Nógrád, 1967. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-04 / 103. szám

1967. május 4. csütörtök WO«« AD 5 Lapujtő nyerte a karancsvölgyi rangadót Somoskőújfalu színvonalas küzdelemben győzte le a Vörös Csillagot — Romhány a 3. helyen — Mátranovák győzött Palotáson A megyei I. osztályú labdarúgó­ba,) noKsag 7. fordulója után már csuk a listavezető Karancsla- pujto -aii veretlenül a táblázaton. Az együttes ezen a vasárnapon is jo játékkal örvendeztette meg szurkolóit, akik szép számban kísérték el a szomszédos Ka- rancskeszibe, a karancsvölgyi rangadóra. A nézőcsúcs, (több voi a' vendégszurkoló), s a vende­gek győzelme nem is maradt el. Somoskőújfalu csapata nagy küz­delemben, színvonalas mérkőzé­sen győzte le a Vörös Csillag SE-t* s ezzel megfosztotta ed­digi veretlenségétől. Az egyre jobban formába lendülő romha- nyiak a Balassagyarmati AKOV legyőzésével már a harmadik helyre törtek fel. A mátranová- kiak gólratörőbb játékukkal ide­genben fektették kétvállra a még mindig nyeretlen Palotást. For­gács erőteljesebb támadó játé­kával győzött Szorospatak el­len. A ZIM ezúttal ismét csata­sorba állította néhány rutino­sabb játékosát, de így is vesz­tett Ersékvadkerten. Két talál­kozó végződött döntetlenül. Dej- táron a szécsényiek álltak kö­zelebb a győzelemhez gólhelyze­teik alapján, míg Baglyasalján az üveggyárlak mellett szól, hogy Ludasi sérülésével a II. félidő­ben tíz fővel szerezték meg az egyik pontot. KARANCSLAFUJTO — KARANCSKESZI 3:1 (1:0) Karancskeszi, 900 néző, v.: Mo­hácsi. K.-lapujtő: Bartha — Ser- főzö, Oravecz S„ Oravecz A. •— Tóth t\, Tóth L. — Fodor, Hor­váth I., Tórák, La vaj, Juhász L. Edző: Lantos Ede. K.-keszi Zsl- dai 1. — Sikna, Kazareczki, Rom­hányi — Zsidai III., Balkó — Zsid'ai II., Simon, Ruzsinszki, Baksa, Pál. Edző: Kovács János. A ragyogó időben, nézőcsúcs mel­lett fokozatosan lendült játékba a két együttes. Gólhelyzetek, ka­pufán csattanó lövések jelentet­ték mindkét oldalon a mérkőzés tendtiletességét, bár sok esetben gátolta a sípszó a nagy iramot. A 35. percben egy baloldali tá­madás során La vaj jó helyzetből a jobb sarokba lőtt. A hazaiak válasza Balkó két nagyerejű sza­badrúgása volt, először a kapu­fán csattant a labda, majd a jobb alsó sarok mellett süvített el. Az 50. percben a három Zsi- tíai adogatásából a jobbszélső el­futott, s beadását Simon jó ütem­ben felugorva, védhetetlenül fe­jelte a jobb alsó sarokba. To­vábbra is jó iramú, kemény já­ték folyt. A 70. percben meg­ítélt ll-esből Lavaj góljával el­húztak a vendégek, s fölénybe kerültek. A 80. percben Lavaj bomba-szabadrúgása megtalálta a rést a sorfalon át,és a bal alsó sarokban kötött ki a labda. SOMOSKŐÚJFALU — VÖRÖS CSILLAG SE 4:2 (3:1) Somoskőújfalu, 600 néző, v.: Bodon, Somos: Balázs II. — Ba­lasz I., Csengődi, Berta — Princz 11., Kollár — Bolyki, Szvirák, i-engyel, Antal, Oláh. Edző: Mes­ter Sándor. VCSSE: Fábri — Bara, Dobos. Havassy — Schrancz, Fazekas — Rónasi, Hegedűs, Me­zes, Komláti, György. Edző: Dr. Dósa Ferenc. Hatalmas iramú, magas színvonalú mérkőzést ví­vott a két együttes. A somosi csatárok az első perctől ötletes játékkal erőteljes rohamokat ve­zettek, s a 25. percben már Sió­ra vezettek. A vendégeknek pár perccel a félidő befejezése előtt szabadrúgásból sikerült szépíteni. Szünet után a vendégek fölényé­vel folytatódott a játék. A 82. percben a játékvezető Lengyelt kiállította s ezután a vendég­csapat még fokozta nyomását. A A 83. percben góllá értek a VCSSE támadásai. A somosiak a hátralevő időben még erősí­tettek, s újabb góljukkal bebiz­tosították győzelmüket. EOMHANY — BGY. AKÖV 3:0 (1:0) Romhány, 700 néző, v.: Langár Romhány: Harsány! — Varga S., Sarankó J., Pásztor — Nagy, Móritz — Vigyinszki, Kaliczka, Gregor, Kelemen, Kovács. Edző: Dombi László. Bgy. AKÖV: Plonk — Bódis, Bárján J*. Demo — Bárján I., Takács — Havaly, Bog­nár, Kardos, Badó, Treso. Edző: Kiss Jenő: A 30. percben Vi­gyinszki beadását Kelemen ka­pásból lőtte a jobb sarokba. A 61. percben szabadrúgásból szállt a gyarmatiak kapuja elé a labda, s az elmélázó védők mellett Ka­liczka a hálóba csúsztatta. A 73. percben Vigyinszki kiugrott, s a 16-osróI a hosszú sarokba lőtt. FORGÁCS — SZOROSPATAK 3:1 (2:1) Forgács. 300 néző, v.: Fodor. Forgács: Bognár — Jecsmenik, Kőházi, Erdősl — Verbovszki, Varga — Olaj, Lengyel L„ Si­mon, Lengyel J„ Angyal. Edző: Lantos János. Sz.-patak: Bara- nyi — Raduly, Nagy Gy., Nagy K. — Fazekas, Székely — Tóth, Kovács, Huszár, Bettes, Szent- györgyi. Edző: Wieszt Rezső. Már az 5. percben gólt lőtt a ha­zai együttes: Angyal elfutott, majd a védőket, s a kapust is kicselezve éles szögből gurított a hálóba. A 11. percben ismét bal­oldali támadásból ugyancsak An­gyal lőtte a második gólt, ka­pásból Lengyel átadásából. A 23. percben a szorospatakiak for­más támadást vezettek, s Huszár 20 méterről jól eltalált lövéssel szépített. A játékidő nagy részé­ben a hazaiak Irányították a játékot. A 75. percben Olaj az alapvonal közeléből vissza­gurította a labdát Lengyel J.-nek. aki 18 méterről remek lövéssel küldte a hálóba a bal kapufá­hoz. ERSEKVADKERT — ST. ZIM 2:1 (2:1) Érsekvadkert, 500 néző, v,: Bures. Vadkert: Csabák — Márton, Sági, Kiistók — Suth, Ferencsik — Valcz, Csernák, Adamek, Kom- lós, Zsiga. Edző: Kovács József. ZIM: Fenes — Pál, Flaskal, Szolik — Pindroch, Oravecz. Mol­nár, Morovnyán, Tóth. Edző: Gaál Béla. Az 5. percben nagy gól­helyzetet hagyott kihasználatla­nul egy szabadrúgás után Mol­nár. A 10. percben tömörülésből Valcz megszerezte a vezetést a hazaiaknak, öt perc múlva ki­egyenlített a ZIM: formás tá­madásból Molnár átadását Ora­vecz kapásból lőtte a bal sarok­ba. A 25. percben a ZIM újabb gólját les címén visszavonták. A 45. percben Zsiga elfutott, s be­adását Valcz vágta a hálóba az etlalvó védők mellett. Szünet után & hazaiak lelkesebben, míg a vendégek korszerűbben ját­szottak. MATRANOVAK — PALOTÁS 3:1 (1:0) Palotás, 300 néző, v.: Dóra. Mátranovák: Szoó — Tóth B., Zsugya, Mákusz — Sipos, Kun — Kecskés, Balogh, Tóth I., Koz­ma, Répás G. Edző: Szomszéd Ádám. Palotás: Bóna — Urbán, Kovács M., Fösvény — Kiss II., Krekács — Dévai, Farkas, Tur­csányi, Pete, Sándor. Edző: Éliás István. A hazaiak az első 20 percben jól rohamoztak, de nem kísérte szerencse lövéseiket. Ez­után feljöttek a vendégek, s ve­szélyesebben támadtak, a szünet után pedig végig irányították a játékot. A hazaiak erőtlenül játszottak. BAGLYASALJA — ST. ÜVEGGYÁR 0:0 Baglyasalja, 3U0 néző v.: Nagy I. Baglyasalja: Tóth — Pilinyi, Patkó, Szőcs — Iványi II., Iva- nyi I. — Szászt, Toldy, Szabó, Pepsinszki, Bábolnai. Edző: Lacz- kó Sándor. St. Üveggyár: Er­dős — Godó, Kiement,/ Pünkösdi — Muflár, Ludasi — Diószegi, Üj, Kollár, Farkas, Szabó. Edző: Juhász Gyula. Az első félidőben az üveggyárlak, míg szünet után a baglyasiak játszottak jobban. DEJTAR — SZÉCSÉNY 1:1 (1:1) Dejtár, 600 néző, v.: Simkő. Dejtár: Mák — Gál, Kremnicsán S„ Gréczi — Szeneczei, Maczkó — Batta, Varga. Szűcs, Kremni­csán G., Csókás!. Edző: Bihari Ferenc. Szécsény: Oláh I. — Gye- nes, Skoda, Király — Fodor, Oláh II. — Velenczei, Mester, Pék, Olaj, Czímer. Edző: Podmaniczki Ferenc. Egyenlő erők küzdelmét láthatta a szépszámú közönség. A 28. percben egy kapu előtti tömörülésből Kremnicsán G. meg­szerezte a vezetést a dej tártak­nak. A 35. percben Mester gól­jával egyenlítettek a szécsényi játékosok. A találkozón kiegyen­súlyozott játék folyt, de gólhely­zetei alapján Szécsény állt kö­zelebb a győzelemhez. A bajnokság állása: 1. Karancslap. 7 5 2­25: 8 lí 2. SomoskŐújf. 7 5 1 1 16: 6 U 3. Romhány 7 4 1 2 15:15 9 4. Baglyasalja 6 3 2 1 15: 4 8 5. St. Üveggyár 7 3 2 2 24: 8 8 6. VCSSE 7 2 4 1 13: 9 8 7. N.-novák 7 3 2I 2 2 17:15 8 8. Bgy. AKÖV 7 3 2 11:11 8 9. Szorospatak 7 2 3 2 13:11 7 10. Érsekvadkert 6 2 2 2 8: 7 6 11. Éorgács 7 3­4 13:16 6 12. Karancskeszi 7 2 4 4 4:17 5 13. St. ZIM 7 1 2 4 10:14 4 14. Dejtár 7 1 2 4 10:19 4 15. Szécsény 7 1 2 4 8:21 4 16. Palotás 7­2 5 10:31 2 Gyenge kezdet, jó folytatás Végig a Kohász támadott *• Bgy. Dózsa— jászberényi Vasas 3*1 (0:1) Balassagyarmat, 300 néző, v.: Kádár. Bgy. Dózsa. Szuhánszki —* Gavlo, Kalcsó, Kakuk, Feren- eslfe, Balázsi, Paulus, Hurják, V cj.cs, fehérvári. Melega. Edző: Markói István. Jászberény: Zlinsz- ki — Rigó, Teréki, Fülöp, Gedi, Iványi, Kövér, Bató, Inges, Rév- szy, Buda. Edző: Rétsági Gyula. Kezdés után a hazai csapat ra­gadta magához a kezdeményezést. A 10. percben Paulus gólba tar- tó lövése Hurjákban akadt «1. A 16. percben Bató egy előre­ívelt labdával a szerelni akaró Kakuk és Szuhánszki mellett a jobb sarokba lőtt. 0:1. Kalcsó sza­badrúgása és Szuhánszki né­hány szép védése említésre mél­tó még az első félidőből. A . második játékrész hazai gól­lal kezdődött. Hurják beadását Fehérvári fejjel továbbította a hálóba. Az 58. percben Feren­csik 25 méterről lövésre szánta el magát és a labda a megle­pett Zlinszkl mellett a bal alsó sarokban kötött ki. A 67. perc­ben a játékvezető a vendégcsa­pat balszélsőjét, Budát utánru- gásért kiállította. A megfogyat­kozott jászberényi együttes ez­után már csak védekezett. A 88. percben Melega Hurják elé tálalt, aki megszerezte a har­madik gólt. 3:1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a Bgy. Dózsa második fél­idei Játékával szolgált rá a győzelemre. Ekkor sok helyzetet is teremtettek és nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Jó: Gavlo, Kakuk. Melega. ill.: Zlinszki, Terék! A rádió és a tv mai műsora KOSSUTH RADIO: 8.32: Zenekari muzsika. — 9.00: Időszerű nemzetközi kérdések (ism.) — 9.10: A szép Heléna. — 10.10: Králik János zongorázik. Werner Má­ria énekel, zongorán kisér: Dénes Erzsébet. — 10.47: Albérleti szobák. — 11.07: Tánczene. — 11.57: Hallgatóink figyelmébe. — 12.15: Puccini operáiból. — 13.18: Ifjú Magyari Imre népi zenekara játszik, a kispesti Erkel Fe­renc kórus énekel. — 13.52: Broniszlav Hubermann bégedül. — 14.05: Törvénykönyv. — 14.20: A zenekar tör­ténete. — 15.10: Kérdezzen! — 15.15: Beszélő székek. Móra Ferenc. Csapó György műsora II. — 16.15: A vök is­kolája. — 18.37: A leopárd. — 16.57: Hallgatóink fi­gyelmébe. — 17.15: Üj felvételeinkből. — 17.38: Mitől kis­polgár. — 17.53: Glinkától — Sosztakovlcsig. — Közben: 21,50: Lajtha László: Soproni képek I. — 22.20: Sport­hírek. — .22.25: Meditációk. — 22.35: Könnyűzene euró­pai rádiók műsorából. — 23.30: Dalok. — 24.00: Hirek, Időjárás. — 0.10: A jazz kedvelőinek. Woody Herman együttese játszik. PETŐFI RADIO: 10.00: Verbunkosok, katonadalok, csár­dások. — 10.35: Hétalvó puttonyocska. — 10.55! A Teleki Blanka gimnázium kórusa énekel. — 11.05: Amharák között. — 11.20: Zenekari muzsika. — 12.15: Dalok a munkásmozgalom történetéből. — 12.25: Ismerkedjünk a jazz-muzsikával. — 13.00: Részletek barokk operákból. — 14.00: Kettőtől — hatig... A Petői! Rádió zenés dél­utánja. — 18.10: Tánczene. — 18.30: Közvetítés a Duna­újváros — FTC bajnoki labdarúgó-mérkőzésről. — 18.45: Szép magyar novella. — 19.00: Hangverseny a stúdióban. — 19.25: A fény szerepe a növények életében. — 19.45: Filmzene. — 19.53: Jó éjszakát, gyerekek! — 20.30: Kó­rusok népdalokat énekelnek, — 20.50: Az Ifjúsági Rádió- színpad bemutatója. Ólomkatonák. — 21.30: Operettrész­letek. — 21.50: Zenekari muzsika. A TELEVÍZIÓ MŰSORA: 8.10: Iskoia-TV. — 9.25: Mű­sorismertetés. — 9.28: Az elhárított kém. — 10.50: Szatócs­bolttól az áruházig. — 17.18: Műsorismertetés. — 17.20: Hétmérföldes kamera. — 17.35: A Magyar Hirdető mű­sora. — 17.45: Hirek. — 17.50: Zenekedvelő gyerekek. Eszterháza muzsikusa. — 18.35: Mérnökök, technikusok, fi­gyelem! — 19.00: Kapcsoljuk... Helyszíni közvetítés. — 19.30: Telesport. — 19.50: Esti mese. — 20.00: TV­Híradó. — 20.20: A világ térképe előtt. — 20.35: Csin­tamánok. — 21.35: „Szenvedélyem a kórusmuzsika.” — •2.15: TV-Híradő. — 2. kiadás. BESZTERCEBÁNYA: 17.45: Májusfák. TV-játék. — 19.00: TV-Híradó. — 19.35: Kiváncsi kamera. — 20.20: Esőben jön a halál. Bűnügyi film. — 22.10: Kulturális hiradó. SKSE—Ormosbányai Bányász 2:1 (1:1) Salgótarján, 600 néző, v.: Kaposvári. A két csapat ösz- szeállítása: SKSE: Vári — Szalma, Geiger, Ludányi, Csa- la, Czúder, Pálmai, Nyerges. Lovász, Szűcs, Rozgondi. Ed­ző: Kovács Ernő. Ormosbá- nya: Romhányi — Karászi. Benkő, Gere, Tolhmajer, Ha- silló, Répás, Valeán, Albrecht, Szálkái, Tóth. Edző: Bodola Gyula. 5. perc: Rozgondi 22 méter­ről hatalmas lövést küldött kapura, a jobb alsó sarakba tartó labdát Romhányi nagy üggyel-bajjal szögletre men­tette. 10. perc: Szűcs ugrott ki a védők közül, az alapvonal kö­zeléből a 16-os vonalról ne­héz szögből óriási lövést kül­dött kapura. Romhányi újra bravúrosan mentett. 16. perc: A vendégek ötösén pattogott a labda, Szűcs elől Lovászhoz perdült, aki 8 mé­terről nagy erővel lőtt ka­pura. De a kapuvédő újra mentett. 28. perc: Sorozatos SKSE támadások után a vendégek Répás indítása után vezettek támadást, a labda Tóth elé került, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt. 0:1. 29. perc: Az SKSE gyors el­lentámadást vezetett, melynek végén Pálmai nagyszerű be­adását Rozgondi 16 méterről nagy erővel lőtte kapura, a labda a felső lécről vágódott a hálóba. 1:1. 46. perc: Nyerges, Lovász, majd Szűcs is kapura lőtt, de a labda minden alkalommal kivágódott a vendégek kapu­sáról. 89. perc; Az előrehozott Geiger jó érzékkel ugrott fel fejelni, és a labda a bal felső sarokba hullott. 2:1. A két csapat találkozóján végig az SKSE irányította a játékot. A hazaiak három ka­pufát lőttek, emellett több nagy helyzetet teremtettek a bányászok kapuja előtt, de Romhányi hárított. Jó: Gei­ger, Ludányi, Rozgondi, il­letve Romhányi, Kárászi, Szálkái. Az EHl. Nógrád megyei Állami Építőipari Vállalat azonnali munkábaállással, 5—10 éves gyakorlattal rendelkező AUTÓSZERELŐ szakmunkást, (brigádvezetőnek), LAKATOS és ASZ­TALOS szakmunkásokat, KUBIKOS munkavállaló­kat vesz fel. Lehetőség van továbbá VÍZVEZETÉK SZERELŐ és központi FŰTÉSSZERELŐ szakmun­kások elhelyezkedésére is. Felvételt nyerhetnek általános MÉRNÖKI és EPI- t£SZM£RNÖKI végzettséggel, vasút illetve magas­építési munkálatokhoz. Jelentkezni lehet a vállalat Salgótarján, Lovász József út 19/b sz. auttl köz­pontjában. Budapesti telefonjelentésünk Bállá nyerte meg a mérkőzést Bp Honvéd — Salgótarjáni BTC 1:0 (0:0) A tartalékcsapatok találko­zóján a Honvéd 5:1 (2:1) arányban győzött. Bállá já­tékvezető sípjelére a követ­kező összeállításban kezdő­dött a nagy csapatok találko­zója. Bp. Honvéd: Bicskei — Tájit, Sipos, Molnár, Tóth Gy.. Vági, Nagy A., Kocsis, Tichy, Komora, Szendrei: Edző: Bo- zsik József. SBTC: Cserháti — Kmetty. Ferencz, Vertig, Tol­di, Bánkuti, Kriskó, Németh, Répás, Taliga, Jeck. Edző: Mé­száros József. Tarjáni támadással indul a mérkőzés. Vági ellökte Né- methet, de Bánkuti fölé lőt­te a szabadrúgás után a lab­dát. Sokáig mezőnyjáték folyt á pályán, váltakozó szeren­csével. A 11. percben Komora baloldalról küldött labdája a jó helyzetben lévő Tichy lá­ba előtt elcsúszott. Az SBTC szervezetten, jól játszott. A középen vezetett Honvéd tá­madásokat a ragyogó formá­ban játszó Ferencz földön és a levegőben egyaránt biztosan rombolta. A 20. percben megeredt az eső, és ezután kisebb idősza­kokban óriási zápor zúdult a pályára. A szél a Honvéd csapatát támogatta. A 23. percben Kocsis hibázott, 12 méterre a kaputól. Komora labdáját tisztán kapta, és Ko­csis elhamarkodottan a kapu fölé vágta. Szendrei éles lö­vése a jobb kapufa mellett su­hant el. Unalmas volt a já­ték. A 26. percben Németh— Kriskó akció után, a szélső pontosan Németh elé tette a labdát. A középcsatár óriási gólhelyzetben 6 méterre a ka­putól fölé lőtte. A 34. perc­ben parázs jelenet volt Cser­háti kapuja előtt. Kocsis bombalövése után a tarjáni kapus nagy bravúrral a léc alól tolta ki a labdát. A 40. percben Toldi a jobboldalra vezette fel a támadást, nagy­szerű keresztlabdát küldött Jeck fejére. A szélső fejese után a labda csak centiméte­rekre zúgott el a bal kapufa mellett. Szünet Után elállt az eső és továbbra is jó iramban folyt Felvételre keresünk budapesti munkahelyre SZERKEZETLAKATOS és HEGESZTŐ szak­munkásokat, valamint vidéki munkára RÖNT­GEN és MAGASNYO- MÄSÜ hegesztőket, CSŐSZERELŐKET, GÉP és SZERKEZET LAKATOST, SZEGE- CSELÖKET és FESTŐ szakmunkásokat. Szállási biztosítunk. Jelentkezés: Országos Bányagépgyártó Válla­lat IV., Baross u. 91—95. a játék. Az 54. percben Né­meth mintaszerűen kiugrat­ta Jecket. A szélső hosszan szöktette magát és Bicskei kapujából kifutva elcsípte a labdát. A Honvéd visszaesett, az SBTC ügyesen, tetszető­sen adogatta a labdát. Az 59. percben Cserháti újabb bra­vúros védést mutatott be. Kocsis—Szendrei támadás után a szélső lövését előre vetődve védte. A 64. percben megszerezte a vezetést a Honvéd. Balol­dali szöglet után Kocsis küldte a kapu elé a labdát. Nagy volt a tömörülés. A tarjáni Védők mentettek. Bai­ls, a játékvezető sípolt, és óriási meglepetésre a 11-es pontra mutatott, majd Fe- reneznek szólt valamit és mutatta, hogy a tarjáni kö­zéphátvéd kezét érte a labda. Az SBTC játékosai tiltakoz­tak __ eredménytelenül. T ichy állt a büntetőnek és a bal sarokba vágta a labdát. 1:0. A gól nem törte le a tar- jániakat. A csúszós talajon sokkal veszélyesebben támad­tak mint az erőtlenül ötlet- telenül játszó Honvéd ötös fogata. A közönség többször füttyel adott kifejezést nem­tetszésének. Toldi labdájával Kriskó tört kapura, de Mol­nárba akadt a labda. A 75. percben Komora lövése után a jobb kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret. Ké­sőbb egy fejessel veszélyezte­tett a Honvéd csatár. Két perccel később Taliga a má­sik oldalon Kriskót hozta helyzetbe. Sipos felvágta a szélsőt, Bánkúti a sorfalba lőtte a labdát. A 85—86. perc­ben két helyzet is akadt. Jeck a 16-os magasságá­ban szabadrúgás után kapu elé ívelte a labdát. Kmetty kitűnően jött előre és fejé­ről a felső léc felett zúgott el a labda. A másik oldalon Nagy Antal, Tichy felé küld­te a labdát, az Ferencz lába alatt elcsúszott. A középcsa­tár 8 méterről nagy helyzet­ben a jobb kapufa mellé lőtt. Jeck lapos beadása után Bicskei nagy bravúrral le­húzta a labdát. Az SBTC perceivel telt el a hátralevő idő. Meglepően jó játékkal, fe­gyelmezett okos taktikával mutatkozott be az SBTC Kis­pesten. Rá sem lehetett is­merni az MTK ellen játszott tarjáni csapatra. A mérkő­zésen végig egyenrangú el­lenfele volt a Honvédnak. Az értékes és reális döntetlen­től Bállá Gy. játékvezető jogtalan tizenegyese fosztot­ta meg a tarjáni fiúkat. Semmi panaszuhk nem lehet a védelemre, Ferencz a me­zőny legjobbjának bizonyult. Tichyt Répás semlegesítette. Elől néhány veszélyes for­más támadásra is tellett az SBTC erejéből. A Honvéd gyengén játszott. Az ötösfo- gat tagjai nem értették meg egymást. A közönség joggal bosszankodott játékukon. A döntetlen reális lett volna. A mérkőzés elemzésére még visszatérünk. Szokács László Apróhirdetések 600-as Trabant príma állapotban, fizetési kedvezmény­nyel eladó. Salgó­tarján. Telefon: 12- 59. A Bakonyt Bauxit­bánya Vállalat fel­vételre keres épí­tészmérnököt és építésztechnikust, beruházási - műszaki ellenőri munkakör­re. Fizetés a bér­kategória szerint'. Lakás tárgyalási alapot képez. Je­lentkezni leheit a vállalat személyze­ti osztályán, Hali- mán. Női fodrász segé­det azonnalra fel­veszek. Lővy La- josné, Salgótarján Régiposta u. Skoda 445-ös gép­kocsi eladó. André, Nagybátony, Lenin ut 26. 250 köbcentis, fe­kete Pannónia üzembiztos állapot­ban eladó. Macsa- sovszky, Patak, Rá­kóczi u. 62, 250 *es Pannónia motorkerékpár 7000 Ft-ért eladó Balas­sagyarmat. Baross Gábor u. 66. Elcserélném nagy- bátonyl 2 szoba összkomfortos II. emeleti lakásomat salgótarjáni hason­lóért. Cím a Kiadó­ban. Eladó 110 négy­szögölön levő új; alápincézett kétszo- ba, konyhás családi ház sok rózsatővel. Salgótarján, Schön- herz Zoltán u. a. Nemecki József.