxitb.—Kaposv. K. x 2:2 9. EVTK—BEAC 1 5:2 10. Gyula—Bocskai SE 1 4:0 11. Cegléd—MGM Debr. 2 1:3 12. Mezőkov.—KISTEXT 2 0:1 13. DVSC—Szóin. MÁV X 0:0 plusz 1. M Ikarus—Sátoraljaújhely 1 3:2 Békéscsaba: 0500 néző, v.: Hévízi. BÉKÉSCSABA: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel. Kiss, Dobó, Moós, Bertók (Csullk, 74. perc), Németh, Schneider (Száraz, 74. perc). EDZŐ: Pillér Sándor. NAGYBÁTONY: Szekeres — Kakukk (Regös, a szünet­ben), Gáspár. Szalal, Kupcsu­lik, Romhányi, Kegye I., Ko­vács, Veres (László, a szü­netben), Rátkai', Nagy. EDZŐ: Dávid Róbert. Hazai rohamokkal indult a mérkőzés. Már az első perc­Szünet után erősítettek a borsodiak. A hazaiak, első­sorban a védelem. 25 percig jól állta a rohamokat. A 71. percben Urbán egyéni akció­ben jobb oldali támadás vé­gén Schneider, Dobó beadá­sát a felső kapufára fejelte. Nagy nyomás alatt állt a nagybátonyi kapu. Pár perc­cel később Lengyel szabad­rúgása a sorfal fölött a felső kapufáról vágódott a me­zőnybe. A 12. percben szerez­ték meg a hazaiak a vezetést. Németh Bertókot szöktette, a középcsatár az alapvonalról középre ívelt, a Jó ütemben érkező Dobó magasan fel­ugorva védhetetienill tejelt a hálóba. 1:0. A vezető gól után kiegyensúlyozottá vált a küz­delem. Nagybátonyi ellentá­madások futottak a széleken. A 30. percben egyenlítés! al­kalmat szalasztott el Nagy. Veres beadását öt méterről hagyta ki. A 43. percben vá­ratlanul egy kapu előtti tö­mörülés után Gáspár röviden hazafelé mentett, Németh el- . csípte a labdát, s a kapus mellett a kapu közepébe lőtt. 2:0. Szünet után fokozódott a játék irama. A Nagyba tony nem állt be védekezni. A nyíltsisakos játék javított a színvonalon. Az 57. percben Dobó lerázta a nagybátonyi védőket, s jó helyzetben az 5-ös sarkáról Önzetlenül be­felé játszott. A védők felsza­badítottak. A 65. percben Né­meth a kifutó kapus mellett lőtt az üres kapu mellé. A nagybátonyi ellentámadások a békéscsabai 16-osnál csak a közvetlen védelemnek adta c munkát. A támadók . nem vállalkoztak lövésekre. Mind­egy 30 perces változatos játék után három perc alatt újabb két gólt ért el a Békéscsaba. A 75. percben Moós átadását lőtte Száraz a kapu közepébe 3:0. A 78. percben Moós volt eredményes, 18 méterről éle­sen a bal kapufára lőtt, s a labda onnan vágódott a háló­ba. 4:0. A mérkőzés első és utolsó 15 perceitől eltekintve a küz­delem változatos volt, s a Nagybátony nem játszott alá­rendelt szelepet, • csupán tá­madósora gyengélkedett. Az ellenfél csatárai határozottab- bak voltak Az eredmény a •játék képe alapiján túlzott-. Egyénileg Tóth, Kvasz; Len­gyel, Németh,’ illetve Romhá­nyi. László játéka dicsérhető. A labdarúgó TVB I. rB álláss l. Videoton 22 18 1 5 61:27 33 2. Várpalota 22 12 4 ti 38:24 28 3. Oroszlány 22 11 ti 5 39:26 "8 4. Z.-egerszeg 22 10 ti 6 37 :Z2 26 5. SZEOL 22 10 6 ti 41:32 £8 ti. Pécsi B. 22 11 4 7 28 :27 26 7. Kecském. 22 9 7 ti 25:17 25 8. Békécs. 22 11 3 8 38:30 25 9. MA VÁG 22 9 5 8 23:20 23 lü. Bp. Spart. 22 ti 9 7 32:29 21 11. sz. mte 22 7 7 8 25:32 21 12. Szállítók 22 ti ? '9 32 *35 19 13. BKV El. 22 5 8 9 17:24 18 14. ózd 22 ti 5 11 24:33 17 15. Szf. MÁV 2* ti 4 12 17:3? 16 16. Gy. Dózsa 22 5 ti 11 18:34 16 17. Miskolc 22 4 ti 12 16:38 14 18. Nagybát 22 S 4 13 15:44 14 Borsodi B.—Kisterenyei B. 3:1 (1:1) Kisterenye: 800 Kristóf. néző. V.: Borsodi Bányász: Czibere — Négyesi, Csetfalvi, Tátrai, Csipke, Katona, Lukács, Bó- dis, Urbán, Nyíri (Schwerla), Verebélyi. Edző: Tiba Sán­dor. Kisterenye: Csernák — Ki­rály, Bibók, Orcaz, Végvári, Juhász, Vanya (Sándor), Sze- berényi, Tarlósi, Taliga, Ka­szás. Edző: Szomszéd Adám. Az Északi csoport bányász- rangadóján a Kisterenye kez­dett jobban. A vendégek vé­dekezésre rendezkedtek be, s átadták a játéktér kétharma­dát. A 7. percben Tarlósi, a 9. percben Szeberényi lövé­sét védte Czibere. A 15. percben szerencse kísérte a kisterenyei támadásokat. Tar­lósi vezette fel a labdát. 18 méterről lőtt, s a labda az éles lövés nyomán a bal sa­rokba vágódott. 0:1. A gól után a borsodi ellentámadá­sok elakadtak a jól záró kis­terenyei védelmen. Üjabb hazai percek következtek. Tarlósi lövéseit nem kísérte ezúttal szerencse. A 35. perc­ben a felső kapufát találta el. A félidő utolsó perceiben bal oldali borsodi támadás végén jól ívelt beadást Ur­bán közelről a hálóba rúgta 1:1. val szerezte meg a vezetést. A terenyeiek ellentámadásai a támadók hibájából nem jár­tak eredménnyel. A 78. perc­ben hazai rohamok között a Borsod növelte előnyét. Bó- dis juttatta a labdát a háló­ba. 3:1. A gól után a Kis­terenye megkísérelte a lehe­tetlent, mezőnyfölényt harcolt ki. helyzetei változatlantil kihasználatlanok maradtak A 80. nercben Kasza., lövé­sét. a 85. percben Tarlósi fe­jesét védte Czibere. Az ellentétes félidőből á'ló mérkőzésen a .szerencsésebb csapat győzött. Jó: Czibere, Tátrai. Csipke. Urbán. illetve Orosz. Juhász. Taliga. Tarlósi. ÉSZAKI CSOPORT 1. BV8C 19 10 5 4 39 :17 25 2. Nyíregvh. 19 11 3 5 31:20 25 3. V. izzó 19 9 ti 4 32:14 24 4. Volán SC 19 10 3 ti 33:16 23 5. K. KF8E 19 9 4 ti 27:22 22 ti. K.-barcika 10 8 ti 5 23:21 22 7. Eszterg. 10 7 7 5 34:24 21 8. K.-terenyp t9 8 4 7 25:24 20 9. S.-újhely 19 ti 7 ti 21:19 19 10. Ikarus 19 8 3 8 22:29 19 11. beac 19 ti 5 8 30:32 17 12. EVTK 19 5 ti 8 26:32 16 13. B. Bany. 19 ti 4 9 25:31 16 14. Papp J. SE 19 5 5 9 27:34 15 15. SKSE 19 5 4 10 23:3ti 14 1«. Ormosb 19 1 4 14 19:titi ti Importáltuk l Megérkezett szaküzleteinkbe a 9 CM-es bevéső ajtódiópánt MEGVÁSÁROLHATÓ A FŐVÁROSI VAS- ÉS EDENYBOLT VÁLLALAT vasszakuzleteiben. VEVŐSZOLGÁLATUNK: Budapest, VII., Rekóczi út 24. Telefon: 224-415. , A O R O K K K Pest—Nógrád—Komárom megyei Mezőgazdasági El­látó Vállalat! Értesítjük ügyfeleinket, hogy a Buda­pest, XIV., Cservenka Miklós út 107. sz. alatti telepün­kön Hseptemher IS —30 hős ölt LELTiROKIÁK. Ezalatt a mezőgazdasági gépek, á len- és kenderáruk, á ruházati cikkek és a hengerelt-, húzott áruk kiadása és átvétele szünetel. Kérjük T. ügyfeleinket, hogy meg­rendeléseiket . szeptember 12-ig jutassák el hozzánk, hogy azokat — a készlettől függően — még a leltáro- zás előtt teljesíthessük NÓGRÁD — 1969. szeptember 9., kedd i