Nógrád, 1968. március (24. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-05 / 54. szám

Sikeres favosrí prerrrer MNK-seJejtejcIt Ferencváros — Salgótarjáni BTC 2:2 (2:0) Népstadion. 15 ezer néző, térén keresztül vezette a láb- lóban a Salgótarján- A bá- V-: Vízhányó (Magyar, Va- dát. majd Szálaihoz további- nyászegyüttes évek óta elő­ször ért el ilyen eredményi a tavalyi bajnokcsapat eilen, méghozzá most a Népstadion­Értékes pont a Népstadionból Meglepetések a 3 és a C csoportban das J.) Ferencváros: Takács tott, aki a tétovázó ferenc- ■— Novák, Bálint, Horváth, városi védők között kiugrott. Juhász, Szűcs, Szőke, Varga, és 14 méterről megszerezte az Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. SBTC idei első gólját. 2:1. A ban. A támadószellemű játék. Edző: Lakat Károly. Salgótar- gól után Lakat Károly lehív-' a hosszú évek óta hiányolt ján: Szőke — Baranyai, Fe- ta az igen gyengén játszó Hor- szív most meghozta eredmé­renc, Vertig, Toldi. Kmetty, Zöldi, Szalai. Répás. Básti, Jeck- Edző: Marosvári Béla. A tavaszi forduló első ta­váthöt, helyére Branikovics lépett a pályára- Az SBTC nyét­Az SBTC csapatában Szőke tovább támadott, csatárai so- a gólokról nem tehet. A vé­dők lelkesen harcoltak, Bara­formáját hozta. Vertig jól lát­ta el feladatát- A fedezetpár. kát mozogtak A 77. percben lálkozójára a salgótarjáni csa- Básti — Szalai volt a labda nyait azonban néhányszor át- pat ezúttal úgy futott ki, hogy útja. A gyorsmozgású Szalai játszották. Ferenc a szokott nincs vesztenivalója, legfel- ismét becsapta a zöld-fehérek jebb a nagy gólarányú vere- védelmét. Éles és nehéz szög- séget kell elkerülni. A mérkő- bői küldött lövését Takács Toldi és Kmetty sok labdát zés előtt az SBTC öltözőjébe csak kiütni tudta. Szalai újra adott előre Kmetty az új kedves jelenet játszódott le. megszerezte a labdát, és má- poszton is jól látta el felada- Szepesi György kereste fel a sodszorra már nem hibázott, tát. Básti nagy munkabírása Bányász-játékosokat, és sok 2:2. Az egyenlítő gól után el- tetszett, labdái 6ikert kívánt a csapatnak az keseredett küzdelem folyt a két esetben gólt eredményeztek- Szalai Új bajnoki évben. Havas, szeles Időben kez­pályán, a Ferencváros a győz- nagy területen játszott, és a tes gól megszerzésére töreke- két gól mellett gyorsasága A pontot rabló együttes a Népstadion gyepén dődött a játék, és már az első percben meleg helyzet alakult ki a zöld-fehérek ka­puja előtt- Egy előrevágott labdára Zöldi jól rajtolt, Ta­kács kétségbeesve kifutott a 16-osig, de lyukat rúgott, és a hátrarohanó Bálint nehezen tudott Zöldi elől tisztázni. A 12. percben Szalai lövése alig kerülte el Takács kapu­ját. Két perccel később Sza­lai beadását Zöldi kezelte le, és a nagyerejű lövés a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 16. perc­ben Básti lövését védte Ta kács, a 21. percben Zöldi fejelt mellé. A 26 percben kecsegtető helyzet alakult ki Jeck előtt, aki átjátszotta Bá­lintot, a kapust is ki akart cselezni. Takács azonban mentett- A 31. percben Sző­ke bizonyított, nagyszerű ér­zékkel, lábbal mentette Rá­kosi lövését. Ebben a játék­részben a Salgótarján irányí­tott, a csatárok több esetben vállalkoztak lövésekre. Ennek ellenére a 36. percben a Fe­rencváros jutott vezetéshez- Egv szabadrúgás során Novák a kapu elé ívelt, Albert fej­jel továbbította a labdát a dett. Ebben azonban a tar­szabadon hagyott Rákosi elé, jáni fiúk megakadá’yozták a aki 12 méterről nem hiba- Ferencváros együttesét. A zott. 1:0 Az első fél-'dő utol- bányászcsapat valamennyi só percében esett a Ferencvá- tagja egyemberként küzdött, ros második gólja. Fenyvesi A 81- percben Rákosi nagy beadását Albert értékesítette, lövését tolta szögletre Szőke. 2:0- a 86. percben a ferencvárosi A második félidőben ismét Szőke három méterről nem a Salgótarján együttese lé- találta el az üres kaput, pett fel támadóan, ami meg- A vérmes reményeket is fe- hozta az eredményt. A 68. Hilmúló értékes ponthoz ju- percben Básti mintegy 40 mé- tott mindjárt az első fordu volt eredményes. Zöldit ne­hezen választották el a lab­dától. Répás ezúttal halvá­nyabb volt, Jeck nem mert vállalkozni lövésre, pedig akadtak helyzetei. A Ferencvárosban alig le­het valakit említeni. A csa­társorból Rákosi és Fenyvesi dr- tűnt ki, Albert és Varga az egyéni játékra törekedett. A szoros emberfogás azonban egyiknek sem tetszett. Vízhányó játékvezető a sportszerű mérkőzésen jól látta el feladatát. Nyilatkozatok: Lakat Károly: Megérdemel­te a Salgótarján a döntetlent. Végig igen lelkesen játszottak a vendégek­Marosvári Bála: A játéko­sok ezúttal megértették, hogy nincs veszítenivalójuk. Ennek tudatában léptek pályára, ami egy pontot eredménye­zett a Ferencvárossal szem­ben. Koppány György Vasárnap megkezdődtek a Ma- (2), Kovács J., Tórák S.. ill.: Edző: Tóth István. A jó talajú gyár Népköztársasági Kupa Nog- Gcrdos (ll-esböl) és Enyed. Jó: pályán sportszerű mérkőzést vi­tád megyei se.'tíjiezo meraözeset. Kovács T.. Serfőző, Szibilka. vott a két csapat. A hazaiak Mar az első találkozón vaskos m.; Nyerges, Matlós és Enyed. szereztek vezetést, majd 3:1 arány- meglepetések születtek, különösen ban a bányagépgyáriak ragadták B és a C csoportban. Kiesett Rónabánya — Szilaspogony 1:0 magukhoz. A finisben lelkes, efő- tovabui küzdelemből az St. o:U). Szilaspogony. 200 néző, v.: teljes játékkal. megérdemelten Bányagép, a Bgy. Dózsa, a Ka- Balázs P. A járási bajnoki ven- biztosította továbbjutását a me- rancskeszi Spartacus és a Somos déglátók fölényében folyt a já- gyei n. osztályú nógrádmegyerl lék. de csatáraik helyzeteiket csapat, nem tudták értékesíteni. A ruti­nosabb megyei II. osztályú róna- Egyházasgerge — Karancskesra bányaiak szerencsés góllal győz- 1:1 (0:1). Egyházasgerge, 100 né. tek. Góllövő: Fodor. Jó: Perez, ző, v.; Barátit. A járási bajnok- Szorospatak — Mátranovák 3:1 Fodor és Rácz J. 111.: Lengyel, ság'ban küzdő egyházasgergel csa. (1:0), Nagybatony, 100 néző. v.: rülöp és Sótér V, Válóczi. Jó Iramú mérkőzésen kőújíalui Tsz SK. Az újabb for­dulókra vasarnap kerül sor. A CSOPORT a két megyei 1. osztályú csapat közül a szorospatakiak már az első félidőben nagyobb arányú győzelmet arathattak volna. A tartalékos nováklak az utolsó per­cekre elfáradtak. Góllövö: Kovács (2) és Huszár ill.: Kecskés. Jó: Székely, Nagy K„ Kovács. 111.: Szoó, Márkus és Répás. Mátraverebéiy — Luciáivá 0:0 (1:0). Lucfalva, 100 néző. v.: Mol­nár. A technikásabb megyei II. . osztályú mátraverebélyiek a má­sodik félidőben ■ már nagy erő­fölényben játszottak. A 80. perc­ben Kakuk (Lucfalva) szándékos durvaságért és Rácz Gy, (Mátra- verébély) utánrúgás-kísérletért ki­állítva. pat megérdemelten nyert a gyen­ge formában játszó megyei I. osz­tályú karaneskesziekkei szemben. A 10. percben Zsidai N. megsze­rezte a vezetést a karaneskeszi- ek javára és az onnan Egyházas- gergére igazolt Ruzslnszki a 83. percben kiegyenlített. Jó: Ru* zsinszki. ill.: Bartha II. és Kaza- reczki. Mátraszőllős — Somoskőújfalu l:0 (0:0). Mátraszőllős 200 néző, v.: Bures. A megyei B. osztályú mátraszőllős: együttes, egyenran­gú' ellenfélként küzdött a tarta­lékosán felálló megyei X. osztályú somosiakkal szemben. A 70. perc­ben Németh S. szerezte a sors­döntő gólt. Jó: Kormos Gy.. Sí­pos s.. Enrirész K.. ill.: -Lengyel Zabar — Cered 3:1 (2:1). Zabar. z.. Szabó A. 100 néző. v.: Bodon. A megyei Pásztó -- Nagybárkány 1:0 (0:0). jt osztályú cerediek jobb csapat Szécsény — Piliny. — A pllinyl Nagybárkány, 200 néző, v.; Ka- benyomását keltették, hiába voltak együttes sportorvosi engedélye híá- kuk. Pásztó: Tr.rl J. — Ludányi, azonban fölényben, de a zabariak nyában a Szécsény jut tovább. Juhász I., Gortva — Nagy I.. nagy küzdeniakarással jobban ki­Aiapi — Sándor. Tari S., Oláh használták helyzeteiket. A cerediek st. ZIM — Palotás 3:1 (1:1). Pa- I.. Juhász II., (Kosik P.). Edző: kapushibából 1:0 arányban vezettek, iotá". 150 néző, v.: Hegyi Z.. Pa- Fnrkas Imre. A lelkesen Játszó góHövő: Spaglna (2), Lengyel, ill.: iotas megyei II. osztályú csapa« nagybárkány: járási együttes igen Bóna, Jó: Kovács, Spaglna, Lúd- ta végig nagv erőbedobással iát- nehéz akadályt jelentett az NB vigj Lengyel, ill.: Czene. Hlava- szőtt, de a ZIM érettebb taktl- IH-as pásztóiaknak. Az egyetlen tln és ß<jna kával és technika* fö'é-mve* • nr<"t­gólt Tari S. lőtte. ' érdomelten gvözött. Tóth L.. (St. B CSOPORT 7TM) és Matiszlovics (Palotás: a Karancsalja — Etes 12:1 (4:1), 79 merőbe" dulakodásért kiállítva. Etes, 100 néző, v.: Bővíz. A ki- Karancslapujtő — Nagylóc 8:2 Gőllövö- Komka (7). Balogh. 111.t: tűnő formában Játszó megyei II. (2;1)j Nagylóc, 300 néző, v.: Mo- Lengyel J. Jó- Komka. Molnár* osztályú Karanesalla tetszés sze- hácsl, Klapujtő: Bartha (Radios) v^skai. szelik. Hl.: Tóth A.; rint lőtte góljait. Góllövő:■ Bodor. — Gordos. Oravec S., Kovács I. qgndor Turcsánvi és Lengyel J- Szerafin (4—4), Bodó Gy. és Bo- _ Fodor, Horváth N. — Bodor, dor G. (2—2), ill.: Turcsik. Jó: 'juhász. Tóth F„ Lavaj, Lantos „ CSOPORT Menczel. Sándor és Bodor I. t. (Tóth L.). Edző: Takács Dániel. . . Az elhanyagolt, gödrös pályán Bgy akOV — Tolmács Sri (1:0). St. Üveggyár — Ivarancsság 2:1 nagy becsvággyal játszott a nagy- Tolmács. 200 néző. v.: Orbán. (1:0). Karanesság, 300 néző, v.: ]oc: csapat és vezetést is szerzett. Góllövő: Kardos, Takács. Turucz- LévavárL A SUMSE mindvégig a. mérkőzés később az NB III-as 'Hegedűs Jó: Takács, He­tibbet támadott, de csatárai pon- vendégek technikai és taktikai Turuczki tatlanul lőttek a lelkes megyei fölényével zajlott. Lelkes közön­11 • osztályú együttes kapujára. ség ' góüövő: Lavaj (2), Hor- Romhány — Balassagyarmati Góllövők: Szabó, Zólyomi, 111. Váth N.. Juhász, Bodor, Lantos, Dózsa 4:2 (Részletes jelentést nem Márton. (Rácot [Karancssag] a m#: Kozma és Herédi. Jó: Gór- kaptunk.) 38. percben a játékvezető kiál- (los> Lavaj, Tóth F„ Horváth lította.) n. jii.; Kozma és Márton. Nógrádmarcal — Bgy. MÁV. A mérkőzés elmaradt, mivel Nógrád­Rakóczí-banyatelep — Ménkes Nógrádmegyer — St. Bányagép marcal csapata lemondta a Iá­6:i (3:0). Dorogháza, 100 néző, v.: 3;3 ^.q), Nógrádmegyer, 200 néző. tékot. így a II. fordulóba 1á- Simkó. A megyei II. osztályú v>; Qyebnár. St. Bányagép: Sán- ték nélkül a MÁV csapata ju- Rákóezi-bányatelepiek könnyedén ^or — Tavaszi, Kisházi, öze — tott. A B és a C csoport hiány- érték el góljaikat a járási bajnok- Mészáros, Adorján — Kiss J.. zó mérkőzéseiről lapzártáig nem Ságban küzdő vendéglátóikkal Hoffman, Kakuk, Gregus, Kilik. kaptunk részletes jelentést, szemben. . Zp. Építek —- .Sajgó 3:1 <2:ö), Salgó. 100 néző-, v.: Balazs II. J. ■•'Zp.' Építők: ‘ttojSgtf'fc. (Na'gy • 1ST.)'■■— Csikós, Deméndi, Miskolczl, Tar- lósi, Gáspár — öze, Boző S. (Kiss X.), Pepsinszki, Szeberényi, Mátrai II. Edző: Juhász Gyula. A végig sportszerű mérkőzésen a jól adogató Zp. Építők megér­demelten nyertek, az igen lelke­sen játszó újonc megyei csapat ellen, akik óriási becsvággyal küzdöttek. Góllövő: Bozó S., Mát­rai, Kiss, ill., Klecsán. Jó: Mis- kolczi, Gáspár. Pepsinszki, ill.: Macsuda II., Sebők, Klecsán, Az St. Ingatlan — Raglyasalja mérkőzés játékvezető hiányában elmaradt.. Karancsberény —i Mihálygerce 4:2 (2:1). Karancsberény, 100 néző. v.: Rajnai. A két megyei TT. osztályú együttes közül a ger- eeiek játszottak korszerűbben. Karancsberény együttese viszont erőteljesebb játékával megérd e- melten nyert. Góllövő: Fodor S. Birkózás Szántó harmadik Budapesten A Magyar Birkózó Szövet­ség rendezésében Budapesten zajlott le a 17—18 évesek 1968. évi kötött- és szabadfo­gású kiválasztó versenye. Kötöttfogásban Szántó, az SKSE versenyzője, nagyvál­tósúlyban, ahol heten indul­tak 3- lett. A szabadfogásúnk mezőnyében Tóth (SKSE) kö- vépsúlyban indult, itt tizen hárman léptek szőnyegre és a kohász fiú 5- lett. Szalai, a gólok szerzője Ví KflS Nem sikerült a befejezés Az elmúlt szombaton és vasár- leg is a válogatott keret tagjai nap két versenyen is részt vet- és ők képviselik hazánkat a húsz- tek megyénk vívói. Budapesten évesek világbajnokságán. A Vívó az országos junior bajnokságot Szövetség Enyedit és Vertichet rendezték meg a párbajtőrözők meghívta a válogatott keret ed- számára. Ebben a versenyszám- késeire. ban az SKSE-től Vertich, Enyedi Szolnokon hat megye serdülő B., Bárczy és Gasparin indultak, vívói részére rendezték meg a A selejtezőkben nagyszerűen sze-' körzeti versenyt. Egy—egy me* repel tek az SKSE párbajtőrözői. í?ye hat versenyzővel képvisel- Sajnos azonban a döntőbe egyi- tette magát, örvendetes az, hogy kük sem jutott be. A tizenkettő a Balassagyarmati MÁV vívói között esett ki vertich és Enye- jól szerepeltek ezen a versen ven. di. A női tőrözőknél Sehrötfer (B*?y. Érdekességként kell megjegyez- MÁV) a 3.. Oláh pedig (Bgv. ni. hogy a két Kohász-tőröző n MÁV) a 7. helyet szerezték meg. sele-hezok során leevőzte Osztri- A férfi tőrben Horváth <<?k9F> cscú ^Bp. Honvé'-1'. Vasst és Hpn- a 7. leit. Kardban Farkas, a n ért (mindkettő OSC-versen vző). r^v MÁV versenyzője n döntő­A fővárosi párbajtőrözők jelen- be jutott, s ott a 9. lett Nagyszerű játékká! győzött a hazai csapat Nagvbátonyi Bányász — Ganz-MÁVAG 2 0 (10) Nagybátony, 2000 néző, v.: kapunak háttal állva csúszta- tékkal rukkolt ki, amivel Hegyes- tott fejessel küldte a labdát úgy a szurkolókat, mint el­NAGYBÄT0NYI BÁNYÁSZ: léc alá. 1:0. lenfelét is meglepte. Csaknem Bulyovszki — Romhányi, Ko- A gól után egyenlítési al- végig színvonalas, érdekes vács I., Szalai, László, Hor- kánná adódott a Ganz-MÁ- volt a találkozó és örvende- • áth, Sántha, Kovács II., VAG-nak. Előbb Jagodics kö- tas, hogy jobbára a Nagybá- Szarvas, Veres, Regős. EDZŐ: zeli lövését védte bátor vető- tonyi Bányász jóvoltából. Dávid Róbert. GANZ-MÄ- déssel Bulyovszki, majd Nagy Az első félidőben végig a ha- VAG: Török — Horváth, Mo- lövését a kapufa segítségével zai csapat támadott, csupán a nostori, Szedlák, Balogh, Ratt- hárították a hazai védők. vezető gól után támadt pá­rnán, Fenyvesi, Jagodics, 47- perc: Jobboldali szöglet rázs jelenet a bányász kapu- Nagy, Korona, Kamrás (csere: után Török Szarvas fejéről ja előtt. Szünet után is bírta Kaiser a 66. percben Kamrás szedte le a labdát. erővel a hazai csapat, és ami­helyett). EDZŐ: Kamarás Mi- 52. perc: László remek láb- kor 2:0-ra vezettek, érezni hálF- , _ dával szöktette Sánthát, aki 'ehetett, hogy itt már kelle­8-, Perc: Veres ^távoli, erős ölesen kapura ívelt. Török és metlen fordulat nem igen lövését védte vetődve Török- Horváth együttesen hibázott, következhet be- Az utolsó ne- lo. perc. Regős helyezett és a' szemfüles Regös öt mé- gyedórában néhány veszélyes bal sarokba tartó labdája Ko- térről a bal sarokba lőtt. 2:0. támadást vezetett a Ganz- vács 11-ben akadt el. 68' perc: Bulyovszki egy ár- MÁVAG. de a remekül ját­18 peic. Sántha távoli bal tatlannak látszó, kapura ívelt szó hazai védelem Lászlóval felső sarokba tartó lövését 'abdát csak üggyel-bajjal az élen, mindent hárított. Jó: mentette nehezen szögletre ütött léc fölé. Bulyovszki, Szalai, László (a T°r°k- „ J 89- P^c: Jagodics elől vető- mezőny legmbbia). Horváth 34. perc: Jagodics elöl Ko- désiel mentett Bulyovszki. Veres Regős ill • Rattman’ vács I. szögletre szerelt ve- 85. perc: Fenyvesi veszélyes . Szedlák ’ szélyes helyzetben. lövését Bulyovszki vetődve 37. perc: Partdobás után ütötte szögletre- Sántha Vereshez’ továbbított, Meglepetésre a hazai osa- aki beívelt, és Kovács II. pat nemcsak lelkes, hanem mintegy nyolc méterről, a végig jól szervezett csapatjá­Előkészü'eti mérkőzések K1STEHENYEI BÁNYÁSZ — SÍROK! VASAS 1:1 (1:0) Sírok, 100 néző, v.: Medveczkj. Kisterenye: Csornák (Kicsinál) — Király, Bibók, Orosz, Végvári Juhász, Vanya, Tarlósi, Nagymaj- don, Magyar (Szeberényi), Farkas. Az aránylag jó talajú pályán le­folyt mérkőzésen az első félidő­ben a Kisterenyei Bányász játszott jobban. Több, szép támadást ve­zettek. A gólt Farkas szabadrú­gásából Végvári szerezte. A máso­dik félidőben kiegyensúlyozott já­ték volt. Jó: Bibók. .Végvári, Ju­hász. EGERCSEHI bántasz — MIZSERIAI BÁNYÁSZ 6:3 (2:1) Egercsehi, 400 néző, Mizserfas Kocsis (Takács) — Balogh (Ra­dies), Szabó I., Bereezki, Kakuk; Kovács. Tőzsér I. (Susán), Su­san (Jene!), Géczl. Szabó n. Tóth. Edző: Takács Lajos. A mizserfaiaknak nem kedve­zett a szerencse. Jó mezőnyjá­ték után Kovács, Balogh és Be- reczkl öngóljaival növelték a ha­zai gólok számát, emellett még egy tizenegyest is kihagytak. A mizserfal gólokat Szabó, Susán és Géczi lőtték. Takács edzőnek a hátralevő két hét alatt a vé­delem megerősítésével kell sokat foglalkozni, hogy a bajnoki mér­kőzésen megállják a helyüket. SKSE HATVANI HONVED 3:1 (0:1) (Sulyok) SBTC pálya, 100 néző, v.: Bács­kái A találkozó igen rossz ta- 'alú pályán került megrendezés­re amely a Játékon érezhető is volt. Az. SKSE összeállítása: Bi­blia (Vári) — Kulcsár. Czuderj Ma-tinkó Ludányi. Csala, Pün­kösdi. — Kékesi. Szeberényi. An­tal. Rozson dl (Oraveezt. A Hat­vanban lelátszott mérkő-ásen az SKSE volt jobb az első főidőben. Ttt azonbim az NB TTT-as Honvéd nwüttes több támadást vezetett az első félidőben A 20. ne-cben a vendégek eólboz jutottak, 0:1. A kohászok a második félidőben több formás támadást vezettek és Antal, Szeberényi, majd Kékesi góljával 3:X-re fordították a mér­kőzés állását. Az SKSE március 8-án Buda­pesten a Gamma együttesével játszik újabb előkészületi mérkő­zést. NÖGRÄD — 1968. március 5., kedd