Nógrád, 1968. május (24. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-14 / 111. szám

Hosszú szünet után újra győzelem Nagybátonyi Bányász—Ózdi Kohász 2:0 (0:0) Nagybátony, 180o néző. v.: Horváth L. Nagybátony: Bu­lyovszki — Romhányi, Ko- vács I.. Szalai. Kupcsulik, Salgó, Sántha. Kovács II., Veres. Kozik. Nagy (Szarvas 65. p.) Edző: Dávid Róbert. Ózd: Katona — Bilesch, Mu­rányi, Gál, Várai lyay. Barna, Bozó. Pázmándi. Fükő, Szé­les. GÖböly. Edző: Kiss Gá­bor. Hazai rohamokkal indult a mérkőzés. A 6.- percben Verés távoli jó lövését védte- Kato­na. A 13. percben Kovács It. a Bántható! kapott labdát mintegy 8 méterről fordulás­ból alig lőtte mellé, A 16 percben Veres újabb 20 -mé­teres bombáját, védte jó ér­zékkel az ózdi kapus. Nagy volt a hazai fölény, de á ve-- zető gól nem akart megszü­letni. A 20. percben óriási helyzet adódott, az ózdi kapu előtt. Veres beadása 'az ötö­sön álló Kozik és Murányi közül került a-bal • kapufa mellé. Egv ózdi -ellentámadás' s 32. percben csaknem gólt eredményezett. Bozó a -jobb: oldalról beguritott, és a ké­sőbb vetődő Bulyovszkin túl­jutott a labda, de Pázmándi óriási helyzetben mellé lőtt. 35. percben Sántha 18 méteres éles lövése alig kerülte el a kaput. Az 55. percben meg­született a régen „érő” gól. Sántha beadását a védők kéz­zel hárították a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Veres la­posan a bal sarokba lőtte. 1:0, A b’l. percben Várallyay éles lövése szállt mellé. A 65. percben cserélt a hazai csa­pati • Nagy helyett. Szarvas állt be. A 74. percben Kozik került gólhelyzetbe, de mellé lőtt. A 76. percben bebiztosí-; tóttá a hazái csapat a győ­zelmét. Veres mintegy 20 mé­teres váratlan bombája Kato­náról kipattant. Kovács II. az alapvonal közeléből viaz- szaemelt Szarvas elé, aki kő- zelről a léc alá bombázott. 2:0. A befejezés előtt néhány perccel Sántha szöglete után Kovács II. alig fejelt mellé. Közepes színvonalú, de vé­gig jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első fél­időben nyomasztó fölényben játszottak a hazaiak. A csa­tárok — főleg Veres — sok jó távoli lövést küldtek az ózdi kapura, de Katona re­mek védésekkel hárított. A hazai c:apat végig lelkesen és a mérkőzés nagy részében jól is játszva, megérdemelten - szerezte meg a győzelmet. Jó: Kovács I., Kupcsulik, Szalai, Veres, ill.: Katona. Murányi, Fükő. Sulyok Sándor • A LABDARÚGÓ NB l B. l. Komló Állasa 11 7 3 l ;iU : 7 17 2. Kecsk. 11 6 4 1 12: 4 16 ‘i. Eger 11 4 6 1 14: 9 14 4. Bp. Sp 11 4 5 •> 14:13 13 5. Oroszlány 11 5 2 4 15: 9 12 6. Bp. Elóre 11 5 2 4 11: 7 12 ". Várpalota 11 4 4 3 13:10 12 3. Szállítók 11 5 í 3 13:13 11 9. MA VÁG 11 3 5 3 6:10 11 10. Ny ír egy h. 11 3 4 4 9:10 10 11. Pécsi B, 11 3 4 4 10:1? 10 12. Győri D. 11 3 4 4 13:16 10 13. Nagybát. 11 3 3 5 12:16 9 14. Budafok 11 3 3 5 12:18 9 15. SZVITÉ 11 4 1 6 10:15 9 16. MV8C 11 2 5 4 8:10 9 17. BVSC n 3 t 7 14:17 7 1«. Úzd 11 2 3 6 3:11 7 Tovább növelte előnyét az SKSE A labdarúgó NB II Közép- csoportjának IX. fordulójá­ban az SKSE legyőzte a Zal­ka FSE csapatát, és a bajno­ki táblázaton már öt pontra nőtt az előnye, mivel a BEAC vereséget szenvedett Eszter­gomban. Az NB II 48 csapata közül már csak az SKSE^ büszkélkedhet veretlenség­gel. A Kisterenye! Bányász Székesfehérváron jól tartotta magát, de a hajrában össze­omlott a védelem. . , SKSE—ZALKA FSE 2:1 (1:11 SBTC-pálya. 1000 néző. v: Szkokán. SKSE: Libus — Kulcsár. Mártinké, Ludányi, Csala, Czúder, Kékesi. Nyer­ges. Pünkösdi, Szeberényi, Antal. Edző: Kovács Ernő. Zalka: -ESET-aelguift — Fény-" vési, Sári, Simon. Auspítz, Fonyód!, Túrái, Bánkút! (Pa- láayi), Markó. Bartusik, Ber- náth. Edző: Budai László. Korszerű SKSE-támadás végén a 3. percben a balhát.- véd Simon menteni akart Kékesi elől. de a labda a ki­mozdult kapus mellett leper­dült, lábáról, és a hálóban kötött ki 1:0. Az 5. percben Markó 10 méteres lövését Libus a jobb felső sarokból szögletre ütötte. A 10. perc­ben a vendégek kaauja előtt, pattogott a labda, de Nyer­ges 12 méteres nagy lövését. Zelenik kiöklözte. A 25. perc­ben jó adogatás után Bánkúti nagy erejű bal alsó sarokba tartó Ipvését Libus bravúro­san védte. A 38. percben Tu - rai kisodródott a bal oldal­ra. Markóhoz továbbított, aki Bánkúdhoz játszott. és a jobbösszekötő átadását Túrái védhetetlenül lőtté a bal aísó sarokba. 111. Antal ugrott ki nagyszerű labdával a 65. percben. Be­csapta Fenyvesit és 8 méter­ről kapura lőtt A labda Ze- lenik kezén irányt változta­tott. é« a szemfüles Kékesi közelről a hálóba gurított. 2:1 A 80. percben Kékesi—Csa­ja—Szeberényi volt a labda útja. A csatái" fejesét a jobb felső kapufa mentette. Az utolsó percekben Csala két alkalommal is veszélyeztetett, de előbb Simon, majd Sári tisztázott szögletre. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az első 20 perc­ben korszerűen támadott az SKSE. majd a vendégek is sok veszélyes helyzetet. te­remtettek. Libus azonban jól védett. A második félidőben a Zalka FSÉ már csak szór- ványosan támadott, az első félidei nagy Iram láthatóan kifárasztotta őket. Az SKSE megérdemelten szerezte meg az újabb két bajnoki- pontot.. Jó: Libus, Csala, Kékesi, An­tal. ill; Zelenik, Túrái, Bán­kú ti. (dernény) SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV —KISTÉRÉN VE 4:0 (0:0) Székesfehérvár, 1000 néző. v; Balezer. Sz.-fehérvári MÁV: Major — Pál, Mester I.. Ribi, Mester II., Horváth, Tieber. Monoki. Rácz. Bekő (Bőke). Nagy. Edző: Bódi Fe­renc. Kisterenye: Csernák — Király. Bibók. Orosz. Végvá­ri. Juhász. Tarlós), Vcrbovsz- ki (Magyar). Nagymajdon, Szeberényi. Kaszás. Edző: Szabó László. Kitűnő talajú pályán, 32 fokos kánikulában játszották a mérkőzést. Már az első percekben kitűnt, hogy a vendégcsapat jól megszervez­te védelmét, a hazai támadá­sok rendre elakadtak. A2 el­ső félidőben a kisterenye! csatárak ritkán jutottak el a hazaiak kapuja elé. A köze­pes iramú találkozón a Szé­kesfehérvár támadott többet, de Csernák jól védett, és kétszer is bravúrosan tisztá­zott Tieber és Rácz elől, A második félidőben már elfáradt a vendégcsapat vé­delme, és a csatárok ezután sem tudták tartani a labdát. A 70. percben Rácz szerezte meg a hazaiak vezető gólját. 1:0. A 78. percben a lest rek­lamáló védők mellett Tieber volt eredményes. 2:0. Ezután Bekő sérülése miatt három percet hosszabbított a játék­vezető. A teljésén, élfá­radt kisterenyei védelem, mellett Bőke a 90. és 92. percben szerzett újabb két gólt. 4:0. Csernák egyik gól­ról sem tehetett. A hazaiak rászolgáltak tá- madójátékukkal a győzelem­re. A Kisterenye visszaesett a 10. helyre, mivel leromlott a gólaránya. Vasárnap hazai pályán ki kellene köszörülni a székesfehérvári csorbát. Jó: Monoki, Pál, Bőke, ill. Cser­nák, Bibók, Juhász. (koppány) közEpcsoport l. Salg. KSE 9 7 Z- 19: 7 1« 3. BMC 9 5 l 3 18:11 11 3. ÉVIK 9 5­4 13: 7 10 4. Almásfüz. 9 4 2 3 11: 7 10 5. Satv. MÁV 9 4 2 3 14: 9 10 «. Volán SC 9 4 2 3 14:13 10 1. Papp J. SE 9 4 3 3 11:11 10 1. Ormosb. 9 3­4 14:15 10 S. Kuúncbarc. 9 i 2 3 11:12 10 1«. Kisterenye 9 4 í 3 11:13 10 11. Esztergom 9 3 2 4 14:12 8 12. Zalka SE 9 4 * 5 10:14 n 13. Borsodi B. 9 3 t 5 8: 8 7 1«. 111. kor. 9 3 1 5 10:15 13. Autóbusz 9 2­7 8:21 4 1«. Tűzoltó O. 9 t 1 7 6115 3 Beton- és Vasbetonipari Müvek Budapesti Betonárugyárá Budapest. XXI., Rákóczi Ferenc út 289 felvesz 8 általános Iskolát végzett 14 — 16 éves fiúkat etektrolakatos tanulónak, a 305. sz. Várpalotai Szakmunkásképző Intézethez kollégiumi ellátással- Jelentkezés személyesen, vagy írásban a fenti intézetnél. Budapest, 1968. május 3. Beton- és Vasbetonipari Művek Budapesti Betonárugyárá Budapest, XXI,, Rákóczi Ferenc út 289. (Csepel) felvesz betonozó*, bclonelemv vártó ipari tanulónak 8 általános iskolát végzett II—16 éves fiúkat. Kollégiumi ellátást biztosítunk. Jelentkezés személyesen vagy írásban a gyár munkaügyi csoportjánál. Budapest. 1868. május 2. Beton- és Vasbetonipari Művek Budapesti Betonárugyárá Budapest. XXL, Rákóczi Ferenc út 289 (Csepel) sz. alatt levő TMK. üzeméhez azonnal) belépéssel felvesz Jóképességű, nagy gyaikórlattal rendelkező, hegeszteni tudó lakatos, autévlllanyszc- relő. autószerelő, köz­ponti fűtésszerelő és villanyszerelő szakmunkásokat. A béressós Időbérben történik 7—-12 Ft'óra Munkásszállást és napi egyszeri meleg étkezőit térítés ellenében biztosítunk. Csökkentett munkaidőben dolgozunk, ami azt Jelenti, hogy minden második héten szabad szombat van. Felvételre jelentkezés a gyár munkaügyi csoportjánál. Budapest, 1908. május 3. Ez törtön! az NB fll-ban Gólzápor a megyei rangadón Ismét győzött a Zp. Építők és Pásztó A labdarúgó NB III. Észak- PASZTÖ — RÚDARANYA közép- és Északi csoportjá- 1:0 (0:0) ban szereplő hat nógrádi Pasztó 1200 néző. v. Mol. együttes a IX. fordulóban ki- nár Piszt(ij KSE. Bóna _ elegito teljesitmenyt nyújtott, Veres. Xari s Szadeczki Boldvaít ellökték a 16-oson belül, és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Havasi lőt­te a hálóba. 1:1. A gyengél­kedő hazai csatársor ezután lenni. A nagy lelkesedéssel küzdő vendégcsapat sportsze­rű mérkőzésen rászolgált az IKARUS — BGY 4:1 (3:0) DÓZSA Karancslapujtőn a megyei pozsar> Antal _ Győr Tari már nem tudott eredményes r angadón a hazaiak biztosan j Szklenár. Malik ' Smolek. nyertek nagy golarannya a A vendégek vezették az el­Mizserfa ellen. Elmúlt heti ső tamadast. de Bóna kifu- — ----------­idegenbeli győzelme után is- tassa] tisztázott. A 8 percben °SV pontra Jó: Juhász. Deák, mel nyert , Zp. Építek, és a Szklenár lövését kiütötte a Pásztó. KSE A Bányagép rudabányai kapus, de nem SK nem bírt Bag csapatavai, vojt közelében hazai csatár. A míg a Bgy. Dózsa nagyara- 32 percben Tari j fejesét "-vu ,..v,e,reseset szenvedett Ma- bravúrosan védte a vendég­tyasfoldon az Ikarustól. KARANCSLAPUJTÜ — MIZSERFA 5:1 (3:0) tó kapus mellett, de a védők Fehérvári Varga (Csetregi Karancslapujtő, 1000 néző, a gólvonal előtt mentettek. A gg p ) Me]e ’• v.: Rácz. K.-lapujtő: Bartha 80. percben a játékvezető mániczkl Pál — Gordos. Oravecz, Kovács Szklenárt figyelmeztette. A — Tóth F.. Horváth — Bo- 89. percben Szklenár szögletet dór, Somoskői, Lantos I., Ju- ívelt be, és Tari J. a jobb percében volt egyenrangú el- hász. Osgyáni. Edző: Takács sarokba fejelt. 1:0. Jó: Tari lenfél a vendégcsapat. Sülvos Dániel. Mlzserfa: Bohácsi — s. Szadeczki, Pozsár. Antal. Mátyásföld. 300 néző. v.: Sípos. Bgy Dózsa: Szuhánsz- esapat kapusa. Az 57. perc- ki — Szűcs. Kalcsó, Halas — ben Smolek elgurított a kifu- Gál, Balázsi — Majovszki,' Fehérvári, Varga (Csetregi 55. p.). Melega I. Edző: Pod­Csak az első félidő első 10 Tőzsér II., B. Szabó, Kakuk — Bereczkl. Radies — Jenei, Káposztás (Tótok 48. perc) Tőzsér I., Susán, Tóth. Edző: Takács Lajos. A hazai csapat a 2. perc­BÁNYAGÉP SK — BAG 1:1 (0:1) védelmi hibák következtében az első 20 percben már 2:0- ra vezetett a 12 és 18 perc­ben lőtt góllal a hazai csa­pat. A 30. percben újabb gólt Dózsa Zagyvapálfalva, 300 néző. v.: Keller. Bányagép SK: szereztek. 3:0. A Bgy Pál . T. — Juhász. Cserven, szórványos ellentámadásait Melega I. kezdeményezte. A uv/«»-«- ,„ K-, 70. percben ismét gólt szerez­zépre Ívelt, és Juhász közel- geprényi Bartha Huszár. fek a hazaiak. 4:0. A 75. perc­i n A ,an ®urokba gurított. Edző: Tóth Ietvan. ' ' * ............. 1.0. A 10. percben Tozséi I. A m(:rkőzés a hazai tárna­ben megszerezte a vezetést. K~' H„vasi ‘ Kisházi lantos szép elfutás után kö- Beak Bo?dval. ’ (Bozó 70. p.) jó helyzetben fölé emelt. A dások jegyében telt el, de a ben Melega I. buktatása miatt 11-est ítélt a já­tékvezető. amit Balázsi érté­13 percben Lantos ismét , el- ceat4rok rellgeteg gólhelyze- fcetített, 4:1. Végig a hazai futó t a jobb szélen beadasat tet elügyetlenkedtek. A 20 ------' -----------­e zuttal Horvath értékesítette. [jercben a vendégek szerezték 2;0'fAf.18n pf^n1J°“ér meg a vezetést. Egy előre a kifutó Baithába lőtt A 20. {velt labda Kis£ fejéről a ki­percben Somosko: beívelése mozduIÓ Pál mellett a hálóba B. Szabó fején irányt változ­tatva Lantos elé került, aki nem hibázott. 3:0. A 47. perc­ben Tóth váratlan távoli lö­vését Bartha csak nézte. 3:1. Az 50. percben B. Szabó meg­sérült. majd később végleg kiállt. Helyére Bereczki hú­zódott hátra. Az 50. percben a lest reklamáló védők kö­zül Lantos kiugrott és Bohá- csit kicselezve újabb gólt lőtt. 4:1. A 03. percben Lan­tos egy szép csel után ló méterről beállította a végered­ményt. A hazai csapat hélyzeteit jobban kihasználva’-}-' megérdemelten- - . nyert. Jó: Kovács, Somoskői, Lantos I., (a mezőny legjobbja), ill.: Kakuk, Bereczki, Susán, ZP ÉPÍTŐK — GÖDÖLLŐ / 3:1 (2:0) Zagyvapáifalva, 40y néző, v,: Bánhidi. Zp. Építők: Nagy P. — Csikós. Deméndi, Öze — Tarlósi. Gáspár — Honti, Pepsinszki (Ferenc 54. p.) Mátrai I„ Lőrincz, Mátrai 0. Edző: Juhász Gyula. Jól kezdett a hazai csapat, a fedezetek pompás labdákat tálaltak előre. A 17. percben Csikós Mátrai I-hez továbbí­tott. aki 8 méterről talált a hálóba. 1:0. Ezután több gól­helyzetet kihagyott a Zp. Építők. A 27. percben kava­rodás után Mátrai I-et fel­vágták, és a játékvezető li­est adott. A büntetőt Mátrai I. értékesítette. 2:0. A II. félidőben a hŐ6ég rányomta a játékra a bélyegét. A 61. percben Mátrai 1. lövése le­perdült egy gödöllői védőről, és Mátrai II. nem hibázott. 3:0. A 82. percben öze köny- nyelműsküdött, és a balszéíső beadását a középcsatár lőtte a hálóba. 3:1. Jó: Gáspár, Csikós, Mátrai I. csapat játszott fölényben, és megérdemelten nyert ilyen arányban is. A Bgy. Dózsa sok hibával játszott, a csa­patból senki nem nyújtott hullott. 0:1. A- 60. percben átlagon felülit Lobdarúgós 16 játék a befejező mérkőzésen Salgótarjáni Bányász*—Bánik Romává <4:2 (3:1) Rozsnyó. 2000 néző. 30. percben Horváth jól i-s­Szklenár Az SBTC utolsó merte fel a helyzetet. Kiug- szlovákiai mérkőzésére így rótt a tétovázó védők között, állt fel: Horváth K. (Szőke) és a kifutó kapus fölött a há- — Baranyai, Ferenc, Kmetty, lóba rúgta a labdát. 3:0. A Geiger, Vertig — Toldi, Ré- 33. percben egy ártatlannak pás — Kriekó, Tábori, Tail- látszó összecsapás után a já- ga (Básti), Horváth F. tókvezető büntetőt ítélt. Sa­Fekete-fehér támadásokkal Iámon alsó sarokba lőtt 11- indult a játék. Az 5. percben esét Horváth nem védhette. három húzásos Horváth—Ta- 3:1. A második félidő első liga adogatás után Kriskó re- percében Szőke kiejtett lab- mek kapáslövéssel nyitotta dáját Krzak közelről a háló- meg a gólok sorát. 1:0. A 14. ba vágta. 3:2. A gól után új­percben Ferenc 2o méteres ból az SBTC irányította a já- szabadrúgásból lőtt bombáját tékot. Mintegy negyedórás csak nagy bravúrral tudta vé- fölény után a 60. percben deni a rozsnyói kapus. A 18. Répás hagyta faképnél védő­perében Horváth átkígyózott it, s lőtt védhetetlen gólt. a védelmem, és közelről véd- 4:2, A 70. percben Básti 25 hetetlen gólt lőtt. 2:0. A 20. méterről a kapufát találta el. percben, az ellenfél jutott Az utolsó negyedórában esett szabadrúgáshoz. Salamon a játék irama, lövésre az éles lövését a felső sarokból SBTC játékosai már nem vál­tóba Horváth K. szögletre. A lalkoztak. Jó: Baranyai. Fe- 26. percben Kriskó mintasze- renc> Répás, Taliga. Horváth rűen ívelt az alapvonalról. F m Salamon & Krzak. Répás elorevetődve fejelt, a kapus bravúrosan védett. A M. L. APRÓHIRDETÉSEK Változó munkahelyre ke­resünk lukaf<>*8zerclő' szak* és segédmunkásukat Külszolgálat) költségei havonta egyszeri haza­utazás) köliséghozzá iárulást,.. szállást térí­tünk. Bérézés teljesít­ménybér. kereset-korlá­tozás,. nélkül. , Jelentke­zés: „Fémmunkás” Vál­lalat Szerelési üzem Bu­dapest. XIII., Lomb u. 11. s-z. alatt. Felvétel esetén a - fel utazási költ­séget megtérítjük. A Kisterenyel Álla­mi Gazdaság felvétel­re keres 3 fő Jó ml­tiősítésse] rendelkező motorszerelőt. Jelent­kezni a gazdaság köz­pontjában. Kisterenye. Madách u. 4. szám. Felajánliuk kapacitá­sunkat fiz alábbi munkákra,. 1968. évre vállalunk: lakatos munkákat, szeszfőzde-üstök ké­szítését és javítását, épületlakatos munká­kat. Építési* tatarozá- «i munkákat, épület asztalosipari munká­kat. Cserépkályha építését, javítását. Felveszünk gyakorlat­tal rendelkező kőmű­veseket. ácsokat. Je­lentkezés: Romhányi. Vegyes Ktsz Rom­hányv Kosiatlr*tmt: A Széösényi Mező- gazdasági Gépjavító állomás azonnali felvételre keres autószerelő, autók»- rosszéria lakatos, esz­tergályos, hálózati villanyszerelő, festő, fényező, vízvezeték és épületgépészet szak­mában gyakorlattal rendelkező szakmun­kásokat. Bér megegyezés szerint. Jelentkezni levélben. Vagy személyesen a I Gépjavító Allomá* j lgaz^atújánél. Könyvraktár eéljá- '-rs- bérelnénk, lehető­leg utcára nyíló, he­lyiségeket, Salgótarján területén. Ajánlato­kat kérjük. Könyv­szolgálat. Salgótarján, 1. Pf. 39. címre. Állami VailaM, ÍSZ-8KÍ A Pásztói Szerszám es Készülékgyár hő­kezelést és Lv. ítíx 2500-ig lemezdarabo- last Váltak Érdeklődni Pásztó L12-C« telefon­számon, Termelési Osztálynál. A Bp-i Lakásépítő Vállalat (Bp. V.. Kos.- suth L. tér 13—13) vm. általánost vég­zett fiúkat — otthon elhelyezéssel felvesz s za k m v nkást n n ti I ón 9 k kőműves. ács-áUváJ ny ózó és éoüietbur- koló szakmákra. r NOGRAD - 1968. május 14., kedd