Nógrád, 1968. augusztus (24. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-23 / 197. szám

nz IIUTOKER Használtautó Kereskedelmi Egysége értesíti T. ügyfeleit. hogy Budapest IX.. Gyűli út 31. szám alól, Budapest XIX. kér.. Hullai u. 102. szám alatti telep­helyre költözött. , Ü.i címünkön további-« is készséggel állunk T. ügyfe­leink rendelkezésére. Telefonszámaink változatlanok: 473—999. 472—991, 473—904. Használtautó Kereskedelem ELADUNK két K—300-as Csepel t eher gépkocsi t üzemképes állapotban, valamint két törpe-dömpert új állapotban. Prosperitás Ktsz Budapest, IX., Viola u. 45. Ügyintéző: Kása Gyula, Hirdessen a X O U IS A 1».1>hii! Elő kamra anyag K. 9. Ni minőségű, 70 m/m-es 1400—1600 mm hosszú kovácsolt koracélt raktárról szállítunk. Méretre k o ráeső last vállalunk. 1000 kg-on felüli rendelés esetén H. 9. Ni minőségű öntecsünkből. Ár: megegyezés szerint. GANZ-MÄVAG anyaggazdálkodás 340—540/2188. tel.' Kovács Imre. Magánszemélyeknek is eladunk OLCSÓBBAN a Fáért árnak betonfödém-elemeket (BH tálcát) betonjárda-lapokat korlátlan mennyiségben köxületckuelá szátlítússni is* vidékre vagonba rakva. Budapesti Építő és Elemgyártó Ktsz. Bp., XVIII., Hengersor u 73. T.: 473—900 és 906. Eqv évtized Meglepetések a megyei nyitányon A Bgy. AKŐV pontot szerzett az St. Üveggyárnál — Kiállították a kapust — Szorospatak kilenc főre csökken. — Döntetlen a két szomszédvár rangadója A megyei I. osztályú labda­rugó-bajnokság őszi idényének nyitánya sok érdekességet ho­zott. A listavezető St. Üveg­gyár okozta a legnagyobb meg­lepetést, amelytől ezúttal pon­tot rabolt a lelkesebben játszó Bgy. AKÖV. A döntetlen ered­mény kialakulásának egyik fő oka a kapus kiállítása volt, ami szerencsére ritka esemény! A tavaszi idényben második­ként végzett Bgy. M"ÁV-ot Er- sekvadkert együttese fosztotta meg pozíciójától. Helyét Mát- ranovák vette át, amely csak a mérkőzés végén biztosította győzelmét az erősen tartalékos Baglyasaljával szemben. Szo­rospatakon még az első játék­részben kialakult a végered­mény, de a szünet után parázs küzdelemben két hazai játékos Is a kiállítottak sorsára jutott. Szécsény a forduló egyetlen csapata, amely Idegenben meg­szerezte mindkét pontot. Szín­vonalas játékot, változatos küzdelmet, és igen magas né­zőszámot hozott a két szom­szédvár, Salgó és Somoskőúj­falu összecsapása — döntetlen­nel. Dejtár csapata biztosan győzte le a váratlanul vissza­esett romhányi együttest. A Vörös Csillag SE — St. Z1M találkozót később! időpontban bonyolítják le. SZÉCSÉNY — BALASSI SE 4:3 (2:1) Nagyoroszi, 100 néző, v.: Saár I. SZÉCSÉNY: Kuris — Velenczei, Fodor, Király — Varga, Pék — Oláh L. (Hor­váth), Mester, Boros. Sümegi, Vanya. EDZŐ: Benke János. BALASSI SE: Gordos — Mák, Czinege, Deák — Szászvári, Varga M. — Varga K., Loksa (Dévai), Horváth, Sivó, Győri. EDZŐ: Hagymássy Miklós. Alacsony színvonulú mérkő­zés, sok hibával tarkítva. Egyedüli pozitívum, hogy sportszerű keretek között zaj­lott le. Az első félidőben a Balassi SE, a második játék­részben Szécsény első csapa­Ázonnaii belépéssel felveszünk kubikosokat és kubikos brigádokat, betonozókat, útépítőket, csa­tornaépítőket, betanított munkásokat, férfi segéd­munkásokat. Rére*és teljesítménybérben, kiemelt munkahelyi pót­lék biztosítva, napi három­szori étkezés, szállás mo­dern munkásszállóban. Sza­bad szombat. jelentkezés személyesen, vagy levélben Dunaújvá­ros, Kenyérgyár ól 4. sz aiatt. £6 sz. Építőipari Vállalat. ta játszott jobban. Góllövők: Boros (2, egyet ll-esből), Mes­ter, Vanya ül.: Varga (2), Si­vó. Jó: Boros, Vanya, ill.: Czi­nege, Varga K. B. J. DEJTÁR — ROMHANY 3:1 (lil) Dejtár, 300 néző, v.: Kakukk. DEJTÁR: Mészáros — Csabai, Maczkó, Laczkó — Kremnl- csán S., Gréczi — Zsiga (Fá­bián), Szűcs, Varga S., Farkas, Pikács. EDZŐ: Biharú Ferenc. ROMHÁNY: Varga J. — Mu­rányi, Antal, Sarankó J. — Varga S., Kelemen — Meló J. (Therman F.), Gregor, Vi- gyinszki, Varga I., Meló F. ED­ZŐ: Juhász Lajos. Sportszerű mérkőzésen a hazaiak időn­ként nagy mezőnyíőlényt har­coltak ki, de csak az utolsó negyedórában szereztek ismét vezetést. A 75. percben ugyan­is a romilányiak kezeztek, s a 20 méteres szabadrúgás gyors elvégzése a hazaiak gólját eredményezte. Üjabb védelmi hibából pár perccel később Dejtár bebiztosította győzel­mét. Góllövők: Varga S. (2) Pikács. ill.: Vlgylnszki. Jó Maczkó, Gréczi, Varga S., 111. Murányi, Antal és Meló F. K ,1 salgó-bAnyatelep — SOMOSKÜÜJEALU 1:1 (1:0) Salgó-bányatelep, 800 néző, v.: Urbán. SALGÓ: Macsuda T. — Schmida L., Sebők, Bás- ti — Macsuda J., Macsuda A. — Klecsány, Andó (Tárnái), Török, Balázs, Schmida A. ED­ZŐ: Vadászi László, SOMOS; Princz F. — Kemencsik, Len­gyel, Berta — Csengődi, Kol­lár — Oláh, Szvirák, Szopkó (Bozó), Nagy Gy., Szabó. ED­ZŐ: Mester Sándor, A hazaiak kezdtek jobban. Előbb Török hibázott két ígéretes helyzet­ben. Változatos, színvonalas játék alakult ki. A 35. percben Klecsány elfutott, s 25 méter­ről remekül eltalált lövéssel bombázott a felső sarokba. 1:0. Szünet után a vendégek tá­madtak valamivel többet, de csak a 86. percben megítélt ll-esbő] egyenlítettek Szvirák góljával. 1:1. Több gólhelyzetet a vendégek rontottak. Jó: Ma­csuda T., Sebők, Klecsány, Schmida A., ill.: Lengyel, Ber­ta, Oláh és Szvirák. K. I. ÉRSEKVADKERT — BGY. MÁV 2:0 (1:0) Ersekvadkert. 300 néző, v.: Bácskai. E.-VADKERT: Csa­bák — Kristók, Sági, Márton — Suth, Halaj — Zsiga; Hu- gyeez, Kovács. Csernák, Ja- kubecz. Cs.: Szabó. EDZŐ: Vi­téz Sándor. BGY. MÁV: To- mányi — Szabó A., Fábián, Barta — Rónási I., Forrai — — Fedor, Borbás, Vidomusz T., Pál, Vidomusz J. Cs.: Rónási L. EDZŐ: Vidomusz János. Az Igen sportszerű mérkőzésen férfias, kemény játék folyt. A Bgy. MÁV-nak volt több gól­helyzete, csatársora azonban rendre elhibázta. A 32. perc­ben a gyarmati védőktől a le­sen álló Zsigához pattant a labda, aid a középkörtől „dísz- kísérettel” elfutott és gólt szer­zett. 1:0. A 65. percben az ügyetlenkedő Fábián hazaadá­sát Kovács csípte el és nem hibázott. 2:0. Az utolsó perc­ben biztos helyzetben Vido­musz J. hibázott. Jó: Csabák, Suth, Halaj, Csernák, ill.: Tö­mény i és Fábián. B. ST. ÜVEGGYÁR — BGY. AKÖV 3:3 (2:0) Salgótarján. 200 néző, v.: Máthé. ST. ÜVEGGYÁR: Mol­nár — Müller. Muflár. Pün­kösdi — Janosek (Diószegi). Eisler — Godó, Hüram, Szabó. Kollár, Zólyomi. EDZŐ: Bal­ga Károly. BGY AKÖV: Vajda Felvette a viharkabátot... „Nem elég elindulni, de mást Is hívni kell, S csak az hívjon magával, aki vezetni mer.” (Váci Mihály) — Bódls, Miiiály, Deme — Ha- vassy, Badó — Havaj, Bartus, Puruczki, Bartók, Ralisa. ED­ZŐ: Kiss Jenő. A 7. percben Kollár 25 méterről a jobb fel­ső sarokban bombázott. 1:0. Majd a 31. percben tömörülés­ből közelről volt eredményes. 2:0. Mindkét csapat legalább 6—6 helyzetet hibázott... A 46. percben Havaj Puruczki beadását 6 méterről a jobb sarokba fejelte. 2:1. Az 53. percben kezezésért megítélt 11-esből Zólyomi a jobb sarok­ra lőtt, de Vajda kiütötte a labdát. A 60. percben Zólyomi akcióból javított. 3:1. öt perc műlva Molnár a 16-oson kí­vül lábba] mentett, majd meg­rágta ellenfelét. A játékvezető a magáról megfeledkezett ka­pust kiállította. Helyét Szabó foglalta el. A vendégek lelke­sen rohamoztak — s ered­ménnyel. A 81. percben Havaj kapott jó labdát, kiugrott, s a jobb sarokba lőtt. 3:2. A 85 percben Bartus a 11-es tájáról juttatta a labdát a jobb sarok­ba. 3:3. Jó: Kollár és Zólyomi, ill.: Vajda, Mihály, Havassy es Badó. SZ. mAtranoväk — BAGLYASALJA 3:1 (0:0) Mátranovák, 300 néző, v.: Simkó. M.-NOVÁK: Szoó — Répás P., Gecse, Répás G. — Kun, Mészáros — Tóth, Kis­báb, Sípos, Varga, Kecskés. EDZŐ: Szomszéd Ádám. BAG- LYAS: Geszti — Ondrék, Bá­bolnai, Andó — Kreisinger. Angyal (Harmath) — Kiss, Toldy, Molnár, Bogár, Brecho. EDZŐ: Szabó István. Közepes -iramú, -változatos játék, A -30-- percben Angyal megsérült, s az erősen tartalékos Baglyas cserélni kényszerült. A nová- ktalí csak a 70. perc után ke­rekedtek felül. Még nem érték el tavaszi jó formájukat, győ­zelmük azonban megérdemelt. Góllövők: Kisball (2), Sipos, 111.: Molnár. Jó: Kisbali. Sípos. Varga, ill.: Bábolnai, Geszti és Molnár. Sic. I. SZOROSPATAK — KARANCSKESZI 2:1 (2:1) Szorospatak. 100 néző, v.: Madaras!. SZOROSPATAK: Jalcubecz — Szebeni. Székely, Nagy K„ — Huszár. Agárdi — Tóth, Kovács (Kemény), Szabó T., Bettes, Érsekmurányi. ED­ZŐ: Szabó László. KARANCS­KESZI: Gombkötő — Juhász, Kazareczki, Nagy — Zsldai Gy., Bartha — Zsidai N., Tar- jáni Baikó, Sztreml, Simon. EDZŐ: Túrán István. A 20. percben Szabó T. egyéni já­ték után a hazaiaknak szerez­te meg a vezetést. 1:0. A 25. percben Kazareczki átadását csípte el Szabó T. és újabb gólt szerzett. 2:0. A 30. perc­ben Balkó átadásából Tarjáni szépített. 2:1. A II. félidőben a vendégcsapat többet táma­dott. Feltűnő durvaság miatt a 70. percben Szebenit. majd a 80. percben Agárdit állítot­ta ki a játékvezető. Jó: Szé­kely, Kovács, Szabó T., ill.: Zsidai Gy. Juhász. II. T. A bajnokság állása: 1, St. Üveggyár 16 10 3 3 44:22 23 2. M.-riovák 16 11­5 32:20 22 3. Bgy. MÁV 16 8 4 4 32:15 20 4. Vörös Cs. SE 15 7 4 4 25:12 18 5. K.-keszi Sp. 16 9 7 47:32 18 6. Salgó bt. 16 8 2 6 24:30 18 7. St. ZIM 15 7 3 5 34:20 17 8. E.-vadkert 16 7 2 7 23:20 10 9. Bgy. AKÖV 16 6 4 6 33:30 16 10. Somos 16 5 6 5 19:2« 16 11. Szécsény. 16 6 3 7 31:36 19 12. Szorospatak 16 6 3 7 25:33 15 13. Dejtár 16 6 2 8 31:31 14 14. Baglyas 16 6 2 8 27:33 14 15. Romhány 16 4 2 10 24:49 10 16. Balassi SE 16 1­15 23:65 2 (Orosz István rajza) Tíz év óta csinálja. A szé- csenyi járás első számú sport- vezetője Domszky György. Sok víz lefolyt a kanyargós Ipo- lyon ez idő alatt, sok öröm és kevesebb bánat érle. Amerre Jár, elégedetten állapíthatja meg: nem dolgoztak hiába. És visszaidézi az egykori fiatalo­kat, akik Szántó Kovács módján a jövőnek teremtettek. Es ma áll Endrefalva, Litke. Ságúj- falu és Hollókő sporttelepe, ahol a mondás szerint olyan kevés sík terület van, hogy egy kocsi is alig tud megfor­dulni ... Az emberi verejték gyümölcsei épültek az utóbbi évtizedben. Az 6 érdeme? Nem. Az övé is. Mert tudott szervezni és irányítani, tudta lelkesíteni a csüggedőket. És nem hivatalnok módjára dol­gozott. Az egyik késő délután mondotta: Indulok Ipolytar- nócra! — De hiszen zuhog az eső! — vetettem ellent. — Es­te a vb, a sportéletet tárgyal­ja, ott kell lennem — aztán fölvette viharkabátját és fel­bér regeii__cu.inatxtr: elnyomva az ablakon kopogó esőcsep­peket. Ki d^idja, hányszor csi­nálta meg ugyanezt? Tömegsportban Nógrád leg­jobb járása a szécséhyi. Elve: kellenek a szép eredmények, de a lényeg, hogy minél töb­ben sportoljanak! Sok órán át hány szülőt kellett meg­győznie: a sport testet-lelket nemesit! Sikerült. Az eredmé­nyek a tanúk. A Spartaki- ád Kupát végleg elnyerték. Nem hiányzik életéből az el­ismerés sem. 1959-ben a test­nevelés és a sport érdemes dolgozója, 1961-ben kiváló dolgozója, 1967-ben az Ország­házban Losonczi Pál, az El­nöki Tanács elnöke nyújtot­ta át neki a Munka Érdemrend bronz fokozatát. A sportra gondolva elfeledi, hogy este várja otthon a csa­lád, és indul Varsányba ve­zetőségi ülésre, vagy Pöstény- pusztára az új pálya építésé­hez. Szereti csinálni, mert örö­mét leli benne, látja munká­ja eredményeit. Ha néha akad szabad va­sárnapja: elmegy a családdal az Ipoly-partra. Tanítja úszni a két lurkót... sz. f. Hegyei döntő a Saigóvárnál Az összetett honvédelmi verseny Nógrúd megyei dön­tőjét augusztus 25-én 10 órá­tól Salgóvár környékén ren­dezi meg az MHSZ Nógrád megyei vezetősége. A járási döntők eredményei alapján négy korcsoportban, hat férfi és hat női csapat versenyez az első helyért. Bodor Károly, az MHSZ Nógrád megyei ve­zetőségének munkatársa el­mondotta. hogy a korábbi éveknél színvonalasabb ver­senyre van kilátás. Az első helyezettek szeptember 22-én az összetett honvédelmi ver­seny országos döntőjén képvi­selik Nógrádot. NÓGRÁD — 1968. augusztus 23., péntek