Nógrád. 1969. szeptember (25. évfolyam. 202-226. szám)

1969-09-30 / 226. szám

Budapesten „rabolt" pontot a Bányagép, a 93. percben vesztett a Mizserfa Győzelem a 24. órában Nagybátonyi Bányász —Győri Dózsa 3:0 (1:0) BUDAPESTI POSTÁS—St. BÁNYAGÉP 3:3 (1:0) Budapest, loo néző, v.; Gyökér. Bányagép: Pál — Zoltán. Ferencz I. -, Kiss, Boldvai (Ferenc? II.). Kisházi. Jenei. Bartha. Szabó. Hoffmann, Fiikor. Edző: Benke János. Postás-támadások vezették be a küzdelmet, a Bányagép 4+3+3-as taktikával elsősorban védekezésre rendezkedett be. A postások gyors csatárait szoros fedezéssel ügyesen semlegesítették. A 30. percben jobb oldali támadás után Iglói a postások javára szerezte meg a vezetést. 1:0. Szabó a 40. percben 8 méterről mellé gurított. Szünet után a Bányagép táma­dott, s Jenei az 50. percben egyenlített. l:\. Az 55. percben Bartha szögletet ívelt középre, Hoffmann 12 méterről hálóba vág­ta a labdát, 1:2 Kezdés után Tiartha eldönthette volna a mér­kőzés sorsát a Bányagép javára. Hat méterről kapu fölé lőtt. A KO percben cseréltek a postások. A csere szerencsét hozott. Uiás nem sokára a csere után, majd a 85. percben két gólt lőtt Pál há­lójába. 3:2. A 88. percben szöglet­rúgás után Jenei fejesgóljával egyenlített a Bányagép. 3:3. A mérkőzés utolsó percében Szabó 18 méterről a kifutó kapus fölött az üres kapu felé ívelt. Sajnos alacsonyan. A győztes gól ma­radt kiaknázatlanul. Jók: Kiss, Jenei, Bartha. Hoffmann. ZP. EPfTÖK—BOY. DÓZSA 4:0 (2:0) Zp., 400 néző, v.: Csata. zp. Épí­tők: Nagy N. — Miskolczi, Csi­kós I.. Bozó S.. Deméndl. Mátrai II, Tajti (Komka), Pepsinszky. Losoncai, Mátrai I. (Csikós II.). öze. Edző; Kovács Ernő. Bgy. Dózsa: Szuhánszki — Szabó, Kal- csó, Dalos, Maruzs. Balázsi, Mele- ga II., Ferencsik. Melega I. (Ju­hász), Rátóczki. Varga. Edző; Kalcsó Mátyás. Góllal kezdődött a mérkőzés- Mátrai t. lövése Kalcsótól öze elé pattant, aki nagy szögből a kapu hal sarkába lőtte a labdát. 1:0. Jó kereseti lehetőséggel a salgótarjáni, aagyvapálfalvi, balassagyarmati és szécsé- nyl postahivatal felvesz hírlapbetétes kézbesítőket. Jelentkeani a postahivatal vezetőjénél lehet. Támadásban maradt a ZSE. A 13. percben Bozó szabadrúgását Lo- sonczi Pepsinszky elé fejelte, aki a védők közül kitört és a kifutó kapus mellett a hálóba rúgta a labdát, 2:0. A 20. percben Mele- gu 1. lefutotta a kesiekedő vé­dőkét, lövésébe Nagy belenyúlt es szögletre pattant a labda. A 37. nercben Mátrai I. beadását Pep­sinszky 10 méterről elhibázta A II. félidő elején többet táma­dott a B.-gyarmati Dózsa és Nagy Nándornak több esetben is veszé­lyes helyzetben kellett tisztázni. Á 67. percben Losohczi labdájá­val Mátrai I. kiugrott a védők közül és a kifutó kapus mellett gólt lőtt. 3:0. Ezután az erőfö­lénybe kerülő ZSE Losonczi ré­vén három alkalommal is nagy helyzetben hibázott. A 78. perc­ben Csikós II. labdájával öze el­futott a bal szélem, pontos beadá­sát Losonczi 18 méterről kapásból rúgta a hálóba (óriási gól). 4:0. A mérkőzés végére a B.-gyarmati Dózsa teljesen visszaesett és csak a ZSE csatárai tehetetlenségének köszönhették, hogy nem kaptak még több gólt. A 84. percben Mátrai II. lövése kapufán csat­tant. A végig heves iramú mérkő­zésen a nagy erőfölényben ját­szó ZSE még több gólt is rúgha­tott volna. Jók: Nagy, Mátrai II., (a mezőny legjobbja). Losonczi, illetve Dalos, Balázsi. Ferencsik. KARANCSLAPUJTÖ —MARTFŰ 1:0 (#:«) Karancslapujtő, 300 néző, v,: Bajor. Karancslapujtő; Tóth III- — Gordos, Oravecz S., Lantos, So­moskői (Novák). Kovács, Tórák, Varga (Lavaj F.), Osgyáni, La- vaj A., Tóth S. Edző: Takács Dániel. A tétnélküli mérkőzésen (Ka- rancsiapujtőn már elkönyvelték a kiesést) nyugodtan látszó együt­tes az év legjobb teljesítményével rukkolt ki Á lendületesen játszó és gyorsan adogató hazaiak a mér­kőzés első percétől irányították a átékot. Támadósoruk gyakran hoz­ta zavarba a martfűi védelmet. Tórák már a mérkőzés elején, később Ozsgyáni hagyott ki tisz­ta gólhelyzetet. Lövéseik nyomán a kapufán csattant a labda vagy centiméterekkel kerüle el azt. Több esetben a vendégek kapusa védett igen jól. Szünet utón foly­tatódott a hazai fölény. Az első félidő két kapufáját most öt kö­vette. Tóth, Varga. Ozsgyáni, Lá­vái lövéseit a kapus helyett a kapufa ipentette. A mérkőzést el­döntő gól a 72. percben esett. Jobb oldali támadás után Tóth S. pontosan Ívelt labdája Tórák felé szállt, a középcsatér helyéről Tó­rák védhetetlenül fejelt a hálóba. 1 :o. A gól után is több helyzetet teremtett a lapujtői támadósor. a befejezésekkel azonban változat­lanul adósak maradtak. Mindkét félidőben nagy fölény­ben játszott a hazai csapat. gye­peimül* aránya ióval nagyobb is lehetett volna. A küzdelem jó já­tékvezetés mellett, sportszerű lég­körben folyt le. Jók: Lantos. Gordos. Somoskői. PÁSZTÓ—ÜVEGGYÁR 2:2 (2:1) Salgótarján, *00 nézd, v.: Ke­nyeres. Pásztó; Telek — Gortva, Tari, Borda, Pozsár. Balogh (Al- mási) Fekete, Klomka, Szklenár. Malik, Smolek. Edző; Veres Béla üveggyár: Molnár 1. — Godó, Bu­davári Pünkösdi, Klement (Jano- sek), Eisler Bodor, Seprényi, Fehérvári, Molnár K-. Szabó. Edző: Balga Károly. Váltakozó támadásokkal, jó iramban kezdődött a mérkőzés. A 9. percben Eisler 18 méterről a lábak között a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0;1. A 14. percben Malik a 16-os sarkáról a kimoz­duló Molnár fölött a bal sarokba ívelte a labdát, 1:1. A 16. percben Balogh saját alapvonala előtt Bo­dorral csapott össze és törés- gyanúsan kórházba szállították, a 29. percben Smolek nagy helyzet­ben az ötösről Molnárba dobta a labdát. A 42. percben a kapu előtti kavarodásból Fekete 3 mé­terről lőtt a kapu közepébe úgy, hogy a labda Budavárit is érint­ve jutott a hálóba. 2:1. Szünet, után feljött az Üveggyár. A 60. percben Molnár K. a balösszekö­tő helyéről nagy gólt lőtt a iohh alsó sarokba. 2:2. Az iram to­vábbra sem csökkent, változatos, jó iramú játék mellett a 80. perc­ben Bodor közeli lövését védte Telek. A 85. percben Szklenár hi­bázott. Az ötös sarkán gólhely­zetet hagyott ki. Az első félidő­ben Pásztó kezdeményezett töb­bet. határozottabb támádójátéká- val vezetéshez jutott. Szünet utón a hazaiak irányították a küzdelmet. Több gólhelyzetet te­remtettek, de a lelkesen és ered­ményesen védekező pásztóiak jól védték kapujukat. A játék alap­ján a mérkőzés reális. Jók: Tari. Pozsár, Klomka. Szklenár és Ma­lik. illetve Eisler. VECSÉS—MIZSERFA 2:1 (0:0) Vecsés. ÍQOO néző. v.: Reveland.. Mizserfa: Kovács — Tőzsér G.. Tőzsér E., Kakuk I., Rátóti, Ra­dies. Szabó, Tőzsér I., Csikós. Géczi, Lászlók. Edző: Szabó László. A nagy lelkesedéssel ját­szó Mizserfa 60 percig egyenran­gú ellenfélként küzdött. Sőt a 62. percben egy Tőzsér—Szabó hely­esírás támadás után Szabó a ve­zető gólt is megszerezte. A véde­lemre berendezkedő bányász­együttes a 82. percig tartani tudta az eredményt. Ekkor egyenlített a Vecsés. A győztes gólt a vecsési- ek a 93. percben rúgták. (A já­tékvezető érthetetlenül három percig hosszabbított, a bejelentett egy perc helyett.) A Mizserfa minden játékosa dicséretet érde­mel. A totó 39. heti eredménye 1. DVTK—Ü. Dózsa 2 1:4 2. Eger—FTC x 0:0 3. Tatabánya—ETO 2 0:2 4. Pécs—Komló 1 3:0 5. Szombath.—Dunaújv. 1 2:0 6. FÖSPED—Várpalota 1 4:0 7. Nagybát.—Győri D. 1 3:0 8. ZTE—Békéscsaba 1 3:0 9. Jászberény—DVSC x 0:0 10. Borsod—BVSC 2 1:2 11. SKSE—Volán x 2=2 12. Bari—Napoli x 0:0 13. Brescia—Cagliari 2 0:2 plusz 1 14. Verona—Roma 1 2:0 A LABDARUGÓ NB I. ÁLLASA AZ SBXC HÁTRALEVŐ MÉRKŐZÉSÉIVEL 1- Ujp. Dózsa 22 17 3 2 68:21 37 4. Bp. Honvéd 22 14 6 2 51:19 34 3. Ferencváros 22 14 5 3 46:19 33 4. Vasas 22 13 2 7 57:33 28 5. Pécsi D. 22 11 4 7 30:24 26 6. Rába ETO 22 10 5 7 43:30 25 7. Csepel 22 10 5 7 29:23 2d 8. MTK 22 7 5 10 32:42 19 ü. Tatabán v a 22 8 3 11 25 ;34 19 10. Diósgyőr 22 6 6 10 23:37 18 11. Salgótarján 22 7 3 12 17:29 17 12. Szombathely 22 5 7 10 19 .*38 17 13. Komló 22 3 9 10 14:29 15 14. Egri Dózsa 22 4 6 12 19 ;45 14 15. Dunaújváros 22 5 4 13 17:41 14 16. Egyetértés 22 3 5 14 19:45 11 Az SBTC hátralevő mérkőzései Salgótarjánban: Október 12: Kom­ló, november 9: Dunaújváros, no­vember 23: Bp. Honvéd, decem­ber 7: Bp. Vasas. Idegenben: ok­tóber ö: Újpesti Dózsa, október 26: Csepel, november 16: Egyet­értés, november 30: Szombathelyi Haladás. Nagybátony, 700 néző, v: Szkokén. NAGYBÁTONY: Palhuber — Romhányi, Gás­pár, Szalai, László, Rákon- czás. Nagy, Kupcsulik (Ko­vács), Veres, Kozik (Kegye I.), Regős. EDZŐ: Dávid Róbert GYŐR: Halasi — Kovács, Ha­lász, Tamás; Tullner, Tasnádi, Domonkos, Szalók, Orosz (Komjáti), Vígh, Csidei (Gá­bor). EDZŐ: Pálfi Antal. Már az első percben meg­szerezte a hazai együttes a vezetést. Ri?p szöglete után Halasi kiejtette a labdát. A szemfüles Kozik rácsapott, s a léc alá emel­te. 1:0. A 7. percben László jobb sarokba tartó lövését védte a győri kapus. Az el­lentámadás során Szabó for­dulásból leadott lövése alig került kapu mellé. A hazai csapat nem tudta kihasználni a gyors gól lélektani előnyét A győriek lábrakaptak. A 13 percben jobh oldali győri tá­madás végén Szabó biztató helyzetben a kapu mellé lőtt. Volán SC-SÁSE 2:2 (1:0) Salgótarján, 700 néző, v.: Soós G. VOLÁN: Szegedi — Pintér, Merényi, Halácsi, Jó­nás, Molnár, Glotz, Mezei, Tö­rök, Kiss, Timár (Dauda). EDZŐ: Kiss Jenő. ST. KO­HÁSZ: Libus — Kulcsár, Gal- bács, Ludányi, Csala, Pünkös­di, Boros (Tajti). Rozgondi, Nyerges, Szeberényi, Antal. EDZŐ: Tóth István. Kezdés után a hazaiak azonnal támadásba lendültek. A 2. percben Antal 18 mé­terről nagy lövést küldött ka­pura, Szegedi először kiejtet­te a labdát, majd megkapa­rintotta azt. Ugyanebben a percben bal oldali partdobás után Csala laposan lőtt a jobb A 19. percben Veres ravasz szabadrúgása után Rakonczai kapásból lőtt a kapu mellé. A 31. percben Orosz fejese a tehetetlen kapus mellett hagy. ta el a játékteret. A második 45 perc góllal kezdődött. Ve­res a job'b oldalon fedezetle­nül maradt, az elépasszoL labdával néhány métert tett, majd váratlan lövésszerű be­adása a jobb kapufa felső lap­járól vágódott a hálóba, 2:0. A 74. percben győri támadás végén Szabó erős lövését Pal­huber csak másodszor tudta megkaparintani. Az utolsó ne. gyedórában a stílusosan ját­szó győriek mezőnyfölényt harcoltak ki, de támadásaik csak a nagybátonyi 16-osig jutottak el. A 63. percben cse. reként beállított Kovács az el­lenfél támadásai közepette, egyéni akcióval 13 méterről a iobb alsó sarokba lőtte a mér­kőzés harmadik gólját, A 83. percben Nagy a jobb oldalon futott el és erős lövéssel a felső lécet mozgatta meg. A alsó kapufa mellé. A 9. perc­ben a vendégek mintegy 22 méterre a kaputól szabadrú­gást végeztek el. Török két védő között ugrott ki áz elő­reívelt labdára. Libus kifutott, de a csatár közelről csúnyán kapu fölé lőtt. A 13. percben Kulcsár 20 méteres szabad­rúgása alig szállt kapu fölé. A 16. percben egy ártatlan­nak látszó Volán-támadás gör­dült a pályán, Kiss mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát és az elmélázó Libus mellett a labda íélmagasan vágódott a kapu jobb oldalá­ba. 1:0. A gól nem keserítet­te el a hazaiakat, továbbra is támadásban maradtak. A 24. percben Rozgondi bal ol­dalról ívelt be szögletet, An­tal nagyszerű érzékkel fejjel továbbperdítette a labdát, de az elkerülte bal alsó ka-, pufát. A 30. percben Pünkös­di távoli lövése alig szállt ka­pu fölé. Az első félidő hátra­levő részében is a hazaiak irányították a játékot. A II. félidőben először a vendégek vezettek veszélyes támadást. Mezei kígyózott el a védők között és a kifutó Li­bus nagy helyzetben hárított. Az 52. és 54. percben Glotz távoli lövését védte Libus. A 60. percben Antal tört ki a védők között, de a 16-oson elkaszálták. Kulcsár végezte el a szabadrúgást és nagy erővel a sorfal felett a bal felső sarokba bombázott. 1:1. mérkőzés eseményét Vígh el futása jelentette. A támadás végén az oldalhálóba lőtt. A kiesési rangadón köze­pes színvonalú volt a küzde­lem. A bányászcsapat mint­egy 70 percen át irányította a játékot, a vendégeknek csak fellángolásaik voltak. Táma­dósoruk nem tudta tartani a la'bdát, s így védelmükre gyakran nehezedett nagy nyo­más. Jók: Szalai, Rákon- czás, Veres, Nagy, illetve Ha­lász, Tasnádi. A LABDARUGÓ NB ÁLLASA I B. l. Videoton 25 18 1 6 70:31 37 •2. SZEOL 25 12 7 6 50:36 J 3. Várpalota 25 13 4 8 40:29 30 4. Oroszlány 25 12 6 7 43:32 5. ZTE 25 11 7 7 42:25 2« 6. Kecském. 25 11 7 7 30:21 2^ 7. Pécsi B. 25 11 7 7 32:31 ?*i 8. Békéscs. 25 11 5 9 40:35 27, 9. Bp. Spar». 25 8 10 7 42:36 26 10. MA VAG 25 9 5 11 24:31 23 11. SZMTE 25 7 9 9 28:38 23 12. Szállítók 25 7 8 10 36:38 22 13. Előre 25 6 10 9 20:26 22 14. Özd 25 7 7 11 30:35 21 15. Szf, MÁV 25 8 5 12 25:33 21 1«. Gy. Dózsa 25 5 8 12 20:39 ÍR 17. Miskolc 25 5 6 14 21>45 ifi 18. Nagyhal. 25 6 4 15 18:50 1« A 70. percben az ötössel egy- magasságban a partvonal mel­lől ívelt be szabadrúgást Csa­la. Ott pattogott a labda a Volán kapuja előtt, végül Me­rényi lábáról Tajti elé ke­rült, aki közelről lőtt a háló­ba. 2:1: Négy perccel később jobb oldali szögletet íveltek be a vendégek, Libus kiug­rott a labdáért, de elvétette azt és a tisztán álló Molnár a kapu bal oldalába fejelte. 2:2. A 78. percben Kulcsár 25 méteres szabadrúgása alig ke­rülte el Szegedi kapuját. A hátralevő percekben nagy küzdelem folyt a pályán, de az eredmény már nem vál­tozott. A kiesésre álló SKSE végig jó mérkőzést vívott a ven­dégcsapattal. Főleg az első félidőben a kohászok vészé lyes támadásokat vezettek, ennek ellenére a vendégek értek el gólt, tegyük hozzá kapushibából. A hazaiak min­denképpen rászolgáltak az egy pontra és ezzel a táblázat T3, helyére kerültek. Jók: Szegedi, Merényi, Mol­nár, illetve Galbács, Csala, Szeberényi. BE AC — Kisíerenyei Bányász 4:1 (0:1) Budapest, 500 néző: v.: Gyime- si. BEAC: Száger — Kármán. Viz- keleti, Simon, Molnár II. (Varga II.), Seprüs dr., Földes. Murar. Bácskai. Varga I., Gabai. ED­ZŐ; Várhidi Pál KISTÉRÉNV V.: Csernák — Király. Bibók, Orosz, Szeberényi. Juhász, Vanya, Tar­lófii, Nagymajdon, Taliga, Kaszás. EDZŐ; Szomszéd Adám. A bányászcsapat kezdett job­ban. A 2. és 7. percekben Vanya jelentett veszélyt a BEAC ka­pujára. fii u. percben Csernák mentett. a 15. percben szerezte meg a vezetést a Kisterenye. Nagymajdpnt a 16-osnál ollóba fogták. 'A szabadrúgást Taliga Nagymajdon elé tálalta, a közép­csatár nem hibázott. 0:1. A gól után. a BEAC-vezetők és a já­tékosok a mérkőzésvezetet köz­refogták és sportszerűtlenül a gól megsemmisítését követelték. A kisterenyei gól után nagy küz­delem alakult ki, sok kemény összecsapással. Szünet után a megfélemlített játékvezető soro­zatosan tévedett a Bányász ter­hére. Az 50. percben Gabai be­adását Földes közelről a háló­ba fejelte, 1:1. Az 58. percben Murár ráesett Királyra. A játék­vezető érthetetlen módon 11-est ítélt. Ezt Gabai értékesítette. 2:1. Rá egy percre Tarlósit egy sze­relése után a játékvezető kiál­lította. A tíz emberrel játszó Bá­nyász nagy lelkesedéssel harcolt a kiegyenlítésért. a játékvezető sípja a 16-osnál kezdeményezé­seiket sorra megakadályozta. A 77. percben Gabai lövése a belső kapufáról pattant a hálóba. 3:1. A 90. percben esett az utolsó gól, Földes révén. Jók: Földes. Kármán. Seprüs dr.. Bácskái, Gabai. illetve: Bi­bók, Szeberényi, Vanya. ÉSZAKI CSOPORT 1. BVSC 22 12 6 4 45:19 30 2. V. Izzó 22 10 7 5 35:16 27 3. K. KFSE 99 11 5 6 33:25 27 4. Nyirgyh. 22 12 3 7 34:27 27 5. Esztergom 22 9 8 5 41:27 26 6. Volán Sí: 22 11 4 7 41:22 26 7. K.-barcika 22 9 7 6 27:25 25 8. S.-újhely 22 8 7 7 28:23 23 9. Ikarus* 22 10 3 9 27:34 23 10. Kister. 22 9 4 9 30:31 22 11. BEAC 22 7 5 10 38:42 19 12. B. Banv. 22 7 4 11 30:38 18 13. S. Kohász 22 6 6 10 29:40 18 14. Papp J. SE 22 6 5 11 31:39 17 15. EVTK 22 5 6 11 30:44 16 16. Ormosb. 22 2 4 16 26:73 8 VASÁR KERAVILL VÁSÁR MOTORALKATRÉSZEK OKTÓBER 11-IG 50%-OS ÁRENGEDMÉNNYEL Tünde robogóhoz: Budapest, XIII,, Tahi út 74. Berva, Panni, Colibri kismotorhoz: Budapest VTT Thököly út 26 r o v * h a s i KERAVILL KERAVILL VÁSÁR KERAVILL Engedményes vásár szeptember —ö«töl október IH-iy! Kozmetikai áruk, mosószerek, kefe és egyéb háztartási cikkek 30—40 százalékkal olcsóbb áron! Kaphatók Budapesten. Pest—Komárom—Nógrád me gyében az Illatszer-. Háztartási boltokban, Centrurri és ABC-áruházakban. A balassagyarmati 35/20 kV-os alállomás és a Ba­lassagyarmati Vízmű között létesített, a kórház mel­lett húzódó 20 kV-os távvezetéket 1969. szeptember 26-án feszültség alá helyeztük. A vezeték érintése vagy megközelítése tilos és élet­veszélyes! EVILL— EGER NÓGRAD - 1969. szeptember 30., kedd 7 Élvezetes játék a Kohász-stadionban Szegedi, a Volán kapusa az első félidő egyik nagy helyzetét az ötös vonalon tisztázta. ICftnin n. meri a hozzá legközelebb álló Kohász-csatár behúzott nyakkai tétlenkedett (Koppány György felvétele)