Nógrád, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-25 / 96. szám

19ff7 április 25. Vedd HOC R A D 5 A gólratörőbb csapat győzött Kisterenyei Bányász—Salgótarjáni KSE 1:0 (0:0) sorfalba 75. perc: Geiger mintaszerű becsúszó szereléssel hárított el veszélyes jobboldali támadást. Az NB II. középcsoportjá­Kisterenye: 500 nézó. Vezet- labdát, de azt a jobb oldalról sa után a labda a te: Kaposi. Kisterenye: Fe- ismét kapu elé küldték. Tar- akadt el. rencsik — Király, Sándor, lósi közelről sarokkal a kapu Orosz, Verbovszki. Bibók, Ko- jobb oldalába továbbította a vács. Tarlósi, Nagymajdon, labdát. 1:0. Szel^rényi II Kaszás. Edző: 52 perc; Jobb oldali szög. Takacs Dániel. SKSE: Van — letrúgás után Nagymajdon nak megyei rangadóját a vé- Szalma, Geiger, Ludányi, Csa- csak hajszállal fejelte kapu fö- dók harca jellemezte. A mély la, Czúder, Pálmai, Nyerges, \é a labdát. talajú pályához jobban alkal­LOVKnk^Ű^;^ROZg°ndÍ' Ed~ 55. perc: Támadott az SKSE, mazkodott a hazai csapat és ző. Kovács Ernő. de csak két S2Ögietre tellett végeredményben rászolgált a erejéből. 60. perc: Geiger jóvoltából 2. perc: Szűcs felfutott a jobb oldalon, de a jól keresz­tező Sándor az ötös sarkén yőzelemre. Támadó soruk erőteljesebben, harcosabban játszott, mint a tarjáni kék­az utolsó pillanatban elvágta majdnem változott az ered- fehéreké. Az SKSE ötösfoga- a labdát mény. Elvétette a labdát, de a 12. perc: Szabálytalankodott kisterenyeiek az ötösről nem az SKSE-védelem, mintegy 17 tudták értékesíteni a helyze- méterre Vári kapujától. Nagy- tét. (A mérkőzés egyetlen iga- majdon állt a labdának, s nagy zi gólhelyzete ez volt) erővel a bal sarok felé lőtte. 66. perc: Nagymajdon 20 ta változatlanul gyengélkedik. A mérkőzésen igazi gólhelyze tét nem is tudtak teremteni. A Kisterenye győzelmével megelőzte az SKSE-t. Jó: Sándor, Bibók, Tarlósi, Vári jó érzékkel kiütötte a méterről küldött szabadrúgá- illetve Czúder, Vári, Geiger. Asztalitenisz Félsiker hazai pályákon Az NB Il-es asztalitenisz CSB Gárdos-csoportjában a VII. fordulóban mindkét Nóg- rád megyei együttes Salgótar­jánban lépett pályára. Az SBTC három fővel állt ki a Diósgyőri VTK ellen, és ter­mészetesen vereséget szenve­dett. Az SKSE — meglepe­tésre — csak nagy harcban maradt a versenytől, Kövendi I. vizsgái miatt nem játszott) A DVTK végig vezetett, és biztos, fölényes győzelemmel tért haza. Győzött a Fülöp, Ignác pá­ros (2), és a dr. Megadja, Pa­lotás pár; Ignác (4), dr Meg­adja (3), Palotás és Fülöp (2—2), illetve a Baráth, Kö­minimális arányban győzött a vendi II. pár; Baráth (3), Kö- Bp. Statisztika ellen. vendi II. (2). Diósgyőri VTK — SBTC 14:6 Salgótarjáni KSE — Bp. Statisztika (11:9) Fej-fej melletti küzdelmet hozott a találkozó. A két Po- laneczky mindkét párost meg­nyerte, de Bohatiék veszítet- laneczky I., és Ispán (2—2), SBTC a hazai pálya ellenére tek. Az egyéni találkozók szín- illetve a Renes, Mészáros és csak három versenyzőt tudott vonalas összecsapásokat hoz- a Csaba, Fazekas páros, Csa- felvonultatni. (Szántó távol tak. A tarjáni fiúk derekasan ba (4), Renes (3). A stockholmi VB-n szerep­lő Jónyert nélkülözte a vas­gyári csapat. Szoros ered­ményre volt kilátás, de az harcoltak, és mindig meg­őrizték az egy-két játszmás vezetést. A tarjáni csapat 10:8-ra vezetett, és a hátra­lévő két mérkőzésből az egyi­ket mindenképpen nyerni kellett. A győzelmet Ispán biztosította, aki három játsz­más mérkőzésen legyőzte Mé­szárost és Polaneczky P. már nyugodtan léphetett asztal­hoz. A fiatalokból álló Bp Statisztika meglepően jó! játszott, s így a győzelem mindenképpen értékes. Győzött a Polaneczky P.. Polaneczky I. páros (2), Bo- hati (3), Polaneczky P., Po­Qkölvivds Minimális vereség a bajnok-aspiránstól Kecskeméti Fémmunkás — Salgótarjáni BTC 12:10 Salgótarjánban, a bányász molt a mérkőzésvezető. Szeré- megérdemel ten győzött. 5:7. kulturotthonban háromszázöt- mi edző a második menetben Váltósúly: Blaski e.n.gy. 5:9. ven néző volt kíváncsi az NB bedobta a törülközőt. 0:4. Har- Nagy váltósúly: Sáfár az első Il-es ökölvívó CSB keleti cső- maisúly: Ajtai pontozással győ- menetben feladta Papp ellen, portjában az SBTC — Kecske- zott Pokribcsák ellen. Ajtai, A vendégek egyik legjobbja mét találkozóra. Jó hírek előz- mindhárom menetben fölény- ellen Sáfár csak egy félmene- ték meg a Kecskeméti csapa- ben volt; megérdemelt, biztos tét bírt ki. Sok ütést kapott, tot. Versenyzői közül Orbán győzelmet aratott. 2:4. Pehely- és edzője feladta a mérkőzést, és Papp tagja a válogatott ke- súly: Angyal — Völgyi döntet- 5:11 . Középsúly: Oláh — Gom- retnek. Az előző két forduló- len. A fiatal Angyalnak ez bős döntetlen. Oláh, ha a tó­ban győzött az alföldi csapat, volt a második mérkőzése az le megszokott formában öklöz, és pontveszteség nélkül állt a NB II-ben. Ellenfele minimá- győzelmet, s ezzel az SBTC tabella élén. A közönség saj- lis fölényt harcolt ki. de a nos ismét csak nyolc pár küz- második menetben megintet- delmét láthatta, mert a tarja- ték, s ezért jogos volt a dön- niak papírsúlyban és váltó- tetlen. 3:5. Könnyűsúly: Vanó súlyban, a kecskemétiek pedig ellen Kozma a második menet- félnehézsúlyban nem állítottak ben feladta. A bányászfiú a versenyzőt. Így 4:2-es kecske- tőle megszokott lendülettel ök- méti vezetéssel kezdődött a ta- lözött. Ellenfele kétszer is meg- okosan kezdett, tisztán ütött, lálkozó. A mérkőzés így folyt ingott, rászámoltak. A kiütés- amikor az egyik egyenese után le. (Elől az SBTC versenyzői.) tői Kozmát a törülköző men- a feldühödött Gulyás ellenfele - Papirsúly: Kovács nf. gy. 0:2. tette meg. 5:5. Kisváltósúly: nt,k orrába harapott. A mérkő- Légsúly: Simkó a második me- Szatmári pontozással veszített zésvezető leléptette a magáról netben feladta Orbán ellen. Or- Vígh ellen. Szatmári öt kilo- megfeledkezett kecskeméti ver. bán végig támadóan öklözött, grammot fogyasztott a mérkő- senv_g* 10-12 Ütései rendre eltalálták Sim- zés előtt, ez megbosszulta ma- ' kőt. akire egyszer rá is szá- gát. Vígh erőfölényben volt, és ^cs értékes egy pontot szerezhetett volna. Időnként erőtlen voJt, s a döntetlen reálisnak mond­ható. 6:12. Félnehézsúly: Sur­ján — e.n.gy. 8:12. Nehézsúly: Pintér ellen Gulyást az első menetben leléptették. Pintér Nagy küxdelemben Jászberényi Vasas —Zp. Építők 1:1 (0:1) Jászberény, 100 néző, v.: Blanks. ZSE: Nagy — Öze, Gáspár, Bozó S., Mátrai, Csi­kós. Honti, Görgényi, Lőrinc, Tábori. Oláh. Edző: Huszár Gyula. A múlt héten súlyos vere­séget ért Jászberényi Vasas, ezen a mérkőzésen akarta ki­köszörülni a csorbát. Nagy becsvággyal vetették magukat Síkos talajon Bp. Postás — Bgy. Dózsa 3:1 (2:1) Budapest. 100 néző, v.: Hor­váth j. Bgy. Dózsa: Szuhán­szki — Gavlov, Veres, Kakuk, Ferencsik. Balázsi, Hurják, Bartha. Paulus, Kalcsó, Me- lega. Edző: Markói István. Az esőtől felázott talaj, a sí'-os fű, a hazaiaknak ked­A Bp. Kőolajipari Gép­gyár Bp. XVIII. Gyömrői Út 79—83. azonnali belépésre keres műszer és technológiai szerelési munkahelyekre külszolgá- latos munkakörbe közpon­ti fűtésszerelő, csőszerelő, vízvezetékszerelő, vasszer­kezeti lakatos, hegesztő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Központi telephelyre TMK vasszerkezeti lemez és gép­lakatos, hegesztő, villany­szerelő, esztergályos, fé­nyező szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. vezett. A harminchatodik perc­ben a vezetést is a Bgy. Dó­zsa szerezte meg. Hurják fu­tott el a szélen, beadását Me- lega az ötösön állva a háló­ba vágta. 0:1. Nem sokáig örülhetett a Bgy. Dózsa a ve­zetésnek, öt perc múlva egyenlített a Bp. Postás, sőt két perc múlva a vezetést is megszerezte. 2:1. Szünet után a hazai csapat kerekedett felül és a 70. perc­ben növelte a gólok szárnál és beállították a végered­ményt. 3:1. A Bgy. Dózsa az első fél­időben jól állt a lábán, a vezetést azonban nem tudta tartani. A Bp. Postás vezető gólja megzavarta a védelmet, s a síkos talajon a Bgy. Dó­zsa védőjátékosai nem bírtak a könnyen mozgó hazai csa­tárokkal. Jó: Ferencsik és a Postás csatársora. Kosárlabda Váltakozó szerencsével FÉRFIAK: SALGÓTARJÁNI KOHÁSZ — VM. KÖZÉRT BP. 70:60 (36:32) S.: Csuka, Szert, Mosonúj- vári, Boronyai, Palla, cs.: Csábi, Huszovszki, Túrán. A NÓK: DUNA CIPŐGYÁR — SBTC 46:19 (17:11) Salgótarján. Ami a kosár­labdánál igen ritkán fordul elő, percekig semmi sem történik a pályán. Majd az Kohászok nagy aránytalanul magasabb átlag­életkorú vendégek távoli do­hajtottak végre. Eddigi talál­kozásaik során minden alka­lommal a VM. Közért volt a győztes. Az első játékidőben a VM. kezdett jobban: 28-ig ve­zetett. Itt érig utói a Kohász. A játékidő végéig nagy küz­delemben négy pontos előnyt básókkal megkezdték a gól­gyűjtést. Az SBTC tehetetlen­ségére jellemző, hogy az első percekben személyiből elért egy pontjuk után az első ko­sarat a 9. percben szerezték. A mérkőzés folyamán az első harcolt ki. A játék színvonala félid6ben még kiegyenlített ekkor meg közepes volt A VQlt a küzdelem. sőt a £ekete- Kohászok nem használták ta fehérek többet voltak a labda a középén mutaUcozo rest. birtokában. Dobótechnikájuk második játékidő lelkes, len- teijesen csődöt mondott. A dületes és elsősorban .ló csa- második £éiidőre egyoldalúvá patjáteka mar az első perce - v££t a játék:. Lőrincz kiponto­Kötnűves. ács. lakatos szakmunkásokat, gyakorlattal rendelkező építő­ipari segédmunkásokat változó munkahelyre azonnal telve­szünk. Munkásszállást biztosí­tunk, a rendelet szerint idény- pótlékot és különélés! dijat fi. zetünk. Felvételhez vidékieknek tanácsi igazolás szükséges. Je­lentkezés a HBM Tanácsi Épí­tőipari Vállalat Simonffy u. 34. sz. alatt.» ben 9 pontra növelte a veze tés arányát. A kezdeti párper­ces lendület után sok átadási hibával tarkított megtorpanás következett. A vendégek 50:47- re felzárkóztak. Ekkor Csuka és Mosonújvári „visszacseré- je” újból szárnyakat adott Szert távoli dobásai „csont” nélkül hullottak a hálóba. Az előny egyre nőtt, majd az utolsó öt percben érthetetlen idegeskedés és kapkodás tá­madt Legjobb dobók: Csuka (27), Szert (18), ill.: Mezőlaka (22). zása után a vendégek tetszés szerint szerezték pontjaikat. Az SBTC tehetetlenségére jel­lemző, hogy a játékidő húsz perce alatt egyetlen ízben tud­tak kosárba találni. Tovább tart gyenge formájuk. Ezen elsősorban az edzések fokozá­sával kell segiteni. — M — II nyúltenyésztés jól jövedelmez! A fölclművesszövetkezetek 1967. évre előnyös feltéte­lekkel kötnek szerződést. liössön Ön is Feltételek : kilogrammonként 17,80 Ft-os átvételi ár, minden nyúl után kilogrammonként 1,5 kg takar­mány állami áron, szerződési előleg darabonként 10.— Ft. Nagyüzemi felár címen, tsz-ek 2.— Ft társulások, szakcsoportok 1.50 Ft-ot kapnak kilogrammonként |fi*anz rlavaq BUDA PEST felvesz esztergályos, marós, VILLAN YHEGESZTÖ SZAKMUNKÁSOKAT Térítéses vasútijegyet és szállást biztosítunk. Jelent­kezés levélben Budapest. VIII., Vajda Péter u. 10. Munkacrőgazdálkodás. A Szovjetunió nyerte a női kosárlabda világbajnokságot Prágában befejeződtek a küzdelmek a női kosárlabda világbajnokságon. Az utolsó találkozón a szovjet csapat biztosan győzte le az NDK együttesét és így a Szovjet­unió veretlenül nyerte a vi­lágbajnokságot. Eredmények: Dél-Korea — Japán 78:71 (40:42), Szovjet­unió — NDK 86:67 (44:38). Csehszlovákia — Japán 68:45 (30:19). A hatosdöntő végeredménye: Világbajnok: 1. Szovjetunió 10 pont. 2. Dél-Korea 9 p„ 3. Csehszlovákia 8 p„ 4, NDK 7 p„ 5. Japán 6 p., 6. Jugoszlávia 5 pont. a küzdelembe, a mély talajú salakos pályán. Már a 3. perc­ben az .ötödik szögletet rúg­ták. A nyugodtan játszó zagy- vapálfalfai védelem jó lab­dákkal tömte a fiatalokból ál­ló Építők csatársorát. A fia­talok szemre is szépen ado­gatva szellemes játékkal kö­zelítették meg a Jászberény kapuját. A 25. percben a me­zőny fölé nőtt Táborit hiába lökték és rúgták, kitűnő lab­dát gurított Honti elé, aki, mintegy 22 méterről, balol­dalról hatalmas gólt lőtt a hosszú, felső sarokba. 0:1. Ez­után néhány kemény beleme- nés tarkította a mérkőzést. En nek - következtében először Lőrinc, majd Oláh vált harc- képtelenné. A 34. percben Nagy, bravúros kifutással mentett, a 40. percben szintén Nagy bravúrral védte a kö­zéphátvéd hatalmas lövését. A második félidőben a Jász­berény még fokozta az eddig is általa diktált iramot. Nagy munka hárult a Zp. Építők védelmére. A 60. percben Gás­pár kétszer is gólhelyzetben tisztázott becsúszó szereléssel. Az önfeláldozóan játszó Zp. Építők védelme nem engedte kibontakozni a technikás és ügyesen kombináló Vasas csa­társorát. Már már úgy látszott hogy 0:1 marad az eredmény, amiko- a 87. per­ben sorozatos szögletrú »as után, a Jászberény legjobb játékosa Buda szabadon ma­radt, és közeli fejesét Nagy a kapufa élére tolta, s a labda a hálóba vágódott. 1:1. A heves iramú küzdelmes mérkőzésről megérdemelten hozta el a Zp. Építők az egy pontot, akik régen látott nagy becsvággyal küzdöttek. Külön dicséretet érdemel a játékveze­tői hármas kitűnő bíráskodá­sáért. Jó: Nagy. Csikós, Gás­pár, Tábori. Sakk Gyenge játék vereséggel Bp. Postás — Salgótarjáni KSE 7.5:4,5 Nem várt meglepetéssel végződött Salgótarjánban a Maróczy CSB VII. fordulójá­ban az SKSE—Postás talál­kozó. A mérkőzés esélyese a tar­jáni csapat volt, ugyanis nemcsak az előkelő 4. helyen állt az SKSE, de tíz pont kü­lönbség választotta el a táb­lázat alsó régiójában tanyá­zó fővárosi együttestől. A mérkőzésen érthetetlenül gyenge formában játszottak a kohász versenyzők. Többen nyert, vagy döntetlen állást rontottak vesztésre. így az idős versenyzőkkel felvonuló Bp. Postás megérdemelten győzött, s ezzel a forduló egyik meglepetését szolgáltat­ta. Az SKSE lejjebb csúszott a tabellán, s ha a hátralévő mérkőzéseket nézzük, az a re­ménye is szertefoszlott, hogy az élmezőnyben végezzen. Az SKSE-ből Kaposi, Tóth L. és Cseh győzött, Balázs, Simkó és Szabó döntetlent ért el. A VII. forduló után az SKSE-nek 45,5 pontja van. Legközelebb május 7-én a bajnokság egyik esélyesével, a Szállítók csapatával mérkő­zik az SKSE Budapesten. Nógrád megye 1967. évi kö­zépiskolás bajnokságát Salgó­tarjánban, az acélárugyári művelődési házban rendezte a megyei szövetség. A lányok­nál Eged Gizella (Pásztó) győzött Petor Katalin és Kul­csár Katalin (mindkettő Pász­tó) előtt. Á fiúk versenyéi Sári Gábor (Madách Gimná­zium) nyerte. Helyezettek: Bajnok (Pásztó) és Fenes (St. Közg. Tech). Apróhirdetések Május elsején nyí­lik meg Jászapáti­ban az egész éven át üzemelő kádfürdő mellett a festői kör­nyezetben levő- jó- dos, thermálvizes három medencés strandfürdő. A kitű­nő fürdési lehetősé­gen túl kifogástalan ellátást és szórako­zási lehetőséget biz­tosít a földművesszö­vetkezet és a fürdő vezetősége. Szeretet­tel várjuk régi és ú.1 vendégeinket. Nógrád megyei Sü­tőipari Vállalat (Sal­gótarján Bajesy-Zsi- linszky út 7.) eg.v balassagyarmati és egy rétsági lakosú 5 —10 éves gyakorlat­tal rendelkező laka­tos szakmunkást ke­res felvételre. Óra­bér 8,50 Ft. hét: Salgótarján Ta­nácsi Építőipari Vál­lalat Murányinál. Férfi hivatalsegé­det ' lakáscserevei felvesz a Rákóczi úti ált. iskola. c\ Szentendrei «e­tonárugyár. azonnali belépésre felvesz fér­fi segédmunkásokat, betone) emgy ártó munkakörbe Üzemi étkezés és munkás- szállás van. Tanácsi igazolás szükséges. Felvétel személyes jelentkezés esetén, a gyáregysés munka­ügyi osztályán, Szentendre. Dózsa György út 34. szám alatt lehet. 408-as új Moszkvics eladó. Érdeklődni le­ÉM, Betonelem- gyártó Vállalat szentendrei Beton- árugyára — Váci te­lepére — több éves gyakorlattal rendel­kező Lakatos szak­munkásokat keres* azonnali belépésre. Tanácsi igazolás szükséges. Felvétel személyes ielentke- zés esetén. Vác Kis- rét dűlő. í. (Forte­gyár és váci kisál- lomás mellett). Kétszínű 1000-es Wartburg kifogásta­lan állapotban el­adó. Megtekinthető: Horváth autószerelő­nél Balassagyarmat, Hunyadi u. 12.