Nógrád, 1968. szeptember (24. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-17 / 218. szám

**’» v^itÁíí i^&Avvi^^ü.r NE I 3 Kosárlabda Hem sikerült az újabb bravúr Pécsi Bányász—Nagybátonyi Bányász 3:0 (3:0) Bafnokjelöltet vert meg az SKSE Pécsdjhely, 2000 néző. v..- Hévízi. LECM B.: Lukács — Kelemen. Tallósi, Györkö II. — Márton. Halasi — Selymes. Paikovics II., Bartal, Koch. Bencsik. EDZŐ: Kontha Ká­roly. NAGYBÁTONYI B.: Bu- lyovszki (Palhuber) — Kup- esulik, Gáspár. Rpmhányj , ~ László, Salgó — Sántha. Kozik (Szarvas). Veres. Kovács II.. Nagy A. EDZŐ: Dávid Róbert. Potyagóllal kezdődött a mér­kőzés. A 3. percben Paikovics II. gyengén lőtt kapura, Bu­lyovszki rosszul vetődött, és a labda a leje fölött a hálóba ju­tott. 1:0. A 18. percben újabb gólt ért el a hazai csapat. Selymes beadott a jobb oldal­ról, a nagybátonyi védők néz­ték a labdát, Bulyóvszki is mellé ütött, és Bencsik 3 mé­terről az üres kapuba lőtt. 2:0. A 20. percben újabb kapushi- bából Paikovics II. távoli lö­vése jutott Bulyóvszki hálójá­ba. 3:0. A 23. percben Kelemen szabálytalanul akadályozta Sánthát. a játékvezető 11-est ítélt. Veres jobb sarokba tar­tó labdáját Lukács kivédte. A 42. percben Koch kapufát lóit. A 65. percben Szarvas labdá­iét Lukács kiejtette, de Kovács II. és Nagy egyesült erővel sem találtak a gólvonalról a háló­ba. A nagybátonyi csapat fél­gőzzel játszott. Potyagólokkai szenvedtek meglepő arányú vereséget. Jó: Kelemen. Györ- kő II., Paikovics IT., Koch, ill.: Palhuber, Romhányi. NB II. FÉRFI: Salgótarjáni Kohász — DVTK 83:71 (40:34) Salgótar­ján. v.: Gilli, Mosoni. Salgó­tarjáni Kohász: Csuka, Szert. Babják, Mosonújvári. Ru­di nszki, cs.: Palla, Túrán, Piachi. Villámgyors kezdés. A Diós­győr magassági fölényét a ha­zaiak lelkesedéssel, gyors köz- beavatkozásokkal, és szívós védekezéssel egyensúlyozták. A Diósgyőr kezdett jobban, és 4:0-ra elhúzott, de . Csuka egyenlített. Innen 16:16-ig szo­ros volt a küzdelem. Egy perc alatt hat pontot szereztek a kohászok. Ezt az előnyt a fél­idő végéig tartani is tudták. A második félidőben újból a Diósgyőr kezdett jobban. Egy perc alatt egyenlített, majd 57:57-ig felváltva szerzett ve­zetést a magas színvonalú küz­delemben a két vetélytárs. A befejezés előtti 6. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Mo­sonújvári egy perc alatt hosz­szú átadásokkal pontokat szer­zett, majd Szert és Csuka be­törései 7 pontos előnyt bizto­sítottak az utolsó öt percre. Ekkor a Diósgyőr tnár felad­ta a küzdelmet. A hazaiak el­lenállás nélkül növelték pont­előnyüket. Ld.: Csuka (27). Szert (19), ill.: Király (20). NŐI: SBTC — Typográfia 56:38 (37:20). Salgótarján, v.: Gilli. Mosoni. SBTC: Lőrincz, Koza, Kovács. Szertné, Szarvasné. cs.: Licskó, Gasparkovics. So- moskőiné. Személyi dobással a vendé­gek szerezték meg a vezetést. A jól sikerült hazai ellentá­madások eredményesek voltak. Szertné, Koza és Szarvasné távoli dobásai vezetést is biz­tosítottak. A vendégek leg­jobbja Nagy, különösen bün­tetődobásokból igen pontbiztos volt. Az első félidőben úgy­szólván egyedül egyensúlyozta a hazaiak fölényét. Az SBTC- nél ebben a játékrészben hiba volt, hogy a támadások végén a leperdülő labdákat könnyű­szerrel szerezte meg az ellen­fél. A második játékrészben esett a színvonal és az iram. Az első öt percben mindössze 3 pont volt a hazaiak előnye. Az SBTC tízperces hajrája alatt azután az ellenfél kifá­radt. Igen sok biztos helyzet maradt kihasználatlanul. * fölény során még így Is növel­te előnyét a fekete-fehér csa­pat. Az SBTC előző heti, Török- szentmiklós elleni győzelmé­vel (65:58) biztosította jó hely­zetét a tabellán. Ld.: Szertné (21), Koza (10), ill.: Nagy (29) — niályus — Az NB I!-bői jelentjük Győzött a Kisterenye Döntetlenül mérkőzött az SKSE A labdarúgó NB II. Középcsoport.iáhan szereplő két nóg­rádi együttes közül a Kisterenyei Bányász hazai pályán mi­nimális arányban legyőzte a védekezésre berendezkedett Or­mósbányái Bányászt. Az SKSE a hátsó régiókban tanyázó Tűzoltó Dózsa csapatánál játszott, és második félideji gyenge teljesítménye miatt csak a döntetlenre tellett erejéből. SKSE—Tűzoltó Dózsa 1:1 (1:0) Körösi J. út, 500 néző. v.: Halász. SKSE: Libus — Kul­csár, Martinkó, Ludányi — Czuder, Pünkösdi — Kékesi, Csala (Tajti), Szeberényi, An­tal. Marcsok. Edző: Kovács Ernő. Tűzoltó Oózsa: Szabó — Vágvölgyi, Békés, Füredi — Kittrich, Földi — Pécsi, Len­kei, Konkoly, Terjéki, Jákli. Edző: Rajna Károly dr. A hazai icsapat kezdett job­ban. A 3. percben egy szög­let után Füredi jó érzékkel ugrott fel, és alig fejelt fölé. A 8. percben Kékesi átkígyó­zott a védőkön, de elhamar­kodottan a kifutó kapusba lőtt. A 28. percben Kékesi kiugrat­ta Antalt, de Szabó elöreve- tődvé ismét ...hárított. A 44. percben az egyébként jól védő Szabó hibájából vezetéshez jutott az SKSE. Rossz kirúgás után a labda Kékesihez ke­rült, aki 35 méterről habozás nélkül lőtt, és a labda az üres kapuba jutott. 1 ;U. A második félidőben inkább küzdelem, mintsem szép játék folyt a pályán. A vendégcsa­pat érthetetlenül idegesen, és pontatlanul adogatott. A 70. percben Pécsi becselezte ma­gát a kapu elé, de labdáját Li­bus elcsípte. A védekezésre beszorult SKSE az eredmény tartására törekedett — siker­telenül. A 78. percben Tajti szabálytalanul szerelte Jaklit A beívelt büntetőt Lenkei óriási helyzetben 5 méterről fölé vágta. A 80. percben ad­dig pattogott a labda az SKSE kapuja előtt, amíg Konkoly jól eltalált lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 1:1. Az utolsó tíz percben igencsak szorongatott a Tűzoltó Dózsa, de az eredmény már nem vál­tozott. Az SKSE a második félidő­ben elhanyagolta a támadások vezetését, egyetlen helyzetet sem dolgoztak ki. A védekező taktika megbosszulta magát. Jó: Martinkó, Csata, Antal, 111.: Szabó, Vágvölgyi, Békés. Kisterenyei Bányász-— Ormosbányai Bányász 1:0 (0:0) Kisterenye, 1000 néző, v.: Halász. Kisterenye: Cserpák — Király, Bibók, Orosz — Vég­vári. Juhász — Tarlósi. Ver- bovszki, Nagymajdon (Szebe­rényi II.), Kaszás, Farkas. Ed­ző: Szabó László. Ormosbánya: Kállai — Szarvas. Grega, Va- leán — Benkő, Hasilló — Ra- konczás, Pál, Völgyesi, Szál­kái, Tóth. Edző: Bodola Gyu­la. A hazai csapat fölénye je­gyében kezdődött, és folytató­dott a mérkőzés. A 3. percben Tarlósi, majd a 6. percben Ka­szás lőtt jó helyzetben mellé. A 8. percben Nagymajdon megsérült és Szeberényi II. állt a helyére. A 19. percben Vég­vári, a 30. percben Farkas bombázott mellé. A félidő vé­gén ugyancsak záporoztak a lövések Kállai kapujára, de eredmény nélkül. A második félidőben fokozta az iramot a hazai csapat. A mérkőzést eldöntő gól a 74. percben esett. Végvári Ka­száshoz játszott, aki fejjel Szeberényihez továbbított és ő kapásból lőtt a hálóba. 1:0. Továbbra is védekezett az Or­mosbánya, szórványos ellentá­madásaik nem sok veszélyt je­lentettek. Közepes iramú és színvona­lú mérkőzésen a Kisterenye rászolgált a győzelemre, bár valamivel halványabb teljesít­ményt nyújtott, mint az előző mérkőzéseken. Jó: Király, Bi­bók, Kaszás, ill.: Kállai, Gre­ga, Benkő. El történt or NB lll-bon Asztalitenisz Tízek bajnoksága Salgótarjánban Férfi felnőtt és ifjúsági kor­csoportban Salgótarjánban rendezték meg az asztalitenisz tízek bajnoksága megyei dön­tőjét. A férfi felnőtt mezőny­ben nyolcán, az ifjúságiaknál tízen álltak asztalhoz. A férfi felnőttek közül kiemelkedett a két NB Il-es SBTC-versenyző, a színvonal azonban meglehe­tősen alacsony volt. Az ifjúsá­giak szemre is tetszetősebb já­tékot nyújtottak. EREDMÉNYEK Férfi felnőtt: 1. Kövendi II. (SBTC), 2. Baráth (SBTC), 3. Takács (Bgy. Dózsa). Férfi ifjúsági: 1. Sági (SKSE), 2. Kiss (St. Kórház), 3, Barna (Bgy. MEDOSZ). 4r Vasárnap a megyei II, és III. osztályú asztalitebiSzezők megyei d.öntőjét rendezik meg reggel nyolc órától Salgótar­jánban, az új gimnázium tor­natermében fiú és leány ver­senyzők részvételével. Egy szurkoló halála Zagyvapálfalván A Bgy. Dózsa biztosan győzött Röplabda NB II. Fölényes győzelem Zagyvapáifalván NB II. NŐI Zagyvapálfalvi Építők — Mélykút 3:1 (11, 9, -13, 6) Zagyvapálfalva, v.: Hajdus- ka. Zagyvapálfalva: Gáspár- ne, Hartmanné, Kiss, Vadas, Kapás, Berencsik, cs.: Berta. Egy játszmától eltekintve a hazaiak hajráztak jobban. Nyolc—tíz pontig volt kiegyen­súlyozott a küzdelem. A me­zőnyben kiválóan játszó ven­dégek csak a biztosan ütő Gáspárné leforgása után gyűjtötték pontjaikat. Meg­lepő volt Kiss jó helyez­kedése, és a mezőnyből biz­tosan helyezett labdái. Díjbeszedő — SBTC 3:0 (10, 10, 10) Budapest, v.: Harangi. SBTC: Balogh. Vadászi L, Bókán«?. Takácsné. Szabó É., Toldiné, cs.: Szabó Z. Az aránylag fölén.'« s győ­zelmet sejtető számszerü^ered- mény nem fejezi ki hűen a küzdelem képét. Az SBTC az esti világítás mellett játszott mérkőzésen mezőnyben egyen­rangú ellenfele volt az NB II. „örök” második helyezettje­nek. Az első és a harmadik játszmában a fekete-fehére c 4:2, 8:6, ill.: 3:4 arányban is vezettek. A küzdelemben a Díjbeszedők nagyobb ütőfő­lénye döntött. M L. A labdarúgó NB III. Eszakkö- zép- és Északi csoport, iában a nógrádi együttesek közül a leg­utóbbi fordulóban Zagyvapálfal- ván helyi rangadót játszott a Bányagép SK a Zp. Építőkké). A. Bgy. Dózsa meglepően biztosan győzött az Érdért együttese el­len. A Pásztói KSE döntetlenül mérkőzött Gyöngyösön az élcso­portban tanyázó helyi Spartacus ellen. Az IKARUS biztosan nyert Mizserfa, Aszód pedig Karancs- lapujtő ellen* BÁNYAGÉP SK — ZP. ÉPÍTŐK 2:1 (2:0) Zagyvapalfalva. 1300 nézd, v.: Répást. Bányagép SK: Pál — Ju­hász, Cserven, Kiss — Boldvai, Kisházi — Bartha, Seprényi, Sza­bó, Hoffman (Havasi), Fiikor. Edző: Tóth István. Zp. Építők: Nagy N. — Mískolezi, Deméridi, Öze — Tarlósi. Gáspár — Lő- rincs (Ferenc), Pepsinszki. Mátrai I.. Bozó S.. Mátrai II. Edző: Ju­hász Gyula. Heves iramú, sportszerű küz­delmet láthatott a népes szurkoló­sereg. A 20. percben Bartha el­futott a jobb szélen, beadását Sep­rényi ll méterről lőtte a hálóba. l:Q. A 23. percben egy előre­vágott labdára Deméndi és Bartha rajtolt, a középhátvéd e! botlott és Bartha közelről ’ nem hibázott. 2:0. A második félidőben a Zp. Építők nagy mezőnytől én vt har­colt ki. és az 52. percben szé­pített. Egy iobbról belőtt labdát Mátrai I közelről felelt a háló­ba. 2:1. (Közben Budafoki Jó­zsef nyugdíjas bányagépgyári szurkoló rosszul lett és szívtrom­bózis következtében meghalt.) A hazai csapat ritkábban, de veszélyesebben támadott. A 74. percben Bozó S. a kapufát találta el. Ezután már a Zp. Építők el­lőtte puskaporát, és belenyugo­dott a vereségbe Szép leien e* volt. amikor Gáspár gratulált a győzelemhez Cservennek. Sportszerű mérkőzésen a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jo: Cserven, Kisházi, Bartha, ill. Tar- lósi, Pepsinszki. Öze. BGY. DÓZSA — ERŰÉRT 3:0 (1:0) Balassagyarmat, 30o néző, v.: Banhidi. biztosan nyert a hazai csapat. Góuovok: Meiega II., Var­ga, Rátöcziíi. A játékvezető a bu. percben Mészárost kiállította. (Hétkózpen ]atszották: Bgy. Dó­zsa — IKARUS 0:3 10:1.J) PÁSZTÓI KSE— GYÖNGYÖSI SPARTACUS 0:0 Gyöngyös. 800 néző. v.: Jakó. Pásztói KSE: Telek — Veres, Ta- ri S.. Gort.va ~ Kionka. Antal — Borda. Győr, Pozsár. Malik, Smolek, Edző: Újházi István. A 15. percben Malik beívelé­sét Győr kapura küldte, az túl­jutott a gólvonalon, a játékvezető azonban partjelzőjét felülbírálva nem adta meg a gólt. Á 17. perc­ben Pozsár a felső kapufát ta­lálta el. A 40. percben Győr lö­vését a kapus ütötte a kapufá­ra. A második félidő első felé­ben a hazai csapat támadott. A védeiem Telekkel az élen azon­ban jól állt a lábán. A 65. perc után ismét feljött a Pásztó, a 75. percben a kiugró Pozsárt gól­helyzetben kaszálták el. A. 87. percben Smolek 5 méterről sem talált a hálóba A vendégcsapat tervszerűbb já­tékával rászolgált az értékes dön­tetlenre. Jó: Telek. Tan S,, Kion­ka, Pozsár, Malik. IKARUS — MIZ SER FAI BÁNYÁSZ 3:0 (1:0) Mátyásföld, 4no néző, v.: Sipos. Mizscrfai Balogh — Tőzsér III., B. Szabó Kakuk — Kovács. Rá- tóti — Jenel, Géczi, Susan, Tő­zsér I., Szabó. Edző; Takács La­jos. Az IKARUS már az első perc­ben megszerezte a vezetést. Egy 18 méteres szabadrúgás után a labda Balogh hasa alatt jutott a hálóba. 1:0 A gól után válto­zatossá vált a küzdelem. Jenei hibázott kecsegtető helyzetben. Néhány perc múlva Balogh két­szer is bravúrosan tisztázott. A 42. percben Tőzsér I. szabadrú­gását nagy bravúrral \rédte a ha­zai kapus. A második félidő el­ső öt percében bebiztosította győ­zelmét az IKARUS. Két gyors akció után újabb gólokat szerez­tek 3:0. A 67. percben Tőzsér I.-et a büntetőterületen belül felvág­ták, de a játékvezető továbbót intett. A 77. percben Susán kö­zelről a kapusba vágta a labdát. A minden csapatrészében -jobb hazai együttes megérdemelten nyert a lelkesen küzdő Mizserfa ellen. Jó: Balogh, Tőzsér III., Rá- tóti. ASZÓDI VASAS — KARANCSLAPUJTÖI BÁNYÁSZ 6:2 (0:1) Aszód. 400 néző, v.: Tóth. Ka- rancslapujrő: Híves — Gordos, Oravecz, Lantos I. — Bodor. Hor­váth — Tórák Juhász. Somos­kői, Lavaj. Osgyáni. Edző: Ta­kács Dániel. Tovább folytatja őszi sikerte­len ségi sorozatát a Karancslan- ujtői Bányász Az első félidő­ben Truzsi és Mudri vezérletével az Aszód szabadrúgásból és ak­cióból féltucat gólt szerzett. Eb­ben közrelátszott Híves indi.szoo- náúsáea is A második félidőben a hazaiak már csak félgőzzel iát- szottak. az eredménv tartására törekedtek. A vendégek két fól­iát Osgyáni szerezte. A csapatból senki nem látszott közepesnél jobban. A súlyos vereség okai: az edzésekre csak néhány játé­kos jár. másrészt beköszöntött a lakodalmas szezon ,. . Eredmények — táblázatok NB I. Vasas—Egyetértés 2:1 (1:0), Tatabánya—Csepel 1:1 (1:0), 'MTK—Salgótarján 4:2 (2:2), Újpest—Bp. Honvéd 5:1 (1:0), Ferencváros—Videoton 3:0 (0:0), Becs—Szombathely 2:0 (0:0), Dunújváros—Győr 4:1 (4:0), Diósgyőr—Szeged 3:2 (2:1). a bajnokság Állasa I. Üjp. Dózsa 23 14 7 2 70:22 35 2. Ferencváros 23 14 7 2 45:22 35 3. Vasas 23 15 4 1 53:28 34 4. Bp. Honvéd 23 10 8 5 39:26 28 5. Csepel 23 10 7 8 29:19 27 6. Pécs 23 9 5 9 2S:29 23 7. Dunaújváros 23 9 5 9 27:33 23 8. MTK 23 7 7 9 30:31 21 9. Tatabánya 23 6 9 8 24:28 21 10. Egyetértés 23 5 9 9 27:34 19 11. Diósgyőr 23 6 6 11 29:40 18 12. Salgótarján 23 ti ti 11 31:43 18 13. Győr 23 3 11 9 25:33 17 14. Szombathely 23 5 7 11 23:39 17 15. Videoton 23 7 3 13 23:43 17 1«. Szeged 23 5 5 13 22:35 15 NB I. R Komló—Kecskemét 1:1 (0:0), Pécsi, Bányász—Nagybátonyi Bányász 3:0 (3:0), Bp. Előre —Szállítók 3:0 (2:0), Egri Dó­zsa—Bp. Spartacus 3:1 (3:0), Nyíregyházi Spartacus—Orosz­lány 3:1 (2:0), Győri Dózsa —Miskolci VSC 1:1 (1:1), Vár­palota—Ózd 1:0 (0:0), BVSC —Budafok 1:1 (1:1), Szolnoki MTE—Ganz-MÁVÁG 0:0. a bajnokság Állasa 1. Komló 24 13 8 3 36:13 34 2. Kecském. 24 13 6 5 32:21 32 3. Eger 24 10 9 5 32:25 29 4. Nagybát. 24 11 5 8 33:29 27 5. Bp, Előre 24 9 8 7 23:16 26 6. V árpalota 24 9 8 7 27:22 26 7. Oroszlány 24 10 5 9 36:28 25 8. MÄVAG 24 9 7 a 23:23 25 9. Szállítók 24 10 4 10 32:26 24 10. Győri D. 24 9 6 9 33:33 24 11. Bp. Spart. 24 7 10 7 32:86 24 12. Pécsi B. 24 9 5 10 25:30 23 13. S7ATTE 24 8 6 10 25:38 22 14. MVSC 24 6 9 9 20:30 21 15. BVSC 24 7 5 12 30:35 19 16. Nyíregyh. 24 5 8 11 20:29 18 17. Ózd 24 5 7 12 16:28 17 18. Budafok 24 5 6 13 22:40 16 NB II. KÖZEPCSOPORV F. Autóbusz—Papp J. SE 2:2 (1:1), BEAC—Volán SC 2:1 (1:0), Almásfüzitő—Székesfe­hérvári MÁV 2:0 (0:0), Esz­tergom—III. kér. TTVE 2:1 (1:1), SKSE—Tűzoltó Dózsa 1:1 (1:0), Kisterenye—Ormos­bánya 1:0 (0:0) Kazincbarci­ka— EVTK 4:0 '(1:0), Borsodi Bányász—Kossuth FSE 3:2 (1:1). a bajnokság Állasa l. Szf. MÁV 20 12 4 4 43:20 26 2. Borsodi B. 20 10 5 5 24:14 25 3. Salg. KSE 20 10 5 5 51:23 25 4. Kazincb. 20 9 3 6 27:22 23 5. Kister. 20 9 5 6 23:21 23 6. Papp SE 20 8 6 6 34:28 22 7. EVTK 20 10 2 8 29:24 22 8. BEAC 20 8 5 7 37 :S* "1 9. Almásfüz. 20 8 4 8 20:19 20 10. Eszterg. 20 7 4 9 33:30 18 11. Volán SC 20 6 6 8 22:24 11 12. KJvFSE 20 7 4 9 31 :S5 18 13. Ormosb, 20 8­12 25:35 1« 14. Tűzoltó D. 20 6 3 11 23:32 15 15. III. kér. 20 5 4 11 18:32 14 16. Autóbusz 20 5 •> 13 19:46 1» MEGYEI I. OSZT ALT Az őszi 'V..* forduló 'eredmé­nyei: De j tár—Vörös Csillag SE (elhalasztva). Salgó—Ba­lassi SE 7:2 (4:2). Érsekvad- Icert—Szécsény 4:1 (1:1). St. Üveggyár—St.' ZI'M 1:2 (1:0). Mátranovák—Romhány 5:0 (2:0). Karancskeszi—Somoskö- újfalu 2:2 (1:1). Baglyasalja— Bgv. MÁV 0:0. Szorospatak —Bgy. AKÖV 5:4 (3:1). A TOTO 37. HETI EREDMÉNYŰ 1. Honvéd—Üip. Dózsa 9 1:8 2. DVTK—SZEAC 1 3:2 3. Dunaűjv.—Győr 1 4:t 4. Pécs—Szombathelv 1 2:0 5. Bn. Spartacus—Eger 2 1 ;3 6. Budafok—BVSC x 1 :l 7. SZMTE—G.-MÁVAG x n:(1 8. Pécsi B—N>gybJ$',ony 1 3:0 8. Nyírógyh.—Oroszlány 1 3:1 10. Gyula—Szóin. MAv 2 1:2 11. Goldberger—B.-csaba x .2:2 12. Jászberény—? ZVSE 1 3:f 13. NVTE—N. Bányász 2 1:2-J-l 14. Kiskimf.—KTSTEXT 1 2:0 A Salgótarjáni Ingatlankezelő Vállalat felvételre keres: — felvonószerelőt, — kőműves, — ács és asztalos szakmunkásokat. Bérezés megegye­zés szerint! La­kást biztosítani nem tudunk. Je­lentkezni lehet a vállalat személy­zeti osztályán. A Qualit.ál Köny- nyűfémiparj Fel­dolgozó Vállalat, Apc felvételt hirdet öntő -formázó szakmun­kások. közgazdászok és szállítási vizsgá­val rendelkező sze­mélyek részére. Az öntő-formázókat szakmájuknak meg­felelő munkakörben, a közgazdászokat bel­ső-ellenőrt. tervező- statisztikus munka­körben. míg & szállí­tási szakembert a vállalat szállítás ügyeivel tudnánk foglalkoztatni, cső- * portvezetői minósév- b^n Fizetés mind­egyik területen meg­egyezés szerint. Je­lentkezés a vállalat munkerő-gazdálko- dásán mindennap 7 —13 óra kö2ött, szom­baton 7—12 óráig Hegesztő dinamó- kés 300 amperes ELIN angol gyártmányú 27 (WO-ért eladó. Ér­deklődni 10-29 telefo­non. 15 évet betöltött lányokat szövőnő­nek felvesz a Pa- muttextilinüveu Jacquard Szövő­gyára. A betanítá­si idő 12 hét. Ezen idő alatt havi ezer forint fizetést és napi l forintévt ebédet biztosítunk. Lakást — minimá­lis térítés m el Jett — leányotihonsze- rü elhelyezésben adunk. Kiképzés után jó kereseti lehetőséire!. nvtif- tunk. Jelentkezés írásban Jacnuard Szövőgyár üzem­em zdasági oszt« ’van, Budanos* NTTT,. Szekszárd*’ tu 19-25. Keresünk buda­pesti és vidék’ változó munka­helyre lakatos- szere) ő szak- és segédmunkáso­kat. Külszolgálat: költséget. havon­ta egyszer haza­utazást heten­kénti hazautazás: kö'.tséghozzájá. rulást. szállást térítünk. Bérezés teljesítménybér, kereset — korlá­tozás nélkül. Je­lentkezés: Fém­munkás Vállal«' Szerelési üzem. Budapest. XIII. Lomb utca u. Wartbure 1000-es. na^ykerekű, igénve*-- nek eladó. Baíoeh Sándor, Nagybálony, Mező I. i. Olcsó bérű egy szo­ba* összkomfortos váci lakásom elcserélném salgótarjáni kettő ha összkomfort opt** Mániátokat „Meg­egyezéssel” jeligére kérem a kiadóba. NÓGRAD - 1968. sícptsmber 17., leedd $