Nógrád, 1967. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-13 / 137. szám

4 NÖ6BÄB 1967. június 13. kedd Széteső csatárjáték Győrött Győri ETO - SBTC 4:0 (1:0) Győr, 5000 néző, v: Wotya- A szünet után is a győriek együttes tulajdonképpen mi- va (Katona, Hegyes.) kezdeményeztek, és annak el- lyen taktikával is akar ját­Gyór: Tóth — Keglovich, lenére, hogy a Győr most szani. Az első félidő első ue­Orbán, Izsáki — Nell, Kiss — eléggé mérsékelt teljesítményt gyedórájában még úgy lát­Stolcz, Varsányi, Győrfi, So- nyújtott, szinte három—négy szott, szoros emberfogásra tö­mogyi, Szaló. Edző; Szusza percenként volt meleg hely- rekszik a bányász együttes. A Ferenc. zet a tarjáni kapu előtt. A 55. mérsékelt teljesítményt cRTr.. Percben Szaló egyedül futott nyújtó győri csapat még így Ferencz Vertig - Toldi Bán- 61 ’ fÖlé lőtt Az 58- Perc‘ * 13 * iS 16 * * 19 * 21 ,tetszés 8zerint érte el Só1* kiifi —’ TCíiu-P-nv M» 0611 Török kapus Győrfi Jait. A tarjam védelem g'yak­mJh Tai b ■ ai" lábáról szedte le a labdát. A ran Jött zavarba. A tarjániak Ä S JeCk- EdZ0: Me~ 80. percben ismét Török védte csak a védekezésre próbáltak Kiss nagyerejű közeli lövését, összpontosítani, azonban még Az első percben Németh A 63- percben Varsányi—Győr- ez í®”1 sikerült. A bányász lőtt lesről az oldalhálóba. Ez- £i volt a labda útja, majd együttes csatárai sem ilyen zel mintha be is fejezte volna Győrfi visszaadta a felfutó veszélyt nem jelentettek a a csatár az egész mérkőzést. Varsányinak, (közben Toldi §yo1' kapura. A továbbiakban szinte eltűnt reklamált), és a csatár a A gvbrj csanatbb| n h • a pályáról. A 6. percben Var- későm vetődő Török mellett stolcz és Somoevi ér’ sányl lövése vágódott Fe- megszerezte a hazaiak máso- ^el dicséretet A tiilni renczről szögletre. A 8. perc- ^gólját. ^Továto is a együttesből Török _ a nég ben Somogyit teljesen szaba- pF01' támadott A 68. perc- kapott gól ellenére is — méa dón hagyták, a csatár azon- ben Szalok, majd a 70. perc- iegaiabb négy biztosnak lát§ ban — egyedül a kapussal ben Somogyi lövését öklözte S2Ó góltól mentette meg csa„ szemben — a labdát csúnyán kl Torok. A 71. Percben Fe- patát Ferencz csak af els6 mellé lőtte. A 12. percben lyu*at. de a félidőben nyújtotta a tőle tel­Stolcz a szögletzászló mellől mellette allo Győrfi nem het6t A csatársorból egyedül végzett el büntető rúgást. A számított ra, es az újabb Jecket lehet megemlíteni A labdát három győri csatár is győri helyzet kimaradt. A 76 többi játékos formán kívül átlépte. A 18. percben Szalai és 78. percben kétszer ítélt játszott. előtt nyílt alkalom, de sokat fordítva Wottava játékveze­vezette a labdát és a védők tő. A 76. percben a jól kiug- Nyilatkozatok: szerelték. A 25. percben ismét, ró Jecket les címén megállí- _ _ , . gólszerzésig alkalom nyílt a totta. A TO. percben 0rbán ETO ^izőfe Az első teúidT gyonak előtt, Torok azonban .... oazoje. Az első felido­Siiaci véHta stolcz lábáról kipattant a labda, ben jo nehány óriási bravúrral védte Stolcz jól irányított lövését. A 27. azonban szöglet helyett kíug- percben Somogyi Török keze- rást ítélt. A 85. percben So- be emelte a labdát. A 30. mogyi jobboldalról csavart percben Keglovich szerelte labdát küldött be szögletről, szabálytalanul Jecket, Wotta- Győrfi fejesét Török röviden va játékvezető azonban fordít- ütötte ki, és az ismét fede- va ítélte meg a helyzetet, A zetlenül hagyott Varsányi 34. percben Somogyi hosszan hat méterről megszerezte a lőtt labdájával jól ugrott ki győriek harmadik gólját. Egy Stolcz, és a 16-os sarkáról perccel a befejezés óriási lövést küldött Török Stolcz ívelt a tarjáni kapu kapujába. 1:0. A 35. percben előterébe; Varsányi bal al- Bákúti kézzel ért a la-bdá- só sarokba tartó fejsét Tő­höz a büntetőn belül, de a já- r®k kiütötte. A labda pont tékvezető nem látott szándé- Győrfi elé vágódott, aki meg­helyzetet hagytunk ki, a másodikban azonban csatáraink értékesí­tették a helyzeteket. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk; A tarjáni együttest még ilyen rosszul nem lát­tam játszani. Mészáros József, az SBTC edzője: Védelmi hibákból ka- előtt pott Sólok és néhány játékos formán kívülisége kiütközött a csapat játékán, ami az eredményen meg is látszik. A Győr megérdemelten nyert. Wottava játékvezető az el­lobbak voltak a hazaiak Esztergomi Vasas — Salgótarjáni KSE 4:0 (1:0) Esztergom, 500 néző, v.: zenöt percen keresztül a Ko- Soós I. Esztergom: Horváth hászok támadósora több íz- — Dóka, Dinnyés, Takács, ben eljutott az esztergomi Mészáros, György, Markó, kapuig, de a jó helyzeteket Novak, Szendi, Tamóczi, kihagyták. Szűcs és Pálmai Tambor. Edző: Kónya István, volt veszélyes a támadások SKSE: Libus — Szalma. Mar- során. A 60. percben György tinkó, Ludányi, Csala, Czúder. futott el jó labdával. Ludá- Pálmai, Nyerges, Tajti, Szűcs, nyi ragyogó becsúszással sze- Bablena. Edző: Kovács Ernő. relt, a játékvezető 11-est _ . , ítélt. A megítélt büntetést E™sen felazbtt tólaJ?n Szendi lőtte a hálóba. 2:0. dodott a játék. A hazaiak A gó] után továbbra is a mar a 2. percben György re- Hazaiak maradtak támadás­ven a kapufát talaltak el Az b ^ néhány perccel ké- 5. percben egy jobboldalról sőbb Xarnóczi lesgy anús hely­beívelt szögletet Tambor a há- zelben kapott labdát, a csa- továbbította. 1:0 Az első tór nem hibázott, és 3:0-ra félidő hátralevő reszeben az növelte a hazaiak előnyét. A SKSE szervezetten védekezett, befejezés el6tt még György es ellenállt az Kztergomiak talalt az SKSE hálójába. így rohamainak Az SKSE csa- 4;0_ra alakult az eredmény, tarsora erőtlenül játszott. Jók; Dóka> György és a A II. félidőben SKSE-táma- hazaiak csatársora, ill.: Pél­dásokkal indult a játék. Ti- mai és Szűcs. kosságot az esetben és továb- szerezte a győriek negyedik só félidőben precízségével in­bot intett. A 40. percben gólját. 4:0. Stolcz került helyzetbe. Há- a mérkőzés nagy részében rom méterről rálőtte a láb- a győri együttes irányította a dát, Török azonban nagy bra- játékot. A 90 perc alatt nem várral, lábbal védett derült ki, hogy a tarjáni kább csak a közönséget bosz- szantotte. A lesek megítélé­sében néhányszor tévedett, mindkét csapat terhére. Koppány György Megerősítette vezető helyét Nagybátony Nagybátonyi Bányász — IN. leer. TTVE 3:2 (3:2) Nagybátony. 100 néző, v.: megsérült, a földre került, sportszerű mérkőzést, ritkán Szentpéteri. N. Bányász: Bu- gólhelyzet alakult ki, s végül látott nagy küzdelmet hozott a lyovszki — Romhányi, Szán- nagyon meleg helyzetben két csapat rangadója, tó, Szalai, Havasd, Angyal. Szalai mentett. Szentpéteri játékvezető jól Nagy, Kovács II., Kozak. 50. perc: Szarvas szabadrú- vezette a mérkőzést Szarvas, Regős. Edző: Dávid gása alig szállt mellé. Róbert. III. kér.: Greff — 52. perc: Havasi szabadrú­Kaján, Vörös, Méhesi, Guth. gását a kapus szögletre roen- Gallai, Pintér, Simon, Müller, tette. Szögletrúgás után a 16­Szigeti, Kocsis. Edző: Bole- oson belül Kovács II. mányi Károly. Szarvas — Szalai volt a lab­3. perc: Szarvas szabadrúgá- da útja, végül Szalai jó hely- sa a felső lécről kipattant, a zetben fölé lőtt védők kézzel ütötték le a 57. perc: Sakk-matt helyzet­labdát. 11-es! A büntetőt Ko- ben a gólba tartó labdát zik biztosan lőtte hálóba. 1:0. Szántó a kapu torkából ön- 5. perc: Csak nehezen hárí- feláldozóan vágta ki. tott a hazai védelem gól- 58. perc: Kovács az üres veszélyes helyzetben. kapura gurított, de a labda 13. perc: Baloldali szöglet kicsúszott a jobb kapufa mel­után Kocsis közelről a bal lett. felső sarokba fejelt. 1:1. 62. perc: Regős beívelt lab­16. perc: Szép III. kér. tá- dáját Greff, a jobb felső sa­madás végén Müller lövése a rokból tornászta szögletre, bal kapufát érintve került az 67. perc: Kovács II. Kozi- alapvonalon túlra. kot ugratta ki, de a kapus a 19. perc: Pintér Szalai mel- lövés pillanatában elcsípte a lett elhúzott, nagy lendülettel labdát. tört a kapura, és mintegy 12 69. perc: Formás támadást méterről Bulyovszki mellett vezetett a vendégcsapat, lőtt a bal sarokba. 1:2. melynek végén Bulyovszki bá­21. perc; Fiavasi távoli lö- tor vetődéssel mentett, vése a felső kapufán csat- 71. perc: Pintér elfutott, s tant. közeli jó lövését Bulyovszki 30. perc: Pintér nagy hely- nagy bravúrral védte, zetben mellé lőtt. 75. perc: Kozik jó lövését a 32. perc: Szabadrúgáshoz kapus szögletre ütötte, jutott a hazai csapat, a kapu- 76. perc: Kozik nagy hely­től mintegy 25 méterre. A zetben erősen szorongatva a büntetőrúgást Szántó végez- bal kapufa mellé gurított, te el, akinek nagyerejű lóvé- 35 perc; Simon jó helyzet- se a jobb alsó sarokba vágó- bep fölé lőtt. dott. 2:2. __,. , 86. perc: Angyal hazaadá­3 8. perc: Havasi okozott izgalmat, mert a váratlanul kapura lőtt. Lo- ­vése a felső lécről kipattant, Góllövők: Kozik (2, egyet 11-esből), Szántó, ill.: Kocsis, Pintér. Jó: Bulyovszki, Havasi, Nagy, Kozik, ill.: Méhesi, Pintér, Simon, Kocsis. Hazai fölény Mízserfai Bányász— Bp. Sörgyár 1:0 (0:0) Kazár, 500 néző. v: Bánhidi. dával a vendégek középcsatá- Mizserfa: Halász — Tózsér ra lefutotta Bereczkit, de a IV., Szabó I., Bereczkí, Vanya, jól keresztező Tőzsér IV. sze- Radics, Szabó III., Tőzsér II., reit. Tőzsér III., Susán, Jenei. Ed- A II. félidőben még na- ző: Túrán István. gyobb iramot diktált a Bá­Csúszós, vizes talajon kezdő- nyász. Lövést lövés követett, dott a Játék, amelyet a hazai s a 62. percben ez a fölény csapat támadása vezetett be. góllá érett. Tőzsér III. lab- A 3. percben Tőzsér II. elől dája kötött ki a hálóban. 1:0. a jobbhátvéd a kapu tor- A gól után Szabó III. hagyott kából ütötte ki a labdát, a ki nagy helyzetet. A 70. perc­játékvezető azonban szögletet ben Jenei ugrott ki, de óriási ítélt. Továbbra is a Mizserfa helyzetben hibázott. A 75. támadott, de a túl keményen percben Susánt a Bp- Sör­védekező budapestiek rendre gyár kapuja előtt mintegy romboltak. A 15. percben Sza- húsz méterre csúnyán felvág- bó III.-at a tizenhatoson be- ták. Tőzsér IV. szabadrúgását lül felvágták, a játékvezető a vendégek kapusa bravúrral azonban érthetetlen módon a védte. A Sörgyár teljesen be- büntető területen kívülről Ítélt szorult. Tózsér II. szögletrú- szafoadrúgást. A 20. percben gását Bereczkí közelről alig Tőzsér II. szögletét Bereczkí lőtte fölé. Teljes mizserfai hat méterről fölé lőtte. A Mi- fölénnyel ért véget a mérkő- zserfa maradt támadásban. A zés. Jók: Halász, Tőzsér IV., 30. percben egy előreívelt láb- Szabó, Bereczkí és Susán. Eredmények — táblázatok NB I-ES EREDMÉNYEK Ferencváros — Bp. Honvéd 2:0 (1:0), Csepel — Vasas 0:0, Dunaújváros — MTK 3:1 (2:1), újpesti Dózsa. — Diósgyőr 2:1 (2:1), Győr — Salgótarján 4:0 (1:0), Szombathely — Eger 2:1 (1:0), Tatabánya — Pécs 4:1 (1:0), Szeged — Komló 2:0 (0:0). A bajnokság állása 1. Ferencváros 13 12 1 . 33: * 25 2. Vasas 13 9 2 2 23:13 20 3. Üjp. Dózsa 13 9 1 3 36:12 19 4. Győri ETO 13 7 4 2 37:13 ÍR 5. Diósgyőr 13 fi 3 4 21:21 15 6. Szeged 13 4 fi 3 15:20 14 7. Bp. Honvéd 13 4 4 5 16:19 12 8. Tatabánya 13 3 5 5 18:20 11 9. Pécsi Dózsa 13 3 5 5 11:13 11 10. Dunaújváros 13 3 5 5 13:19 11 11. MTK 13 2 6 5 16:20 10 12. Komló 13 4 2 7 19:35 10 13. Szombathely 13 4 1 8 16:27 9 14. Salgótarján 13 4 1 8 16:28 9 15. Egri Dózsa 13 1 5 7 11:19 7 IS. Csepel 13 1 5 7 7:21 1 NB II. KÖZÉP-CSOPORT BEAC — Honvéd ÉTI 4:9 (1:0), Sárisápi Bányász — Kis- terenyei Bányász 2:1 (1:1), Al­másfüzitői Timföld — Ormos­bánya 0:0, Nagybátonyi Bá­nyász — III. kér. TTVE 3:2 (3:2), Erzsébeti VTK — Ka­zincbarcikai MTK 2:2 (2:0), Esztergomi Vasas — Salgótar­jáni Kohász 4:0 (1:0), Ruda- bányai Ércbányász — Borsodi Bányász 2:0 (1:0). A bajnokság állás* Nagyszerű játékkal Zagyvapálfalvi Bányász — Jászberényi Vasas 2:0 (1:0) Zagyvapalfaly*. 4M néző, v.: Bé- percbe» Fűkor bombáját totta kési. ZagyvapáHalva: Sándor -- szögletre. A 35. percben Budát Juhász. Széphalmi, Kiss, Oravecz, a játékvezető kiállította. A máso- Kisshazi, Tamás, Saeberényi, Sep- dik félidőben a Bányász támadás- rényl, Hoffmann, Fiikor. Jászbe- sorozatai folytatódtak. Az 52- rény: Zlinyiki — Rigó, Teréki, majd az 57. percben váratlan el- Fülöp, Iványi, Benke, Mohári, lentámadásoknál Sándor védett Bató, Iviger, Kövér, Buda. éles labdákat. A 71. percben szög­Szitálö esőben, csúszós, helyen- letrúgás után Cserven fejjel, haj­ként mély talajon kezdődött a szállal a kapufa mellé továbbított, küzdelem. A harmadik percben A 80. percben Juhász került a gólt értek el a hazaiak. Fiikor kiállítás sorsára. A 86. percben a balszélen lefutotta védőjét, az Szeberényi hagyott kl nagy hely- alapvonalról beadott, Szeberényi zetet. A mérkőzés utolsó percé- elöl a jászberényiek középhátvéd- ben Seprényi közeli lövése a je, Teréki a hálóba talált, öngól, kapust érintve jutott a gólvona- A 10. percben gólhelyzetben Sep- l°n túlra. 2:0. rényl hibázott. A 20. percben A Zagyvapálfalvi Bányász végig Fiikort a 16-oson belül szabály- irányította a mérkőzést, sok gól- talanul szerelték. A játékvezető helyzetet teremtett. Jó: Széphal- a 16-osról rendelt el szabadrú- mi. Tamás, Cserven, Seprényi, gást. Szeberényi bombáját a ka- Kisházi és Fiikor, ih. Zlinyiki, pus bravúrral mentette. A 32. Teréki és Rigó. 1. Nagybáf. 13 3 3 2o24:ll 1« 2. Almásfüz. 13 fi 5 2 19:11 17 3. EVTK 13 5 fi 2 17: 8 1« 4. 111. kér. 13 7 1 5 26:14 15 5. Izzó 13 4 7 2 27:19 15 6. BEAC 13 6 2 5 23:20 14 7. Eszterg, 13 5 3 5 19:13 13 8. Sz. MÁV 13 3 7 3 10:15 13 9. KMTR 13 3 fi 4 14:18 12 10. Borsodi B, 13 3 fi 4 11:16 12 11. S. Kohász 13 3 fi 4 8:14 12 12. Ormosb. 13 5 2 fi 12:22 12 13. Sárisáp 13 4 2 7 14:22 10 14. Kister. 13 4 2 7 12:20 10 15. ETT 13 3 3 7 17:17 9 16. Rudab. 13 2 S fi 11:24 9 MEGYEI I. OSZTÁLY kezében és a szemfüles Kozik öt mé­terről a jobb sarokba fejelt. 3*2 44. perc: A vendégcsapat támadott, közben Bulyovszki Bulyovszki megpaittant. 89. perc! Kovács II. átadását Nagy egyből a felső lécre lőtte. Végig jóiramú, színvonalas. Balszerencsés vereség ­Sárisápi Bányász — Kisterenyei Bányász 2;1 (1:1) Sárisáp, 800 néző, v: Igaz. Nagy máj don a fél pályáról kas kiugrott a védők közül, de Sáxisáp: Kollár — Kelecsák. szöktette Kovácsot, aki a ki- az ötösről csúnyán fölé lőtt. A Lakat, Farkas, Feri, Kűri- futó kapus mellett laposan a 82. percben Nagymajdon rá- nyecz, Jungvirth, Ecker, Rát- kapuba lőtt. 1:1. Nem sokkal lőtt labdája kipattant a vé- vai, Tóth, Dudás. Edző: Kincz- később a vezetést is megsze- dőkről, Kovács ráfutott, s a el László. Kisterenye: Cser- rezhette volna a vendégegyüt- hazaiak egyik védő játékosa nák —t— Szeberényi, Bibók, tes. Nagymajdon kiugrott, de kézzel érintette a labdát. A Orosz, Verbovszki, Juhász, jó helyzetben a kapu fölé lőtt megítélt tizenegyest Tarlósi a Kovács, Tarlósi, Nagymajdon, Ezután mezőnyjáték alakult jobb kapufa mellé lőtte. To- "Szomszéd, Farkas. Edző: Sza- ki, a csatárok nem tudtak vábbra is a Kisterenye táma- bó László. gólveszélyes helyzetet terem- dott. A 86. percben Farkas a A fiatal edzőnek. Szabó teni a kapuk előtt. tizenhatoson belül tiszta hely­Lászlónak összeállítási gond- A II. félidőben a Sárisáp lé- zetből a felső kapufát talál­jál voltak a sárisápi találkozó pett fel támadólag. Lassan ta- ta el. A 87. percben Nagymaj- előtt. A két hátvédje sérült, Iáit magára a Kisterenye. A dón lerázta magáról a védő­más játékosokon pedig a fá- 71. percben megszerezték a két, már csak a kapussal állt radság jelei mutatkoztak, vezetést a hazai bányászok, szemben, de Kollár lábbal Mindezek ellenére eséllyel in- Lakat 30 méteres szabadrú- tisztázott, dúltak Sárisápra. A mérkőzés gást végzett. A vizes pályán . . első félideje változatos játékot Csernák megcsúszott, s a pör- ,, merí°zes legnagyobb re­hozott, főleg a Kisterenye tá- getett labda a kanus kezéről a tamadott’ madott többet. Ennek ellené- hálóba pattant. 2:1. A gól után * l 1 I re a 28. percben a hazaiak ér- teljesen átvette a játék irá- tek el gólt. Rátvai elhúzott a nyitását a vendégegyüttes, a baloldalon, beadását Kűri- Sárisáp védekezésre rendez- nyecz az üres kapuba további- kedett be. A 80. percben ismét totta. 1:0. Két perccel később egyenlítési alkalom kínálko- vah iU.: Bibók, Juhász, Far­egyenlített a Kisterenye. zott Kisterenye számára. Far- kas, Nagymajdon. csévél. A kihagyott tizenegyes és a . kapufák a Kisterenye győzelmét jelentették volna. Jók: Kurinyecz, Kollár, Rát­EREDMÉNVEI Karancskeszi — Forgács Érsek vadkert — Palotás 4d, Romhány — Dejtár 2:1, Bog­lyasa íja — Szsécsény 6:0, So­moskőújfalu — Mátranovák 4:0. St. Üveggyár — Szorospatak 7 dl. Bgy. AKÖV — Karancs- lapujtő 3:2, (!) St. ZIM — Vö­rös Csillag SE 2:l('f) A következő fordtriök párosítása: NB I. Szeged — Eger, Salgótarján — Tatabánya (szombaton), Pécs — Újpest, Dióssvőr — Csepel. Vasas — FTC, Bp. Honvéd — Dunaújváros, MTK — Komló, Szombathely — Győr. nb n. Esztergom — Nagybátony. SKSE — Vasas Izzó, Székes- fehérvári MÁV — Rudabánya, Borsodi Bányász — BEAC, Honvéd ÉTI — Kazincbarcika. EVTK — Almásfüzitő, Ormos­bánva — Sárisáp, Kisterenye — III. kér. TTVE. NB III. Gödöllő — Mizserfa, Bag — Testvériség. Bgy. Dózsa — Vo­lán SC. Zp. Építők — Pász­tó. ÉRDÉRT — Zp. Bányász, Jászberény — Bgy. MÄV, Postás — Aszód, IKARUS — Sör­gyár. MEGYEI I. OSZTÁLY Vörös Csdlag SE — Ka- rancskeszi, Forgács — Érsek- vadkert, Palotás — Romhány, Dejtór — Bagl vasal ja, Szé- csény — Somoskőújfalu. Máx- ranovák — St. Üveggyár. Szo- rospatak — Bgy. AKÖV. Ka- rancslapujtő — St. ZIM. A TOTÓ 23. heti eredménye 1. Tatabánya — Pécs 1 4:1 2. Komló — Szeged 2 0:2 3. Eger — Szombathely 9 1:2 4. Győr — Salgótarján 1 4:0 5. Egyetértés ■— BVSC X 1:1 6. Nyiregyh. — DVSC 1 3:1 7. Székesf. — Dorog t 3:2 8. Várpalota — Kecskemét 1 2:1 9. Budafok — P. Bányász X .0:0 10. Oroszlány — özd •> 1:2 11. Nagybátony — in. Ver. 1 3:2 12. Tala.es. Dőzs. — ZTE 1 2^1 13. MGM — Szegedi VSE 2 1:2 4­1 mérkőzés 14. Jászber, ­Szóin. MÁV X 1:1