Nógrád, 1967. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-20 / 143. szám

1967 június 30. k«W UOflBÄD 5 Kitűnő játékkal Balassagyarmati Dózsa — Volán SC 2:1 (0:0) Nagy hajrában Esztergomi Vasas — Nagybátonyi Bányász 2:1 (2:0) Eredmények — táblázatok Balassagyarmat, 300 néző, v.: Szórádi. Bgy. Dózsa: Na­szály! — Gavló, Kalcsó, Ka­kukk, Veres, Balázsi. Légrá- di, Bartha, Ferencsik, Ma- jovszky, Melega. Edző: Markói István. Volán SC: Szegedi — Varsányi, Tóth; Janiga, Szu- kop, Tomcsek, Molnár, Krausz, Tatár, Vörös, Szőlősi. Edző: Viszovszky Zoltán. Az első negyedórában tapo- gatódzó játék folyt a pályán. Említésre méltó helyzet nem akadt. A 20. percben Szőllősi kapásból lőtt labdája — me­lyet a kaputól mintegy 10 méterre állva kezelt le — a kapu fölé szállt. A 25. perc­ben Gavló 30 méteres rúgását Szegedi csali kiütni tudta. A kipattanó labda Melega elé került, a csatában azonban Szegedi lett a győztes. Hét perc múlva a Volán vezetett szép támadást. Az ötösre be­adott labdát Molnár kapura fejelte, de Balázsi nagyszerű érzékkel felszabadított. Ezek­ben a percekben feljött a vendégcsapat, sőt a 45. perc­ben gólhelyzet alakult ki, de Molnár öt méterről Naszál.vi kezébe rúgta a labdát. A szünet utáni 20. percben fergeteges rohamokat indított a hazai csapat. Az 50. percben Melega egyedül tört kapura, de az utolsó pillanatban a védők szerelték. Két perc múlva Ferencsik előtt kínál­Zagyvapálfalva, 1000 néző, v.: Polóc. ZSE: Pintér — Csikós, Deméndi, Boző G. Honti, Görgényi, Tábori. Lő- rincz, öze. Edző: Huszár Gyu­la. Pásztó: Telek — Veres, Tari, Gortva, Pozsár, Borbás, Klomka, Antal, Malik, Csor­ba, Lőrincz. Edző: Szőllősi József. A mérkőzés előtti percek­ben hatalmas zápor zúdult a pályára, és ez nehézzé, csú­szóssá tette a talajt. A máso­dik percben Lőrincz egy ak­ció után gyengén emelte a labdát a kapus kezébe. Tá­madott az ZSE. A hetedik percben a pásztóiak jobb hát­védje, Veres hazaguritotta a labdát, s Telek csak nagy bra­kozott gólszerzési alkalom. A Bgy. Dózsa az 58. percben szerezte meg a vezető gólt. Egy baloldali támadás után Majovszky—Bartha volt a labda útja, aki a 16-os vo­nallal egymagasságban közép­re ívelt. Szegedi ugyan vető­dött, de a labda mellé nyúlt, s Melega félmagas lövése a kapu baloldalában kötött ki. 1:0. Négy perc múlva Feren­csik továbbított Melegához jó labdát, de Tóth biztosan sze­relt. A 70. percben Melega hosszú labdával indította Barthát. A csatár 12 méterre a kaputól lekezelte a labdát, s pár lépés után az eléje fu­tó kapus mellett a jobb alsó sarokba továbbított. 2:0. öt perccel később Szőllősi lövé­sére Kakukk az utolsó pilla­natban robbant, s hárított. A 78. percben nagy tömörülés támadt a Volán kapuja előtt. Szegedi kiütötte a labdát. Bartha ismét rálőtte, de Var­sányi a gólvonal előtt kézzel szögletre mentett. A megítélt 11-est Melega végezte el, lö­vését azonban Szegedi hárítot­ta. Ez fellelkesítette a Volánt, s a 85. percben szépítettek is a vendégek. Szőllősi labdáját Molnár kapásból továbbította a Dózsa hálójába. 2:1. Nagy erővel küzdöttek a kiegyen­lítésért, de az eredmény már nem változott. Jó: Gavló, Kal­csó. Balázsi. Bartha. Melega, illetve: Tóth, Molnár, Krausz. várral ütötte szögletre. (Majd­nem öngól.) Egyre hevesebb és keményebb lett a mérkőzés. A 20. percben Tábori az ötös sarkán nagy helyzetben meg­csúszott és megsérült. A ha­zaiak középcsátára sérültén játszotta végig a mérkőzést. A 24. percben Telek elvétette a labdát, de Őze megmozdu­lását a játékvezető gólhelyzet­ben szabálytalannak minősí­tette és lefújta az akciót. A 40. perctől támadásba lendült a Pásztó, és Pintér három esetben is szépen hárított. A 43. percben gólhelyzet adódott a ZSE csatárai előtt. Honti baloldali belövését a kapu torkában vétették él az Építők csatárai. Esztergom, 1300 néző, v,: Hegyes. Esztergom: Horváth — Dóka, Dinnyés, Takács, Mészáros. György, Markó, Novak, Szendi, Tamóczi, Tambor. Edző: Kónya Ist­ván. Nagybátony: Bulyovszki — Romhányi. Szántó, Szalai, Havasi, Angyal, Nagy, Ko­vács II., Kozák, Szarvas, Re­gős. Edző: Dávid Róbert. A bajnoki táblázat élén ál­ló Nagybátonyi Bányász szá­mára szükséges lett volna a két bajnoki pont ahhoz, hogy megerősítse előkelő he­Salgótarján, 500 néző, v.: Buzási. SKSE: Libus — Szal­ma, Mártinké, Tajti, Czúder, Ludányi, Pálmai, Csala, Szűcs, Nyerges, Rozgondi. Edző: Ko­vács Ernő. V. Izzó: Horváth — Feleki, Magyar, Rákosi, Sütő, Radics, Lakatos, Bodó. Gabnai, Varga, Balogh. Edző: Onódi Andor. A mérkőzés előtt nagy eső áztatta fel a pályát, így a já­ték végig mély talajon folyt. 5. perc: a vendégek szabad­rúgáshoz jutottak. Sütő ívelt be középre, a labda Martinkő lábáról vágódott kapura, s Libus csak bravúrral tudott A második félidőben ismét megeredt az eső, még rosszabb lett a pálya. Támadásokat in­kább az ZSE csatárai vezet­tek. Az 51. percben Görgényi a jobb szélen húzott el, és pontos beadását a jó ütemben érkező Honti mintegy 15 mé­terről a jobb alsó sarokba to­vábbította. 1:0. Beszorult a Pásztó, de a zagyvapálfalvi csatárok eredménytelenek ma­radtak. A 65. percben Gás­pár nagyerejű szabadrúgását Telek bravúrral mentette szögletre. A szögletrúgás után Gáspár mintegy 25 méterről a kapus kezébe lőtte a labdát. Ezután feljött a Pásztó, több szép támadást vezettek csatá­rad a pályán. A 73. percben Deméndi sérült meg, és a jobb szélre állt. A 75. percben Pozsár erős lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 83. percben egyenlített a Pásztó. Egy baloldali szabad­rúgás után Pintér kezéből ki­fordult a labda, és Mali', kö­zelről a hálóba továbbította. 1:1. Az egyenlítő gól után két­ségbeesetten támadott a ZSE. A 88. percben egy jobboldali szabadrúgást Csorba akart menteni, lábáról Deméndi elé pattant a labda, aki középre gurította, és a jókor érkező öze közelről a hálóba vágta. 2:1. A 89. percben Csorba csapott össze Gáspárral, és a pásztóiak játékosa megsérült. A mérkőzést elrontotta a nehéz talaj. A Pásztó szem­mel láthatóan a védekező tak­tikát választotta, és ez meg­nehezítette a javuló formá­ban játszó zagyvapálfalvi csatárok dolgát. Az egygólos hazai győzelem megérdemelt. Jó: Boző G., Bozó S., De­méndi, ill.: Antal, (a me­zőny legjobbja) Pozsár és Mat*.' Gyár és Gépszerelő Válla­lat keres vidéki szerelési területeire LAKATOS, KOVÁCS, CSŐSZERELŐ, VILLANYHEGESZTO szakmunkásokat és segéd­munkásokat. Az órabéren kfvttl külszolgálati dijat és külszolgálatra vonatkozó egyéb juttatásokat biztosí­tunk. Jelentkezés személyesen vagy Írásban Bp. VI., Pau- lay Ede utca 52. Személy­zeti Osztály. lyét. Ezt a számítást már az első félidőben nagyszerűen játszó Esztergomi Vasas ke­resztül húzta. A hazaiak kor­szerű támadásokkal közelítet­ték meg a Nagybátony kapu­ját. és először Markó, ké­sőbb Novak lett eredményes, A két gól szárnyakat adott az esztergomi együttesnek, és a csatárok több gólhelyzetet dolgoztak ki, közülük azonban többet már nem tudtak érté­kesíteni. Szünet után magára talált a Nagybátonyi Bányász. Kor­szögletre menteni. (Majdnem öngól volt.) 17. perc: Lakatos futott el, fél magasan beívelt, Libus a labdát szögletre ütötte. 25. perc: Pálmait hosszan indította Csala, a jobbszélső 7 méterről óriási helyzetben kapu fölé lőtt. 35. perc: Csala — Pálmai Nyerges — Szűcs volt a lab­da útja. Szűcs azonban 5 méterről a kimozduló kapus mellett sem tudta a kapuba lőni a labdát. 40. perc: Czúder ívelte elő­re a tizenegyes tájára a lab­dát. Magyar fejéről Pálmai elé perdült, a szélső azonban nagy helyzetben a kimozduló kapus felett átemelte a lab­dát, de az a bal kapufa mel­lett elhagyta a játékteret. 43. perc: Csala szabadrúgá­Jászberény, 300 néző, v.: Ko­csis. BGY. MÁV: Tományi — Rónási, Fábián, Halas, Loksa, Magos, Bodor, Kajdi. Vido- musz II., Fodo.r, Pál. EDZŐ: Kövi Jenő. Jó talajom kezdődött a játék, és az első percekben enyhe, MÁV-fölény. alakult ki. Ennek ellenére már a 15. percben ve­zetést szerzett a jászberényi együttes. Egy ártatlannak tűnő támadás végén a kapura rú­gott labdát Tományi meg akarta fogná. A labda meg­pattant, és könyökéről a háló­ba hullott. 1:0. A vezetés után a Jászberény talált magára, s többet is támadott. A 23. perc­ben a balassagyarmati Pált és egy jászberényi játékost durva beszéd miatt kiállította a já­ÉM. Budapesti Betonáru - gyár Budapest XXI. Rá­kóczi Ferenc u. 289. (Cse­pel) azonnali belépéssel, jé kereseti lehetőség­gel (elvesz MOZAIKLAP és BETON ELEMGYARTOI munkára férfi és női SE­GÉDMUNKÁSOKAT. A bérezés teljesítményben történik 100 B/0-os norma- kiteljesítése esetén 8,50 — 12 Ft/ó alapbér. Azonkí­vül nagy gyakorlattal és kiváló képességgel rendel­kező VILLANYSZERELŐ. GÉPLAKATOS, AUTÓ­SZERELŐ, LANG és ELEKTROMOS HEGESZ­TŐ SZAKMUNKASOKAT. A bérezés időbérben törté­nik a gyakorlati évtől füg­gően 6—10.50 Ft-ig. MUN­KÁSSZÁLLÁST és napi egyszeri MELEG ÉTKE­ZÉST térítés ellenében biz­tosítunk. FELVÉTELRE jelentkezés a gyár munkaügyi csoport­jánál. szerű támadásokkal közelí­tette meg az ellenfél kapu­ját. A hazaiak védelme több esetben zavarba jött, s en- j nek volt a következménye, j hogy az esztergomiak öngólt vétettek Dinnyés révén. Ez­után a Nagybátony óriási erővel küzdött az egyenlíté­sért, de a hazaiak megőriz­ték hálójukat az újabb gól­tól. A nagy hajrát diktáló nagybátonyiaknak nem sike­rült az egyenlítés. Jó: Dóka, Takács, Markó, Novak, ill.: Havasi. Nagy. sát a kapus szögletre ütötte. 48. perc: Balogh szögletet ívelt be, a labdát Bodó Gál- dai elé perdítette, aki a bal kapufa mellé lőtt. 59. perc: Nyerges a vendé­gek védelme mellett elhúzott, és 16 méterről a hálóba lőtt. 1:0. A 70. percben Csala 25 mé­teres lövését védte Horváth. 80. perc: Szabadrúgáshoz jutott az SKSE, mintegy 25 méterre az Izzó kapujától. A büntetőt Rozgondi végezte el, és a labdát óriási erővel küld­te, védhetetlenül a bal alsó sarokba. 2:0. A mérkőzés nagy részében az SKSE irányította a játékot. Jó: Szalma, Tajti, Nyerges, ill.: Magyar, Sütő, Lakatos. — Demcny — tékvezető. Továbbra is a Jászberény támadott, sőt a 35. percben növelte előnyét. A balösszekötő 18 méterre a ka­putól hirtelen lövésre szánta magát, s a labda Tományi mellett a bal felső sarokban kötött ki. 2:0. Szünetig me­zőnyjáték alakult ki a pályán. A második félidőben a MÁV indított támadásokat, de a ha­zai védők hárítottak, vagy a csatárok hibáztak jó helyzet­ben. A 65. percben Vidomusz II. előtt nyílt gólszerzési al­kalom. A labda előbb a kapu­fára, onnét a gólvonalon tar­tózkodó Vidomusz II. hátára esett, s a védők felszabadítot­tak. Továbbra is a MÁV tá­madott, de eredménytelenül. A rossz napot kifogó MÁV- csatárok nem találtak maguk­ra, s közepes színvonalú mér­kőzésen győzött a Jászberény. A balassagyarmati együttesből senki sem dicsérhető. Az Országos Asztalitenisz Szövetség szombaton és va­sárnap Salgótarjánban, az új gi mnázium torna termeljen bo­nyolította le — immár ne­gyedszer — a vidéki serdülő asztalitenisz versenyt, amelyen sajnos nógrádi versenyző nem indult. A találkozón a fiúk kö­zül Klampár, Kelecs, Raics. Bénák, Csanki II,, a leányok közül Magyar É , Juhos, Lotal- ler, Molnár, Neudörfer, Dió­szegi és Patrik tagja annak a válogatott keretnek, amely jú­lius 31-től augusztus 4-ig a Dániában megrendezésre ke­rülő ifjúsági Európa Bajnok­ságon is részt vesz. A salgótarjáni találkozó ki­tűnő rendezés mellett zajlott le. s nagyszerű küzdelmeket láthatott a kis létszámú kö­zönség. NB. i. Ferencváros—Vasas 2:1 (1:1) Salgótarján — Tatabánya 1:1 (1:0) MTK — Komló 0:0 Újpesti Dózsa — Pécs 1:1 (1:1) Csepel — Diósgyőr 2:2 (1:0) Bp. Honvéd — Dunaújvá­ros 4:0 (1:0) Győr — Szombathely 2:2 (1:1) Szeged — Eger 2:1 (2:1) A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Ferencváros 14 iS 1­35: 9 27 2. Üjp. Dózsa 14 9 2 3 37:13 20 3. Vasas 14 9 2 3 24:13 20 4. Győrt ETO 14 7 5 2 39:13 19 5. Diósgyőr 14 6 4 4 23:23 16 i Szeged 14 5 6 3 17:21 1« 7. Bp. Honvéd 14 5 4 5 20:19 14 8. Tatabánya 14 3 6 5 19:81 12 9. Pécsi Dózsa 14 3 6 5 12:14 12 1«. MTK 14 2 7 3 16:20 11 11. Dunaújváros 14 3 5 6 13:23 11 12. Komló 14 4 3 7 19:35 11 13. Szombathely 14 4 2 8 18:29 1« 14, Salgótarján 14 4 2 8 17:29 16 15. Csepel SC 14 1 6 7 9:23 S 16. Egri Dózsa 14 1 5 S 12:21 7 A KŐVETKEZŐ FORDULÓ PÁ­ROSÍTÁSA (NB. I.J Komló—Szombathely, Duna­újváros — Eger. FTC — Szeged, Csepel — MTK. Új­pesti Dózsa — Bp. Honvéd, Tatabánya — Vasas, Győr — Diósgyőr. Salgótarján — Pécs. (Vasárnap délelőtt 11 órakor az SKSE stadionban.) NB. II. KÖZÉP-CSOPORT Honvéd ÉTI — Kazincbar­cika 6:3 (2:2), Ormosbánya — Sárisáp 2:0 (1:0), III. Kér. TTVE — Kisterenyei Bányász 2:1 (1:1), Esztergomi Vasas — Nagybátony 2:1 (2:0), Székes- fehérvári MÁV — Rudabánya 5:0 (4:0), Almásfüzitői Tim­föld — EVTK 2:2 (2:0), Salgó­tarjáni Kohász — Vasas Izzó 2:0 (0:0), Borsodi Bányász — BEAC 2:1 (1:0). KÖZÉP-CSOPORT 1. Nagybát. 14 8 3 3 25:13 19 2. Almásfüz 14 6 6 2 21:13 18 3. EVTK H 5 7 2 19:10 17 4. III. kér. 14 8 1 5 28:13 17 5. Esztergom 14 6 3 5 21:14 15 6. Izzó 14 4 7 3 27:21 15 7. Sz. MÁV 14 4 7 3 15:15 15 8. BEAC 14 6 2 6 24:22 14 9. Borsodi B. 14 4 6 4 13:17 14 10. S. Kohász 14 4 6 4 10:14 14 11. Ormosb. 14 6 . 2 6 14:22 14 12. KMTK 14 3 6 5 17:24 1* 13. ÉTI 14 4 3 7 23:20 11 14. Klstei. 14 4 2 8 13:22 10 15. Sárisáp 14 4 2 8 14:24 10 16. Rudat!. 14 2 5 7 11:29 9 MEGYEI I. O. EREDMÉNYEI Mátranovák — St. Üveggyár 2:1, Szorospafcak — Bgy. AKÖV 1:0, Karancslapujtő — St. ZIM 3:1, Szécsény — Somoskőújfalu 1:1, Vörös Csillag SE — Karancskeszi 3:0. Forgács — Srsekvadkert 0:1. Palotás — Romhánv 1:2. Dejtár — Baglyasalja 2:4. Eredmények: fiú csapat: 1. Bp. Postás (Klampár. Chikan), 2. Bp. Központi Sportiskola (Gergely, Kelen), 3. Ajkai Bá­nyász (Vincze, Lakos) Leány csapat: 1, Bp. Statisz­tika (Juhos, Lotaller), 2. Bp. VM Közért (Magvar É„ Ma­gyar A), 3. Sásdi ” FMSZ (Do­bos, Neudörfer). Fiú egyéni: 1. Vancsura (Bp. Spartakusz). 2. Klampár (Bp. Postás) 3. Kelen (Bp. KS1). Leány egyéni: l. Magyar É. (Bp. VM. Közért). ?. Juhos (Bp. Statisztika), 3. Lotaller (Bp. Statisztika). A díjakat Skuta Gusztáv, a Nógrád megyei Asztalitenisz Szövetség titkára nyújtotta át a győzteseknek. Sajnálatos sérülés történt szombaton az SBTC—Tatabányai Bányász NB I-es bajnoki találkozón. Szepesi előbb Szá­lait, néhány perc múlva Némethet vágta fel. Szalai sé­rülése sajnos, súlyos. Semmi remény nincs arra, hogy az utolsó mérkőzésen csapata rendelkezésére álljon Koppány György felvétele Javuló formában Zp. Építők — Pásztó 2:1 (Q;0) Egy idényre való gólhelyzet maradt ki SKSE - Vasas Izsó 2:0 (0:0) Közepes színvonalú találkozó Jászberényi Vasas — Balassagyarmati MÁV 2:0 (2:0) Asztalitenisz Országos verseny — nógrádiak nélkül