Nógrád, 1967. augusztus (23. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-23 / 198. szám

1067. augusztus 23. szeríJa I»Ö6RA0 5 Döntetlen öt mérkőzésen t A Vörös Csillag 0:1-ről 8:1-re nyert Szécsényban — Remekelt a baglyost csatársor A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság második őszi for­dulójában öt mérkőzés döntet­lennel végződött. Ezek érdekes­sége, hogy egy-egy góllal ve­zetett az idegenben játszó csa­pat: az Üveggyár Romhányban, Mátranovák együttese Dej táron és a Bgy. AKÖV Ersekvadkerten. Palotáson a hazaiak a gólhely­zetek tömegét hibázták el Szoros­patak ellen. Forgácson az utolsó percben történt ll-essel egyenlí­tett Karancslapujtő. Itt a mér­kőzés után azonban súlyos sport­szerűtlenség történt: bántalmaz­ták a játékvezetőt. Karancskeszi csapata Jó játékkal 4:l-re győz­te le a ZIM-et. A széesényiek l:0-ás vezetés után súlyos, 8:1 arányú vereséget szenvedtek a □. félidőben ellenállhatatlanul játszó Vörös Csillagtól. Baglyas- alján is remekelt a hazai csa­társor. bár a hét gól közül négy esetben hibázott a somosiak gyenge formában védő kapusa. ST. ÜVEGGYÁR — ROMHANY 1:1 <1:01 Romhány, 300 néző, V.: Nagy I. St. Üveggyár: Erdős — Godó, Klement, Pünkösdi — Diószegi. Muflár — Szabó, Huram, Kol­lár, Üj, Somkúti. Edző: Juhász Gyula. Romhány: Harsányt — Varga, Meló, Sarankő L. — Nagy, Móritz — Gregor, KaUczka, Sá­ránké J., Kelemen, Kovács. Edző: Dombi László. A rendkívül erős iramú mérkőzés I. félidejében az üveggyáriak, míg a II-ban a romhányiak játszottak fölény­ben. Mindkét csatársor több, biz­tos gólhelyzetet hibázott el kö­zelről. A 10. percben Kollár 30 méteres szabadrúgásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát a kéttagú sorfal mellett. A 81. percben Móritz 18 méterről nye­sett labdája a héttagú sorfal felett a kapu jobb oldalában a léc alatt hullott a hálóba. A 80. percben Szabó az építők rang­adójának legnagyobb gólhelyzetét hibázta el. Jó: Erdős, Klement, Huram, ill.: Varga, Móritz és KaUczka. KARANCSKESZI — ST. ZIM 4:1 (1:0) Karancskeszi, 300 néző, v,: Mo­hácsi. K.-keszi: zsidai I., — Sikna, Balkó, Romhányi — Zsidai III., Baitha — Simon, Tarján!,, 8u- zsinszki, Baksa B., Bélán. Edző: Kovács János. St. ZIM: Fenes — Susán, SzoUk, Tóth — Jászberé­nyi, Flaskal — Oravecz, Molnár, Komka, Lisztóczki, Nagy. Edző: Gaál Béla. A kezdeti kapkodás után a 10. percben elért gól meghozta á hazai együttes nyu­galmát: Baksa B. visszagurította a labdát Ruzsinszklnek, aki a bal kapufát érintve lőtte a há­lóba. változatos játék követke­zett. Szünet után a készlek kez­deményeztek többet. A ZIM csa­tárai sorra elhibázták szórvá­nyos ellentámadásaikból terem­tett helyzeteiket. A 75. . percben Belánt buktatták a 16-oson belül. 11-es; Susánt feleselésért kiállí­totta a játékvezető, majd Balkó. értékesítette a büntetőt. A ZIM vl. esett. Pár perc alatt Baksa B. kétszer volt eredményes. A 05, percben Nagy egyéni ala­kításból szépített. Jó: Balkó, Bartha, Tarjám, Ruzsinszkl, 111: Fenes, Flaskai, Jászberényi és Nagy. PALOTÁS — SZOROSPATAK 1:1 (0:0) Palotás, 300 néző, v.: Mészáros. Palotás: Perényi — Kiss, Tóth I., Szűcs — Kovács, Sándor — Orgoványl, Tóth II., Farkas, Tur- csányi, Percze. Edző: Éliás Ist­ván. Szorospatak: Béres — Sze- beni, Székely, Nagy — Fazekas, Agárdi — Tóth, Kovács, Huszár, Bettes, Szentgyörgyi. Edző: Hu­szár József. Hatalmas iramot dik­tált a palotást együttes. A ven­dégek keményen védekeztek, s kevés ellentámadást vezettek. Per- czével az élen a palotáslak sor­ra elhibázták gólhelyzeteiket. Az 52. percben Farkas szöktetésével Turcsányi elfutott, és a jobb sa­rokba lőtt. Ismét a hazaiak ro­hamoztak — eredménytelenül. A 87. percben egy szögletrúgásnál keletkezett tömörülésből a szem­füles Huszár szerezte a vendé­gek pontot érő gólját. Jó: Ko­vács, Sándor, Tóth II., Far­kas, 111.: Béres (a mezőny leg­jobbja), Székely, Nagy és Tóth. FORGÁCS — KARANCSLAPUJTŐ *:* 0:1) Forgács, 400 néző, v.: Fodor. Forgács: Bognár — Jecsmenik, Verbovszki, Rusznyák — Lehocz- ki, Varga — Llpták, Lengyel L.j Simon, Lengyel J., Angyal. Edző: Lantos János, K.-lapujtő: Bartha — Tóth L., Oravecz S., Oravecz A. — Tóth F., Kovács — Fodor, Lantos, Tórák, Lavaj, Juhász. Edző: Lantos Ede. Paprikás han­gulatban kezdődött a játék s megtorlatlanul hagyott első ké­mény összecsapások után durva­ságokkal »aridtva folytatódott. A 30. percben Angyal lesgya­nús helyzetben elfutott, és a kifutó Bartha mellett a jobb sarokba lőtt. 1:0. A 40. perc­ben Oravecz A -t ..törlesztésért” kiállította a Játékvezető. A 42. percben Fodor lövése a védőkről Tórák elé pattant, s a közép­csatár éles szögből a hálóba vág­ta a labdát. 1:1. A szünet után sem csökkentek a durvaságok. Szép játékról szó sem lehetett. A 75. percben gyors támadásból Kovács hibájával szögletet harcol­tak ki a forgácsiak. A belőtt labdát Lengyel J. fejelte a háló­ba a megdermedt védők közül. A 85. percben kétszeri figyelmez­tetés után elkövetett szabályta­lanságért Rusznyákot állította ki a játékvezető. A listavezetők ro­hamoztak, a hazaiak az Időt húz­ták. A játékvezető egy perces hosszabbítást Jelzett. Ekkor nagy nyomás nehezedett a forgácsiak kapujára, s a 16-oson belüli ke- zezésért 11-est Ítélt a játékveze­tő. A forgácsi játékosok mél­tatlankodtak, s a partjelző felé lökdösték a játékvezetőt, aki hajt­hatatlan maradt, bár néhány né­ző is befutott a játéktérre. Há­rom perc t múlva helyreállt a rend s Lavaj a büntetőből gólt lőtt. 2:2. A játékvezető a mérkőzés végét jelezte, majd néhány ren­dező kíséretében az öltöző felé tartott. A felindult nézőktől még­is rúgás érte, s egy nő a hajába kapott, majd arcul ütöt­ték. Az öltöző bejáratánál ismét ütést kapott a fejére. Végül a karancslapujtőiek autóbuszán ju­tott el a Rákóczi útig. VÖRÖS CSILLAG — SZECSÍNY 8:1 (1:1) Szécsény, 300 néző, v.: Langár. A Nógrád megyei Bútoripari Vállalat Balassagyarmat 1968. január 1-től megkezdi az 1—1 1/2 szobás faház és al­pesi stílusú magastetős „mlnf-ház szériagyártását, kívánság szerinti berendezéssel együtt. Intézmények, vállalatok igé­nyeikkel az ÉRDÉRT vállalathoz fordulhatnak. ÉRDÉRT V. Budapest, V„ Kossuth Lajos tér 11. Magánosok közvetlenül a Bútoripari Vállalathoz is fordul­hatnak. Vörös Csillag: Kovács — Schrancz, Dobos, ssrankó — Fazekas, Bo­ros — György, Hegedűs, Mézes, Komlátl, Dám. Edző: Dr, Dósa Ferenc. Szécsény: Vanya — Gye- nes. Király, Kurls — Skoda, Pék — Velenczei, Kővágó, Mester, Krlzsanylk, Józsa. Edző: Pod- marüczki Pál. Már az első perc­ben megszerezték a széesényiek a vezetést egy gyors támadásból Velenczei góljával, s 40 percig jó játékkal küzdelemre késztet­ték a vendégeket. Az egyenlítő gól, de különösen a szünet utáe lendületes játékba kezdett a Vö­rös Csillag. Csatárai tetszetős akciókból ellenálhatatlanul tör­tek kapura. Négy gól után össze­roppant a szécsény! csapat, s a kapuscsere sem segített. Góllö­vők: Hegedűs (8), Mézes (2), Bo­ros, Dám, Komló«, 111.: Velenczei Jó: Mézes, Hegedűs. Fazekas (s mezőny legjobbja), ill: Skoda és Pék. BAGLYASALJA — SOMOSKOÜJFALU 7:8 (8:8) Baglyasalja, 800 néző, ▼.: G»- ramszegi. Baglyas: Tóth — Szászt, Patkó, Szőcs — Gylmesl, Szabó — Bogár, Toldi, Pepslnszki, Bá­bolnai, Angyal. Edző: Laczkó Sán­dor, Somos: Balázs II. — Balázs I., Csengődi, Berta — Prtncz n.. Kol­lár — Bozó, Séber, Nagy, An­tal, Oláh. Edző: Mester Sán­dor. Mintegy félóráig egyenran­gú ellenfélként küzdött R somos! együttes, aztán végig a baglya- siak Irányították a játékot. A kitűnően játszó Gylmesl — Sza­bó fedezetpár támogatásával öt­letes játékot nyújtott a szeszélyes baglyasl támadósor. A gólok je­lentős részében hibázott a somo­siak gyenge napot kifogó ka­pusa. Góllövők: Bábolnai (8), Bo­gár, Angyal, Toldy (2). Jö: Gyl­mesl (a mezőny legjobbja), Szabó, Szőcs, Pepslnszki, ill.: Prtncz n.. Berta és Csengődi. MATRANOVAK — DEJTAR Irt (1:1) Dejtár, 508 néző, v.: Cseh. Mátranovák: Szoó — Márkus, Koz­ma, Varga I., Tóth B., Kun — Kecskés, Juhász, Tóth I., Varga E., Répás. Edző: Szomszéd Adám. Dejtár: Mészáros — Jele, Krem- nlcsán. Csabai — Tóbiás, Czine- ge — Plkács, Maczkó, Szűcs, Var­ga, Csók ási. Edző: Bihari Fe­renc. Már az 5. percben gólt ér­tek el a vendégek: egy remek támadás végén Tóth I. lőtt a jobb sarokba. Hatalmas hang- orkánban rohamoztak válaszul a hazaiak. Kozmával az élen azon­ban a novákiak mindent hárítot­tak, s 15 perc múlva átvették a játék irányítását. A 35. perc­ben a kitörő Varga E.-t a 16- oson belül mezénél fogva a föld­re rántották, de az egyébként ki­tűnően működő játékvezető to- vábbot Intett. A 42. percben szabadrúgáshoz jutottak a ha­zaiak. Tóbiás, Varga volt a lab­da útja, majd Szűcs fordulásból küldött bombája Varga I-t érint­ve jutott a hálóba. Szünet után is jó iramú, sportszerű küzde­lem folyt, amelyben a vendégek álltak közelebb a győzelemhez. Jó: Kozma, Varga E., Kun, Tóth B., 111.: Kremnicsán, Varga, Tó­biás. B.-GYARMATI AKÖV « ÉRSEKVADKERT Irt (Irt) Érsekvadkert, 800 néző, v.: Ka­kukk. Bgy. AKÖV: Lőcse — Bódls, Bárján, Deme — Föld­vári, Kardos — Havaj, Bertők, Pu- ruczki, Szűcs, Tresó. Edző: Kiss Je­nő. R.-vadkert: Csabák — Krlstók. Hugyecz, Márton — Sági, Komlós, — Záhorszki, Csemák, Adame, Suth, Zsiga. Edző: Kovács Jó­zsef. Heves Iramú, változatos mér­kőzésen az első félidőben a gyarmatiak, míg a másodikban a vadkertiek támadtak többet. A 14. percben az AKÖV tizenegyest hibázott el. A 25. percben Kris- tókot szándékos durvaságért ki­állította a bíró. A 33. percben Bertók lőtt a jobb sarokba, s a 42.-ben tömörülésből Adame gól­jával egyenlített a hazai együt­tes. A 80. percben Záhorszki nagy erővel az őt szerelő hátvéd felé ütött, de a játékvezetők nem lát­ták. Jó: Lőcse. Kardos, Turucz- ki, ill.: Hugyecz, Suth és Adame. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. K.-lapuitő 2. Baglyasalja 3. Vörös Cs. SE 4. Érsekvadkert 5. St. Üveggyár 6. Somoskőútf. 7. Mátranovák 8. Romhány 9. Szorospatak 18. St. ZIM 11. Karancskeszi 12. Bgy. AKÖV 13. Dejtár 14. Forgács 15. Szécsény IS. Palotás 17 11 5 1 43:19 27 17 9 4 4 47:17 22 17 8 8 3 44:18 2 i 17 8 8 3 31:19 22 17 8 4 5 48:20 20 17 9 2 6 35:31 20 17 7 8 4 31:29 20 17 7 5 5 30:33 19 17 6 5 6 27:32 17 17 6 S 8 32:32 15 17 4 6 7 20:33 14 17 4 5 8 24:44 13 17 4 4 9 24:35 12 17 4 2 11 2S:87 10 17 2 6 9 22:53 10 17 2 S 10 24:53 9 Röplabda Sikertelen rajt Csak a Zagyvapálfalva győzött sok voR a labdakezelési hiba te. VB U. NŐK: zagyvapAlfái.vi építők — tatabanyai bányász 3:« öl, b 1« Zagyvapálfalván a rutlnkQlftnb- ség győzött. Bodor János edző az aránylag könnyű győzelem el­lenére sem volt elégedett csapata Játékával. Nem volt folyamatos a zagy vápái falviaktól megszokott támadó szellemű játék. Az ütők csak periódusonként vállalkoztak. A mérkőzés legérdekesebb Játsz­mája a második volt. Itt Nagyné a nappal szemben álló ellenfél térfelére tizenöt nyitásból szer­zett 15:0-ás vezetést. Felhőnyitás- salval szemben a vendégek te­hetetlenek voltak. A mezőnyben Kis« játéka emelkedett az át­lagon felül. kőbányái tűzálló — sbtc 3:8 (4, 4, 18) Budapest. Az SBTC Hatvan­ban lekéste a csatlakozást. Így a mérkőzés kezdete előtt öt perc­cel érkezett a pályára. Megfelelő melegítés nélkül, mereven az első két játszmában alárendelt szere­pet játszott. Játékuk csupán a harmadik Játszmában volt elfo­gadható. — Mátyus — Varrni tudó, varrógéppel rendelkező bedolgozókat felveszünk állandó munkára jelentkezni lehel: Nógrád megyei Textilipari Vállalat Munkaügyi Osztályún. Salgótarján, Május 1. út 7«. 1*8 I. FERIT SZOMBATHELYI SPARTACUS — ST. ZOMANCGYAB (8, 8, U) Monori I. betegsége, Zalánfl és Sándor távolléte miatt erősem tar­talékos csapattal kezdett Szombat­helyen a ZIM. A Fürjesl, Fájd, Farkas, Félegyházi, Bartus, Mo­nori n. összeállítású kezdő ha­tos cserejátékosok nélkül kezdte a reménytelen küzdelmet, a Jó­képességű, tehetséges fiatalokból álló szombathelyi csapattal. Az első két játszmában a fiatalok nem találtak magukra. A me­zőnyben Igen sok hibát vétet­tek. A hálónál a sáncokkal nem tudtak megbirkózni. A harma­dik Játszma második felében volt csak kiegyensúlyozott s küzde­lem. nb n. KECSKEMÉTI AKÖV — ST. PETŐFI 34 (12, 18, V Kecskeméten szezon eleji for­mában játszott a Petőfi. A baj­nokság harmadik helyezettje el­len csak az első Játszmában ví­vott szoros küzdelmet. Itt 7:3-ra, majd 12:10-re vezetett Is. A to­vábbiakban egyre erőtlenebbé vált a támadó Játék és meglepően Atlétika Béke-Kupa CSB Egerben A 4x100-as női váltónk megyei csúcsot futott A megyék közötti Béke-Ku­pa CSB Ií. fordulójában Eger­ben találkozott Heves és Nógrád megye női- és férfi atléta-válogatottja. Nógrád megye csapata tartalékosán szerepelt és minimális különb­séggel vereséget szenvedett a II. fordulóban. A két forduló összesített pontversenye alap­ján Nógrád biztosan nyerte a viadalt. A versenyen több jó ered­mény született. Ezek közül első helyen kell említeni a női 4X100-as váltó tagjait. A Lajkó, Tományi, Godó, Kiss- né összeállítású négyes 52,3-al új megyei csúcsot állított fel. A 200 méteres ükfutásban Kissné egyéni csúccsal győ­zött. Lajkó az utolsó 100 mé­teren jól hajrázott és meg­nyerte a 800-at. Komka 160- at ugrott magasba és 163-on Is volt biztató kísérlete. A második válogatott magasug­rónk Godó fáradtan verseny­zett. A férfiak versenyében rajt­hoz állt Mecser Lajos is. Sze­replésével emelte a verseny színvonalát, s mondani sem keil „utcahosszal” nyerte a 3QOO métert. A 200 m-es sík­futásban Palaticzki egyéni csúcsot futott, s mindössze 1 tizeddel maradt el a több éves megye csúcstól. Magasugrás­ban először indult a megyei válogatottban a Szpartakiád versenyeken feltűnt pásztói Danyik. Ebben a számban az esélyes Bállá saroksérülés miatt nem versenyezhetett. A távolugróknak ellenszéllel kel­lett megküzdeniük. A pont­verseny végeredményben a 4X400-as váltóban dőlt el, ahol a vendéglátók jelentős pontelőnyre tettek szert. EREDMÉNYEK. Nők: 200: 1. Kissné, 27,9, 2. Gyulai (H) 28,2, 4. Kükkel 32,2, 800: 1. Lajkó, 2:31,7, 2. Gyulai 2:33, 4. Tományi. Ma­gas: 1. Komka 160, 2. Godó 145. Súly: 1. Sánta (H) 10,60, 3. Hényelné 10,10. Gerely: 3. Hényelné 36,82, 4. Eszményi 25,74. 4X100: 1. Nógrád (Laj­kó, Tományi, Godó, Kissné), 52,3 új megyei csúcs. A ré­git 52,7-tel tartotta a megyei válogatott. 2. Heves 53,9. NB III Az Észalcközép csoport állása 1. Gödöllő 17 10 4 3 25:16 24 2. ÉRDÉRT 17 10 3 4 34:17 23 3. Volán SC 17 9 4 4 32:15 22 4. Mizserfa 17 8 3 6 19:17 19 5. B.-gyarm. D. 17 7 4 6 23:21 18 6. Z.-pálf. B. 17 4 6 5 24:25 18 7. B.-gy. MÁV 17 8 2 7 19:20 18 t. Bag 17 7 3 7 25:26 17 3. Bp. Postás 17 5 0 6 24:23 16 16. Pásztó 17 6 4 7 19:24 16 11. Ikarus 17 6 3 8 22:18 15 12. K. Sörgyár 17 4 7 6 22:22 15 13. Aszód 17 6 3 8 16:26 15 11. Z.-pálf. Ep. 17 5 4 8 22:22 14 15. Jászb. V. 17 4 1 10 24:38 13 1«. Testvériség 17 2 5 10 7:27 9 Férfiak: 200: 1. Bánhidi (H) 22,7, 2. Palaticzki 23, 3. Csábi 24. 800: 1. Takács <H) 2:00,7. 3. Hegyi 2:04,5 4. Máthé 2:04,8. 3000: 1. Mecser 8:20,5, 2. Hegyi 8:53, 3. Herte- lendi 8:55,8. (versenyen kí­vül). Magas: 1. Horváth (H) 185, 3. Danyik 170, 4. Komka Gy. 170. Távol: 1. Fodor 60«, 2. Kiss 586, 3. Bakti 585, (ver­senyen kívül). Gerely: 1. Kis* 48,40. 2. Hatvani (H) 45,80, 3. Varga 44,70. 4X400: 1. Heve* 3:29,9, 2. Nógrád 3:44,2. A nők pontversenyében: Heves—Nógrád 9846:9748. A férfiak pontversenyében He­ves—Nógrád 9834:9416. A li­es forduló összesített pontver­senyében : Heves—Nógrád 19 680: 19 164. Felvételre keresünk budapesti munkahelyre szerkezetlakatos, hegesz­tő, marós, esztergályos, mintakészítő szakmun­kást, férfi segédmunká­sokat, portásokat, vala­mint vidéki munkára lakatosokat, hegesztőket, csőszerelőket és festő szakmunkásokat. Orszá­gos Bányagépgyártó Vál­lalat, Budapest IV., Ba­ross u. 91—95. ÉM. Budapesti Betonáru- gyár. Budapest. XXI. Rá­kóczi Ferenc u. 289. (Cse­pel) azonnali belépéssel, jó kereseti lehetőséggel felvesz MOZAIKLAP és BETONELEMGYÁRTÖI munkára férfi és női SE­GÉDMUNKÁSOKAT. A bérezés teljesítményben történik 100 %-os norma kiteljesítése esetén 8,50 — 12 Ft/ó alapbér. Azonkí­vül nagy gyakorlattal és kiváló képességgel rendel­kező VILLANYSZERELŐ, GÉPLAKATOS, AUTÓ­SZERELŐ, LÁNG és ELEKTROMOS HEGESZ­TŐ SZAKMUNKÁSOKAT, A bérezés Időbérben törté­nik a gyakorlati évtől füg­gően 6—10,50 Ft-ig. MUN­KÁSSZÁLLÁST és napi egyszeri MELEG ÉTKE­ZEST térítés ellenében biz­tosítunk. FELVÉTELRE jelentkezés a gyár munkaügyi csoport­jánál. FIGYELEM! Elromlott a televíziójaV Rövid határidőn belül megjavítja a pásztói Vegyes Ktsz Jobbágyiban megnyitott műszerész részlege. Vállalunk : rádió, televízió, háztartási gép javítást. Értesítésre házhoz megyünk, a készülék elszállításá­ról is gondoskodunk. Címünk: Vegyes Ktsz Pásztó, telefon 105, vagy Jobbágyi, Bencsik út 8. Apróhirdetések Munkahely változás miatt sürgősen el­cserélném pécsi fű­lj ér1, etemet salgótar lániért. Kovács Sár> dór, Pécs, Szigeti úi 86. sz. Ügyes női fodrász- segédet azonnalra felveszek. Cim a Ki­adóban, Wartburg 1000-es De Luxe jő állapot­ban eladó. Érdeklőd tü lehet Salgótarján 21-15 telefonszámon 17 óra után. 40S-as Moszkvics sürgősen eladó. Ér­deklődni este 18 h. után. Vizslás, Mező U. *1. Két szoba össz­komfortos családi náz, beköltözhetően eladó. Érdeklődni: Balassagyarmat, Rá­kóczi út 132. Sürgősen eladó új állapotban levő BNW 700 LS Luxus gép­kocsi du. 6 órától Kisterenye. Ady R. u. 33.