Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-12 / 85. szám

1967. április 12. szerda NŐGPÍD 5 Állami Mezőgazdasági Gép­javító Állomás, Széesény azonnali belépéssel felvesz autószerelő. mezőgazdasági gépszerelő. lakatos, villanyszerelő. * vízvezeték­szerelő szakmunkásokat. Jelentke­zés a vállalat igazgatójá­nál, írásban vagy szemé­lyesen. Széesény, Varsányi út. ' II Bji. Kőolajipart Gépgyár j Bp, SVIIl., Gyömröi út 19—its j ! azonnali I 1 l belépésre keres műszer és technológiai szerelés! munkahelyekre kül- szolgálatos munkakörbe köz­ponti tíilesszerelól. psüazerelőí, hegesztőt, vlzvczetókszerelőt, központi telephelyre TMK la­katost, vasszerkezeti lakatost, lemezlakatost, hegesztőt, vil­lanyszerelőt, esztergályost ős fényező szakmunkásokat. Je­lentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. A Fejér megyei Bauxitbányák — Kincsesbánya — felvesz 18 40 év k öz ölti dolgozókat földalatti munkára. A bérezés formája vájároknál és csapatcsilléseknél teljesít­ménybér, szállító csilléseknél a munkakönyvi bejegyzéstől függően időbér. \ vállalat té­rítés ellenében szállást, az üzemi étkezdében 9-30 Ft-ért napi háromszori étkezést biz­tosit. A felvételhez tanácsi iga­zolás és tüdőszürésről lelet szükséges. Felvétel esetén a vállalathoz utazás költségét megtérítjük. Megközelíthető Székesfehérvárról vasúton és autóbuszon. Harmincnyolc gól a negyedik fordulóban Elszalasztott lehetőség Pásztó—Volán SC 2:3 (1:0) Pásztó, 1800 n.. v.: Bánhidi. Pász­tó: Telek — Veres, Tari. S., Buda, Pozsár. Tari J., Vilcsek, Klonka. Csorba. Malik, Lőrincz. Edző: Bal­ga Károly. Volán SC: Szegedi - Varsányi, Tóth, Jónás, Tatár. Szu- kob, Szőllősi, Miskolczi, Regős. Vörös, Bodrogi. Edző: Miksoezki Zoltán. Rekord nézőközönség előtt mér­kőzött a két csapat. Az első fél­időben a hazaiak kezdeményeztek többet. A 15. percben Csorba szög­letet ívelt be. A labda a védők íe* 'je fölött elszállt és a jól helyezke­dő Vilcsek közelről a hálóba he­lyezte. 1:0. Ezután a Vol-án SC vé­delme jónéhányszor megzavaco- dott. Az ekkor elszalasztott lehe­tőségek később megbosszulták ma gukat. A 27. percben Volán szög­le trúg ás. majd rálövés után Telek pompásan védett. Az első játék­rész mezőnyjátékkal , ért véget. A2 Északközép-csoport elején álló Vo­lán SC a második félidő elején nagy lelkesedéssel küzdött az egyenlítő gólért. A 49. percben két pásztói játékos is lyukat rúg és Szőllősi védheíetlenül lőtt a há­lóba. 1:1. Az 56. percben lesgoit ért el a Volán SC. A 70. percben korszerű Volán támadás futott s pályán, és Regös megszerezte a vezetési. 1:2. A hazaiak fokozták az iramot. Szegedi bravúrosan vé­dett. de a 80. percben egyenlített a Pásztó. Lőrinczet buktatták a 16-oson belül és a megítélt bün­tetőt Tari J. a jobb sarokba he­lyezte. 2:2. A 85. percben kapufát fejeltek a pásztóiak. Már csaknem sikerült döntetlenül játszani, ami­kor a 86. percben egy lövést Te­lek csak kiütni tudott és a befutó Szőllősi gólt lőtt. 2:3. Jó iramú mérkőzésen az erejével jobban gazdálkodó csapat, győzött. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jó: Telek, Tari S., Tari J., Vilcsek, il­letve Szőllősi, Szukob és Bodrogi. Mátranovák 2:0-ra veietett a Honvéd Vörös Csillag ellen — Ai Üveggyár lehengerelte Karoncskeszit - Hat gólt főtt Baglyos, ötöt Karancslapujtő — Kétszer vezetett Palotás a ZlM ellen A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság IV. fordulójában gól- szüret volt; 38-szor találtak a hálóba a csatárok. Meglepően nagyarányú. 9:0-ás győzelmet ara­tott a Salgótarjáni Üveggyár a mélyen formája alatt játszó Ka- rancskeszivel szemben. Baglyas- alján a 0:0-ás félidő után szinte megtáltosodtak a helybeli csatá­rok, s a II. játékrészben végered­ményben 6:l-re nyertek Romhány ellen. Ugyancsak nagyarányú, biz­tos győzelmet aratott Karancsla- pujtő együttese Dejtárral szemben. A forduló legnagyobb meglepetése Mátranovák szerepléséhez fűző­dik, amely már 2:0 arányban vezetett a Honvéd Vörös Csillag ellen. Meglepetésnek számít a pa­lotásnak pontszerzése is a ZIM ellenébe. A Szorospatak — Szé- csény találkozón is változatos küzdelemben alakult az eredmény a hazaiak javára. Somoskőújfalu csapata igen színvonalas találko­zón nyert az igen sportszerűen játszó Érsekvadkertiek ellen. Ba­lassagyarmaton Forgács csapata is közel állt a kiegyenlítéshez a Bgy. AKÖV elleni mérkőzésen. ST. ÜVEGGYÁR—K.-KESZI 9:0 (5:0) Salgótarján, 200 néző, v.: Dóra. St. Üveggyár: Erdős — Godó, Kle­men!,, Pünkösdi — Muíflár, tJj — Szabó. Kálnai, Kollár, Ludasi, Farkas. Edző: Juhász Gyula. Ka- rancskeszi: Zsidai I. — Sikna. Ka- zareczki. Holló — Zsidai III.. Bak- sa II.. Zsidai II., Simon, Balkó, Pál, Romhányi. Edző: Kovács Já­nos. Az izgalmasnak várt mér­kőzésen karnisával az élén cső­döt mondott a karanpskeszi együt­tes. bár több gólban ludas volt védelme is Az erőnlét és . a p^*orsaság különbsége volt a dön­tő az üveggyáriak ilyen arányú győzelme javára. A hazai csatá­rok a szerencsével sem á’l+ak hadilábon, nekik minden sikerült ezer» a találkozón a vendégek te­hetetlen tartalékos, körűimén ve­sén látszó essvüttesévei szemben. oói lövők* «zabó (Ä). Farkas ^2>. A-i OI-eSbőú KoUar Kélnai. TjU- dasi. Jó: Szabó Kollár Farkas,. ;ll.: Sikna és Kazareczk?. K.-L APTT tt'/’í—f^F.JTÁ R Karancslanuitő ino néző. v. - Ba­lázs P. Karanoslamiitó; Bar+ba — Serfőző, Oravecz S., Oravecz A, — Tóth F., Tóth L. — Juhász, Hor­váth, Fodor, Tórák, La vaj. Edző: Lantos Ede. Dejtár: Mák — Gál, Kremnicsán I., Balta — Jele, Gré- czi — Pikács, Maczkó, Szűcs, Kremnicsán II., Csókási. Edző: Bihari Ferenc. Az erősen felázott mély talajú, csúszós pályán jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A vendégek is sok formás támadást vezettek, de a kapu előterében jól rombolt a hazaiak védelme. A gólratörőbb iapujtői csatársor jobban kihasználta gól­helyzeteit, győzelmét már az I. félidőben bebiztosította. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a já­ték. bár a hazaiak helyzeteik alap­ján hiég nagyobb arányban is győzhettek volna. Batta és Tóth L. a kiállítás sorsára jutott. Gól­lövők: Fodor (2), Tórák, La vaj, Juhász, ill.: Batta (ll-esből). Jók: Oravecz S. a hazai csatársor, ill.: Kremnicsán II. és Csókási. PALOTÁS—ST. ZIM 2:2 (0:0) Forgács, 300 néző, v.: Urbán. Palotás: Markolt — Urbán, Kecs­kés, Fösvény — Kiss II., Turcsá- nyi, Kiss I. — Tóth, Farkas, Dévai, Sándor. Edző: Éliás István. St. ZIM: Fenes — Susán. Lisztócz- ki, Geszner — Pindroch. Lász­lók — Mizser, Jászberényi. Kom­ira, Oravecz. Nagy. Edző: Gaál Béla. Az erősen mégfiatalított csa­patok alacsony színvonalú, de jó iramú mérkőzést játszottak. Mind­két kapu előtt • több gólhelyzet adódott, de a csatárok elügyetlen- ked+ék. A i5. nercben Nagy meg­sérült. s ezután már csak sta- 1 tisztáit. Msztóczki a 40. percben véo-Teg o rválvát sérülése miatt. A 70. percben Fenes és Pindroch összecsapott, s a labda Farkas elé na+tant, aki zenél­te a oalotásíak vehető góU-ít. Há­rom perc múlva Ora^ecr ki cselez- m a véöövet és a jobb sarokbe lő+t. A so. nercben esv korsze­rű i ac*<’ *ííárt'ior- a tizenha­tosról kapásból lőtt remek gól­lal juttatta ismét vezetéshez a vendégeket. A 85. percben Ora­vecz kiugrott és 8 méterről ki­egyenlített. Jó: Markolt, Kecskés, Turcsányi, Tóth. ill.: Lisztóczki. Oravecz és Mizser. BAGLYASALJA— ROMHÁNY 6:1 (0:0) vonal átlagon felül volt. A II. félidőben a végig sportszerűen és a mezőnyben meglepően jól ját­szó vadkertiek sokáig nyílttá tet­ték a mérkőzés kimenetelét. A befejezés előtt 15 perccel szöglet­ből beívelt labdát Csengődi rit­kán látható, szép fejessel küldte a hálóba. Végeredményben a gól- ratörőbben- játszó somosjak meg­érdemelten nyertek. Jók: Csengő­di (a mezőny legjobbja), Oláh, Berta. Antal, Ül.: Csabák, Hu-r gyecz, Márton és Komlós. SZOROSPATAK— SZÉCSÉNY 3:2 (1:1) Nagybátony, *D0 néző. v.: Ka­kukk. Szorospatak: Baranyi — Fazekas. Raduly, Nagy K. — Nagy Gy., Agárdi — Tóth, Kovács, Hu­szár, Bettes, Szentgyörgyi. Edző: Viest Rezső. Széesény: Tornyos — Kuris, Király, Oláh — Gyenes* Pék — Czímer, Ceglédi. Mester, Velenczei, Kővágó. A közepes ira­mú mérkőzésen a szécsényiek lép­tek fel támadólag, s mindjárt meg is szerezték a vezetést. Fo­kozatosan feljött a hazai csapat, s a félidő végén kiegyenlített. Szünet után mindkét csapat nagy erőbedobással kezdett. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de nein sokkal később Széesény kiegyen­lített. A már-már döntetlennek látszó találkozón három perccel a befejezés előtt lőtték győztes góljukat a szorospatakiak. A 84. percben Péket után rúgásért a já­tékvezető kiállította. Gól lövők: r7,óth. Huszár, Bettes 111.: Czímer és Velenczei. Jó: Raduly. Nagy Gy., Tóth, Huszár, ill.: Király (a mezőny legjobbja). Oláh és Czimer. BGY. AKÖV — FORGÁCS iiiét kapufa jelezte a forgácsiak veszélyes támadásait. A 25. perc­ben a másik oldalon egy előre­vágott labdára KÖházi fejelni ké­szült, de Bognár megtévesztette: s Bodó egész közelről a íia.ooa vágta a labdát. Pár perc múlva lesgólt lőtt a hazai csapat. Szü­net után is változatos játék folyt; mindkét kapu előtt több gólhely­zet adódott. Kőházi 25 méteres szabadrúgásból ismét kapufát lőtt. majd a hazaiak veszélyeztettek. Végeredményben a szerencsésebb csapat nyert, bár játékuk alapián’ a forgácsiak legalább döntetlent érdemeltek volna. Jók: Barién Havaly, Kardos, Bodó, ül.: Kő­házi, Rusznyák és Lengyel L. MÄTRANOVÄK — H. VÖRÖS CSILLAG SE 2:2 (1:0) Rétság, 400 néző, v.: Mohácsi. M.novák: Szoó — Tóth B., Zsu- gya. Répás P. — Sipos, Kun — Kecskés, Balogh, Kozma, Tóth I.; Répás G. Edző: Szomszéd Ádám. Honvéd: Fábri — Bara. Dobos. Ha­vasi — Schrancz, Fazekas — He­gedűs, Boros, Mézes. Komlósi* György. Edző: Dr. Dósa Ferenc. Az egyre jobb formába lendülő mátranovákiak alaposan oróbára tették a honvédeket a jóiramú, sportszerű mérkőzésen. A véde­kezésre berendezkedett együttes veszélyes ellentámadásaiból két öjólos vezetésre tett szert. A ha­zaiak csak a 70. percben tudtak szépíteni, ugyanis 1:0-as novákl vezetésnél egy ll-est hibáztak el. A találkozó nagyobb részében a honvédek játszottak . me-:ő?ivfö­lényben. de a mátranováki köz­vetlen védelem Szoó kapussal az álén remekül látta, el feladatát. Góllövők: Kozma. Tóth I.. ül.: Komlósi és Hegedűs. Jók: Szoó. Kozma, Tóth I.. (a mezőny leg­jobbja). ill.: Mézes, Hegedűs és György. A bajnokság állása 1:0 (1:0) l. Somoskőújfalu 4 3 1 — U: 3 » Balassagyarmat, 200 néző, v.: Ba­2 St. üveggyár 4 3 — 1 22: 2 6 lázs I. J. Bgy. AKÖV: Lőcse — X Baglyasalja 3 3 — — 14: 2 6 Bódis, Bárján J., Deme — Ta­4. Karancslapujtő 4 2 2 — 11: 4 6 kács, Bárján I. — Havaly, Kar­5. Bgy. AKÖV 4 2 2 — 9: 5 6 dos, Puruczki. Bodó, Treso. Edző: 6. HVCS SE 4 1 3 — 8: 4 3 Kiss Jenő. Forgács: Bognár — 7. St. ZIM 4 X 2 l 9: 6 4 Jecsmenik, Kőházi. Rusznyák — 8. Mátranovák 4 1 2 1 8: 9 4 Verbovszki, Üj — Erdősi, Lengyel 9. Érsekvadkert 3 1 1 1 5: 4 3 L.. Angyal. Simon, Lengyel J. 10. Szorospatak 4 —* 3 1 4: 6 3 Edző: Lantos János. Az első húsz 1». Romhány 4 1 1 2 6:14 3 percben a Forgácsiak támadtak. 12. Forgács 4 1 — 3 4: 9 2 Lengyel kétszer is kiugrott a vé­13. Dejtár 4 1 — 3 5:12 2 dők közül, de lövéseit Lőcse há­14. Palotás 4 — 2 2 6:17 2 iritotta. Később Kőházi bombáia 15. Széesény 4 T 2 2 4:16 2 csattant a felső lécen, majd is­ie. Karancskeszi 4 — 1 3 0:13 1 Atlétika A Bgy. HEDOSZ atlétái kitűnően szerepeltek Budapesten Budapesten az országos mezei futóbajnokságon kitű­nően szerepeltek a Bgy. MEDOSZ atlétái. Arról már tengapi számunkban hírt ad­tunk, hogy Mecser Lajos nyerte a felnőttek versenyét és csapatban - az SBTC 4. he­lyen végzett. delmében 62 induló közül Brunda Kornélia (Bgy MEDOSZ) a 14. helyet sze­rezte meg. Kitűnően szerepelt a ser­dülő fiúk kétkilométeres távján Fábri Gábor is, aki 91 induló közül az előkelő 5. helyet szerezte meg. Baglyasalja, 300 néző, v.: Ba- ázs II-, József. Baglyas: Tóth — Pilinyi, Patkó, Szászi — Gyimesi. anyi I. — Pepsinszki, Toicr Szabó, Bábolnai, Bogár. Edző: Laczkó Sándor, ftomhány: Harsá- nyi —. Varga S„ .Sarankó J.„ Ja- kus — Nagy, Móricz — Pásztor, Gregor, Kelemen, Kaliczka, Ko­vács, Edző: Dombi László. A mély talajú, csúszós, sáros pályán az I. félidőt mindkét részről több gólhelyzet kihagyása jellemezte. Mindkét csapat egy-egy érvény­telen gólt szerzett. Szünet után a hazai együttes nagy akarással vetette magát a küzdelembe, s jól használta ki gólhelyzeteit az erősen visszaesett vendégekkel szemben. A romhányiak l:t-es ál­lásnál, de később is kihagytak nagy gólhelyzetet. Góllövők: Toldy (3), Bábolnai (2), Szabó (ll-esből), ill.: Gregor. Jók: Szabó (a me­zőny legjobbja), Bábolnai, Patkó, ill.: Harsányi, Gregor és Kalicz­ka. Ennél talán még örvende- tesebb , hogy a Bgy MEDOSZ fiatal atlétái kitű­nően szerepeltek, s közülük három serdülő kislány dobo­góra került. Évek óta nem találkoztunk megyénkből ser­dülő atléták nevével, akik ilyen jól szerepeltek volna, mint vasárnap a gyarmatiak A legnagyobb sikert a serdülők 800 méteres verse­nye hozta, ahol a 15 éve­sek küzdelmében 57 induló közül Lajkó Zsuzsa 2:31.7- tel az előkelő negyedik he­lyen végzett, míg a többiek közül Antal Ilona 18., Ko­vács Klára 20., Tományim Ka­talin pedig a 41. helyen ér­kezett célba. Csapatban a Balasagyarmati MEDOSZ (Lajkó, Anatal, Kovács) az előkelő 3. helyet szerezte meg, megelőzve több fővá­rosi egyesületet. Serdülők: 15 évesek, 800 m (57 ind.) Bajnok: Duzs Ilo­na (Bcs. Dózsa) 2:28.2, 2. Bata (SZMÁV) 2:28.8, 3. Daurinyecz (Bcs. Dózsa) 2:31.3, 4. Lajkó (Bgy. MEDOSZ) 2:31.7, 5. Tóth (V. Izzó) 2:31.8. 6. Huzián (XÍSI) 2:36. Csapatbajnok: Bé­késcsabai Dózsa (Duzs, Lau- rinyec, Palágyi) 16, 2. KSI 33. 3. Balassagyarmati MEDOSZ 42. 4. 101. sz. ITSK. 69. 5. Vasas 76. 6 Makói VSE 82 p. A serdülők 800 méteres versenyén a 16 évesek küz­Serdülők: 15 évesek, 2000 m. (91 ind.) Bajnok: Szeke­res János (Központi Sí) 6:09,4, 2. Bokor (U. Dózsa) 6:11.6, 3. Pintér (Bp. Hon­véd) 6:12.2, 4. Szekeres I. (D. Kohász) 6:23.8, 5. Fábri (Bgy. MEDOSZ) 6:27,2, 6. Sas, (Csepeli Sí) 6:32.4 p. A balassagyarmatiak kitű­nő teljesítménye minden el­ismerést megérdemel. SOMOSKÖÜJFALXJ — ÉRSEK VADKERT 2:0 (1:0) Somoskőújfalu, 500 néző, v.: Bu­res. Somos: Balázs II. — Balázs I., Csengődi, Berta — Princz II., Kol­lár — Oláh, Szvirák, Lengyel, An­tal. Bolyki. Edző: Misecska Sán­dor. É.-vadkert: Csabák — Kris- tók, Hugyecz, Márton — Feren- csik, Suth — Záhorszki. Komlós. Csernák, Valcz, Zsiga. Edző: Ko­vács József. Hatalmas iramban és magas színvonalon kezdődött a mérkőzés. Az első húsz perc­ben. a somosiak erőteljes, gyors támadásokat vezettek, s Antal révén már a 10. percben meg­szerezték a vezetést. Húsz perc után csökkent az iram, de a S2ín­Építtetök! Asztalosok! Közül etek! Keressék fel bizalommal a Mohora- és Vidéke Körzeti Fmsz tüzelő és építőanyag telepét. Telefon: Magyarnándor, 13. vasútállomás mellett. A s alábbi anyagokat ajánl juh! Beton járdaszegély 40x20x10 cm méretben fogyasztási ára: 10 forint. Kúp pala; ára: 1.55 forint. Kiszögelő pa­la: ára: 1,98 forint. Karmantyús betoncsövek külön­böző méretben. Hordós fasebkátrány. Enyvezett lemez 5 mm vastag 152,5x152,5 cm méretben. Győzelem idegenben Mizser|a —Jászberény 2:1 (1:0) Jászberény, eoo néző. v.: Éli. Mlzserfa: Halász —* Tőzsér IV, Szabó I., Bereczki, Kovács II., Tőzsér III., Jenei, Tőzsér II., Su­sán, Hernádi, Radics. Edző: Tú­rán István. Az első félidőben a hazaiak kez­deményeztek többet. A Mizsería azonban jó taktikával lelassította a rohamokat és veszélyes, raj­taütésszerű támadásokat vezetett. Egy ilyen támadás során szerez­ték meg a vezetést. A 33. perc­ben Susán kapura lőtt és a ka­pufáról lepattanó labdái Tőzsér II. belőtte. 1:0. A második félidőben a hazai csapat nagy erőfeszítéseket tesz. hogy kiegyenlítsen. A sorozatos támadásoknak meg is lesz az eredménye. Az 57. percben Sza­bó I. hibájából egy beívelt lab­dát Bató a hálóba fejelt. 1 :l. \ gól felrázza a mizserfai játéko­sokat. A 73. percben Tőzsér II. pompásan elfutott a jobbszélen és mintaszerű támadását Susán leke­zelte és a hálóba lőtte. 3:1. Apróhirdetések APROHIRDETESEK DtJSZABASA: Hétköznap szavanként: 1 forint, az első szó :> torint. Vasárnap szavanként: 2 forint, az első szó 4 forint. Lpróhirdetés felvétel Salgótarján. Petőfi tér l- szám alatt (a bejárat mellett.) Nemzetközi újdun* Ságok, gyönyörű szí­nek, óriási fajtavá­lasztékban. Bokor, futó, babafajtákban. Orgonafa, Gladiolus.' Remek színekben, sok fajtában. Dísz­cserje, örökzöld, ri­bizli, málnatő. is­mertető árjegyzéket díjmentesen küldök. Tóth, Rózsakertészef Budapest, Hí., Már­ton u. 30. A Szentendrei Be­tonárugyár - váci telepére — azonnali bélésére felvesz fér­fi segédmunkásokat, bet oneiemgyár-us: munkakörbe. Taná­csi igazcláo szüksé­ges, üzemi étkezés és rrmkasszállás van. Felvétel sze­mélyes ielentkezés esetén, Vác, Kisrét dűlő í. szám alatt. (A fortegyár és vá­ci kisállomás mel­lett.) Az ßM. Szolnok megyei Állami Épí­tőipari Vállalat azonnali felvételre keres épület-lakatos, hegesztő, kőműves szakmunkásokat, ku­bikos brigádokat és blokk szerelésben gyakorlott dolgozó­kat. Felvételre keres továbbá gépészmér­nököt, vagy gépész- technikust 5—10 éves épűleíiakatosi gya­korlattal. Jelentkez­ni lehet ÉM. Szol­nok megyei Állami Építőipari V. Mun­kaügyi Osztályán, Szolnok, Ady Endre u. 117/C. Műszaki munkakör betöltésére felve­szünk legalább 3 éves gyakorlattal rendelkező faipari technikust. Fizetés megegyezés szerint. Cím: Sal­gótarján, Május 1. út 88. sz. 45 éves, középter­metű, nőtlen, bar­na vidéki ügyvéd, megismerkedne há­zasság céljából 38 évesig, csinos, feke­te, barna, 158 em­uéi nem magasabb, enyhén molett, zene­kedvelő. rk. nem­dohányzó, orvos, jo­gász, vagy pedagó­gus leánnyal. Válasz­leveleket ,,Szimpá­tia” jeligére a balas­sagyarmati hirdetőbe kérek. 1102 Skoda, jó ál­lapotban megegyezés szerint eladó. Hu- gyag, Felszabadulás u. 10. Modern, sport gyer­mekkocsi igen jó ál­lapotban eladó. Gé- czy Pál Salgótarján* Üttörők u. 21. III. 4. este 6—7 között. Balassagyarmaton nagyon jó helyen be. építhető- belteieK el­adó. Bővebbet Hét­vezér u. 15. szán« alatt Nagyvirágú, fran­cia Chabaud szegfű- palánta különleges­ség m rendelhető, díjtalan árjegj/zéket küldök. Toronyi ker­tész, Békéscsaba, Sztraka 27. Jókarban levő Pannónia motorke­rékpár eladó. Ka- rancáság, Petőfi út 28. Őszi bácsinál. 601-es Tarbant Combi 7000 kilomé­terrel el 3 dó. Érd ek- lődni lehet telefonon délután. .Salgótarján 18-75. Elcserélném kétszo­bás. kertes lakáso­mat két, v.??v há­rom szobás közpon­ti fűtése« lakásra. Salgótarján. Faisko­la ú. 10. Tőthné. Fltrvelem? Szereti a szépet, mosasson Mittlynénél. Fehér­nemű. ágyhuzat, re- kamié garnitúra; függöny, csipke ágy­takaró. Egvik »-ón­ról a másikra kris- tálvttsztún ka ója vissza. Salgetarián,- Aranv János út. 24.