Nógrád, 1968. november (24. évfolyam, 257-281. szám)

1968-11-12 / 265. szám

Salgótarjáni Bányász — Budapesti Vasas 4:3 (2:t) Mindent beleadtak a vendégek Nagybátonyi Bányász — BVSC 1:0 (1:0) Hős>es küzdelem — nagyszerű győzelem Salgótarján, 4500 néző, v.: Kaposi. iuiC; Horváth K. — Baranyai, Ferenc. Vertig — Szalad, Km.ei.ly — Kriskó, Hor­váth F’., Répás, Básti, Jede EDZŐ: Marosvári Béla. VA­SAS: Kenderes! (Bolemányi) — Bakos, Mészöly, Menczel, Ihász — Mathesz, Fister — Molnár (Makrai), Puskás, Far­kas, Korsós. EDZŐ: Illovszkv Rudolf. A. szemerkélő eső feláztalta a Kohász-stadion gyepszőnye­get. A csúszós talaj ellenére már az első perctől lendületes támadások, ötletes adogatások jellemezték a küzdelmet. Az első gólveszélyt a 9. percben Korsós 16 méteres lövése je­lentette. A kapufa mentett Még ugyanebben a percben Jeck Kriskó elé tálalt, de a szélső az ötösről magasan ka­pu fölé emelt. Az első ne­gyedóra kiegyensúlyozott küz­delme után a nagyszerűen mű­ködő középpályások irányítá­sával fölényt harcolt ki a hazai csapat. A 19. perc­ben Horváth F. a félpályáról indult. Átverekedte magát a védelmen, de lövése csak za­vart okozott. A 24. percben Szálai lövésébe Kriskó előre­vetődve belefejelt. Kenderes! nehezen tisztázott. A követke­ző percben Básti lövése csat­tant a kapufán. A salgótarjá­ni fölény a 36. percben érett góllá. Jobb oldalról ívelt lab­dára az ötös sarkán Jeck és Bakos egyszerre rajtolt, Jeck volt az ügyesebb, és Bakos lá­ba között a labdát a hálóba juttatta. 1:0. Két perc múlva újból gólnak örvendezhetett a hazai szurkolótábor. Kriskó jobb oldalról a hosszú sarok felé lőtt. Lövése Ihász fejét érintve jutott a hálóba. 2:0. A gól után kissé magára talált a Vasas. A 40. percben szögletet íveltek középre. Horváth K. kifutott,' de a labdát elérni nem tudta, és az Farkas fe­jéről a megdermedt védők lá­ba mellett a jobb kapufa tö­vében kötött ki. 2:1. A második félidőt is fer­geteges fekete-fehér támadá­sok vezették be. A 47. percben újabb gól született. Kriskó fu­tott el a jobb szélen. A 16-os- ról futtából lőtt, Bolemányi az éles, félmagas lövést csak ki­ütni tuda. A labdára Básti és Jeck rajtolt. Jeck volt a szem­fülesebb, és lövése a fekvő ka­pus mellett a kapu közepén vágódott a hálóba. 3:1. To­vábbra is a Vasas-védelemre hárult a nagyobb feladat. A Básti—Jeck balszámy veszé­lyeztetett. Az 54. percben két- húzásos támadás után sakk­matt volt a Vasas-védelem, Jeck öt méteres lövését a ka­pufa mentette. Az 55. percben Jeck újból faképnél hagyta a Vasas-védőket, beadását Szá­lai centiméterekkel fejelte fö­lé. Az 57. percben védte a Va­sas második félidei első lövé­sét Horváth K. Az 57. perc­ben újabb kéthúzásos táma­dással teljes zavar keletkezett a Vasas-védelemben. Básti 20 méteres éles keresztlabdáját Jeck 12 méterről kapásból, belsővel a bal felső sarokba helyezte. 4:1. A gól után fei- rázódott a Vasas. Menczel elő- rehúzódott, Mészöly és Farkas összjátékával nehéz percek kö­vetkeztek a tarján!'kapu elő­terében. A 69. percben Farkas lövését mentette a kapufa. A 74. percben Vertig Farkast a 16-os vonalán gánccsal szerel­te. Menczel éles szabadrúgása a kapu jobb oldalában kötött ki. 4:2. (Horváth rosszul he­lyezkedett.) Az SBTC játéko­sain a 60 perces nagy iram következtében a fáradság jelei mutatkoztak. Farkasék meg­mozdulásai megingatták a vé­delmet. A 86. percben Farkas a jobb szélen hagyta faképnél védőit, beívelt labdáját a fe­dezetlenül hagyott Mészöly nagy erővel fejelte a jobb fel­ső sarokba. 4:3. A gól után újabb hazai támadássorozat kezdődött. Kriskó. majd Hor­váth F. teremtett gólhelyzetét. Bolemányi hálóját a szerencse Is óvta. Borongás időben, nehéz kö­rülmények közölt nyert az SBTC. Győzelmét elsősorban a nagyszerű formában játszó középpályásainak, és a meg­táltosodott Jecknek köszönhe­ti. Hatvan perc korszerű, gyors és ötletes támadássoro­zatai, Básti ét Szalai indításai igen sok gólhelyzetet, és gólo­kat eredményezett. A többiek is nagy erőbedobással, és lel­kesen játszottak. A Vasas tá­madósora a biztosan záró sal­gótarjáni védelem, továbbá Hor­váth F., Kmetty és Répás min­taszerű középpályás játéka mi­att nem tudott kibontakozni. Csak a hazai csapat 4:l-es ve­zetése után Mészöly, Menczel és Farkas indításaival terem­tett a Vasas veszélyes helyze­teket. A győzelem értékét ll- lovszky Rudolf, és a Vasas szak­vezetőinek nyilatkozata is megerősíti. „Különösen az első félidőben lepett meg a tarjául csapat lelkes, és lendü­letes játéka. Megérdemelték a győzelmet.” Mátyus László Eredmények, táblázatok NB li Újpest—Diósgyőr 6:0 (4:0), Ferencvuius—JJunauj varos 0:0 (*:0). Saigotarjan—Vasas 4:3 (3:1). Pécs— bp. honvéd ü:o. osepei—■saX«. 3:1 \z..x), azuinuaaieiy—úibgeu o:u ^0) Tatabanya—Videoton 3:0 tu;0). togyetertes—Győr a:l (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁS A 1. ÜJp. Dózsa 2. Ferencváros 2. Vasas a. JBp. Honvéd 5. Csepel C. Tatabánya 7. Pécs 2. Dunaújv. 8. MTK 1«. Egyetértés 11. Szombathely 12. Salgótarján 13. Győr 14. Diósgyőr 15. Videoton 16. Szeged 25 16 7 2 64:22 39 23 16 7 2 52:22 33 23 16 4 5 57:32 3u 25 lü 10 5 39:26 3ü 25 11 7 7 31:24 2d 25 7 10 8 27:28 24 25 9 6 10 28:34 24 25 9 5 11 27:37 23 25 7 8 10 32:34 22 25 6 10 9 30:36 22 25 7 7 11 31:40 21 25 7 7 11 35:46 21 25 4 11 10 28:36 19 25 6 6 13 30:51 18 25 7 3 15 24:48 17 25 5 6 14 22:61 16 NB I. B: Bp. Spartacus—Komló 1:0 (0:0), Eger—Ganz-MAVAG 5:1 (3:0). Nagybátony—BVSC 1:0 (1:01. Szolnoki MTE—Miskolci VSC 2:1 (0:0), Pécsi Bányász-Győri Dózsa 1:0 (1:0). Oroszlány—ózd 2:2 (2:1), Budafok—Várpalota 2:0 (1:0), Szál­lítók—Nyíregyháza 4:2 (2:2), Bp. Előre—Kecskemét 2:0 (1:0). Szegeden nyert az SKSE Az NB II-ets sakk-csapat­bajnokság utolsó előtti fordu­lójában az SKSE együttese Szegeden mérkőzött a Ruha­gyár SK csapatával. A kiesés ellen küzdő vendégcsapat nagy lelkesedéssel játszott, és há­rom órai küzdelem után már 6:3-ra vezetett. Végeredmény: 7:5. Eredmények (elöl az SKSE versenyzői): Szokács—Mák 0.5:0,5, Klepej—Papp 0,5:0,5, Balázs—Dallos 0,5:0,5, Horváth —Gergely 0:1, Szabó—dr. Tár­nái 0,5:0,5, Kaposi —dr. Bakos 1:0, Tóth L.—Bálint L. 1:0, Simkó—Bálint A. 0,5:0,5, Roz- gonyi—Ozsvárt 1:0, Cseh— Rácz 0,5:0,5, Tóth P.—Ábra­hám 0,5:0,5, Németh J.—Patai 0,5:0,5. További eredmények: Mis­kolci Spartacus—Debreceni EAC 6:6, Ganz-MAVAG— Szentesi Spartacus 7,5:4,5. Kecskemét—Miskolci VSK 10:2, Vasas Turbó—Szegedi VSE 8,5:3,5, Bp. Postás—Bp. Pedagógus 5:7, Csepel—Test­vériség 8:4. A bajnokság állása: 1. Kecs­kemét 96,5, 2. Csepel 82, 3. Szegedi VSE 80, 4. Bp. Postás 77, 5. Debreceni EAC 73,5, 6. • Szentesi Spartacus 71, 7. Peda­gógus 70,5, 8. Szegedi Ruha­gyár 69, 9. Testvériség 68, 10. Vasas Turbó 68, 11. Clanz-MÁ- VAG 67,5, 12. SKSE 64,5, 13. Miskolci Spartacus 62, 14. Mis­kolci VSC 59 ponttal. . ★ Nógrád Kupa egyéni vil­lámversenyt rendezett a poli­tikai évfordulók tiszteletére Salgótarjánban a Nógrád me­gyei Sakkszövetség a NÓG­RÁD Szerkesztősége megbízá­sából. A kupát a tavalyi győz­tes Marosi (Ganz-MÁVAG) szerezte meg. A második he­lyen Rozgonyi (SKSE), a har­madik helyen Simkó (SKSE) végzett. Nagybátony, 2000 néző. v.: Horváth. NAGYBÁTONY: Pal­huber — Romhányi, Gáspár, Szalai — Kupcsulik, Pozsár — Sántha (Kozik, 77. p.), László. Veres, Kovács II., Nagy A. EDZŐ: Dávid Róbert. BVSC: Ádám — Kuchta, Szepesi, Tor­dal — Kovács J., Takács — Markó (Kollár 55. p.), Bazsánt. Nagy, Becsei, Kaszás. EDZŐ: Gyarmati János. 8. perc: Kaszás a védők hi­bájából egyedül húzott kapu­ra, de lövésébe Palhuber jó érzékkel belevetődött. 9. perc: Veres bal oldali szöglete után Kovács II. alig fejelt mellé. Egy perc múlva Nagy egyedül húzott kapura, de lövését a BVSC kapusa Lábbal hárította. 15. perc: Sántha buktatásá­ért megítélt 25 méteres sza­Nemkerülf feljebb az St. ZIM Az NB II-be jutásért Gyön­gyösön, november 6—10 kö­zött osztályozót játszott öt megyei bajnokcsapat, köztük a Nógródot képviselő St. ZIM Vasas. Eredmények: I. forduló: Cegléd — Mát­raaljai B. 5.5:6,5, Szolnoki Olajfúrók — Székesfehérvári MÁV 3,5:8,5. Az St. ZIM Va­sas szabadnapos volt. II. forduló: Mátraaljai B. — Szolnok 10:2, St. ZIM Vasas — Cegléd 6:6. Nyert: Oláh F., Nagy S., Nagy B., Miklós, Král. Döntetlen: Németh J., Serfőző. A Székesfehérvári MÁV szabadnapos volt III. forduló: Szolnok — St. ZIM Vasas 5,5:6,5. Nyert: Král, Nagy B., Serfőző, id. Sztremi, Taksás. Döntetlen: Oláh M,, Oláh F., Németh. Székesfe­hérvári MÁV — Mátraaljai B. 5,5:6,5. A Cegléd szabadnapos volt. ÍV. forduló: St. ZIM — Szé­kesfehérvári MÁV 6,5:5,5, Nyert. Gallai, Král, Serfőző, Taksás. Döntetlen: Nagy S., Németh, Lichtner, Oláh M„ Miklós. Cegléd — Szolnok 6,5:5,5, A Mátraaljai Bányász szabadnapos volt. V. forduló: Székesfehérvári MÁV — Cegléd 6:6, Mátraal­jai B. — St. ZIM 7:5. Nyert: —, döntetlen: Oláh F., Gallai, Nagy S., Németh, Nagy B., Král, Oláh M.. Taksás, Mik­lós, Lichtner, veszített: Ser­főző, id. Sztremi. Az osztályozó végeredmé­nye: 1. Mátraaljai Bányász 8, 2. St. ZIM Vasas 5. 3. Cegléd 4, 4. Székesfehérvári MÁV 3, 5. Szolnok 0 ponttal. 1. Komi« 3. Er» S. Kecsk. 4. Bp. Előre 5. Nagyi» s. Oroszlány 7. Várpalota *. Pécsi B. S. Szállítók 10. Győri D. U. Bp. Sp. 12. mAv \G 13. SZŐTTE '4V MVSC TS. Ózó 'S. BVSC 17. Nyífenvh. 18. Budafok 32 17 10 5 44:19 4| 32 17 10 5 46:28 44 32 IS 9 8 39:30 39 32 12 12 8 34:23 36 32 15 6 11 46:39 36 32 13 9 10 49:40 35 32 12 9 11 37:32 33 3? 13 6 13 33:38 32 32 13 5 14 45:38 31 32 11 9 12 43:44 31 32 9 13 10 36:41 31 32 11 9 12 31:36 31 32 12 7 13 37:44 31 32 10 11 11 30:37 *1 32 7 11 14 26:35 25 3? 8 7 17 35:4*1 33 32 7 8 17 2R:45 ?? 32 7 7 18 30í5* 21 VB II. K öz én cs murrt: SKSE— BEAC 7:0 (5:0), Székesfehérvári MÁV—F. Autóbusz 3:i (3:1). Volán SC—in. kér TTVE 1:0 (0:0), Tűz­oltó Dózsa—Borsodi Bányász 0:0 Esztergom—EVTK 2:1 (1:1), Paor T. SE—Kossuth KFSE 0:0. Almás­füzitő— Kisterenye 5:1 (0:0), Or­mosbánya—Kazincbarcika 1:0 (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLASA t *7f. \T*V 28 16 6 6 63:30 38 2. Saig. KSE 28 15 7 6 51:32 37 3. Borsod 28 13 10 5 32:17 36 4. Kazincb. *»8 13 6 9 39:30 32 5. Esztergom 28 12 6 10 45:34 30 6. Almásf. 2Í 11 8 9 35:27 30 7. Papp J. SE 28 10 8 10 43:42 28 8. Kisterenye 28 10 8 10 31:37 28 9. K. KFSE 28 10 7 11 46:44 27 10. BEAC 28 10 7 11 49:50 27 ti. EVTK 28 .12 3 13 37:41 27 12. Ormosb, 28 12 3 13 33:42 27 13. Volán SC 28 8 9 11 28:30 25 14. Tűzoltó D. 28 8 6 14 31:47 22 ta. III. kér. 28 8 6 14 28:43 22 1«. Autóbusz 28 5 2 21 26:71 12 Mexikói útinapló (1.) Ferihegy — Mexikóváros 1968. szeptember 30. Hétfőn délelőtt gyülekezett a magyar olimpiai labdarúgó-válogatott 18 tagja és 66 más sportoló az MTS székháza előtt. Autó­buszokkal Irány Ferihegy. A meleg búcsúztatás után nagy izgalommal néztünk az előt­tünk álló 12 ezer kilométeres repülőút elé. Szívünk gyor­sabban vert, amikor 12 órakor beszálltunk a KLM légitársa­ság DC—8-as kék-fehér óriás- gépébe. A tengerentúli utazás­ban újonc lévén, figyeltem a többieket: megelégedéssel nyugtáztam, hogy mindenkin látszott egy jó adag megillető- döttség, kíváncsiság. Hamaro­san begyújtotta a gép kapitá­nya a négy motort, még egy utolsó pillantást vetettünk az integető tömegre, és levegőbe emelkedett a gépmadár, A D— 7-es ülésen foglaltam helyet. Tizenegyezer méteres magas­ságban 800 km/óra sebesség­gel száguldottunk a felhők felett. 4*dozat az aranyért A természetesen csinos stewardessek Udvariasan ebé­det szolgáltak fel, majd egy csésze fekete következett: le­galább olyan jó, mint amilyent a Karancs presszóban főznek. Körülnéztem, milyen is egy DC—8-as gép. Mindkét végé­ben társalgó és bárrészleg. Megtekintettük a pilótafülkét is, a bonyolult műszerfal per­sze számunkra nem sokat árult el. A hármas ülések tu­lajdonosai elfoglaltság után néztek: römizés, olvasás, be­szélgetés feledtette az idő mú­lását. Nem messze tőlem csak ket­ten ültek a három férőhelyen: Kozma Pici és Zsivótzky Gyu­la, a két óriás. így is alig fér­tek el egymás mellett. Hja, az olimpiai aranyért áldozni is kell! Amszterdamban csak rövi­den időztünk, majd irány az óceánon át a kanadai Montre­al. Hét óra alatt megtettük a távot. Ha azt vesszük, hogy Salgótarjánból Budapestre személyvonattal négy óra alatt lehet érni, nem is repül­tünk lassan. Házikó a repülőn Következett a hagyományos tombola. Fortuna mellém sze­gődött, mert nyertein egy dí­szes holland házikót; melyben egy kis üveg whiskyt rejtettek el. Vacsora után nézem az órámat: fél tízet mutatott, ki­tekintve az ablakon viszont láttam, hogy még mindig vi­lágos van. Hát igen, versenyt repültünk a Nappal. Montre­alban fél órát időztünk, majd irány a végállomás: Mexikó­város. Ez a négy óra már gyorsan elrepült. Az ablakok­ra szegeződtek a szemek, ami­kor megjelent alattunk a ha­talmas kiterjedésű, gyönyörű­en kivilágított főváros. Lando­lás után a már szeptember 14 óta kinntartózkodó magyar „kolónia” fogadott bennünket, és egy mexikói zenekar az el­maradhatatlan sombreróban. Irány az olimpiai falu! Rövid alvás után fáradtan ébredtünk, de ez sem volt akadály, hogy gyorsan széjjel nézzünk. A sok ezer sportoló öltözéke, színes áradata mindent betöltött. A levegő ritkaságát kivéve min­dennel meg voltunk elégedve. Básti István (Folytatjuk) bad,rúgásból Veres lövése a kapufán csattant. 20. perc: Sántha—Kovács II. vezetett a bal oldalon tá­madást, és Kovács II. beadá­sát Nagy mintegy 6 méterről élesen lőtte a jobb sarokba. 1:0. 27. perc: Sántha jó lövése a felső lécről vágódott a me­zőnybe. 41. perc. Becsei tisztára játszotta magát, és 15 méterről leadott lövése alig suhant a bal kapufa mellé. 48. perc: Nagy Gy. jó hely­zetben lőtt. de Palh'aber védte a közeli, veszélyes lövést 56. perc: Veres távoli bom­bája alig szállt a léc fölé. 60. perc: A vetődő Palhu- ber kezéből a hazai védők ki­rúgták a labdát, és végül Szá­lainak a gólvonalról sikerüli tisztáznia. * 75. perc: Veres lövését a leapus kiejtette, de Kovács II. kapura emelését bravúrral hárította. 79. perc: Takács csak a ka­pussal állt szemben, lövését azonban Palhuber nagy bra­vúrral védte. A nehéz, csúszós talajon mindvégig nagy küzdelem folyt a pályán. A hazai csa­pat irányította a játékot, de csak nehezen sikerült győznie, mert a lelkes BVSC mindent beleadott. A vendégek előtt néhányszor felcsillant az egyenlítés lehetősége, de az utolsó pillanatban a nagybá­tonyi védelem — Palhuberra! az élen — mindig hárítani tu* dott. Jó: Palhuber (a mezőny leg­jobbja). Szalai, László. 111.: Ádám. Kuchta, Szepesi. Sulyok Sándor Ai HB II'bői íelentiük Hét gólt lőtt az SKSE, ötöt kapott a Kisterenye \ labdarúgó NB II. Közép­csoportjában szereplő két nógrádi együttes közül az SKSE nagyarányú győzelmei aratott a jó képességű BEAC ellen, a Kisterenyei Bányász viszont súlyos vereséget szen­vedett Almásfüzitőn. SKSE-BEAC 7:0(5 0) Salgótarján, 1000 néző, v.: Honti. SKSE: Vári — Kul­csár, Mártinké, Ludányi — Czúder, Rozgondi — Kékesi, Nyerges, Pünkösdi, Szeberé- nyi, Antal. Edző: Kovács Er­nő. BEAC: SzőUősi - Kar­mán, Glatz, Gabai — Köteles, Seprüs dr. — Földes, Gyenes dr., Murár, Bácskái, Kalocsay (Németh). Edző: Várhidi Pál, A 3. percben Antal elhúzott a bal oldalon, keresztlabdáját Kékesi közelről helyezte a hálóba. 1:0. Az 5. percben a szemfüles Kékesi elcsípett egy labdát, és a kifutó Szől- lősi mellett, a hálóba lőtt. 2:0. Ellentámadás során Bács­kái felső léc alá tartó lövését Vári szögletre ütötte. A 9. percben Antal—Kékesi ado­gatás után Kékesi megszerez­te mesterhármasát. 3:0. A 15. percben Antal nagyszerű cselsorozat után a kifutó ka­pus mellett gurított a háló­ba. 4:0. A 27. percben Antal visszagurított az alapvonal­tól. de Szeberényi kétszer sem talált a hálóba. A 30. percben Czúder a gólvonal­ról mentett. A 34. percben Murár hazaadása a kimozdu­ló kapus mellett bevánszor- gott a hálóba (öngól). 5:0. A 57. percben Rozgondi 22 méterről lőtt a felső léc alá. 6:0. A 83. percben egy sza­badrúgást Kulcsár 18 méter­ről nagy erővel küldött ka­pura, Kéke&í belelépett a lö­vésbe és a labda lábáról a hálóba vágódott. 7:0. A lá­tottak alapján az SKSE még nagyobb arányban is győz­hetett volna. Jó: Kulcsár, Rozgondi. Kékesi, Antal. ilL: Köteles, Földes. * Almásfüzitő — K starenye 5 1 (0.0) Almásfüzitő, 30U nézó, v.: Dom bay. Almásfüzitő: Müc- lósi — Papp, Simon, Rakó — Paulik, Tóth S., — Lázár (Maróti), Nagy. Mátrai. Ra­dies, Tóth B. Edző: Paulik Ferenc. Kisterenye: Csernák (Kovács) — Király, Bibók, Orosz — Végvári, Juhász — Ubrankovics, Szeberényi (Tar­lóéi), Nagymajdon. Verbovsz- ki, Darvai. Edző: Szabó László Csúszós talajú pályán ele­inte a Kisterenye irányított« a játékot, a helyi csapat csak szórványos ellentámadásokat vezetett. A 15. percben Nagy- majdon szabadrúgását a ka­pus Király elé ütötte, de ő fölé vágta a labdát. A 20. percben Ubrankovics nagy helyzetben a kimozduló ka­pusba lőtt. A 23. percben Csernák védett szépen, majd a 36. percben Darvai lövését ütötte szögletre Miklósi. A 41. percben Nagymajdon mel­lé, a 44 percben Király fölé lőtt. A 48. percben bekapott gyors gól, és Juhász sérülésa következtében teljesen meg­zavarodott a kisterenyei vé­delem. Az Almásfüzitő nagy­szerűen kihasználta a kínál­kozó lehetőségeket. A 61. percben Radics lőtt gólt. 2:0. A 63. percben Verbovszki nagy helyzetben a kapust ta­lálta el. A 66. percben Mát­rai talált a hálóba. 3:0. A 76 percben Nagy fejese Ko­vács fölött hullott a hálóba. 4:0. A 78. percben Nagymaj­don szépített. 4:1. A 80. perc­ben Lázár állította be a vég­eredményt. 5:1. Második félidejl jó és ered­ményes teljesítménye alapján megérdemelten győzött az Almásfüzitő, a gólarány azon­ban túlzott. APRÓ A Balassagyarmati Városi Szociális Otthon ápolónői munkakörben al* kalmazásra keres idén érettségizett lányokat havi 1100 Ft kezdöfizetéssel. Jelentkezni Sehet a városi szociális otthon vezetőjénél, ahol az alkalmazás egyéb feltételei megtudhatók. Eladó két nagynö- véüű szamár. Érdek­lődni Salgótarján. Ká- rolyakna. Raáb János \ Borsosberényi Ál­lami Gazdaság tipizá­lás miatt az alábbi gé­peket kínálja eladás­ra: Zil 164/A. t.ehergén- kocsi 1 db, Gaz 51/A. tehergépkocsi 2 db. Zetor-Super 50. 10 db. Vételár. megegve-’ác szerint, érdeklődni le­het a gazdaság fő­mérnökénél. A Borsosberényi Ál­lami Gazdaság felvé­telre keres erő- és munkagépszerelőket. autóvillanyszerelő, vizsgázott Diesel ada­goló beállítót. Fizetés megegyezés szerint, jelentkezni le­het a gazdaság főmér­nök én él. Eger-tihaméri fala­zóblokkot £9X27X24 cm-es méretben közü- ietek és magánosok megrendelésére rövid határidőn belül tu­dunk szállítani. Arunk: 5,20 Ft/db va­gonba rakva. Egy vas­úti kocsirakomány kb. 600 db. Kérésükre az Igen előnyös tulaj­donságokkal rendel­kező és mérsékelt árú blokkokról részletes műszaki leírást kül­dünk. Rendeléseiket éa érdeklődő leveleiket az alábbi címre kérjük eljuttatni: Eger-Salgó- tarjáni TÜZÉP Válla­lat, Eger, Lenin űt IS. sz. NÓGRÁD — 1968. november 12., kedd 5