Nógrád. 1969. szeptember (25. évfolyam. 202-226. szám)

1969-09-23 / 220. szám

Eredményes hajrába kezdett a Balassagyarmat, győzött a Pásztó idegenből pontot rabolt a Mizserfa és az St. Üveggyár Vereséget szenvedtek a zagyvapálfalvi csapatok balassagyarmati DÓZSA — GÁZMÜVEK 4U (2:1) Balassagyarmat* 20U néző, v.: Tóth U. Bgy.: Szuhánszki — Sza­bó, Kulcsú, Maruzs, Juhász, Ba­lázsi. Melega G., Rátóczki, Fe- rencslk, Dallas, Varga. Edzó: Kal- csó Mátyás. Lendületesen kezdett a hazai csapat. Ratóczki lövését már az első percben a kapufa mentette. A 3. percben partdobás után meg­szerezte a vezetést a Dózsa. A ka­putól 20 méterre Balázsihoz szállt a partdobás, a középpályás 20 materről a léc alá zúdított. 1:0. A vendégcsapat a 10. percben vezet­te első támadását, a lobbszélső ió helyzetben fölé rúgott. A 22. percben újabb gólt szerzett a Dó­zsa. Varga kiugrott a védők közül, az alapvonal és a 16-os találkozá­sánál a védők beadásra vártak. A szélső beadás helyett lőtt kifli- szerüen szálló laodája az ellenke­ző sarokban kötött ki. 8:0. A 35. percben Varga veszélyeztetett, lö­vését a kapus bravúrosan védte. A 40. percben szépített a vendég­csapat. Bal oldali szögletrúgás után az Üresen hagyott Dudok a jobb sarokba fejelt, 2:1. Szünet után továbbra is a hazaiak tá­madtak. fölényüket csak a 71. •percben tudták gólra váltani. Rá- tópzkl, Melega támadás után u csatár először a kapufát találta el. majd a visszapattanó labdát kö­zelről a kapus mellett a háló kö­zepébe lőtte. 3:1. A 78. percben Vgrga futott el bal oldalon, egyé­ni iáték után 13 méterről a vetődő kapus felett a hosszú sarokba lőtt. 4:1. Jó: Szabó, Dallos. Varga. BUDAPESTI ÉPÍTŐK — BÁNYAGÉP SK 4:3 (2:0) Zagyvapálfalva, 200 néző, v.r Bánhldi. Zp.: Pál — Juhász, Ha­vasi. Kiss. Boldvai. Balázs, Jenel. Bartha. Szabó (Huszár), Hoffmann (Ferenc II.), Fiikor. Edző: Benke János Lagymatag iramban kezdődött a küzdelem. A hazai csapat mag is labdákkal kísérletezett, ez a stílus kedvezett az ellenfélnek. Magas védői fejjel könnyen verték visz- sza a hazai kezdeményezéseket. A 25. percben Orosz a vendégek jobbhátvédje felhozta a labdát, 25 méterről lőtt. a labda Havasi labán irányt változtatva a jobbra mpzduló Pál mellett a bal sarok­ban kötött ki- l:0. A Bányagépgyár védelmet megzavarta a gól. Két perc múlva Juhász hibájából Bin­de 10 méterről a bal sarokba, lőt­te; a labdát. 2:0. A gól után 1óték- ba lendült a Bányagép. Hoffmann es, Jenel nagy helyzetekben hibáz­tak. Szünet után a Gépgyár roha­mozott, s ahogyan az lenni szo­kott a hazai támadások-közepette Somogyi t'gképnél hagyta, a hazai védőket, s a -rosszul kifutó Pu1 mellett 14 méterről az üres kapu bal sarkába gurított. 3:0. Elkese­redetten támadott a Bányagép, a hu. percben Bartha góljával szépi­án! tudott. Négy perccel kés*' ** Jenel kicselezte védőit és 6 méter­ről a kimozduló kapus mellett- a hálóba gurított. 3:2. A váratlan eolok megzavarták az Építők vé­delmét, de a Bányagép a lehető­ségeket nem tudta kihasználni. Jene! és Bartha 2—3 méterről mel­lé gurítottak. A befejezés előtt két perccel Somogyi . félpályáról in­dult el. s a kapust is kicselezve az üres kapuba gurított. 4:8^ Az enervaltan látszó és a a^tiréncsé- vel le hadilábon álló hazai együt­tes reálisan szenvedett vereséget. Jó: Kiss Jenei, Bartha. PKSE — ÉPGÉP 3:1 (0:0) Pásztó. 600 néző. v.: Bartók, Pásztó: Telek — Gortva, Tari S.. Borda, Pozsár, Balogh, Győr, Klonká. Szklenár, Maiik, Smolek. Edző: Veres Béla. A 8. percben á vendégek csatá­rának fejesét Telek védte. A 9. percben a vendégek kapusa tisz­tázott meleg* helyzetben. A 13. percben Szklenár lövését a kapus a léc fölé tolta. A 13. percben Po- zsár lövését öklözte a vendégek kapusa, maid a 42. percben Győr fejesét védte bravúrosan a Jta- pus. A II. félidőben a hazaiak kerül­tek fölénybe. A 47. percben Malik kapu felé szálló lövésébe a felsza­badítani akaró Danes rosszul tel­te be a lábát, s a labda a jobb felső sarokba vágódott. i:0. Az 53. percben Klonka szögletét Győr a bal felső sarokba csúsztatta. 2:0. Az 58. percben Tari S. veszélyes hazaadása kerülte el a kaput, majd a 60. percben Telek nagy lö­vést tisztázott. A 65. percben Te­lek 40 méterre kifutva akart tisz­tázni. de az összecsapás utón Rácz lábáról az üresen álló kapu közelébe gurult a labda. 2:1. A 68. percben a vendégek kapusa rövi­den ütötte ki a labdát, s Smolek gólhelyzetben elhamarkodta a lö­vést. A 82. nercben Malik lapos lövése két hazai csatár mellett egy méterre a kapufától mellé szállt. A 83. percben Győr gólhely­zetben elhamarkodottan lőtt. A 86. percben Molnár, a/vendégek csatára jó helyzetben hibázott. A helyzetek és a játék alapján az eredmény igazságos. Jó: Smolek. Tari S.. Borda. Telek. TŰZOLTÓ DÓZSA — KARANCSLAPUJTÖ 0:1 (3:0) Budapest, 300 néző, v.: Honvéd. Karancslapujtő: Tóth III. — Gor- dos, Kovács, Oravecz A.. Oravecz S., Lantos, Novák, Somosköl. Tó­rák. Varga. Tóth S., cs.: Novák helyett Laváj F. Edző: Takács Dániel. Az első negyedórában a ka- rancslapujtőiek támadtak többet és veszélyesebben. A IS. percben egy váratlan támadás végén mégis a hazaiak szereztek gólt. Kovács és Oravecz díszkíséretében a ha­zai középcsatár volt eredményes. 1 :ö. Nem sokkal később egy jog­talanul megítélt büntetővel 2:0-ás vezetésre tettek szert. A játék ké­pe alapján a karancslapu jtölek- nek még mindig volt reményük az egyenlítésre. Támadósoruk az előző hetekhez hasonlóan helyze­teit nem tudta értékesíteni- A 40. percig kiegyensúlyozott volt a küzdelem, öt perccel a befejezés előtt szögletet rúgott a Tűzoltó Dózsa. Tóth III. a labda alá sza­ladt, s így a fejelő csatárnak könnyű volt a helyzete az üres kapuba találni. Szünet után a Karancslapuitő megpróbálta a lehetetlent, mint­egy 30 percig fölényben játszott. Támadósoruknál kiütközött a gól­szegénység. A kapu előterében el- könnyelműsködték helyzeteiket. Ugyanakkor a kultúráltabban, raj­taütésszerű támadásokkal veszé­lyeztető eilenítu helyzeteit, uiz . losán kihasználva további három gólt szerzett. A Karancslapujtc nem adta fel, az utolsó, üt percben is hajrázott. Ereiéből az idő rö­vidsége miatt csak a szépítésre tellett. Tórák buktatásáért ítélt a játékvezető büntetőt. A ll-esi Lantos védhetetlenül lőtte a bal sarokba. A tartalékos Karapcs- lápüjtö ellen a 3:Q-ás félidei veze­tés után a győzelem nem volt kétséges. Az eredmény azonban túlzott. Jó: Oravecz S., Lantos, Tóth. K. SÖRGYÁR — ST. ÜVEGGYÁR 1:1 (1:0) Budapest, Algyői úti pálya. 100 néző. v.: Tóth Gy. St. Üveggyár: Molnár I, — Godó, Budavári, Püngüsdl. Klement. Eisler, Szabó. Seprényl, Fehérvári, Molnár K.. Verbovszky (75. perctől Janosek). Edző: Balga Károly. Váltakozó támadásokkal indult a Játék, a 13. percben Kovács kö­zépen kitört és az eléje futó Mol­nárt kicselezve az alapvonal kö­zeléből az üres kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1:0. A 21. percben Kovács közelről leadott jobb íelső sarokba tartó lövését Molnár bravúrosan szögletre há­rította. A félidő sörgyári fölény­nyel telt el. A II. félidőben az Üveggyár kezdett jobban, és az 51. percben Seprényl a balössze­kötő helyéről mintegy 12 méter­ről a bal alsó sarokba lőtt. 1:1. A mezőnyfölényt az Üveggyár végig megtartotta, a 86. percben Szabó nagy helyzetben 8 méter­ről a kapust találta el. A lelkesen játszó Üveggyár a helyzetek alap­ján győzelmet érdemelt volna. Jó: Budavári, a mezőny legjobbja, Molnár I., Molnár K. és Godó. BUDAPESTI POSTÁS — MIZSERFA 2:2 (1:1) Budapest, 200 néző, v.: Vitárius. Mizserfa: Kovács — Tőzsér G.. Tőzsér E., Kakuk,.* Rátóti (Csikós), Radios. Szabó. Tőzsér I.. Susán (Kovács v.). Géczi, Lászjók. Ed­ző: Szabó László. Az első percekben a posiások veszélyeztettek. A 10. percben iobbszélsőjük átlépte a labdát, s ezzel gólhelyzetet teremtett. Tő­zsér El. hogy mentsen. kézzel ütötte el a labdát. A játékvezető előnyszabályt alkalmazott, a Pos­tás-csatárok nem hibáztak. Lövé­sük nyomán a labda a bal alqó sarokban kötött ki. 1:0. Középkez­dés után egyenlített a Mizserfa. Radics hosszan ívelt előre. Susán egyből kapura lőtt. A kapus csak kiütni tudta az éles lövést. A ki­pattanó labdát Tőzsér a kapufára lőtte. A labda Szabó elé került, s lövése nyomán a felső sarokban kötött ki. l:l. A két 16-os között gólhelyzetek nélkül folyt tovább a küzdelem. A Mizserfa egyenranc.v ellenfél volt.' A 75. percben egy keresztbe ívéit labda a balössze­kötő elé került., az az ötös sarká­ról a lábak között a hosszú sarok­ba gurított. A gól után mizserfa! rohamok következtek. A 80. perc­ben Tőzsér I. a felező^^^al' hozta fel a labdát, majd lőtt. A lövés a védőkről a 16-os vonalá­hoz szállt. Lászlók Kovács felé továbbította, ö az ötös pontról egyből a kapus mellett a kapu közepébe rúgta. 2:2. Az utolsó tíz percben mindkét csapat beletörődtek a döntetlenbe. Jó: Tőzsér. G. Szabó. Tőzsér I. OGSC — ZAGYVAPÁLFALVI ÉPÍTŐK 1:0 (1:0) Budapest, 300 néző. v.: Pilka Pé­ter. Felvételre üresünk iö ogys/ergyártó » munkára vegyesztectiniku- souat. gyógyszergyártó szakmunkásokat, segédmunkásokat, árvábbá lakatosokat, kőműveseket, hűtőgép- és kompresszorkeze­lőket. valamint tiszta munkára nő­ket. Ötnapos munkahét Jelentkezés: Kőbányai Gvógy- szerárugvár. munkaügyi osz­tály. Budapest. X.. Gyomról ut 19—21. Telefon ; 477-330 193 mell. Balassagyarmaton és Szécsen.vben 2. illetve 3 szobás társasházla- Kások kedvező fizeté­si feltételekkel 'el­adók Érdeklődni le­nét. a2 OTP helyi fi­ókjánál. A 2. sz. Autóközle­kedési Vállalat, a sal­gótarjáni központi te­lepére segédmunkáso- :at felvesz. A válla­lat kéthetenként sza­bad szombatot, mun- ■cábajáráshoz és haza­szállításhoz autóbusza­in ingyenes utazást biztosít. Jelentkezn: lehet a személyzeti és munkaügyi osztályon. Műhelyemet Saleó­tarián. Karancs utca 8 számról Rákóczi u. 35 szám alá (udvar­os. léebüfé mellét áthelyeztem Faraeó- né műanyaeheeesztő öngyújtó-. cipzárja­vító Skoda 1000-es MB. CT frsz. 7500 kilomé­tert futott személy- gépkocsi eladó. Tele­fon: 22-53, Pászti. Váci telepére fel­vesz a Beton- és Vas­betonipari Művek tar­goncavezetői jogosít­vánnyal rendelkező­ket. valamint hegesz­tőket és csőszerelőket. Napi egyszeri étkezést és munkásszállást biz­tosítunk. 44 órás mun­kahét. szabad szom­bat 2 hetenként. Je­lentkezés: Vác. Kis- rét-dűlő 1. Négylapos villany­tűzhely sütővel eladó Schless Antal Salgó­tarján. Tanács u. 2. Esküvői ruhák köl­csönzése. Saleótarián., Ruházati Ktsz, Sza- oadság tér 3. Pásztón, 240 négy­szögöl kövecses-parti telek eladó. Cím: Il­lés. Marx u. 33. Jó karban levő IZS- motorkerékpár eladó Salgótarján, Május 1. út 71. Kb. 2 méter magas filodendron eladó. Cím a kiadóban. A mérkőzésről részletes tájékoz­tatást tudósítónk hibájából nem adhatunk. Salgótarjáni Öblösüveggyái felvess: kompresszorkezelő, vasesztergályos. csőszerelő. lakatos, transzformátorkezelö. hegesztő szakmunkásokat Bővebb felvilágosítást a munkaügyi osztályon kapnak. — Nagy iram, haza» mezőnyfölény Javuló formában továbbra is az utolsó bolyon Kisterenyei Bányász —Nyíregyházi Spartacus 4:0 (2:0) Kisterenye, 100 néző. V.: Szegedi. KISTERENYE: Cser- nak — Király, Bibók, Orosz, Szeberónyl (Végvári), Juhász, Vanya, íarlósi. Nagyma.idon, Taliga, Kaszás. EDZŐ: Szom­széd Ádám. NYÍREGYHÁZA: Pitsuk — Varga, Divinyi, Gajdos, Orosz, Zsíros, Kas- kötő, Becset- (Kállai), Balogh, Szekrényes, Tóth (Neumann). EDZŐ: Lovász Mihály. Nagy iramban kezdődött a játék. A 3. percben Balogh iött mellé jó helyzetben. A 7. percben Kaszás fejjel to­vábbította a labdát a háló­ba. A játékvezető megelőző lökés miatt nem adta meg a gólt. A hazai csapat ügye­sen szőtte a támadásait. Egy­másután záporoztak a lövé­sek Pitsuk kapujára. A 10. percben Tarlós! fejesét, a 15. percben Szeberényi, a 20. percben Taliga lövését védte a nyíregyházi kapus. Közben a vendégek ellentámadások­kal kísérleteztek. A kistere- nyei védelem jól állta a ro­hamokat. A 24. percben sze­rezte meg a vezetést a Bá­nyász-együttes. Taliga átját­szott két védőt, Nagymajdon- hoz továbbított, aki Szeberé- nyit ugratta ki. A csatár 12 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt, 1:0. A gól után Nyír­egyháza megkísérelte az egyenlítést. Cserpák két alka­lommal is éles lövést tisztá­zott. A 31. percben a nyír­egyházi kapunál pattogott a labda. Vanya a jobb szélre húzódott, beadását Tarlósi 10 méterről a jobb alsó sarok­ba vágta, A gól után tovább­ra is a hazaiak játszottak nagy fölényben. Nagymaj- don, Kaszás, majd Vanya lö­véseit védte Pitsuk. Szünet után a Kisterenye ritkán látható lelkesedéssel ismét kapujához szegezte a vendégeket. A nyíregyházi kapusiak és a védőknek igen sok dolga akadt. Az 51. perc­ben a védőkről lepattant lab­dát Kaszás lőtte a bal sarok­ba, 3:0. A 68. percben Tali­ga kígyózott át a vendégek, védelmén, Tarlósihoz továbbí­tott <3 Vanyát ugratta ki. A jobbszélső futtából 18 méter­ről a bal sarokba lőtt, 4:0. A gól után Nyíregyháza felad­ta a támadást Minden ere­jüket a védekezésre összpon­tosították. A hazai csapat győzelme ilyen arányban is megérde­melt volt. Északi csoport 1. BVSC 21 11 fi 4 43:18 28 2. V. Izzó 21 10 7 4 35:14 27 3. Nyfregyh. 21 12 3 6 32 :24 27 4. Volán SC 21 11 3 7 39:20 25 5. K. KFSE 21 10 5 fi 31:24 25 6. Eszter g. 21 8 8 5 39:27 24 7. S.-újhely 21 8 7 6 27:21 23 8. K.-barcika 21 8 7 6 24:23 23 9. Kisterenye 21 9 4 8 29:27 22 10. Ikarus 21 9 3 9 25:33 21 ! 1 B. Bányász 21 7 4 10 24:36 18 ! 2. BEAC 21 fi 5 10 34:41 17 13. Papp J. SE 21 fi 5 10 30:37 1 7 14. Sí. Kohász 21 fi 5 10 27 :38 17 15. EVTK 21 5 6 10 28:38 16 16. Ormosb. 21 1 4 16 28:71 6 Autóközlekedési Taninté­zet maganautósok részére tanfol vamot hirdet megemel. gyakorlati óra­számmal. Jelentkezni le- 1 hét Zagyvapálfalva. Ba- j csányi út 2. sz. alatt. Tele­fon: 17-03. Várpalotai Bányász—Noavbótonyi Bányási 2:0 (1:0) .Várpalota, 3000 néző. V.; Körös. VARPALOTA: Palo tai — Süke. Szabó, Csapó I- Orbán I., Kis bej, Berta, Or­bán II, (Janás, 70, perc), Bertalan. Dorogi (Horváth, 56 perc), Lakics, EDZŐ: Zsó- tér Ferenc.' NAGYBÁTONY: Palhuber — Kupcsulik. Gás­pár, Szálai, László, Rákon- czás. Nagy (Varanyai, 78. perc), Kovács, Veres, Kozik; Regős. EDZŐ: Dávid Róbert. Az első negyedórában vál­tozatos izgalmas volt. a küz­delem. Helyzetek is akadtak. Feltűnő volt a nagybátonyiak nagy játékkedve. A 14. perc­ben bal oldalon futott a ha­zaiak támadása. A támadás végén anélkül, hogy a nagy- bátonyi védelem beavatkoz­hatott volna, Lakics 10 mé­terről védhetetlenül a hálóba talált. A gól után a Nagy- bátony kezdeményezett töb­bet. A 20. percben Kozik 20 méteres bombáját Palotai óriási bravúrral tolta a léd alól a kapufa fölé. A vár­palotai védelem Szabóval az élen biztosan verte vissza a nagybátonyi kezdeményezése­ket. A várpalotai támadósor szerencsére körülményesen, adogatási hibákkal szőtte támadásait, s ígv mezőny- fölényét nem tudta gólokra váltani. Szünet után válto­zatlanul jó Iramban folyt, a küzdelem. Az 54. nercben Bertalan cselsorozattat leráz­ta védőit, a kapust is kicse­lezte, majd az üres kapuba küldte a labdát, 2:0 A Nagv- bátony a gól után sem adta fel a küzdelmet, (ámadósora nem tudott megbirkózni a jól záró várpalotai védelem­mel. Az egyik kapu előtti tömörülésnél a 67. percben Kupcsulik atvszolút ró!hely­zetben a védőkbe lőtt. Nem sokkal később Kovács került gólhelyzetbe. Ő sem talált a kapuba. A küzdelem hevé­ben a 78. percben Nagv meg­sérült. s elhagyta a játékte­ret. Helyére Baranyai állt. A váltakozó, jó iramú mér­kőzésen a Nagybátony javuló formában játszott. Ezúttal nem volt hiba az akarásod sem. A mezőnyben felülmúl­ták ellenfelüket, csak a hely­zetek kidolgozását és a befe­jezést nem kísérte szerenc««-. Jó: Szabó, Palotai. Berta­lan, Kisbej. illetve László, Regős, Kupcsuliik. A labdarúgó NB I. B állása 1. Videoton 24 17 1 6 68:31 35 2. Várpalota 24 13 4 7 40:25 30 3. SZEOL 24 12 fi fi 47:33 30 4. Oroszlány 24 12 6 6 42:30 50 5. Kecskemét 24 11 7 6 30:19 n° 6. P. Bány. 24 11 fi 7 31:30 28 7. ZTE 20 10 7 7 39:25 2” 8. Békéscsaba 24 U 6 8 40:3 a 2" 9. Bp. Spart. 24 8 9 7 39:23 V­10. MAVAG 24 9 5 10 24 ;27 2? 11. Sz, MTE , 24 7 8 9 27:37 12. Előre 24 fi 9 9 19:2" 01 13. Szállítók 24 6 8 10 32:78 20 14. Szf. MÁV 24 8 4 12 24:32 20 15. Ózd 24 fi 7 11 26 :35 19 Ifi. Gy. Dózsa 24 5 8 11 20:3fi 18 17. Miskolc 24 4 6 14 19:44 14 18. Nagybátony 24 5 4 15 15:5« 14 Negyedszer is országos baínok lett a Kohász éé gyalogos OHV csapata Az összetett honvédelmi ver­senyek országos döntőjére ké­szülődő csapataink nagy remé­nyekkel indultak el a főváros­ba, ahol a Hármashatár-hegyen rendezték meg az 1969. évi nagy összecsapást, A verseny előtt .Úszta Gyula. . altábornagy, honvédelmi miniszterhelyet­tes, az MHSZ országos elnö­ke köszöntötte a felsorakozott csapatokat. A kis nógrádi delegáció minden egyes tagja nagy el­szántsággal küzdött, hiszen ebben a megyében jelentős hagyományai vannak az ÖVH- versenyeknek, és több kiváló eredményt értek el* eddig is csapataink. A fő figyelem ez alkalommal is a férfiak II. korcsoportja felé irányult. Itt küzdött a Girtl L., Vincze I., Benkő J. összetételű csa­pat, amely Nógrád megyén belül a Salgótarjáni Kohá­szati Üzemek képviseletében lépett pályára. Mondanunk sem kell, nagy volt a tét, de a sok készü­lődésnek, a lerótt kilométe­reknek, a kitartó munkának meglett az eredménye. A II. korcsoportban együttesünk immár negyedszer szerezte meg az országos bajnokságot. A csapat tagjai közül Girtl L. most mond búcsút a II. kor­csoportnak. hiszen jövőre már egy osztállyal feljebb, a III. korcsoportban versenyez. Amikor elutaztak azt mond­ta: „majd a jövő héten bőveb­ben beszélgetünk”. Valóban van most már miről beszél­ni. hiszen nem kis fegyver­tény az, ha valaki egy győz- t°s csapat tagja. A másik két •fiegyüttes — szintén a Ko- í iszati Üzemekből és a mgyargéci lányok is dicsé- •tesen helytálltak. Többen mondogatták is: „jövőre mi is előkelőbb helyen végzünk”. A versenyt követően ■ Kádár Mihály, az MHSZ Nógrád me­gyei elnöke rendkívül boldo - volt, hogy újra megyénkb ■ került a férfiak II. korcso­portjában a győzelmi serleg. • Erről külön kell beszélni — mondotta —, hiszen a csapatok tagjai minden tőlük telhetőt megtettek. Ez történt tehát a Hármashatár-hegyen, és a Ii. korcsoportban versenyzőik újabb külföldi utat kapnak jutalmul, ahol közösen pihen­hetnek és élvezhetik a közös munka gyümölcsét. Az 1969. évi összetett hon­védelmi verseny végeredmé­nye: Nők: 1. Pest m.: 8:12, 2. Baranya m.: 8:13, 3. Csong- rád m.: 8.15: Férfiak: (I. kor­csoport) 1. Csongrád m.: 6:56, 2. Komárom m.: 7:18, 3. Vass m.: 7:32. II. korcsoport: 1. Nógrád m.: (Girtl, Vincze, Benkő). 13:22, 2. Csongrád m. 13:29, 3. Borsod m.: 14:02. III. korcsoport: 1. Szolnok m.: 6:45, 2. Békés m.: 6:49, 3. Bor­sod m.: 6:57. Á totó 38 heti eredménye 1. Ganz-M.—SZEOL 2 0:2 2. Szív. MÁV—FÖSPED 1 3:0 3. B.-csaba—Pécsi B. X 2:2 4. SZMTE—Ózd . X l:l 5. Kisterenye—Nyíregyháza 1 4:0 6. Mezőkov.—Jászberény 2 0:1 7. SZVSE—Szóin. MÁV 1 4:2 8. Máza- Sz.—Dorog 1 2 :i 9. Bauxitb.—Pécsi Ércb. 1 3:0 10 Napoli—Fiorentina 2 0: 11. Palermo—Inter 2 1:2 12. Torino—Sampdoria I 2:jl. 13. Verona—Juventus -|-T 1 1:0 14. Táncsics SE—Szeksz. 2 1:3 ŐSZI CIPÖŰJDQMSÁGQK A Női körömcipő. díszítéssel Női körömcipő, lakk, antilopbetétes Férfi félcipő Fiú félcipő 31—43 sz. Leányka félcipő, lakk. kötös 31—34 sz. Gyermek száras cipő 27—30 sz. 215,— Ft 250,— Ft 220,— Ft 90,— Ft 104 — Ft 93,— Ft HÁZBAN Vegyen még egy párat! i