Nógrád. 1969. szeptember (25. évfolyam. 202-226. szám)

1969-09-11 / 210. szám

Idegenben győzött a Bgy. SE, Dejtár és Romhány Egy góllal nyert Somoskőújfalu és érsekvadkert — A St. ZIM legyőzte Mátra nova kot — Négy kiállítás három mérkőzésen A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság V. őszi fordulója is­mét egy sor meglepetést hozott. Három találkozón az idegenben sze­replő csapatok arattak sikert. A listavezető Balassagyarmati SE 4:2- re győzte le a Vörös Csillag SE kapusgondokkal küzdő csapatát, s mivel az St. ZIM együttese legyőzte a rivális Mátranovákot, a gyar­matiak előnye három pontra nőtt a bajnoki táblázaton. A kiesés el­len küzdő Dejtár értékes s^cét pontot szerzett 3:2-es győzelmével a Ju- risits SE-tői. A forduló legnagyobb arányú győzelmét Romhány csa­pata szerezte Mihálygergén az egy félidőn át jól játszó hazaiakkal szemben. Somoskőújfalu csapata egy góllal nyert Raglyasalja ellen mim Érsekvadkert együttese Szorospatakkal szemben. Az I. félidő­ben még vezetésre szert tett Szécsény szünet után a sérülés miatt kiállt Csatlós nélkül visszaesett, s nem tudta meggátolni a Bgy. Vo­lán győzelmet. A fordulóban Karancskeszi csapata volt szabad, s kapta 0:0 gólaránnyal a visszalépett Forgács két pontját. Sajnálato­san emelkedett a kiállítások száma. Három csapatból négy játékos került a kiállítottak listájára. Bgy. SE — Vörös Csillag SE 4 :2 (1:1) Rétság, 400 néző, v.: Balázs II. J. Bgy. SE: Tományi (Treso) — Ró- nási. Fábián (Forrai), Bartha — Badó, Pál — Vidámi, Varga, Lu­kács, Cseri, Huttyán. Edző: Vido- musz János. Vörös Csillag SE: Nagy — Szarka. PusniK., Bohati (Csókási) — Telek, Lisztóczki — Ubrankovics, Tarjáni, Szomszéd, Kozma. Donkó. Edző: Pellegrényi «ános. Az I. félidőben közepes iramú, alacsony színvonalú játék folyt. A 20, percben a gyarmatiak szerencsés góllal megszerezték a vezetést. Tíz perc múlva Ubran­kovics díszkíséret mellett kiegyen­lített. A 39. percben Fábián meg­sérült, s Lukács lett a középhát­véd. Szünet után tíz percig nagy iramot diktált a Vörös Csillag SE. Donkó kétszer is hibázott gól­helyzetben. Ezután a gyarmatiak fokozatosan fölénybe kerültek. s tíz perc alatt két gólt lőttek. A hazaiak még szabadrúgásból szé­pítettek, de a hajrában alulma­radtak. A 75. percben a játékveze­tő Csókásit sportszerűtlenségért kiállította. Góllövő: Varga (2), Pál, Huttyán, ill.: Ubrankovics és Don­kó. Jó* Fábián. Pál (a mezőny legjobbja), Vidámi. Varga, ill.: Nagy. Pusnik, Tarjáni. Kozma. Dejtár — Jurisits SE 3:2 (2:2) Nógrád, 200 néző, v.: Saár II. Dejtár: Farkas.— Gál, Maczkó, Sárosi, Kremnicsán. S. — Gréczi II., Kovács — Bacsa, Szűcs, Kremnicsán G., Sztankó. Edző: Bihari Ferenc. Jurisits SE: Miha- lik — Plachy, Szolik, Üjhelyi — Hessz, Molnár — Tóth II., Tóth I., Novák, Máthé, Pásztor. Edző: Bá­lint Ferenc. Nagy irammal kezd­tek a Jurisits játékosai. A 8. percben Novák beadását Máthé helyezte a hálóba, majd Novák szögletét az előretört Szolik vág­ta a kapuba. Ezután, a 0s.1táúa.k. irányították ä játékot."Kremni- osán G. kiugrott Maczkó , labdá­jával, s a kapusról kipattanó lö­vést Szűcs sodorta a hálóba. A 37. percben a félpályától Szűcs három védőt kicselezve 16 méter­ről a bal sarokba bombázott. Szü­net után nyomasztó fölényben játszottak a nógrádiak, de a , lói megszervezett dejtári védelem lel­kes játékkal mindent hárított. A szórványos dejtári t ellentámadá­sok a 85- percben Hoztak sikert: Szűcs keresztlabdájából Kovács megszerezte a vendégek győztes gólját. Jó: Maczkó (a mezőny legjobbja). Szűcs, Gréczi II.. Ko­vács, ill.: Szolik. Tóth I.. Máthé. Romhány — Mihálygerge 5:1 (1:1) Mihálygerge, 300 néző, v.: Dóra. Romhány: Varsa J. — Sarankó J.. Antal, Sarankó S. — Varga S. Sa­rankó Gy., — Varga I., Kaliczka, Kelemen, Túri, Meló J. Cs.: Mé­száros, Saliga. Edző: Juhász L.-ijos. Mihálygerge: Soós — Fenes, Nyer­ges S.. Miklós — Oravecz L.. Szi­lágyi — Gordos T., Egyed R.. Var­ga. Nyerges J., Zsély. Cs.: Ker­tész. Nyerges Z. A jól kezdő ha­zaiak az első húsz percben sok gólhelyzetet teremtettek, de csak egyet sikerült értékesíteniük. A vendégek csak a félidő végén egyenlítettek. Szünet után egyre nagyobb fölénybe került a rom- hányi csapat, s a forduló legna­gyobb arányú győzelmét aratta a sportszerű mérkőzésen. Góllövő: Kaliczka (2). Kelemen (2). Mészá­ros. 111.: Egyed R. Jó: Sarankó S.. Kaliczka. Kelemen, ill.: Szilágyi. Egyed R. « Somos — Baglyas 1:0 (1:0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Varga. Somos: Szekeres — Ke- mencsik, Lengyel, Angyal I. — Angyal II., Szuhányi — Szabó, Kovács, Berta, Nagy. Balázs I. Edző: Tóth István. Baglyasalja: Geszti — Gyimesi, Szászi, Hor­váth — Iványi J., Kovács — Mol­nár, Iványi P., Iványi G., Me* nich, Ondrék. Edző: Szabó K. Ist­ván. A közepes iramú mérkőzés I. félidejében a vendégek vezettek több támadást, de a góllövéssel hadilábon álltak. A 44. percben Kovács előreívelt labdáiét Balázs , T. ,jcL. .^kifutó Geszti felett a hálóba emelte. Á 47. percben Molnárt, a 70. percüféh pedig Iványi G.-t ál­lította ki a játékvezető. A szám­beli fölénybe került somosiak többet támadtak, de a jól tömörü­lő bagivasi • védelem, mindent há­rított. Jó: Kemencsik. Lengvel. Nagy, ill.: Geszti (a mezőny leg­jobbja). Szászi, Horváth. Bgy. Volán — Szécsény 4 :2 (1:2) Balassagyarmat, 200 néző, v.: Bures. Bgy. Volán: Boldogh — Deme. Magos, Bernáth — Horváth, Mihály — Rónási, Váradi, Fedor, Hegedűs, Józsa. Cs.: Deák. Edző: Kiss Jenő: Szécsény: Orosz — Berkes, Kiss, Takács — Velenczei, Pék — Bagyinszky, Mester, Csat­lós, Baras, Nyíri. Cs.: Czeglédi. Edző: Bagyinszky Jenő. Az I. fél­időben, amíg erővel bírta, a ven­dégcsapat látszott fölényben. A 43. percben Csatlós bokasérülést szenvedett, s kiválásával szünet után a gyarmatiak vették át a iáték irányítását, erő- és me- sőnyfölényben játsszva gólhelyze­teik alapján még nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Góllö­vő: Hegedűs (3). Fedor, ill.: Csat­lós, Mester. Jó; Horváth. Fedor, Hegedűs, Józsa. ill.: Kiss. Mester, Boros. St. ZIM — Mátranovák 2:0 (0:0) Forgács-bányatelep: 300 néző, v.: Kakukk. St. ZIM: Kuloványi — Vári. Flaskai, Piskátorisz — Hadik, Geszner (Gyürki) — Galló, Oravecz. Pindroch, Bandúr Gy., Dudás. Edző: Bandúr Mihály. Mátranovák: Szoó — Tóth. Gecse 1., Répás II. — Kun, Mészáros — Gecse E., Kiss, Sípos, Varga, Kecskés. Edző: Gecse Lőrinc. Erős iramú mérkőzést vívott a két csa­pat. Az I. félidőben mindkét csa­társornak egy-egy óriási gólhely­zete maradt kihasználatlanul. Szünet után Pindroch és Flaskai helyet cserélt, s a ZIM átgondol­tabb támadásokat vezetett. A 75. percben a beívelt szögletrúgás­ból Oravecz fejelte a hálóba a labdát. 1:0. A 83. percben 12 mé­terről kapásból ismét Oravecz bombázott a bal felső sarokba. 2:0. A mérkőzés végén a játékveze­tő Sípost kiállította. Jó: Kulová­nyi, Flaskai, Oravecz. Dudás, Ban­dúr Gy., ill.: Szoó, Gecse I.. Kecskés. Varga. Érsekvadkert — Szorospatak 1:0 (1:0) Érsekvadkert, 300 néző, v.: Cseh. Érsekvadkert: Csabák — Kristók 1., Halai S., Márton — Kordély, Szabó P. — Poroszka, Csernák, Halaj J.. Szabó J., Jakubecz. Cs.: Adame K., Pistyur. Edző: Cser­nák János. Szorospatak: Balázs — Tóth J., Székely. Szabó F. — Ba­rabás, Dancsok — Kovács, Kra- 1ecz, Mátrai, Bettes, Papp. Cs.: Érsekmurányl. Edző: Mátrai György. Jó iramú, változatos mér­kőzés. A nagy lelkesedéssel ját­szó . vadkerti együttes izgalmas küzdelemben megérdemelten sze­rezte meg az értékes két pontot, a több gólhelyzetet hibázó Szo­rospatakiakkal szemben. Góllövő: Poroszka. Jó: Csernák. Kristók I., Csabák, Korbély. Szabó P., ill.: Székely. Barabás. Dancsok. A bajnokság állása APRÓHIRDETÉSEK Szeptember nyolca­dikén reggelre eltűnt 6 darab pulyka. A becsületes megtalálót iutalombam részesí­tem. Salgótarján, Rá­kóczi űt 280. A KŐBÁNYÁI GYÖGYSZER- ARUGYAB hűtőgép­szerelőket és -kezelőket j ' azonnal (elvesz kedvező | izetési feltételek, j Minden szombat szabad leien tkezés: Kőbányai Gyógyszer­árugyár Munkaügyi Osztály. Budapest, X., jryömrői út 19—21. Műhelyemet Salgó­tarján, Karancs utca 6 számról Rákóczi u. 35. szám alá (udvar­ba. Jégbüfé mellé* áthelyeztem. Faragó­né, műanyaghegesztő, öngyújtó-, cippzárja- vltó Nagybárkányi, ösz­szetartás Mg. Terme­lőszövetkezét trakto­ros jogosítvánnyal redelkező traktoro­sokat alkalmaz. Je­lentkezni lehet a ter­melőszövetkezet elnö­kénél Nagybárkány- ban. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. Fizetés megegyezés szerint. Vizsgázott kazánfű­tőt azonnali belé­péssel felveszünk. Bér megegyezés szerint. Lakást adni nem tu­dunk. Útiköltséget csak felvétel esetén térítünk Nógrád me­gyei Patyblat Válla­lat Salgótarján. Az IBUSZ külföldi, társasutazást szervez a Szovjetunióba. Uzs- gorod és környékének megtekintésére. Idő­pont : 1969. október 14—18-ig. . Részvételi díj: kb. 1300 — Ft. 4- költőpénz. Jelentkezni lehet az IBUSZ salgó­tarjáni irodájában. Férfi raktári csoma- golót felvesz a PIERT Vállalat, Sal- góbánya. Kereseti le­hetőség;. havi 1600 forint. 601-es Trabant el­adó. fehér, egy éves, garazsírozott. Ludányi Béla, Pásztó, Akácfa u. 13. Megtekinthető: 17 órától. Telefon: 8—16 óráig, Salgótar­ján, 20-35. Garázs kiadó Pécs- kő utcában. Érdek­lődni: Salgótarján, Úttörők út 29. Vajda. Értesítjük kedves ügyfeleinket. hogy ’irodánkat a Karancs utcából Rákóczi u. 35. szám alá (Jégbüfé mellé) helyeztük át. Magyar Hirdető ki- rendeltsége, Salgótar­ján. Felveszünk 16 évet betöltött nődolgozó­kat folyamatos mű­szakba. Minden le­dolgozott 6x8 órás munkaidő .után 2. sza­bad napot biztosítunk. Kereseti lehetőség kb. 1 hónap után 1600.— Ft-tói 2000,— Ft-ig. Szállást és ebédet 1 hónapig díjmentesen biztosítunk. Cím: Du­na Cérnázógyár, Bu­dapest, XI.. Ibrahim >i 27. 1. Bgy. SE 20 16 1 3 66 :21 33 2. M.-novák 20 12 6 2 44:15 30 3. Sz.-p&tak 20 12 3 5 31:15 27 4. Somos 20 10 4 6 29:16 24 5. Bgy. Volán 20 10 3 7 46:30 23 6. Szécsény 20 9 5 6 41:37 23 7. Romhány 20 10 2 8 40:35 22 8. Jurisits SE 20 9 3 8 33:37 21 9. St. ZIM 20 9 1 10 47:40 19 1Ó. K.-keszi 20 8 3 9 36:35 19 11. É.-vadkert 20 7 5 8 23:41 lí! 12. Vörös Csili. 20 5 7 8 31:39 17 13. Baglyas Dejtár 20 4 7 9 21:40 15 14. 20 6 2 12 22:40 14 15. M.-gerge 20 4 3 13 25:54 11 16. Forgács* »Visszalépett. 20 1 1 18 8:48 3 SPORT Honvédelmi lövészverseny megyei döntője Salgótarjánban Mint ahogy lapunk szep­tember 5-i — pénteki — szá­mában tájékoztattuk olvasó­inkat, az MHSZ Nógrád me­gyei Vezetősége vasárnap megrendezte a honvédelmi lövészverseny megyei dön­tőjét. ' Pontosan délelőtt 10 óra kor Szederjest Barnabás, az MHSZ Nógrád megyei titkár­helyettese meleg szavakkal köszöntötte a felsorakozott versenyzőket, akik a nyílt irányzékú kispuska tízlövéses fekvős számát lőtték. Az ifjúsági kategóriában 20, a felnőttkategóriában 24 ver­senyző küzdött a megyei baj­noki címért és azért a jog­ért. hogv megyénket az ok­tóber 5-én lebonyolításra ke­rülő országos döntőn képvi­selhessék. Dicséret illeti a jó felké­szülésért és az ennek alap­tan elért jó eredményeként a Balassagyarmat járás. Salgó­tarján város versenyzőit, akik a versenyben csapatelső he­lyezést értek el; de ki kell emelni a salgótarjáni. Szé­chényi. pásztói járá= verseny­zőit is. akik második, illetve harmadik helyezésükkel hív­ták fel magukra a figyelmet. Az elért eredmények alán­ján Nógrád megyét az or­szágos döntőn kategóriánként az alábbi válogatottak kép­viselik. Cttörő (légpuskás) kategó­riában : Prajisnár József 68 köregy­ség, Starján város; Kiss Zol­tán 67 köregység, Starján já­rás; Végh Flórián 66 kör­egység, Szécsény járás; Do- man Imre 66 köregység. Szé- csény járás. Ifjúsági (kispuskás) kate­góriában : Öze Zoltán 83 köregység. Starján város; Gemer Sándor 82 köregység, Bgyarmat já­rás; Andrecsák István 82 kör­egység, Starján járás; Mol­nár László 81 köregység, Bgyarmat járás. Felnőtt (kispuskás) kategó­riában: > Futó Sándor 94 köregység, Starján város; Hracskó Já­nos 92 köregység, Starján já­rás; Angyal Zoltán 91 kör­egység, Starján város; Jakus József 89 köregység. Bgyar- mat járás. A válogatott keret tagjai személyi fegyverként (amivel személyenként a versenyre készülnek) légpuskát, illetve kispuskát nyertek klubjaik­nak, melyet ünnepélyesen nyújtott át az MHSZ Nógrád megyei Vezetősége nevében Szederjes; Barnabás. A honvédelmi lövészver­seny 1969. évi megyei egyéni és csapatbajnokai és he­lyezettjei: Ifjúsági kategóriában: 1. Öze Zoltán 83 köregység. 2. Gemer Sándor 82 köregy­ség, 3. Andrecsák István 82 köregység. CSAPATBAJNOK: 1. Balassagyarmat járás: Balázs János, Gemer Sán­dor, Molnár László 237 kör­egység. 2. Salgótarján járás: Sunyurik István, Andre­csák István, Rubin György 231 köregység. 3. Pásztói járás: 1 Gyetváp Gyula. Kiss Ist­ván. Tóth László 227 kör- egvség. Felnőttkategóriában me­gyei bajnok: 1. Futó Sándor 94 köregv- ség, 2. Hracskó János 92 kör­egység. 3. Angyal Zolán 9t köregység. Csapatbajnok: Salgótarján városi. Futó Sándor, Angyal Zoltán, Sidelszki István. Pi- linyi István 265 köregység. 2. Balassagyarmat járás 252 köregvség. 3. Szécsény járás 245 kör­egység. MINEK A VERSENYNAPTAR... A balassagyarmati atlétáit panaszolják. A megyei atlé­tikai szövetség ez évben már a második megyei bajnokság megrendezését halasztotta cl, mégpedig a megyei összetett bajnokságot és a megyei vál­tóbajnokságot. A programvál­tozásról'. az> egyesületet csak az utolsó pillanatban értesí­tették, akkor is csak több­szöri érdeklődésükre. Ezek- után azt kérdezik a balassa­gyarmati atléták, hogy ho­gyan készüljenek fel ilyen körülmények között a verse­nyekre. ha azok megrendezé­se egyáltalán nem biztos. Na­gyobb figyelmet kérdek e té­ren a szövetségtől. Így mun­kájuk kárbavész. és nem utolsósorban csökken a ver­senyzési kedv is. Segédmunkásokat— alkalmi munkásokat is — felvételre keres a SZÉCSÉNYI TÉGLAGYÁR, Magas, darabbéres kereset. Alkalmi munkásoknak a végzett teljesítmény alapján naponkénti fizetés. Jelentkezni lehet a SZÉCSÉNYI TÉGLAGYÁRBAN, éredeklődni telefonon: Szécsény 52. A városgazdál­kodási üzem Salgótarján, Ker­tész úi 2/b. felvé­telre keres parképítő segéd­munkáso­kat (nyugdíjasokat Is felveszünk.) Jelentkezés az üzem irodátán mindennap 8—12 óráig. A Balassagyar­mati Ingatlankeze­lő Vállalat fel­vételre keres ÉPÍTÉSZ­TECHNIKUST, MŰVEZETŐT (legalább 5 éves gyakorlattal), valamint belső ellenőrt (közgaz­dasági technikum­mal vagy mérleg­képes tanfolyam­mal rendelkező személyt.) Fizetés megálla­podás szerint. Telentkezésr Ingatlankezelő Vállalat Balassa­gyarmat. Kossuth L. u. 35. sz. alatt. építkezők FIGYELEM! A SZÉCSÉNYI TÉGLAGYÁR jelenleg értékesíteni tud osztályozott, kisméretű téglát 10%-, vagy 30%-kal olcsObb Áron, mint az I. o. kisméretű tégla ára. A téglát azért adhatjuk olcsóbban, mert egyik vége esőverett, egyébként jó, a szabványnak megfelel. Sürgői értékesítését a helyhiány tette szükségessé. Szállítható bármelyik napon. Érdeklődni lehet a SZÉCSÉNYI TÉGLAGYÁRBAN vagy telefonon: Szécsény, 58. Útban Krakkó felé KECSKEMÉTI PETŐFI — SALGÓTARJÁNI KOHÁSZ 111:107 (48:39) Salgótarján, v.: Szarvas. Kecskemét: Tóth, Ruszkaí, yCsikai,t'Sfeatiá, Ősápyi; cs.: kovács, Farkas. Vasvári. Kohászok: Szert, Babjak, Plachy. Kovágö, Csuka; cs.: Dombi. Boronyai, Tóth, Bab­ka, Palla, Túrán. A kosárlabda NB I. egyik reprezentánsa a Kecskeméti Petőfi férficsapata a krak­kói stadion avatására Krak­kó felé utaztában Salgótar­jánban edzőmérkőzést .ját­szott. A kohászoknak a va­sárnapi bajnoki rajthoz jól jött a kiváló játékerőt kép­viselő együttes útmegszakí­tása Az edzőmérkőzésen az első játékrészben a védeke­zést elhanyagolva, mindkét együttes a támadásra fektet­te a fő súlyt. A vendégek Játékstílusa a gyors labdake­zelés és indítások, távoli do­bások, a szünet előtt kilenc­pontos vezetést eredményez­tek. A kohászoknál jelent­keztek a régi hibák. A táma- dásszövás jóval lassúbb volt, hiányoztak a tért nyerő. hOísszú indítások: Labdaveze­téssel jutottak el a palánkig. Változatlanul a középpályá­sokat keresték. Szünet után a kohászok is gyorsítottak. A gyors, hosszú indítások, Csu­ka és Szert betörései és tá­voli dobásai a második já­tékrészben 68:66-os kohász­győzelmet biztosították. A végső győzelemhez ez kevés­nek bizonyult. A jó iramú, kemény, színvonalas edző­mérkőzés jó lehetőségeket nyújtott Szarvas edző számá­ra. részint a taktikai hiányos­ságok csiszolásáira, másrészt az állóképesség fejlesztésére. Legjobb dobók: Csikai 22, Tóth 16. illetve: Csuka 38. Szert 23, Babják 12, Kovács 12. Hird n ® ti í a sAÓéfKiÁJb-ban; Ipari üzemünkbe beto­nozol munkára 1. őszi ál \ ii férfi Duna­és női kavics munkaerőt felveszünk. Kereseti lehetőség. korlátlan mennyiségben 2200—2800 forint. Öt­kapható! Vác és Vidéke napos munkahét, mun­ÁFÉSZ Betonáru Üzem. kásszállás nincsen. Vác és Vidéke ÁFÉS7 Vác. Gumigyár mellett. (Vác, Gumigyár mellett) / '« 1 ----­Tel. í 601. NÓGRÁD — 1969. szeptember 11., csütörtök 7