Nógrád, 1968. május (24. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-07 / 105. szám

HB I. B. Roolabdo Az eddigi legsúlyosabb vereség BVSC—Nagybátony 6:0 (1:0) Szónyi út, 1000 nézó. v.: Szil vasi. BVSC: Adám— Fa ta­ro, Stahl; Tordai (Osváth 27. p.) — Kovács, Balogh — Sza­bó, Molnár, Szepesi, Nagy Gy., Becsei. EDZŐ: Gyarmati Já­nos. NAGYBÁTONYI B.: Pal- huber — Romhányi, Kovács I., Szalai — Kupcsulik, Hor­váth — Sántha, Kovács II., Veres, Havasi, Regős. EDZŐ: Dávid Róbert. A BVSC kezdett lendülete­sebben. A 15. pereljen Veres nagy lövése alig szállt a jobb kapufa mellé. A 17. percben Szabó jobb oldalról középre ívelt és Nagy Gy. közelről a jobb sarokba fejelt. 1:0. A 24. percben Kovács II. került jó helyzetbe, de tisztáztak a hazai védők. A 41. percben Molnár kiugratta Szabót, de Palhuber jóütemű kifutással mentett. A II. félidőben fokozta az iramot a BVSC. Az 51. perc­ben egy beívelt szögletet Be­csei Nagy Gy-hez továbbí­tott, aki ismét eredményes volt. 2:0. A 60. percben egy jobbról beívelt labdát Nagy Gy. a kapufára lőtt, onnan Szabó elé pattant, aki közel­ről talált a hálóba. 3:0. Fel­jött a vendégcsapat, mégis a hazaiak értek el újabb gólt. Osváth jól eltalált távoli lö­vése a kapufáról pattant a hálóba. 4:0. A 66. percben Nagy Gy. kicselezte a védő­ket, és ismét eredményes volt. 5:0. A 82. percben Veres nagy lövését Ádám hárította. A 87. percben Nagy Gy. állította be p végeredményt. 8:0. A hazaiak feltétlenül rászol­gáltak a győzelemre. Terv­szerűbb, gyorsabb csatárjáté­kuk féltucat gólt eredménye­zett. A vendégek is sokat tá­madtak, de gólhelyzeteiket nem sikerült értékesíteniök. Jó Nagy G.v. (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Fabró, ill.: Kupcsulik. A LABDARUGÓ XB l. B. Állasa 1. Komló 10 7 2 1 19: 6 16 2. Kecském. 10 6 3 1 11: 3 15 3. Eger lé 3 6 1 11: 7 12 4. Bp. Spart. 10 4 4 2 13:12 12 3. Bp. Előre 10 5 1 4 11: 7 11 6. MÄVAG 10 3 5 2 6: 7 11 7. Oroszlány 10 4 2 4 13: 9 10 8. Várpalota 10 3 4 3 12:10 10 9. Nyíregyh. 10 3 4 3 9: 9 10 10. Győri D. 10 3 4 3 13:14 10 11. Pécsi B. 10 3 3 4 9:11 9 12. Szállítók 10 4 1 5 10:13 9 13. SZMTE 10 4 1 5 10:14 9 14. MVSC 10 2 4 4 6:10 8 15. BVSC 10 3 l 6 12:14 7 16. Nagybát, 10 2 3 5 10:16 7 i7. Budafok 10 2 3 5 11:18 7 18. Ózd 10 2 3 5 3: 9 7 Pompás győzelmet aratott az SKSE a rangadón A labdarúgó NB II. Közép- csoportjában vasárnap a leg­nagyobb érdeklődés a lista­vezető SKSE és a 2. helyen álló Almásfüzitő rangadóját kísérte. A kék-fehérek Al­másfüzitőn is megőrizték ve­retlenségüket, és pompás 3:1 arányú győzelmet arattak. így az SKSE előnye, a bajnoki táblázaton 3 pontra nőtt. A Kisterenyei Bányász lengyel- országi vendégszereplése miatt holnapra halasztották el a vasárnapra kisorsolt Kistere- nve — Papp J. SE bajnoki találkozót. A szerdai mérkő­zést Kisterenvén. 16 órai kez­dettel játsszák le. vágódott a hálóba. 0:1. A 26. percben egy szabadrúgást Li- bus bravúrral hárított. A 26. percben kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt, Nyerges Antalhoz továbbított, aki oko­san a hálóba emelt. 1:1. Az 59. percben Antal elhúzott a bal oldalon, középre lőtt és a nagyszerű ütemben érkező Szeberényi 11 méterről lőtt a hálóba. 2:1. A 65. percben Simon nagyerejű szabadrúgá­sát Libus bravúrosan védte. A 83. percben Mátrai lövé­sét öklözte ki Libus. A 87. percben Szeberényi Kékesihez továbbított, aki a védők kö­zül lőtt a hálóba. 3:1. K.ÖZÉPCSOPOHT sksí — Almásfüzitő s:i «:»> J<*: Libus>> Mártinké, Nyer­ges, ill.: Molnár, Stingl. Almásfüzitő, .800 néző. ,v.: Kaposi, SKSE: Libus — Kul­csár, Mártinké,- Ladányi- — Csula, Czúder — Kékesi, Nyerges, Pünkösdi, Szeberé­nyi, Antal. EDZŐ: Kovács Er­nő. ALMÁSFÜZITŐ: Siklósi - Papp, Simon, Molnár— Tóth S.. Paulite — Stingl. Tóth B„ Mátrai, Rang. Maróti. EDZŐ: Paulilc Ferenc. A 10. percben kavarodás tá­madt az SKSE kapuja előtt. Czúderről Tóth B. elé pattant a labda és lövése a kapufáról 1 Salg. KSE f 6 2­17: 6 14 2. BEAC 8 5 1 o 17: 8 11 3. EVTK 8 5­3 13: 5 10 4. Aimásfüz. 8 4 2 2 11: 6 10 5. Kister enye 7 4 1 2 9: 7 9 6. Szfv. MÁV 8 3 2 3 10: 9 8 7. Volán SC 8 3 2 3 11:11 8 8. Kazincb. 8 S 8 3 9:11 8 9. Ormosb. * 4­4 12*15 8 10. Zalka FSE 8 4­4 9:12 8 11. Borsodi B. 8 3 i 4 7: 6 7 12. Papp J. SE 8 3 1 3 8: 9 7 13. m. kér. 8 3 1 4 9:13 7 14. Esztergom 8 2 <» 4 11:11 6 15. Tűzoltó D. 8 1 1 6 4:12 3 16. Autóbusz 8 1­7 4:20 2 Budapesten győzött az SBTC Nagy akadályon jutott túl a St. ZIM NB. II. NŐI: Zagyvapálfalvi Építők — Tatabánya 3:0 (6. 8, 14) Zagyvapálfalva, v: Záhony. A formába lendült zagy­vapálfalvi csapat hétről hét­re javuló játékkal, biztosan győzött. Az első két játszmá­ban az ellenfél egy percig sem veszélyeztetett. A harma­dikban 13:8-as tatabányai ve­zetésnél tudott erősíteni a hazai csapat. A győzelemhez az egyre jobban játékba len­dülő Vadas és Gáspámé sok pontot érő ütései és ejtései, Kapás fejlődő ütőtechnikája járult hozzá. A győztes csapat az alábbi összeállításban ját­szott: Gáspárné, Vadas, Kiss, Kapás, Valah. Nagyné. SBTC — Bp. Harisnyagyár 3:1 (6, —14, 14, 11) Budapest, v: Lendvai. SBTC: Langer, Bókáné, Du- pákné, Vadászi I., Balogh, Müller, cs: Szabó I., Szabó II., Vadászi II. Színvonalas, jó küzdelem­ben meglepő győzelmet ara­tott az SBTC. Nagy erőbedo­bással. s lelkesedéssel több­ször egyenlítettek, sőt a ne­gyedik játszmában 7:0-ás bu­dapesti vezetés után szerezte': meg a végső győzelmet. A siker fő részesei: Langer. Bő- káné. Dupákné és Müller voltak. FÉRFI: Salgótarjáni ZIM Vasas — Székesfehérvári AKÖV 3:0 (6, 6, 13) Salgótarján, v: Tar. ZIM: Félegyházi, Zalánfi, Bodor, Monori I., Fgjd. Farkas, cs: Monori II., Balázs, Bartus. A Petőfi ellen Salgótarjánban győztes székesfehérváriak el­fogultan kezdtek. Az első játszmában a jól előkészített támadások befejezései fölé­nyes győzelmet eredményez­tek. A másodikban 8:l-es ZIM-vezetésnél még tudott szépíteni az ellenfél. Utána színvonalas játékkal biztos hazai játszmagyőzelem szüle­tett. A harmadik játszmában az egyre erősödő szél igen ne­héz feladat elé állította a csapatokat. A Székesfehérvár kezdett jobban. 8:3-ra, majd 10:7-re vezetett. A nagyobb rutin végül is győzedelmeske­dett. Második játszma! abdá- val végső győzelmet aratott a ZIM. A csapat minden tagja lelkesen játszott. A mezőny legjobbja Fájd volt. FVTK — Salgótarjánt Petőfi 3:1 (14, —9, 5, 15) Pesterzsébet, v: Zsolczai. Az eddig veretlen, s a bajnok­ságban vezető EVTK nagy küzdelemben, ragyogó játék- vezetés mellett győzött a Pe­tőfi ellen. A hazaiak négy ütővel korszerű befutásos já­tékkal szerezték győzelmüket. A Petőfi lelkesedése a győztes játszmán kívül elsősorban ön­feláldozó mezőnyjátékkal még két játszmában kiegyensúlyo­zottá tette a küzdelmet. A Petőfi összeállítása e* volt: Szedlák, Takács. Tóth, Szomszéd, Szatmári. Korim, cs: Kiss. —M— Sakk Ismét vereség Nehéz lesz a megkapaszkodás Az SKSE NB Il-es sakk­csapata a Maróczy csapat- bajnokság VIII. fordulójában a Csepel jóképességű együt­tesénél vendegszerepeit. A hazaiak biztosan nyertek 8,5:3,5 arányban. Ez a tavaszi szezon utolsó mérkőzésén el­ért eredmény az SKSE idei legsúlyosabb veresége. A kie­sést így csak akkor kerülheti el a csapat, ha ősszel nagyon megembereli magát. EREDMÉNYEK: Eigler— Szokács 0:1, Lőrincz—Klepej 10,5:0,5, Pavljk—Balázs 1:0, Farkas—Horváth 1:0, Csuto­rás—Szabó 0,5:0,5, Varga— Kunsági 1:0, Benno—Tóth L. 0:1, Bíró—Simkó 1:0, Oláh— Roagonyi 1:0, Kovács—Cseh 0,5:0,5, Baráth—Tóth P. 1:0, Borsos—Papp 1:0. Az őszi szezon első mérkő­zését szeptember 29-én . Sal­gótarjánban játssza a Ganz- ■*- MÁVAG együttesével. Kosárlabda Fölényes SKSE-győzelem NB. II. FÉRFI: Salgótarjáni Kohász — Bp. Állatorvosi Főiskola 86:63 (34:26) Salgótarján, v: Kiss, Hér- czeg. Salgótarjáni Kohász: Csuka, Túrán. Plahl, Szert, Babjak, cs: Palla. Rudinszki, Bártfai. Harcos szellemben nagy ener­giával kezdett a Kohász. Per­cek alatt 12:3 volt az ered­mény. Ekkor felocsúdott az ellenfél. Csuka őrizetét szo­rosabbra fogták. Megtört a lendület. 12:9-re szépítettek a budapestiek. A félidő hát­ralevő részében a 6érült Mo- sonújvári hiánya kiütközött, Mindkét csapat felváltva sze-' rezte pontjait. A kohászok mintegy tíz perces kiegyenlí­tett küzdelem után csak a félidő utolsó perceiben tudtak erősíteni és szaporítani elő­nyüket. A második félidő első perceiben eldőlt a küzdelem sorsa. Csuka ellenállhatatlan volt. Az ellenfél Niklasz, majd Bánsági kipontozása után feladta a küzdelmet, s a kohászok szinte ellenállás nélkül, igen jól játékkal gyűj­tötték pontjaikat, örvendetes volt Babjak és Palla eredmé­nyessége. Csuka ebben a já­tékrészben 22 pontot ért eL A szép győzelemért a csapat minden tagját dicséret illeti. Legjobb dobók: Csuka (28), Szert (17), Babják (15), Palla (14). ill: László (19). NŐI: Duna Cipőgyár — SBTC 45:42 (24:22) Salgótarján, v; Kiss. SBTC: Koza, Bartha Lőrincz, Szert- né, Licskó. cs: Somos kői né, Gerlei. Az első perctől a ru­tinosabb budapesti csapat irá­nyította a küzdelmet. A ha­zaiak csak megközelíteni tud­ták pontszámban ellenfelü­ket. Az SBTC lassan vezette támadásált. Sablonos adoga­tásaikat könnyen kiismerte az ellenfél. Játékuknak igen nagy hibája volt: az emberfogásos védekezés helytelen felfogású alkalmazása. A II. félidő utolsó öt percében 38:37-es budapesti vezetésnél még re­ménykedtünk A végső erő­sítés azonban a jobb erőnlétű ellenfél sikerét hozta. Leg­jobb dobók: Hermanné (21), ill: Bartha (18). M L. Et történt az NB Ml-bart r Á Zp. Építők nyerte a megyei rangadót Két döntetlen idegenben A labdarúgó NB III. Észak­közép- és Északi csoportjában szereplő hat nógrádi együttes a VIII. fordulóban közepes teljesítményt nyújtott. A Zp. Építők nyerte Mizsería ellené­ben Kazáron a megyei rang­adót. A Pásztói KSE és a Bá­nyagép SK idegenben szer­zett értékes pontot, míg a Bgy. Dózsa otthonában nem tudta legyőzni Martfű csapatát. A Karancslapujtő 4:0 arányban máradt alul idegenben. ZP. ÉPÍTŐK — MIZSERFA 3:2 (2:2) Kazár. 500 néző. v.: Vígh. Zp. Építők: Nagy N. — Csi­kós, Deméndi, Öze — Tarlösi, Gáspár — Hont!, Lőrincz, Mátrai I., Bozó (Ferenczi 60. p.), Mátrai II. Edző: Juhász Gyula. Mizseríai B.: Kocsis (Bohócéi. 46. p.) — Tőzsér II., B. Szabó, Radics — Kakuk, Kovács — Tőzsér III., Jenei, Tőzsér I., Süsán, GéCzi. Edző: Takács Lajos. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, mégis a ven­dégek szerezték meg a veze­tést. Az 5. percben Mátrai II. váratlan lövése a kapufáról Mátrai I. elé pattant, aki nem hibázott. 1:0. A gól után kap­kodott a Zp. Építők védelme. A 15. percben Jenei a jobb oldalon elfutott, beadását Géczi nyolc méterről a jobb sarokba helyezte, 1:1. A 26. percben egy gyors ellentáma­dás után Bozó pattogós lö­vését Kocsis kiejtette, és a szemfüles Mátrai I. közelről a hálóba lőtt. 2:1. A 40. perc­ben öze egy pergő labdát rosszul kezelt le, Susán rá­csapott, lerázta a védőket es nagy lövéssel egyenlített. 2:2. A II. félidő is a hazaiak tá­madásaival kezdődött. A 73. percben óriási kapushibából a Zp. Építők megszerezte a győ­zelmet jelentő gólt. Hont! 25 méteres lövése a felső léc kö­zepéről a későn feltigró Bo- hácsi hátáról a vonal mögé pattant. 3:2. Izgalmas, válto­zatos mérkőzésen a nagy lel­kesedéssel játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyerte a megyei rangadót. Jó: Mátrai I.. Mátrai II., Gáspár, Tarló- sí, ill.: B. Szabó, Kakuk, Su­sán. BÁNYAGÉP SK — SASHALOM 1:1 (0:0) Sashálom, 200 néző, v.: Kürti. Bányagép SK: Pál — Juhász, Cserven, Kiss — Kis­házi, Boldvai — Deák, Havasi, Seprényi, Hoffmann. Bartha (Fiikor, 75. p.). Edző: Tóth István. Alacsony színvonalú mér­kőzést vívott a két csapat. A nagy melegben alig dolgoztak ki a csatárok gólhelyzetet, azokat is kihagyták. A II. félidőben kissé feljavult a já­ték. A 65. percben bal oldali támadás után egy beívelt labdát Bartha közelről a há­lóba sodort. 1:0. A 75. perc­ben hasonló módon beívelt labdát Pál nem tudott meg­kaparintani és Cser vénről a hálóba pattant, (öngól), 1:1. A sportszerű mérkőzésen Kürti játékvezető jól bíráskodott. Jó: Pál, Cserven, Boldvai, Deák. PÁSZTÓI ks — SZUKA VÖLGY 2:2 (1:0) Felsőzolca, 600 néző. v.: Sasvári. Pásztó: Bóna — Ve­res, Tari S., Szadeczki — Po- zsár, Antal — Klonka. Győr, Szklenár, Malik, (Borda), Smolek. Az el6ő félidőben a vendég­csapat kezdeményezett töb­bet A 30. percben Szklenár egyéni játék után 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A II. félidőben a pásztói já­tékosok kissé elfáradtak. Az 55. percben Smolek kitört, ás a kifutó kapus fölött a háló­ba emelt. 2:0. Ezután eldur­vult a játék. A játékvezető kiengedte ke­zéből a mérkőzést, és csu­pán flgyelmeztetgette a soro­zatosan szabálytalankodókat. A 70. percben partdobás után kavarodás támadt a vendég­csapat kapuja előtt és ezt a hazai csatárok kihasználták. 2:1. A 80. percben szögletrú­gás után sikerült az egyenlí­tés is. 2:2. Jó: Bóna (a me­zőny legjobbja) Tari S., Győr, Pozsár. BGY. DÓZSA — MARTFŰ 2:2 (2:1) Balassagyarmat, 100 néző, v.: Darnyik. Bgy. Dózsa: S2u- hánszki — Szűcs, Kalcsó, Ha­las — Mészáros, Balázsi — Melega II., Fehérvári. Varga, Majovszkij, Melega I. Edző: Podmaniczki Pál. A kezdeti hazai támadások után az első tiz percben fel­jött a vendégcsapat. A 15. percben középről indított tá­madás után Melega II. a ka­punak háttal állva nagy gólt lőtt. 1:0. A 21. percben Szűcs lövésével szemben Szuhánsz- ki tehetetlen volt. 1:1. A 40. percben Melega I. átadását Melega II. 11 méterről a kapu közepébe lőtte. 2:1. A máso­dik játékrész első negyedórá­jában a hazaiak harcoltak ki mezőnyfölényt, de utána fel­jött a Martfű. A 80. percben Honfi révén egyenlítettek. 2:2. Sportszerű mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jó: Halas, Melega II., ill.; Sütő, Hon ti. K. SÖRGYÁR — KARANCSLAPUJTŐ 4:0 (2:0) Kőbánya, 100 néző. v.: Nyá­ri. Kiapujtői B.: Bartha — Gordos, Oravecz. Kovács — Tóth F. (Lantos I.), Horváth — Tórák, Bodor, Somcskői, Juhász. Osgyáni. Edző: Ta­kács Dániel. Indiszponáltan játszott a vendégcsapat. A hazaiak a vezetést a 15. percben szerez­ték meg. 1:0. Utána Somoskői kitört, de szabálytalanul aka­dályozták. A 30. percben Bartha 11-est védett. A 35. percben Torákot pofon ütöt­ték. ő törlesztett és a játék­vezető kiállította. A 40. perc­ben egy Barth áról kipattant labdát értékesítettek a hazai­ak. 2:0. A II. félidő góljait a 70. és a 73. percben érte el a K. Sörgyár. 4:0. A vendégcsa­patból a csatársor nem tar­totta be a taktikai utasítá­sokat. Jó: Oravecz. Lantos, Horváth. Párbajtőr Az SKSE második Kecskeméten A ni. osztályú országos párbaj­tőr csapatbajnokságot Kecskemé­ten rendelték meg 11 együttes részvételével. A mezőnyben ott volt áz SKSE csapata is. A se­lejtezőből biztosan kerültek a döntőbe. A döntő eredményei: SKSE — Várpalota 12:4, SKSE — Székesfehérvár 8:8 (a tar jani csapatnak eggyel jobb volt a találataránya), SKSE — DVSC 3:1. A döntőben: Kecskemét — SKSE 1«:«. A szabályok értel­mében a döntőt villany tőrrel kel­lett volna vívni, de nem ez tör­tént. Enyhe bírói segédlettel így a Kecskemét végzett az első helyen, és felkerült az NB II-be, Az SKSE párbajtőrözői annak ellenére, hogy nem jutottak fel­jebb, minden dicséretet megér­demelnek. a versenyzők egyéni eredménye: Galba (9), Verticil (»), Bárczy (8), Enyedi (2) es Nagy (1) győzelem. A proli írd el éseli Bútorok eladók. Cím: Katona Géza Salgótarján. Mali- novsztój u. l. 1/9. Jó állapotban le­vő Pannónia motor- kerékpár olcsón el­adó. Érdeklődni le­het. Nemti, Kossuth u. 177. 500-as Trabant el­adó Hegyesi Dezső. Nagybátony, Nép- köztársaság u. 14. Taron két hold vetett takarmány eladó. Érdeklődni Salgótarján. 91 Őr- haz. Pannónia motor­kerékpár eladó. Kö- méth. Salgótarján. Kun Béla u. 26. 1954-es Opel Olympia személy- gépkocsi üzemképes állapotban, új kocsi vásárlás miatt sür­gősen eladó. Cím: Salgótarján, Salgó u. 24. Beton- és Vasbe­tonipari Müvek váci telepe (Vác, Kisrét dűlő 1.), azonnali belépésre felvesz; betanított munkást törőgépkezelőnek, két laboránst, vagy — érettségizett — minőségi ellenőrt es férfi segédmunkáso­kat betonelemgyártó munkakörbe. Mun­kásszállást és üzemi étkezést biztosítunk. Jelentkeznj lehet a fenti címen. Felajánljuk ka* >unKai az alábbi munkákra evre. Válla­lunk lakatos munkákat szesz főzde üstök ké­szítését és javí­tását, épület- lakatos munká­kat. Építési, ta­tarozás) munká­kat. épület aszta­losipari munká­kat. Cserépkály- ha építést, javí­tást. Felveszünk gyakorlattal ren­delkező kőműve­seket, ácsokat Jelentkezés: Romhányi Ve­gyes Kts/. Rom­hány. Kossuth út U. NÓGRÁD — 1968. május 7., kedd 5