Nógrád, 1969. április (25. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-02 / 76. szám

idegenben nyert a 8gy SE, a Vörös Csillag SE és a Szorospatak Sokk NB U Súlyos vereség Szegeden Sx**cs$ny döntetlent játszóit MátrnnováUon — Hengerelt az tmekvaakeri — Másodszor nyert a Jurist Is Shs először a Milialygerne A megyei X. osztályú labdarúgó-bajnokság tll. fordulója bővelkedett meglepetésekben. Három csapát aratott győ­zelmet Idegenben: a Bgy. SE Forgács-bányatelepen, a Vörös Csillag SE pedig az St. Z1M ellen, míg Szorospatak együtte­se Balassagyarmaton, a Volánnal szemben. A forduló egyet­len döntetlenjét Szécsény érte el. A legnagyobb arányú győ­zelmet ezúttal Ersekvadkert aratta, amelynek csatársora szinte hengerelt haglyasalja tartalékos csapatával szemben. A további mérkőzéseken is hazai győzelmek alakultak ki. Második győzelmét szerezte a Jurisits SE, ezúttal Karaites- keszi csapatával szemben, és első győzelmét aratta az ugyancsak újonc Mihálygerge Dejtár ellen. Somoskőújfalu csapata nehéz küzdelemben tartotta otthon a két pontot ilomhánnyal szemben. Az előző két fordulóhoz Viszonyítva nagy változások történtek a bajnolU táblázaton, s ^ most már a sportszerűség is csorbát szenvedett, hiszen a Szécsény — Mátranovák mérkőzésén kettős, a Szorospatak Bgy. Vo­lán találkozón pedig egy kiállítás történt. Vörös Csilla" SE — St. ZIM 3;Ö (2:0) Salgótarján, SÜMSE-pálya, .100 ricaŐ.. v: Barátit. VÖRÖS CSILLAG SE: Fábri — Jockel, Boh&tl. Lisztóczki — Jockel, Pusnik— Ubrankovics, Csóká­st, Tarján!, Szomszéd (Berecz), Oonkó. EDZŐ: Pellegrériyi Já­nos. ST. ZIM: Erdős — Susán, Vári, Piskálorisz — Raab, Flaskaí — Hadik, Oravecz, Galló, Pindroch. Geszner. ED­ZŐ: Bandur Mihály- Mindkét csapat nagy lendülettel kez­dett, de a rajt a vendégeknek sikerüli. A 7. percben a Vö­rös Csillag SE csapata meg­szerezte a vezetést, sőt a fél­időig tovább növelte előnyét. A ZIM együttese sorra elhi­bázta gólhelyzeteit, egyre ide­gesebbé váltak, lélektelen já­tékkal képtelenek voltak szé­píteni- Góllövők: Donkő (2) és Tarjáini. Jó: Llsztóczkl, Suth, Oonkó, 111: Vári (a mezőny legjobbja), Flaskai és Ora­vecz. Bgy. SE — Forgács 3:0 (1:0) Forgács-bányatelep, 200 né­ző, v: Kiss. B.-gyarmati SE: Treso — Rómá&i, Fábián, 'Bar-r, ta — Badó, Forrai — Vidámi. Huttyán, Varta, Pál, Puruczkd (Jelen). Edző: Vidomusz Já­nos. Forgács: Dávid — Pep- sinszfci (Olaj), Molnár, Űjj — Urbán, Bánházi — Szabó, Szakács (Budveszel), Lengyel J„ Lengyel L., Angyal. Edző: iVíede László. A gyarmatiak heves támadásokkal válaszol­tak a forgács! csapat támadá­saira, s a 22. percben Fábián 11-eshől szerzett góljával ve­zetéshez jutottak. Szünet után a vendégek kezdtek job­ban, majd a hazaiak következ­tek. Ötször is szögletet rúgtak a torgacsiak, egyenlíteni azon­ban nem sikerült. A másik oldalon a hajrában Jelen szögletrúgása érintés nélkül (utóit a hálóba. Egy perccel a befejezés előtt ugyancsak Je­len fejelt a hálóba az ötös sar­káról. Jó: Treso. Fábián, Ber­ta, Vidámi, Varga, ill: Molnár, Ujj, Urbán, Lengyel J. és Lengyel L. Jurisits SE — Karancskeszi 3:2 (2:2) .Végrád. 30C néző, v: Nagyi- JURISITS SE: Mihalik — ltusszói, Szollk, Újhelyi —- Máthé, Tóth I. — Plachi (Molnár), Novak (Tóth II.), Bálint, Fazekas, Pásztor. ED­ZŐ: Bálint Ferenc- KA­RANCSKESZI: Rádi — Sikna, Nagy B., Bélán, Kicsiny — Pál, Barta — Zsidal N„ Tar­ján!, Balkó, Kovács (Simon). EDZŐ: Szőllős Sándor. Válto­zatos, izgalmas mérkőzést ját­szott a két csapat. A nógrá­diak 2:0 arányú vezetését a vendégek kiegyenlítették, s óriási volt a küzdelem az őjabb gólért. EnneK megszer­zése az újonc hazaiaknak si­került, s ez második győzel­müket eredményezte. A ven­dégek játékába, átadásaiba azúttal Is több hiba csúszott. Góllövők: Bálint (2) és Tóth II., ill: Balkó és Zsídai N. Jó: Máthé. Újhelyi, Szolik, Bálint, ill: Balkó (a mezőny legjobb­ja), Zsidal N. és Tarjáni. Mihálygerge — Dejtár 1:0 (1:0) Mihálygerge, 300 néző, v: Rajnai L- Mihálygerge: Soós — Oravecz Gy., Nyerges S., Nyerges J. — Miklós, Bodor — Gordos' T. (Kertész F.)< Egyed R., Gordos A., Nyerges Z.. Egyed L. Edző: Gordos Alfréd. Dejtár: Mészáros — Csabai, Maczltó, Sárosi — Kremnicsán S„ Farkas — Pi- kécs (Gál I.). Varga K.. Szűcs. Kremnicsán G.. Sztankó. Ed­ző: Bihari Ferenc. Színvona­las, változatos. sportszerű mérkőzést vívott a két csa­pat. A mihálygergeiek jobb összjátékukkal rászolgáltak a győzelemre. A mérkőzés egyetlen, gólját a 36. percben beadásból Egyed L. fejelte a hálóba. A dejtári vendégek sokat, és néha feleslegesen cselezgettek, sót néha vitáz­tak is egymással- A hazaiak a 75. percben érvénytelen gólt lőttek. Jó: Nyerges 3.. Nyer­ges J., Egyqd R., Gordos A. ül: Mészáros. Maczkó, Krem­nicsán S. és Szües. Somoskőújfalu — Romhány 1:0 (0:0) Somoskőújfalu, 200 néző, v.: Nagy J. SOMOS: Gólics — Kemencsik, Lengyel, Berta — Csengődi, Murányi — Kasag- randa (Kovács). Szabó, Török, Deák, Kollár. EDZŐ: Mester Sándor. ROMHÁNY: Varga J. — Varga S-, Antal, Sárán­ké S. — Sarankó J., Saliga — Gregor, Kaliczka, Termán (Meló J.), Sarankó Gy., Var­ga S- EDZŐ: Juhász Lajos. Az I. félidőben a romhányiak játszottak jobban, gólhelyzete­ik azonban sorja kihasználat­lanul maradtak. A hazai csa­társor ekkor gyenge formában játszott, csak szünet után ja­vult kissé a játéka. A somosi csapat erőssége a közvetlen védelem volt. A győzelmet je­lentő gól a 60. percben esett: a 16-osnál Török remekül át­vette Csengődi labdáját, s pár lépés után a jobb sarokba lőtte. Jó: Lengyel (a mezőny legjobbja), Berta, Kemencsik. Gólics, ül: Varga S., Sarankó J. , Varga I. és Gregor. Ersekvadkert — Baglyasalja 6:0 (2:0) Ersekvadkert, 1000 néző, v: Simkó- É.-vadkert: Csabák — Kristók, Sági, Márton — Ada. me K., Korbély — Adame A. (Verbói), Kovács, Csernák, Vípcz, Légrádi. Edző: Vitéz Sándor. Baglyas: Bokor — Kővári, Szászi, Iványi .1. — Kovács, Bogár — Somogyi, Horváth K-, Molnár, Andó, Kiss. Edző: Szabó K. István. Lendületes, gólokban bővel­kedő jó játékkal örvendeztette meg a vadkerti csapat tekin­télyes számú szurkolótáborát ezen a mérkőzésen. Csatár­soruk úgyszólván lehengerel­te a tartalékosán kiálló, és gyenge formában játszó bag- lyasaljai csapatot. A hazaiak ilyen arányban is megérde­melten nyertek. Góllövök: Ko­vács (3), Csernák, Légrádi és Kristók Jó: Kristók, Korbély, Csernák. Légrádi, ill: Szászi, Iványi J. és Molnár. Szécsény — Mátranovák 1:1 (0:0) Mátranovák, 300 néző, v: Kőmár. SZÉCSÉNY: Oláh — Kurls, Oravecz, Takács — Fo­dor, Velenczei — Mester, Bo­ros, Csatlós. Kiss, Sümegi, EDZŐ: Bonke János- MÁTRA­NOVÁK; Szóé — Kecskés, Geese I., Tóth ™ Kun, Répás 1. — Geese E., Kuborczik (Kisbaii) Sipos, Mészáros, Varga. EDZŐ: Gálik István. Mindkét csapat nagy becs­vággyal vetette magát a küz­delembe. A túlságos igyekezet idegeskedéssé vált. s így jó játék nem alakult ki. A 33. percben Geese I. és Boros egy összecsapás után dulakodott, a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Szünet után a ven­dégek szereztek vezetést. Az 58. percben Mester elfutott őrzőitől, s 7 méterről a jobb sarokba lőtt- A 65. percben kiegyenlítettek a hazülak: Ge­ese E. szép csellel rázta le vé­dőjét, majd éles szögből 10 méterről a sok láb között is a hálóba talált. A hátralevő idő­ben mindkét oldalon több gól­helyzet maradt kihasználatla­nul. Jó: Oláh, Oravecz, Fodor, Sümegi, 111: Geese E, és Kun. Szorospatak — Bgy, Volán SC 3jl (1:1) Balassagyarmat, 250 néző, v: Garamszegl Szorospatak: Ba­lázs — Tóth, Székely, NagyK. — Szabó, Barabás —- Kovács, Huszár. Mátrai, Bettes, Sze­hen i (Papp). Edző: Mátrai György. Bgy. Volán: Pernye — Bódis, Magos. Deme — Mi­hály, Jó?sa — Fedor, Váradig Hegedűs, Palánki (Kovács). Rónási- Edző: Tóth József. Közepes színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak vezetésit szereztek Hegedűs góljával. Ezután azonban elbizakodot­tan játszottak, és a vendé­gek Kovács lövésével kiegyen­lítettek. Szünet után is a szorosip&takiak játszottak na­gyobb lelkesedéssel- A 79. percben Kovács elfutott, Ma­gos durván buktatta és ezért a gyarmati hátvédet kiállítot­ta a játékvezető. Az utolsó 10 percben a végig jól játszó vendégeknek sikerült a győ- zelfnét’ Wíégszerezdí. Béttés, mftjd Mátrai továbbította a hálóba a labdát. A gólhelyze­teik alapján a vendégek még nagyobb arányban is győz­hettek volna, Jó: Nagy K., Kovács. Mátrai, Bettes, ill. Fedor és Hegedűs. A bajnokság állása: 1. B.-gyarm. SE 3 3 — 10: I 6 2. Somoskőújf. 3 2 1 — 5: 2 5 3. Ersekvadkert 3 2 — 1 7: 3 4 4. Vörös Cs. SE 3 2 — 1 9: 4 4 5. Szécsény 3 l 2 — 5: 4 4 6. Jurisits SE 3 2 — 1 7: 6 4 7. Szorospatak S 1 1 — 3! 1 3 8. Mátranovák 2 1 1 — 4: 2 3 ö. Bgy. Volán 3 1 1 1 8 2 7 3 10. Mihálygerge 3 1 X 1 2: 6 3 U. St. ZIM 3 1 — 2 fi: 7 2 12. Romhány 3 1 — 2 3: 6 2 13. Karancskeszi 3 — 1 2 3: 6 1 14. Dejtár 3 — 1 2 12 3 1 i5. Baglyasalja 3 — X 2 3:11 1 ifi. Forgács-btp. 3 — — 3 o: 9 — Az NB 11-ets Maróczy CSB V. fordulójában a Salgótarjá­ni Kohász sakkozói Szegeden mérkőztek, az élcsoportban szereplő SZVSE ellen. A ta­lálkozón nem várt nagyará­nyú győzelmet aratott a ha­zai együttes. A mérkőzést a hazai csapat 8,5:2,5 (1) nyer­te Az első táblán Balázs intszmája függőben maradt a tarjáni versenyző nyerési esé­lyeivel. EREDMÉNYEK (elöl a Szeged versenyzői) Dr. Bodnár — Balázs (füg­gő). A folytatásban Balázsnak azonnali nyerése van a két­szeres vidékbajnok szegedi él- táblás ellen. Széles — Kiepej 1:0. Kie­pei döntetlen játszmát rontott vesztésre. Papp — Horváth 1:0. A ko­N8 Hl ­Á Pásztói KSE listavezető A labdarúgó NB Hí. tíszakkózép-csoportjának III. fordulója után a Pásztói KSE pontveszteség nélkül áll az élen. Az újonc St. Üveg­gyár 4. helyezése is minden elismerést megérdemel. A Karancslapujtői Bányász és a Bányagép SK a középcso­portban foglal helyet. Meg­lepően rosszul szerepel vi­szont a Zp. Építők, a Bgy, Dózsa és a Mizserfai Bá­nyász. A HU forduló e\eúmenyei: Veesés—K.Sörgyár 2:1 (1:0), g: Kiss, Kalász, ill.: Munká­csi, St. Üveggyár—Gázmű­vek 1:1 (1:0), g: Ludasí, ill.: Jandász, Martfű—Bányagép SK 1:1 (1:1), g: Novak, ill.: Hartha, Gumiipari SC—Mi­zserfai Bányász 2:0 (2:0), g: Bakos (2). Tűzoltó Dózsa— Bp. Építők 1:2 (1:0), g: Zé- her, 111.: Tímár (11-esből). Tóth, Pásztói KSE—Bp. Pos­tás 1:0 (1:0). g: Majovszki. Bgy. Dózsa—Karancslapujtői Bányász 1:1 (1:1), g: Feren- csik, ill.: Tóth S. Zp. Épí­tők—ÉPGÉP 1:0 (1:0), g‘ Csikós II. A bajnokság allAsa 1. Pásztó 3 3 _ 5: 1 fi 2. Vecsísl VlZEP 3 3­­8: 3 6 3. Martfű 3 2 1­3: 1 0 4. S. Üveggyár 3 1 2­2: l 4 5. K. Sörgyár 3 2­1 4: 3 4 fi. OGSC 3 1 1 1 2: 1 3 7. Karancslap. 3 1 1 1 5: 4 3 8. S. Bányagép 3 1 1 1 fi: 5 3 tf. Gázművek 3 1 1 1 52 fi 10. EPGÉP 3 t­2 3: 3 2 Bp. Postás 3 1­2 4: 4 2 12. Bp. Építők 3 1­2 3: 4 2 13. Tűzoltó Dózsa 3 1­2 4: fi 2 14. Z. Építők 3 1­2 l: 3 2 15. B. Dózsa 3­1 2 5:10 1 16. Mlzserfa o • • 3 0: 5 . összeállította: Andó Miklós Húsvét elolt—húsvét után március 20-tól április 3ö-ig tartanak a háztartási roii<rygyűjtő hetek a Pest — Bács — Nőgrád megyei MÉH Vállalat tele­pein és átvevőhelyein. Pamut alapanyagú „szekrénytiszta” rongyért a koráb­binál magasabb ártérités. Átvételi áruk: legalább 20x20 cm pamut alapanyagú rongy: „szekrénytiszta” színes 8 Ft/kg ..szekrénytiszta” fehér 15 Ft/kg Egyéb háztartási rongy 0,80 Ft/kg Bővebb tájékoztatás a MÉH-felepeken és átvevőhelye­ken naponta de. 7,30 — du. 16,00 szombaton de. 7,30 — du. 12,30 óra. nyitva tartási és hulladékátvételi időben. Húsvéti takarítás—húsvéti inolyirtás. A már nem használt alsó és felső ruhaneműit, asztal­terítőit, törülközőit stb. most KEDVEZŐ ÁRON adhatja át a MÉH-nek! húsz-versenyző szívóssága és furfangossága kevés volt. El­lenfele túljátszottá. Gergely — Szabó 1:0. Ger­gely matt-támadással győzött. Mosonyi — Tóth P. 1:0. Döntetlen helyett vereség. Tóth négylépéses mattot ka­pott. Dr. Tarnay — Tóth L. 1:0. A tarjániak legjobb ponszer- zőjének veresége meglepetés. Dr. Berecz — Rozgonyi 1:0. A szegedi versenyző kihasz­nálta ellenfele inkorrekt gya­logáldozatét, és a végjátékban nyert. Bihari — Szökács 0:1. Biz­tos győzelem tisztáldozattal. Bihari idővel sem bírta. Pethő — Árva 0,5:0,5. Pethő továbbra is veretlen. Kemény csata után pontosztozkodás. Kovács — Németh 1:0. A tarjáni versenyző átlépte a gondolkodási időt. Hollősy — Cseh 0:1. Bravú­ros tarjáni győzelem a haza­iak egyik erőssége ellen. Bodor — Fenes 1:0. A sze* gedi versenyző a közép játék­ban túljátszottá ellenfelét, Az V. forduló eredményei: Ózdi Kohász — DEAC 7,5:4,5, Belker. Min. — Szentes 5:7 Nyugati Vasutas — Gyöngyös 10,5:1,5. BKV Előre — VTSK 7,5:4,5, V. Izzó — Láng 6,5.5,5. Ságvári — Szegedi* Ruha 8,5. 4,5. A bajnokság állása: 1. Nyu gáti Vasutas 45,5, 2, Ságvári Sportiskola 36,5, 3. Szeged VSE 36, 4, Belkér Min. 33, 5. Szentesi Spartacus 32,5, 6—7 BKV Előre Salgótarjáni KSE 30—30, 8. Ózdi Kohász 29, 9 Vasas Izzó 28,5, 10. Debrece­ni EAC 26, 11. Gyöngyös: Energia 25,5, 12. Vasas Lánp 25, 13. VTSK 23,5. 14. Szeged Ruhagyár 20 ponttal. Tőrvívás Hol maradtak a vidékiek? Giispíirin János (SKSE). a fér- l'itör győztese Vasárnap Salgótarjánban, a Mártírok úti általános iskola tornatermében rendeztéle meg az országos II. osztályú férfi tőrversenyt. Sajnálatos tény, hogy a nevezések ellenére szá­mos csapat nem jelent meg, és így összesen csak nyolc ver­senyző állt pástra. A verseny nagyszerű salgótarjáni sike­rekkel ért véget, az első négy helyen az SKSE versenyzői végeztek. A verseny végeredménye: 1. Gasparin J. (SKSE) 6 gy., 2. Bérezi A. (SKSE) 5 gy., 3. Nagy B. (SKSE) 5 gy„ 4. Vertich T. (SKSE) 4 gy.. 6. Horváth A. (SKSE) 2 gy. Az 5. helyen a Budapesti OSC. a 7—8. helyen pedig a Szentesi Vasutas SC versenyzői végeztek Ugyancsak Salgótarjánban rendezték meg a Nógrád me­gyei középiskolás bajnokságot női tőr, férfi tőr és férfi kard számokban. A középiskolás bajnokság végeredménye: Női tőr: 1. Oláh Krisztina (St. Gépipari Tech.), 2. Borbás Mária (Bgy. Szántó Gimn.). 3. Séhrqtter fcátalirry: (fSgy, Szántó Gimn.) 1 Férfi tőr: E’nyedi Balázs (St. Madách Gimn.), 2. Nagy Béla (St. Bolyai Gimn.), 3. Horváth Attila (St. Madách Gimn.) Férfi kard: l. Vlda Attila (Bgy. Balassi Gimn ), 2. Skora Gyula (Szécsény! Mezőgazda- sági Tech.), 3. Enyedi Balázs (St. Madách Gimn.) Labdarúgás Áz HNK Hí. fordulója A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa megyei se­lejtezője III. fordulójának mérkőzéseit ma délután IP órától rendezik még a itárom csoportban. • Párosítás , A-esoport. Romhány—Bgy. Dózsa, v.r Madarasi, Jurisits SE—Bgy. SE, v.: Markói, Bér­céi erőnyerő. B-csoport: Pásztói KSE—Zp. Építők, v.: Balázs II., Ménkes —Palotás, V.: Nagy J., Nagy- bárkány erőnyerő. C-csoport: Etes—Mátrano­vák, V.: Bures, Szilaspogony— Somoskőújfalu, v.: Mohácsi, Karancsság erőnyerő. | NB I. tarfalékcsoporf SB IC—Egri Dózsa 0>:0J Salgótarján, 400 néző. v.: Hoífer. Salgótarján: Horváth K. (Szőke) — Márkus, Gajger Tőre, Boskó, Toldi, Szoó\ Tá bori. Szolnoki, Loch, Macska Eger: Kovács F. — Fodor, Mé száros’ Bóbita, BirincsiK Szász, Balogh. Nagy, Cegléd) Ceceli, Kovács S. A felázott salakon alacson , színvonalú volt a játék. Bo káig süllyedve, igen nehezei' tudták a játékosok a labda tértnyerően elrúgni. Szint' minden támadás mindkét fé len elakadt a sárban. A haza lak többet kezdeményezte) igen sok helyzetet dolgoztak ki. A 70. percben a játékve zető Táborit kiállította. Jók Márkus, Szolnoki, Macska, ill. Mészáros, Szász, Ceglédi. GYERMEKEKKEL UTAZIK? NE LEGYEN GONDJA, MERI oicsö ifermekmenlfe «as ^UTASELLÁTÓD ÉTTEREMBEN NŐGRÁD 1969. április 2., szerda 7 <